Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) RetepNyaraB válasza Cro55bow (#57050) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pedig használt dolgokból sok-sok érdekes példányt lehet beszerezni. Az ár csak egy tényező, de esetleg nem már gyártott remek készülékek lelhetők fel használtan...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#57052) ghost364


ghost364
senior tag

Sziasztok!
Szereztem ingyen egy Superlux HD681F-et. Az egyetlen baja, hogy el van szakadva a tetején a "pánt", vagy nem tudom mi a neve. Lehet ilyet venni valahol? Mert ha jól látom, akkor cserélhető. Mondjuk ha nem, akkor valahogy összemókolom, mert nagyon megtetszett a hangja, az általam preferált zenékkel még jobb is, mint a HD681 evóm.

(#57053) pulutodurumo válasza MasterMark (#57047) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen, viszel amit akarsz, aztán az adott cucc tulajdonosával megbeszélitek.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#57054) Bodz válasza Blackhole13 (#57033) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nagyon régen hallottam Sextettet (szóval akár tévedhetek is), de szerintem a 880 semmivel sem melegebb hangú.

[ Szerkesztve ]

(#57055) Blackhole13 válasza Bodz (#57054) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Én viszont nem hallottam még dt880-t, leírtak alapján meg tudjuk, mennyire lehet tájékozódni, szóval hiszek neked. :)
Már megint arra tendálok, hogy maradjon az akg és vegyek hozzá mondjuk egy sr80i/125-t. Árban kb ugyanott is lennék, mint egy HD650-nel. Melyik verziót ajánlanád inkább?

[ Szerkesztve ]

(#57056) #75128832


#75128832
törölt tag

Hahó!

A közeljövőben (1~2 hónap) szeretnék venni egy fejhallgatót, és szeretném a segítségeteket kérni:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - Otthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - Zenehallgatás, filmezés, ritkán játék. Napi 6-8 óra, szóval meglehetősen kényelmesnek kéne lennie.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - 25.000 Ft, de amennyiben egy jobb ár/érték arányú fejhallgató csak néhány ezressel drágább, még benne vagyok.
4.) Új vagy használt? - Új.
5.) Circumaural vagy supraaural? - Circumaural.
6.) Zárt vagy nyitott? - Minimalizálni kéne a többiek zavarását, tehát zárt.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? - Viszonylag meleg hangzást szeretnék, hangsúly elsősorban a mélyeken, másodsorban azon, hogy azért a spektrum többi része is szépen szóljon. A hideg/magasak által dominált hangzás eléggé zavar.
8.) Honnan vásárolnál? - Magyarországi webshopból.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? - Kizárólag PC-ről (integrált hangkártya, Asus H97-Plus).

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#57057) Spíler válasza #75128832 (#57056) üzenetére


Spíler
őstag

1-2 hónap múlva lehet,hogy valamelyik ajánlott fejhallgató akciós lesz,akkor az lenne jó vétel(vagy éppen elfogy),szóval szerintem ráérsz még,addig nézegesd az összefoglalót és olvasgass kicsit vissza. Az utolsó tíz-húsz oldal után,szerintem benned is kialakul egy vélemény,hogy melyiket lenne érdemes megvenni ;)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57058) impalaman válasza ghost364 (#57052) üzenetére


impalaman
aktív tag

Üdv!

Elvileg az AKG K240 fejesek fejpántja is passzol rá, azt talán könnyebben tudnál szerezni valahonnan. :)

(#57059) Bodz válasza Blackhole13 (#57055) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A HD650 jobban skálázódik, kényelmesebb (nem volt szempont, de na...), meg úgy összességében is csak jobb füles, mint a 80i (125i-t nem hallottam tán). Kicsit talán megosztó, mert vagy nagyon szeretik, vagy a HD600-at jobbnak gondolják. :D Viszont ha a tutira mész, akkor inkább csak a Grado-t vedd, hiszen már hallottad. :) Hogy az épp aktuális e végűek miben különböznek az i szériától azt nem tudom.
Van AVX-en SR225i, az viszont mocsok agresszív egy füles. Régen volt nekem is, szó szerint megfájdult tőle a fejem, pedig a hangjával amúgy ki voltam békülve.

[ Szerkesztve ]

(#57060) Spíler válasza ghost364 (#57052) üzenetére


Spíler
őstag

Ha nem kapsz fejpántot,a következőt tudnám tanácsolni.
Marhabőr,bőr öv, vagy régebbi katonai derékszíj(bolhapiacokon fellelhető),egy sniccer,egy vonalzó és kb.fél óra munka.A végeredmény "örök élet" + egy nap. Szerintem. :K

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57061) speedernet válasza Bodz (#56998) üzenetére


speedernet
aktív tag

Igazad van. :) Majd talán egyszer...

Gondolkodtam, ha el adnám az m40x et és vennék a mini mellé egy DT 990 PRO-t :D akkor elöbbre lennék szerintem. :C
Persze azért a szakértő véleményre nagyon kíváncsi lennék. :) :R

(#57062) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok szeretnék venni egy fejhallgatót, tanácsotokat szeretném kérni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - Otthon, PC-re kötve
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - RTS game, zenehallgatás
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 20eFt
4.) Új vagy használt? - Új
5.) Circumaural vagy supraaural? - Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? - Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? - ??? Nem zavar semmi.
8.) Honnan vásárolnál? - Webshop
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? - Fiio E10

Ami még fontos, hogy legyen kényelmes akár több órán át is, illetve ha lehet ne legyen hosszú a zsinórja. (1,5m elég). Mikrofon ne legyen rajta.

Köszi előre is a segítséget. Üdv

(#57063) ghost364 válasza Spíler (#57060) üzenetére


ghost364
senior tag

Köszi, szerintem ez lesz, mert nem igazán találtam pántot, vagy a fejhallgató áráért :) Tényleg nem rossz ötlet, talán még egy övem is van itthon.

(#57064) Bodz válasza speedernet (#57061) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én nem vennék a minihez DT 990 Prot... Hangban nem igazán illenek össze. Meg hát kicsit kiegyenlítettebbet keresel, a Beyer meg még inkább V karakterű, mint az M40X.
Azért próbáld ki, ha van rá lehetőséged, lehet tetszene, ki tudja? :)

(#57062) kislaci: Jó ügyfél, nem zavar semmi. :D Pioneer SE-MS5. A mikrofonnal meg ne foglalkozz a kábelén! :)

[ Szerkesztve ]

(#57065) speedernet válasza Bodz (#57064) üzenetére


speedernet
aktív tag

Sajnos nincs lehetőségem meghallgatásra, csak az "itt lakókra" tudok hagyatkozni. De akkor most tanácstalan vagyok. :(

(#57066) Bodz


Bodz
Topikgazda

Muziker

1. Vasárnapig adja le megrendelését 30 000 Ft felett
2. Érvényesítse kuponkódját: NEWGEARHU
3. Élvezze az azonnali árengedményt

Minél merészebbek álmai, annál magasabb a kedvezménye:

30 000 Ft felett - 3 000 Ft kedvezmény
90 000 Ft felett - 9 000 Ft kedvezmény
150 000 Ft felett - 15 000 Ft kedvezmény
300 000 Ft felett - 30 000 Ft kedvezmény

(#57067) Bodz válasza speedernet (#57065) üzenetére


Bodz
Topikgazda

GMP 435S?

[ Szerkesztve ]

(#57068) lugosi válasza Blackhole13 (#57055) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gradoban már nem az i hanem az e széria van. Hallani nem hallottam, de tesztben azt olvastam hogy az e még jobb, mint az i.

(#57069) Spíler


Spíler
őstag

Ha éppen most keres valaki fejhallgatót extrém basszussal,akciós:
https://www.mall.hu/pc-fejhallgato-mikrofon/jvc-ha-mr60x

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57070) Sinesol válasza Bodz (#57059) üzenetére


Sinesol
veterán

A tesztekben azt àllítjàk, hogy kb hasonlóan szól mint az i szeria, de teltebb hang kevesebb magassal.

[ Szerkesztve ]

(#57071) fericske


fericske
addikt

Erre tessék tolongani kérem. Kicsit művelődni. A követési távolságot nem kell betartani. Köszönöm a figyelmüket, további kellemes estét! :)

(#57072) pendre54 válasza fericske (#57071) üzenetére


pendre54
addikt

Én próbáltam tolongani, és művelődni is, de valahogy nem jött össze. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#57073) speedernet válasza Bodz (#57067) üzenetére


speedernet
aktív tag

Szép szép, tetszik, megfontolom. Köszönöm

AD500x? Valamiért ezzel szemezek. :-)

(#57074) kromatika válasza Spíler (#57038) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm igazad volt. :K Össze hasonlítottam a nálam lévő 4db fülest .beyerdynamic dtx 910,audio technica ath-40x,shure srh440,és Audio-Technica ATH-AD900X.Közel sem egy kategória.de aki olcsó jó hangú fülesben gondolkodik annak szerintem a dtx 910 jó választás.Jó szellős hang,viszonylag ki egyenlített,bár a mély nekem kicsit sok kalszikus zenéhez.Kicsit laposabban szól mint az M40X és nem annyira részletes.De mivel fele ár ,bőven jól szól.Shure srh440 kiegyenlített és jó részletes tetszik.ATH-AD900X nekem most az igazi,részletes,nagy tér,és kiegyenlített.Imádom :K Már csak egy hozzá illő jó árú,DAC,vagy külső hang kari kellene hozzá az apróról,bár a lapos is ki hajta,de azért avval biztos más lenne.Külön köszönet a segítségért Bodz,Dorien,és Spíler fórum társaknak. :K

(#57075) gyerecske válasza lugosi (#57068) üzenetére


gyerecske
senior tag

Nem az "i"a legutolsó széria?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#57076) Spíler válasza kromatika (#57074) üzenetére


Spíler
őstag

Szívesen ;)
Na,akkor futás a DAC topikba...... ;]

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57077) fericske válasza pendre54 (#57072) üzenetére


fericske
addikt

(#57078) Spíler válasza fericske (#57077) üzenetére


Spíler
őstag

Köszi szépen,nagyon érdekes összefoglaló volt. :R
Annyit fűznék hozzá,hogy az általam birtokolt,vagy hallott Jays fejhallgatók mindegyike túlmutat az árán,messze az ajánlott kategóriában van a helyük. :K

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57079) fericske válasza Spíler (#57078) üzenetére


fericske
addikt

Pár dolog kimaradt.
Megvolt most már nekem is a Pioneer SE-MS5T is, a bluetooth-os verzió, ami 2x annyiba kerül mint az alap, amúgy ugyanaz a 2 fejhallgató. Csak kábelesen tudtam kipróbálni mert le volt már merülve.
Árában tényleg bőven jól szól, ajánlható.
Bár ebben az árban és hordozható kategóriában a Veho z8-at még mindig jobb vételnek tartom. Hangminőségben forma-forma a kettő, másmilyen tuninggal, viszont anyagminőségben, kivitelezésben a Pio fölött van.

Kipróbáltam egy kis Yamahát [link]
Nagyon könnyű és eléggé kényelmes darab, illetve a dizájn is catcheye eléggé. Nem rossz hangot produkál, de a szigetelés nem jó - szivacs párnás -, így igazából a külsőségek mintsem a jó hang fogja ezt a fülest eladni.

Aztán még kiderült, hogy 1000 dollár körüli kategóriában még mindig a Fostex th900mk2 a kedvencem, az eddig hallottak közül (a telóm is egész jól meghajtja, hehe).

Elgondolkodtam a Final Audio Sonorous VI-on. Nagyjából abban az árkategóriában kutakodok most.
Érdekes hangja van. Színezett hangú, de jól csinálja. Alapos meghallgatásnak kellene alávetni. Speckójuk a Final fejhallgatóknak, hogy könnyen hajthatóak. A telómról adtam neki az ívet és teljesen jó volt. A Fostex th610 volt még a gondolatom, de ez a Sonorous VI érdekesebbnek tűnik az eddig hallottak alapján. Nem sürgős, ráérek, mert még az is kiderült tegnap, hogy a dt860-asom elég jól sikerült, talán a tervezettnél mélyebben a zsebbe kellene nyúlnom érdemleges feljebblépésért.

(#57080) Spíler válasza fericske (#57079) üzenetére


Spíler
őstag

Pioneer SE-MS5T vs. Veho z8.Egy fejhallgatónál a kényelem legalább olyan fontos mint a hang.Valljuk be ebből a szempontból nem sok jót olvastunk a Veho-ról.Az én fülem amúgy is érzékeny a kényelemre,vigyáznom kell mit veszek.A vélemények után,amiket olvastam,én messziről kerülöm a V.z8-at. :(

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57081) fericske válasza Spíler (#57080) üzenetére


fericske
addikt

Inkább tapasztald meg, tudod te miről beszélek.
Sheratannak kényelmetlen, nekem nem volt gondom vele nagyjából 5 óra folyamatos viselés után sem.

Most képzeld el, hogy veszek egy Elear-t mert csupa jókat írnak róla és mert talán beleférne a jelenlegi árelképzelésembe, aztán fájna a fejem, fülem a hangjától. Ehh

(#57082) Tim82 válasza Spíler (#57080) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szokni kell, meg alakítani kicsit a Z8-on (meg hagyni bejáratódni). Megéri, jó cucc, ráadásul kb. mindenről jól szól.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57083) Spíler válasza fericske (#57081) üzenetére


Spíler
őstag

"Inkább tapasztald meg, tudod te miről beszélek."
Persze,hogy tudom,de legalább 3 Veho tulaj állította,hogy kényelmetlen és ilyen-olyan modolással tették kényelmesebbé(most ha nem haragszol nem keresem vissza),ha a kényelmetlenség legkisebb jele felmerül "én emelem kalapom",a Pio-ról senki nem írta,hogy kényelmetlen lenne.Ezért van sok fajta fejhallgató,mert mi is sok félék vagyunk,de nincs ezzel semmi baj. ;)

(#57082) Tim82

Na jó,ha megint akciós lesz veszek egyet,most már csak kíváncsiságból.De ha nyomni fog csuklani fogtok..... :DD

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57084) Tim82 válasza Spíler (#57083) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az én "moddolásom" is annyi volt, hogy könyvekre helyeztem, hogy csökkentsem a pánt szorítóerejét.

Amúgy nekem a Z8 az utcai meg "előkapom, ha hallgatni akarok valamit"-fejes, szóval több órát nem szokott a fejemen lenni. Valami eBay-es kínai gyártmányú identitászavaros (Beats logó, Monster felirat ;] ) kemény tokban hordom, így viszonylag kis helyen is elfér hátizsákban, táskában. Szerintem erre kiváló, a külvilágtól való izolációja is jó.

A hangja meg továbbra is mélyorientált, de ennek ellenére úgy találom, hogy eléggé all-rounder fejes, komolyzenétől kezdve mindenféle borultabb kísérletezős muzsikán (darkjazz, triphop stb.) át black metalig kb. mindent elégedetten hallgatok rajta. Nyilván van jobb fejesem nála, nem is egy, de nem annyival jobbak, mint azt az ember a gyártói (ár)pozicionálások alapján feltételezné.

A "mindennel jól szól" egyébként annyiban hátránya, hogy pl. az asztali DAC/fejeserősítő Audio-GD NFB-11.32 jobb erősítőjével nem szól számottevően jobban szerintem, mint a Cowon D2 DAP-omról (ami azért mégiscsak egy tíz éves hordozható zenelejátszó).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57085) Spíler válasza Tim82 (#57084) üzenetére


Spíler
őstag

Köszönöm a részletes leírást. :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57086) fericske válasza Spíler (#57083) üzenetére


fericske
addikt

Persze.
Nem azért írtam amit, mert van egy Veho-m.
Jókat olvastam róla, olcsón találtam egyet (kb. 8500 forint) és vettem egyet, hogy mégis milyen, mert egyébként nemigazán használom, a fülhallgatókat preferálom.
De bejött, és marad, gyűjteménybe illő.
Ő ugye supra, ami már valakinél kizáró tényező, ameddig a Pio circum, tehát az biztos több embernek lesz kényelmes, ha belefér a füle.
Nekem kényelmes volt a Pio is.
Fejhallgatókkal nem is szokott gondom lenni kényelem terén egyébként, nem is tudnék mondani olyat ami rossz volt. Pl. az AKG Q701 fejpántjával sem volt gondom, pedig arra talán minden tulaja panaszkodott.

Azért ne vegyél egyet, hogy kipróbáld kényelmes-e :D
Valaki csak odaadja.
Amúgy egyszerű, ha a suprákat általában nem bírod, akkor a Veho-t sem fogod.

(#57087) lugosi válasza gyerecske (#57075) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem, az e. Az i a régi, a jelenlegi az e. [link] Itt vannak a termékeik egyébként.

(#57088) gyerecske válasza lugosi (#57087) üzenetére


gyerecske
senior tag

Rendben, kösz az infót :)

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#57089) kromatika válasza Spíler (#57076) üzenetére


kromatika
veterán

:K

(#57090) Spíler


Spíler
őstag

Mára is egy akció,telefonhoz jó lehet,nem ismerem.
http://www.emag.hu/akg-y40-fejhallgato-telefon-vezerles-fekete-y40blk/pd/DTTF6BBBM/

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57091) Dorien


Dorien
veterán

Takstar TS-671 nyitott Hi-Fi fejhallgató - 7 500 Ft [link]
Nagyon jól jár vele, aki megveszi. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57092) s4tch


s4tch
veterán

Amazonon jönnek a húsvéti akciók :DDD Pl. ha esetleg valaki Sony MDR-1A-t keresne, szállítással, magyar áfával együtt 117 euróért megveheti. Ez lejár pár órán belül, itt a többi akció, hátha...

(#57093) gboszi


gboszi
senior tag

Ki tud nekem segíteni egy Veho Z8 kipróbálásában? Vagy hol tudom biztosan kipróbálni?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#57094) Skiz


Skiz
csendes tag

Nos beüzemeltem a bkercso féle CompositeAmp+DAC-ot a Meze 99-el.Az utóbbi 1 hétben alaplapi majd Asus U1-el ment...működött :D Nem volt rossz sőt de elég sok hiba is volt a rendszerben(zaj,V karakter stb) Majd írók egy hosszabb véleményt mindkettő termékről,most röviden

.....szóval beültem a mozdonyba...

;]

(#57095) Spíler válasza Skiz (#57094) üzenetére


Spíler
őstag

Gratulálok :C Türelmetlenül várom :K

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57096) Greg204538


Greg204538
tag

Sziasztok,
szintén robogok, csak két kocsival hátrébb ülök :)
Fejhallgató plázában (extreme audio) kipróbáltam az Audio-technicákat, 840-es Shuret (unalmas, pedig szép az alja és elég részletes) és Sennheiser Momentumokat.
Számomra elárasztó volt az "M" széria (az m40x is), viszont az msr7 már megszólalt, élveztem.

Tudtok ajánlani az ath-msr7-hez hasonló hangképű és tudású zárt fejest, amit vásárlás előtt ki is próbálhatnék?

Az msr7nél nagyobb térnek örülnék, ezen kívül fontos szempont hogy ne legyen mélytöbblete (közép mély puffogás semmiképp). Sokat utaznék is vele egy Fiio X3II társaságában, bírnia kell egy kis gyűrődést (meze99-t nem raknék a táskámba).
A plafon 80e Ft, de használtnak örülnék, és jó lenne megállni 60e Ft környékén.

[ Szerkesztve ]

(#57097) RetepNyaraB válasza Greg204538 (#57096) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A900X?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#57098) Samtya válasza Spíler (#57095) üzenetére


Samtya
senior tag

Nahát! Türelmetlen vagy? [link]

(#57099) xmaas válasza Greg204538 (#57096) üzenetére


xmaas
őstag

Esetleg meg megnezhetnel egy AKG K553 vagy AKG K500 MKII elmeletileg ugyan az a fejes kellemes hangzasa van nem tulzott "bass-head" ez is kb 50-60 ezer korul szokott lenni az se rossz valasztas es "hordozhatobb" .

(#57100) Spíler válasza Samtya (#57098) üzenetére


Spíler
őstag

Dehogyis nem.A Meze 99 a szívem csücske(az egyik) ,sok csücske van egyébként :D
Remélhetőleg "Skiz" kolléga nem Zootropolisban tengeti mindennapjait és nem a lajhárok (Folivora) az emlősök osztályának (Mammalia), a vendégízületesek öregrendjének (Xenarthra), azon belül a szőrös vagy páncélozatlan vendégízületesek (Pilosa) rendjének egyik alrendjébe tartozik(Wikipédia) :DD

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.