Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) contaxg válasza bajnokpityu (#446) üzenetére


contaxg
veterán

Most értem haza a kiállításról, Pétereknél (Human Audio láttam a fejes erősítőt, de nem tudtam kipróbálni, mert félhomály volt, borozgatás és Dire Straits.) Neki nagyon jó kedve volt én pedig nagyon fáradt voltam.... :O Örülök, hogy láttam Őket! :)

Nekem a nagy AT-ék nem jöttek be annyira most, de ez lehet, hogy a fáradtság miatt is volt. Aszem egy évre megint kihifiztem magam! :DDD De jó itthon lenni!!

Az AD1000 viszont jó volt, mivel az én MDAC-omról ment. :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#452) Dave™


Dave™
nagyúr

Nekem tetszett a W5000 tavaly, szerintem illik a palettára, inkább a W1000X lóg ki a mélyével a többi AT közül. A W3000 pedig az olvasottak alapján "AT-bb", mint a W5000, mivel dominánsabb a közép, és a számozás ellenére sem véletlen, hogy az a jobb fejes, jóval drágább is (1,5-2x).

Az AD2000-et sajnálhatjátok, hogy nem volt kint (bár eléggé esélytelen volt a dolog lásd fentebb), mert egy dolog kivételével minden bele van gyúrva, amiért szereti lehet az audio technicákat, az az egy pedig az igazán expanzív tér. Abban jobb az AD900, de pont emiatt kicsit veszít is a fókuszból, illetve mesterségesnek is hat (de én szeretem). Az AD1000 is jó, de onnan még egy nagy ugrás a 2000, meg más jelleg is, sokkal melegebb a 2000 hangja, gyorsabb is és lágyabbak a magasak. Lehet azért is volt alulreprezentálva a sorozat, mert jön az új sorozat.

Én meg levettem az AD700-at, egyrészt elegem van a komolytalan érdeklődőkből, másrészt még az AD2000 mellett is élvezem a hangját, hiába kelt mosott meg tompa érzetet (a 2000 után), nagyon zenei módon teszi. Kicsit megbántam a 900 eladását is, elfért volna a polcon, de remélem majd vigasztalhatom magam egy X-es pédlánnyal :)

(#453) Epf válasza krichd1 (#449) üzenetére


Epf
tag

A képeken hasonlóak a hangszórók de az egyik 64 ohm, zárt a másik 300 ohm nyitott. Emiatt biztosan eltér a membrán+tekercs tömege, esetleg a kialakítása. A 650 hangszórójának nagyobb lehet a csillapítása, ezért eltérnek a szövettel leragasztott felületek is. Nem biztos, hogy jó lesz ha ugyan olyanra csinálod.

Nagyítóval megnézve az eredeti szövetet látod hogy lyukacsos, tehát valamennyire átengedi a levegőt. A selyem szerintem nem.

A szalagnak még annyi előnye van, hogy nyom nélkül visszaállíthatod a gyári állapotot.

(#454) bajnokpityu válasza Dave™ (#452) üzenetére


bajnokpityu
félisten

engem most nem érdekeltek árak. w5000 nem kéne, de w3000 is inkább klasszikuson volt jó. Ki-ki mászik a zenéből az ilyen fémes magas hang,ez nekem hátrébb sorolja, mint másnál. Sajnos nem sok más zene volt a palettán, meg még rohanni is kellett,szóvel inkább benyomás,mint vélemény.

Ettől függetlenül, inkább w3000,mint t1, mert a w3000nek klasszis közepe van,szerintem, t1 meg felfele húz.
De függetlenül, hogy felbontása,tudása kisebb, nekem még mindig d7000, ha már japán füles.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#455) Dave™ válasza bajnokpityu (#454) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem meg inkább a nyitottak :)

(#456) fi:zi'k válasza Dave™ (#452) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem volt alul prezentálva, mivel a 900-ason kívül mind kint volt. Az is csak azért nem, mert megsérült a "fejpánt".

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#457) krichd1 válasza Epf (#453) üzenetére


krichd1
addikt

Leukosilk helyett celluxal próbálkozom, ilyen selyem ragtapaszt majd később megpróbálok szerezni.

(#454) bajnokpityu: Ha már drága japán, akkor Stax elektrosztatikus fejeseket se felejtsük ki. Azok is jók lehetnek, főleg ha meg lehetne belőlük hallgatni pár példányt. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#458) Dave™ válasza fi:zi'k (#456) üzenetére


Dave™
nagyúr

A 900 meg a 2000 a két legjobb darab a nyitottak között, meg az egész sorozaton belül is a legjobbak között vannak, szóval alul volt reprezentálva :D

(#459) ginotaki


ginotaki
csendes tag

Sziasztok,

a véleményeteket szeretném kérni két vezeték nélküli fejhallgatóról.
1. AKG 830 BT
2. SENNHEISER MM 400-X

Ahogy láttam árban az AKG itthon 10-15 ezerrel olcsóbb mint a Sennheiser. Viszont az utóbbi tuti kezeli a skype-ot PC-n és jókat írtak róla. Az AKG sajna nem tudom mit kezd majd a skype-al. Volt még egy harmadik versenyző is a Beats Wireless, ami hasonló paraméterekkel bír, viszont cserébe baromi drága...

Mindenképpen vezeték nélkülit és mikrofonosat szeretnék, hogy skype-oláskor ne kelljen a gépnél meredjek. Amit nem értek még vele kapcsolatban az az, amit mindenhol írnak, hogy a minősége sokkal rosszabb a vezetékeseknél. De mivel használhatom vezetékkel is mivel van rá lehetőség, nem vesztek semmit, nem? Ha skype-olni akarok vezeték nélkül használom, ha zenét szeretnék hallgatni jó minőségben akkor pedig rádugom a zsinórt. Vagy ez nem ilyen egyszerű? :(

Esetleg tudnátok adni pár tanácsot, mondani véleményt a fenti fejhallgatókról?
Előre is köszönöm a segítséget!!!

(#460) szakibá... válasza fi:zi'k (#420) üzenetére


szakibá...
senior tag

Igen, ott voltam, addigra nagyjából el is ment a kedvem, alig hallottam jó hangot. A baj az volt, hogy a moziteremben kezdtem, ahol MartinLogan rendszer szólt rosszul, alig tudtam utána aklimatizálódni. Sajnos a W3000-et kihagytam, a többiről jelentősen nem változott a véleményem, de a HD700 és 800 között ekkora különbséget nem hallottam a Hangfoglaláson. Egyre kevésbé merek vélemény alkotni az ilyen ripsz-ropsz meghallgatások alapján.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#461) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék venni egy fejhallgatót.
Ezt a fejhallgatót a munkahelyen szeretném használni, munka közben, ezért fontos lenne a strapabíróság és az, hogy kényelmes legyen valamint a fülem ne melegedjen túl se benne. Jó hangszigetelő legyen, lehetőleg zárja ki a külvilág zajait, valamint legyen zárt.
A hangzása legyen olyan, hogy a mélyeket jól emelje ki, bár mindeféle zenét hallgatok, pl rock, metal, disco, pop, vocal, drumm and bass, techno, néha-néha komolyzene...
A fejhallgatóra max 5-6-7 HuF-ot gondoltam.

--- N/A ---

(#462) krichd1 válasza jimmy399 (#461) üzenetére


krichd1
addikt

"fülem ne melegedjen túl se benne." <-> "Jó hangszigetelő legyen, lehetőleg zárja ki a külvilág zajait, valamint legyen zárt." Kettő sajnos kizárja egymást. :(

(#459) ginotaki: Ennyi pénzért már vehetsz jó fejhallgatót is. Hozzá külön egy csíptethetős mikrofon és egy jack hosszabbító kábel. A vezeték nélkülieket itt senki nem fogja ajánlani, túl nagy az alapzajuk. Milyen zenéket hallgatsz ? Zárt kell vagy nyitott ?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#463) jimmy399 válasza krichd1 (#462) üzenetére


jimmy399
senior tag

Ok, akkor inkább legyen jól szigetelt. Hangosak a gépek, akkor már inkább halljam a zenét.

--- N/A ---

(#464) krichd1 válasza jimmy399 (#463) üzenetére


krichd1
addikt

Ennyi pénzért Superlux HD662, ha még kapsz belőle. Esetleg Maxell Retro DJ, Audio Wild. Bár a Retro DJ szerintem kényelmetlen, nem is szigetel túl jól, az Audio Wild pedig mások szerint kényelmetlen. Superluxnál a szúrós magas hangok jelenthetnek problémát. Ez a kategória még eléggé kompromisszumos.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#465) fi:zi'k válasza szakibá... (#460) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A két Sennt hogy érted?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#466) TXT


TXT
őstag

A fejhallgatokat mivel lehet, mivel kell tesztelni, hogy kihozza az elonyeit es hatranyait is?

(#467) Deadzone41 válasza TXT (#466) üzenetére


Deadzone41
őstag

most lehet meg fogsz lepődni, de zenével ;). lehetőleg legyen hangszeres, változatos, és jó minőségű felvétel, és a legfontosabb, hogy jól ismerd.

(#468) fi:zi'k válasza Deadzone41 (#467) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Illetve a lánc/forrás hibáit is ismerni kell. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#469) szakibá... válasza fi:zi'k (#465) üzenetére


szakibá...
senior tag

Korábban úgy tűnt, hogy nagyon hasonlóan szólnak, csak a 700-nak kicsit hangsúlyosabb a közepe. Most inkább a kisebb testvéreihez volt hasonló, a 800 transzparenciáját most nem tudta hozni. Ezen a szinten nem lehet kutyafuttában érdemleges véleményt mondani, hosszabb időt kéne eltölteni velük. Az ilyen belehallgatások csak a durva hiányosságok kiszűrésére jók, már saját anyagot se tudnék vinni, a legtöbb helyen le se tudják játszani a CD-t.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#470) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Futáshoz keresek agybadugós fülhallgatót.
Jelenlegi állandóan kiesik a fülemből.
Ne legyen drága és bírnia kell az izzadságot.
Mit ajánlanak a hozzáértők?

Pl, ez milyen: RP-HS33E-G

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#471) Bodz válasza -szabi- (#470) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#472) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Hi!

Nemrég beszereztem egy Beyerdynamic DT190 headsetet és az lenne a gondom vele, hogy a mikrofonja nagyon halk. Jelenleg egy mezei XLR-to-monojack átalakítóval használom, ami egy Asus Xonar STX-be csatlakozik.
Valakinek van valami tippje hogyan lehetne megoldani, hogy normálisan működjön ez a dinamikus miki?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#473) dudika10 válasza jaffa 2843 (#472) üzenetére


dudika10
veterán

Mikrofon előerősítővel.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#474) jaffa 2843 válasza dudika10 (#473) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Létezik ebből valami költséghatékony megoldás?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#475) dudika10 válasza jaffa 2843 (#474) üzenetére


dudika10
veterán

Attól függ milyen minőséget és milyen szép kivitelezést szeretnél elérni.
Alsó hangon minimum 1.000HUF a DIY megoldás.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#476) ginola


ginola
addikt

SZerintetek hangminőségben Beyer DT 910 vagy AKG 512 MKII a jobb?

(#477) zzola


zzola
félisten

Sony MDR-ZX600-at minőségben hova lehet elhelyezni? Visszább valaki azt írta, ugyanazzal a membránnal van szerelve, mint a V55. 15k-ért adják most a ZX600-ast.

(#478) contaxg válasza ginola (#476) üzenetére


contaxg
veterán

Kinek, hova és mire?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#479) ginola válasza contaxg (#478) üzenetére


ginola
addikt

Nekem, otthoni zenehallgatásra kellene, semleges karaktert kedvelem, rock, pop, jazz, blues zenére és 15 e Ft kb a határ. MM-ben az AKG-t hallottam ill az 514 MKII is, ami ugye félnyitott, nem volt rossz, de Beyer egy sem volt!

[ Szerkesztve ]

(#480) ginotaki válasza krichd1 (#462) üzenetére


ginotaki
csendes tag

És ez az alapzaj akkor is van, ha kábellel használom? :( Bocs az értetlenkedésért. Inkább zártat szeretnék, mindenféle zenét hallgatok a rocktól kezdve a minimal elektronikus zenén át a rappig bezárólag tényleg mindent. Éppen milyen kedvem van :) Köszi!

(#481) krichd1 válasza ginotaki (#480) üzenetére


krichd1
addikt

Vezetékkel nem, valószínűleg. De vezetékesből ilyen áron van jobb is ezeknél. Egyébként szerintem nem sokáig használnád vezeték nélküli módban, elég zavaró az alapzajuk ezeknek általában. Arról nem beszélve, hogy minél messzebb mész az adótól, annál halkabb az eredeti hang, és az alapzaj is hajlamos a felerősödésre. Képzelj el vmi olyasmi zajt, mint amikor nem állítod be a rádión a kívánt rádió adás megfelelő frekvenciáját, hanem kicsit mellé tekersz, és sisteregve hallod csak.
Audio Technica ATH-M50 + jack hosszabbító kábel + csíptethetős mikrofon az én ajánlatom.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#482) ginola


ginola
addikt

AKG K450-ről milyen véleménnyel vagytok?

(#483) krichd1 válasza ginola (#482) üzenetére


krichd1
addikt

[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#484) ginola válasza krichd1 (#483) üzenetére


ginola
addikt

Köszi, magyarán kényelmetlen kissé, és mélyhang túlsúlyos....

(#485) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Jelenleg úgy vagyok,hogy a Creative Fatal1ty fejest fogom venni játékra és egy kicsi zenére,de kNG is mondta,hogy nem ez a legjobb zenére. Akkor tudtok jobb fejest 10k körül(jó lenne ha lenne rajta mikrofon,de nem muszáj)? Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#486) schawo válasza ginola (#484) üzenetére


schawo
titán

A kényelmetlensége nem vészes. Pici, könnyű, és még annál is kisebb. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#487) Bodz válasza AkosAkos (#485) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Külföldről is lehet?

(#488) det82


det82
csendes tag

Fejhallgató vásárlás előtt állok a sennheiser hd 518 néztem ki.

Valahol olvastam, hogy minden fajta zenei stílushoz ajánlott. Klasszikus, Rock, és Jazz zenéhez használnám. Tisztábban és erősebben szól, mint egy sennheiser hd 202.

Asus Xonar DG hankártyám van, ez mennyire hajtaná meg?

[ Szerkesztve ]

(#489) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv újra.

Régen már voltam, 15k-ért kerestem fejest, Superlux HD660-at ajánlottatok, de nem kaptam így Senn HD428 lett belőle ami katasztrófa. A legzavaróbb hogy nincs mély hangja, és kicsit fátyolos szőnyeghang (vagy kevés a magas, de nem volt akkor se tiszta). Eladtam, most kéne akkor valami ami jó is. A Superlux HD660 és 662 között gondolkoztam, de egyik se kapható ismételten. Mi az ami még lehet és elérhető is? Zárt és circumaural. Esetleg 20 ezerért? Vagy mi az az ár?

(#490) jaffa 2843 válasza #90933760 (#489) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Itt nézted?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#491) Audison válasza #90933760 (#489) üzenetére


Audison
senior tag

Használtan SRH440, esetleg újonnan, ha rádobsz még egy kicsit.

(#492) AkosAkos válasza Bodz (#487) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Nem.

(#493) schawo válasza #90933760 (#489) üzenetére


schawo
titán

Ha esetleg valahogy kibővíthető a keret, akkor Shure SRH440 :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#494) ginotaki válasza krichd1 (#481) üzenetére


ginotaki
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Asszem ezen akkor filózni fogok még egy darabig, hogy milyet vegyek :)

(#495) #90933760


#90933760
törölt tag

A Shure igen jó hízott árban van, de nem elérhetetlen. Olvastam tesztet, hangtisztaság, részletesség, anyagminőség oké. Rockzenét hallgatok főképp, de sokszor tucituci ;] szól és oda kell a basszus. És a Senn után eléggé megijedtem, hogy ilyen kevés basszus is létezik. Shure hogy áll ezzel? És a Superluxokhoz viszonyítva?

Amúgy mitől kerül többe a 660 a 662-nél?

(#496) Audison válasza #90933760 (#495) üzenetére


Audison
senior tag

A Shure mélye nekem elég volt! Rock zenéhez kifejezetten ajánlott, nagyon szerettem rajta...és szerintem 'tuctuc' zenén sem hasal el. Viszont, ha tudod próbáld fel, nem mindenkinek kényelmes.

(#497) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
erröl valami vélemény?[link]

(#498) Audison válasza tomama (#497) üzenetére


Audison
senior tag

(#499) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Ma voltam a pécsi MM-ben. Elég gyatra a kiállított fejes részleg. Egyik darab sem hozta az Audio Wild-om szintjét, legalábbis az én ízlésemnek nem feleltek meg. De nem is ez a lényeg. A szemem megakadt ezen: Maxell Pro Studio HP5000
Van valakinek ezzel tapasztalata?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#500) Shaad


Shaad
csendes tag

Sziasztok!

Légyszi adjatok neked tippet, fejhallgatót szeretnék, olyan 20-25e a maximum határ, elsősorban laptoptól/mp3 lejátszóról történő zenehallgatáshoz lesz, mp3, dvd, youtube stb. Stílus: rockzene, hangszeres zene (pl.: Green Day, Muse, Iron Maiden, Pearl Jam, Coldplay).

Mivel melóban használom a legfontosabb a kényelem lenne (napi 4-6 órás használat), most egy elég régi technics-et nyúzok, aminek a párnája nem bőr borítású (ráizzadok, nem szeretem), hanem szövet/szivacsos puha, kényelmes. Valami hasonlót szeretnék. Azt hallottam, hogy az Audio-tecnica-k jól szólnak és kényelmesek.

Tudnátok nekem segíteni? Jó lenne, ha ki lehetne próbálni vásárlás előtt, hogy mennyire kényelmes a cucc.
Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.