Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) fi:zi'k válasza Shaad (#500) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Melyik At-k szólnak jól? :B
Próbálni tudsz vhol? Már csak a kényelem végett.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#502) Shaad válasza fi:zi'k (#501) üzenetére


Shaad
csendes tag

Szia!

Nem vagyok jártas a témában, én is ezért kérdeztem :) AKG honlapon néztem a K514-et, egész jónak tűnt, bár ott lehet a szivacs fülre fekszik rá és nem pedig a fül köré (mint a nagy füleseknél). Én inkább az utóbbit preferálom.

(#503) zzola


zzola
félisten

Creative Aurvana Live-ot lehet még idehaza kapni valahol? 3 webshopot találtam, de...

(#504) Bodz válasza zzola (#503) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem mindegy, hogy honnan jön? :) De ha mindenáron itthonról szeretnéd...

[ Szerkesztve ]

(#505) zzola válasza Bodz (#504) üzenetére


zzola
félisten

De mindegy, külföldről olcsóbb lenne? Egyelőre nem találtam olcsóbbat...BlueChip-nél is hasonló áron van...

[ Szerkesztve ]

(#506) Bodz válasza zzola (#505) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#507) zzola válasza Bodz (#506) üzenetére


zzola
félisten

Épp most olvastam erről a cégről, sok panasz volt rájuk....nem rendeltem még innen, nem tudom megbízható-e...

(#508) Bodz válasza zzola (#507) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyszer rendeltem tőlük eddig, egy fülhallgatót. Felhívtak, hogy mikorra lesz meg, aztán hozta a futár. De tényleg vannak furcsa dolgaik...

[ Szerkesztve ]

(#509) fi:zi'k válasza Bodz (#506) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor jól sejtettem, hogy nem hazai. Egy ismerősöm akar tőlük vásárolni és kérdezte, hogy van-e velük tapasztalatom.
Bp-en még személyes átvételi pontjaik is vannak. :U
Hol olvashatóak érdekes dolgok?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#510) zzola válasza fi:zi'k (#509) üzenetére


zzola
félisten

arukereso ITT

[ Szerkesztve ]

(#511) fi:zi'k válasza zzola (#510) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszi, árukeresőt ritkán használok. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#512) #71562240 válasza ginola (#479) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szerintem hangminőségben a DT910 messze jobb mint a K512 MKII. Csak hülyén néz ki, és furcsa az anyaghasználata. De jól szól!

(#488) det82: "Teljesen" meghajtaná az ASUS. De annyi pénzért vannak jobb fejhallgatók.

(#513) #90933760


#90933760
törölt tag

És a 660-nál vagy a 662-nél szól annyival sokkal jobban a Shure, hogy megérje a nem kicsi árkülönbözetet?

(#514) Ribi válasza fi:zi'k (#420) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bizsók engem azért is érdekelt, mert a "srác" segített még kb 3 éve megcsinálni a hangfalunk dobozát.
Közvetlen, jó arc.

Én is meghallgattam a HD700-at és a 800-at is.
Szerencsémre pont azt a sennheiser demo számot nyomták, mint amit nálad is meghallgattam.
Valamiért nem jön be a 800-as hangja. Szép meg minden, de valahogy nem.
A HD700 meg valahogy nem stimmelt. Mások is írták már, de valahogy azzal valami nem volt kerek.
ATnál meg pont kértem volna a 900-ast, de nem volt, csak a zárt.
A W3000 és 5000 elég jók voltak zárt létükre, de az már kicsit magas kategória.

Volt 1-2 helyen pár "bentlakó" akik kb órákat ültek 1 helyen. Bementünk, nem lehetett leülni, majd 1 óra múlva visszanézve is pont ugyanazok ültek ott. Az ilyeneket kidobatnám fél óra múlva. :O

[ Szerkesztve ]

(#515) bajnokpityu válasza Ribi (#514) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A kék világitásos seni erősítőről ment? Amennyire szét tudom választani, a hangnak melyik részét milyen baj okozza, az erősítő a ludas. Sztem rossz hangú.

Az is alátámasztja, hogy norma revo CDről ment,az rendben van.

Bentlakó nem a kiállító volt? :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#516) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Superlux 662-nél ugye a kábelt nem lehet cserélni? (azaz fix, nem lehet kihúzni?). Csak azért mert 2.5 méter nekem túl sok hozzá, mivel notival használom majd ha megjön (agyból), szóval egy fél méter bőven elég lenne. Ha fix ilyen esetben mi a megoldás gari vesztés nélkül? (gondolom semmi)

(#517) Ribi válasza bajnokpityu (#515) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemhiszem, mert a kiállító egy másik széken ücsörgött, kisfotelben.
Meg nemhiszem ,hogy 7-en kimennek és a saját terméküket hallgatják egy kiállításon ;]

Nem tudom pontosan miről ment a 700-as, a 800 ment "bakelitről".
Plusz én viszonylag halkan hallgatok zenét csöndben.Kint viszont fel kellett tekerni, hogy ne csak a zajt halljam. Lehet amiatt sem hangzottak számomra jól.
Több helyen is vinyl ment, de hallható volt a "szokásos" pattogás. Azthittem az újfajtákon ez nem jellemző. Engem viszont baromira idegesített.

(#518) fi:zi'k válasza Ribi (#514) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az AD900 ahogy írtam gyengélkedett éppen. :))

Én is pofátlan voltam kicsit, mert 2x 10-15 percet hallgattam a W3000-et. :B

(#516) B-L-A-C-K
Azért a fél méter szerintem rövid lenne. :B A hirtelen fejfordításokat nem nagyon tolerálná.
Egyébként keresd dudikát az ügyben, a többit pü-ben.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#519) B-L-A-C-K válasza fi:zi'k (#518) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Thx. ;)

(#520) ginola válasza #71562240 (#512) üzenetére


ginola
addikt

Mi a gond az anyaghasználattal?

(#521) fi:zi'k válasza ginola (#520) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kevés benne a fém. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#522) ginola válasza fi:zi'k (#521) üzenetére


ginola
addikt

Milyennek írnátok le a hangját, sajnos nem hallottam a Beyer 910-et, előnye, hátránya? Annak ellennére, hogy nincs benne fém masszív szerkezet?

(#523) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Maxell Retro Dj-nek van circumaural ellenfele az árkategórián és tudásszinten belül maradva?

(#524) fi:zi'k válasza Frenky89 (#523) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az olcsóbb Superluxok, bár azok is drágábbak kicsit.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#525) bigmasterg


bigmasterg
addikt

K250 Viszonylag ritka fejes. (head-fi -n valszeg' hamarabb elvinnék valamivel drágábban is)

Meg egy srh 240.

Még egy shure se310 van, ami érdekes lehet, csak ez már másik topicba tartozik. :)

szerk.:
Beyer DT100 1ft-ról.

[ Szerkesztve ]

(#526) fi:zi'k válasza bigmasterg (#525) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az SE310 még akár jó vétel is lehet. :)

A 240 viszont szerintem drága használthoz képest.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#527) AkosAkos válasza AkosAkos (#485) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

???

(#528) AkosAkos válasza AkosAkos (#527) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

?

(#529) fi:zi'k válasza AkosAkos (#528) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Türelem. :)

Mikrofonosban a Superlux HMD660E, de az erősítést kíván, néha a mikrofon is.
Mikrofon nélkül 10E körül a többi Superlux modell, Beyer DT235 vagy DTX710, AKG K512 MK2.
Olcsóbban Maxell Retro Dj, Audio Wild.
Persze ez csak példák.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#530) zzola válasza Dany007 (#288) üzenetére


zzola
félisten

Köszönöm a tippeket, még éjjel megrendeltem, reggel pedig jött az üzenet:

"Tisztelt Zoltán!

A Sony MDR-XB500 ezüst fejhallgató elérhető a bolti készletről!
Hétköznap 9-17:30- ig személyesen is át lehet venni!

Üdvözlettel:
Sony Center Pécs "

(#531) Dany007 válasza zzola (#530) üzenetére


Dany007
veterán

Örülök, hogy sikerült még kapnod! Bár így utólag annyira nem bánom, hiszen használtan jóval olcsóbban jutottam hozzá.
Majd azért írd le a véleményed róla. Pár hsz-szel ezelőtt írtam részletes véleményt, de ez tényleg szubjektív. Kíváncsi vagyok te milyennek látod majd.

(#532) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv srácok!

Van pár fejes, amit kinéztem magamnak az utóbbi időben, és szeretném majd őket szépen lassan megvásárolgatni! :DDD Mivel csakis Rock-metal zenét hallgatok, örülnék, ha ehhez a műfajhoz ajánlanátok nekem fejeseket. Kikötés: erőteljes basszusok, kristálytiszta magasok(ak? :D ).

Amiket kinéztem magamnak:

Audio Technica ATH WS55
Beyerdynamic DT 235

Nos, tudom, hogy a Shure SRH 440-es fejes stúdió fejes, és nem az általam leírt igényeimet elégíti majd ki, de mivel szeretem az igényes cuccokat, holnap szeretnék egy ilyen fejest vásárolni. Ezzel kapcs.ban lenne kérdésem: Ha a fejesnek tekernék egy kis plusz basszust, mennyire károsítaná hosszú távon a hangszórókat? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#533) Fisherhun válasza Dany007 (#531) üzenetére


Fisherhun
tag

Hali !
Gondolkodom most egy fejhallgató cserén és kb 20 k van rá.
Tudom a minőségi fejhallgatók 50 től kezdődnek de sajnos nincs rá annyi kes
én erre gondoltam:
[link]

Mi a véleményetek róla?
Nem vagyok dj de nagyon szeretem a tiszta szép hangzást és egy olyan fülest keresek amibe ezt meglelem

(#534) Bodz válasza Satyricon (#532) üzenetére


Bodz
Topikgazda

"erőteljes basszusok, kristálytiszta magasok"
Ne szórakozz a felsorolt fülesekkel, vegyél rögtön DT990-et! :))

(#535) DEJVID válasza Fisherhun (#533) üzenetére


DEJVID
őstag

Jól tudod, 49.999-ért csak szart, de afölött már csak minőséget kapni. :U

Satyricon: Amíg nem torzít elvileg nem károsodik, de inkább olyan hangú fejhallgatót vegyél, ami elsőre is tetszik, változtatások nélkül.

(#536) SOAD19 válasza Fisherhun (#533) üzenetére


SOAD19
addikt

Ilyen árban inkább a Shure 440-est szokták ajánlani. Ez egy DJ fejes, amiknél, ha jól tudom, a mély eléggé domináns, nem elsősorban otthoni zenehallgatásra valók.

(#537) Audison válasza Fisherhun (#533) üzenetére


Audison
senior tag

Szia!

Véleményem szerint ez a Sony is mély túlsúlyos lehet, mint ahogy a legtöbb Sony. Ha tisztább, kiegyenlített hangzást szeretnél, szerintem máshol nézelődj.
Milyen zenére kellene? Miről menne?

(#538) Fisherhun válasza Audison (#537) üzenetére


Fisherhun
tag

Általában trancet hallgatok :P
Az álmom egy "Armin füles "technics rp dh1200 de sztem ez túl profi füles hogy én otthonra használjam meghát az ára is 45 körül mozog
Néztem még egy philips shp8500 ast de nem tudok róla semmit :S

(#539) Satyricon válasza Bodz (#534) üzenetére


Satyricon
addikt

Egyelőre nincs 40k-m fejesre. Jah, és csak zárt, jó szigetelésű fejes érdekelne! :U

szerk.: DEJVID: Értem, köszi! akkor sztem nem adok neki sok basszust, megkímélem tőle! Arra egyelőre ott lesz az SJ 55-ösöm!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#540) krichd1 válasza Fisherhun (#533) üzenetére


krichd1
addikt

Itt olvashatsz róla.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#541) Audison válasza Fisherhun (#538) üzenetére


Audison
senior tag

Akkor a mélyorientáltság nem okoz problémát, így már talán a Sony is szóba jöhet. A Philipsekről nem tudok véleményt alkotni, még nem hallottam különösebben őket.

(#542) Frenky89 válasza fi:zi'k (#524) üzenetére


Frenky89
őstag

Köszi.

Még annyit szeretnék kérni, hogy a Retro Dj párnájának külső és belső átmérőjét legyen szíves megmérni valaki.

(#543) Dave™


Dave™
nagyúr

Ha már úgy döntöttem megtartom az AD700-at (döntésem meghozatalában köszönet illeti a sokszor olvasási nehézségekkel küzdő érdeklődőket), gondoltam ideje megnézni milyen a külső szivacsok nélkül, eddig elvileg az AD900 meg ennek a kivételével mindegyikkel megnéztem milyen teljesen nyitottan. Amikor kivettem alig akartam elhinni, de lemértem, 7mm vastag és kellően sűrű is. Ez számomra rekord, sehol nem láttam még ennyire vastag szivacsot alkalmazni. Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy mocskosul jó lett tőle az AD700, középen és főleg a magasaiban olyan tiszta lett a hangja, hogy alig lehet ráismerni. Minimum egy kategóriát ugrott felfele, egyszerűen zseniális :) A tere még szélesebb és mélyebb lett, de nem esett szét vagy lett eldeformált, ahogyan a HD580 reagált ugyanerre a manőverre. Világosabb is lett kicsit, és bár ettől féltem, de igazán komoly hibát nem eredményezett a kivétel, egy-egy számban tud egy picit éles lenni a magas, ott ahol egyébként is feljebb van kicsit húzva egy adott frekvencia (nem tudom hol, 8-10kHz környékén lehet). A számok többségénél viszont teljesen jó, a gitár soha nem volt még vele ennyire jó, azt még mindig fel kell dolgoznom :D Feltettem utána az AD2000-et is, és persze minden technikai paraméterben elkente, de utána a legkevésbé sem volt rossz visszatenni az AD700-at, holott korábban zavart a mosottsága. Ebből is látszik számomra, hogy valóban sokat tisztult a hangja. A tere viszont valahogy még jobban is bejön, mint az AD2000-é, akkor is ha mesterséges. Eszméletlen, hogy mi lakozik ezekben a driverekben, meg a tágas belső térben, hihetetlen, hogy mire képes alsó-közép kategóriás létére :) Szóval örülök, hogy nem vitték el, ezek után eszem ágában sem lenne eladni, és nem, ez nem egy indirekt ajánlás/hirdetés, inkább jótanács mindenkinek, hogy szedje ki a szivacsokat :) Az AD900-on sajnos kimaradt anno, Szilu ha gondolod, szerintem érdemes megpróbálni, a 900-nak amúgy sem erőssége a mélysége és ez segít ezen a problémán.

Ja és a DACport biztosan komolyan hozzájárul a fentiekhez a semleges hangjával, egy világosabb forrással már túl világos lehet szivacs nélkül, ezt azért érdemes észben tartani.

(#544) fi:zi'k válasza Frenky89 (#542) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha addig nem tenné meg más, megnézem neked vmikor délelőtt. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#545) Deadzone41 válasza Dave™ (#543) üzenetére


Deadzone41
őstag

mi a bánatért van benn gyárilag szivacs, ha úgy rosszabb a hangja?

(#546) DEJVID válasza Deadzone41 (#545) üzenetére


DEJVID
őstag

Gondolom így jobban skálázható a termékpaletta. Na meg most kijöhet ad700x néven szivacs nélkül, mint fejlesztett változat.

[ Szerkesztve ]

(#547) Deadzone41 válasza DEJVID (#546) üzenetére


Deadzone41
őstag

hd555 esete? :D

(#548) guppy válasza Deadzone41 (#547) üzenetére


guppy
őstag

e az is lehet h egyéb célja is van, védi a membránt a szennyeződéstől, de ha jól vettem ki Dave leírásából így erőteljesebbek lettek a magasak, sztem nem véletlen van benn az a szivacs, olyan hangot akartak neki. :)

kapitány el !

(#549) Dave™ válasza Deadzone41 (#545) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nagyon sok nyitottban van bent szivacs, egyrészt így sokkal hangosabb is kifele, másrészt meg a magasakat le is fogja, ahogyan más is említette. Nem is az a baj, ha van, de ez baromi vastag. Nem állítom, hogy minden számnál ugyanolyan a hatása, de némelyiknél egészen elképesztő lett így. Majd lehet egy kicsit még reszelnem kell vele, van pár ötletem, de az irány ez lesz :) És igen, az X-es modell gyárilag így fest, kérdés változik-e a belső kialakítás, mert az még sokat nyom a latban.

guppy: nagyon lefogja a magasakat. Meg úgy összességében is emiatt van némileg tompa hangja. Lehet hogy kell bele valami, de biztosan nem ilyen vastag szivacs, és szerintem elég lehet csak a driver közepébe, mint az AD2000-en is van (vagy a HD580/600-on).

[ Szerkesztve ]

(#550) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Behányok esküszöm, ugye szombaton rendeltem 2 db Superlux 662B-t, mert itthon sehol sincs már erre ma milyen választ kapok a muzikertől:

"Ön leadott egy rendelést az internetes oldalunkon, viszont a kérdéses termék sajnos hosszabb távon nem elérhető, ezért azt javaslom, hogy keressünk valamilyen árban és minőségben közel álló alternatívát. Erre a célra az alábbi termékeket tudnám ajánlani....." :N

Besz@rok pár nappal hamarabb jut eszembe hogy megveszem, akkor itthon is megkaptam volna...:D

Na jó akkor ilyen nincs, de valamilyen zárt kell, Superlux HD-669 az jó lenne nekem? (az elvárásom az volt eredetileg hogy jó basszusos legyen...)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.