Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) RetepNyaraB válasza Batyulda (#56050) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Oh szorrivagyok, nem gondoltam, hogy mobil eszközről beszélünk. Annak ugye nagyjából mindegy is, nem hogy dsd, khm ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#56052) denko


denko
senior tag

sziasztok

a Superlux-fejeseket lehet Budapesten valahol meghalgatni kiválasztás szempontjából?

köszönöm a segitséget!

(#56053) denko válasza denko (#56052) üzenetére


denko
senior tag

Illetve Bármilyen fülest meghalgatnék ajánlott listáról 25k alatt, voltam media Mark-tban de ott nem igen lehet halgatni öket.

(#56054) Batyulda válasza RetepNyaraB (#56051) üzenetére


Batyulda
tag

Dragonfly red mobilra kötve.. :K (ami fiio e17-et eszik reggelire ;] )

[ Szerkesztve ]

(#56055) Tulku válasza Batyulda (#56054) üzenetére


Tulku
veterán

1. Hiby ugyan ezt tudja ingyen
2. Ha gépen (telefonon) belül történik a dsd-pcm konverzió, akkor már nem az "eredeti" dsd fájlt hallod, hanem egy "konvertált" változatot...
3. de szerintem egy ilyen rendszerben semmi jelentősége annak, hogy dsd-t, vagy pcm-et hallgatsz, ha jónak ítéled meg, az nem a formátum előnye, hanem a felvételé...tkp ezeknél kissé jobban odafigyelnek mindenre..
4. a konverzió azért következik be, mert vagy a telefon nem tud kiadni digitális kimeneten keresztül natív dsd-t, vagy a dac nem tudja kezelni...

(#56056) Batyulda válasza Tulku (#56055) üzenetére


Batyulda
tag

Igen írtam is hogy pont kifogtam egy jó felvételt szerintem, es a dac nem tudja a dsd-t . Nem tudom ilyenkor hogy történik a konvertálás,de teljesen jól megtartotta a minőséget. Azért jó tudni hogy az usb player pro ezekkel elbánik, és igazábol ,mindent le tudok játszani amihez hozzájutok
Érdekes mert az album neve végén sacd van írva.

(Még mindig beleborzongok mikor a tegnapi hallgatásnál egy kis hátteres cintânyér játék után ,beszállt a saxofonos, és az alapbol hatalmas térben olyan dinamikával,élethűen,igazi hangszerhangon szólalt meg, kb velem szemben 3m-re hogy a szőr felállt a fülemen,meg minden hangszer vastagabb volt stb, sose hallottam még ehez hasonlo minőségű felvételt.

(#56057) dgyuri0123 válasza Batyulda (#56047) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez így nem natív DSD, hanem PCM.

Megelőztek.... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#56058) Tulku válasza Batyulda (#56056) üzenetére


Tulku
veterán

"Érdekes mert az album neve végén sacd van írva."

Mindezt te most azért tudod hallgatni, mert lelkes orosz fiatalemberek kihasználták a Playstation3 kezdeti szoftver rését,ami utat nyitott nekik SACD korongok beolvasás utáni konvertálásában...rendszerint .iso kiterjesztéssel...

de ilyenkor te már pcm-re konvertált hangot hallasz..de - mint írtam is - ennél a rendszernél ennek nincs jelentősége...a felvétel minőségének viszont igen...

(#56059) Dorien válasza Batyulda (#56056) üzenetére


Dorien
veterán

Jó minőségű MP3-mal is át lehet élni hasonló élményt, a felvétel a lényeg. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#56060) Maxximus


Maxximus
őstag

EA akciók: MSR7 50-ért, Audio-Technica ATH-A900X 80-ért,stb...

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#56061) Bukk900 válasza Maxximus (#56060) üzenetére


Bukk900
őstag

Ez a Sony is akciós! ;]

(#56062) Tomacko válasza icecave (#56007) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ha már ragasztgattad akkor nincs határidőd semmi.... :B

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#56063) lugosi válasza Maxximus (#56060) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Konkrétan az egyik fejes, amit fél éve vettem máshol, fél évvel ezelőtt került annyiba, mint amennyiért itt akciós most. Sőt szerintem azt az áthúzott, közel kétszeres árat sose kérték érte sehol.

(#56064) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben hangfalakon keresztül hallgattam zenét, de pár hónapja Budapestre költöztem, társasházba, ahova egyelőre nem tervezem felhozni a hifimet. Laptopról, mobilról hallgatók zenét Sennheiser Amperior fejhallgatóval (forrás Spotify és a kedvenceimből FLAC).

Most jó áron jutottam hozzá egy Audiolab M-DAC-hoz. Szeretnék venni egy kicsit komolyabb fejhallgatót hozzá. Hogy mit és mennyiért, egyelőre kérdéses.

Mi az az árkategória újonnan, amihez még elég az M-DAC fejes erősítője? Ezen kategórián belül mit érdemes meghallgatnom, aminek az Amperiorhoz hasonlóan melegebb, V hangképe van?
Zárt, over-ear fejhallgatóra lenne szükségem.

Köszi!

(#56065) AGE-T válasza Bodz (#55974) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nem szeretem a TÚL sok mélyet. Enyhe mély emelés ok. LCD2 hangja, karaktere volt idáig a favorit, ha ez mond valamit neked.

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#56066) xmaas válasza Maxximus (#56060) üzenetére


xmaas
őstag

Danke schundiszno berendeltem egy ATH MSR7 est 50 ert annyit meger szamomra , mindenhol mashol 60+ - 70 + kozott van , mar 2 hete kinlodok hogy dontsek Shure 840 /AKG 553/HM5/ATH M40x kozott szoval inkabb ezt valasztottam ha mar akciosan elkaptam :)

[ Szerkesztve ]

(#56067) Batyulda válasza bmakszim (#56064) üzenetére


Batyulda
tag

Amperior egy nagyon jó fejes,és most kapott egy jó dacot,ha tetszik a hangjuk ne cserélj semmit, véleményem szerint 100k felett kapnal jobb hangot fejesből,de lehet nem is tetszene,főleg olyan mélytartományt amit tud az amperior,mellette meg semleges szinte. Szóval akkor erdemes csere l niha amperior hangja nem tetszik ,de az zsebbenyulos lesz. Bár elnézve az mdac árát,és szeretnel koltekezni ,kiserletezni, kapsz ajanlasokat,de ha tudod hallgasd meg mindenkepp, a z mdaccal az uj kiszemeltet.

[ Szerkesztve ]

(#56068) bmakszim válasza Batyulda (#56067) üzenetére


bmakszim
senior tag

Szeretnék feljebb lépni az Amperiorról és úgy gondolom, hogy az M-DAC jó alap ehhez. Hosszú távú megoldásban gondolkozom, ezért árban akár 200-250-ig is elmennék.

Nézegettem a zárt Audeze EL-8-at. Azért szimpatikus, mert, ahogy látom telefonról is tudnám használni, ha esetleg elutaznék és nem vinném magammal a DAC-ot. Ezek az "olcsóbb" Audeze fejesek mennyire ajánlottak? Megérik az árukat, vagy ennyiért azért van jobb?

(#56069) Bukk900 válasza bmakszim (#56068) üzenetére


Bukk900
őstag

Massdropon van most Fostex TH-X00 Ebony, 515$ postával, a szakik majd írnak, hogy érdekes lehet-e neked...

(#56070) EQMontoya válasza Bukk900 (#56069) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jó cucc, de kell hozzá olyan erősítő, amivel jóban van.

Mondjuk a Kercso féle compositeAmp jóban van alacsony impedanciás fejesekkel, és kicsit Bursonos beütése van, az egész jó kombó lehet.

Same rules apply!

(#56071) Batyulda válasza EQMontoya (#56070) üzenetére


Batyulda
tag

Bursonos beutesen mit ertesz?

(#56072) Batyulda válasza bmakszim (#56068) üzenetére


Batyulda
tag

Ja,ha ilyen szinten gondolkodsz az más. Van egy pár választási lehetőseg,de mindenkepp hallgasd meg sajat rendszerről,mert ezen a szinten sok időt es penzt tudsz bukni már.

(#56073) BMS


BMS
őstag

1,[link]

2,[link]

3,[link]

4,[link]

5,[link]

6,[link]

7,[link]

8,[link]

9,[link]

10,[link]

hát nézegettem egy párat XDD előre is köszönöm annak aki végignézi egyáltalán..ezek közül van valami használható játékra?
ha a max frekvencia kevesebb mint 25000 Hz akkor nem is érdemes vele foglalkozni?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#56074) Bodz válasza AGE-T (#56065) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Persze. Gondolom a pre fazoros LCD2-re gondolsz. Ez már drága lenne?

(#56073) BMS: Igazából nem jelentenek semmit a gyártók által megadott freki adatok. ATH-M40X?

[ Szerkesztve ]

(#56075) #16820480 válasza BMS (#56073) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Yamaha, Grado, meg talán az ATH. Amúgy te hallasz egyáltalán 20kHz felett? Sokan már 15kHz felett sem hallanak semmit (persze fiatalon még ez nem olyan gyakori gond).

(#56076) Bodz válasza bmakszim (#56068) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A 2016-os EL8 már korrekt. Persze kérdés, hogy mennyiért tudsz hozzájutni. Ha supra is szóba jöhet, akkor itt egy Sine, lehet meg kéne hallgatnod.
Meze 99 Classic is igen jó állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#56077) zsocy válasza BMS (#56073) üzenetére


zsocy
őstag

Most ide jól felsoroltál egy csomó gamer csodát. Amit meg mi ajánlottunk, még akár gémert is mint a Hyperx Cloud azt meg le se s...ajnálod.
Ne nézd ezeket a borzalmakat, halgass meg egy M40X-et (mondjuk itt, és itt még egy csomó másik rendes fejes is van amit kipróbálhatsz) és lehet tetszeni fog.

(#56078) Spíler


Spíler
őstag

Rendet kéne már rakni a szobába(sajnos nem az enyémbe) ;]

(#56077) zsocy

+1+1+1+1............

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56079) xmaas válasza BMS (#56073) üzenetére


xmaas
őstag

Ahogy irtak a tobbie ezeket amiket felsoroltal most hagyd is a fenebe egyik se eri meg az arat .
Ha mikrofonos "gamer " csodat akarsz ami jol is szol es lehet nyuzni amig fejrealsz Hyperx Cloud vagy Cloud 2 ahoz van usb hangkartya is elmeletileg , 23-30 bol kijonn vagy akkor tovabb haladva ATH M40x 33-35 kozott attol fugg melyik uzeltbol .

Barmelyik jobb valasztas mint azok amiket felsoroltal

(#56080) BMS válasza zsocy (#56077) üzenetére


BMS
őstag

nem sajnálom le azt azért nem is írtam ide mert azt ajánlottátok :) csak gondoltam nézegetek még párat hátha...max 30 ezrem van rá és nem szeretném használtan venni.. az AUDIO-TECHNICA akkor egy jó márka.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#56081) RetepNyaraB válasza BMS (#56080) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jó márka, de - főleg manapság - aki márkát vesz, az megérdemli. Eszközt ajánlunk; hangot, nem márkát.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#56082) BMS


BMS
őstag

köszönöm szépen a válaszokat(türelmet) :) sztem jó lesz nekem a Cloud :) 24 ezer jó ár meg amire én használom oda elég lesz

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#56083) Spíler válasza BMS (#56082) üzenetére


Spíler
őstag

Mindenre elég,sokan használják nagy megelégedettséggel ;)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56084) Maxximus válasza AGE-T (#56065) üzenetére


Maxximus
őstag

Focal Spirit Classic: 65 ropi. 1 hét alatt itt van. Modern zenére elég jó,nem túl sok méllyel. Azért nem egy LCD2, de nem rossz. Főleg térben jóval alul múlja. Kicsit több méllyel az AKG 545 (abszolút ajánlott modern zenére, jelen tudásom szerint a legjobb ár/érték arányú ,sajnos most sehol sem kapni), vagy ha még BT is kell akkor az EISA díjas 845BT. Ezt csak BF-on láttam(vettem) 50-ért, de most megint ennyi.

Szerk: Látom Bodz is a Spirit Classic-ot ajánlotta. ;)

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#56085) fityere


fityere
senior tag

Sziasztok.

Keresek 15-20e ft között Fejhallgatót. Komoly zene, klasszikus rock, jazz és persze néha azért egy kis Trance zene is beugrik. Használnám meg néha játékra, és film nézésre is.
Egyelőre egy B150M NIGHT ELF MSI alaplapi hangkártyáról üzemelne. Persze későbbiekben nem kizárt a hangkártya vétele.

Segítségeket előre is köszönöm :R

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#56086) Spíler válasza fityere (#56085) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Zárt vagy nyitott kéne?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56087) fityere válasza Spíler (#56086) üzenetére


fityere
senior tag

Leginkább zárt.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#56088) Spíler válasza fityere (#56087) üzenetére


Spíler
őstag

https://www.muziker.hu/superlux-hd662-evo-black
https://www.mall.hu/pc-fejhallgato-mikrofon/creative-aurvana-live-fejhallgato
http://www.hangszerdiszkont.hu/fejhallgatok/invotone-hd2000-zart-dinamikus-fejhallgato-hatalmas-hang
https://www.alza.hu/creative-sound-blaster-play-2-d2367451.htm?o=41
Én talán ezeket ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56089) fityere válasza Spíler (#56088) üzenetére


fityere
senior tag

Köszönöm. Az Invotone HD2000 sok jót olvastam és meg olcsó is :R

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#56090) Spíler válasza fityere (#56089) üzenetére


Spíler
őstag

Szívesen ;)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56091) EQMontoya válasza Spíler (#56078) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lassan én is ide jutok... :(

Same rules apply!

(#56092) Spíler válasza EQMontoya (#56091) üzenetére


Spíler
őstag

Én nem lassan...... :((( ,de mindig kell valami új.Én is megyek kötögetni Bodz mellé,gyere te is ;]

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56093) Bodz válasza Spíler (#56092) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Már elkészültem 3 pulcsival...

A Magnat LZR 760 ára nagyon lement sok helyen, ha esetleg valakit érdekel. Szépeket lehet róla olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#56094) biokox


biokox
tag

Na akkor pár szöszenet a hdp r 10 és az lcd xc viszonyáról meghallgatásnál a dx100 mid gain állásban volt.Hangerő 220ig volt feltekerve amugy 256 ig megy de 220 után feltekerve brutál hangos lesz nem beszélve a high gain állásrol a lényeg hogy 220után szétesik az a gyönyörü hangkép amit odáig produkált akármilyen zenén az összes általam ismert zenében számtalan új hangokat részleteket véltem felfedezni amit idáig nem hallottam.Kiprobáltam asztalival is oppo ha1 és wadia di122vel.Nincs mese kell hozzá az erösitö ugy futja ki magát maradéktalanul nem lesz többé hiányérzeted sem hangeröben sem minöségben.Amugy a két asztali erösitö hangja nem összehasonlithato meröben eltér egymástol izlés kérdése kinek melyik tetszik q_va jó mindkettö

(#56095) fityere válasza Spíler (#56090) üzenetére


fityere
senior tag

Tudom zárt fejhallgatót kértem, de esetleg nyitottban mit tudsz ajánlani? :)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#56096) Tulku válasza biokox (#56094) üzenetére


Tulku
veterán

És nem hallja az asszony se...ami nagy előny :)

(#56097) #71562240 válasza #16820480 (#56075) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hallott tartomány jellegében eléggé megmutatkozik, hogy a készülék mennyire és milyen minőségben viszi át az ultrahangokat.

(#56098) AGE-T válasza Bodz (#56074) üzenetére


AGE-T
senior tag

Hogyan került be a köztudatba itt nálatok ez a Focal? Van ilyen fejese valakinek?

(#56084) Maxximus
545-re emlékszem, abban már nekem túl sok volt a mély.

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#56099) Bodz válasza AGE-T (#56098) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Régebben is volt már róla szó (pl. ear jókat írt róla), szünet, aztán vettem, utána még több ember vett. Valahogy így. Eddig mindenki elégedett, ahogy a Spirit Proval is. A One még nem annyira jó.

[ Szerkesztve ]

(#56100) AGE-T válasza Maxximus (#56084) üzenetére


AGE-T
senior tag

845BT hangra ugyanaz, mint a 545?

(#56099) Bodz
Kialakításra tetszik a Focal, meglesem. Köszi!

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.