Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#66351) brumi1024 válasza Tikakukac (#66350) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez a jelenség telefonos oldalon egyértelműen megfigyelhető, de talán az itteni topicban objektívebben látják sokan a dolgokat.

Ez pedig szerintem emberfüggő. Én pl ilyen szempontból igényes vagyok, talán túlságosan is, engem megőrjít, ha mondjuk megreccsen a gép nyitáskor, vagy valahol megfogva, megszorítva, de van akit ez egyáltalán nem érdekel és észre sem veszi. Az autónak is nekiesek és szétszedem, ha zörög benne valami aminek nem kellene ;]

[ Szerkesztve ]

(#66352) Tikakukac válasza brumi1024 (#66351) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk úgy, hogy inkább nem mondom el a véleményem arról a topikról.

Én olyan dolgokról beszélek amit nem tudhatsz. Ott a Thinklight az x200-ban. Mindegyikben meg fog dögleni, kivétel nélkül. Mert úgy lett csinálva, hogy ilyen lesz. Van akinek ekkora van akinek akkor. De fog. Na ezt te ránézésre a büdös életben nem mondod meg, mert ez nem recseg nem ad hangot nem csinál semmit. Én ezekről tárgyalok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66353) Yany válasza brumi1024 (#66351) üzenetére


Yany
addikt

Brumi, sajnos nem. Tika itt fúj a macesekre, de közben amikor tényekkel alátámasztott negatív tapasztalatokat írtam meg a Vostro 5470-esről, akkor elég jól a torkomnak esett és a mai napig ajánlgatja néha itt valaki azt a gépet, holott nem egyedi, csak az én esetemben létező gondoktól szenved az a gép... és a tulaja. Szóval ennyire nem feketefehér. Egy dolgot persze nem lehet elvitatni, a sok-sok tapasztalatot, amit az ajánlatokban kamatoztatnak itt sokan és ezért kivételesen hasznos nekik (nektek) köszönhetően ez a topic. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#66354) brumi1024 válasza Tikakukac (#66352) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez a hozzáállás például elég erőteljesen segít az ilyen sztereotípiák kialakításában mind a két oldalon.

A Thinklight is látható. Csak szét kell szedni, amit én meg szoktam tenni, és meg is tettem a jelenlegi teljes MB palettával. Ránézésre például a későbbi anyagfáradást nem tudod megmondani, maximum kimérni.

(#66353) Yany: Persze, azért írtam a talán és az objektívebben szavakat. Alapvetően az almás topicra gondoltam, és ott sem mindenkire.

[ Szerkesztve ]

(#66355) stigma


stigma
addikt

Sziasztok , munkatársam szeretne laptop-ot venni, 12k magasságáig az alábbi kitételnek megfelelően:
- Megalább 1 év bolti garancia
- Filmezésre,hetezésre, kisebb játékokra ( fia ~8-10 éves, nem tudom miket netszik de nem Crysis 3-hoz kell )
- 13 vagy 15"-os kivitel legyen.
- Persze ilyen árkategóriában Win nélkül van gondolom.
- USB 2.0/3.0 de ez alap minden gépnél már.
- max 500GB-os HDD
- 4Gb ram
-Esetleg dedikált VGA hátha a gyerek játszana valamin. :DDD

Eddig ezt a 2 versenyzőt néztem:

1. Lenovo IdeaPad G500
2. Dell Inspiron 3542

Ezen felül bármilyen ajánlatot szívesen fogadok.

Köszönöm előre is. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#66356) runner 125 válasza Tikakukac (#66346) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tudod te is nagyon jól, h évek óta csinálnak ilyen hűtássel ultrabook-okat. Sehol sem görbült meg a káva és lett foltos a kijelző. :)

Egyébként mi a baj az itteni Apple topikkal? Sokszor nem írok oda, de amiben eddig kértem, kaptam is segítséget, készséggel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#66357) Tikakukac válasza brumi1024 (#66354) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez nem hozzáállás kérdése. Nyugodtan le lehet ülni kockáspapírral és leszámolni hány gyök2/2 szintű ember van egy TP topikban és egy Mekkk Elek topikban. Nem alakul itt ki semmi senkivel meg sehogyan. Ezek betontények voltak eddig is meg lesznek is. Mondom ismét: apple haterezéssel csak az 50-es IQ alattiak vádolhatnak maximum, volt is belőle pár legutóbb is. Aztán kikottyantottam, hogy bocsi szifonom van meg OSX-et tolok asztalin. Akkor szimplán csak lehülyéztek, mert kifogyott a többi troll érv :DDD Jól szórakoztam rajtuk, bevallom.

A Thinklight látható? Kétlem, legalábbis ha te szemre megmondod egy szalagkábelről, hogy mennyi kijelző lecsukás van még benne, mielőtt lenyesi a panel és a felső csík talizása csak úgy egy mikronnyira, hogy ne menjen át vagy a jel vagy a fesz. ...akkor valóban át kell adnom a stafétát.
Boríthatod te széjjel a gépet nyugodtan. Amíg ugyanabból nem láttál minden verziót és azokból is tucatszám hibásat vagy 2 polcnyit szétkapva, addig az semmi. A hibákra amiket már tudok azután jöttem rá, hogy csak ezt a típust szedtem-raktam-adtam 3 évig. Azért elég merész kijelentés lenne azt mondani, hogy ezt kihozza valaki 1 gépből vagy szétszedésből :B

runner 125: Nem görbülésre gondoltam vagy ilyen triviális dolgokra. Ha ilyen egyszerű dolgok mennének tönkre mindig, akkor hálát adnék az Úrnak. A szépen lassan kialakuló rejtett hiba az ami megadja az életed sava borsát :B

A mobilos topikról tudok nyilatkozni. Azt sóval kell hinteni.

stigma: 3542 az jó. Van pár elcseszett megvalósítása, de jobb lett mint a régiek külsőben biztosan.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66358) stigma válasza Tikakukac (#66357) üzenetére


stigma
addikt

:R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#66359) adrian94


adrian94
őstag

sziasztok.ez fontos lenne hogy mennyit ér : Dell 3521

CPU i3 3217u
VGA HD4000 + 7670m
HDD 500GB
4GB 1600mHz Ram
2017.02 ig garis
eredeti win8 64bit

[ Szerkesztve ]

(#66360) kecsawi válasza adrian94 (#66359) üzenetére


kecsawi
senior tag

ITT

(#66361) magedla válasza Khelben (#66338) üzenetére


magedla
tag

Köszönöm a segítséget, felírtam a két HP-t és az X-es Thinkpad-eket a listámra. A modernebb processzor és erősebb IGP miatt valóban szimpatikusabb a 2560p.
Jól gondolom, hogy a 12-14" kitétel miatt viszonylag drágább gépeket fogok csak találni? Ha egy 15"-es, nehezebb gép is beleférne, akkor lenne esély jobb kijelzőre, akár erősebb GPU-ra? Utóbbira üzletiben gondolom nem sok esély van, de hátha van ötletetek.

True victory is victory over oneself

(#66362) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Sziasztok!

Laptopot keresek a következő paraméterekkel:
17"-os kijelző FHD, 2winyóhely, 4db USB amiből 2db min. 3as, nagy akkuidő.
Magyar. Számlás.
Létezik ilyen, mert eddig nem találtam?
Keret 250eFt.

(#66363) SzalaiG válasza silvergod (#66341) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nekem 5évig bírta. Szeretem. Inteles VGAval örökélet. :)
Egy ssd nagyon megdobja a felhasználói élményt. +Hdd caddy és tárhely is van.
Nagyon jó kaszni és szép kép. Win7 HP 64+ Netezni-filmezni tuti.

(#66364) Tikakukac válasza SzalaiG (#66362) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem találtam ilyet. Újban tuti nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66365) SzalaiG válasza Tikakukac (#66364) üzenetére


SzalaiG
addikt

Miért??? :Y :F

(#66366) Tikakukac válasza SzalaiG (#66365) üzenetére


Tikakukac
titán

Dell 7720 régen ezt tudta. De az ugye kukás lett.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66367) Yummy


Yummy
tag

Hello!
Néztem 2 gépet mind a kettő 150k ft. :hp pavilion 15-n052sh és n002sh
Szerintetek megéri valamelyik ennyiért? Ha nem, tudnátok alternatívákat mondani ennyi pénzért? Film, zene, netezés, wow és sims3 menne rajta.
Előre is köszönöm!

(#66368) hool


hool
aktív tag

ha választani kell lenovo w vagy dell workstation?

(#66369) Khelben válasza hool (#66368) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hülye kérdés, melyik, milyen? stb. Amúgy meg HP :D

(#66370) hool válasza Khelben (#66369) üzenetére


hool
aktív tag

hp felejtős. Vagy melyikre gondoltál?
mod:amúgy w520/w530 vs nemtudom

[ Szerkesztve ]

(#66371) SigmaW


SigmaW
tag

Sziasztok, apámnak kéne notebook, nem vagyok otthon a témában, ezért kérek segítséget, filmezni, netezni kéne a gép

Elvárás
- vásárlás: a héten
- új előny
- 100.000 alatt
- gyors WiFi / Mobilnet
- nagy üzemidő
- HD filmek lejátszása
- 14.1" is elég
- gyors böngészés

[ Szerkesztve ]

Rendszergizda :)

(#66372) SzalaiG válasza Tikakukac (#66366) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nincs utódja?

(#66373) Tikakukac válasza SzalaiG (#66372) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha lenne azt írtam volna.

SigmaW: Az új az felejtős maxiban, esélytelen teljesen. Nagy üzemidőt kéne definiálni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66374) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Lenovo B590-nek milyen lehetséges alternatívái vannak még? (Főleg a sima Inteles procis változatnak)
Főleg irodai munka/programok használata, filmezés netezés. Nem nagy hardverigényű alkalmazások.
SSD-t szeretnék belerakni a HDD helyére, a DVD meghajtó nem lényeg, de szükség esetén lehessen bele szerelni. Kijelző méret 15,6, A tömeg mind1 nem lenne hurcolva. Op rendszer nélkül.
Használt, de megbízható garis gépet keresek.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#66375) garfield-r


garfield-r
tag

Sziasztok!

Új laptopot keresek, és az alábbi két típusra tudtam szűkíteni a kört, és kíváncsi lennék a véleményetekre:
1. DELL NB Inspiron 3542 15.6" HD, Intel Core i3-4030U 1.90GHz, 4GB, 1TB, DVD-RW, Intel HD 4400, Linux, 4cell, fekete - 3 év garancia
vagy
2. LENOVO NB IdeaPad G50-70, 15.6" HD GL FLAT, Intel Core I3-4030U (1,9GHz), 4GB DDR3, 1TB HDD, Intel HD Graphics 4400, DVD-RW, 4cell, DOS, fekete - 2 év garancia

(#66376) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem egy Lenovo G505S laptopot.
AMD A8, Radeon 8570/R5, 8 gb ram, 1TB HDD.
Az igényeimnek megfelel a gép az árához viszonyitva de kell-e "félnem" a márkától?
Asus es Sony fan vagyok, de azokat nem bírom megfizetni ha a lenovohoz hasonló teljesítményt várok el.
Továbbá van a gépben 8gb SSD, az mire jó? (win. nem fér, mire tudok ennyi kevés helyet használni)?
Tapasztalatom még nem volt Lenovóval.
Merjek belevágni? Nekem ennyiért nagyon best buy vagy spóroljak még és akkor Asus? (30-40 ezret nem ér meg a jobb márna)
Köszönöm!

(#66377) btudos válasza garfield-r (#66375) üzenetére


btudos
veterán

Garancia miatt a Dell, egész korrekt masina lett.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#66378) HoaryFox válasza csipszikutya (#66376) üzenetére


HoaryFox
őstag

Az nem SSD, hanem SSHD, vagyis olyan merevlemez, amiben van egy x méretű "gyorsítótár" a rendes HDD-n kívül, ahová betölti a gyakran használt dolgokat, így gyorsítva valamennyit :)

Remélem segítettem!

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#66379) Khelben válasza Predator2 (#66374) üzenetére


Khelben
nagyúr

Itt nézelődj. B590-et szerintem mindegyik veri.

(#66380) csipszikutya válasza HoaryFox (#66378) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Így már világos, meg is értettem! Köszi :))
(nem vagyok jártas ennyire már ebben a világban)

(#66381) karandip


karandip
tag

Helo,
WOWozásra kéne egy laptop, viszonylag olcsón. Használtan is jó. Ha minimumon viszi 30+ fps-el már elégedett vagyok.

(#66382) nemere88


nemere88
csendes tag

Hello!

A 3 gép közül melyik lenne a jobb választás?
Sajnos nem ismerem a két márkát, így nem tudom mennyire megbízhatóak.
[Acer]
[Asus1]
[lAsus2]

Ha ebben az árkategóriában van más alternatíva 17" gépekre (film, kevés játék, photoshop), várom a tippeket. Néztem még a HP pavilion-okat is, érdekelne a véleményetek.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#66383) Khelben válasza karandip (#66381) üzenetére


Khelben
nagyúr

Legalább azt áruld el, mennyit szánsz rá, anélkül nehéz lesz segíteni. Minimum 2. generációs i3 vagy i5 proci kellene, annak az integráltja már elviszi normálisan. Ha esetleg belefér egy harmadik generációs, akkor meg már medium részletességgel is játszhatsz. Nézd meg pl itt a HP 6470b-t 136k-ért.

(#66384) ityam


ityam
senior tag

Hali

Barátnőm öccsének szeretnénk egy laptopot venni aki játékra használná főleg. Tudom nem szerencsés notin játszani de most ebbe ne menjünk bele. Sokat használja az én notim ami nagyon tetszik neki szóval valami hasonló jó lenne. Ami nekem van az egy ilyen Sajnos ilyet már nem nagyon találni, de valami hasonló kellene. Fő szempont hogy 120K körül legyen az ára és minél jobb videókártya legyen benne mert az kell leginkább a játékokhoz ebben a noti kategóriában.
Egyik ismerősöm mondta hogy tudna nekem szerezni egy ilyen notit 120K körül: [link]
Kicsit ebben erősebb talán a proci de nem szimpi az U betű a végén. viszont a videókártya meg sokkal rosszabb. Az ár miatt pedig jó lenne. Milyen alternatív ajánlatot tudtok adni amiben erősebb a videókártya de lehet gyengébb a proci. A sztenderd 15,6 colos méret jó.Tárhely nem kell extra nagy. 500Gb jó. a 4gb ram is elég szerintem.

Valami javaslat?

(#66385) mcsabi84


mcsabi84
senior tag

Úgy fest maradok az ASUS zenbooknál, mert nem találtam egy normális alternatívát se 300k körüli árban. Az ux32ln változatokat nézem, a kérdés, hogy melyik lenne a jobb deal:
ASUS UX32LN R4030D
vagy
ASUS UX32LN R4031H

(#66386) karandip válasza Khelben (#66383) üzenetére


karandip
tag

háát... max 60k-m van rá. Uncsitesóm laptopja elviszi minimumon kicsit szaggatva, az 20k használtan.

(#66387) Tikakukac válasza karandip (#66386) üzenetére


Tikakukac
titán

Csodavárás van, tőke nincs. Ez ennyiből húzóka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66388) Khelben válasza karandip (#66386) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vehetsz valami P8600-at 4500MHD-val, de sok jóra ne számíts. Én is játszottam olyan gépen, de gyűjtögetésen kívül nem sokra jó. Az előbb linkelt oldalon nézz körül 60k-s kategóriában, hogy legalább ne valami széteső szart vegyél. Az ottani gépek legalább minőségiek. Nézd meg a Lenovo T61-et Nvidia Quadro vga-val 52990-ért.

Ityam: Ennél lejjebb nem érdemes menni.

Tikakukac: Az az egy volt dedikált vga-val ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#66389) Tikakukac válasza Khelben (#66388) üzenetére


Tikakukac
titán

És miután megnéztük a T61-et NVS-el gyorsan távolodjunk is tőle, míg nem nálunk pukizza össze magát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66390) ityam válasza Khelben (#66388) üzenetére


ityam
senior tag

Köszönöm. Ez szimpinek tűnik sebességre. még az árat kell majd elfogadtatni a családdal :)

(#66391) Primordus


Primordus
csendes tag

Szép estét, egy nagy dilemma előtt állok.

Egy új notebook ot szeretnék vásárolni, és nem tudok dönteni. Maximálisan Gaming-re szeretném használni, de a jelöltek között nem tudok választani:

1. MSI GX70 3CC-274TH Destroyer

2. Lenovo Y50 (4gb vga val)

3. ASUS G75JZ T4016D

Az első kérdés az lenne, hogy megéri-e az 1. és 2. kárára megvenni a 3. de lényegesen drágább gépet. Magyarul tud-e annyival többet, mint amennyivel többe kerül?

Ha nem, akkor bízhatok e az MSI féle AMD videokártyában, illetve a gépben, ami elvileg erősebb mint az Y50 ben lévő 860 as? Vagy a Lenovo a jobb?

Ha viszont egyik sem, akkor tudnátok javaslatot adni, hogy milyen notebook-ot vegyek?
Az összráfordítás: 300000-400000 Ft között van.

[ Szerkesztve ]

(#66392) Mikulásbá válasza Primordus (#66391) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mindenképp az ASUS a nyerő,kicsivel több,mint kereted.Egy SSD-t érdemes még bele venni,de azt lehet később is.
A kulcsszó a HŰTÉS! Abban az ASUS gamer szériái verhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#66393) Tikakukac válasza Primordus (#66391) üzenetére


Tikakukac
titán

1. Hacsak nem vagy süket, akkor ez nem a te géped.
2. Hacsak nem szeretsz grillezni a gépeddel, akkor ez nem a te géped.
3. Ezt nem is találom.

Gyanúsan többet fog tudni, nem fő le és nem dönti ki a ház oldalát a venti hang.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66394) Mikulásbá válasza Tikakukac (#66393) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egy 0(nulla) lemaradt : G750JZ

(#66395) Primordus válasza Mikulásbá (#66394) üzenetére


Primordus
csendes tag

Szóval azt mondjátok megéri azt az extra ráfordítást az ASUS?

Mert nem akarok túlfizetni egy gépet, ha a másik mondjuk 120000 Ft al kevesebbért nem számottevően gyengébb.

Illetve Lenovo Y510P-re? Ugyancsak grillez? Milyen teljesítmény szempontjából a többihez viszonyítva?

ui: köszönöm a korrekciót Mukulásbá

[ Szerkesztve ]

(#66396) Mikulásbá válasza Primordus (#66395) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A G750-nek van saját topikja,ott olvasgathatsz a gépről,tesztekről,hőről,FPS-ről,stb.
Nekem csak JH volt,de játéknál nem volt semmi gond semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#66397) Союз


Союз
újonc

Samsung NP900-at lehet még kapni valahol 15"-os változatban? [link]
Külföldi / használt is érdekel.

(#66398) unyadavid


unyadavid
senior tag

Hello, Lenovo IdeaPad Z500- ban lehet otthon hdd-t ssd-re cserélni gari vesztés nélkül?

(#66399) btudos válasza Союз (#66397) üzenetére


btudos
veterán

Szerintem soha nem volt 15"-es verzió belőle.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#66400) saby97


saby97
tag

Sziasztok!

Laptopszalon kínálatában ezt az ASUS-t találtam a legjobbnak ebben az árban:

ASUS X550LB-XO114D:

http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/laptop_notebook?mode=search&order=price&by=asc&pg=3#pid_11950

A cél, hogy a jelenlegi C2D E6600 - 9600 GT konfignál erősebb legyen, ami a processzort tekintve jócskán megvan, de a videokártya erősségében nem vagyok biztos :F
Igaz, hogy a processzor is U verzió, jobb lenne egy M bele, de az már más árat adna neki :D

A felhasználási cél, vegyes lenne: Ps, Ai, Max, játékok, Vegas, Unity, Notepad++ :DDD

...szóval jó lenne, ha bírná a 9600GT tempóját. (tudom, hogy nem túl új, nem túl fejlett kártya, de nem nagyon találtam még olyat, ami kifogott volna rajta, az már más kérdés, hogy nem is kerestem :) )

A vásárlás a közeljövőben tervezett, de kérdéses az időpont.

Esetleg tapasztalatok ezzel a laptoppal, a procival vagy a vga-val kapcsolaban?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.