Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) Tyrel


Tyrel
őstag

Korábban kérdezősködtem nyitott fejes után SHP600 leváltására, akkor ajánlott itt nemtomki egy olyat hogy Beyer DT990 Pro.

3 dolog:

1. simán elég alá egy BlasterX G5, szépen szól vele a 250 Ohm ellenére is.

2. Felmerült a problémám hogy vennék én fejest de kipróbálás nélkül ez az árkategória már nagyon nem gyere be, és szerintem borzasztó sokan vannak ezzel így akik épp most készülnek belépni a Hi-Fi világába. (tudom ez a DT990 Pro a Hi-Fi alja, de már az)
Szerintem lehetne rész a témaösszefoglalóban ahol gyűjtitek azokat a BP-i és vidéki nagyvárosi boltokat ahol árulnak normális fejeseket, és ezeket abszolút nem restek megmutatni, ill. engedi kipróbálni is. Hosszas szenvedés után végül találtam egy ilyen boltot, és mehetne is erre a listára:
Pécs - Globaltek

3. hát ez a DT 990 Pro valami kurvajó! :))
Nagyon semleges / neutrális / nyers hangja van alapból, ezt mondta is egyébként az eladó, hozzátéve hogy stúdiómunkára viszik ezeket nagyon, otthoni felhasználásra pedig inkább a sima DT 990-eket szokták ajánlani, de az bő másfélszer annyiba kerül.
Hazaérve nekiestem kicsit EQ-val, nem kell neki sok noszogatás (2-3db-ek itt-ott) és rögtön életre kel, hajaj de még hogy! :K

Ezen kívül tökre kényelmes is, próbáltam az ATH-M40x-et de abba, nem fért el a fülem (nekem inkább supra volt az mint circum), ennek a Beyernek viszont kb. akkora kagylója van mint egy SHP600-nak, csak formára picit más, és a velúr anyaga is nagyon nagyon hasonló, kellemes. (SHP600 volt már rajtam egész napokat és nem viszket alatta az agyam, igaz még nincs nyár, de szerintem jó lesz)
Egyedüli hibája hogy ezzel a telefonzsinórral még nem sikerült kibékülnöm és nem cserélhető, de ez legyen a legnagyobb baj. :)

Köszi az ajánlást! :R

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#57602) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan fejhallgatót szeretnék venni a siket testvéremnek,ami lehetőleg olcsó és minél hangosabb legyen.
Csak filmnézésnél használja és szeretné "hallani" a durranásokat,puffogásokat,csattanásokat,stb.
Ami még a kérés,hogy minimum 3 méteres vezetéke legyen.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#57603) Spíler válasza Palapo (#57602) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Mi a max.költségvetés?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57604) MRJOOOOOO


MRJOOOOOO
csendes tag

üdv
Megérkezett a Sennheiser G4ME Zero fejhallgató. Elsőre minden oké vele, de van nagyon idegesítő dolga.
Ahogy hozzáér a pulóveremhez a kábel, a fejhallgatón belül hallani a súrlódást, hallom, ha hozzáérek a kábelhez, teljesen bevezeti a hangot a fülemhez. ez normális ?

MAZ

(#57605) Palapo válasza Spíler (#57603) üzenetére


Palapo
aktív tag

Szia!

8-10ezer ft.
Több lehetőséget is szívesen fogadok! :)

[ Szerkesztve ]

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#57606) Spíler válasza Palapo (#57605) üzenetére


Spíler
őstag

Én ezt ismerem ami talán a kérésednek megfelel,jól zár(bent tartja a hangrezgéseket),piszok hangos,nagyon masszív és dübörög rendesen.
Van a "kissebb" változata,egy picit olcsóbban.

(#57604) MRJOOOOOO

Próbáld meg beburkolni valamilyen "Kötött"anyaggal,vagy pamuttal,hátha segít,nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57607) strynox válasza MRJOOOOOO (#57604) üzenetére


strynox
tag

Igen, a kábel továbbítja a súrlódásból eredő zajokat.

(#57608) MRJOOOOOO válasza strynox (#57607) üzenetére


MRJOOOOOO
csendes tag

köszönöm. még szerencse, hogy ruhaborítást kapott és így még jó hangos is :)

MAZ

(#57609) fericske válasza Spíler (#57599) üzenetére


fericske
addikt

Csak ez a 2 adat tűnt fel? :)

A FAD mindegyik fejhallgatója alacsony impedanciás, 8-16 ohm.
Könnyen hajthatóak, akár hordozhatóak is, 1,5m kábelt adnak hozzájuk, de azért érzékenyek ők is arra mivel eteted őket.
Néhányszor hallgattam már, és bár tetszett, de nem tudtam eldönteni mennyire. Úgy éreztem mindahányszor, hogy ehhez a fejeshez több idő kell meg nyugalmasabb környezet.
Másmilyen mint ami az "általában" fejhallgatókból előjön.
No majd jövő hétvégétől lesz rá időm ;]

(#57610) Palapo válasza Spíler (#57606) üzenetére


Palapo
aktív tag

Köszönöm a segítséget és a tippet!
Meg is rendeltem a nagyobbikat. Elvileg 25-én érkezik. Remélem megfelelő lesz neki! :)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#57611) Spíler válasza Palapo (#57610) üzenetére


Spíler
őstag

Szívesen .Én is remélem,hogy beválik. :)

#57609) fericske

Köszi.
Azon kívül,hogy roppant módon esztétikus nem tudom mire kellett volna még figyelnem,más extrát nem láttam a leírásában,tudod én még audio oviba járok :P

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57612) bowler válasza Tyrel (#57601) üzenetére


bowler
kezdő

3. hát ez a DT 990 Pro valami kurvajó! :))
Nagyon semleges / neutrális / nyers hangja van alapból, ezt mondta is egyébként az eladó,

Voltak ott bajok akkor :K dt990pro egy borzasztoan szineezett fun fejes, semlegeshez köze nincs :N

(#57613) fericske válasza Spíler (#57611) üzenetére


fericske
addikt

Hibrid fejhallgató.

(#57614) Spíler válasza fericske (#57613) üzenetére


Spíler
őstag

ammegmiaszösz??Ugyanaz mint a Xiaomi Hybrid csak nagyban?Erősítőben találok leírást hybridről,fejesről még nem találtam.Na,majd ügyeskedek :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57615) fericske


fericske
addikt

Fejhallgató érdekességek:

Ossic X
Aivvy Smart Headphone

(#57616) Spíler válasza fericske (#57615) üzenetére


Spíler
őstag

Köszi szépen.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57617) fericske válasza Spíler (#57614) üzenetére


fericske
addikt

Ott van a specifikációjában (is) :DDD

(#57618) Spíler válasza fericske (#57617) üzenetére


Spíler
őstag

Jól van na,már én is látom :B

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57619) Dorien válasza Tyrel (#57601) üzenetére


Dorien
veterán

Minden kábel cserélhető, de érdemes akkor, ha már nem garis a fejes. :)
Jó kis cucc az a DT990 Pro, részletes, karakteres, kényelmes fejes. 8kHz környékén kell vágni belőle ízlés szerint -5-10dB között és egyből kellemesebb lesz az összkép. :K Jó hozzá egy sima OPA2134-es Presenter2 is, de nekem pl. a Musiland 01 US / Fiio E10 fejeskimenetéről is élvezhető volt a hangja.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57620) szakibá... válasza fericske (#57594) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ha azt vesszük, hogy jó ideje 3000Ft körüli áron kapható az SHL5100 csajos színekben, akkor ez kifejezetten jó vétel, mert ennyiért tényleg jó hangja van.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#57621) lvb


lvb
aktív tag

Mivel tönkrement a lasssan 10 éve használt fejhallgatóm, szükségessé vált egy új vásárlása. Ami adott: TEAC UD-503, ezt nem szeretném cserélni. Egy általános célú fejhallgatóra lenne szükségem.
* Zenehallgatás (Metál, rock, némi klasszikus)
* Filmnézés
* Kevés játék

Mivel az eddigi füles is napi 4-6 órát volt a fejemen, ezért fontos, hogy kényelmes legyen. Nem nagyon követem a fejhallgatók evolúcióját, így örömmel fogadok minden tanácsot, észrevételt. Jelenleg a következő kettő között hezitálok (de nyitott vagyok más típusokra is).

Sennheiser HD 600
BeyerDynamic T90

Érdekelnének mik az előnyei - hátrányai a fenti füleseknek, ha tudtok ebben az árkategóriában (max 150k) jobb fülest, (amit valahol ki is lehet próbálni) az is érdekel.

(#57622) Bodz válasza lvb (#57621) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A T90-nek inkább csak a hátrányát mondanám. Visító, nagyon fémes hangja van.

ATH-R70X, Hifiman HE400S/400i, Sennheiser HD650, AKG K712, Shure SRH1840, esetleg 1440, Beyer DT 1990 Pro. Van mit meghallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#57623) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

M40X-hez milyen DAC(/AMP) illik hangkarakterben, elsősorban elektronikus zenéhez?

(#57624) lvb válasza Bodz (#57622) üzenetére


lvb
aktív tag

Szóval a BD T90-es egy szarul sikerült füles.

A Shure milyennek számít? Én még nem is hallottam róla, bár ez nem jelent semmit.

Az elmúlt évtizedben ennyit változtak a fejhallgatók? Egy évtizede még az volt a vélemény (legalábbis akiktől tanácsot kértem), hogy 200 ohm alatti impedancia per definit szar. Szerinted napjainkban már 100 ohm alatt is vannak tényleg jó fejhallgatók?

Az ATH-R70X-et hol lehet kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#57625) Bodz válasza lvb (#57624) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem az, de hallottam már olyan emberről, akinek tetszik... :)

Pedig 1925 óta léteznek, van múltjuk (mikrofonok pl). Igaz fejhallgatót talán csak 7-8 éve csinálnak. Szerintem majdnem az összes típusuk jó, de legalább vállalható. Más kérdés, hogy sokat én nem szeretek, de ez mindegy is.

Így belegondolva valóban, egy ideje elmentek inkább az alacsony impedancia irányába. Ettől még nem lesznek szarok.

Nem tudom. Ahol raktáron van és megengedik. :D Fejhallgatópláza, nomono pl. Tőlük kérdezném először. Utóbbinál van Hifiman is.

(#57623) Pgabor79: Mennyire olcsón akarod megúszni?

[ Szerkesztve ]

(#57626) lvb válasza Bodz (#57625) üzenetére


lvb
aktív tag

Köszönöm, igyekszem a fentieket kipróbálni.

(#57627) fericske válasza lvb (#57626) üzenetére


fericske
addikt

A Fejhallgatóplázánál van OPPO PM-3 meg AUDIOQUEST NIGHT HAWK amik megérnek egy meghallgatást és most még beleférnek a büdzsébe.

(#57628) mcguyver válasza Palapo (#57610) üzenetére


mcguyver
csendes tag

Csak egy javaslat: Tudsz neki külön hallásgörbét állítani pontosan a hallásveszteségének megfelelően, csak a hallásgörbére lesz szükséged.
Windows alatt a program neve: Equalizer APO (ingyenes)
Ha nincs, ezzel be tudod mérni: http://newt.phys.unsw.edu.au/jw/hearing.html

[ Szerkesztve ]

(#57629) egykori


egykori
őstag

Néhány nap használat után az M40X még mindig lenyűgöz, csak azt tapasztaltam, hogyha hosszabb ideig (egy-két órán keresztül) van a fejemen, egy kicsit szorosabbnak érzem, mint az előzőt, a Pioneert. Ez a szorítás persze egyáltalán nem elviselhetetlen, nem is bántam meg a megvételét, de azért kérdezném, hogy a jövőben én fogok hozzászokni, vagy a fejhallgató is fog azért engedni? Esetleg a szorítóerőt lehet valahogyan, valamilyen módszerrel csökkenteni?

(#57630) zsocy válasza egykori (#57629) üzenetére


zsocy
őstag

Hozzá lehet szokni, a fejes is enged, de ha gyorsítanád a dolgot akkor rakd könyvekre éjszakára kicsit szétfeszítve. Persze csak mértékkel nehogy eltörjön, de ez szokott működni.

(#57631) egykori válasza zsocy (#57630) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm a reménykeltő választ. :)

Valószínű nagyon megszokta a fejem a régi fejhallgató több éves használatát, ennél is csak kb. félóra után jön elő a plusz szorítás érzése. Az ajánlott kísérletezést ma megkezdem.

(#57632) strynox válasza egykori (#57631) üzenetére


strynox
tag

Elég nagy a párna? Általában az embereknek az m40x esetében nem a szorítóerővel, hanem a párnák kényelmetlenségével szokott problémájuk lenni.

(#57633) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Most jobban fülügyre vettem Mediaban a néhányotok által emlegetett Sony MDR-XD150et, és annyira meglepett a hangzása, hogy el is csíptem egyet másodlagos/hordozható cuccnak. :)
Kíváncsian fogom összevetni a Lux HD 681 Evoval. ;)

(#57634) egykori válasza strynox (#57632) üzenetére


egykori
őstag

Igen, éppen hogy elég a nagysága, de a bogarat beletetted a fülembe. (Köszi!) Megnéztem a törött és már szétkapott Pioneer fejesnek a párnáját, és szemmel láthatóan hasonló méretűnek tűnt. Megnyomkodtam mindkét fejhallgató párnáit, a Pioneeré lágyabb és egy pár millivel vékonyabb is. Gyorsan lekaptam, kicseréltem és láss csodát, már az első pillanatban lazább érzetem lett. Úgy látszik, az a kb. 2-2, összesen 4 mm ilyen sokat jelent.
A párnák anyaga tapintásra azonos minőségűnek tűnik, de a bennük lévő szivacs lehet más, lazább vagy kevesebb, nem tudom. A csere eredménye mégis szuper!

(#57635) Spíler válasza mcs (#57633) üzenetére


Spíler
őstag

Hordozhatónak nem tudom mennyire fog beválni mert elég laza,ha még nem akkor az lesz.Inkább otthoni használatra javallott.A megoldás az,hogy szorosra összegumizod és hajszárítóval melegíted a közepét 2-3 percig és összegumizva hagyod kihűlni.A 681 EVO és a Sony két külön karakter.Az EVO sokkal brummogósabb(kicsit sarkítva,hogy érthető legyen),a Sony kiegyenlített hangzású(ami nagyon ritka ebben a kategóriában).Az elején nem kell megijedni a Sony nyers hangjától,8-10 óra alatt sokat fog változni előnyére.Sok sikert hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57636) mcs válasza Spíler (#57635) üzenetére


mcs
veterán

A kisebb fejesek túl feszesek nekem egy idő után, ez pedig abszolút nem nyom, ráadásul az alsó kategóriás Vodafone Smart Turbo 7 telefonom is könnyen hajtja. Érdekes amúgy, hogy semlegesebb hangzású az Evonál, mégsem érzem mélyhiányosnak. Egy régebbi MDR-XD200 fejesem totális katasztrófa volt ehhez képest, de az AKG K44 is sokkal nyersebb volt bejáratva, mint ez újan. Amennyit az Evo javult a bejáratással, valószínűleg itt sem kell negatívan csalódnom. A magasa már most egészen tiszta, és részletes is az összkép. :)

[ Szerkesztve ]

(#57637) AXisBOLD válasza Bodz (#57625) üzenetére


AXisBOLD
addikt

"(#57623) Pgabor79: Mennyire olcsón akarod megúszni?"

mivel holnap után hozzám is jön az M40x, érdekelne hogy mit ajánlasz mellé, mondjuk 30-40k kategóriában.

Illetve a meglévő NuForce uDAC3-al kíváncsi vagyon mennyire passzolnak majd (ez ugye M30x mellé lett választva).

Aurea mediocritas

(#57638) Cro55bow válasza egykori (#57578) üzenetére


Cro55bow
csendes tag

Köszi a hasznos linket! :)

(#57600) Greg204538: Neked is köszönöm, utána nézek ennek az AT-nek is.

(#57639) 007spider007


007spider007
csendes tag

Sziaszok!

Egy kis segítséget kérnék. Van egy Maxell Kuma ([link]) fülesem és a fülpárnái kezdik felmondani a szolgálatot. A fejhallgató kb egy "beats by dre" koppincs. Próbáltam keresni típusomnak megfelelő párnát, de persze nem volt. ezután szimplán méretre hagyatkozóan kidobott rengeteg találatot, de nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb. Amit szeretnék, hogy bőr, vagy műbőr legyen, hasonlőan az eredetihez. Ebben kérnék segítséget, hogy miként tudnék keresni/választani megfelelő párnát, esetleg tudtok ajánlani, ami jó lehetne :F .

Pár kép az eredetiről. Ha kell lemérem az eredeti méreteit is.
Képek

(#57640) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok!

Egy Takstar TS671 és egy Kingston HyperX Cloud után (mellé) keresek egy olyan fejhallgatót, ami tudja kb. ezeknek a minőségét, de hordozható. Minimum laposra lehessen hajtani, de az se lenne baj, ha teljesen összecsukható lenne. Létezik ilyen? Fontos, hogy zárt legyen, mert irodában is használnám. És az sem árt, ha van mikrofonja, de ez nem létszükséglet. Árkategória ilyesmi, mint a fenti kettő (15-20k)

[ Szerkesztve ]

(#57641) Spíler válasza Khelben (#57640) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Talán a Pioneer SE MS5T vagy a Shure SRH 145 Az SRH 145 összecsukható,igényes,mikrofon nélkül,jó hanggal,hajszálnyi közép kiemeléssel.A Pio mikrofonos,jó hangú,nem összecsukható.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57642) zsocy válasza Khelben (#57640) üzenetére


zsocy
őstag

Ha jó az on-ear is (összecsukható, hordozható főleg olyan van, Shure is az) akkor Veho Z8, vagy mikivel a Z10 is tetszene szerintem.

(#57643) Pgabor79 válasza Bodz (#57625) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

"#57623) Pgabor79: Mennyire olcsón akarod megúszni?"

Természetesen olcsón akarok jót! :U :))
Viccet félre téve, olyan relatíve kedvező árú DAC/AMP-ot keresek, amivel nagyjából megtudhatom mire képes egy M40X. Tehet nem akarok ágyúval verébre... 25-35k környékén meg lehet ezt úszni? Laptop, illetve néha androidos telefon lenne a forrás.
Fiio E10K :F

[ Szerkesztve ]

(#57644) bowler válasza Pgabor79 (#57643) üzenetére


bowler
kezdő

LG Hi-Fi Plus ajánlom. Itthon 60k, de ebayrol kell rendelni 20-25 között.

(#57645) Khelben válasza zsocy (#57642) üzenetére


Khelben
nagyúr

Köszönöm, utánaolvasgatok ezeknek.

(#57646) Pgabor79 válasza bowler (#57644) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

:F

(#57647) Bodz


Bodz
Topikgazda

Pgabor79 & AXisBOLD
Itthonról vagy bárhonnan?

(#57648) #65675776


#65675776
törölt tag

Az ajánlóban levő bejegyzést lehet frissíteni kellene kicsit. Jópár fejhallgató árkategóriát lépett, nem egy már nem fér bele nemhogy a 30k-ba, de még a 40-be sem.

Ezzel összefüggésben: 10-20k között zárt, circumaural, otthoni használatra szánt fejhallgatóból mit ajánlanátok? Lehetőleg 80 ohm alatt, mert egy sima PC-re lenne kötve. Lehetőleg itthonról.

[ Szerkesztve ]

(#57649) Pgabor79 válasza Bodz (#57647) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Bárhonnan... Nem félek a külhoni vásárlástól....!

(#57650) Bodz válasza #65675776 (#57648) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Majd holnap igazítok rajta.

Pioneer SE-MS5T mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.