Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) schawo válasza blackydan (#1793) üzenetére


schawo
titán

Az STX már jó kezdés lehet egy Amperior elé. Majd legalább lesz mit fejleszteni :) De vakon meg ne vedd. Aki nem szereti a satuszerű fülön támaszkodó füleseket, annak ez felér egy inkvizíciós kínzókamrával :)

(#1800) contaxg
Majd leszokik róla :D

Egyébként egy másik kategória az Amperior, mint az 1350. Simán rámondanám a hangjára, hogy 130k, a kényelmére meg 10k. Átlagoltak, így jött ki a 90k-s árcímke (igen, a +20k a Sennheiser logó felár) :DDD

(#1799) fattyu
A Beyert a karaktere miatt nem kötném egy STX mögé :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1802) gOldie válasza schawo (#1775) üzenetére


gOldie
tag

koszonom a valaszokat!

Boldi

(#1803) blackydan


blackydan
senior tag

Hát igen yt-on fellelhető mixek nem éppen a legjobb minőségűek, én már eleve az ilyen válogatásokat sem szeretem amit össze vissza egymásba gyűrnek vágnak :N
A füles tippeket köszönöm, megpróbálok mihamarabb élőben is rájuk nézni.
Közben felvetődött még két kérdésem:

Milyen láncot lenne érdemes a kicsike elé kötni ? Fiio E17 Alpen DAC + AMP már elégséges lenne?

Apum most megy nyugdíjba és ( Opera énekes) a család plusz kollégák összedobnának neki valami "zenéhez" kapcsolódó búcsú ajándékot, én pár hónapja felvetettem egy fejhallgatónak az ötletét amit tetszéssel fogadtak.
Egyik kolléga révén tudnánk nyomott áron Denon fejhallgatót beszerezni (és az a100-ra gondoltunk) ez mennyire jó komoly zenére? Esetleg más Denon termék ami jó lenne a célra? Itt mindenféleképp ennél a márkánál maradnánk az ár miatt. (az említett láncot meg megoldjuk elé , hogy szárnyaljon a cucc :P )

(#1804) nemdan


nemdan
senior tag

Valaki linkelhetne nekem pár oldalt ahol nagy választékban vannak fejhallgatók mindenféle márkából. Csupán nézelődés szempontjából kellene, hagy fájdítsam a szívem. ;]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1805) schawo válasza gOldie (#1802) üzenetére


schawo
titán

Várjá', no!

Ezt nem így, egy "köszönömre" szántam, hanem vitaindítónak. Ez azért egy elég széles spektrum ahhoz, hogy kár legyen úgy nekiesni, mint süket disznó az ólajtónak.

(#1804) nemdan
például
[link]
[link]

(#1807) nemdan
Mi kell még? :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1806) Bodz válasza nemdan (#1804) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#1807) nemdan válasza Bodz (#1806) üzenetére


nemdan
senior tag

Ezt már tudom. ;] Meg a nomono, hangbarlang, hangshop, bluechip. Ezek megvannak. :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1808) Bodz válasza nemdan (#1807) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#1809) nemdan válasza Bodz (#1808) üzenetére


nemdan
senior tag

Hát, ez is egy megoldás... :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1810) fattyu válasza Bodz (#1808) üzenetére


fattyu
veterán

:))

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1811) Audison válasza Bodz (#1806) üzenetére


Audison
senior tag

Nem is tudtam, hogy kapható itthon A1.

(#1812) fi:zi'k válasza Audison (#1811) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pedig de.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1813) schawo


schawo
titán

Múltkor szóba került, hogy hogyan változtatja egy füles a hallgatói szokásokat. Nagyon szerettem mindig is a komolyzenét, de a csak a klasszikust, a romantikust, és a 20. századit/kortárst, a barokk zene mindig idegesített. A T70-nel viszont annyira jól szólnak a vonósok, meg a csemballó, hogy azóta állandóan Bachot, Händelt, meg Vivaldit hallgatok :) A másik hatalmas erénye a fülesnek, hogy végre meghallgathatom a kedvenc oratóriumaimat is. A korábbi összes fejhallgatóm a fázishibáival akkora kavalkádot csinált minden kórusműből, hogy azok teljesen évezhetetlenek lettek. Ellenben a T70 szinte teljesen fázishibamentes, csupa öröm és bódottá'. Azt hittem, minden fejhallgató fázishibás, most van egy ok arra, hogy a jövőben megint újabb, még tökéletesebb fázisú fülest keressek (ha létezik ilyen). :DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1814) Deadzone41 válasza schawo (#1813) üzenetére


Deadzone41
őstag

mit értesz fázis hiba alatt? kuszák a hangszerek pozíciói mint amit az ad1000-re mondtál?

(#1815) bajnokpityu válasza schawo (#1790) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1. ajánalt: akármi olcsó dacamp egybe+shure 840.
2. ajánlat egy hd580, egy ms2,meg egy canamp.
3. vagy panda, ott a közepeskinai dac, és pl egy k501.

Deadzone: próbálj ki egy szélssávút, egy olcsó 3 utas hangdoboz mellett. üvölt a különbség a középtartományban,ami mind-mind a fázishiba. térérzetet is többek között totál haza tudja vágni.

fülesben pl ezt csinálja a k701. utána ez az,amit jobbnak tartottál a hd600al. de sztem még ilyenebb a hd580.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1816) schawo válasza Deadzone41 (#1814) üzenetére


schawo
titán

Nem. Ha sok egymáshoz közeli frekvencia van jelen a zenében, ami főleg oratórikus művekre jellemző (sok emberi torok = sok független, nem tökéletesen hangolt hangszer), akkor azok fésűszűrőszerűen vibráló szuperpozíciókat és kioltásokat hoznak létre az egységes, tömör hangzás helyett, méghozzá azért mert az egyes frekvenciák nem azonos fázisban válnak le a membránról.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1817) contaxg válasza Audison (#1811) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem is van valahol egy... ;)

(#1814) Deadzone41
Van egy szélessávú dobozom a pinyóban ha érdekel.
Pár napra elviheted... de kombival gyere érte! ;]

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1818) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#1815) üzenetére


Deadzone41
őstag

revideálnám amit mondtam, a hd600-ban a linearitása tetszett középen és magasban, szerintem a tere inkább más volt mint a k701-é sem mint jobb vagy rosszabb, zene függő is lehet melyik jön be épp jobban.

contaxg kombim nincs, meg sztereó erősítőm se, kis hm onkyo-ra inkább nem kötnék ilyet, úgyhogy kihagyom, köszi :D

(#1819) contaxg válasza Deadzone41 (#1818) üzenetére


contaxg
veterán

Pedig ezeket még talán egy fejhallgató erősítő is kihajtja, olyan hatásfokkal dolgoznak. ;) Kb olyan a hangkaraktere mint a k701-nek.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1820) Deadzone41 válasza contaxg (#1819) üzenetére


Deadzone41
őstag

egy ilyen kis hangszóró -8dB-n belül tudja a 38Hz-t? :Y

elnéztem, nem olyan kicsi

[ Szerkesztve ]

(#1821) contaxg válasza Deadzone41 (#1820) üzenetére


contaxg
veterán

Tudna az jobbat is ha nagyobb dobozba kerülne

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1822) schawo válasza contaxg (#1821) üzenetére


schawo
titán

Nem veszti el a mély tartomány a textúráját, ha ennyire mélyre van hangolva?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1823) contaxg válasza schawo (#1822) üzenetére


contaxg
veterán

Ez Mr. Pass nappalija és még nem voltam nála, így fogalmam sincs. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1824) Deadzone41 válasza contaxg (#1821) üzenetére


Deadzone41
őstag

jézus mi ez a szörnyeteg :Y

(#1825) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#1824) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Talán pont Pass bácsi csinált olyan dobozt, aminek a túlsó vége a kert túlvégében volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1826) slayer007


slayer007
tag

Sziasztok!
Nos kezdeném azzal, hogy most egy Sennheiser fejhallgatóm van, aminek sajnos megtört a kábele, és újrakábelezése nem biztos, hogy a legjobb döntés lenne, tekintve azt is, hogy már kb 4 éves... Sajnos pontos típusát nem tudom, de nagyon meg voltam vele elégedve egészen eddig, kényelmes volt, tökéletes hangminőséget adott, stb.
Itt az ideje meglepni magam karácsonyra egy újjal :D

A szempontok (1. poszt alapján):
1. A lakásban szeretném használni
2. Zenehallgatásra ÉS gamelésre is szeretném használni, de semmi FPS játék, nem kell hallanom ki épp merre trappol :D
3. 10.000 alatt semmiképp, de 20.000-ből már jó lenne kijönni.
4. Vezeték nélkülit preferálom, de ha hatalmas a hangminőség romlás, akkor rá lehet beszélni vezetékesre is. A mostani vezetékes, de mindig beakadtam valahova vele, a szék görgőjébe, a karfába, a papucsomba, mindenhova :)) Nagyon idegesítő, és valószínűleg ez vezetett a végzetéhez :(
5. Kényelmesség nagyon fontos, mert van, hogy 12 órán át rajtam van, mikor otthon dolgozom.
6. Zárt mindenképpen, fontos, hogy minél több zajt szűrjön ki KIFELÉ, befelé már annyira nem fontos. (A mostaninál volt olyan, hogy azt se hallottam ha a szobában hozzám beszélt valaki :D
7. Mivel skype-hoz, teamspeakhez is használnám, így mikrofonos kellene. A külön mikrofon egyáltalán nem jön be.
8. A legfontosabb, hogy jól adja a mélyet és ne fülsértően a magasat. Teamspeak / Skype ami megy, de arra kb bármilyen jó.

Saját szempont:
A Sennheiser márka nekem nagyon bejött, így ha tudtok, azt ajánljatok, kivéve ha azóta minőségileg romlott a gyártó! Nem fogok nagyon kekeckedni, Ti értetek hozzá, de eddig nem volt Sennheiser termék amiben csalódtam volna!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Im insane, what's your excuse?!

(#1827) DEJVID válasza slayer007 (#1826) üzenetére


DEJVID
őstag

Már 4 éves? Azta! ;] ;] ;]

(#1828) slayer007 válasza slayer007 (#1826) üzenetére


slayer007
tag

Még valami: A mikrofon zajkiszűrése fontos lenne. Ha kérdez tőlem valamelyik családtagom valamit (pl 2méterről mögöttem), azt nem kell feltétlen hallania a teamnek.
Kicsit sok kritérium 20k alatt, de remélem azért lehetséges :)
Közben megtaláltam, nekem ez van most:
Jelenlegi
Vagy valami ilyesmi. Azért fura, hogy még mindig ilyen 18k körüli árban van, pedig teltek az évek. (Vagy ez valami ujratervezett modell lenne?)

[ Szerkesztve ]

Im insane, what's your excuse?!

(#1829) Deadzone41 válasza slayer007 (#1828) üzenetére


Deadzone41
őstag

ath m30 + csiptetős, fejhallgatóra ragasztható, asztali vagy akármilyen mikrofon. nem értem miért ragaszkodik annyi mindenki ahhoz, hogy mikrofon legyen a fejhallgatón. ha teheted, próbáld ki vétel előtt, hogy kényelmes-e.

(#1830) slayer007 válasza Deadzone41 (#1829) üzenetére


slayer007
tag

Azért, mert teljes mértékben hozzászoktam az évek alatt, hogy csak felhajtom / lehajtom és már beszélek is. A mikrofonhoz ragaszkodnék mindenképpen, van esetleg valami más ajánlatod ami még belefér a keretbe?

Im insane, what's your excuse?!

(#1831) Deadzone41 válasza slayer007 (#1830) üzenetére


Deadzone41
őstag

ugyan ilyen senim volt nekem is annó, most egy asztali mikrofonom van, semmi vizet nem zavar, és még evés közbe is használhatom, nem úgy mint a szám előtt lógót :). a topicban nem foglalkozunk mikrofonos fejesekkel, mert vagy nem érik az árukat, vagy szimplán kacatok. az m30 is köröket ver a pc150-re hangminőségben. ha ragaszkodsz a headsethez, próbáld megjavíttatni a kábelét, ha a jack dugók közelébe tört meg, vagy vegyél ugyan ilyet ha ez bevált. bár a kábele tényleg elég hulladék kategória, az új is meg fog törni egy idő után.

(#1832) Ear001 válasza gOldie (#1774) üzenetére


Ear001
addikt

Akkor jönne egy keresztkérdés. Mi hajtaná meg a fejhallgatót? A Nord füleskimenete, vagy valami külső eszköz?

(#1833) gOldie válasza Ear001 (#1832) üzenetére


gOldie
tag

Hello, most olvasgatva a forumot eppen feltunt, hogy fejhallgato erositorol beszeltek, en nem is tudtam, hogy letezik ilyen! :-o
Szoval egyelore csak a Nord van fuleskimenettel, illetve van egy regi technics su-610-em abba is lehet fejhallgatot dugni, nem tudom az erosit-e rajta, illetve milyen minosegben. (Az erositon+hangfalakon nem is szoktam zongorazni, mert annyira tréül szol. de szeintem arrol foleg a hangfalak tehetnek jamo180)

De most nem is a hifit akarom fejleszteni :)
Szoval fogalmam sincs, kell-e a Nordhoz fejhallgato-erosito, maga a cucc eleg draga volt remelem van eleg power mogotte :)
Masik dolog ami felmerult bennem, mikozben az ATH-M50 leirasat olvasgattam, hogy nekem nincs szuksegem arra, hogy izomhangosan szoljon, nem koncerten/DJ-pulban hasznalnam, ahol uvoltenek ram a monitorok, egyelore csak otthon.
A nyitott fulessel is meg tudnank baratkozni :) azert a tobbesszam, mert amig en zongorazok szokott szolni valami egyeb zene a hangfalakon, hogy a baratnomet ne zavarja annyira a billentyuk zaja. Ha nyitott a fules akkor ennek lottek, de majd kiegyezunk valahogy :)
Shure fulesek jok nagyon?

Boldi

(#1834) contaxg válasza gOldie (#1833) üzenetére


contaxg
veterán

Nagyon nem jók, de jók

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1835) gOldie válasza contaxg (#1834) üzenetére


gOldie
tag

gondolom arfuggo, SRH840 vagy 940-t (hasznaltan ahogy javasolta schawo) majd meghallgatom valahol. (nagy hirtelen mar talaltam is egy uzletet Bp-en: hangshop.hu/)

Boldi

(#1836) contaxg válasza gOldie (#1835) üzenetére


contaxg
veterán

A Steinway-t akarsz, akkor Shure, ha Bösendorfert akkor meg Audio-technika (pl M30) lehet a megoldás.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1837) Ear001 válasza contaxg (#1836) üzenetére


Ear001
addikt

Ugyan már, ezt programban lehet állítani a Nordon. ;]

(#1838) contaxg válasza Ear001 (#1837) üzenetére


contaxg
veterán

Az a f@sz@ lehet, amikor Steint nyomatsz egy AT stúdió fejesen. :D
Vagy ennyire ne legyünk maximalisták?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1839) krichd1 válasza bajnokpityu (#1815) üzenetére


krichd1
addikt

"közepeskinai dac"

Ez mi lenne ? Eddig kiskínai DAC volt csak.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#1840) bajnokpityu válasza krichd1 (#1839) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van egy nagyobb tesója, több különálló egyenirányítóval, stabokkal, 8741es chip van rajta, és bővithető optikai /koaxról tenor, vagy cm6xxx chipes USB reciverrel. Van egy ilyenem, ezért is merem ajánlani, mint alternativát.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1841) alitak válasza krichd1 (#1782) üzenetére


alitak
senior tag

Utazás alatt főleg belvárosi tömegközlekedés és gyaloglás van, ott azért nem baj, ha az ember hallja a környezetet. Néztem, vagyis barátnőm nézte a Philipset, amit linkeltél, de nem tetszik neki, ellenben erre az akg-ra többen mondták, hogy egész napos használat mellett sem fárasztó.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1842) Audison válasza alitak (#1841) üzenetére


Audison
senior tag

Szerintem bőven jó lesz neki az az AKG, főleg, hogy eddig csak lim-lom fejesek voltak neki. Youtubera, és mp3-ra elég lesz neki. :)

(#1843) gOldie válasza alitak (#1841) üzenetére


gOldie
tag

Ha te hallod a kornyezetet, akkor az is hall teged (pl villamos)? Vagy ez nem szempont? :)

Boldi

(#1844) gOldie válasza contaxg (#1836) üzenetére


gOldie
tag

Ajj, meg a zongorak kozott is valasztanom kell? :S :)

Boldi

(#1845) jumanjy


jumanjy
csendes tag

Sziasztok!

Első komolyabb fejhallagtómat szeretném megvásárolni, és ebben kérnék egy kis segítséget.
Amit hallgatni szoktam, az nagy százalékban elektronikus, kisebbben akusztikus vagy jazz, ritkán klasszikus.
Alapvetően csak otthon használnám, néha hordoznám, de akkor is inkább mondjuk vonaton, repülőn.

Első körben elmentem a MM-ba és végighallgattam az összes kiállítottat, ami igazán tetszett az a Sennheiser Momentum volt, de sajnos ennek az árának kb a felét szánnám rá..

Visszaolvasgatva a hozzászólások alapján az AT M50 vagy a Shure 840-es tűnik szimpatikusnak, hol lehetne ezeket meghallgatni, ill. mi lehet még jó szerintetek?

(#1846) alitak válasza gOldie (#1843) üzenetére


alitak
senior tag

Nem egy hangerőmániás az asszony, csak kell neki egy normális fejhallgató az eddigi bóvli sorozat lezárására. És egyébként is jó zenét hallgat :)

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1847) Bodz válasza alitak (#1846) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Majd az lesz, amikor a kornyezeti zajoktol nem hallja a zenet. :)

(#1848) Deadzone41 válasza jumanjy (#1845) üzenetére


Deadzone41
őstag

esetleg sennheiser hd-25-1 II. nomono-ba, vagy hangbarlang-ba tudsz Pesten hallgatózni. a senit elvileg audiopartnernél lehet meghallgatni.

(#1849) default.


default.
őstag

sziasztok!
találtam piacon egy akg 242 HD fejhallgatót féláron, bontatlan, 1 év garival.
csak csodálkozom, hogy 11.28-án lett feladva a hirdetés, és még nem vitték el, pedig igen kedvező az ára.

szerintetek ennek mi lehet az oka?
meg merjem venni ?

üdv!

(#1850) Imilenni


Imilenni
addikt

Hali..
A segítségeteket szeretném kérni
Nem tudom hogy melyik fejhallgatót vegyem..szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni? :D
Amikről szó van: MAXELL Audio Wild vagy MAXELL Retro DJ?
Előre is köszi a válaszokat :)

Press "F" to pay respects.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.