Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Dany007 válasza DBAtti (#146) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, hogy ez a cikk lesz az! Ezt már olvastam, tényleg megér egy címlapos bejegyzést!
Tetszett benne, hogy egyénileg értékelted a hangminőséget is.

Elég sokmindenre ki lehet és ki kéne térni. Engem most leginkább ez a szubjektivitás lepett meg.
Az ajánlott másik cikk tényleg jó. El is olvastam. Kezd derengeni miért ne várjuk olyan orbitális basszust a legtöbb fejestől. De ugye nekem ez meg újdonság, lehet ezért néztem olyan furán a MM-os próbák alkalmával és v.színű ezért is tetszett jobban a D1100 mint bármi más... Mivel alapvetően elektronikus zenét hallgatok, ott alap a bass. Ha az hiányzik akkor ürességet érzek. Klasszikus zenénél meg gondolom pont hogy hátárny az erős basszus. Ott inkább a hangok tisztasága számít. Szóval azt vettem észre nagyon egyéntől függő kinek milyen fejes jön be. Bár azt is gondolom, hogy van egy árszint ami fölött nem lehet nagyon szart venni - elismert márkákból -.

@Windex:

Azt a Denon D1100-et most hétvégén próbáltam a MM-ban. 49 ezer forint! 20-asért ha nem túl használt - esetleg még új is - best buynak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#152) det82 válasza guppy (#148) üzenetére


det82
csendes tag

Xonar DG hangkártyám van a gépben és a egy jobb fülest szeretnék mint a mostani a Sennheiser HD 202.
Ezt jól hajtja.

Valahol olvastam, hogy olyan hangzást produkál a Sennheiser HD 518, mintha egy koncert első sorában ülnék, tényleg ilyen jól szólna? (vagy ez egy reklámfogás!)

(#153) Deadzone41 válasza det82 (#152) üzenetére


Deadzone41
őstag

reklámfogás! valójában csak a 3 sor élményét hozza :DDD az árából inkább egy shure 440, plusz hozzá egy 840 párna.

(#154) #71562240 válasza Rumcsaka (#142) üzenetére


#71562240
törölt tag

Éppen a fejhallgatókban alul-felül szűretlenül használt, egyetlen ("szélessávú") hangszóró miatt gondoltam, hogy azok a felsőközép- és magassávbeli gidrek-gödrök feltehetően azt jelentik, amit minden hangszórónál láthatunk, azazhogy a sávszéleiken nem képesek az egyenletes lesugárzásra (nem véletlen, hogy a hangdobozokban a hangszórók frekvenciasávjának csak azt a szakaszát igyekeznek használni, amely frekvenciaszakaszban képesek az egyenletes frekvenciamenet produkálására. Mint az érkező válaszokból láthattuk, a tapasztalt fejhallgatózók szerint a fejhallgatók esetében a felsőközép- és magassávban látható gidrek-gödrök nem elsősorban a hangszórók sávszélein tapasztalható tökéletlen lesugárzás miatt ilyenek, hanem inkább szándékos hangolás eredményei, korrigálandó a fejhallgatók sajátos akusztikáját a hangfelvételek hangdobozra tervezett frekvencia- és térarányai függvényében.
De szépen összefoglaltam. :B

(#149) Windex: Ismételném Dany007-et: ha jó állapotú, 20ezerért best buy.

[ Szerkesztve ]

(#155) guppy válasza Deadzone41 (#153) üzenetére


guppy
őstag

+1 :)

(#156) DieHard válasza PR0JECTNR56 (#140) üzenetére


DieHard
senior tag

Köszönettel! :R

(#157) osonte


osonte
senior tag

Sziasztok!

Három fejhallgatón gondolkozok:

Maxell Retro Dj 4500Ft
Philips SHP5401 6000Ft
Renkforce CD 340 8000Ft

Meghallgatni nincs lehetőségem, de ha jól sejtem az utolsó a legjobb, viszont mégis a Retro Dj hangja foglalkoztat.

Nem szeretem a sok mélyet és magasat. A Retro Dj-nél olvastam, hogy emeli a mély hangokat. Valamilyen oldalon olvastam, hogy kitömik vattával, az esetleg csökkent a mély hangokon, vagy pedig emel? Egy Creative Audigy 2 fogja hajtani.

[ Szerkesztve ]

(#158) Audison válasza osonte (#157) üzenetére


Audison
senior tag

Szia!

Én a Superluxok között is szétnéznék! [link]

(#159) Deadzone41


Deadzone41
őstag

ezt hallgatta már valaki? a linkelt cikkből ismét nem sok derűt ki a cucc hangjáról :U

(#160) DEJVID válasza Deadzone41 (#159) üzenetére


DEJVID
őstag

(#161) Ear001 válasza Deadzone41 (#133) üzenetére


Ear001
addikt

Persze, mert ahogy EQ-zol, egyben a fázisokba is belekeversz.

(#162) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

otthonra keresek vezetékes fejhallgatót, jó lenne vagy 4 méter kábel hozzá, de nem mindenképpen
zenéhez, játékhoz használnám
a keret 10e ft

sennheiser hd202 pl?

(#163) ginola válasza izomhod (#162) üzenetére


ginola
addikt

Én is hasonló árban keresek, sima általános használatra kellene, jó ár/értékű semleges hanggal.

(#164) fi:zi'k válasza izomhod (#162) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egy kövér nem. :N
Lásd 1. hsz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#165) szakibá... válasza Ear001 (#161) üzenetére


szakibá...
senior tag

Létezik lineárfázisú EQ is, a digitális technika mindenre képes. Számomra érthetetlen volt a digitális világ térnyerésekor, hogy miért kellett az analóg szűrőket egy az egyben lemodellezni, holott már akkor megszabadulhattunk volna a szűrőzés ilyen hibáitól.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#166) ginola válasza fi:zi'k (#164) üzenetére


ginola
addikt

Szia

10 e FT körül az írtakra Beyer DT235 jó lenne?

(#167) Deadzone41 válasza ginola (#166) üzenetére


Deadzone41
őstag

tökéletes

(#168) ginola válasza Deadzone41 (#167) üzenetére


ginola
addikt

Netről honnan szoktatok rendelni, ahol viszonylag olcsó? Kössz a tippet.

(#169) akela91 válasza ginola (#168) üzenetére


akela91
addikt

Argep.hu ahol a legolcsóbb szállítással. Hangshop pl jó, mert írsz rájuk egy mailt, hogy árgépen találtál olcsóbban, akkor annyiért adják.

(#170) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#167) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Te fogod használni? Sztem borzasztó hangja van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#171) ginola válasza akela91 (#169) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm. Hangshopon nincs Beyer.

[ Szerkesztve ]

(#172) SunSoul válasza szakibá... (#165) üzenetére


SunSoul
tag

Mert az emberek a megszokott színezéseket, torzításokat szeretik hallani, mert "az szól jól". Az iparnak meg abból lesz pénze, ha kiszolgálja a közízlést.

(#173) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#170) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem, de már próbáltam, és a szúrós magasait leszámítva nem volt bajom vele. szerintem bőven éri az árát.

(#174) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#173) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szét van esve a hangja, es torz, szerintem.
Inkább a csönd.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#175) ginola válasza bajnokpityu (#174) üzenetére


ginola
addikt

Akkor 10 e Ft környékén mi ajánlott, ami semleges hangú?

Itt di[link]csérik, de miért?

[ Szerkesztve ]

(#176) bajnokpityu válasza ginola (#175) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Valami vintage. Csak jobb lehet. Egyetlen hangszert nem talaltam vele jonak. De ennyiért sztem főleg penzkidobas bármit venni.

Ginola. Akkor hallgasd meg, hátha bejön. Egy ellenvelemeny azért marad enyém.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#177) ginola válasza bajnokpityu (#176) üzenetére


ginola
addikt

Ennyim van rá! A topicban is ajánlott, miért?

[ Szerkesztve ]

(#178) Deadzone41 válasza ginola (#175) üzenetére


Deadzone41
őstag

esetleg az olcsóbb superluxok, de ha teheted próbáld ki őket, az a legjobb megoldás. semleges fejest nem egyszerű találni belépőszinten, mindegyiknek van valami kehéje.

av online-on mindent dicsérnek. előző topicban vannak róla vélemények [link]

[ Szerkesztve ]

(#179) Dany007


Dany007
veterán

No, már a 3. webshopból jött a visszajelzés, hogy nincs és nem is lesz nekik XB500... Még jó hogy felhívtam és nem vártam napokat... Csak tudnám akkor miért nem frissítik az oldalukat..?
Szóval ezek szerint a Sony XB500 és az XB700 is kifutott modellek...

Most akkor mit csináljak? Már úgy beleéltem magamat. :) E-bay-ről nem akarok rendelni, maradnak a hazai webshopok... Akkor egyelőre semmi. Még a JVC RX700-on gondolkozom, de ott is 2 hét a szállítás, és kitudja az vajon van-e nekik vagy csak úgyhagyták... Meg kitudja abban van-e olyan szép mély...

(#180) Windex válasza Dany007 (#151) üzenetére


Windex
tag

Köszi a választ. Amazonon találtam amúgy egy angol eladónál 2 év garanciával, a héten szerintem meg is rendelem. Ha nem jön be a hangzása, akkor max továbbadok rajta, ennyiért gondolom csak elviszi majd valaki. :)

(#181) krichd1 válasza Dany007 (#179) üzenetére


krichd1
addikt

Jönnek az újabbak, nézd meg a Sony honlapját.

(#182) vzsryl: Egy hónapja kb.

(#183) Dany007: Zárt ez is, de elég fura képről a párnája. Szerintem supra, nem circum, de meg kell nézni élőben, képről nem mondom biztosra.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#182) vzsryl válasza krichd1 (#181) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Már kaphatóak egy ideje: XB400, XB600 és XB800.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#183) Dany007 válasza krichd1 (#181) üzenetére


Dany007
veterán

Néztem már ezeket, de ezeknek milyen a párnája? Ez nem zárt, nem? Legalábbis nekem úgy tűnik, hogy ez inkább ráül a fülre és nem körülöleli azt...

szerk.: No ezen a képen látszik is: [link]

@Windex: Ha nem jön be egy 20-asért én is megveszem :D Néztem webshopban a legolcsóbb 45k. De ott még szállítási idő sincs kiírva.

[ Szerkesztve ]

(#184) vzsryl válasza Dany007 (#183) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De, nagyon is zárt. Viszont valóban nem Circumaural, tehát nem öleli körbe a fület. Ettől függetlenül azt mondják rá, hogy kényelmes.
Egyébként a zártság és a fülön való elhelyezkedés nem függ össze. Van circumból is és supraból is zárt, illetve mindkettőből ugyanúgy nyitott is. A zárt jól szigetel, tehát nem engedi ki a benti zajokat, és nem engedi be a kinti zajokat. A nyitott meg épp ellenkezőleg.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#185) szakibá... válasza Dany007 (#183) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ment PÜ!

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#186) Dany007 válasza szakibá... (#185) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm! :R

@vzsryl: Köszönöm neked is! Megint okosodtam egyet! :) De úgy néz ki megfog oldódni a problémám! :C

(#187) DBAtti válasza ginola (#175) üzenetére


DBAtti
aktív tag

1. AV-online cikkeket nem nagyon szeretjük errefelé, vannak nagyon érdekesek köztük, pl Beats Solo.
2. Abban viszont igazuk van -ha nem is ennyire dámai szinten- hogy a DT235 a kategóriájában (10k) a legjobb hanggal rendelkezik, amivel valaha találkoztam. Ennyi.

Semleges hangú inkább az AKG K512MKII, abban viszont kevés a mély

bajnokpityu, ahogyan írja is pénzkidobásnak tartja a 10k körüli fejeseket, ergo már elszokott teljesen ettől a kategóriától, és a vele járó hangminőségtől. No Offense.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#188) bajnokpityu válasza DBAtti (#187) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezt a fejest tartom 10ért pénzkidobásnak :) Nem hallottam túl sok 10körüli fülest. Ha a pénz szempont, akkor egyértelműen használt fülest kell venni.

15 alatt ezernyi régi fülest lehet venni, amiben néhány hangszer, és némi zeneiség is felfedezhető.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#189) DBAtti válasza bajnokpityu (#188) üzenetére


DBAtti
aktív tag

"Ezt a fejest tartom 10ért pénzkidobásnak"
Sry, akkor a véleményünk különbözőségét akartam kimagyarázni. Mindegy, ezen nem veszünk össze.
Én is hallom már egyre több hibáját, de minden más csak rosszabb volt eddig, ami a kezembe került. Kicsit feljebb ~15k körül már én is találnék alternatívát.

Vintage dologban persze igazad van hangminőséget illetően, de megint kilukadunk a használt-új összehasonlításra, amibe néha én is belefutok, és nem sok értelme van.

Az viszont érdekelne, hogy milyen fejeseket tartasz 10k körül hallgathatónak -ha van ilyen.
Sőt a régieket is szeretettel várom, no irony, tényleg :K , mert később lehet rá hivatkozni, vagy megjegyzem és egyszer csak veszek valamit közülük. :R

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#190) bajnokpityu válasza DBAtti (#189) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Persze a régi új... de ha onnan indulunk ki,h x pénzért mi a legjobb hangú kapható, akkor mindig a használt győz. minden hifimet használtan veszem,épp ezért. vagy megcsinálom :)

Régi beyereket lehet időnként látni 10-15között. vagy k240eseket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#191) #56474624 válasza bajnokpityu (#188) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyáltalán nem pénzkidobás a DT235. Pénzkidobás legfeljebb pl egy Sennheiser HD203. De annak aki azt a hangot szereti, aligha.
Neked nem jön be a 235-ös, a többségnek - az itteni többségnek is, akik azért nem a beats hallgató kategória - azonban (azért az árért) igen.

(#192) bajnokpityu válasza #56474624 (#191) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Maradjunk ennyiben :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#193) fi:zi'k válasza bajnokpityu (#190) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért azt is vedd figyelembe, hogy mit kell tenni egy régi fejes alá, hogy "megszólaljon". Pl egy 600 Ohmos K240 alá. :U
Másrészt nagyon nem mindegy, hogy pl te keresel 10E-ért fejest, akinek DAC, AMP, kutyaf@sza megvan hozzá, és baromira ráérsz kivárni egy jó vételt.
Vagy egy kezdő és/vagy laikus, akinél szempont a garancia, nem akar rá heteket-hónapokat várni és vélhetően nincs semmi dedikált eszköze.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#194) bajnokpityu válasza fi:zi'k (#193) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hangfalnál ilyenkor kivártam.8 évig gyűjtöttem, addig csönd inkább. :)

De mondom, pont annyit ér véleményem mint másé:semennyit. amikor megtankolni a kocsit ennyiből nem lehet, akkor nem gondolhatom komolyan hogy új, garis fejhallgatót kapni, ami még jól is szól. :)

Ez egy fórum,ahol tanácsokat kapunk, adunk. aki ide bejön, máris nem teljesen laikusként távozik.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#195) Ribi válasza #56474624 (#191) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én pl elég sokáig elvoltam a HD201-el. Szerintem nagyon kellemes hangja van, hiába olyan a hangja amilyen.
fi:zi'knél hallgattam pár fülest és sajna amivel igazán meg voltam elégedve az nem olcsó jószág. De sok füles hiába szólt jóval tisztábban mint a hd201, olyan karakterisztikája volt, hogy nem tudnám sokáig hallgatni.
Szóval meg kell hallgatni ezeket és úgy dönteni.

bajnokpityu pl gépbe meg valami kell ami hangot ad ki, szóval az inkább csönd nem játszott nálam sem.

[ Szerkesztve ]

(#196) PuMbA válasza Ribi (#195) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is volt sokáig HD201. Sok mindent nem tud, de így is drágábban több hallgathatatlanabb fejes van nála és nem szorít :)

[ Szerkesztve ]

(#197) Bodz


Bodz
Topikgazda

Van azért a DT235-nél 10e körül jobb fejhallgató, a Superlux HD661, Renkforce CD-340 pl.

(#198) Ear001 válasza szakibá... (#165) üzenetére


Ear001
addikt

Odáig nagyjából rendben is van, hogy a digitális részben lineárfázisú a dolog, de a hangszóró, adott esetben a füles fázis-frekvenica görbéje is változik egy ilyen beavatkozás után, meg az erősítőé is, hiszen nem lineáris jelet kapnak.

(#199) szakibá... válasza Ear001 (#198) üzenetére


szakibá...
senior tag

Valamit félreértesz. A lineárfázisú EQ lényege éppen az, hogy a fáziskarakterisztika változtatása nélkül lehet korrigálni a hangszóró, mikrofon, vagy fejhallgató amplitúdó karakterisztikáját, az erősítőét pedig nem kell, az lineáris ezekéhez képest. Ez a fajta EQ nem változtat az eddigi fázismeneten. A korrekció tökéletes nem lesz, mert csak korlátozott számú paraméterezhető sávszűrő szokott lenni, a hangátalakító eszközök pedig cifrább görbéket produkálnak. Ez a szűrő pl. 6 sávban dolgozhat. De az is lehet, hogy egy bizonyos anomáliát éppen egy hagyományos EQ-val lehet kompenzálni, amikor a fázisgörbe is kiegyenesedhet, javítva az impulzusválaszt.
Nem pontosan fogalmaztál, az eszközök átviteli tulajdonságai nem változnak, csak a rájuk küldött jel. Ha sikeres, akkor a lánc végén megjelenő végeredmény lehet jobb, mint a korrekció nélkül. Van, amikor ez a fajta szűrő, máskor a hagyományos adhat jobb eredményt. Egyik sem a Szent Grál, rontani is lehet velük, a használó lelke rajta. Leginkább az volna jó, ha nem volna szükség rájuk.
Persze a gyakorlatban ezeket a szűrőket nem a hangszóró vagy fejhallgató korrigálására használják, hanem keveréskor a felvett hang alakítására, hogy a célnak megfelelően szóljon. Amiről eddig írtam, az elvi lehetőség, nagyon kevés lehallgató rendszerben használják még.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#200) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

6. Bp-i PH!-s fejhallgatós találkozó időpont-egyeztetés kérdőív
Akit esetleg érdekel, de nem tudott róla eddig. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.