Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Kájzert hallgatok.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#802) guppy válasza fi:zi'k (#801) üzenetére


guppy
őstag

Otthon nyugalomban :)) ?

[ Szerkesztve ]

(#803) fi:zi'k válasza guppy (#802) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát még nincs nyugalom, de már itthon.
Nagyon jót tettél te ezzel velem. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#804) guppy válasza fi:zi'k (#803) üzenetére


guppy
őstag

Örülök h tetszik, eddig senki sem panaszkodott rá nagyon, vigyázz rá, én meg megpróbálom kibírni nélküle hétfő estig :))

(#805) bigmasterg válasza fi:zi'k (#801) üzenetére


bigmasterg
addikt

Miről?

(#806) fi:zi'k válasza bigmasterg (#805) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sansa Fuze. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#807) ntomka válasza fi:zi'k (#806) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azt hittem fiio e10. Állítólag az mindenhez elég. :)

ツ Headphones on - World off

(#808) Deadzone41


Deadzone41
őstag

nem hittem volna, hogy egy audio-technica fog lenyűgözni szinte a legjobban :Y

(#809) ntomka válasza Deadzone41 (#808) üzenetére


ntomka
nagyúr

Elég nagy a paletta. Melyik darab volt?

ツ Headphones on - World off

(#810) Deadzone41 válasza ntomka (#809) üzenetére


Deadzone41
őstag

ath-ad1000.

(#811) Dave™ válasza Deadzone41 (#810) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azt ki hozta? Mert csak W1000X meg AD2000 volt amikor még ott voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#812) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#808) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A hifison engem is az at lepett meg legjobban. Mondjuk a zodiac gold a tappal valszeg sokat segitett.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#813) fi:zi'k válasza Dave™ (#811) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pedig ott volt az elejétől a végéig mindkétszer. :K

(#814) Dave™
Sima. Holnap esetleg? :P

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#814) Dave™ válasza fi:zi'k (#813) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nocsak, te hoztad? Kipróbáltam volna szívesen DACportról, ha tudom, hogy van :) A sima AD1000 volt vagy a PRM?

(#815) Dave™ válasza fi:zi'k (#813) üzenetére


Dave™
nagyúr

Holnap más program lesz, meg a sima egyébként sem annyira érdekes, azt már hallottam :)

(#816) adolfka00 válasza krichd1 (#800) üzenetére


adolfka00
tag

ASUS Crosshair IV Formula gyári hangkártyája van ami nem rossz azért. Rendben köszönöm meg nézem. :)

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#817) krichd1 válasza adolfka00 (#816) üzenetére


krichd1
addikt

A via VT2020 már talán elboldogul a HD660-al.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#818) fattyu


fattyu
veterán

kontraszt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#819) TheZukker válasza fattyu (#818) üzenetére


TheZukker
tag

Szép. :C
Az, hogy retkes koszos a belseje a harangnak, csak dob rajta. :D

(#820) kobe24


kobe24
tag

Sziasztok.

A topic címéhez hűen szeretnék egy fejhallgatót venni, az első hsz-ben leírt fejhallgatókat olvasgattam, hogy miért ajánlottak, de valahogy nem találtam meg az igazit számomra. Játékra és kis zenére kéne, viszont amiket én hallgatok (rap, hip-hop), nem igazán tudom, hogy melyik kategóriába tartoznak. Árat nem tudok, mert most konkrétan sokat nem szánnék rá, ez a 20 ezer körüli összeg végülis jól hangzik. :D

(#821) fi:zi'k válasza fattyu (#818) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Homokozóban találtad a fülest? :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#822) fattyu válasza fi:zi'k (#821) üzenetére


fattyu
veterán

hugom muatta elrettentésül :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#823) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok újra, régen írtam már ide (persze vissza-vissza olvasgattam :) ).

Két dolgot nézegettem mostanában, az egyik a Beyerdynamic 990 pro-ja, ezt viszont most napolom is egyből, ára miatt egyelőre még nem fér bele, a 910 DTX is kiszolgál most, és amúgy sem úsznám meg csak ezzel, mert kéne egy DAC is hozzá. (Valamint még annak sem sikerült utána néznem, hogy pl az FIIO E17 mondjuk telefonról milyen minőséget ad, mi határozza meg a lejátszott zene minőségét, gondolom a telefon ilyenkor, vagy ha szgépről usb-n keresztül jön a zene, akkor a hangkártya is befolyásol-e vagy ilyenkor a DAC csinálja az érdemi munkát. De ez most nem is lényeges, messze vagyok még ettől.)

A másik dolog viszont, munkahelyre kéne egy költségkímélő megoldás, mivel ott nem tudok nyitott fejhallgatót használni, nehogy zavarjak valakit, a fülhallgató meg se nem szól jól, se nem kényelmes számomra, elkezdtem nézelődni a csodás maxellek irányába. :)
Konkrétan a Retro DJ és az Audio Wild van a porondon, kezemben még nem tartottam egyiket sem és nem is hallgattam őket, de 4-5k körül valószínűleg a kettő közül fogok választani. Melyik ajánlott inkább? Szemüveges vagyok, ez lehet meg is pecsételi majd a sorsukat, ha nem tudom úgy felhelyezni, hogy ne bántsák a fülem. A retro dj talán visszafogottabbnak tűnik, az audio wild viszont jobban összerakottnak. Aki próbálta már mindkettőt, az mit tapasztalt?
A hallgatott zenék elég vegyesek, van komolyzene, ambient, drum and bass, vocal trance, és az alternatív minden létező ága. Tudom, hogy ezek inkább mélysúlyosak, de nincs bajom a basszussal, ha érdemben akarok zenét hallgatni, úgyis otthon teszem majd, nyitott fejhallgatóval.

És egy utolsó kérdés, van-e valahol most akármelyik leárazva. :D

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#824) mcs válasza szatocs (#823) üzenetére


mcs
veterán

A Wild valóban masszívabb felépítésű a Retronál, viszont utóbbi kényelmesebb lesz számodra a szemüveg miatt. Én Wildot használok nagy megelégedéssel, és mindenhol kielégít a teljesítménye. 6 ezerért brilliáns mélyet nyújt. A Retro-t ugyan néhány perc erejéig hallottam, de az sem panaszkodhat az ár/érték arányára. :)

[ Szerkesztve ]

(#825) SOAD19


SOAD19
addikt

fi:zi'k, látom nehéz lesz az elválás a k1k-tól, az aláírásodat elnézve?! ;] Vagy netalántán Deadzone41 úgy döntött, hogy megválik tőle... :D

[ Szerkesztve ]

(#826) bigmasterg válasza SOAD19 (#825) üzenetére


bigmasterg
addikt

guppy-é a k1k. :) (és dammmn, milyen jó áron vette :K )

fi:zi'k: végre egy rendes aláírás. :))

[ Szerkesztve ]

(#827) SOAD19 válasza bigmasterg (#826) üzenetére


SOAD19
addikt

Hopsz, igen, ezt elírtam! :B Deadzone41-nek K701-e van, ha minden igaz, bár lehet nem sokáig, ahogy olvastam nagyon elvarázsolta az AT. :) A nyíregyi fejestalin, ugye jól rémlik, hogy nem lesznek nagy AT-k?! :F

[ Szerkesztve ]

(#828) szatocs válasza mcs (#824) üzenetére


szatocs
őstag

Jobban szorít a Wild? Jövő héten elmegyek MM-be megtapizom-meghallgatom remélem őket.

=== Szatocs ===

(#829) contaxg válasza SOAD19 (#827) üzenetére


contaxg
veterán

Egyenlőre csak egy biccentést kaptunk és egy elvi lehetőséget, hogy legyen 3000 és 5000 is a talin. Mivel csak kísérővel adják oda ezeket a fejeseket, nem lehet egyenlőre 100%-os ígéretet tenni (pl. megbetegszik a kolléga). De mint írtam, van rá esély. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#830) #71562240 válasza contaxg (#829) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mostanában többször is olvastam itt, hogy "egyenlőre", gondoltam most már szólok. Egyelőre csak szólok... :)

(#831) bajnokpityu válasza contaxg (#829) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pestire miért nem jöttél?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#832) contaxg válasza #71562240 (#830) üzenetére


contaxg
veterán

egyenlőre egyelőre :)

(#831) bajnokpityu
Mert nem szeretek olyan emberekkel találkozni akik állandóan moderátoroknak jelentgetnek ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#833) SOAD19 válasza #71562240 (#830) üzenetére


SOAD19
addikt

Én privátban írtam egyszer egy srácnak emiatt, jóindulatból, de szerintem kicsit zokon vehette, mert nem válaszolt. :U

(#834) Bodz válasza szatocs (#823) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

A DTX 910 után a Wildtól biztosan rosszul leszel. :)

(#827) SOAD19: W1000X-et hoz chrisnagy13.

[ Szerkesztve ]

(#835) Alan[HUN]


Alan[HUN]
senior tag

Csoki annak, aki 82200-ért talál M50-et! ;)

On, legkezdőbbként a fejestaliról - DAC/Amp-al egyelőre nem foglalkoztam, majd legközelebb...:DD Na jó, azért a chAMP-ot már fel fogom ismerni, impresszív méretei vannak...

W100X - jó volt, nem tudom kiemelni mi, egyszerűen élveztem hallgatni, bár lehet ebben a külseje is ludas...:D
HD650 - W1000X-et kaptam fel közvetlenül utána, Adele hangja egészen megszürkült, eleget sajnos nem hallgatam, hogy konkrét véleményt mondjak róla, de sejtem, miért színez...
T70 - Ezt is keveset hallgattam, de az alapján elég jó, de további tapasztalatot igényel, eddigiek alapján igencsak tetszik!:)
DT1350 - Mentségére legyen mondva, nem volt rendesen bejáratva, érződött is, viszont izolációban nagyon durván odavert mindent... (Főleg a Kaisert, szegényt!:DDD) Még akár kényelmesnek is mondhatom, de schawo beültette a fülembe a bogarat, hogy csak meg kéne fülelni az Amperiort is...
K1000 - Lehidaltam, majd úgy maradtam. Nincs több hozzáfűznivalóm.:D
SRH1840 - Nem volt rossz, de Lavryról nekem a fele annyiba kerülő DT1350 jobban tetszett, valahogy nem hozta ki belőle a potenciált, hogy mi kerül rajta 150 ezerbe.
K550 - fattyu Clip-jéről bőven jobb volt, mint a bejáratlan Beyer, csak az a fránya izoláció ne lenne szempont...:(((

Egyébiránt tanulságos volt a találkozó, jó volt a süti:P, és fattyu jóvoltából már szervezem az iPodom eladását...;]

Egy kérdésem maradt még: Hogy kerülhet egy kábel százezrekbe?:O

[ Szerkesztve ]

(#836) guppy válasza bigmasterg (#826) üzenetére


guppy
őstag

Azért árat tekintve te sem panaszkodhatsz :)

fi:zi'k - határozottan tetszik az aláírásod :DDD

Hogy on is legyek:
shure srh1840 - nekem határozottan tetszett a hangja, csak egy kifogásom volt vele, nekem olyan érzésem volt mintha vmi hiányzott vna belőle, tegy kis élet vagy valami, egy kis érzés

beyerdynamic DT880 (32 ohm) - az a kis érzés, élet határozottan ott volt számomra, énekhangok, dobok, gitárhangok nagyon szépen kivehetők voltak

akg k550 - második akg fejes ami tetszett, azt már nem mondom h otthon filmnézésen kívül másra is használnám, de buszra utazásra simán jó, clip+ teljesen jól meghajtotta

At fejesek jól szóltak de nem az én világom, talán a W1000X-et elfogadnám :B

Hailde + Lavry - WIN - bármit tettem mögé tetszett az eredmény :))

(#837) SOAD19 válasza Bodz (#834) üzenetére


SOAD19
addikt

Azt már hallottam, talán pont azt a példányt is. Nekem az nem annyira jött be, nagyon mély túlsúlyos volt, főleg a 880-ashoz szokott fülemnek. :)

(#838) contaxg válasza Alan[HUN] (#835) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem a Lavryról a DT1350 iszonyat rossz

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#839) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

de furi, nekem az izoláció szóra először a szinpadon levő hangszerek szétválására asszociálok. eléggé megfertőzhettek a drága drótok...

mi kerülhet egy kábelen százezrekbe? talán az,hogy annyi élményt hozz a zenehallgatónak, hogy inkább kábelt vesz,mint "aktív" eszközt. és miért kerülnek kábelek akár milliókba? hát mert van az a szint,ahol inkább kábel 3-5milláért, mint ennyivel drágább valami.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#840) contaxg válasza bajnokpityu (#839) üzenetére


contaxg
veterán

Az mifelénk szeparáció... :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#841) bajnokpityu válasza contaxg (#840) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ott a pont! :C

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#842) adolfka00 válasza krichd1 (#817) üzenetére


adolfka00
tag

Ha egy Logitech Z623-al el boldogul akkor szerintem ez sem lesz akadály. :)

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#843) adolfka00 válasza krichd1 (#817) üzenetére


adolfka00
tag

Elnézést 2x küldte el :S

[ Szerkesztve ]

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#844) bajnokpityu válasza contaxg (#840) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyébként nekem pont szeparációban volt kimagasló a 3000es AT. Ugyanarról a láncról ment a són,mint az 5000es, de utóbbi nyomába nem érhetett. Szerintem ez volt a legfeltűnőbb tulajdonsága annak a fülesnek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#845) krichd1 válasza adolfka00 (#842) üzenetére


krichd1
addikt

Annak elég egy vonalszintű kimenet, HD660-hoz fejeserősítős kimenet kell. Az integráltadban van ilyen, ha jól olvastam, a zöld színű az.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#846) adolfka00 válasza krichd1 (#845) üzenetére


adolfka00
tag

7.1-es az alaplapi hangkártya tehát alapból sem lehetne gond :) Már csak az a kérdés,hogy hol lehet kapni HD660-at ?:)

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#847) adolfka00 válasza adolfka00 (#846) üzenetére


adolfka00
tag

Van benne erősítő is úgy emlékszem.

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#848) Deadzone41 válasza SOAD19 (#827) üzenetére


Deadzone41
őstag

hát ha találok egyet használtan, jó áron, valszeg lecsapok rá :).

hogy on is legyek az ad1000 hangjáról: rengeteg élet van benn, így tudnám megfogalmazni. a frekimenet elég kiegyenlített, a mélyei ott vannak, ha jól emlékszem elég mélyre is megy és feszes is, semmi extra. a csodát számomra középen, és magasakban műveli, brutál részletes, nagyon tiszta hang, gyönyörű hangszer textúrákkal, eszméletlen énekhangokkal. nagyon pörög és agresszívan tudja tálalni a dolgokat, a pergő dob pl odabaszott benn rendesen. a magasak nem próbálnak "álrészletesek" lenni és szurkálni, meg sziszegni, egyszerűen van belőlük rendesen, nagyszerű felbontással. egyben van az egész hangja, nem válnak le a különböző tartományok egymásról, mint ahogy ezt a w1000-nél éreztem. a terére annyira nem emlékszem, nekem annyira nem tűnt fel hogy kusza lenne, azt tudom, hogy eszméletlen szellős, a kájzer után sem tűnt "zártnak". közvetlen, nem helyezi messzire a dolgokat mint pl a k701, és elég széles a színpad, de nem kúszik mögém.

hogy a külcsínről is írjak, szerintem nagyon szép, dögös, de ez szubjektív. ez a fejpánt megoldás egész kényelmes, de nem tart túl jól, egy headbang-et sajnos nem bírna ki. a füpárna kényelme nem rossz, bár nekem hozzáért a fülem a belsejéhez, nem tudom ez mennyire orvosolható zsepimoddal, vagy mennyire volt az ott lévő példány párnája elhasználódva. a felhelyezésre relatíve érzékeny, ha nem toljuk kellően előre a fejünkön, szétesik a tér, és lapos lesz a hang.

egyébként elég érzékeny, a champról nekem 9-10 órás poti állásról már elég vad volt, bár fattyu biztosan feltekerné 12-ig is :DDD

(#849) SOAD19 válasza Deadzone41 (#848) üzenetére


SOAD19
addikt

Jól hangzik, mindjárt meg is veszem itt, eléggé jó árban van, legalábbis a többi helyhez képest, amiket találtam: [link]

De, nem inkább, meghagyom Neked a lehetőséget! :DDD Vagy, azért annyira nem nyűgözött le, hogy vegyél is.

(#850) Alan[HUN] válasza bajnokpityu (#839) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Tehát egy kábel bizonyos szint felett többet javíthat/ronthat a hangzáson, mint egy "aktív eszköz", ugyanazért az árért? Ne értsd félre, nem támadó jellegű kérdés volt a kérdés eredetileg sem, meg szőrszálhasogatni sem szeretnék, csak érdekel, gyanítom a következő válaszoddal ki lesz vesézve a téma annyira, hogy már max. a hallgatás hozhat újat...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.