Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) Spíler válasza Locuste (#56150) üzenetére


Spíler
őstag

Hát..,az árnak nem sok köze van a hajthatósághoz. :N
Inkább ahhoz van köze,hogy közel egy árban használtat veszel vagy újat.Míg az újat indoklás nélkül vissza küldheted ha nem tetszik 14-30(nem tudom pontosan) napon belül,egy használtat vissza adni macerás lehet,aztán te árulhatod hónapokig mire eladod.
Bejáratni bármilyen zenével lehet vagy az IsoTek bejárató CD-vel,normál hangerőn 2-3 napig mehet,de nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56152) Bodz válasza ntomka (#56145) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Erre gondolsz?
Vagy a Beyertől is megvehető.

Ja hogy N... Az is van.

[ Szerkesztve ]

(#56153) Bodz válasza Bodz (#56152) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Angol és német Amazon.

(#56154) CsMarc


CsMarc
tag

Sziasztok!

Most vettem egy Bose QC 35-öst és eddig piszok elégedett voltam vele. Többen említettétek, hogy Bluetooth-al gyengébb a hangminőség, na már most szerintem abszolút megfelelő Spotify+kiváló stream kombóval, ha azt vesszük, hogy wireless az egész cucc. Az üzletben azt mondták, hogy ilyenkor körülbelül 10% lehet a jelveszteség...

Viszont a problémám a következő:

Ma letöltöttem egy Lossless albumot és kipróbáltam a fülest a Latitude-omon is VLC media playerrel, kábellel, erősítő nélkül. Véleményem szerint nagyon halk így az egész és semmilyen javulást nem észleltem a hangzásban. Sőt!

Mit lehetne tenni, hogy hangossabbá tegyem kábellel a laptopon? Erősítő? Driver?

Köszi a válaszokat!

Update: Gépen Spotify-al, kábellel kiváló minőségen már nem rossz, de még mindig kicsit halknak érzem...

[ Szerkesztve ]

(#56155) Locuste válasza Spíler (#56151) üzenetére


Locuste
tag

Igen, a csere hasznos 14 napon belül, csak mi van, ha kicserélem egy másikra, de az első mégis jobb volt :)

Tudom, hogy nem az áron múlik, csak arra akartam kilyukadni, hogy kapok-e +30-ért olyan pluszt, hogy a Dragonfly lejátszónál megérje/hallható legyen.

(#56156) Spíler válasza Locuste (#56155) üzenetére


Spíler
őstag

Amíg csak beszélgetünk róla,nem fogsz választ kapni a kérdéseidre.Légy férfi!!!(esetleg ha nő vagy akkor is) :DD
és rendeld meg valamelyiket.Én az olcsóbb kategóriával kezdeném.
Nem szoktam ilyet írni(mert nem hallottam a Dragonfly-t,csak a leírásokat olvastam és a véleményeket),de szerintem a Pioneerral akár jó párost is alkothat.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56157) MasterMark válasza CsMarc (#56154) üzenetére


MasterMark
titán

Erősítő, a VLC meg szar... :D

Switch Tax

(#56158) CsMarc válasza MasterMark (#56157) üzenetére


CsMarc
tag

Milyen erősítőt ajánlanál megfelelő ár/érték arányban?
Melyik a legjobb lejátszó?

Köszi!

(#56159) #16820480 válasza CsMarc (#56154) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kevesebb különbség van a Spotify stream és egy lossless anyag közt, mint amennyire vacak a Latitude hangkártyája, meg a VLC.

(#56160) Bukk900 válasza CsMarc (#56154) üzenetére


Bukk900
őstag

1. furcsa gondolat: lehet, hogy a fejesben jobb DAC van, mint a laptopban, ezért hallod jobbnak...
2. furcsa gondolat: kell egy vezetékes fejhallgató erősítő a vezeték nélküli fejesedhez, hogy hangosabb legyen...

(#56161) CsMarc válasza #16820480 (#56159) üzenetére


CsMarc
tag

Köszi a választ!

E5530-ban cserélhető a hangkártya? Ha igen, milyet ajánlanál helyette? Te melyik lejátszót javasolod?

(#56162) CsMarc válasza Bukk900 (#56160) üzenetére


CsMarc
tag

Laikus vagyok a témában, ezért vagyok itt, hogy tőletek tanuljak! :) ... Köszi a választ!

Egyébként egy Thonet & Vander Kürbishez és QC 35-höz kellene akkor egy megfelelő erősítő és lejátszó.

Ja és Latutide-hoz egy hangkártya.

Leköteleznétek néhány javaslattal... :))

[ Szerkesztve ]

(#56163) #16820480 válasza CsMarc (#56161) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem cserélhető a hangkártya a gépedben, de lehet hozzá kapni egy külsőt. A Vader egy aktív hangfal, az elé nem kell erősítő, mert benne van integrálva, csak egy hangkártya (DAC). A fejesed elé elsősorban egy hangkártya kell, amin van optimális esetben van fejhallgató kimenet. Hordozható géphez szerintem nem praktikus külön (külső) hangkártya és azután még egy erősítő is.
Olyat érdemes választani, aminek van vonalkimenete is (erre megy a hangfalad) és fejhallgató kimenete is (erre a fejes). Lejátszónak szerintem használhatsz Spotify prémiumot, nem rossz az. Amúgy meg Windows alatt a foobar, jRiver szokott népszerű lenni, Linuxra a Deadbeef, illetve én az mpd-t használom.

(#56164) MasterMark válasza Bukk900 (#56160) üzenetére


MasterMark
titán

Bocs nem figyeltem, azt hittem igazi fejhallgatóról van szó. :DDD

Switch Tax

(#56165) CsMarc válasza #16820480 (#56163) üzenetére


CsMarc
tag

Köszi a segítségét!

Külső hangkártyából tudnál esetleg néhány konkrét típust említeni, ami nekem megfelelő és pöpec?

(#56166) Tim82 válasza #16820480 (#56163) üzenetére


Tim82
nagyúr

"A Vader egy aktív hangfal"

ÉKE.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56167) CsMarc válasza #16820480 (#56163) üzenetére


CsMarc
tag

Ő megfelelő lenne nekem?

[link]

(#56168) Locuste válasza Spíler (#56156) üzenetére


Locuste
tag

hm, ok, akkor várok még :DDDDD

viccet félretéve, szerintem kipróbálom pioneert!

(#56169) CsMarc válasza Tim82 (#56166) üzenetére


CsMarc
tag

Először én is néztem, hogy mi a fene, aztán nagy nehezen rájöttem, hogy a Vanderre gondol. :)

Még rá is gugliztam: "Vader aktív hangfal" :D :D

[ Szerkesztve ]

(#56170) pulutodurumo válasza CsMarc (#56167) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vagy választhatod ezt is, ezt már hallották innen a fórumról.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#56171) Spíler válasza Locuste (#56168) üzenetére


Spíler
őstag

Csak sikerül a jó út felé terelgetni,ha nem is könnyen ;]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56172) #16820480 válasza CsMarc (#56167) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, egy ilyen nem biztos, hogy nagy előrelépés lenne. Inkább Sound Blaster E3, de még inkább E5 lehetne jó.

(#56173) zsocy válasza CsMarc (#56169) üzenetére


zsocy
őstag

Lehet ide jobban illik a kérdésed, bár nagyjából ugyanazok az arcok vannak mindkét fórumon :)

Egy hangkártya kell neked, a laptopok beépítettje gyalázatos. És egyben üdvözlünk a lejtőn! ;]

(#56174) CsMarc válasza zsocy (#56173) üzenetére


CsMarc
tag

Köszi, már írtam oda is!

Lejtő lenne ez?! :U

(#56175) biokox válasza biokox (#56094) üzenetére


biokox
tag

Egy kis kiegészités az elözöen leirtakhoz hdpr10+lcd2prefazor brutál jó hang kiegyenlitett hatalmas térrel jóval nagyobb hangeröt visel el mint az xc gondolok itt arra hogy jelentős hangeröemeléssel sem esik szét a hangkép kiegyenlitett marad egy hibája van feleségtüröfaktor nulla

(#56176) kutkut válasza Spíler (#56149) üzenetére


kutkut
addikt

Üdv! Lenne pár kérdésem erről az "új" Pioneer fejesről. :)

A fülpárna vastagságát le tudnád mérni, illetve mennyire puha a párna? Nálam ez sok fejesnél probléma, hogy a fülem mögött vékonyabb a fejem/nyakam, mint máshol, így ott a fülpárna szinte fel sem fekszik a fejemre. Inkább maga a füles (hangszóró előtti rács) fekszik fel a fülemre, ami nem túl kényelmes.

Másik kérdés, hogy az előbb említett hangszóró előtti rács (vagy az azt fedő szivacs) milyen vastag, mennyire puha? (Arra az esetre, ha kicsi lenne. :D)

Harmadik, a kábel fix vagy cserélhető?

És végül, a hangja. Egy picit tudnád részletezni? Pl. a basszus mennyire kontrollált? Azaz inkább ütős, "dobhártyaszakítós", (tolakodó?) vagy "csak" szépen körbevesz, és szól? Nálam ez utóbbit jelenti a "kellemesen meleg hang", de a "sok mély" jelződ elbizonytalanított. :R Esetleg ha tudnád hasonlítani pl. AT ATH-M30/40/50-X, Shure SRH840 vagy Beyer DT770 Prohoz, annak külön örülnék! :))

Meizu MX3 32GB

(#56177) Spíler válasza kutkut (#56176) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
1.8-2.2cm a párna vastagsága,nem egyforma,alul mélyebb.A párna kimondottan puha.A hangszórórács előtt nem is szivacs van ha jól érzem,hanem valamilyen fekete szövet(cserélhető szivacsra). Nekem nem ér hozzá a fülem,ha majd lapul a párna lehet,hogy hozzá fog érni.Ha össze tudnám hasonlítani a felsoroltakkal én örülnék a legjobban.Amiket felsoroltál fejhallgatókat,még nem hallottam egyiket se az m50x-et kivéve(emlékeim szerint annál jóval kontrolláltabbnak tűnik a mélye már írtam,hogy ovis vagyok audió téren).A basszus nem terjengős,nyúlós inkább rövid kemény de mélyre megy,hasonló a Koss 4AA,3AA -hoz(ha ismered),csak jobb,ennél jobban nem tudom neked jellemezni.
A kábel pákával cserélhető ;)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56178) Spíler válasza Spíler (#56177) üzenetére


Spíler
őstag

Annyit még hozzá tennék,ami elég fontos lehet,csak nem beszéltünk róla,hogy a forrás a Fiio E10K alap beállításokon.A Presenter3 erősítőről(OPA 6172) nekem már kicsit sok a basszus,igaz én kértem így bkercsoéktól OPA2134 esetleg jobb lehet Dorien szerint.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56179) Bodz válasza Spíler (#56178) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha tényleg ilyen melegebb, mély súlyosabb a Pio hangja, akkor az LM6172 valóban nem jó választás, mert az is kicsit fedett, puha, blablabla. :)

[ Szerkesztve ]

(#56180) Spíler válasza Bodz (#56179) üzenetére


Spíler
őstag

Igen,V karakterű(ha így mondják az OPA-t is) az LM6172, Pl.a SHP600,Philips HP1000 szinte hallgathatatlan a rettentő magasak miatt,meg egy pár aminek a mélyei sokak.Tehát a mélyeket és a magasakat is megemeli rendesen,szinte túlzóan.A Fiio nagyon passzol hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56181) Spíler válasza Bodz (#56179) üzenetére


Spíler
őstag

Bocs az Off-ért.Segítség kellene :K Erről az OPA-ról van szó?
https://www.hestore.hu/prod_10021918.html
a PA végződés miatt kérdezem.OPA csipeszt nem találtam sehol,lehet nem is ez a neve,hogy keressem?

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56182) Bodz válasza Spíler (#56180) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elvesztettem a fonalat. :D Az LM6172-nek nagyon nem kellene V karakterűnek lennie. Mondjuk az is igaz, hogy én Presenter 2-ben hallottam.

Igen, az lesz az, a PA. IC csipesz a neve. Ki lehet egyébként kézzel is szedni, nem nagy kaland (ha odaférsz persze), bár talán úgy könnyebb elhajlítani a lábait.

[ Szerkesztve ]

(#56183) Spíler válasza Bodz (#56182) üzenetére


Spíler
őstag

Én még annyira se tudom mint te,bkercsotól kértem enyhe V karaktert,ezt kaptam.A mély meg a magas olyan sok(fericske szavaival élve)mint a francnyavalya(bkercsotól elnézést kérek,minden rossz szándék nélkül írom amit írok,nyilván az én fülemmel nem stimmel valami :R )

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56184) darvinya


darvinya
titán

Erősítőknek nincs karakterisztikai tolodása, hanem köré felépítet elektronika ami okozhat ilyet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56185) Spíler válasza Bodz (#56182) üzenetére


Spíler
őstag

Köszi szépen,berendelem,aztán meglátjuk,ha már rendelek OPA-t,ne rendeljek még egy két db-ot?Nincs valami tipp,hogy esetleg melyiket lenne érdemes kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56186) szakibá... válasza ntomka (#56145) üzenetére


szakibá...
senior tag

Most hivatalos képviselet a Basys, de néhány éve a Bluesound-nál vettem ilyet.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#56187) Atla válasza Spíler (#56185) üzenetére


Atla
senior tag

Látom megvetted a Piot! :)

Én még hétvégéig várok a döntéssel,de nagyon ugy néz ki én is azt rendelem.
Lenne egy kérdés ami nekem nem világos Itt egy kép!
Ez most az ms5t,vagy az ms7t? Tehát van rajta ilyen kezelőszerv?

(#56188) pulutodurumo válasza Atla (#56187) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az MS5T kábeles mikrofonnal. Ez már a BT-s változat kb. dupla áron.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#56189) Spíler válasza Atla (#56187) üzenetére


Spíler
őstag

pulutodurumo nagyon vágja,pont úgy ahogy írja. :D
Nem szeretem a komoly zenét,de már kb.2 órája Maurice Ravel műveket hallgatok a Pio-val,lehet meghülyültem öregségemre :Y de nagyon élvezem,nagyon szépen szól.
Az jutott eszembe,ha egy cég legyártott volna egy fejhallgatót kifejezetten az én igényeim alapján akkor ez lenne az.Zárt fejhallgató létére a hangszereket is szépen eltudom helyezni a térben(a nem kicsi térben).

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56190) Spíler válasza Spíler (#56189) üzenetére


Spíler
őstag

Mi ez a néma csend,mindenki Pioneer-t rendel??? :C
Most néztem Muzikernél elfogyott a fekete.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56191) icecave válasza Spíler (#56190) üzenetére


icecave
nagyúr

Részemről pénteken jön a HyperX Cloud :D

Magnat.de-vel felvettem a kapcsolatot, a magyarországi forgalmazóhoz irányítottak, kíváncsi leszek, válaszolnak-e és hogy egyáltalán lesz-e alkatrész.

(#56192) Spíler válasza icecave (#56191) üzenetére


Spíler
őstag

Akkor részedről is történt előrelépés :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56193) Batyulda válasza Spíler (#56190) üzenetére


Batyulda
tag

Jól kinéző utcai/szaladgálós fejesnek tűnik a pioneer fejes,ha van olyan hangja ,mint egy hd681evo nak még meg is érheti azt a 17k-t. (Bár térben ,szellőségben, biztos alulmarad a pioneer)

(#56194) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sennheiser PX-100-II-höz honnan tudnék itthon, vagy a legolcsóbban külföldről fülpárnát (szivacsot) rendelni?

(#56195) Bodz válasza lugosi (#56194) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Audiopartner. Az árlistájuk szerint 1223 Ft.

(#56196) Locuste


Locuste
tag

Dragonfly black-et a Samsung gyári OTG csatlakozójával kötöm össze a telefonnal. Van értelme "audiofil" OTG csatlakozót venni, vagy abszolút pénzkidobás?

(#56197) Bodz válasza Locuste (#56196) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van audifil otg? Mutasd! :D

[ Szerkesztve ]

(#56198) Bukk900 válasza Bodz (#56197) üzenetére


Bukk900
őstag

Szerintem az Audioquest kábelre gondolt, [link]
Van ám jó drága is, összevetném az 1k-s kábelemmel! :D [link]

Ha már itt tartunk, Type-C - USB-B kábel működne közvetlenül, közdarab nélkül telefonnal?

[ Szerkesztve ]

(#56199) Locuste válasza Bodz (#56197) üzenetére


Locuste
tag

én sem hittem, de "van" 5% ezüsttel :D szerintem is marhaság, és 8000 HUF-ba kerül ... de inkább kérdezek szakembereket!

http://www.ebay.com/itm/AudioQuest-DragonTail-USB-2-0-Extender-/351548793781

megfontolandó :D

[ Szerkesztve ]

(#56200) Bodz válasza Bukk900 (#56198) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jaaa, de ez mind kábeles. Én csak a sima adapterekre gondoltam (pl). :)

(#56199) Locuste: Nem hinném, hogy szükséged lenne rá.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.