Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Dany007 válasza ludsimon (#94) üzenetére


Dany007
veterán

Én nem tudom. Még egyiket se hallgattam. Ha minden jól megy, akkor pénteken érkezik az XB500.

Viszont ha lehet hinni ennek a grafikonnak, akkor az XB500-ban több a mély, kicsit más a karakterisztika. Nem biztos, hogy előnyére.

Hogy milyen gyakran kell cserélni azt nem tudom. Gondolom ezek műbőr párnásak ennyi pénzért. Az XB500 12 ezer forintba kerül. Szerintem abszolút nem sok. Ennyiért többet nem nagyon lehet elvárni.
Ha nem számítana a pénz lehet én is inkább azt a SRH440-et vettem volna. Itt a srácok nagyon ajánlották, nyilván okkal.

De azért érdemes egyénileg meghallgatni ezeket. Mindenkinek más jön be és innentől nagyon szubjektív az egész. A hétvégén pl kiderült, hogy amit itt a srácok mélytúlsúlyosnak éreznek - a Denon D1100-at - az nekem pont hogy kellemes volt. Szóval, érdemes meghallgatni amit lehet... Tény, hogy kevés rá a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#102) dudika10 válasza ludsimon (#80) üzenetére


dudika10
veterán

Lehet, hogy tudok segíteni a problémádon.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#103) Audison válasza ludsimon (#99) üzenetére


Audison
senior tag

A Sony nagyon mélyorientált. Az AT és a Shure kiegyenlítettebb, kevesebb bennük a mély, sokkal valósághűbbek és sokkal jobbak.

(#104) ludsimon válasza dudika10 (#102) üzenetére


ludsimon
veterán

Hopp, azt gondoltam a kitágulásra értetted akkor mégse. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#105) dudika10 válasza ludsimon (#104) üzenetére


dudika10
veterán

Van pántom, meg párnám is ha minden igaz. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#106) ludsimon válasza dudika10 (#105) üzenetére


ludsimon
veterán

Oh :Y Küldök privátot. :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#107) fi:zi'k válasza dudika10 (#105) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak nem rajtad maradt egy? :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#108) DBAtti válasza Dany007 (#101) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Jesszus, milyen két ökörhugyozás görbe :Y
Kapóra jött, hogy visszataláljak az új topikba ;)

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#109) ludsimon válasza DBAtti (#108) üzenetére


ludsimon
veterán

Hogy néz ki a jó görbe?

undefined

(#110) Dave™ válasza ludsimon (#99) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, épp ellenkezőleg, kisebb és megfogottabb. Nem attól lesz jó egy fejhallgató, hogy az egekbe van emelve a mélye, ez pont az igénytelenség egyik formája (lásd beats). A mély tartomány fontos része a zenének, pont mint a közép meg a magas. Ha valamelyiket nagyon megemeled, az a többi rovására fog menni így vagy úgy.

(#111) Ribi válasza ludsimon (#109) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem egy hangfal karakterisztikája így nézne ki, hogy 30dB eltérés van, hát vicc kategóriának is gyenge lenne. Fülesnél nem értem miért adnak ki ilyeneket.

(#112) ludsimon


ludsimon
veterán

ATH-M30 < erről akkor tudtok ilyen karakterisztikát mutatni, hogy mekkora a különbség?

undefined

(#113) #71562240 válasza Ribi (#111) üzenetére


#71562240
törölt tag

A fejhallgatók mért karakteriszikáját "nem illik" a hangdobozokéhoz hasonlítani, mert teljesen más az értelme egy fejes mért frekvenciamenetének. Ráadásul a fejesek frekvenciamenetének mérése sokkal "virtuálisabb" dolog, tele van különféle korrekciókkal is, amely korrekciók különféle megfontolásokon alapulnak. Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy ne lenne fontos mérni a fejesek karakterisztikáját, hanem azt mondom, hogy csak nagyon óvatosan szabad a mérésekből következtetéseket levonni.

(#114) Ribi válasza #71562240 (#113) üzenetére


Ribi
nagyúr

Értem értem, meg ahogy néztem jóval dárágbb, 200k fülesnek is kb így nézett ki a karakterisztikája, talán a mély ben volt ennyire hullámos, de pont ugyanúgy volt egy 20 dB-s "beszakadás" valahol 5k körül meg egy másik 10k felett. Csak számomra furcsa, hogy fülesnél ez teljesen normális.

(#115) fi:zi'k válasza Ribi (#114) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#116) fi:zi'k válasza Ribi (#114) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A középtartomány től kezdődő hegyek-völgyek a fül akusztikájának korrigálása miatt kellenek.
Mivel hangfal esetén jelentős tér van a hangszóró és a füled között, addig fejes esetén pár centi, füles esetén pedig ugye akár 0 is lehet (IEM).
Azért itt is lehet viszonylag egyenes frekigörbéket találni. De néhány ezer Hz-től biztosan hegyvonulatot kapsz.

(#113) kammerer
megfontolásokon - ez nem "tapasztalatokon" akart lenni?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#117) Ribi válasza fi:zi'k (#115) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tyű na egyszer egy ilyen elektroakutszikus izét is meghallgatnék :)

Nekem egyelőre még a ATH A900 tetszik legjobban. Még 1x köszi a hallgatózásért :R
Munkatárs behozott egy HD600-at, igaz nincs itt az erősítő, csak az u3 és abba dugtam, így nem a legjobb az összehasonlítás, de kicsit erőtlennek tűnt. Így elsőre. De majd hazaviszem és megnézem mit tud ténylegesen.

[ Szerkesztve ]

(#118) fi:zi'k válasza ludsimon (#112) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

M30-ról nincs mérés a nagyobb oldalakon (HeadRoom, GoldenEars, InnerFidelity).
Annyi biztos, hogy durván emelt a mély tartomány.

(#117) Ribi
Igazán nincs mit. :)
A HD600-nak meg adj időt.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#119) ludsimon válasza fi:zi'k (#118) üzenetére


ludsimon
veterán

Előbb azt írtátok, hogy nem jó ha ki van emelve a mély mert a többi rovására megy!

Akkor ezzel mi a helyzet??

undefined

(#120) bajnokpityu válasza Ribi (#117) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A sennheiser hd600nak kifejezetten jó a dinamikája, ha jó erősítőről, forrásról megy.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#121) Dany007 válasza ludsimon (#119) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem próbálj meg élőben meghallgatni párat és utána nézni a karakterisztikát.
Egy szint után már nagyon szubjektív az egész. Az XB500 mélyei szerintem már el-el nyomják a közép magas hangokat.
Mondom ezt úgy, hogy a D1100-nak hasonló a görbéje és szerintem brutálisan szép és jó volt a hangja a magas és mély tartományokban egyaránt. Itt viszont a többségnek sok az a mély. Nekem nem.

Az a görbe csak annyit mutat meg, hogy bizonyos hangszíneket mennyire erőteljesen fogsz hallani vagy sem. Az általam próbált pár darab hangja nagyjából egyezett a görbében látottakkal. Pl amelyikben abszolút nem éreztem basszust, ott látszik a görbén is, hogy a mély tartományok erősen mínuszosak.

(#122) fi:zi'k válasza ludsimon (#119) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez a "nem jó" relatív.
Ha azt szeretnéd viszont hallani nagyjából amit a hangmérnök kevert, akkor nem jó semmilyen jelentős eltérés.
Ha viszont egy általad már megszokott hangképet vársz, amit szeretsz is, akkor ez kb lényegtelen.

Hallgasd meg a kiszemelt darabokat, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#123) ludsimon válasza Dany007 (#121) üzenetére


ludsimon
veterán

A többség lehet komolyzene hívei, ezért leírom, hogy én a diszkó zenéket hallgatom 99%-ban. :D

Mutatok egy példát.

PSY - Gangnam Style (Jason Mill Remix) - max hangerőn ér csak hallgatni! :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#124) #71562240 válasza fi:zi'k (#116) üzenetére


#71562240
törölt tag

A megfontolások alapulnak a tapasztalatokon, de e téren a tapasztalatok is részben szubjektívek, azaz nem teljesen egzaktak, ergo különféle emberek különféle megfontolásokra jutnak a különféle tapasztalatokból, így aztán a mérési korrekciók is különfélék szoktak lenni aszerint, hogy melyik műhelyben végzik a mérést... - körülbelül erre akartam utalni.

Az első két mondatodra visszakérdeznék. Azt ugyebár én is régóta tudom-látom, hogy a fejesek mért frekvenciamenetében a magassáv eleje környékén ott van az a gödör, aztán jön egy hegycsúcs, aztán jönnek a zavaros dombok-völgyek. Azt mondod, hogy ez a fül akusztikájának korrigálása miatt, ergo szándékosan van így. Én nem jártam még ennek utána, csak gondoltam azt, hogy ez bizonyára a hangszórók sajátosságaiból eredően, kivédhetetlenül, a tervezők szándéka ellenére van így. Azt gondoltam, hogy ha kétutasak lennének a fejhallgatók, középmély és magassugárzó párosításával, akkor ezeket a gidreket-gödröket a keresztváltó segítségével kiiktatnák. Ezek szerint rosszul sejtettem? Szándékosan megtartanák a gidreket-gödröket akkor is, ha el lehetne tünteni?

(#125) ludsimon válasza ludsimon (#123) üzenetére


ludsimon
veterán

Jaj, elfelejtettem mondani!

Volt nálam tesztelés alatt, egy zsír új, a világ legdurvább fejese is nálam, 2 hétig teszten!
Bejárattam a wiki bejáratós 3 vagy 4 izéjével, nem emlékszem már rá, 2 éve volt.

AKG K240MKIl

Akkoriban mikr megjelent volt 48 K !

undefined

(#126) fattyu válasza ludsimon (#125) üzenetére


fattyu
veterán

ehe hogymi? :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#127) ludsimon válasza fattyu (#126) üzenetére


ludsimon
veterán

Nah szóval csak másfele is figyelek. :)

Bejárattam, kipróbáltam, de sehogy se jött be, gyorsan megszabadultam tőle 2 hét múlva és maradt az XB300.

Ennyire hozzászokhattam a mélyhez? 2 hétig szoktattam magam, csak azt használtam de borzasztó volt, kínzás volt azzal végighallgatni a kedvenc zenéimet. :Y :Y

undefined

(#128) fi:zi'k válasza #71562240 (#124) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ok, akkor egyre gondoltunk, csak másként fogalmazzuk meg.

Nem vagyok szakértő, de szerintem akkor is ott maradnának a hegyláncok.
Egyrészt nézd meg a "legjobb 10" fejes frekigörbéjét.
Másrészt hallgass meg egy olyan frekigörbéjű fejest, aminek egy egyenes a görbéje.

(#127) ludsimon
A K240MKII nem a világ legdurvább fejese. Vagy úgy érted, hogy nálad ez volt legdrágább fejes?

Simán elképzelhető, hogy neked kell a durva mélykiemelés. Nem leszel ettől se több, se kevesebb. Ilyen az ízlésed, arról meg nem vitatkozunk. Ha nem tetszik a több hangkarakter, legalább tudod milyet keress. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#129) #71562240 válasza fi:zi'k (#128) üzenetére


#71562240
törölt tag

Például a K701-nél nem látom a szokásos beszakadást az 5-6kHz környékén majd utána a hegycsúcsot - elég sokáig megy az "egyenes", így jóval később keletkezik az első számottevő lekonyulása. A K701 esetleg beleillik a "Másrészt hallgass meg egy olyan frekigörbéjű fejest, aminek egy egyenes a görbéje." címszóba? Vagy milyen példát mondanál, amelynek nincs meg ez a gödrös kompenzációja, és zavar is a hangjában, hogy hiányzik a kompenzáció?

[ Szerkesztve ]

(#130) ludsimon válasza fi:zi'k (#128) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez alapján, hogy tudjátok az ízlésem be tudjátok lőni 20k alatt mi az amit nekem ajánlott vennem? :)

undefined

(#131) #71562240 válasza ludsimon (#130) üzenetére


#71562240
törölt tag

Pl. Creative Aurvana Live!-ot, ha még kapható lenne. Vagy Denon D310, D510 (külföldön olcsóbb mint itthon). Vagy Beyer DTX910, ha nem lenne olyan lüke kinézete-kiképzése és olyan törékenygyanús anyaghasználata. Vagy KOSS Pro DJ100. Vagy AKG K450 (supraaural). Vagy Audio Technika M40....

(#132) fi:zi'k válasza #71562240 (#129) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez szerintem elég messze áll az egyenestől. :U
Tehát nem, ez nem olyan. Sőt megkockáztatom, hogy olyan fejes nincs is, aminek közelítőleg egy egyenes lenne a frekigörbéje. Max kísérleti jelleggel.

(#130) ludsimon
A korábban jelzett darabok kb.

(#131) kammerer
DTX910? Komolyan? :U
Az előbb írta, hogy "basszus-őrült".

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#133) Deadzone41 válasza #71562240 (#129) üzenetére


Deadzone41
őstag

a térérzet kialakítása miatt van szükség a hullámvölgyekre. mivel a zenék hangfalra vannak keverve, ezért a fejhallgatónak szimulálnia kell egy előtted lévő hangfalat, ezt valós tér és távolság híján, a frekigörbe változtatásával érik el. ha egy equalizert elkezdesz állítgatni, észreveszed, hogy nem csak az adott freki lesz hangosabb, vagy halkabb, de a tér érzete is változik.

(#134) Dany007


Dany007
veterán

Na, most írtak a boltból, hogy nem tudják szállítani az XB500-at mert már nincs készleten és a beszállító sem tudja szállítani.
Ajánlották helyette az XB400-at meg az XB600-at... :U Nem is hallottam még ezekről. Úgyhogy visszamondtam az egészet. Most kereshetek egy másik céget, ahol van. Legközelebb asszem, inkább felhívom őket telefonon... :(((

(persze mostmár nincs a weboldalukon az XB500, de hétvégén még fent volt)

(#135) #71562240 válasza Deadzone41 (#133) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi, erre gondolnék én is a dolog okaként - az meg egy másik kérdés, hogy a hangdobozos zemehallgatásban pedig sokszor érezzük úgy, hogy adott zeneanyagot a hangmérnök elsősorban fejhallgatóra kevert, ami pedig hangdobozon nem optimális, és okoz furcsa kiemeléseket és térhatásokat. :D És bár én soha nem használok equalizert, már csak elvből sem, de azt próbaképpen többször megfigyelgettem, hogy ha használnék, akkor arra használnám fejhallgatózáskor, hogy a 3-8kHz körüli frekvenciákból lejjebb vennék, és akkor természetesebbnek érezném a teret és a hangszerhangokat a fejhallgatóban.

(#136) PuMbA válasza #71562240 (#135) üzenetére


PuMbA
titán

"És bár én soha nem használok equalizert, már csak elvből sem, de azt próbaképpen többször megfigyelgettem, hogy ha használnék, akkor arra használnám fejhallgatózáskor, hogy a 3-8kHz körüli frekvenciákból lejjebb vennék, és akkor természetesebbnek érezném a teret és a hangszerhangokat a fejhallgatóban."

Vaaaaaagy olyan fejhallgatót veszel, ahol alapból "lejebb vannak" ezek a frekvenciák :DDD

(#137) MeTaL


MeTaL
tag

van vkinek tapasztalata erről a fejhallgatóról ?

SENNHEISER HD 205 II

(#138) DBAtti válasza ludsimon (#109) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Hm, látom egész jó kis témaindítóvá vált ez a grafikon dolog.

Saját magam egyik régebbi hsz-ét idézném:

"Nagyon fontos azonban, hogy pusztán görbék alapján nem ítélkezünk(!!!) mert:
- nagyon sok a hamis (elrontott) mérés
- mert az átviteli karakterisztika nem mond semmit a hangszínről, térérzetről, dinamikáról, meg egy csomó dologról (lehet nézegetni a tranzienseket is, de nem tartom hasznos elfoglaltságnak )."

Hogy akkor miért írtam mégis, hogy ökörhugyozás?
1. hogy visszataláljak, mert még nem szóltam az újonnan nyitott szakaszban ;)
2. Mert ez már eléggé eltér az átlagostól, még ha belekalkulálom a hibalehetőséget, és mérési pontatlanságot is. Van uszkve 30-35dB-es különbség pár frekvencia között, ami már hiperszuper nagyon hallható. Ezek alapján pedig erős a gyanúm, hogy a két emlegetett fejhallgató nekem nagyon ellenszenves hanggal rendelkezik.

Az "ideális" az egyenes görbe, de egyáltalán nem biztos, hogy kedves a fülnek, meg az agynak. Néha jobb érzés, ha becsapják az érzékszerveinket, vagy legalább eltussolják a forrás hibáit. Profi monitor hangfalakkal (lsd. stúdiók) sem nagy élvezet a zenehallgatás, az munkaeszköz.

Az XB500-at sokan szeretik, én nem akarlak lebeszélni róla. Az igazi mérce minden esetben a saját tapasztalat, avagy a puding próbája az evés.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#139) DieHard


DieHard
senior tag

Szevasztok!

Sennheiser HD465 fejesemhez keresnék fülpárnát, vagy minek hivják-ot :) Nagyon belapult, müanyag töri a fülem mostmár. Tudnátok magyar oldalt mondani, mert külföldit sokat talál, de inkább itthon próbálkoznék.

(#140) PR0JECTNR56 válasza DieHard (#139) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az Audipartner-nél be tudod szerezni, az árlista szerint 1800Ft a fülpárna.

(#141) Findzs válasza ludsimon (#130) üzenetére


Findzs
addikt

figyelni kell az ebayt is hátha lesz vagy van még ilyen rendkivüli jó vétel mint ez is volt:
[link]

50 ezres mély orientált fejes 20 ezer körül

ha lett volna pénzem tuti vettem volna egyet, max leszabályoztam volna eq -val ha nem bírom a mélyét :B

szerk:

elvileg van is és olcsóbban:
[link]

érdekes mennyi van belőle mostanság az ebayen, vagy lopott vagy hamis :U

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#142) Rumcsaka válasza #71562240 (#124) üzenetére


Rumcsaka
tag

a fejhallgatókban szeléssavú hangszórókat alkalmaznak tehát nincs keresztváltó sem.ha jól tudom ha rosszul választják meg a hangsugárszókhoz a váltási frekvenciát pl három utas doboznál:mély,közép,magas és+lehet 6/12/18dB/oktáv (passzív) akkor ez halható.a szeléssavú hangszórókhoz nem kell váltó-elvileg. és így szerintem szebb hangzást biztosítanak de ide már minőségi hangsugárzók kellenek szép frekvenciagörbével de itt a hangdoboz is beleszól :((( az is igaz hogy ezek a hangszórók nem képesek jól sugározni a magas frekvenciákat...

[ Szerkesztve ]

(#143) Dany007 válasza Findzs (#141) üzenetére


Dany007
veterán

Pff 40 font ? :D Az igen. 49.900 volt a MediaMarkt-ban.
Egyébként furcsa egy füles ez. Külső ránézésre és fogásra törékenynek tűnik. Nem gondolná az ember, hogy egy drágább nem alsó kategóriás cucc. Olyan gyengusznak tűnik a pántja. Nem egy robusztus alkat. Illetve pont az ellentéte. A hangja persze egyből elárulja miről is van szó.
A seller mondjuk 99%-os. Hát a fene tudja. Még ha lopott akkor is megérné drágábban adni.

(#144) DBAtti


DBAtti
aktív tag

14 fejhallgató gyorstesztje
Szerző: DBAtti | Megjelenik: 2012-11-07 17:00 | Rovatok: Számtech / Házimozi | Típus: Teszt

Még több színes képpel és információval!
VÍRUSMARKETING! ;)

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#145) Dany007 válasza DBAtti (#144) üzenetére


Dany007
veterán

Cool. Lehet tudni milyen tipusok lesznek benne?
Elvileg pont aznap jon meg az xb500 ... ha megjon.

(#146) DBAtti válasza Dany007 (#145) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Talán nem lesz meglepő, hogy kísértetiesen hasonlít a most fenn levő "14 fejhallgató gyorstesztje egy bevásárlóközpontban" című irományomhoz.
Kicsit átszerkesztettem, és címlapon van lehetőség az oldalas tagolásra, talán könnyebben emészthető.
XB500 nincs köztük.

Közben rájöttem, hogy annyi mindenre ki lehetne térni a fejhallgatózásról alapjában véve, hogy arról is érdemes lenne talán egy újabb bejegyzést írni, szerintem az is hiánypótló lenne a nagyközönség felé. Többen is érkeztek nem rég, akiknek új volt az átviteli karakterisztika, kiemelés, hajthatóság, stb fogalma...

Közben megtaláltam Rootkiller cikkét, ami nagyjából lefedi amikre gondoltam, és be is került az 1. hsz-be. Még el kell olvassam.
Majd egyszer még kitalálom, van-e új, amit mondani akarok ;)

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#147) det82


det82
csendes tag

Nem tudjátok, hogy egy sennheiser hd 518 fejhallgató tisztán és erősen szól -e asus xonar dg
hangkártyával a beépített fejhallgató erősítő képes - e meghajtani, vagy sima hangkártya is elég hozzá?

Egy sennheiser hd 202 -es fülesem van.

Érdemes - e lecserélnem?

(#148) guppy válasza det82 (#147) üzenetére


guppy
őstag

ha már annyi pénzt el szeretnél költeni jobb felest is vehetsz, btw a xonar elég lesz hozzá

(#149) Windex


Windex
tag

Sziasztok!

Tervezem lecserélni a régi fülesemet (Sennheiser HD 215, keveslem benne a mélyet) annak reményében, hogy tudok szebben szóló változatot venni reális áron. Találtam most egy Denon AHD1100-t 20 000Ft-ért postával, csak nem tudom hogy jelentene-e akkor változást, hogy megérje rászánni a pénzt. Pc-vel használnám egy FiiO E10 társaságában.

Fontosabb paraméterek: koliban használnám tehát csak zárt jöhet szóba, leginkább elektronikus zenét hallgatok(kis játék meg néha skype elhanyagolható), vezetékes és circumaural kialakítás. Pénzben max 40K-t terveztem rászánni, de ha olcsóbban kijönnék az nem baj.

Szerintetek megérné a váltás, vagy van jó alternatíva amit szóba jöhet? (olvasom rendszeresen a topikot, de nagyon távol áll tőlem sajnos az egész téma)

(#150) akela91 válasza Windex (#149) üzenetére


akela91
addikt

Nézz utána ennek: ATH-M50. Csak ajánlani tudom, elektronikus zenéhez is passzol, mivel van egy kis mély-kiemelése, de mindemellett jól teljesít a közép és magas tartományokban is. :) D1100 pedig még egy pár lépcsővel durvább mélyet tol, de ott már a közép és magas tartomány kárára, bár ha csak a minél durvább mély a lényeg, akkor a D1100 mellett dönts, főleg annyiért.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.