Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) Spíler válasza G-Bali (#57450) üzenetére


Spíler
őstag

Visszautalva Bodz(látod én nagy betűvel írom ;] - nem neked szól) gondolatára a forrásoddal kapcsolatban,én nem vennék drágábbat ezeknél.A Slx HD681 EVO cserélhető kábeles + plüss párnát és hosszabbító kábelt is adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57452) Samtya válasza Spíler (#57445) üzenetére


Samtya
senior tag

Bizony! A legnagyobb. :R

#57436 junior11: telefonról már hallgattam és jól szólt róla. Nem emlékszem pontosan, hogy milyen teló volt, de rá tudok kérdezni.

(#57453) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Létezik monitor VESA foglalatába illeszthető fejhallgató tartó?

Most nézegettem, hogy ott tuti helye lenne, kéznél de mégsem útban :)

Aurea mediocritas

(#57454) Spíler válasza AXisBOLD (#57453) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Én csak univerzális tartót ismerek monitorra lehet,hogy van specifikus is,nem tudom.
Itt egy másik fajta.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57455) AXisBOLD válasza Spíler (#57454) üzenetére


AXisBOLD
addikt

thx!! ezek is jók, ha nem találok VESA-sat vagy nem tudok rábarkácsolni valamit, akkor veszek egy ilyet.

Aurea mediocritas

(#57456) egykori


egykori
őstag

Üdv, már két-három hete olvasok és olvasok, nem csak itt a fórumon, hanem nagyon sok internetes oldalon, hogy melyik fejhallgatót vegyem meg.

A nagy átlaggal ellentétben, nem szórakozásként hallgatok zenét a fejhallgatón (erre leginkább csak hangfalakon kerül sor), hanem digitalizált felvételeket vágok, szerkesztek stb. Eddig egy Pioneer SE-M631TV fejhallgatót használtam, de eltört, melyből azonnal látszik, hogy nem egy highend fejest keresek.

Ami számomra feltétel:
- ne kerüljön 20-25 ezer Ft-nál többe,
- a hallgatókat 90° fokban el lehessen fordítani (vízszintesen),
- ne legyen mikrofonos, headsetes,
- egy oldalas vezetéke legyen, vezeték nélküli nem kell,
- lehetőleg ne szorítson, mert sokszor hosszabb ideig is a fejemen van,
- a pánt ne kemény műanyag legyen,
- ne legyen nyekergős műanyag, bár tudom, ennyiért nem szoktak fém, precíziós mozgó alkatrészekből készülni a fejhallgatók,
- ha lehet, ne külföldről kelljen behozatni, de ez nem kizáró ok
- és végül szinte mindegy hogy zárt vagy nyitott, a circumaural előny.

Az alábbiak kerültek eddig a listámba, de ez ne jelentsen semmit a segítőimnek, simán elfogadok ezek közül vagy ezeken kívül is bármelyik más javaslatot a feltételeimnek megfelelően:
AKG K67DJ; Beyerdynamic DTX910; Panasonic RP-HXS400E; Pioneer SE-MJ532; Shure SRH-550 DJ; Sony MDR-V55; Yamaha HPH-150.

Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#57457) Spíler


Spíler
őstag

Nem tudom ismeritek-e a Maori "all blacks' haka" harci táncot?
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57458) Dorien válasza egykori (#57456) üzenetére


Dorien
veterán

DTX910 - Nagyon jó hangú plüss párnás nyitott füles, de nyekergős műanyag.
AKG K551 - Néha van 25k körül aprón, műbőr párna, fém pánt, zárt, masszív konstrukció. Ez is kifordítható 90 fokban. Rövid, vékony vezetéke van mikrofonnal, de ez utóbbit nem muszáj használni. [link] [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57459) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Előszedtem a szekrény mélyéről a Sextettemet (a daily driver egy Takstar Pro 80 lakótársak miatt) és hát még mindig fantasztikus :)) Megérdemelné már, hogy bedobozoljam az erősítőjét :B
Illetve vadiúj párnákkal tettem el, de úgy összestek, hogy szerintem felvágom és kitömöm vatelinnel. Meg azönbeállító fejpánt gumija is szétment, pedig az is gyári új volt. Talán azért, mert a bőr fejpánt amit csináltattam rá kicsit nehezebben csúszik, majd ezt is orvosolni kell, meg gányolok rá erősebb gumikat.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#57460) egykori válasza Dorien (#57458) üzenetére


egykori
őstag

A DTX910 nyekergősségét, hogyan értsem? Amikor fejemre teszem vagy leveszem, akkor csinálja, vagy pedig használat közben, esetleg a vezeték miatt?

Mivel az eddig használt fejes feltehetően anyaghiba miatt tört el, mert nem esett le, nem léptem rá és jól védett helyen volt felakasztva, másra nem tudok gondolni. Az ilyen műanyagokra jellemző, hogy könnyen elpattannak? Bár tudom, műanyag és műanyag között is van különbség.

A keresgélések folyamán már gondolkodtam, hogy rááldozok mégis egy nagyobb összeget a tartósság oltárán, de nem tudom, emiatt megéri-e kb. 40 ezerig elmenni. Kinéztem pl. a Koss SP540-est, de lehet, hogy butaság ezért ennyivel többet kiadni, és kiderül, hogy ez sem tartósabb, mint mondjuk a DTX910.

Egyébként a használt nem jön szóba, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#57461) RetepNyaraB válasza egykori (#57460) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem jó taktika elzárkózni a használt terméktől; ez nem autó, jó eséllyel 40 évig semmi sem megy tönkre rajta. Ha ráadásul valami elvileg drága dolgot veszel mázliból potom pénzért, az említett 40 évig kapsz hozzá alkatrészt is. Persze your choice :R

Nem ismerem ezt a Koss-t, viszont ez zárt, ellentétben a Beyerrel. Mások a preferenciák. A nyekergés bármikor jöhet, de alapvetően az ember ritkán végez aktív headbanget egy fejhallgatóval a fülén, tehát ez azért marginális probléma (mármint nekem). A műanyag tartósságáról semmi hasznosat nem tudok mondani, de van különbség anyag és anyag között, ez biztos. A Beyer pedig sok termékhez gyárt pótalkatrészt, keress rá.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#57462) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Sziasztok!
M40X-hez lehet kapni plüss párnát valahol? :U

(#57463) Spíler válasza Pgabor79 (#57462) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
A Nyuszi mondta

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57464) Pgabor79 válasza Spíler (#57463) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

:DD :C :R

(#57465) egykori válasza RetepNyaraB (#57461) üzenetére


egykori
őstag

Nekem különösebben mindegy, hogy zárt vagy nyitott.
Gondolkodtam a tartósság kérdésén, elég kicsi az esély, hogy ismét egy anyaghibás készüléket fogjak ki. Így nem feszítem a 20-25 ezres határt. Jelenleg a Beyerdynamic DTX910 és a Yamaha HPH-150 a két fejes, ami leginkább foglalkoztat.
Ha itt a fórumtársak közül senki sem ismeri a Yamahát, és nem kapok róla infót, akkor a Beyerdynamic lesz a befutó.

(#57466) Spíler válasza egykori (#57465) üzenetére


Spíler
őstag

A DTX 910 kényelmetlen lesz a vastag,merev kábel miatt,legalábbis én azért nem szeretem.Komolyan mondom,autót lehetne vele vontatni.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57467) egykori válasza Spíler (#57466) üzenetére


egykori
őstag

Igen, éppen 3 perce néztem egy tesztelő képét a fejhallgatóról, és valóban túlzottnak tűnik. Meg talán olyant is írt, hogy a bal oldalon érződik a vezeték súlya, húzása - furcsa... De köszi, hogy te is megerősíted ezt a szempontot. A Yamaha HPH-150-ről nincs tapasztalatod, vagy valakitől hallott vélemény?

(#57468) Spíler válasza egykori (#57467) üzenetére


Spíler
őstag

Sajnos nincs,olyan típusú fejhallgatókat választottál amiket nem nagyon ismerünk itt a topikban,ahogy észre vetted nem is kaptál sok választ.Vedd meg a Yamahát ha úgy gondolod,legalább arról lesz akkor tapasztalatunk ;)
Esetleg a Pioneer SE-MJ722T lehet még érdekes számodra,a nagyobb tesója a Pioneer SE MS5T van egy két fórumtársnak és nekem is,azt szeretjük.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57469) emiki6


emiki6
veterán

Miért hallom úgy, hogy a fostex t40 mk1 és a th900 hangzása merőben más, mint szinte bármely fejhallgatóé? Miben különleges? (Ha jól értelmeztem amit hallottam, akkor a tere és a hangzása természetesebbnek tűnt), de technikailag nem tudom mitől ilyen.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#57470) fericske válasza Spíler (#57468) üzenetére


fericske
addikt

A Pioneer SE-MJ722T nem egy oldalas kábelvezetésű és nem kifordítható 90 fokban.
Össze vagy már zavarovodva :)

(#57471) Bodz válasza egykori (#57467) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nekem van DTX 710. Egy picit valóban érezni, de szerintem nem vészes. Maga a fejhallgató baromi kényelmes amúgy.

(#57472) Spíler válasza fericske (#57470) üzenetére


Spíler
őstag

jójójó,bocs. :B ,de összecsukható!!!!
Csak már jó lenne ha valaki kipróbálná,mindenkinek azt ajánlom ;]

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57473) egykori válasza Spíler (#57468) üzenetére


egykori
őstag

Bocsi, hogy nem az ismert és ajánlott fejhallgatók közül szemezgettem csak, de a különleges igényemnek megfelelőket soroltam fel. A drágább, minőségibb kategóriákban van több is.

Köszönöm mindenkinek, aki egy-két gondolattal is segített. A döntést nekem kell meghozni. Ha sikerül olyan fejhallgatót venni, amelyik itt a fórumon is érdeklődést vált ki, akkor írok majd a tapasztalataimról.

(#57474) Dorien válasza egykori (#57467) üzenetére


Dorien
veterán

Jó cucc az a DTX910, nekem hangra jobban bejött, mint a DT990 Pro. Viszont, ha tudsz EQ-zni, akkor egy Omnitronic SHP-600-zal jobban járnál. Ezt mondjuk nem lehet 90 fokban forgatni, DT880 Edition koppintás. Masszív, sok fém, és ebben jobban elférnek a fülek, mint a DTX910-ben.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57475) Spíler


Spíler
őstag

Most feketében is akciós.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57476) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Metal,szimfónikus metal-hoz ajánlatos a Beyer 880?

(#57477) emiki6 válasza emiki6 (#57469) üzenetére


emiki6
veterán

Hülyeséget írtam vagy hülyeséget kérdeztem? :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#57478) AXisBOLD válasza Spíler (#57475) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ne linkelj ilyeneket, teljesen megfertőztetek így is, most fogom venni a második fejhallgatót, aztán az újabb erősítőt... :O

:P

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#57480) Spíler válasza AXisBOLD (#57479) üzenetére


Spíler
őstag

Pedig ha tudnád...., jobbnál jobb ötleteim lennének :D
Erősítőről eddig nem volt szó,csak az M40X-ről,lemaradtam valamiről?

emiki6

A válaszhoz kellett volna hallani a fostex t40 mk1-t és a th900-t,és az összes többi fejhallgatót.Nem tudom,hogy kivitelezhető-e ;]

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57481) Bodz válasza emiki6 (#57477) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem. Csak a tetszésedet próbálod magyarázni azzal, hogy van bennük valami különleges technika, megoldás. Pedig nincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#57482) Shaza válasza Shaza (#57476) üzenetére


Shaza
senior tag

Vagy inkább zárt ajánlott?

(#57483) emiki6 válasza Spíler (#57480) üzenetére


emiki6
veterán

Jöttél volna fejestalira... ;]

Nyilván én se hallottam az összes fejhallgatót, mert akkor tudnám máshoz is hasonlítani, de azokhoz képest amiket addig hallottam teljesen más volt. Nyílt planárt addig még nem hallottam, azok volnának? Mert akkor lehet az a titok... :DDD

Bodz: Nem tudod véletlen, az újabb (pl mk3) modellek is hasonlóak?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#57484) Spíler válasza emiki6 (#57483) üzenetére


Spíler
őstag

Hát,azt nem írtad,hogy a fejestalihoz kapcsolódik a kérdésed,azért volt kicsit fura. :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57485) fattyu válasza emiki6 (#57483) üzenetére


fattyu
veterán

nekem van egy t40mk3. nagyon nagyon csipázom. pedig sok planar megfordult már a kezeim közt. :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#57486) Spíler


Spíler
őstag

Lesz összefoglaló a mostani fejestaliról? :K
A Fostex t50rp mk3 és T40rp mk3,mindkettő planár?Egyforma a kettő csak a t50-nek nyitott hangzása van(szellős,nagyobb tér)?Szép kiegyenlített hangjuk van,vagy színezett valamelyik tartományban?
Köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57487) Tim82 válasza Spíler (#57486) üzenetére


Tim82
nagyúr

A topikjában írtunk már páran szubjektív összefoglalást a mostani találkozóról.

Mindkettő planár, a T50RP nem csak hangzásában nyitottabb (már csak azért is, mert a T40RP a "zárt" Fostex planár széria).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57488) Spíler válasza Tim82 (#57487) üzenetére


Spíler
őstag

Köszi szépen. :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57489) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Superlux 668B-hez minden tesztben/videóban megjegyzik, hogy cserélni kell a szivacsot, mert az eredeti kényelmetlen. Ebayen és/vagy itthonról honnan lehet beszerezni az ajánlottakat? Amazonon linkelik mindig őket, onnan viszont még sosem rendeltem.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#57490) szakibá... válasza Spíler (#57475) üzenetére


szakibá...
senior tag

HD662 teszt !?

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#57491) Spíler válasza szakibá... (#57490) üzenetére


Spíler
őstag

Köszi szépen.Tökéletes társa lenne az elpusztíthatatlan IBM Thinkpad-omnak. :K

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57492) Samtya válasza K1nG HuNp (#57489) üzenetére


Samtya
senior tag

(#57493) Spíler válasza Samtya (#57492) üzenetére


Spíler
őstag

Többet nem találtál???? :DD

Más.

Egyre jobban tetszik az AVA400 hangja.Éppen Rock Bluest hallgatok és nagyon jól szól,szépen tisztán adja vissza az énekhangot,a hangszereket is szépen el lehet helyezni a térben,komolyabbak a mélyek mint a Pio-ban,olyan élethűen szól,hogy öröm hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57494) Samtya válasza Spíler (#57493) üzenetére


Samtya
senior tag

Találtam volna, ha megeröltetem magam.

Teszteléshez néhány ötlet: [link] [link] [link] [link] ;)

(#57495) emiki6 válasza Tim82 (#57487) üzenetére


emiki6
veterán

Azthiszem egyszer majd meg kell halgassam a fostex modelleit és ha akkor is tetszik, megvenni az egyiket. :D De hogy melyiket nézzem majd ki fogalmam sincs. :F Erre majd még később visszatérek, addig meg élvezem a 600 Ohmos DT880-at. Tudtam én, hogy fejhallgató vásárlás után nem szabad találkozóra menni... :DDD

Tényleg nincs a Fostexnek magyarországi forgalmazója?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#57496) Spíler válasza emiki6 (#57495) üzenetére


Spíler
őstag

Több forgalmazót is láttam.

(#57494) Samtya

Köszi ismerem őket,nagy kedvenceim.Sina szenzációs,Luna is jól tolja. ;)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57497) Spíler


Spíler
őstag

Hogy jól induljon a Húsvét hétfő.3:15-től indul be igazán,de jó végig.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57498) emiki6 válasza Spíler (#57496) üzenetére


emiki6
veterán

Azt láttam, hogy árulják, lehet rossz szót használtam. Úgy értem, mint hogy a Sennheisert az Audiopartner, a Beyerdynamicot a BaSys stb "forgalmazza" és úgy tudom a Fostexnek nincs hasonlója, csak külföldön.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#57499) AXisBOLD válasza Spíler (#57493) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szemeztem vele én is, "kár" hogy nyitott, máskülönben már vettem voltna egyet én is és az meg megint más kérdés, hogy ha nem lenne nyitott, lehet nem lenne ilyen jó.

egyszer le kell térnem erről a zárt vonalról...

Aurea mediocritas

(#57500) PodMAN válasza AXisBOLD (#57499) üzenetére


PodMAN
senior tag

Én is így vagyok. Családi nyugalom miatt nem térhetek le a zárt vonalról, holott nyitottban a Hifiman-t imádtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.