Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) guppy válasza kNG (#400) üzenetére


guppy
őstag

ha van lehetőség menj el meghallgatni a HD660-at fiziknél, a beyert nem tudom hol lehet

(#402) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#399) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lényegtelen már, végül 2db 662B-t rendeltem, ha valakit érdekel a másik jelezze majd...

(#403) vzsryl válasza B-L-A-C-K (#402) üzenetére


vzsryl
nagyúr

5k-t kapsz érte.. nehogy jól járj, ha már így kiszámoltad... :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#404) B-L-A-C-K válasza vzsryl (#403) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ó mi jól járok 480 Ft-al...:D Nem is az iszonyatos nagy haszonszerzés céljából rendeltem 2 db-ot, hanem mivel itthon hogy nem lehet már kapni (vagyis 9 ezer alatt biztos nem) gondoltam mást is fog érdekelni olcsóbban vagyis 9000 Ft alatt.

Amúgy hogy ne csak a hülyeségről beszéljünk lenne egy kérdésem. :)
Mivel említettem már, nem vagyok otthon a témában, ez a bejáratás dolog milyen zenékkel kell megcsinálni? Ilyen vegyes zenéket elindítok közepes hangerővel 24 órán át egyfolytában, és kész?

[ Szerkesztve ]

(#405) schawo válasza B-L-A-C-K (#404) üzenetére


schawo
titán

Így van. Ha pedig a füles közben a fejeden van, akkor legalább nem is unatkozol. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#406) B-L-A-C-K válasza schawo (#405) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

És ha ezt nem csináljuk meg hanem egyből veretjük neki a zenét akkor elromlik, vagy nem fog olyan szépen szólni?

(#407) HThomas válasza B-L-A-C-K (#406) üzenetére


HThomas
senior tag

Semmi baja nem lesz... a bejáratás során ami történhet, hogy kicsit változik a hangja, de ez akkor is bekövetkezik, ha közben a fejeden van :)

(#408) schawo válasza B-L-A-C-K (#406) üzenetére


schawo
titán

Első pillanattól hallgathatod normál hangerőn. Nem új Wartburg ez a Merkúrtól. :D

Az pedig, hogy mennyi idő alatt járódik be, elég változó. Sok fülesnél nincs komoly változás, de némely típus többszáz órát is igényel, míg kialakul a végső hangja.

Erről jut eszembe, hogy a T70 is legalább száz órát ment, mire rendben lett a magasa. Már kezdetem ideges lenni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#409) HThomas válasza schawo (#408) üzenetére


HThomas
senior tag

Erről jut eszembe, hogy a T70 is legalább száz órát ment, mire rendben lett a magasa. Már kezdetem ideges lenni.

Ilyen változást mi okoz?

(#410) B-L-A-C-K válasza schawo (#408) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor számomra nem sok értelme van ennek a bejáratás dolognak, azt hittem tönkremehet ha nem jól csinálod. Úgy képzeltem el a bejáratást mint mikor a motor/kocsi motorját megfúratod és be kell járatni hogy összekopjon a henger...:D

[ Szerkesztve ]

(#411) ginola


ginola
addikt

Egy nyitott fejhallgató mennyire lehet zavaró, ha a helységben pl. tanul vki.

(#412) kNG válasza B-L-A-C-K (#410) üzenetére


kNG
senior tag

Esetleg lejátszhatsz rajta pink, white, és brown noise-t (ha jól tudom ez a nevük?)...

Ebből csinálsz kb. 3 karikát (mondjuk 3 éjszaka amíg alszol), és akkor már alakulnia kéne valaminek, de mint ahogy a guruk is írták fejhallgatója válogatja hogy mennyit kell járni, és mikor alakul ki a végső (legjobb) hangzás...

Egyébként én jobban szeretem ha nem járatom be a fejhallgatót direkt módon, hanem csak akkor használom amikor szeretnék rajta zenét hallgatni, filmezni, játszok stb.

Így átélem a hang "evolúcióját" és megtapasztalom ahogy egyre jobban szól a fejhallgató! :C

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#413) HThomas válasza ginola (#411) üzenetére


HThomas
senior tag

Attól függ milyen hangosan hallgatod... ha elég halkan, és relatíve messze van a másik ember akkor valószínűleg már nem hallja... de nagyobb hangerőnél már biztos, hogy kihallatszik, és nagyon zavaró. Biztos hallottad már BKV-n, na olyan :)

(#414) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#415) AkosAkos válasza kNG (#395) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Én bízom a válaszodban és tudom(láttam),hogy értesz hozzá,csak én mindig megkérdezek több embert is+máshol azt mondták,hogy ehhez nem érdemes hangkártyát venni.
De nem néztelek le,sok mindent elmondtál a válaszoddal és jókat ajánlottál(annyira,hogy azt fogom venni(a fejest)),de a hangkártyában még nem voltam biztos,meg most amúgy eredetileg csak egy fejest akartam venni.
De köszönöm mégegyszer a tanácsot! :R

[ Szerkesztve ]

(#416) zzola


zzola
félisten

Shure SRH240A-ről valakinek van tapasztalata?

(#417) vzsryl válasza zzola (#416) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Használd a keresőt! Egyébként mélyhiányos.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#418) zzola válasza vzsryl (#417) üzenetére


zzola
félisten

HAsználtam, nincs róla semmi a másik topicban sem...
*de van, SRH240...

[ Szerkesztve ]

(#419) guppy válasza zzola (#416) üzenetére


guppy
őstag

VAN, személyes tapasztalatomból annyira emlékszem h nem voltak nagy kiemelések a hangjában, de alaplapiról sztem dobozhangja van (persze én sokkal drágább fejesekhez vagyok szokva, és 2 percnél többet nem is hallgattam, így kezeld fenntartással véleményem)
így már nem túl releváns ez a hozzászólás ...

[ Szerkesztve ]

(#420) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Hifisó 2012 (fejesek röviden)

Beats: végre meghallgattam "rendesen" néhány modellt. Azt ugye jól tudjuk, hogy manapság a hangminőség nincs közvetlen hatással az árra (lásd jelen márkát). Mindenesetre akad egy két hallgatható darab. Viszont az árukért már jó fejhallgatót is lehet kapni.

Monster: megkezdődött a különválás (vagy eddig is volt?) a Beats-től. Szerintem sokra nem mentek vele eddig. 80-0E-ért egy aktív zajszűrős és dobozhangú cucc nálam vicc.

Sennheiser: az Amperoir tök jó, simán DT1350 vetélytárs. A Momentum egy kalap szamóca volt akkor és ott több zenével is, viszont jól néz ki és kényelmes is. A HD800 elé tett forrás vhogy nem tetszett, pedig ha jól tudom hozzá tervezték. A HD700 csalódás volt, ráadásul balance probléma is volt a fejessel.

Aiaiai: jajj, ahogy schawo fogalmazott.

Audio-technica: csak a nagy fejesek érdekeltek. Reméltem lesz AD2000 is, de az sajnos nincs hivatalosan EU-ban (:F). Tavaly nem volt elég tapasztalat a 2 nagy zárttal. A W5000 nálam továbbra is kiesik, viszont a W3000 (ha az ár tényezőtől eltekintünk), akkor benne van az első 5-ben (3-ban?). Nem nagyon akart lekívánkozni

Hangfal/hifi terén 2 magyart emelnék ki: Human Audio és Bizsók Hangsugárzó Manufaktúra
Mindkettő egyedi módon és jól közelített meg a témát.

Most hasznos élményekkel gazdagodtam, jó volt a társaság is (schawo :R), 1500 Ft-ot megért.

Szakibá, téged láthattalak ma a hifisón dél +/- 1óra körül?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#421) SOAD19


SOAD19
addikt

Ma láttam egy fiatal leányzót az utcán egy Shure 440-essel a fején, dícséretes. Ezt, feltétlen meg kellett osztanom veletek. :DDD

(#422) vzsryl válasza SOAD19 (#421) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ennyi? Elvitted szobára vagy valami?
Így nem elég izgi a történet... ;]

:DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#423) PR0JECTNR56 válasza SOAD19 (#421) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Valóban dícséretes dolog, nem kérted el a nevét/számát? :C

(#424) SOAD19 válasza PR0JECTNR56 (#423) üzenetére


SOAD19
addikt

No, de uraim! A leányzó volt vagy 16-7 éves talán, én meg vagyok 27... :P

(#425) vzsryl válasza SOAD19 (#424) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mai világban... lehet tanított volna 1-2 dolgot... :U :D

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#426) Dave™ válasza fi:zi'k (#420) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na most elgondolkodtam megér-e nekem ennyit meghallgatni a W3000-et. Figyelembe véve, hogy úgysem akarnék soha ennyit költeni rá, talán jobb, ha nem hallom :D Az AD2000 meg nem csak EU-ban, de USA-ban sincs hivatalosan. Japán meg HK ami biztos, talán még Ausztrália is kiesik, pedig ott nyomják rendesen. Sajnos rossz az időzítés is, mert most jön napokon belül (Japánban) az X széria a nyitottból, remélhetőleg világszerte megindul pár héten belül.

Most nézem: 3000 Ft a belépő. Ezt nem gondolhatták komolyan...

[ Szerkesztve ]

(#427) Audison válasza SOAD19 (#424) üzenetére


Audison
senior tag

Csinos volt a fején a fejhallgató ? :U

(#428) SOAD19 válasza Audison (#427) üzenetére


SOAD19
addikt

Hejj srácok, és mi van a belső értékekkel?! :P

(#429) PR0JECTNR56 válasza SOAD19 (#428) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az már önmagában is jelentős belső értékre vall, hogy Beats helyett egy Shure volt rajta. :D

(#430) Audison válasza PR0JECTNR56 (#429) üzenetére


Audison
senior tag

Pontosan! :D

[ Szerkesztve ]

(#431) PuMbA válasza SOAD19 (#421) üzenetére


PuMbA
titán

Debrecenben melyik utcán?

(#432) SOAD19 válasza PuMbA (#431) üzenetére


SOAD19
addikt

No, csak nem kicsi a világ, csak nem ismerősöd?! :DDD A Bethlen utcán, a Kölcsey Központtal szemben láttam, az említett kisasszonyt.

(#433) Epf válasza krichd1 (#394) üzenetére


Epf
tag

Ezzel talán ki lehet próbálni, hogy valóban a ház rezonál-e ?
http://www.zeitnitz.de/Christian/scope

Ha egyszerű kísérletet akarsz, akkor (gondolom a párna könnyen lejön) a párna alatt a hangszóró körüli nyílások kb. felét ragasz le szalaggal (Leukosilk könnyen lejön utána). Én az elöl hátúl lévő kicsiket takarnám le egy-egy függőleges csíkkal. Valszeg teresebb, részletesebb lesz. Ha nem teszik könnyen, nyom nélkül eltüntetheted.

(#434) PuMbA válasza SOAD19 (#432) üzenetére


PuMbA
titán

Nem és arrafele csak ritkán járok... :( :DDD

(#435) Dany007


Dany007
veterán

A szubjektív véleményem a Sony XB-500-ról.

Külsőre tetszetős. A párnák kicsit tényleg traktorgumira hasonlítanak, de ettől még szép. Kényelmesnek is kényelmes, bár a fejpánt részen nincs szivacs, illetve csak egy lehelet vékonyságú. Engem nem zavar, de lehet 1-2 óra folyamatos használat után van akinek kényelmetlen lesz.

A hangja jó. Olyan amire számítottam és amire ennyi pénzért számítani lehet. (~ 15k körül van (volt) újonnan).
A mély nagyon jó, nekem nagyon tetszik. Pont kellemes, nem is biztos, hogy kéne több. Ettől függetlenül a magas is szépen meg van. Viszont ahogy azt többen is mondták már, bizony mindez a középhangok kárára megy. Ott elveszik a részletesség úgy érzem.
Az EQ-t próbáltam alapon hagyni, de úgy valamiért minden szám olyan "fakónak" tűnt. Nem tudok jobb hasonlatot. :) Mint amikor egy képen megvan ugyan minden ami kell, de fakók a színek és amiatt borul az egész. Itt is azt éreztem. Ezért a mélyet ici-picit magasabbra tettem alapnál, a magas hangokat pedig jobban kiemeltem. Így szerintem ideális. Van megfelelő magas és mégsem olyan domináns a mély - mint a korábbi házimozihoz beállított EQ-m esetében.

Az számomra is kiderült, hogy tényleg leginkább elektronikus zene hallgatásra való. Hallgattam rajta klasszikust (FLAC) és Queen-t (ez is egyfajta klasszikus ma már), de nem volt annyira meggyőző. Jó volt, szép volt, de nem estem hanyatt tőle.
Elektronikus zenéhez viszont teljesen jó (trance, house, techno, goa stb). A mély kellően megvan. Olyan mély tartományokat is hallani, amit másnál nemigazán. Érzem ahogy üti az agyamat. :) Sőt, Bodz által linkelt Bass tesztnél kifejezetten megfájdult tőle a fülem. Pár másodpercnél tovább nem bírtam.

Aztán... próbáltam filmet is hallgatni vele. Na nálam az volt a wow hatás. :) Transformers első részének azt a részét próbáltam, mikor a helikopter leszáll a támaszponton és átalakul majd vad lövöldözés kezdődik. Mindezt 1080p-s blu ray anyaggal (mkv), ahol az eredeti 1532kpbs-os hangot hallgattam. No, az brutális volt. A házi-mozim esetében nincsenek ilyen tiszta, elkülönült hanghatások. Igaz itt a térérzet nem volt túl nagy - lévén sztereó (+zárt) a fejes - de mit sem számít...... Teljesen igazatok volt még az ámokfutásom legelején. Mikor mondtátok, hogy inkább egy jobb sztereó fejes, mint egy azonos árú 5.1-es. Egyszóval nagyon jó hangja volt. Amikor ezek a robotok átalakulnak helikopterből robottá, ott az éles, magas és a közép hangok is nagyon szépen, és nagyon tisztán élesen kivehetőek voltak. Mindez karöltve azzal a brutális méllyel... hát eszméletlen élmény. Az volt a meglepő a filmnél, hogy amíg zenében egyes számoknál észrevehető volt bizonyos hangok "összemosása", itt nem így éreztem.
Szóval legnagyobb örömömre jó alapanyag esetén filmezésre is kiváló.

Játékot is próbáltam, az is jó. De már 4-5 éve csak hobbiból játszok és nem sportszerűen, így azt nemigazán tudom megmondani arra a célra mennyire lehet jó. Nekem hangilag tökéletesen megfelel.

Szóval összességében nagyon megvagyok elégedve a cuccal. És szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget! Főleg a "gyors reagálást" mikor a fehérvári MM-ban próbálgattam és kérdeztem.
Bőven azt kaptam mint amire számítottam, talán többet is. Mindezt rettenet olcsón. Ugye eleve 20-25k környékén gondolkodtam... aztán közbeszólt az asszony... :) de így is... nagyon jól jöttem ki a dologból.

Kezdi bizergálni a fantáziámat vajon milyen lehet egy komolyabb cucc. Nyilván a nagytestvér az XB1000 lenne a következő, vagy a Denon D1100. Gondolom pár héten belül megszokom ezt a mélytartományt és utána már végképp mindent mélyhiányosnak fogok érezni. Azért a D1100-ban érezhetően tisztábbak és szebbek voltak a hangok, ezért érdemes lenne meggondolni. Vagy esetleg valami harmadikat hasonló karakterisztikával... Mindegy is, mert manapság nem fenyeget az a veszély, hogy elköltsek 50k-t egy fejhallgatóra. Viszont legközelebb biztos nem adom lejjebb, hiszen ha már erről váltok, akkor látványos váltást szeretnék, legalább olyat, mint amilyen ez volt nekem egy abszolút noname gagyi fejhallgatóról váltva.

(#436) dudika10 válasza Dany007 (#435) üzenetére


dudika10
veterán

"nem is biztos, hogy kéne több."

Többet már nem nagyon kaphatsz... :N
Még +EQ is?

Azt hiszem nyugodtan kijelentheted, hogy "basshead" vagy. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#437) Dany007 válasza dudika10 (#436) üzenetére


Dany007
veterán

Elképzelhető... Pedig utóbbi időben már nagyon érdekel a többi hang is! :D De Bass nélkül nekem nem sokat jelent.
Lehet azért van ez - az utóbbi hetekben gondolkodtam rajta - mert az első valamire való hangot kiadó eszközöm egy 150 wattos mélynyomó volt. Amihez egyedi mélyláda készült. 16 évesen kaptam. És onnantól kezdve 1-2 éven át csak arról az egy mélyládáról hallgattam mindent. Zenét, filmet, játékot... Jó kis Denon erősítő hajtotta... olyan 4 emeletet vitt át fél hangerőn. Nagyon jó volt. :)
Szóval lehet innen indult ez az egész bennem... :S

(#438) bajnokpityu válasza kNG (#400) üzenetére


bajnokpityu
félisten

235 helyett bármi,szerintem

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#439) SOAD19 válasza PuMbA (#434) üzenetére


SOAD19
addikt

De, akkor miért kérdeztél rá az utcára?! :)

(#440) krichd1 válasza Epf (#433) üzenetére


krichd1
addikt

Miért csak a felét, akkor már miért nem az egészet ? Inkább a házat kellene, mint itt szerintem. Majd kísérletezek vele a napokban. Viszont a ragasztószalag olcsóbb, mint ez a Dynamat. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#441) PuMbA válasza SOAD19 (#439) üzenetére


PuMbA
titán

Mert az is előfordulhatott volna, hogy 1 utcával arrébb lévőt mondasz ahhoz képest, ahol szoktam menni és akkor full mindegy, hogy melyiken megyek :))

[ Szerkesztve ]

(#442) bajnokpityu válasza fi:zi'k (#420) üzenetére


bajnokpityu
félisten

3000 ettem is sokkal jobb mint 5000,de nekem inkább csak nagyzenekarin tetszett. Pl sima zongoran nem annyira. Antalope Dac erositorol ment, nem gondolom, h miatta ne tetszett volna.
Hd700 sztem sem jo fules. Es valóban ratyi a seni erositoje.
At bol nekem a nagy meglepi az aktiv zajszuros volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#443) Bodz


Bodz
Topikgazda

Ez milyen állat? Érdekes a kialakítása. Hifisón van Sony? Nem hallgatta valaki?

[ Szerkesztve ]

(#444) Epf válasza krichd1 (#440) üzenetére


Epf
tag

Ha az egészet leragasztod, szerintem egy erős magas kiemelésed lesz.
A nyílások a magas hangok egy részét a membrán elé vezetik, így kioltják egymást amennyiben ellenkező ütemben találkoznak (vagy erősítik ha azonos ütemben). Ezért lehet az egészet hangolni a nyílás méretével, és ezért lehet sokat próbálkozni mennyi maradjon.
Ha teljesen lezárod akkor a membrán mögött nem tud szabadon áramlani a levegő, nehezebben mozog.Ez a mélyekre lehet hatással ahol nagy membrán elmozdulás kell a megfelelő energia kiadásához. Mivel a membrán nehezebben mozog, magasban tompább lesz az egész (eltűnnek a részletek), torzíthat.
Ha eltávolítod a gyári üvegszövet szerű fátyolt, akkor túl könnyen áramlik a levegő, nem csillapodik megfelelően a mebrán, torzítani fog, erősödik a kioltás és kiemelés (vagy gyárilag bazi erős a mágnes és a membrán felfüggesztés csillapítása, ami megint más problémát okozhat).

Egy példa a kioltásra:
Ez előbb linkelt programban találsz szignálgenerátort. A régi Philips fejhallgatómat azzal vizsgálva, gyári állapotban pontosan 5 kHz -en a bal oldalon nem adott ki semmilyen hangot.

Egyébként bármilyen szalaggal próbálhatod. Kis darabokat tegyél rá és akkor apránként tudod levenni, közben pedig próbálgasd.

A gyárak ilyennel nem szórakoznak hanem beállítják egy sorozatgyártáshoz alkalmas átlagra, hogy az egész sorozat nagyjából egyformán szóljon. Lehet hogy a csúcskategóriát hangolják (nem tudom) de akkor meg is kérik az árát.
Hangolásra profi mikrofonokon láthatsz példákat - apró furatok,rések - de ezek százezres árcédulákkal kezdődnek.

(#445) fi:zi'k válasza Dave™ (#426) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A realitás talaján maradva biztos nem fogok W3000-et venni én se.
Egyébként nem az van, hogy áll leejtős a fejes, csak egyszerűen van olyan jó, hogy nem akarod levenni. Az AD2000 mellé pedig lehet jó választás lenne. ;]

Igen, a belépőért 3E valóban sok, de volt előregisztráció 40% kedvezménnyel, illetve kuponos oldalon is lehetett venni jegyet, ahol fél áron adták. Én utóbbin vettem, és ez már emészthető összeg.

Hf-s témára: most épp fejest vettem volna, de nem is ez a lényeg, hanem hogy vagy tizedjére játszották el ezt velem.

(#442) bajnokpityu
Tényleg jó az At ANC rendszere, de a nálam lévő Shure fülessel, passzívan, hasonló eredményt lehetett elérni.
Mondjuk egy repülőúton már esélyesebb lehet előbbi.

(#443) Bodz
Sony-t csak a HM részlegen láttam.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#446) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Contaxg: amennyire ketté tudom választani a Dac es a többi hangját, jo lehet az antalope vagy hogy is hívják lavry utodnak. Vagy a Human Dac. Nagyon jól szól a spdif források, dacuk , erositojuk az lcd3al. Most mar bejáratva is hallottam. Más kategória, mint a d7000, t1,hd800, bármi.

Nekem szemelyes sorrend lcd3,k1000,d7000,hd800,at 3000,hd600,hd650,es jóval később szeretném a beyereket,v többieket.

Fizik: Ja, a zajszuros.

Schawo: sztem a 3000es at stílusban, saját koordináta renszerukben magasabb szint, mint az 5000. Az nem illik a palettara.

Hd700 dongos, tényleg szégyen. Azonos lancrol tényleg jobb volt a 650.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#447) schawo válasza bajnokpityu (#442) üzenetére


schawo
titán

Az zajszűrős AT (ANC9) tényleg meglepően jó lett. És működik is.

A másik relatíve kellemes meglepetés a legnagyobb Dr. Dre volt (Pro). Végre készítettek egy olyan fülest, ami nem fog két hét múlva magától széttörni, és a hangja is egész fogyasztható olyanoknak, akik nagyon szeretik a mélyeket. Az új sorozat (most már csak Monster néven) viszont nem lett az igazi. Próbálták kicsit csökkenteni a mély kiemelést, de ez rengeteg áldozattal járt, a 90k-s, kapcsolható zajszűrős modell (Inspiration) is akkorát torzít a közepén, hogy az kellemetlen. Cserébe a zajszűrő legalább jól működik (nem úgy mint a Studiónál).

Meghallgattam az Aiaiai vízálló változatát (Capital) is. A valaha hallott legborzalmasabb hang érkezett belőle. El se tudtam képzelni, hogy ilyen egyáltalán létezik. Simán alulmúlja az összes Dre, Skullcandy fülest, de a világon bármit 1000 Ft fölött. Nem tudom, hogy gondolták.

Az új HD25 formájú Sennheiser Ampeior komolyan hallgatható darab lett, sokkal jobb, mint a 25 széria bármelyik tagja. Hangban sokkal jobb a Momentumnál (ami szóra sem érdemes), csak sajnos teljes mértékben örökölte a HD25 durva kényelmetlenségét.

A HD700-ért nagy kár volt. 50-ért is drága lenne. A HD650 3x körberöhögi, ami továbbra is az egyik legjobban sikerült füles.

Az AT W5000 és W3000 voltak a fény az éjszakában a fejhallgatós vonalon. Sajnos se AD900, se AD2000 nem volt kiállítva, a többi olcsó AT pedig a szóra sem érdemes kategória. Persze nem Beats szint, de pl az M30 nálam még a HD201 szintet se üti meg.

Se Beyer, se Shure, se AKG, se B&W, se Focal, szóval a füles részleg elég sivár lett.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#448) ginola válasza schawo (#447) üzenetére


ginola
addikt

Szia

15e Ft környékén véleményed szerint a Beyer 710/ 910 jó ár/ érték arányú?
Kényelmes, viszonylag semleges hangú fülest keresek.

(#449) krichd1 válasza Epf (#444) üzenetére


krichd1
addikt

Köszi az infókat. :R
Azért gondoltam, hogy az egészet kéne ilyen selyem szerű anyaggal, mert a HD650-nél is így láttam. [link] (második sor első kép)
Szépen össze lehet legózni a HD600/650-et ezzel a Yoga CD-880-al, mint ahogy az előző linkelt posztban is látszik és ebben is: [link] :DD

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#450) dudika10 válasza schawo (#447) üzenetére


dudika10
veterán

Amperior jó, csak se a szürke, se a kék nem az igazi...
Egyébként a szokásos recept (főleg az ára):
"Végy egy régi fejhallgatót, módosítsd itt-ott (itt legalább számottevő módosításokról van szó), fogd az árát, majd vedd a dupláját."

Aiaiai tényleg vicces.
A Beats és Monster termékek pedig továbbra is mocskosul túl vannak árazva.
A Beats jó irányba menne, de ezzel a tempóval mire odaér, ahova kéne...

Ezzel az AT-val kíváncsivá tettetek, de ahogy Fizik véleményét olvasom ez se vitte többre, mint egy jó IEM.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.