Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) bajnokpityu válasza Bodz (#299) üzenetére


bajnokpityu
félisten

denon szarik ránk, ajánlgattam a 7000et nem keveset, de még engedményt sem ajánlottak fel...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#302) Deadzone41 válasza fi:zi'k (#283) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem próbáltam, köszi. szokásos akg nyűg, az átlátszó műanyag sín kezd elfáradni. meg akarom kérdezni mennyiért cserélik.

(#303) zzola


zzola
félisten

Beyerdynamic DTX 710 és a DT235 között milyen hangzásbeli különbség lehet? Előbbi kb. 1000 ft-al drágább...

(#304) Dany007 válasza Bodz (#299) üzenetére


Dany007
veterán

Egyszer ennek se ártana egy kis bejegyzés. Hogy mit jelent, hogy gyors pörgős egy erősítő meg mit jelent az, hogy lassú a fejes. :B

(#305) bigmasterg válasza Dany007 (#304) üzenetére


bigmasterg
addikt

Erre igazából nem bejegyzés kell, hanem minél több fejest (és rendszert) kellene meghallgatni és akkor rájön az ember ezekre a dolgokra.
Lehet magyarázni a dolgokat, de ha még nem próbálta valaki, akkor úgysem tudja rendesen elképzelni.

(#306) fi:zi'k válasza Dany007 (#304) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az én olvasatomban:
pörgős: nem keni el a részleteket, dinamikus
lassú: a fenti ellentétje, a fejes nem képes elég gyorsan lekövetni az impulzusokat, lassú a lecsengése

Egyébként meg egyetértek a "satakábeleskutyával", tapasztalni kell, az a legjobb mondja, hogy megértsd. :K

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#307) bajnokpityu válasza fi:zi'k (#306) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pörgős és részletes szerintem két külön dolog. egyik izlésbeli dolog,másik teknikai.

pl hd600 nem pörgős, ellenben füleshez, és árához képest részletes a közepe.

pl hrt ms2+ pörgős, ellenben nem túl részletes.

nem ellentmondok,csak kiegészítek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#308) dragon11 válasza Bodz (#289) üzenetére


dragon11
aktív tag

Esetleg linkelnéd ezeket a cuccokat hol tudom megvenni a legkedvezőbb áron ?:)

Illetve bugyuta kérdés: ha meghallgatok egy YouTubes videót, mennyire fog érződni a csúcstechnikám ?:D
Esetleg milyen minőségű zenék kellenek ahhoz, h érződjön ?:O

(#309) Dany007 válasza fi:zi'k (#306) üzenetére


Dany007
veterán

No, érdekest ezt hallgatni. De belegondolva egyetértek a "fejes kutyával". : ) De azért így hogy leírtad már van egyfajta elképzelésem a dologról.
Létezik egyébként olyan összeállítás amire azt lehet mondani, hogy tökéletes. Még akkoris ha tudjuk, hogy tökéletes nem létezik? Vagy mindegyik egyéni ízlés és zenei stílus alapján dől el?
Mondjuk amit Baluka árul? Annak az új árából már egy egész kellemes nem túl öreg autót is kapni. És akkor még nincs hozzá erősítő se. :)

@dragon11: ótvar vagy átlagos minőségű mp3 és FLACC között már én is kihallom a különbséget még gagyi cuccokon is. Olcsó fejesen is és olcsó házimozin is látványosan hallani a különbséget. Nem tudom jó kifejezést használok-e de a FLACC-et részletgazdagabbnak hallom. Sokkal. Plusz kellemesebb azt hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#310) fi:zi'k válasza bajnokpityu (#307) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ilyen témában, a "pörgős", az én szótáramból eddig hiányzott. Csak próbálkozom beilleszteni. :)
Egyébként meg a "nem keni el a részleteket" =! "részletes".

(#309) Dany007
Nincs tökéletes összeállítás. :N
Illetve minél inkább magasabb szintről van szó, annál inkább előjönnek az egyéni preferenciák.

Amit baluka árul az egy a sok lehetőség közül. :K
---
Vakteszten, kellően nagy minta esetén is magabiztosan meg tudod különböztetni?
Egyébként csak FLAC. :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#311) szakibá... válasza rii (#290) üzenetére


szakibá...
senior tag

Gyanítom, hogy itt még senki nem hallotta, de van, aki színpadon használja. A youtube-on vannak csak erről a fejhallgatóról is ismertetők, keress rá.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#312) fi:zi'k válasza szakibá... (#311) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nemrég az Örsön láttam egy lányon. Érdekesen nézett ki vele. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#313) bigmasterg válasza Dany007 (#309) üzenetére


bigmasterg
addikt

Amit Baluka árul, még nem a teteje : ), de ebben az árkategóriában / technikai szinten is vannak jelentős eltérések.
Nem arra kell gondolni, hogy objektíven az egyik jobb a másiknál, hanem más stílusúak. (Így szubjektíven sokkal jobbnak találhatod az egyik 300k-s fejest, mint a másikat).

Például te azt szereted, ha sok mély van (a d1100-ból kiindulva), van aki ennek pont az ellentettjét.
Ahogy haladsz felfele, egyre kevesebb hibája lesz a fejeseknek (de ugyan akkor lehet, hogy a felvétel hibáit jobban kimutatják), de stílusban lehetnek nagy eltérések. Az jellemző, hogy inkább közelítenek a kiegyenlítetthez, nincsenek annyira túlzó kiemelések. De ugyan úgy van amelyiknek több mélye van, valamelyiknek magasa és van viszonylag kiegyenlített is. Ugyan így vannak analitikusabbak és színezősebbek a magasabb kategóriákban is.
Ez azért van, mert mindenkinek másmilyen az ízlése, mást szeret. Sőt egy embernél is lehet, hogy egyik stílushoz, vagy zenéhez az egyik fejest kedveli míg másik zenénél másik fejest preferál. Többek között ezért is van többünknek több fejese is. :)

szerk.: (#310) fi:zi'k Lassú voltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#314) fi:zi'k válasza bigmasterg (#313) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt mennyiszer eljátszottuk már. Én elintézem 3 mondattal, te meg kisregényt írsz róla. :C
Nem baj, kell a minél több vélemény. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#315) Dany007 válasza bigmasterg (#313) üzenetére


Dany007
veterán

Az igen. Köszönöm a részletes leírást. Azért gondoltam rákérdezni, mert olvasom itt a sok tanácsot és véleményt... és egyszer se hallottam még olyat ugye hogy na ez így is meg úgy is jó. Na akkor nyilván ezért nem. :) A lényeg tehát, hogy magasabb kategóriában is az egyéni ízlés dönt.
Abba viszont még nem gondoltam volna bele, hogy egy tényleg komoly fejes kihozhat esetleges hibákat is. Érdekes.

@fi:zi'k:

Az ótvar minőségű mp3-hoz képest mindenképpen. Egy 'óccsó 60k-s Samu házimozim van otthon. Azon szokott menni a zene is. Szóval egy mezei 128-as vagy 192-es mp3 és a FLAC között simán hallom a különbséget. Sajnos nagyon sok "régi" zeném van mp3-ban amik még mind 128-asok.

(#316) bajnokpityu válasza Dany007 (#315) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pedig eddig szinte mindig így tapasztaltam, az igazán nagy felbontású és gyors hangfalak, fülesek egyúttal elég erősen rámutatnak a láncban levő hibákra.

Olyat sokak szerint nem nagyon csináltak, hogy kicsi láncon kicsit szól, nagy láncon meg arányosan nagyot. Általában vagy-vagy, és ezért nem érdemes gyenge forrásról, gyenge erősítőről etetni nagy fülest/hangfalat.

Mai tudásommal egyébként szinte mindenkinél az spdif forrás gyenge, és megy a hiszti, hogy kiabál, meg éles, meg mittomén. Közben csak a lánc végén levő cucc rámutat a legelején levő ordas hibára. Olyan a legjobb eset, hogy hallod, hogy igen, hiba van elől,de nem húzza a fejedre.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#317) fi:zi'k válasza Dany007 (#315) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahogy te is meghallod a rossz/gyenge minőségű rippelést egy olcsóbb (és gyengébb) rendszeren, úgy egy jobb/jó felvétel hibáit is meg lehet hallani egy drágább (és jó) rendszeren.
---
Ja, a 128-at nem csodálom. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#318) Dany007 válasza fi:zi'k (#317) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, csak nekem újdonság, hogy egy felvételnek vannak "hibái". Ugye stúdió, ultra profi cuccok, ultra profi emberek, audió CD stb... Nem is hittem volna, hogy vannak konkrét hallható hibák. De hát mindig tanul az ember. :)

@bajnokpityu:

Igen, mint mondtam "ótvar" minőségű mp3-ra gondoltam. Nem rég kezdtem letöltögetni FLAC számokat, kezdve Queen-től egyéb kedvenceken át a GOA-ig. És az én esetemben bizony még nem a vas volt a korlát, hanem maga a zene minőség. Nyilván a következő lépcső a vas, a házimozi, az erősítő hiánya meg persze az olcsó mini hangfalak, amik egy házimozihoz vannak.

(#319) bajnokpityu válasza Dany007 (#318) üzenetére


bajnokpityu
félisten

128as mp3 nagyon kevés komoly láncon szól "jól"
Ez ezzel jár.

De kb mindig a forrásod lesz a szűk keresztmetszet. tehát ne vegyél 150ért láncot,ha 128as mp3ra kell. Akkor inkább jlh/canamp, k601, meg elég valami. Ezek kevéssé büntetik.

Egyszer USB kábelek tesztjénél találtunk egy számot, nagyon felnagyitotta a hibákat. Nem normális szerintem olyan láncot direkt keresni, ami elfedi a hibákat, mint ahogy annak sincs értelme, hogy melyik dróttal bünteti a fület legkevéssé az Escala első száma. Csak ez alapján nem volt szabad dönteni.

Bigmasterg: nem lesz egyértelműen lineárisabb a drága füles,mint az olcsó. T1 pl kilóg a sorból, egyáltalán nem lineáris.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#320) Dany007 válasza bajnokpityu (#319) üzenetére


Dany007
veterán

Igen-igen. :D Ezért is mondtam, hogy nálam még nem a "lánc" volt a szűk keresztmetszet, hanem maga a zene minősége. Lehet ezért hallom annyival jobbnak a FLAC-et még egy ilyen olcsó rendszeren is.

(#321) contaxg válasza bajnokpityu (#319) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem ez egy kicsit olyan amikor egy HD TV-én nézel egy SD adást. Vannak TV-ék amik csodákra képesek!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#322) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Beyerdynamic DT235 vagy Superlux HD-330?

- A keret: Kb. 13k Ft (pont amennyibe a fülesek kerülnek).
- Cél: Analitikus, semleges, tiszta hangzás
- Árkategóriának megfelelő térérzet
- Használva zenére és játékra is (multiplayer BF3 - emiatt lenne nagyon fontos a térérzet) lenne
- ASUS Xonar D1 hajtaná!
- Otthoni használatra

Egyébként egy Creative Fatal1ty hs-1000-et váltana, miután az Edifier HCS2330 megszerzése és hallgatása után bántotta a fülemet a creative...

Melyiket lenne érdemes választanom?

Válaszotokat előre is köszi!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#323) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Superlux HD-681-est szerintetek ha közepesen hallgatom mennyire hallható kívülről? Jelenleg ilyet tudnék venni csak azonnal, ezért lenne fontos egy gyors válasz...

(#324) bajnokpityu válasza contaxg (#321) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen, az Emblában meg van "csöves" hangkarakter. TV meg bevisz ilyenkor egy szándékos mosást.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#325) krichd1 válasza Dany007 (#318) üzenetére


krichd1
addikt

Ennek ellenére nagyon sok rosszul kevert felvétel van, amit ráadásul még el is csesznek túlzott dinamika kompresszióval, hogy minél hangosabban szóljon. Ha érdekel a téma, keress rá: loudness war. Már volt szó erről itt a fejes topikban, DAC-os topikban is.

(#323) B-L-A-C-K: Mivel nem zárt, ezért eléggé, a 668B-t eléggé ki lehetett hallani.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#326) PuMbA válasza Dany007 (#318) üzenetére


PuMbA
titán

Nem csak ultra profi emberek ülnek a stúdióba és a pénz is nagy gát manapság. Régen előfordult olyan, hogy 5 millió dollárba és 3 évbe került egy album és ezt még át kell számolni mai árfolyamra. Bevittek a stúdióba 50 gitárerősítőt és mindet végigpróbálták, hogy hogy szól, 6 hónapig csak mixeltek stb. Ma ehhez képest minél kevesebb pénz, minél kevesebb stúdiózás (minden automatán szoftverrel), gyorsan pörgessük, mert kell a profit.

[ Szerkesztve ]

(#327) fi:zi'k válasza krichd1 (#325) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mindez csak a hangerőtől függ. :)
Nálam pl nem lehet nagyon hallani.

(#322) kNG
Egyikkel sem fogod igazából a célodat elérni.
Hosszabb távon a Slux jobb lehet, de egy plüss párna beszerzése javasolt, illetve a magasak lehet bántóak lesznek.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#328) B-L-A-C-K válasza krichd1 (#325) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na az nem valami szuper, nagyon nem vagyok otthon ebben a témában, de akkor nekem ez tuti nem lenne jó. Zárt meg már elfogyott, szóval akkor vagy rendelek egy 662-est, vagy nézek valami mást...

Köszi az infót... :R

(#329) szakibá... válasza krichd1 (#325) üzenetére


szakibá...
senior tag

Most már büntet a Média Hatóság (NMHH), a kereskedelmi TV csatornák már megkapták, mert hangosabb volt a reklámblokk, mint a körülötte lévő műsorok. Ennek ellenére a reklámoztatók még mindíg csak azt hajlandók átvenni a stúdióktól, ami hangosabb mindenki más reklámjánál. De a TV-knek futja a bevételből a büntetésre is.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#330) dudika10 válasza szakibá... (#311) üzenetére


dudika10
veterán

Sajnos rég volt, és olyan rövid volt, hogy tán igaz se volt, de a szigetelése úgy emlékszem, hogy erősen meglepett, amikor próbáltam. :K
Felépítésre is nagyon masszív volt, ezek megmaradtak, mert ezek tetszettek benne.
A hangjára sajnos egyáltalán nem emlékszem, így csak azt tudom feltételezni, hogy semmi emlékezetest nem alkot.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#331) kNG válasza fi:zi'k (#327) üzenetére


kNG
senior tag

fi:zi'k: Köszönöm a választ, igazából nem kerget a tatár, az említett felhasználási területre milyen fejhallgatót ajánlanál? Inkább várok még akár fél-egy évet is, és addig gyűjtök rá, de azt akarom hogy meglegyen az az úgymond "WOW" hatás! :)

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#332) HThomas válasza B-L-A-C-K (#328) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Az összes típusú 662 elfogyott? Durva... szerdán voltam ott és 662B még volt nekik...

(#333) B-L-A-C-K válasza HThomas (#332) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Telefonon most beszéltem velük mikor írtam, és mondták már nincsen 662-es széria, más fajták még vannak de ezeket elvitték, kérdeztem mikor lesz legközelebb, mondta az illető már idén nem valószínű...

[ Szerkesztve ]

(#334) krichd1 válasza B-L-A-C-K (#328) üzenetére


krichd1
addikt

Ha nem olyan sürgős, szerintem várd meg az MKII verziót. Hátha javítottak a hangján is, bár az ára még kérdéses.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#335) HThomas válasza B-L-A-C-K (#333) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

#333: Hú akkor mákom volt...

Egyébként feladtam az M50 vs Lindy örlődést és szerdán vettem egy 662B-t... előtte barátnőmét elkértem a hosszú hétvégére, és konstatáltam, hogy nekem egyelőre ez a minőség is megteszi, és így legalább a családban is békesség marad az ára miatt :)

(#336) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Szeretnék venni egy fejhallgatót aminek az ára 10.000Ft körül van. Tudom,hogy ennyiért nem kapok húdeelképesztő minőséget,de azt mondjátok ami ennyiért a legjobb. Főleg játékra kellene(multis FPS-ek főleg) és zenehallgatásra is. A mostani amit használok(3000Ft-os Panasonic(RP-HT 161))nem annyira kényelmes és még én se tudom,hogy így netről hogy tudnám eldönteni,hogy melyik az,de ha tudtok jókat mondhattok.
Ja,és nagy előny ha van rajta mikrofon!
Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#337) Dany007


Dany007
veterán

No, végre kipróbáltam a cuccot. :))

Nagyon jó. Ismételten azt kaptam amit vártam. Persze, még csak pár számot hallgattam meg, úgyhogy ez még csak hirtelen vélemény. Majd este tesztelem hosszasabban is.

A mély szerintem tökéletes. Üti az agyamat. Ez kellett nekem. : ) Persze értem már mit értetek mélytúlsúlyon, meg mi az amikor a mély rászáll a többi hangra... Igen egy kicsit "buffog" a mély. De ez v.színűleg a szar EQ beállításaim miatt van. Ugyanis eléggé mélykiemelt. Már állítgattam egy kicsit, de még nem az igaz. De jó lesz az. A közepet tényleg nem nagyon érezni, talán azért mert "rászáll a mély", nem tudom. Magas van, még pont a kellemes határon.

A párnái nagyon tetszenek. Kellemesen beleül a fülem! =) Összehasonlítottam a régi "gagyi HQ fejesemmel", hát mit ne mondjak. Abban ehhez képest nincs is mély :) Meg a hangok is olyan.. furábbak. Nem tudom erre mi a jó szó. Fura. Talán kisebb a tere? Nem tudom. Az tény, hogy ez szintekkel jobb mindenben. Mélyben meg aztán végképp.
Majd még este, vagy reggel írok részletesebben ha lesz mivel kiegészítenem. Kipróbálom pl film / játék közben is.

@Szakibá...:

Köszönöm mégegyszer a nagyszerű ajánlatot! :R Te aztán tudsz csomagolni! :D Eljátszottam vele egy ideig mire sikerült kiszabadítani. Talán még egy kisebb robbanást is átvészelt volna a csomag! :R

@PuMbA: Igen, ha tippelnem kéne, nekem is egyből a profithajhászás jutna eszembe először... Tényleg, néha felfigyeltem rá, hogy sok itthoni sztárnak nevezett emberke pl a megasztárosok és társai relatíve villámgyorsan kijönnek 1-1 albummal. Ott nem hogy stúdiómunka nincs mögötte, de még szellemi termék se nagyon.

@krichd1: Ráguglizok, bár nekem ez már szerintem elég magas témakör lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#338) akela91 válasza Dany007 (#337) üzenetére


akela91
addikt

Az EQ-t szépen állítsd Flat-re, tehát minden középen vízszintesen. :) // vagy kapcsold ki, mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#339) kNG válasza akela91 (#338) üzenetére


kNG
senior tag

+1

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#340) Bodz válasza B-L-A-C-K (#300) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Maradj a 662-nél ha biztosan nem akarod a környezeted zavarni. :)

(#303) Zolar: A DTX 710 brummogósabb hangú, a mélyek jobban kiemelve. Kényelmesebb és elpusztíthatatlan a kábele. :D

(#308) dragon11: MSII+, Szimamp, Denon D1100 (hátha értelmes áron adja).

(#337) Dany007: Akkor jöhet a következő lépés? :D

(#341) B-L-A-C-K válasza krichd1 (#334) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ú ezek jól is néznek ki, mikor várható a megjelenésük nálunk?

HThomas: Egy kis saját tapasztalatot írnál róla?

(#342) Dany007 válasza Bodz (#340) üzenetére


Dany007
veterán

Ááh! :) Ne is mond... Épp az jutott eszembe az első szám után, hogy ha ez ilyen akkor milyen lehet egy komolyabb 20-25k fölötti... :D
De van már épp elég drága hobbim és hóbortom (Tv, telefon, pc...) nem szabad, hogy elkapjon a gépszíj!

(#343) krichd1 válasza B-L-A-C-K (#341) üzenetére


krichd1
addikt

Nem találtam róla információt, szerintem csak jövőre.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#344) Deadzone41 válasza kNG (#322) üzenetére


Deadzone41
őstag

wow hatáshoz sajnos mélyebbre kell nyúlni a zsebedben, bár ez relatív kinek mi okoz wow hatást, ki honnan lép feljebb.
a hd 330 egész használható fejes határozott, de még épeszű mélykiemeléssel, és sikító magasokkal. tapasztalatom szerint a magasait egy kis eq használatával szépen meg lehet zabolázni, így egész kellemes hangot ad ki magából, játékra is alkalmas lehet, egész jó tere van. a dt235 közelebb áll az analitikus jelzőhöz, de én inkább gyűjtenék még a helyedbe egy shure 440-re. wow hatást attól sem kell várni, meg kissé kényelmetlen lehet, és az sem analitikus hangú, de a kategóriájában nagyon közkedvelt.
ha türelmes vagy, nem zárkózol el a külföldi vásárlástól, és a használt cuccokról, akkor túrd head-fi-t egy akg k500, k501 után. szerintem legolcsóbban azokra illik az analitikus jelző.

(#345) kNG válasza Deadzone41 (#344) üzenetére


kNG
senior tag

Köszi a tippet!

Az említett fejhallgatók mindegyike alkalmas lenne játékra is? (teret illetően)
Lehet nekem már egyébként a beyer is meghozná a wow hatást, hiszen mint írtam creative fatal1ty hs-1000-ről váltanék (jack dugós, 7000 Ft volt és mikrofon is van rajta, :) ... szóval azért nem egy audiofil csoda xD).

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#346) Deadzone41 válasza kNG (#345) üzenetére


Deadzone41
őstag

relatív mi alkalmas játékra. valaki kedveli, ha emelve van a mély, hogy határozottabbak legyenek a robbanások és egyéb effekt hangok, valaki nem. valakinek kell, hogy zárt legyen, hogy lan-on is tudja használni, vagy ne zavarjon vele senki mást otthon sem, valakinek meg jó a niytott is. a fejhallgató kényelme is relatív a különböző fejformák miatt, én játékra nem vennék kényelmetlen fejest, a slux nekem kényelmetlen volt hosszú távon, de a dt235-ről is hallottam ilyet, a nagy akg-k kényelmével viszont nem lehet gond hosszú távon sem. a dt235 terére nem emlékszem. az akg-k nak szép nagy tere van, én k701-el szoktam néha lövöldözni, pontosan hallom benne ki hol van. ha teheted próbáld ki őket valahol az a biztos.

(#347) flierqqq


flierqqq
tag

Sziasztok!
Valaki nem ismer olyan tagot apróról, aki felvásárol füleseket azonnal?Sürgős lenne.. // Van sok olyan személy, aki procikat,VGAkat,lapokat ad-vesz, de olyan aki fülest felvásárolna egy sincs..legalábbis nem találtam. //

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#348) Bodz válasza Dany007 (#342) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Várd csak ki a végét, vagy egyszer menj el fejhallgatós találkozóra! :D

(#349) zzola válasza Bodz (#340) üzenetére


zzola
félisten

A 710-es nyitott, a 235-os pedig zart, nemde?

(#350) Bodz válasza zzola (#349) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Majdnem. A 710 félig nyitott. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.