Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#140701) dugo_ válasza adp (#140700) üzenetére


dugo_
veterán

Vagy rádobtok még 30ezret és megveszitek az első ajánlott gépeket i3U-val, vagy akár ki is dobhatjátok az ablakon azt a 90ezret, mert funkcionáló számítógépet nem kapni ennyiért újonnan... És hol vagyunk attól, hogy ajánlott is legyen. Még csak a hardvert nézve sincs ennyiért semmi.

(#140702) Tikakukac válasza adp (#140700) üzenetére


Tikakukac
titán

Feltettél egy kérdést, megkaptad rá a választ.

Amit akarsz nem létezik. Most azért ne én vagy más legyen már hibás, mert neked nem tetszik egy piac árazása :B Én sem háborgok a hentesnél, mert nem annyiért adja a húst, amennyiért nekem kellene :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#140703) TheNewDawn válasza adp (#140700) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ha meg ennyi a keret, akkor be kéne látni, hogy ennyi és kész, és nem kéne ragaszkodni az újhoz, mert ennyiért normálisat csak használtba lehet venni.
Ez olyan, hogy új kocsit akarsz venni, verheted cipőtalppal is az asztalt toporzékolva, hogy márpedig nekem új kell és kész, ha 1,5 millió forintod van rá mondjuk , akkor bizony nem fogsz tudni újat venni, ill ki tudja, lehet ott is kapsz vmi összetákolt szupermini Daewoot, ami jó eséllyel pár hónap múlva szétrohad vagy szétesik, vagy rászáll egy szúnyog és behorpad.

(#140704) DamianB válasza adp (#140700) üzenetére


DamianB
őstag

[link]
Meg marad is , ez van ezt kell szeretni van az amit ajánlottak a többiek és ( valószínűleg jó is lenne) van ez . Én nem győzlek meg hogy ezt vedd de ha 90 a határ és hogy új legyen lehet böngészni.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#140705) h4mi1


h4mi1
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanság
(2) A gépre szánt összeg forintban? 350-400k
(3) Felhasználás? Gaming, zenélgetés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Mostani játékokra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD 256Gb jó lenne, ram 16gb , optikai nem kell.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új.

http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_IdeaPad_Y520.jpg a 400k-s mennyire jó?

[ Szerkesztve ]

(#140706) TheNewDawn válasza h4mi1 (#140705) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Dell 7577, pont 350 be kerül. MOndjuk ebbe 8 gb ram van csak, de egyrészt ennél több egyelőre kidobott pénz kb mert totál felesleges az esetek 99% ban, másrészt pedig ramot bármikor és bármennyit lehet bőviteni később is.
[link]

Lenovo Y520 jó választás, ha kevés pénze van valakinek és nem bán kockázatot vállalni az erősebb hardver érdekében, mind más esetben 300 felett borzalmas.

[ Szerkesztve ]

(#140707) h4mi1 válasza TheNewDawn (#140706) üzenetére


h4mi1
tag

kevés? a 400,000 ft os -ra gondoltam i7 7700 HQ 16GB ram Geforce 1060 8Gb 256gb ssd 1tb hdd

(#140708) TheNewDawn válasza h4mi1 (#140707) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Hol látsz te 400 ért i7 essel és 16 gb rammal Dellt ? Szerintem az nem 400, hanem 450.

(#140709) h4mi1 válasza TheNewDawn (#140708) üzenetére


h4mi1
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#140710) Chaser válasza DamianB (#140694) üzenetére


Chaser
titán

Masik 5000-20000 embernek meg megdoglott gari utan 2 hettel ( :
Ki lehet fogni, de annak te uj szerianal nem fogsz utana jarni, tartos tesztnek van egy feltetele, kiadas utan 1-2-3 ev teljen el, de igazabol az se jelent semmit, ha csak nem tesztelnek tobb ezer daraboFel millas-millas profi uzleti gep is elhullhat barmikor, uj gepnel minel tobb garancia minel jobb szerviz hatterrel, alap adatok ellenorzesevel ha van teszt, hogy hut, hogy nyeklik-nyaklik, stb, ennyit lehet tenni

Szerk:
adp raboksz egyre amelyik tetszik kulsore, mivel mind bajos lesz legalabb kivulrol szeresse a gazdi
Osszefoglalot ajanlom, van egy also osszeg szint, ami alatt itt nem adja senki a nevet ajanlashoz, mert nincs mit ajanlani
Ha nazlid van kifogsz olyat ami elpotyog par evig, ha nincs akkor nincs

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#140711) dugo_ válasza h4mi1 (#140709) üzenetére


dugo_
veterán

Bajnokok választása mind gép, mind bolt terén... ;]

(#140712) TheNewDawn válasza h4mi1 (#140709) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ennyi erővel a kukába is beledobhatod a pénzt, ott is jobb helye lenne. Ha már Lenovot akarsz venni, akkor Y720 at vegyél, az van ugyanolyan jó mint a Dell, de minek vennél olyat iszonyat bizonytalan szervizszolgálattal ugyanolyan árban, ha vehetsz helyette jó szervizszolgálattal rendelkezőt ?

Pedig hidd el, nekem is Y520 am van, és szerintem nagyon jól választottam, de nincs az az isten, hogy i7 és 1060 as kombóban olyat vegyek, kb felrobban a gép szerintem az első komoly játék futtatásánál. egy i5+ 1050 ti vel még pont jól elbír a hűtése, ( tapasztalat ) de annál többet ráereszteni felelőtlenség.

[ Szerkesztve ]

(#140713) Chaser válasza TheNewDawn (#140712) üzenetére


Chaser
titán

Dehogy robban, csak leveszi a vga-t 1050 szintre, cpu-t meg i3-ra ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#140714) TheNewDawn válasza Chaser (#140713) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Jah igazad van, de amig leviszi, már addig is károsodik azért a gép kicsit, és mivel az ilyen belépő szintű gamer notiknak az anyaghasználata azért nem a legjobb, tuti nem tesz jót neki a dolog hosszútávon.

(#140715) Khelben válasza h4mi1 (#140709) üzenetére


Khelben
nagyúr

Épp tátott szájjal tervezel berohanni a f@szerdőbe, hogy klasszikust idézzek.

(#140716) Chaser válasza TheNewDawn (#140714) üzenetére


Chaser
titán

a bga-nak nem tesz jót, károsodni nem fog rövid távon, hosszú távon majd leválnak a chipek
kár is róla beszélni, mint mondtad 1050ti-vel és i5-tel elvan, 1060-as verziót ad dell is ugyanannyiért jó szerviz háttérrel, ha neki a lenovo kell vegye, ő pénze

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#140717) Joker_5x


Joker_5x
tag

Halika !!

Kéne valami napközben a kezem alá, amit tudok hurcibálni "A-bol B-be" :)) ehez kéne egy kis segítség.

1. Kövi hónapban venném meg a gépet.
2. Max.: 100-120k, vagy olcsóbb is lehet persze
3. A felhasználás tere kb. kimerül a film nézésben, office ill. World szerkesztés,..++ pár régebbi játék pl.: Hearthstone,, NFS MostWanted (2005) , Heroes might and magic 5 és hasonlo játékokat vigyen el.
4. A játékokat feljebb írtam :)) felbontás terén a laptop max febontásán menjenek a játékok mediumban :) ilyen régi játékoknál talán meg oldható egy alap videokari is..
5. A kijelző mérete 13" nagyon max.: 14"
6. Elég sűrűn lesz hordozva a gép, szóval 4-5 órát bírjon minimum az akksija
7. Windows 7 vagy 10-rt támogassa
8. SSD jobb lenne mint egy mezei HDD min.: 250gb , optikai meghajtó nem kell, 4-8gb ram legyen benne
9. Egyéb kívánság.: HDMI, min.: 2db USB
10. Akár használt is lehet a gép, de akkor min.: fél év gari legyen rá :)

Előre is kőszike a segítséget :)

üdv.: Joker_5x

Még 1 olyan kérdésem lenne, hogy érintőképernyős Windows-os lapikban is gondolkodom. Akár a szét szedhetős és igy tabletként használható kütyükben is. Sajnos e téren totál semmi tapasztalatom nincs, így nem tudom hogy jók e avagy sem.. láttam olyat is amit összevissza lehet hajtogatni :D elég fura volt számomra. Ezek meg érik a pénzüket vagy felejtö napi használatra?

[ Szerkesztve ]

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#140718) Khelben válasza Joker_5x (#140717) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Elitebook 840, 120-ból kijön még bele egy ssd is.

(#140719) choco01


choco01
addikt

100.000 forintig böngészésre mi most a legjobb választás?(újonnan, dos, 15,6")

HP250 G5 vagy G6 Dual Core N3060-al megfelelhet a célra? Esetleg a kettő közül melyik a jobb?

Vagy más márka vagy típus? :F

:R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#140720) TheNewDawn válasza Khelben (#140718) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Tudom hogy a Heartstonenak nincs nagy gépigénye, meg a HOMM 5 nek sem, de szerintem a HD 4400 nem biztos, hogy tudja őket futtatni.

(#140721) G@bi90MR válasza G@bi90MR (#140633) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!
Mennyire lehetetlenek az itt leírtak? Merre induljak el esetleg?
Előre is köszönöm!

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#140722) Chaser válasza choco01 (#140719) üzenetére


Chaser
titán

ugyanez i3-mal +20e körül, nagy ívben felejtsd el az n3060-at, tabletbe való, ssd-vel is lassú, böngészésre is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#140723) choco01 válasza Chaser (#140722) üzenetére


choco01
addikt

Jól gondoltam akkor.. Megpróbálom rabeszelni őket 130 ezres keretre.. Gondolom azoknál mindegy hogy Hp 250 vagy Dell Vostro?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#140724) Khelben válasza G@bi90MR (#140633) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer Aspire 5 vagy ha inkább munka a cél és a jobb billentyűzet meg hosszabb garancia, akkor Probook 450 G5

(#140723) choco01 : nagyjából egyforma a két gép.

[ Szerkesztve ]

(#140725) mohitook


mohitook
tag

Sziasztok,

Nos, pár napja aktívkodtam és gamer notebook-ot kerestem, mostmár leszűkítettem a kört a következőkre:
Dell Inspiron 7577
Acer Predator Helios 300

A Dell mondhatni az egekig van magasztalva a fórumon, viszont az elérhető konfigok 1060-as kártyával igen elcseszettek magyarországon... (vagy rettentően elszállt az áruk..).
Egészen konkrétan ha van benne 1060 akkor csak i5 7300-at tesznek bele, és vagy SSD van, vagy HDD, a kettő együtt sosem (pedig jó lenne mindkettő)

Emellett ittvan az Acer, ami külsőre nem olyan megnyerő mint a Dell letisztult formái, de beletesz mindent egybe amire nekem szükségem lenne:
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/acer-predator-g3-572-73gw-nh-q2beu-006-laptop_29820-adatlap

Ezzel van konkrét tapasztalatotok? A napokban már tényleg szeretném elintézni a vásárlást, ezért szeretnék mihamarabb dönteni.

- megjegyezném, hogy az i5 7300 és i7 7700 közti különbség mikor válhatna a jövőben égetővé? fejlesztésre is használnám a gépet, ezért gondoltam, hogy az i7-el jobban járok, de ha annyival mégsem..?! -

[ Szerkesztve ]

(#140726) golfvariant


golfvariant
aktív tag

1. 1-2 hónapon belül venném a gépet
2. Max 200ezer
3. Torrent, Filmezés, zenehalgatás, böngészés. Fejlesztés, C#, Java stb..
4. Játszani nem akarok, elég az Intel intergált vga-ja! Nem kell plusz hibaforrás egy AMD/NV videokártya személyében :)
5. A kijelző mérete 15.6" érdekelne
6. Nem sűrűn lenne hurcolva
7. Nem kell OS majd megoldom :)
8. Csak SSD-s gépet néznék, később optibay-el kerül bele egy HDD is!
9. HDMI és Gyors Wifi :) Egyik helyen sem irják, hogy 2x2 Mimo vagy 3x3 Mimo-s kártya van benne. Nem irják milyen kártya van benne (25-30Mb/s-el jó lenne ha birná az AC-s wifi, ASUS AC56U wifivel kergetném a biteket, de ha 3x3 Mimo lenne benne, akkor hajlandó lennék beruházni egy új routerre!
10. Új gép érdekel!

Az alábbi két gépet néztem ki!
Notebook1 + egy év garancia plusz pont!
Notebook2

[ Szerkesztve ]

(#140727) Khelben válasza golfvariant (#140726) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fejlesztésre nagyon kevés lesz az 1366x768. HP 250-ből már kapsz ennyiért fullhd kijelzőset, de szerintem Vostroból is. Olcsóbban jönnél ki, ha hdd-s gépeket néznél és utólag vennél bele ssd-t.

[ Szerkesztve ]

(#140728) golfvariant válasza Khelben (#140727) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Nem fontos annyira a FHD, ha kevés lenne a felbontás, akkor van itthon monitor és rá tudom dugni :)

Linket tudsz adni az "olcsóbb" gépekről? :)

[ Szerkesztve ]

(#140729) golfvariant válasza Khelben (#140727) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Dell-es gépbe már pakoltam SSD-t dvd iró helyére, de ott nem akart működni, ezért HDD helyére kellett tennem. A HDD-n volt egy ragasztás, ami megbontása garancia elvesztésével járhat (több helyen olvastam), ezért néznék SSD-set és HDD-t tenném a DVD iró helyére!

(#140730) Chaser válasza golfvariant (#140728) üzenetére


Chaser
titán

kevés lesz, és ocsmány képminőség is társul hozzá, ha mindig monitorról használod ok, de akkor minek notebook?:)
ssd-t vehetsz utólag, és legalább olyat veszel amilyet akarsz

szerk: legtöbb gépben már van m2 ssd-nek, hdd-nek sata, dvd meg egyre kevesebb gépben van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#140731) Khelben válasza golfvariant (#140729) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vostro ssd-vel, fullhd-val, i5-tel és 8 GB rammal megvan 200-ból. Hidd el, hogy kell a fullhd, 1366-on nem fogsz elférni.

Ugyanez HP-ból 191k, de itt csak 4GB a ram.

[ Szerkesztve ]

(#140732) #72487936 válasza Khelben (#140731) üzenetére


#72487936
törölt tag

200-ért ez a Vostro egy jó vétel, ráadásul 8 GB RAM-mal a hónap vétele. :C

(#140733) mohitook


mohitook
tag

Az előző kérdésemhez szeretném még hozzátenni, hogy ezek az 1060-asok MaxQ-sok? nem látom leírva sehol, de mivel "elviekben" úgy adták ki, így gondolom azzal jönnek.
Az előzőmre azonban még mindig nem kaptam választ, ha valaki tud valamit hozzáfűzni azt örömmel veszem, hála nektek lebeszéltem magamról az Asus GL szériáról is (és mit megúsztam vele...).

(#140734) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Mi volt a probléma a Vivobookokkal? Próbáltam visszakeresgetni de nem találtam.
Általában nem jók vagy csak bizonyos szériák?
Ez pl. Ajánlott?
Vivobook pro

Rickeffe

(#140735) DamianB válasza mohitook (#140725) üzenetére


DamianB
őstag

I5 VS i7 kérdésben érdemes be nezned a gamer noti fórumban ott egy időbe elég sokat vitáztak róla ( szerény véleményem szerint nem érdemes vele foglalkozni)
Azt a Heliost jól kifogtad tudásom nincs hozzá akkora hogy merem ajánlani de nekem bejön ez a felszereltség . De hát van a Dell nagyon minőségi össze rakassal . Én pl azt csinálnam hogy megvennem a Heliost és elvinnem pásztáztatni megbízható helyre.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#140736) Khelben válasza Rickeffe (#140734) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 90 fokos cpu nem túl egészséges. Felfűti a körülötte lévő alkatrészeket is, amik a sok felmelegedés-kihűlés során károsodhatnak. Az új Vivobookban szerencsére már megoldották a hőelvezetést, így nem sül rá a kezed a billentyűzetre, de a belső hőmérsékletek még mindig túl magasak ahhoz, hogy bátran ajánlani lehessen.

(#140737) Unbr0ken


Unbr0ken
újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300 ezer Ft, ha jelentős ár/érték arány javulást ellehet érni akkor +-15%
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Inventor(ez a legfontosabb), ANSYS(komolyabb számításokra asztali gép), egyetemre járok ezért asztali gépet váltana ki a hétköznapokban.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Full HD
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", hordozhatóság miatt, tervezéskor TV-re lenne kötve vagy a jelenlegi 27" monitoromra(S27D590C)senkinek nem tudom tiszta szívből ajánlani...:D
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Súly rendkívül fontos számomra. Napi szinten hordozva lenne egyetemre, de utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
W10, de lehetőleg szoftver mentesen mivel iskola rendelkezésre bocsájtja.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD a programokhoz max 80-90Gb adat, adat tárolásra HDD biztonság a fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, de nem gondolom, hogy ez különleges igény manapság :D
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, illetve számlaképes

Sajnos nem vagyok valami nagy tech guru és az igényeim miatt már teljesen elvesztem a kínálatban. Remélem tud valaki segíteni akinek van tapasztalata tervező programok és laptopok kapcsolatában. Jelenleg csak egyetemi felhasználásra kell, de később munkámhoz is tervezem használni. Előre is köszönök bármilyen segítséget :)

(#140738) Wa2x_ válasza mohitook (#140733) üzenetére


Wa2x_
veterán

Szia!

Kb. anyagminőségben mindkettő ugyan azt tudja (megnéztem őket), a Dell kijelzője kissé hajlékonyabb. A Helios-nak a kijelzője jobban bejött, a színek szebbek, teltebbek. Hűtés mindkettőben baromi jó és a csuklótámasznál max. 28-32 fok. Design-nál nekem is a Dell a nyerő, viszont konfigban jobb az Acer. Garancia hossza ugyan annyi, minősége már kérdésesebb, de már van magyar Acer szervíz is, ha jól tudom és eddig nincs rá panasz. Acerhopban nagyon jófej mindenki. :)

Innentől Tiéd a döntés, mi a fontosabb.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#140739) Dhampir válasza mohitook (#140733) üzenetére


Dhampir
félisten

A Dell 7577-ben Max Qukurikúl, de rá kell kérdezni, hátha nemcsak lebutított konfigban létezik. 1050 Ti-vel adják 350.000 Ft körül, az is fájdalmas.

(#140740) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Asszony pajtásnak keresek új gépet a döglött, de szeretett Asus-a helyett. A kérdéssorra válaszolva:

1) Április elejéig bezárólag
2) 260 000 forint (kb. 850 euró) a plafon, de jobb, ha olcsóbb
3) Irodai szoftverek (Office, Java alapú adatbázis rendszerek, sok internetezés, YT, Netflix), tanulmányokhoz használná
4) -
5) 13-14" között, bár a 13-asakat egyre inkább kisebbnek érzi a kezdeti lelkesedés után
6) Kifejezetten hordozható legyen (otthon van komolyabb asztali PC), de a billentyűzettel kiegészített tablet kategória nem játszik
7) Windows 10
8) SSD mindenképpen, ami ha 256GB vagy több, akkor nem is kell mellé HDD. 8GB RAM ma már nagyon alap az ilyen felhasználáshoz is, több talán nem kell. Optikai meghajtó nem szükséges, az elődjén sem volt.
9) Háttérvilágítás a billentyűzetnek, hogy este is könnyen tudjon gépelni, illetve minél hosszabb akkuidő
10) Csak új, sőt jobb esetben Németországi üzletből (kint élünk)

Na és a végén már én is visszakérdezek: mit fog tudni a 7-8. i3 generáció 4 év múlva? Személy szerint ódzkodom tőle, ezért alapból i5-i7 környékén nézelődünk.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#140741) Chaser válasza Unbr0ken (#140737) üzenetére


Chaser
titán

Ha a hordozhatosag fontos nem 15,6" kell neked hanem max 14-es, de inkabb 13,3-as
Hdd biztonsagrol meg nem hallottam, de mindig tanulok valamit ( : semmivel nem biztonsagosabb mint az ssd, nyilvan nem gagyit kell venni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#140742) Khelben válasza Unbr0ken (#140737) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ne vegyél 15,6-ost napi hordozásra, főleg ne egyetemre és főleg ne akkor, ha van külső monitorod. 13,3-nál nagyobbat nem vennék, de nagyon max 14. Nyilván kis méretben a teljesítmény korlátozott lesz. Inventort nem ismerem, de tanuláshoz gondolom nem kell csúcs teljesítmény. Dell 5480 pont megvan 300-ból.

(#140740) Johnny_vT : Macbook Air? (Mi a tök az a java alapú adatbázis?) Windowsos gépből HP Probook 430 vagy 440 ugrik be, de az nem fog tetszeni neki szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#140743) Chaser válasza Johnny_vT (#140740) üzenetére


Chaser
titán

4 ev mulva ne attol felj h.keves lenne az i3, orulj ha meg nem doglott meg a gep ( :
2 magos i5 is ua., atmeneti orajel emelessel, amik erdemben gyorsabbak a 4 magos i5/7-ek
Azt mondjuk el kene donteni 13,3 v 14"
En gepemben 3. genes 2 magos i5 van, ht-t kikapcsolva hasznalom, turbo nelkul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#140744) Johnny_vT válasza Khelben (#140742) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A Mac-eket túlárazott divatfosnak tartja és ebben a véleményében eskü nem játszottam közre :DD

A Java alapú adatbáziskezelő cuccok alatt mindenféle gazdaságtani célszoftvert értek, vagy egy tucat félét használnak majd ezekből. De többet ne kérdezz, nekem a folyamatmenedzsment és társai nem képezik érdeklődési körömet :)

Az említett HP-k éppenséggel nincsenek ellenére, köszi a tippet!

(#140743) Chaser: Kizárólag 7. és 8. generációs Intel processzorokban gondolkodunk. Az új AMD az integrált Vega chipek miatt számunkra túlárazottak, a régiek pedig gazdaságtalanok (értsd: sokat fogyaszt és melegszik) és/vagy lassúak. Az előző egy 2 magos i3-6005U volt és a telefonomon jobban futottak a dolgok, mint azon (pl.: weboldalak betöltése asztali verzióban, Google Drive, stb.), emiatt 4 mag lenne a best case scenario.

Nyilván te sem és más sem tudja megjósolni a jövőt, csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a mostani vásárlással szeretnénk némileg túllőni a célon, hogy aztán később se csak székalátétnek lehessen használni a gépet. Úgy gondolom, hogy aki mára szeretne egy olyan gépet, amit paramétereztem annak nem kell 250 ezret költenie rá, talán még 200-at se.

Apropó: a saját, anno egyetemhez vett gépem 2009 óta szolgál. Hangos, forró, "szokásosan lassú" és már rég nincs benne akksi, de ezen kívül remekül működik. Kicsit túlzónak vélem amit írtál.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#140745) Chaser válasza Johnny_vT (#140744) üzenetére


Chaser
titán

Ha felreertheto lett volna arra celoztam, h az en lassan 5 eves platformom is helytall, aktualis platform se lesz hasznalhatatlan par ev mulva, foleg mivel sokkal ujabb utasitaszleteket es sokkal fejlettebb igp-t tud mint az ivy bridge, az megint mas kerdes a gep maga meddig fog menni
Sajnalatos h valami gond volt a gepeddel, nalam skylake notebook is porgott, bar tobben panaszkodtak h eszleltek lassulast, ott viszont bios, egyeb nyalanksag van a hatterben

Szerk:
Huha, egy egesz geped remekul szolgal 2009 ota, elarulom mit jelent ez : semmit ((( :
Kismillioszor ki lett fejtve, majd akkor gyere vissza ha az 1db utan tudsz tenni par nullat a darabszamhoz, ha kicsit belegondolsz, barmi mukodhet 10 evig, ugyanennyi erovel 1 het alatt meghalhat, mindig csak a ket allapot kozti ido kerdeses, azt nem tudja senki
Lehet a kovetkezo geped is elketyeg annyit, lehet meghal gar utan, sajnos azokbol tobben vannak akik utobbit nyerik meg

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#140746) Rickeffe válasza Khelben (#140736) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Áhhá. Kösz.
Az "új" az mit jelent? Az a pro?

Rickeffe

(#140747) p_adam


p_adam
addikt

(1) 1 hónapon belül
(2) 350-400e Ft
(3) grafikai tervezés
(5) 15,6 FHD IPS
(8) i7-7700 (vagy újabb) 512GB SSD 16GB RAM
(9) 1050 (Ti) VGA
(10) Csak új gép

( előre is köszönöm :R )

(#140748) Khelben válasza p_adam (#140747) üzenetére


Khelben
nagyúr

Munkagép nem jön ki ennyiből, maradnak a multimédiások, Dell 7577 pl. 512 ssd-vel és 16gb rammal nem kapsz gépet, de olcsóbb is ezeket a dolgokat utólag bővíteni.

(#140749) sebyoz


sebyoz
csendes tag

Sziasztok!

Korábbi ajánlásaitok alapján egy Dell Latitude 5580 vagy 5480 típusú lapost tervezek venni.

Egyetlen kérdésem maradt: hétköznapi használatra, hosszú távon kellhet-e nekem, a 4 magos i5-7440HQ
vagy elegendő a kövi 4-5 évre a 2 magos i5-7200U is? (+8 GB memória, 250 SSD)
Amire főként használni fogjuk: HD, 4K filmek lejátszása HDMI kábelen második monitorként használt TVre; minden napos böngészés, MS Office és más 'irodai programok' (suliba beadandók, munkahelyi doksik szerkesztése)

Köszi!

EHH

(#140750) Khelben válasza sebyoz (#140749) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 7200u is sok erre. 4-5 évre nyilván nem lehet előre látni, de az eddigi tapasztalatok alapján felesleges lenne neked a 4 magos cpu.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.