Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) krichd1 válasza tomama (#648) üzenetére


krichd1
addikt

3m-est adnak alapból a Lindyhez, a rövidebbet nem plusszban. Kicsit olcsóbb.

(#650) Stokiii: Csak el kell olvasnod az előtted lévő hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#652) tomama válasza krichd1 (#651) üzenetére


tomama
aktív tag

amúgy valami más különbség van a kettő között?és innen szabad rendelni szerintetek?[link]

[ Szerkesztve ]

(#653) fi:zi'k válasza guppy (#645) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ki ám. :K

(#648) tomama
Mert a Lindy olcsóbb? :U

(#650) Stokiii
Maxell Retro DJ esetleg?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#654) ginola


ginola
addikt

http://www.pcbolt.eu-ról rendelt vki, sajnos nem találtam véleményeket róla!

(#655) kNG


kNG
senior tag

Na úgy néz ki pár napos keresgélés után sikerült megtalálni a számomra szimpatikus fejhallgatót, ami még beleférne pont ár szempontjából is. Csak egy kérdésem lenne róla:

AKG K512 MKII

Tere ennek mennyire van? Zárt kialakítású, de hálégnek nem mélytúlsúlyos ha minden igaz...valakinek van tapasztalata róla? (játék miatt lenne érdekes csak).

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#656) fi:zi'k válasza kNG (#655) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha péntekig ráér, megmondom. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#657) kNG válasza fi:zi'k (#656) üzenetére


kNG
senior tag

Pont addigra szeretném megrendelni :O ;] (még ma este leadnám a rendelést)...na akkor kicsit kutakodok még! :)

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#658) #71562240 válasza Stokiii (#650) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem tudom mit értesz az alatt, hogy zárt hang.

A három közül a Hama a legkényelmesebb, a másik kettő fejpántja kicsit kemény, ez zavaró lehet, ha úgy áll az ember fején.

Hangminőségileg:
A Philips sötét, komor, kissé fojtott tónusú, súlyos hatású, hosszan hallgatható, a Hama sokkal világosabb tónusú, részletezősebb, átláthatóbb, elevenebb, "látványosabb", közvetlenebb, talán színezetlenebb. A Panasonic a kettő között van valahol, az a legarányosabb hangú ebből a trióból. Én a Philipset választanám, feltételezem, hogy a topiktársak többsége a Panasonic-ot, egy "átlagember", vagyis a zenehallgatásban járatlanabb felhasználó pedig valószínűleg a Hama-t. Mindhárom típus megéri az árát, sőt a Hama első pillantásra, azaz hallintásra egészen mellbevágó, mindazonáltal erről a kategóriáról ebben a viszonylag igényesebb zenehallgatás-orientált topikban azt szokás mondani, hogy oly mindegy - ami persze nem igaz, ebben a kategóriában se mindegy. De a szívünk szerint azt mondanánk, hogy szánj rá inkább 6-7ezret, sőt, ha rászánnál 10-11ezret, akkor már egész pofás hangú fejhallgatót is kaphatnál - lásd például Beyer DT235, amin hovatovább már zenét is lehet hallgatni.

(#655) kNG: Az elődje kicsit mélytúlsúlyosnak volt esetleg nevezhető, az MKII inkább arányos, az első verzióhoz képest nem lett a mélye kevesebb, inkább a magasa több, emiatt aztán a tere is szélesebb, látványosabb. Korrekt hangja van ennyi pénzért, de van nála jobb hangú is, lásd Beyer DT235 - az persze kényelmetlenebb.

(#659) kNG válasza #71562240 (#658) üzenetére


kNG
senior tag

Köszi a választ, azóta már leadtam a rendelést, szóval nem is lehetne visszaút, de nem is akarnék! :D

Külföldi tesztek illetve tapasztalatok alapján középfrekiben és magas-ban elég erős, a magas kicsit sziszegős lehet, de nem vészes, a mély pedig jelen van, de nem üt, tehát visszafogottabb... elvileg árkategóriájában egész jó kis hangot produkál, és felveszi a versenyt a sennheiser hd 419-429-439-cel (hangban).

A Beyeren is nagyon gondolkodtam, de a kényelem miatt végül az AKG-t választottam, szerintem az eddigi fejhallgatóimhoz képest ez is egy kisebb csoda lesz, 2 évig pedig remélhetőleg jól fog szolgálni (de talán több ideig is).

Akit esetleg ez a típus még érdekel (ketten is rám írtak ez ügyben) azoknak jelezném még, hogy elvileg nagyon hosszú a burn-in folyamat (mint az AKG-k többségénél) és idővel természetesen ennek is javul a hangja, és elvileg a tere is!

Használgatom majd egy ideig, és lehet írok róla egy rövid HSZ erejéig! :)
Xonar D1 fogja kiszolgálni, zenére, és játékra, szóval nem audiofil jellegű "ismertető" lesz!

#660 krichd1: Creative Fatal1ty HS-1000 illetve Sony MDR-XD100 után már CSAK jó lehet! Főleg hogy nem fog fájni a fejem tőle, mint a Sony-tól! xD

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#660) krichd1 válasza kNG (#655) üzenetére


krichd1
addikt

Próbáld ki, szerintem korrekt darab, ha nem tetszik, legfeljebb visszaküldöd. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#661) mcs válasza Stokiii (#650) üzenetére


mcs
veterán

A három közül én is a Philipset venném, viszont számíts arra, hogy 1,5-2 év után garantáltan el fog törni a pánt valahol.

(#662) Satyricon válasza ImpersonatoR (#627) üzenetére


Satyricon
addikt

Fogsz széles celluxot, és szépen ráteszed a szöszös felületre. Ha elválós szösz, akkor 1ből leszedni Neked. A 2 fejes párnája kb 1 perc alatt megvan takarítva vele! (Én a fekete farmerjaimat mindig széles cellux-szal szösztelenítem! Az ötlet feltalálója: Satyricon! ;] )

Mindenkinek: A tegnap kijelentésem szeretném érvényteleníteni: Kijelentettem, hogy a Shure SRH 440, amit tegnap vettem, baromi jó fejes(amit nem szívok vissza, mert baromi jó fejes tényleg!), csak kevés a mély. Igen ám, de mivel a bal fülemre 50 db-lel rosszabbul hallok, ezért a bal oldalra több hangerőt csavartam a poweramp-ban, aminek a következménye az lett, hogy a jobb oldali hangerő és mélyek legyengültek! ma viszont több időm volt kipróbálni a fejest. Visszaállítottam a balansz-t és rá kellett jönnöm arra, hogy:1: Még szebben, és hangosabban szól a fejes, 2: sokkal több basszus van benne, és lehet neki tekerni plusz basszust, 2: Nem is hallok olyan rosszul :DDD Úgyhogy ajánlom mindenki figyelmébe!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#663) Dany007


Dany007
veterán

Üdv.

Lehetséges az, hogy befogok valamilyen adót a fejhallgatóval? 120cm-es az alap kábel, plusz van rajta egy 5 méteres hosszabbító kábel...
Ma vettem észre, ahogy rádugtam a gépre és az alaphangerőt fullra vettem - nem szoktam így hallgatni - halk motyogást hallottam benne. Mintha valami TV film ment volna... Persze nem zavaró, mert normál hangerőn semmit se hallok, még sistergést sem... Csak érdekes. :)

(#664) fi:zi'k válasza Dany007 (#663) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az nem csak a géped belső zaja? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#665) Bodz válasza fi:zi'k (#664) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tron... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#666) Dany007 válasza fi:zi'k (#664) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, direkt megfigyeltem, hogy kivehető beszédet hallottam, meg nevetést...
Megakartam nézni a TV-ben, hogy megy-e valami ilyesmi film, de ugye mikor bekapcsolom a TV programot egyből leszabályozza a hangerőt... Szal nem tudom mi volt, de nagyon halkan, de kivehetően lehetett hallani valamit. Persze csak akkor ha a win hangerőt fullra tettem. :)

@fi:zi'k: Igen igen! Komplett htpc LCD TV-re kötve. Igazából a TV csak nagy kijelzőként szolgál nálam a TV tv részét még sose próbáltam. Van egy régebbi fajta analóg tunerem a gépben, a hiradót nézzük rajta meg a baba TV-t a gyerek. Erre bőven elég. : )

[ Szerkesztve ]

(#667) fi:zi'k válasza Dany007 (#666) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ja, hogy még TV tuner is van a gépben?!

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#668) Satyricon válasza Dany007 (#663) üzenetére


Satyricon
addikt

Ha erősítő vagy tv tuner van a géphez kötve, akkor igen!

Emlékszem haveromnak volt egy home made tákolt basszgitár erősítője, és esténként mikor zenéltünk, mindig bejött a Budapest rádió románul XD És az volt a legdurvább, hogy olyan hangos volt, hogy elnyomta a basszusgitár hangját. Mi meg szakadtun ka röhögéstől :)) Úgyhogy elképzelhető a dolog.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#669) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Volt már? :D

(#670) fi:zi'k válasza B-L-A-C-K (#669) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#671) fattyu válasza B-L-A-C-K (#669) üzenetére


fattyu
veterán

:)) :)) :))

k3000?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#672) #90933760 válasza B-L-A-C-K (#669) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ennél már csak az lenne jobb, ha komplett hangfalat kötne fel.

Dolgozok a fejes ügyön, de nem is tudom. Már a Shure SRH440 se az az árkategória amit szívesen kifizetek. Meg tudnám venni, de sok kompromisszum más cuccaimból kell lecsípni az összeget. Ráadásul a kevés mély. Az Audio Technica ATH-M50 lenne a jobbik megoldás, de neki is az ára.

A Superlux HD660 semleges hangja se olyan amit keresek, és nem is kapható. A HD662 lenne a jó, de megint nem kapható. Amit találtam kiállítási darab külföldi boltba. De az első kettőt se kapni használtan, újonnan meg khm, ár. Egyetlen van amit megkaphatok a Maxvell Retro DJ, de annál kicsit jobb kéne. Tudom nem rossz, de akkor is. Na meg a Sony extrémen mélytúlsúlyos MDR-XB500 fejese, na de az meg a ló túloldala. :U Félve megkérdezem a megkövezés előtt, de még valami?

[ Szerkesztve ]

(#673) Bodz válasza #90933760 (#672) üzenetére


Bodz
Topikgazda

KAM KHP1500 Pro, Panasonic RP-HTF600.

(#674) niof válasza donpe (#646) üzenetére


niof
addikt

Kicsit fura volt megszokni a CX 400 II után, a külső zajokat sem csillapítja úgy, mint agybadugós társaik, de már nem a fejemben szól a zene, hanem van tere. A mély különösen tetszik, nem túlzó (basshead), inkább azt próbálja visszaadni, amilyennek az adott basszusnak lennie kell. Én is iPod-al használom, de én azért barátkozom a hosszú kábellel, mert inget nem igazán hordok, meg ha hordanék is, az első lehajolásnál kiesne. Kár lenne összetörni ezért a lejátszót, vagy a benne lévő vinyót.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#675) B-L-A-C-K válasza #90933760 (#672) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

HD662-es december elején fog jönni állítólag a Muzikerbe...

(#676) #90933760 válasza Bodz (#673) üzenetére


#90933760
törölt tag

KAM KHP1500 Pro-t találtam újonnan, írtam a boltnak hogy mi a téma. Mit kell tudni róla? Mély, közép, magas, tisztaság, anyagminőség, fejre rakhatóság, kényelem? Mivel senkinek nincs rajtad kívül. :P

(#677) guppy


guppy
őstag

Egy nagyon érdekes topik a head-fin, a hrklg01 nincknevű személy az egyik tervezője (a 3-ból) a K1000-nek, és érdekes információkat oszt meg a fejesről, a tervezéséről és a kialakításáról.

(#678) fi:zi'k válasza guppy (#677) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszi, ez jó lesz. :R

(#679) krichd1
Ez a házi szösztelenítő. :DDD

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#679) krichd1 válasza attika89 (#630) üzenetére


krichd1
addikt

Kipróbáltam, jó ez a módszer. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#680) schawo válasza guppy (#677) üzenetére


schawo
titán

Kösz a linket, nagyszerű ilyen dolgokról olvasni.: )

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#681) PuMbA válasza guppy (#677) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a grafikon jól sikerült :)

(#682) #90933760


#90933760
törölt tag

Jelenleg nincs raktáron, beérkezése X hét, Postázni a rossz tapasztalatok miatt nem lehet. Blablalbalba.
Meguntam. Nem épp így kéne vásárolni fejest, de tényleg meguntam. Maxell Retro DJ, azt kész. Meglátjuk mit tud.

(#683) contaxg válasza #90933760 (#682) üzenetére


contaxg
veterán

Ez érdekes, hogy milyen rossz tapasztalatok lehetnek a postázással? Sorba kellett állni a feladáskor és közben rájött a vizelhetnék??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#684) bajnokpityu válasza schawo (#680) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azért furi ilyen fules elott az stx mint analóg forrás. Sztem az essence one is csak fele termeszetesseget , felbontást tud, mint k1000. Csak azt nem értem, ha annyival jobb a régi k1000, akkor miért rontottak el később?

Mivel eredetileg ar nem számított.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#685) schawo válasza #90933760 (#682) üzenetére


schawo
titán

Vicces a helyzet. Kicsit 80-as évek hangulat [link]

(#684) bajnokpityu
A fejlesztéskor nem számított a költség, akkor is csak azért, mert titokban, a vezetés tudta nélkül fejlesztették évekig. Csak akkor került a füles vezetés elé, amikor elkészültek az első prototípusok.
Eleinte az eredeti tervek szerint gyártották, aztán inkább költséget csökkentettek. Tipikus.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#686) deatom


deatom
tag

azt szeretném kérdezni, hogy általános használatra egy steelseries siberia v2 mennyire megfelelő. Ebeyen van fent igen baráti árban ( [link] ), a magyarhoz képest. Elég jó ár, de a garanciát a termékre csak úgy tudom érvényesíteni, ha visszaküldöm. (?)

(#687) PR0JECTNR56 válasza guppy (#677) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nagy köszönet a linkért, mindig érdekelt ennek a fejesnek a háttere. :R

(#688) bajnokpityu válasza schawo (#685) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Guppyénak nemtom milyen a száma,meg Péter K1000jébe is bele tudok majd hallgatni, de hangban nem tudok jobb fülest. Ha nem lenne ennyire "használhatatlan", vágynék rá. Szerintem az enyhe felfele húzása is inkább erősítő miatt volt. Igazából nem értem, hogy ha ilyet tudott az AKG valaha, miért vannak ma ennyire lemaradva.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#689) schawo válasza bajnokpityu (#688) üzenetére


schawo
titán

Ha Az akg-n múlt volna, ez sem született volna meg soha. :) Mondjuk ezzel a fülessel negyed évszázaddal ezelőtt nagyon megelőzték a saját korukat. Talán ez lett a veszte is a projektnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#690) guppy válasza bajnokpityu (#688) üzenetére


guppy
őstag

Enyém a 09145-ös sorszámú, sajnos nem az első adagból (~ első 5000 biztosan), ami 25Hz alatt kezd csak esni, sztem az enyém a 35 Hz-es szériából van, mivel amikor shine wave-ekkel teszteltem csak 30 Hz után vettem észre jelentős csökkenést a hangerőben, (meg rezonanciát az egyik oldalt, valószínűleg elfáradt a csillapítás, majd egyszer elküldöm az akg-nak felújításra, miután betoltam alá egy rendes láncot)

Szerk: a legérdekesebb rész abban a bizonyos topikban számomra az h a mai technológiával milyen változásokat lehetett vna eszközölni és mennyit számított vna.

[ Szerkesztve ]

(#691) Stokiii


Stokiii
csendes tag

Köszönöm a segítségeket. Végül a Hama-t rendeltem meg, remélem azt a minimumot amit elvárok megadja. :)

(#692) Findzs válasza kNG (#655) üzenetére


Findzs
addikt

nem tudom, hogy ezt láttad-e ? [link]

nem fogsz csalódni szerintem ha már ennyien mondják, hogy árához képest jó

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#693) vzsryl válasza Stokiii (#691) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Meghallgattam MM-ben, borzasztó. Doboz hang, 0 mély, viszont tényleg elég kényelmes. A Philips SHP-2500 sokkal jobban szól, még az SHP-1900-as is, és szintén kényelmesek. A Philips sem törik el, csak ha nem vigyázol rá. Ismerősömnek évek óta megvan az SHP-1900-as, de semmi baja sincs, csak a Philips felirat kopott le.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#694) bigmasterg válasza guppy (#677) üzenetére


bigmasterg
addikt

:R A linkért.
Enyém sem korai:

(#695) Bodz válasza vzsryl (#693) üzenetére


Bodz
Topikgazda

-

[ Szerkesztve ]

(#696) p_adam válasza guppy (#677) üzenetére


p_adam
addikt

Köszi a linket, most látom hogy egy másik régebbi fejhallgatót is megemlít a 3. oldalon ;)

(#697) schawo válasza p_adam (#696) üzenetére


schawo
titán

Van ott több régi füles is :K (gondolom te HD250-II-re gondoltál, én meg a 240DF-re :) )

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#698) szakibá... válasza guppy (#677) üzenetére


szakibá...
senior tag

Én is köszönöm , nagyon hasznos volt. Először egy nagy hifi kiállításon hallottam a K1000-et, amikor még újdonság volt. Egy hatalmas csarnokban hangszigetelt szobákat építettek a kiállítók, az egyik ilyenben volt a K1000 bemutató. Egy tucat széket tettek be, egyszerre ennyien hallgathattunk egy-egy fülest. Kellemetlen élmény volt, nyomta a fülem fölött a fejem, úgy látszik, ez nálam érzékeny pont. A nagyobb baj az volt, hogy az enyémen kívül tökéletesen hallottam a többi fejhallgató cicergését is, teljesen elrontva a hangképet, semmit nem tudtam megítélni. Ezzel a demóval vesztettek egy vevőt, ezért sem vettem, amikor kifutó termékként leárazva lehetett nálunk kapni (na meg úgy sem volt nagyon olcsó).
Most már végre tudom, milyen tartományban dolgozik a bele épített EQ. Én azt gondoltam, hogy valami nem kívánatos rezonáns kiemelést egyenlít ki. Ő viszont azt írja, hogy azért kell, mert túl közel van a fülhöz a membrán. Számomra viszont inkább tűnik valami egyszerűbb DF kompenzációnak, de ez csak nézőpont kérdése. Viszont az az állítás, hogy a K1000 elve azért jó, mert független az egyedi fülkagylók hatásától, emiatt kicsit billeg.
Úgy látszik, senkit nem izgat rajtam kívül, hogy mi szükség volt a kör négyszögesítésére. Lusta vagyok megkérdezni tőle.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#699) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

A 240DF miért nem tetszett sokaknak? Fázisproblémái miatt?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#700) szakibá... válasza bajnokpityu (#699) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ezt a fázisproblémát nem tudom értelmezni. Számomra mélyhiányos, feljebb is a HD600 sokkal egyenletesebb. Most nem tudom hallgatni, mert a repedezett kemény párnáját szétszedtem, hogy felújítsam, de valahogy ez csúszik.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.