Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) Dorien válasza Spíler (#56843) üzenetére


Dorien
veterán

Nagyon jó zene, köszi! :R
Viszonzásul: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#56852) MasterMark


MasterMark
titán

Takstar TS-671-en lehet fülpárnát cserélni? Létezik rá valami magasabb, ami jobban eltartja a fültől? (Esetleg kényelmesebb.)

Köszi. :R

szerk.: Jah, és ennek mi az angol neve amúgy?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56853) Dorien válasza MasterMark (#56852) üzenetére


Dorien
veterán

earpads

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#56854) Bodz válasza MasterMark (#56852) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Earpad, ear cushion.

(#56855) IMIIKE1998 válasza Spíler (#56849) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ha nem elsődleges az utcai használat, gyakran lenne otthon használva, akkor kicsivel olcsóbb alternatíva van?

(#56856) Dorien válasza IMIIKE1998 (#56855) üzenetére


Dorien
veterán

Kemény 7k a HD2000, ennyit bőven megér. Régebben volt Maxell Retro DJ Tescóban 2500Ft-ért, de mostanában nem láttam...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#56857) Spíler válasza Dorien (#56850) üzenetére


Spíler
őstag

Szívesen.
Na jó,közkívánatra még egy jutalom zene. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=t071Wm45qWM

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56858) Spíler válasza IMIIKE1998 (#56855) üzenetére


Spíler
őstag

Hát,most nem az utcai használaton múlik.Van még a
https://www.arukereso.hu/fulhallgato-fejhallgato-c3109/sony/mdr-zx110-p247817607/
fejhallgató,ami még használható,ennél olcsóbbat sajnos nem tudok,az MDRXD150-et már linkeltem ha jól emlékszem az Emagnál a legolcsóbb.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56859) Samtya válasza Spíler (#56843) üzenetére


Samtya
senior tag

Yo! Ez még az én válogatós fajtámnak is bejön.

#56844 pulutodurumo: :D [link]

(#56852 MasterMark: HM5 A rövidebb átmérővel gond lehet, mert csak 90mm, viszont a ferde verzió egyik oldali magassága 40mm. Van 30 mm magas normál változat is, illetve ez hybrid, de van full bőrös is.
A Takstaron már ellaposodott vagy gyári állapotban sem jó?

(#56860) MasterMark válasza Samtya (#56859) üzenetére


MasterMark
titán

Dorien & Bodz: Köszi szépen. :R

Samtya: Köszi, de ennyiért biztosan nem veszek. :)
Gyárilag ilyen. Nem lapos egyáltalán, igazából csak a jobb oldalt éppen csak egy kicsit hozzáér a fülem csúcsa a kemény belső részéhez a fejhallgatónak, és így egy idő után kényelmetlen lesz.
Az anyaga meg olyan fura érzésre, nem rossz, csak lehetne jobb. :)

Switch Tax

(#56861) IMIIKE1998 válasza Spíler (#56858) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, ez jónak tűnik és árban is ok. :)

(#56862) Spíler válasza IMIIKE1998 (#56861) üzenetére


Spíler
őstag

Szívesen. :)
Melyik lesz végül,Sony MDR-ZX110?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56863) Samtya válasza MasterMark (#56860) üzenetére


Samtya
senior tag

Akkor a fülhozzáérős körszelet rész alá be lehet nyomkodni szalvétát vagy formára vágott szivacsot. Ez kicsit megemeli azon a részen a fülpárnát és annyit tud segíteni, hogy jó legyen. Nekem is van jelenleg 2 db fejhallgatóm ellátva ilyen megoldással.

(#56864) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Audio-Technica ATH-M40x fülesem leváltására adtam a fejem.Nagyon meg voltam vele elégedve,de mivel szinte csak itthon és csendes környezetben hallgatok zenét ,nyitott fülest is ki próbálnék.Laptop-ról hallgatok zenét ,Asus Xonar U3 hangkarival kiegészítve.Klaszikus,jazz ,és nép zene a legfőbb cél.Hasonlóan részlet gazdag,többnyire ki egyenlített hang a cél,mint amilyen az M40X,csak ha lehet még nagyobb térrel,ami úgy tudom a nyitottaknál lehetséges.Milyen füleseket tudnátok ajánlani a 40, 45000Ft os kategóriában?ATH-AD500X AIR -t hallgattam az nagyon tetszett,de ha lehet más gyártóktól is kérnék több lehetőséget.Köszi előre is.

(#56865) Samtya válasza kromatika (#56864) üzenetére


Samtya
senior tag

Én a helyedben tennék egy próbát az SHP-600-zal. Sokkal olcsóbb bárminél, ami szóbajöhet, kivéve a Takstar TS-671-et. Nem annyira vészes a magastartománya, főleg ha az M40X is tetszett. 45ezer körül inkább nehezebben hajthatók vannak. A Xonar U3 nem tudom mire képes, de előfordulhat, hogy kevés pl egy Fostex T50 RP alá.

(#56866) maxatesz válasza kromatika (#56864) üzenetére


maxatesz
tag

Beyerdynamic DT-990 Pro :U , azt nézted már?

Samtya-nak igaza lehet a hajthatóságban :K

[ Szerkesztve ]

(#56867) Samtya válasza maxatesz (#56866) üzenetére


Samtya
senior tag

Én is gondoltam a DT990-re, de az kiegyenlítettnek nem nevezhető, sőt...
Kromatika zenei ízléséhez szvsz erőteljesebb középtartomány passzolna, ezért az előbb említett Takstar is megfontolandó.

(#56868) fakeseries


fakeseries
csendes újonc

Sziasztok,

A tegnapi nap folyamán meghalt HyperX Cloud fejhallgatóm. Hangzásban és összességben mindennel megvoltam elégedve, úgyhogy szeretnék valami hasonlót. Mikrofonra természetesen nincs szükségem.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Csak otthon

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Film nézés és zenehallgatás(rock,metál,monstercat meg hardwell félék)

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Olyan 25e Ft max, de ha tudtok ajánlani valamit jót pl 20ért azt sem bánom

4.) Új vagy használt?
Új

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Hyperx Cloud-hoz hasonlót - nem vagyok benne biztos,hogy ez mennyire számít jó vagy erős mélynek, de nekem bejött

8.) Honnan vásárolnál?
Itthoni boltokból/webshopokból

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Asus lapi, Asus nexus 7 tablet, Huawei Honor 4c telefon

(#56869) Spíler válasza fakeseries (#56868) üzenetére


Spíler
őstag

Szerintem elégedett lennél a Pioneer se ms5t t-vel. :K Olvass vissza egy kicsit(1-2 oldalt),most volt róla szó.Persze szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56870) Samtya válasza fakeseries (#56868) üzenetére


Samtya
senior tag

Milyen jellegű halál érte? Összetört vagy a vezetéke szakadt el? A vezetékszakadás nem is halál, csak egy enyhe betegség.

(#56871) kromatika válasza Samtya (#56867) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm a válaszokat.DT990-el az a problémám hogy 32, 250 illetve 600 Omh ban létezik.Tesztek szerint a 32 Omh -os össze keveri a részleteket.Nem igazán szép hang.Na már most a Xonar 3 kb 52 Omh-ig jó,szóval a 250 Omh-os füleshez tuti hogy kevés.tehát ez is lényeges szempont sajnos.Shure Shr440 is volt de az M40X kicsivel de jobban be jött.De ilyesmi hangot keresek mint ezek.Csak kiegyenlítetlenhez közeli hang játszik.szerintem mx 40 magas tartománya kimondottan jó.Utálom a mi mély túl súlyos.SHP-600-at nem ismerem,de valahol majd meghallgatom. :K Bár jobban bíznék a számomra ismert és nagyobb márkákban.esetleg Grado sr80e?És esetleg valami más ajánlatok?

[ Szerkesztve ]

(#56872) fakeseries


fakeseries
csendes újonc

Spíler - Köszi, első ránézésre jónak tűnik, majd még utánaolvasok :P

Samtya - Konkrétan bizonyos hangtartományok nem szólnak. Berakok egy számot és úgy szól mintha a szomszéd szobából jönne a hang, csak hang foszlányok és az egész torzítva. Kábel csatlakozási hibának tűnik nekem. Ennek ellenére már 1,5é ve megvan és napi több óra használat után nem is csodálkozom, hogy valami beadta a derekát.

(#56873) Bukk900 válasza kromatika (#56871) üzenetére


Bukk900
őstag

Esetleg GMP 240, igaz 100ohm-os, ezt is jó lenne meghallgatnod.

(#56874) Samtya válasza kromatika (#56871) üzenetére


Samtya
senior tag

Az SHP ugyanaz mint a Takstar HI2050. A Gradot nem ismerem, de annyi ellentétes véleményt olvastam róla, hogy óvatosan közelíteném meg. A TS-671 biztosan nem mélyerős, sőt picit gyenge a mélyek terén.

#56872 fakeseries: a vezetéke valahol megtört és összeér a jobb- és baloldali szál. Ha ez a probléma, az kimérhető és javítható.

[ Szerkesztve ]

(#56875) gyenesmartin válasza fakeseries (#56872) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szerintem elszakadt a földkábel. De csak, ha mindkét oldal egyből ilyen lett. Egyszerű a javítás. Ha azonban csak az egyik csinálja akkor a hangszóró sérülhetett meg.

[ Szerkesztve ]

(#56876) maxatesz válasza kromatika (#56871) üzenetére


maxatesz
tag

Nekem is hasonló van mint a 990Pro, és 32 Omh -os, Véleményem szerint a zárt az ami igazán összekeveri a részleteket :K , Zárt fejeshez képest sokkal de sokkal részletesebb...
Mióta nyitott fejesem van, újra hallom a dobseprűt és hasonló hangszereket ,külön külön minden részletében, és intenzitásában ;)
Grado is jó alternatíva lehet, az ár tükrözi valamennyire a minőségbeni különbségeket is :K
ATH-AD500X AIR-ba se tudnék belekötni...

[ Szerkesztve ]

(#56877) fakeseries válasza gyenesmartin (#56875) üzenetére


fakeseries
csendes újonc

Mindkét oldal ugyanúgy offos. Akkor a javításáról tudnál mondani pár szót? Megtudnám itthon csinálni szerinted?

(#56878) MasterMark válasza Samtya (#56863) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi szépen, ki fogom próbálni.

Switch Tax

(#56879) gyenesmartin válasza fakeseries (#56877) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Általában a csatlakozási pontoknál szokott megtörni a vezeték. A jack, fejhallgató tövében, vagy ha van még közte valami akkor ott. Ezt jó volna tudni, hogy hol. Esetleg ha van közte valami hangerőszabályzó akkor azt szétszedni, és ott ki lehet mérni, melyik szakaszban van elszakadva a kábel. Ehhez szét kell szedni a fejhallgatót ott, ahol a vezeték bemegy.

(#56880) fakeseries válasza gyenesmartin (#56879) üzenetére


fakeseries
csendes újonc

Biztos vagyok benne, hogy a jack részénél lesz a gond(amit bedugok a gépbe). A lapim jack bemenete a jobb oldalon fent van és emiatt ugye kapásból törik egy 90 fokot a kábel.
Ez korrekten hangzik, nemde? A kérdés,hogy mit lehet tenni ilyen esetben?

(#56881) gyenesmartin válasza fakeseries (#56880) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Gondolom nem szétszedhetős a jack, így azt venni kellesz majd. Nekem a Neutrik REAN csatlakozó vált be 1000 alatt. Le kell vágni a vezetékről a jack-et és majd ezt kell rárakni. Forrasztó kell majd hozzá.
Lehet venni olyan neutrikot is ami alapból 90 fokkl hajlított, de az drágább.

[ Szerkesztve ]

(#56882) Bodz válasza kromatika (#56871) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Olyan nincs, hogy kb. 52 ohmig jó (de persze tényleg nem túl erős a Xonar), az M40X meg sosem volt kiegyenlített. :) Ennek megfelelően én is csatlakoznék az említett GMP240 ajánláshoz. Meghallgatod, aztán ha tetszik itt a magyar árnál olcsóbban meg tudod venni. A 45-ből megmaradt pénzt hozzácsapod az eladott U3 árához és vehetsz egy fokkal értelmesebb forrást.
Így minden téren előrébb léptél, és még anyagilag sem mentél tönkre. :)

[ Szerkesztve ]

(#56883) fakeseries válasza gyenesmartin (#56881) üzenetére


fakeseries
csendes újonc

Hát sajnos forrasztóm az nincsen és nem is értek az ilyesmihez. Valami kisebb szervízféleségben megcsinálják ezt nekem szerinted? Azért nem hangzik ez egy egetrengetően nehéz dolognak.

Mindenesetre köszönöm a helpet. :C

(#56884) kromatika válasza Bodz (#56882) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Nem pontosan értettem hogy 52omh -ig jó,de a fórumban és neten olvasva a Xonar tulajok állítják hogy kb 50-60Omh ajánlott hozzá.250omh -ot tuti nem hajt ki.És az a gond hogy csak pendrive méretű hang kari jöhet szóba,a sok hurcolás miatt.40X től igazad van a shure srh440 kiegyenlítettebb,így modosítanám a 40X enyhe V karakter.De az etetszett jobban,mert még a klaszikus zenéhez élvezhető. Azt hogy a 32Omh DtT990 mosott itt írják.[link] De megpróbálom meg halgatni valahol.Csak úgy mint a GMP240-t.Most sikerült meg hallgatnom Sennheiser HD 598-et.tetszett igazán.Csak hát az már nekem túl drága.

(#56885) Bodz válasza kromatika (#56884) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tudok mutatni olyan 32 ohmos fejest, amitől kinyúvad a Xonar, meg olyan 120 ohmost is, amivel vidáman elvan. :)
Ne mérgezd magad az AV Online tesztjeivel, károsak az egészségre. Hülyeséget hülyeséggel kombinálnak rendszeresen, erősen torzítva a valóságot, félrevezetve szegény olvasót. :) Tudok én is ilyen durván fogalmazni, a 600-as verzión kívül nincs értelme a többivel foglalkozni... :D Csak nem igaz.
Nagyon messze van a 32 ohmos a mosottól. Egész pontosan ez úgy van, hogy a nagyobb impedanciás változatokhoz képest egy kicsit mosottabb, másabb talán, mélyben pontatlanabb, de van akinek ez jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

(#56886) Bodz válasza kromatika (#56884) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyébként jó nagy pendrive méretben Geek Out. Kivégzi a Xonart hangminőségben és kb. végtelenül erős is hozzá képest.

(#56887) Samtya válasza kromatika (#56884) üzenetére


Samtya
senior tag

Biztosan úgy értették, hogy olyan sokáig mosódott a hangja míg végül kristálytiszta lett. :))
Másképpen nem tudom értelmezni AV-ék szürreális állításait. Eleve a gyártó azt írja, hogy a különböző impedanciájú modellváltozatok között csak pici különbség van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#56888) Sinesol válasza Samtya (#56887) üzenetére


Sinesol
veterán

Innerfidelityn volt egy meres a dt880 kulonbozo ohmos verzioival, ami szepen mutatta a kulonbseget, gondolom a 990 se kulonbozik.

"Beyerdynamic DT 880 32 ohm
While I found this headphone to be driven to satisfactory levels from portable devices, I felt the sound quality was degraded (likely by the poor damping factor) to the point that the price/performance ratio was poor. Essentially, you are not going to get DT 880-like performance from this pairing. I suggest that if you are looking for a portable headphone, the DT 880 32 ohm is a poor choice from a sound quality perspective. Additionally, you should be looking for a sealed design for portable use so that you will get some isolation from outside noise. I do not recommend this headphone."

(#56889) Bodz válasza Sinesol (#56888) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Arról ír, hogy hordozható eszközökről szar a 32 ohmos 880. Nem pedig úgy általában.
Szóval óriási különbség még mindig nincs. A 250 meg a 600 ohmos is ugyanilyen vacak lenne nem megfelelő forrásról.

Listening tests részt érdemes lenne elolvasni figyelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#56890) Bodz válasza Bodz (#56889) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Illetve egész pontosan a 32 ohmos DT 880 vacak a 32 ohm kimeneti impedanciával megáldott ipod touch-ról.

(#56891) Sinesol válasza Bodz (#56889) üzenetére


Sinesol
veterán

Szamomra az volt nyilvanvaló, hogy azert tert ki külön hordozható eszközre mivel maskepp mi ertelme a 32 ohmos verziónak? Ha van egy alap Dac/Amp, akkor ott a 250-es, ha komolyabb a vas, akkor meg ott a 600-as, nem? A kép alapjan a 32ohmos feltűnően gyengebbnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#56892) Bodz válasza Sinesol (#56891) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hát nem. Ha van egy alap/dac amp, akkor még mindig nem törvényszerű, hogy a magasabb impedanciás változatot kellene választani.
Rossz úton jársz. Ha egyszer te is meghallgatnád mindhárom verziót, akkor nem is nagyon foglalkoznál többet mindenféle írással meg képpel. :)

[ Szerkesztve ]

(#56893) Sinesol válasza Bodz (#56892) üzenetére


Sinesol
veterán

Lehetséges. :K

(#56894) lowzor


lowzor
veterán

Egy HyperX Cloud-ot szerintetek érdemes lenne lecserélni egy 80 ohmos DT 770 Pro-ra?
X-Fi XtremeMusic-ról lenne hajtva.

(#56895) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

Megerkezett tegnap a Superlux HD681 EVO BK, koszonom a segitseget. Tokeletes eddig :R
Viszont nagyon furcsa h zart es kb semmit nem hallok a kulvilagbol :F
Mar csak valami DAC kellene..
Vicces volt hogy honapok ota el volt rontva a windowsban a balance, amit csak ezzel vettem eszre :D

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#56896) Bodz válasza lowzor (#56894) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen, bár talán érdemes lenne egy erősítőt dobni az X-Fi után, esetleg azt is lecserélni.

(#56895) mrkorooo: Igazából nem zárt, de ha neked ennyire jól szigetel, akkor annak örülünk. :D

[ Szerkesztve ]

(#56897) mrkorooo válasza Bodz (#56896) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Persze mert elirtam, en a 662ot hasznalom... :U

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#56898) kromatika válasza Bodz (#56885) üzenetére


kromatika
veterán

Ismét köszönöm tisztelettel a válaszokat kedves Bodz,Samtya,és mindenki.Utána nézek az ajánlott tipusoknak.Le köteleztek szakértő válaszotokkal.Akkor fölösleges a papíron írt Omh számokkal foglalkozni. :K Sony MDR F1 ről elég jó teszteket olvastam.Bár már elég régi füles kb 20 éves.Nektek mi a véleményetek róla?Cserébe kínálnák a ATH M40Xért. (Ja haverom áthozta a Audio-Technica ATH-A500x-ét.Hát mit mondjak elégé bejött a hang kép.Nagyon tisztán szól és kiegyenlített közeli is.Csak hát ez is zárt.)

(#56899) lowzor válasza Bodz (#56896) üzenetére


lowzor
veterán

Önmagában már kevés lenne hozzá?
Pedig elvileg ez nem egy gagyi hangkártya.

(#56900) Bodz válasza kromatika (#56898) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem hallottam még.

(#56899) asdxv: Nem gagyi, csak fejhallgatóval nem feltétlen a legjobb önmagában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.