Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) fi:zi'k válasza krichd1 (#250) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudom, hogy nem szereted a sok magasat.
Ezért is mondtam gyorsan ellenvéleményt. ;)

(#249) Zolar
Ahogy a kolléga mondta, a Superluxokat is érdemes megnézned. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#252) jzola válasza zzola (#245) üzenetére


jzola
tag

a mostani progi trance zenék egy olyan fülessel ahol a magas "túlozva van" szerintem nem olyan jó, erre figyelj, régebbi zenéknél(-10-12év) ez kevésbé probléma.
szerk:
Jah közbe látom már kaptál is tippeket, nem kell magasan parázni akkor..

[ Szerkesztve ]

"De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek S nekihajtanak önvesztükre Mindig új hitnek, dalnak, tûznek."

(#253) zzola válasza jzola (#252) üzenetére


zzola
félisten

Szeretem a sok mélyet.
Ezek után ember legyen a talpán, aki tud választani...ebben a kategóriában.

(#254) Dany007 válasza zzola (#253) üzenetére


Dany007
veterán

Meg kell hallgatni. :)
Ha végre ma már megjön az XB500-asom akkor majd tudok én is véleményt mondani erről a kategóriáról. Már én is nagyon kíváncsi vagyok rá milyen lehet.

szerk.: amúgy XB500-at ne próbálj meg webshopból rendelni, mert nincs. Ott sincs, ahol az van írva, hogy raktáron. 4 webshopot "jártam végig" az elmúlt hetekben és mindenhol kiderült, hogy nincs és nem is lesz. Mert kifutott modell. Az enyém használtan jön Szakibá... kollegának köszönhetően! :R

[ Szerkesztve ]

(#255) #71562240 válasza zzola (#245) üzenetére


#71562240
törölt tag

Vagy ezeknek a stílusoknak a hallgatása, vagy vájtfülűség. A kettő nem fér össze. :D

(#256) zzola válasza Dany007 (#254) üzenetére


zzola
félisten

Várom véleményedet, a MDR-XB600 is jónak tűnik.... :K

(#257) Dany007 válasza zzola (#256) üzenetére


Dany007
veterán

Az XB600 is jó lehet, csak annak más a fülpárnája.
Asszem az XB500-at hívják Circumaural-nak az XB600-ét pedig supraaural-nak.

(#258) ntomka válasza krichd1 (#250) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az A900-at tartom trance-re még mindig a legjobbnak. :) Ebből az is következik, hogy sületlenségnek tartom ennél a műfajnál a közepeket kivágni.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#259) bigmasterg válasza ntomka (#258) üzenetére


bigmasterg
addikt

Szerintem meg minden stílusnál 'sületlenség' kivágni a közepeket. :)

(#260) ntomka válasza bigmasterg (#259) üzenetére


ntomka
nagyúr

Dubstepnél tényleg elég egy XB500. :)

ツ Headphones on - World off

(#261) zzola válasza Dany007 (#257) üzenetére


zzola
félisten

Igen, ezt irjak a gyarto oldalan. Ez gondot jelent? supraaural

[ Szerkesztve ]

(#262) bigmasterg válasza ntomka (#260) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem dubstepre bőven elég egy srh440(840 párnával), vagy hd650 is.

(#263) jzola válasza #71562240 (#255) üzenetére


jzola
tag

már vártam kiugrik erre rá :D de igaz..

"De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek S nekihajtanak önvesztükre Mindig új hitnek, dalnak, tûznek."

(#264) akela91 válasza bigmasterg (#262) üzenetére


akela91
addikt

Nekem arról élvezhetetlen volt a Dubstep (természetesen a kevés mély miatt, ezen a 840 párna nem tudom mennyit segített volna...). A mostani M50-el már tökéletes. Bár én nem hallgatok, csak nagyon ritkán, azt is az érzés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#265) bigmasterg válasza akela91 (#264) üzenetére


bigmasterg
addikt

A 440nek nálam egy jó ideig nem volt túl sok mélye a gyári párnával (mivel nem illeszkedett elég jól és kényelmetlen is volt). Elég hosszú idő alatt tört be. A 840 párnával számomra sokkal jobb. Elve nagyobb a párna, így rögtön kényelmes volt, rendesen körbe ölelte a fülem és a mély sem szivárgott ki.
(Egyenes kábelt is vettem hozzá, amitől érzésre sokkal könnyebb lett a fejes.)

(#266) akela91 válasza bigmasterg (#265) üzenetére


akela91
addikt

Én mindig ügyeltem, hogy ne szivárogjon ki semmi, és nagyon passzentosan helyeztem fel, sőt még erősen rányomva (kézzel), sem volt meggyőző, úgyhogy az én fülemnek a párna nem hozott volna elég javulást. Kényelemre tökéletes volt a fülemnél, a fejpánt volt idegesítő, hogy nincs párnázva.
Dubstepnél számomra az elvárás teljesen más mint egy rock vagy jazz vagy klasszikus számnál. Ha már Dubstep, akkor olyan markáns mélyei legyenek, amik megmozgatják a dobhártyát rendesen. Ez az egy dolog amiért meghallgatok egy ilyen zenét, mivel zeneileg(bocsánat a fanoktól) egy nagy 0 ugyebár.
Valami olyasmi érzést akarok ilyenkor pótolni mint amikor fesztiválon, a mélyláda sor előtt állasz közvetlen, és a lábdobot próbálják.

[ Szerkesztve ]

(#267) akela91 válasza bigmasterg (#265) üzenetére


akela91
addikt

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#268) bigmasterg válasza akela91 (#266) üzenetére


bigmasterg
addikt

Akkor mutatok olyat, ami szerintem rendben van.
Pl.: Ami ez alatt van. (majd lesz egy kis dubstep beütése, csak ki kell várni)
Vagy ez.

(#269) krichd1 válasza ntomka (#258) üzenetére


krichd1
addikt

M50-et szerettem erre a műfajra. A900 is jó, illik trance-hez az enyhén V karaktere. HF2 nem olyan jó trance-hez ?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#270) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Kényelmes, cirkum, viszonylag semleges fejhallgatót keresek otthoni hallgatásra a keret olyan 15 e.

A Beyer DT710 és 910 közötti árrés hangminőségben is megmutatkozik?

[ Szerkesztve ]

(#271) dragon11


dragon11
aktív tag

Sziasztok!

Nem szeretnélek Titeket fölöslegesen fárasztani, így rögtön a lényegre is térnék. Ám ez nem =lő azzal, hogy hálátlan vagyok!:)
Köszönöm előre is a mester uraknak! :R

Ha mondjuk annyira nem számít a pénz, és a feltétel pedig az lenne, hogy csak ZÁRT (nem tudom mire jó a nyitott és a félig nyitott...) electro house, pop és néha trancehez egy kiváló minőségű FEJhallgatót, akkor miket ajánlanátok ?
Előny volna a basszus orientáltság.. :)

Az árat nem tudom behatárolni, nem mozgok a témában.. de annyira nem is számít ez. A minőség lenne fontos.
Illetve fontos lenne még az is, hogy sz.géphez kellene, tehát lehet vezetékes is(elvileg ez a jobb..), így valami HOZZÁVALÓ(minőségben) hangkártya is kellene, ami fejhallgató erősítős, etc.. szóval Ti tudjátok.:)

KÖSZÖNÖM még1x!:) :R :R

(#272) bigmasterg válasza dragon11 (#271) üzenetére


bigmasterg
addikt

Balukának van egy eladó egész jó kis zárt fejese. [link]

Ha ezt mégis soknak találnád egy kicsit, akkor tudnám ajánlani a Denon D1100-at, ha tényleg sok méllyel rendelkező fejest keresel. (jóval olcsóbban)

[ Szerkesztve ]

(#273) rii


rii
nagyúr

munkahelyre szeretnék egy minél inkább zártabb fejhallgatót, amibl a lehető legkvesebb zaj szűrődik ki ... hogy mne zavarja másokat ...

tudnátok ajánlani valamit? 10-20 körül. )))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#274) krichd1 válasza rii (#273) üzenetére


krichd1
addikt

Vmi ilyesmire gondolsz ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#275) Sinapsys


Sinapsys
csendes tag

Sziasztok!

Audio Technica ATH-M50s fejhallgatóról szeretném kikérni a véleményeteket. Zeneírásra (leginkább) és keverésre használom egy Focusrite Saffire PRO24-ről szól, meg vagyok vele elégedve de hosszabb használat után (1-2 óra) elég kényelmetlen tud lenni. Arra gondoltam eladom (1 éve van meg, Amerikából jött) és hasonló árkategóriában veszek valami mást ami kényelmesebb. Vagy inkább tartsam meg? Nem sok tapasztalatom van fejhallgatókkal, egyáltalán van-e olyan ami hosszabb idő után is kellemes viseletű, jó hangminőségű, hasonló karakterisztikájú, mixelésre, zeneírásra alkalmas.

Előre is Köszönöm! :R

Üdv!

Vatera megbízhatóság: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=819917

(#276) Deadzone41 válasza Sinapsys (#275) üzenetére


Deadzone41
őstag

shure 840 esetleg

(#277) zzola válasza Dany007 (#254) üzenetére


zzola
félisten

"Tisztelt Zoltán!

A Sony MDR-XB500 típusú fejhallgató raktáról elérhető, fogyasztói ára 14.990.-Ft!

Üdvözlettel:
Sony Center Pécs"

Azért van ahol lehet még kapni.... :))

[ Szerkesztve ]

(#278) SkyLaci


SkyLaci
őstag

sziasztok
van egy Philips SHP540I fejhallgatóm amit egyszer véletlenül beleszakítottam a laptopba (leszakadt a jack), elvittem egy elektronikai szervizbe, kaptam rá másik csatlakozót, de a jobb és bal oldalt felcserélte a műszerész, de nem akartam már visszamenni reklamálni, de megint sikerült elszakítani, és most már nem szeretnék fizetni a (szar) munkáért, hanem inkább magam meg forrasztanám.

Melyik vezetéket hova kell forrasztani? KÉP

(#279) dragon11 válasza bigmasterg (#272) üzenetére


dragon11
aktív tag

Ez picit drága.. igaz aranyvétel lenne.
Ehhez milyen hangkártya kellene géphez ?

(#280) guppy válasza dragon11 (#279) üzenetére


guppy
őstag

ha van lehetőséged hallgasd meg mielőtt eldöntenéd h drága, hangkártya gyanánt külső hangkártyát (DAC-ot) és külső fejes erősítőt ajánlott használni, azokra is legalább ennyit el kell majd költened h kijöjjön a fejes tudása, fejeserősítő ügyében érdemes lesz majd ide fáradni keresgélni, ha már megvan a kiválasztott fejes, és érdemes egy árkeretet meghatározni mielőtt érdeklődnél, különben határ a csillagos ég

[ Szerkesztve ]

(#281) Deadzone41


Deadzone41
őstag

nem tudja valaki véletlen itthon ki foglalkozik az akg-k szervizelésével, és mi az elérhetősége?

(#282) Epf válasza SkyLaci (#278) üzenetére


Epf
tag

Ha jól látom a piros még tart.
Azt leforrasztod, és a jobbra le látszó fülre forrasztod.
A zöldet a helyére.
A színtelent a megmaradt hosszú lemezre.

(#283) fi:zi'k válasza Deadzone41 (#281) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

K701?
Ezt próbáld.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#284) Epf válasza SkyLaci (#278) üzenetére


Epf
tag

Piros a jobb oldal, bal a zöld.
Itt látod, hogy kell bekötni. http://dtsi.hu/informaciok/kabelek/

(#285) Dency01


Dency01
aktív tag

Na helló.
Elolvastam az első hsz-t de nem igazán tudok dönteni.
A keret maximum 10 ezer ft. Főleg játékra használnám, de filmezés és néha zene is játszik.
Circumaural kéne mindenképpen.
Először a Maxell retro dj-t néztem ki de most már a Superlux 681B felé hajlok.
Nem tudom hogy jól döntenék-e a superluxal?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#286) fi:zi'k válasza Dency01 (#285) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem kényelmesebb és hosszabb a vezeték is a Sluxnál.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#287) dragon11 válasza guppy (#280) üzenetére


dragon11
aktív tag

akkor tök fölösleg.

ennyim nincs rá.:(

akkor legyen az, hogy 150ezerből jöjjön ki a hangkártya, külső erősítő(ha kell) + maga a fülhallgató.

elvárás: electro househoz kell, zárt, basszus orientált.

így valamivel biztos többet segítettem!

(#288) Dany007 válasza zzola (#277) üzenetére


Dany007
veterán

Megkérdezted és válaszoltak? :D
A Sony Centert én is néztem, de azt pont nem hívtam fel.

Csak akkor próbálkozz ha megkérdezed tőlük és utána néznek, nem csak a "gépben megnézik".

De lehet, hogy mázlid van. Én első körben a Nehagyja ki.hu-tól rendeltem. Aztán a Bluechip-től, majd az AVPlanet-ből. És asszem volt egy 4. akiket először felhívtam... :U

No, mindegy. Megjött az értesítőm a csomagról. Délután már hallgatni fogom ha minden jól megy! :)

Amúgy az a circul akármi és a spural között az a különbség, hogy a circ... körülöleli a fület, és a füled a spuralnál meg ráül a füledre a párnázott rész.
Itt a srácok azt írták, hogy mindegyik zártnak minősül ettől függetlenül, mindegyik jó, de a circ kényelmesebb.
Ha nem ilyen spural lett volna az XB600, akkor biztos azt rendelem meg.

Majd este írok, hogy milyennek találtam az XB500-at.

@dragon11: Azért annyira ne szomorkodj. Ennyiből is durva cuccot lehet kihozni! :) Bár én nem értek hozzá annyira és eléggé laikus is vagyok, de pl a Denon D1100 hangja lenyűgözött - én mélykedvelő vagyok - és az "csak" 50 ezer forint és simán telefonról elhajtottam. Gondolom egy erősítős hangkártyával mégszebb lehet hangzás. Laikusként azt mondom, hogy elég lehet egy erősítős hangkártya, nem biztos, hogy kell külön egy külső erősítő is. Persze nyilván az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#289) Bodz válasza dragon11 (#287) üzenetére


Bodz
Topikgazda

DAC: HRT MSII+
Erosito: Szimamp
Fejhallgato: Denon D1100

(#290) rii válasza krichd1 (#274) üzenetére


rii
nagyúr

németből 0 vagyok )))-.

a neve arra utal, hogy extrém módon izolált? akkor igen .-)
hangminőségben amúgy hol helyezkedik el? rossz vagy nem?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#291) bajnokpityu válasza Bodz (#289) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Fizetséget kapsz az ajánlgatásokért?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#292) fi:zi'k válasza rii (#290) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Így már érted? :)

(#291) bajnokpityu
Persze, abból fejlesztgeti a saját cuccait, nem tudtad?! :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#293) Bodz válasza bajnokpityu (#291) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ja, persze. Nehanyotokkal ellentetben en nem gyartok, arulok semmit. Minden ajanlasom a sajat velemenyem tukrozi.

(#294) zzola válasza Dany007 (#288) üzenetére


zzola
félisten

E-mail-ben kérdeztem meg, ez a válasz jött. Weblapjukon egyébként van ezüst és fekete is.
Kíváncsian várom beszámolódat, visszább olvasgattam kicsit erről a felhallgatóról, sokan azt írták, már túl sok benne a mély...kicsit elbizonytalanodtam.
Találtam hardveraprón egy embert, aki Superluxokat árol, jó áron.
Minél többet nézelődöm, annál nagyobb a bizonytalanság.
Az Audio-Technikának meg most kezdtem csak el utána nézni... :W
Pl.: Audio-Technica ATH-M20

Elég műanyag hatású, azért a design is számít, abban a Sony nekem tetszik, de nyilván nem a kinézet miatt veszi meg az ember...

[ Szerkesztve ]

(#295) fi:zi'k válasza zzola (#294) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

M20 helyett inkább már M30.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#296) bajnokpityu válasza Bodz (#293) üzenetére


bajnokpityu
félisten

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#297) Dany007


Dany007
veterán

Azt hadd kérdezzem már meg mégegyszer, a jack hosszabbító kábel ugye nem gond? Mert csak 5 méterest tudtam venni. 1,5-es volt meg 5 méter és a 1,5 méter kevés...
Szóval ez biztos nem gond?

@Zolar:

Meglátjuk. Nagyon szubjektív az egész történet. Mondom, nekem a Denon 1100 nagyon bejött. Nyilván az XB500 nem lesz olyan "széphangú" de a karakterisztikája nagyon hasonló.
A sok a mély akkor azt EQ-val még lehet kicsit szabályozni. Amúgy meg én ebben az árkategóriában nem várok csodákat.... :U :)

(#298) bajnokpityu válasza fi:zi'k (#292) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a smiley lemaradt. bocsika.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#299) Bodz válasza Bodz (#289) üzenetére


Bodz
Topikgazda

De akkor reszletesebben, hogy miert ezek. Csak hogy mindenki lelke megnyugodjon.
Az MSII+ eleg semleges, jo magasakkal megaldott DAC. A Szimamp gyors, porgos erosito. A D1100 meg nagyon mely tulsulyos, kicsit lassu fejhallgato. Ezekbol igy SZERINTEM egy korrekt rendszer jon ki, es meg a 150e forintos keretbe is belefer.

A szamlaszamom tudjatok, Paypal is megoldhato, a Denontol meg varom a beigert fejhallgatokat.

[ Szerkesztve ]

(#300) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali!

Ugye nem rég beszéltük ezt a Superlux HD662-es fejhallgatót hogy az elvárásaimnak megfelelnek. MA meg is akartam venni az arkadia hangszer boltban, de most telefonáltam és elfogyott, sőt lehet idén már nem is kapnak. Viszont van 681-es, azt mondta az eladó ez hasonló, na most a kérdésem az lenne hogy szerintetek jó ez is, vagy rendeljem meg muziker.hu-ról a 662-est :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.