Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) role_of_72


role_of_72
tag

Sziasztok!

Irodai használatra szeretnék egy zárt, over-ear fejhallgatót, amivel nem zavarom a munkatársakat. Főleg szimfonikus/power metált hallgatnék rajta (mp3-ban) céges asztali gép integrált hangkártyájáról, illetve telefonról.

20ezernél többet nem nagyon szeretnék rá költeni, max. indokolt esetben.

Két Audio-Technika fejhallgatót néztem: ATH-M20x (~16e) és -M30x (~25e) - vagy esetleg még a Philips-től valamit hasonló árban. Ezekkel, vagy más modellekkel kapcsolatban ötlet, vélemény?

Jelenleg egy párezer forintos Genius szilikonos fülhallgatót használok, otthon pedig egy Creative 2.1 hangfalrendszert. Ezek számomra egész jónak tűnnek, szóval ehhez mérten kérdezek. :)

Köszi előre is! :R

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#57302) Hocsika válasza role_of_72 (#57301) üzenetére


Hocsika
tag

Nem vagyok nagy szaki, de sokat visszaolvastam és követem a topik-ot, így szerintem neked is elsősorban a Pioneer SE MS5-t fogják javasolni. De javítsatok ki, ha tévedek :) Illetve nekem van egy Takstar HD2000-em, amit nagy megelégedéssel használok, ez nincs 10e ft sem...

(#57303) Spíler válasza role_of_72 (#57301) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Olvastad az összefoglalóban az ajánlottakat? ;)

#57302) Hocsika

:K

Illetve Invotone HD2000,Takstar HD2000 nem tudom kapható-e még itthon.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57304) Hocsika


Hocsika
tag

Viszont akkor én is kérdeznék valamit.
Nézegetem egy ideje a nyitott fejhallgatókat. Név szerint:
- Omnitronic - SHP-600
- AT ATH-AD500X (amazon?)
- Philips SHP9500 (amazon?)

Gondolom itt az Omnitronic a leggyengébb, és ezért a legolcsóbb is. A másik kettő amazonon kb azonos áron mozog. Kérdésem az lenne, hogy melyiket érdemesebb játék/zene használatra inkább? A Philips-ről jókat olvastam, néztem... plusz pont ugye a vezetéke. Amazonról rendelt már valaki? Vám vagy ilyesmi van-e, amivel kellene számolni? Illetve ezek közül melyik az ajánlottabb fejhallgató?

(#57305) Golota válasza role_of_72 (#57301) üzenetére


Golota
aktív tag

Takstar Pro80 és variánsai kiválóan megfelelnek erre. Kényelmes, masszív, de nem hatalmas méretü fejes. Én is metalt hallgatok rajta, ha a Grado nem viselhetö az adott környezetben. :K

(#57306) Spíler válasza Golota (#57305) üzenetére


Spíler
őstag

És mi van a V-Jays-el,meg van még?

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57307) role_of_72 válasza Spíler (#57303) üzenetére


role_of_72
tag

Basszus... persze mindig a legnagyobb betűk kerülik el a szemem... :B Pedig végigfutottam 2x is az első hsz-t... :D

Igen, most már átolvastam, bár sok helyen nem láttam hogy kaphatók lennének. Na de akkor ezek alapján is nézelődöm tovább. Köszi szépen!

@Golota: Köszönöm neked is! Ne feledjük: a metál örök és elpusztíthatatlan! \m/ :)

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#57308) RetepNyaraB válasza Hocsika (#57304) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem feltétlenül az Omnitronic a leggyengébb. Ott nem kell megfizetned a márkát. A konkrét Philipset tudom, hogy dícsérik. Én még nem hallottam olyat (ez konkrétan nincs meg sajna), amelyik ár/értékben bejövős lenne, akár nyitott, akár zárt. Az AT értékelése árfüggő, kellemes fejes, de biztos nem adnék érte 50 rugót itthon, újan.

Szerk.: szóval, Omnitronic 🤘

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#57309) fakeseries


fakeseries
csendes újonc

Sziasztok!

Itt egy kis leírás a nemrégiben beszerzett Pioneer ms5t fejhallgatómról.

Hasonlítani a régi HyperX Cloud-omhoz tudom csak. Ahhoz hasonló komfortot és szólást kerestem. Ez sajnos nem sikerült :( . Maga a szólás, hangszélesség az én igényeimnek teljesen megfelelő, egy aprócska kivétellel. A HXC-hez képest gyengébb a basszus egy már érezhető szinttel. Sajnos nem nagyon találtam összehasonlítást ,de reménykedtem ,hogy jó lesz. Nekem kicsit kevés a kakaó.

A másik dolog, ami nem tetszik az az ,hogy a jobb oldali része a fejemre téve nem simul teljesen oda(mármint a párna) és egy kicsit nyomja is a fülemet. Nem tudom,hogy emiatt-e vagy amúgy is de a külső zajokat csak kis mértékbe szűri ki, sok minden behallatszik. Ez valószínűleg nem a gyártó hibája, inkább csak szerencsétlen (nagy kajla füleim vannak).

Összességében nem egy rossz fülhallgató, ebben az árkategóriában jó,de az én igényeimnek nem megfelelő.

Off: Ezt most szeretném eladni. Végül 20-ért vettem,mivel a muziker 2 hét alatt sem tudta kihozni. Ezt mennyiért tudnám eladni? Hol érdemes?

(#57310) Spíler válasza fakeseries (#57309) üzenetére


Spíler
őstag

Van beárazós topik[link]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57311) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Én egy ilyet néztem ki magamnak Sony MDRZX660AP van erről valakinek tapasztalata?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#57312) Bodz válasza fakeseries (#57309) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha nem zár rendesen a párna, akkor "szökik a mély". 14 napon belül elálhatsz a netes vásárlástól, visszakapod a pénzed. Vagy meghajlítod a fülest, hogy jobban igazodjon a fejedhez.

(#57313) necroshine


necroshine
csendes tag

Sziasztok!

Irodába szeretnék egy fejhallgatót, valami olyasmit amivel nem zavarok másokat, de azért valamilyen szinten hallom a környezetemet is. Zeneileg metalcoret, valamint elektronikus zenét szoktam hallgatni általában.
A keret olyan 10-15k közötti összeg lenne. Ha segít van egy Vsonic VSD3 fülhallgatóm, hangzásilag valami ilyesmi irányvonal lenne jó.
Segítséget köszi előre is. :)

(#57314) Samtya válasza kingpython (#57311) üzenetére


Samtya
senior tag

Ha mindenképp összecsukható, on-ear (supra) szerkezet kell, akkor beválaszthatod, de ebből is van egy ellenfél Superlux HD562 néven. Sportoláshoz valóból is van konkurencia. Ha over-ear is lehet, akkor több is van. 15k ma már kicsit sok érte, 10 körül jobb lenne.

Necroshine: Superlux HD662 EVO

[ Szerkesztve ]

(#57315) Spíler válasza necroshine (#57313) üzenetére


Spíler
őstag

Hátha tetszik neked is

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57316) Spíler válasza Samtya (#57314) üzenetére


Spíler
őstag

Fordítsunk a dolgon.Nem hinném,hogy a Sony MDRZX660AP ellenfele lenne a HD562-nek. :N Viszont nincs telefon vezérlője, és csak az egyik fele hajtható(DJ),ha ez szempont,de van + plüsspárna és cserélhető kábel és nagyon jó hang. :D

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57317) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

na végre kipróbálhattam pár jobb fejhallgatót, sajnos Koss és Pioneer SE-MS5T nem volt most sem.

de az AT ATH-M30X után már nem is akartam tovább próbálgatni annyira bejött. iszonyat kényelmes, árához képest minőségi a kialakítása, szépen szól, telefon is eléggé meghajtotta. az egyetlen negatívum, hogy nincs benne elég mély, de a többi pozitívum ezt feledteti.

sajnálom, hogy nem tudtam kipróbálni az SE-MS5T-t, de látatlanban nem merem megrendelni, ma jöttem rá, hogy a hangzás mellett mennyire fontos a kényelem is.

Aurea mediocritas

(#57318) Spíler válasza AXisBOLD (#57317) üzenetére


Spíler
őstag

Azt hiszem arra is jó az SRH940 plüss párnája(nyári időszakra),javítsatok ha nem így van.Bár ha eleve kevés a mély,nem tudom mennyit vesztene még a plüssel.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57319) fakeseries válasza Bodz (#57312) üzenetére


fakeseries
csendes újonc

Ez jól hangzik. És ilyen van az extremeaudionál? Mire hivatkozzak? Maga a termék ugye nem hibás, ezért kérdezem.

(#57320) Bodz válasza fakeseries (#57319) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mindenhol van, persze akad pár termék, amire nem vonatkozik, de egy fejhallgató nem ilyen. Hivatkozni nem kell különösebben semmire, én azért meg szoktam említeni, hogy nem felel meg az igényeimnek.

[ Szerkesztve ]

(#57321) Hocsika válasza RetepNyaraB (#57308) üzenetére


Hocsika
tag

Köszönöm! Rá is álltam az ügyre! :R

(#57322) fakeseries válasza Bodz (#57320) üzenetére


fakeseries
csendes újonc

Az nem befolyasolja ezt hogy a szaküzletben vettem át? (bocsi a sok hülye kérdésért :p )

(#57323) Spíler


Spíler
őstag

Fiatalabb korosztálynak ajánlanám,ők valószínű nem ismerik.Az elektronikus zene hajnalán is készültek remekművek.Az idősebbek gondolom ismerik.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57324) Golota válasza Spíler (#57306) üzenetére


Golota
aktív tag

Sajnos eltört a pántja. :O

(#57325) Spíler válasza Golota (#57324) üzenetére


Spíler
őstag

Ajjaj,sajnálom. :((( A te ajánlásodra vettem a V-Jayst,valakinek ajánlottad a Senni PX100 helyett,1-2 éve(vagy valamikor),azóta is az egyik kedvencem most,hogy kifutó lett a C-Jays abból is magamévá tettem egyet főleg a különböző méretű fülpárnák miatt amik használhatók a V-Jays-re,de a C-Jays-nek már nem annyira jó(azért jó) a hangja,kicsit mélyebb az már hasonlít a Koss Porta Pro-ra.8000Ft-ért viszont ajándék.Úgyhogy utólag is köszi az ajánlást ;)
A pántja hol tört el?Csak azért kérdezem,hogy melyik részére vigyázzak.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57326) Golota válasza Spíler (#57325) üzenetére


Golota
aktív tag

A "kihajtós" rész, oldalt. A kisfiam rálépett és nem bírta ki: túlfordult, letörve a tengely felett egy darabot. Nem tudtam javítani, mert maga a tengely is kijárt így. Jó kis fejes amúgy, nagyon szerettem.

(#57327) Dorien válasza fakeseries (#57322) üzenetére


Dorien
veterán

Ha a konkrét megrendelés neten keresztül történt és a fizetés magánszemélyként, akkor szerintem nem.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57328) Spíler válasza Golota (#57326) üzenetére


Spíler
őstag

Köszi szépen.Akkor nem lépünk rá. :N

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57329) fericske válasza Spíler (#57328) üzenetére


fericske
addikt

Azt mondta a tanítónéni az iskolában, hogy csináljak felmérést a Prohardver fórum Nagy fejhallgatós topikjában egy körkérdéssel a topiklakók között.
Ha sikerrel oldom meg a feladatot és megfelelő mennyiségű választ sikerül gyűjtenem, akkor tanítás után elnáspángolhatom a fenekét a testnevelési szertárban.

Kérdés:

Ti gyerekek, milyen fejhallgatóra neveznétek be 200ezer forintig?

Minden kedves válaszoló korlátlan mennyiségben visszanézheti válaszát a fórumon.

(#57330) Spíler válasza fericske (#57329) üzenetére


Spíler
őstag

NÁSPÁNGOLÁSBAN ÉN IS JÓ VAGYOK,szóval segíthetek ha gondolod ;]
Itthoni,vagy külföldi árakban gondolkodjunk?Én speciel nem ismerem a külföldi kínálatot,csak az itthonit.Mindegy is,nekem most ez a szívem vágya

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57331) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!
Ha idefér, mini bluetooth hangszóróban tudtok vmi jó minőséget ajánlani esetleg (nem luxus kategóriában persze, max 10k-ig)?

(#57332) biokox válasza fericske (#57329) üzenetére


biokox
tag

LCD2 pre fazor használtan

(#57333) Bukk900 válasza fericske (#57329) üzenetére


Bukk900
őstag

Ha már kívánság lista és csak ennyi kell a náspángoláshoz: Fostex TH-610

(#57334) Tim82 válasza Aureal (#57331) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ide nem fér, a topikjába igen...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57335) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

Érdeklődni szeretnék CREATIVE Tactic3D Alpha fülesről.
33€-ért árulják üzletben. Megéri megvenni vagy van ennél jobb is?
Sound blaster x hangkártyám van és főleg játékra kellene (azonbelül is Rainbow six siege-hez).

(#57336) zsocy válasza Tuhajohn (#57335) üzenetére


zsocy
őstag

inkább itt érdeklődj, itt még akár érdemi választ is kaphatsz :)

(#57337) #71562240 válasza fericske (#57329) üzenetére


#71562240
törölt tag

B&W P7

(#57338) fericske


fericske
addikt

Köszi, jöhet még! :)

Az eddigiek közül az Amironhoz nem volt még szerencsém, de tervben van a meghallgatása, legkésőbb Augusztusban.

(#57339) niof válasza fericske (#57338) üzenetére


niof
addikt

Sennheiser HD 650

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#57340) Bodz válasza fakeseries (#57322) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezt nem tudom pontosan, talán ha neten rendelted, de mégis boltban vetted át, akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#57341) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok,
Gyakran van a topikban kérdés a Cloudról, illetve a Qpad qh-90-ről, ezeket próbáltam összefoglalni egy cikkben, talán hasznos lehet hogy egyben van.
Hyperx Cloud vs Qpad QH-90
Ha esetleg lenne valami amivel érdemes lenne kiegészíteni írjatok nyugodtan! :R

*Sn0w

(#57342) Samtya válasza gtamate2 (#57341) üzenetére


Samtya
senior tag

Azt hittem kicsit hosszabb lesz a cikk, de végül is minden benne van.
Kicsit merész kijelentés, hogy a 80-100 ezres fejesek szintjét hozzák.
Mostanában gondolkodtam én is ezen és rájöttem, hogy nem gémer fejes a HyperX. :))
Mitől lenne gémer, attól hogy ráakasztottak egy mikrofont? Vagy ráírtak két betűt?
Nem fejlesztettek rajta semmit. Én nem nevezek már olyan dolgokat gémernek, amiket csak átcímkéznek. Lagalább csináltak volna vele valami ökörséget, pl villogós ledek.
Egyébként jó a cikk, no offense.

(#57343) Dorien válasza niof (#57339) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: HD650-et csak akkor vegyél, ha már beszereztél hozzá egy Bajnokpityu-féle chAMP vagy Schiit Asgard erősítőt, ezekkel állítólag jó a szinergiája és leszedik róla a "Sennheiser-fátylat". Egy nagy előnye van, bármilyen fos felvételt emészthetővé tesz, és szinte sosem fáradsz el a hangjától, mert a magas tartományt olyan puhán, vágva, kerekítve adja elő. Ez és a nyitott, kényelmes volta miatt lényegében korlátlan ideig hallgatható fejes. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57344) Tim82 válasza fericske (#57338) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oppo PM-3.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57345) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Sziasztok
Az 576-ban akciósak a gamer perifériák, így egyes fejhallgatók is: 576 Kbyte születésnapi akciók

Bocsánat, a gamer fejhallgatós topicba akartam írni.

[ Szerkesztve ]

(#57346) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sennheiser akció

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#57347) Bodz


Bodz
Topikgazda

Párszor már linkeltem, de még barátibb lett az ár. German Maestro GMP435S. Hülyének is megéri. :K

(#57348) floratm


floratm
senior tag

Olyan fülhallgatót szeretnék Ami nem a fülemet nyomja, mert hosszabb idön at viselve nagyon kellemetlen pl Takstar pro80 is ezért adtam el.

Nagyon bejövös munkatársam Bose qc25 -e aminek a párnái nem a füleimet nyomják össze, mindemellett hordozható.

A Névért viszont nem szeretek fizetni. Más feltörekvö gyártóknak melyik hasonlo kialakitásu modelljeik vannak?
Köszönöm

(#57349) Spíler válasza floratm (#57348) üzenetére


Spíler
őstag

Nem tudom meddig mennél el árban és ha jól értelmezem circumot keresel ami hordozható.
Talán a Pioneer SE MS5t lehet érdekes számodra :)
Bár vannak nagyon kényelmes és jó hangú suprák is Pl.:Jays V-Jays,Senni PX100/200,SRH144/145,Koss Porta Pro.
Nekem is nagy,ráadásul érzékeny fülem van,de a felsoroltak mind beváltak,sehol nem nyomnak.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57350) Dorien válasza floratm (#57348) üzenetére


Dorien
veterán

Jó nagy füleid lehetnek. :)
Tipp: ATH-AD500X külföldről vagy használtan (~25k) - a nyitottsága miatt inkább csak otthonra

Itt fejhallgatókat ajánlunk, a fülhallgató az a füljáratba dugható (in ear). Hordozhatónak lehet, hogy ilyesmit kellene inkább keresned.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.