Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#117751) istnag válasza Khelben (#117749) üzenetére


istnag
addikt

Köszönöm.

(#117752) Bkrisz9 válasza Ed3r_X_ (#117742) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Használt játékos gépet nem igen szoktunk ajánlani. 960M minimum kell neked, néhol még az is gyenge lesz. A 950M FHD-n újabb címekhez tuti kevés. G vagy N (nem GL!) Asust kéne találnod használtan még legalább 1 év garival. Erre viszont kicsi az esély. Ja és igen 270-nél indul a DELL 7559 újonnan az lenne a legjobb de ha nincs pénz akkor nincs pénz sajna.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#117753) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Használt Lenovo X201 tablet-laptop i7-640LM / 4 GB DDR3 van vele valami probléma?
A kérdés ugyanez csak T420 - T430.
Alkalmi használatra lenne. Néhány Excel, Word, YT esetleg SD film szóval semmi extra.
128GB SSD menne még bele.

[ Szerkesztve ]

(#117754) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Augusztus vége - szeptember eleje
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 400.000 Ft
(3) Felhasználás?
Munka és tanulás szintjén: renderelés, tervezés (Solidworks, Keyshot, Maya3D) - (terméktervező mérnök)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra, de a fenti szoftverek akadásmentes futtatása fő szempont.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt IPS panel lenne a legoptimálisabb, de kompromisszum képes vagyok.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyetem és munka között, napi szinten. Valószínűleg nem, mivel Budapesten tömegközlekedek.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Egyetemistaként van hozzáférésem windowshoz, így nem fizetnék érte pluszba.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, memóriában 8 GB-ra gondoltam. Optikai nem szükséges, sőt jó lenne ha nem lenne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, USB3.0
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Köszönöm a segítséget!

(#117755) Khelben válasza Cicero (#117754) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha tanulásra kell, akkor erre jó egy Dell 7559. Ha dolgozni is fogsz rajta, akkor 470k körül már van HP Zbook 15.

(#117756) Szevaszam


Szevaszam
csendes tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm kinézett magának 2 notebook-ot, segítenétek hogy melyiket lenne érdemes választani?
ASUS R556LJ
ASUS Notebook R540LJ
Sajnos az általatok említett A514, A555, Dell 5558 ajánlását nem fogadta el.
Köszönöm!

(#117757) Sanya(nemfér


Sanya(nemfér
csendes tag

Üdv a hozzáértőknek! :D

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Két héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300 000 Ft- 325 000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Tanulásra, programozásra lesz használva. Mérnökinformatika szakon.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
matt IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Használnám utazás közben is (vonaton), suliban nálam lenne többnyire.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem fontos.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, 8 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI vagy DisplayPort
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Köszönök minden segítséget!

(#117758) anorche1


anorche1
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Remélhetőleg ebben a hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? 140 000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén) net, film, nagyon alap c#, játék csak hearthstone
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Hearthstone -hoz elég 720p -n a 20fps is
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14", 1600x900
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? szeptembertől suliba kb. minden nap
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) dos vagy linux
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 1TB, min 4gb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) gigabites Ethernet, hdmi vagy displayport és odd (Jelenleg van egy sata portos 120gb ssd -m, ez kerülne a hdd helyére, a hdd pedig az odd helyére. De olyan megoldás is szóba került, hogy ezt az ssd -t eladom, és veszek egy msata -s ssd -t.)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? használt

Jelenlegi kiszemeltem egy dell e5440, esetleg egy Dell 6430u HD+
Az U -s proci nem baj, eddig egy 4030u -t használtam.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#117759) _drk


_drk
őstag

Hali

Ismerősöm laptop-ot szeretne venni.

1. Most
2. 180-240k között
3. igények majdnem mind ami le van írva :) irodai programok, játék, , fotószerkesztés, ezek munka és tanulás szintjén a PS
4. Játék: Dota2 főképp és egy kis fifázás, 1-2 játék kipróbálása.
5.17,5" a méret, full hd, Fényes, IPS
6. Napi szinten munkába járás.
7.Windows 7-10
8.750GB-1TB kis SSD ha belefér a keretbe, 8GB RAM,Kell az optikai meghajtó.
9. Fizikai 4 mag! És jó lenne bele egy külön videokártya.

4 éves laptopot vált le. Ez is jó lenne ha menne ennyit! Szerintem egy i5-os proci jó lenne hogy időtálló legyen. A laptopos külön videokártyákhoz nem értek ezért kérem a segítséget. Mi az ami elviszi a dota2-őt fullba és belefér a keretbe.
Játékokhoz elég lenne a 720p, De kijelző legyen 1080p.

Nagy vonalakban ennyi.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#117760) Khelben válasza _drk (#117759) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7559-et szeretnél, de az nem 240k sajnos, hanem 280k. Amiről mindenképp le kell mondanod, az a 17,3-as méret és a 4 magos cpu. Ezek nincsenek 240-ért. Az erős vga és az ips kijelző között is választanod kell 240-ért, mert a kettő együtt nem megy. Ha ips, akkor Fujitsu A556G vagy Dell 5558 fullhd változata. Ha erős vga kell, akkor meg Asus K501, ami nem ips.

(#117758) anorche1 : inkább az E5440 vagy egy HP Probook 640.

[ Szerkesztve ]

(#117761) VVN97


VVN97
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ebben a hónapban, esetleg szeptember első két hetében

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-160 ezer

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Böngészés, filmnézés, dokumentumok szerkesztése

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Régebbi Assassin's Creed játékok (II, Brotherhood).

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD, matt kijelző

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lesz hetente néhány alkalommal, de nem használnám utazás közben

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Operációs rendszer ne legyen rajta, max. Linux vagy FreeDOS

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
DVD meghajtó legyen benne. Tárhelyből memóriából annyi, amennyi ebbe az árba belefér

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Mindenképp magyar nyelvű legyen a billentyűzet. Jó lenne, ha az akkumulátora viszonylag sokáig bírná

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenképp új legyen

(#117762) rudii


rudii
tag

Sziasztok! :)

Én már kinéztem egy laptopot magamnak. De azért kikérném a ti véleményetek is.
A szóban forgó termék.
Ár/érték arányban ez jó? Esetleg más honlapról olcsóbb? Vagy ti ebben az árkategóriában más ajánlanátok?
Minden kép várnék pár választ tőletek, számomra ez egy nagy segítség lenne. ;)

Üdv,
rudii

(#117763) Mikulásbá válasza rudii (#117762) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az ajánlott gépek között van.

(#117764) _drk válasza Khelben (#117760) üzenetére


_drk
őstag

Értem, túl nagyok voltak az elvárásaim :D

Akkor nem kell a a 17-es full hd kijelző! IPS se ha ez ilyen nagy extra. Elég a 15-ös.
Viszont a vasnak jónak kéne lennie I5 kellene hogy időt álló legyen, vagy az i3-ak is jók lesznek?

Megnéztem a laptopokat. Később ezek bővíthetőek? HDD mellé ezekbe lehet SSD-t tenni? Vagy éppen fordítva.?

Amúgy az Asus tetszik legjobban. mert abban egyben meg van. még dedikált video kártya is csak hát az i3.
Bár a 360m se teljesen meggyőző.

(#117765) Khelben válasza _drk (#117764) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez kb. jó párosítás, i5+950m, 230k. Később vehetsz bele m.2 ssd-t a hdd mellé. De ez a processzor csak 2 magos.

(#117761) VVN97 : 175k-ért van Asus K501 i3-mal és 940m-mel, az a belépőszint jelenleg a játékos gép kategóriában. Annál olcsóbban nem tudok gépet.

[ Szerkesztve ]

(#117766) anorche1 válasza Khelben (#117760) üzenetére


anorche1
őstag

A laptopsystemen kívül, van más bolt ami használt üzletiket árul garanciával?
És köszi szépen :R

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#117767) bitworm


bitworm
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon nagy szükségem lenne szakértelmetekre és segítségetekre. 6 éves szeretett notim feladta a küzdelmet, gyors cserére lenne szükségem, sajnos az utánaolvasásban csak még jobban sikerült összezavarodnom.

Látom, hogy javarészt 200-250k plussz-ra van hangolódva a légkör a fórumon. Esetleg ki tudnátok segíteni egy jelenleg nem borsos árral számoló user-t is?

Pref. a következő:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Lehetőleg tegnap, elszállt az előző laptop gpu-ja és jelenleg tanácstalan vagyok
(2) A gépre szánt összeg forintban?
90-120e Ft, maximum 140e Ft, mivel azonnal kellene nem tudok rá többet fordítani
(3) Felhasználás?
Irodai munka, böngészés, sorozatjunkie vagyok + filmek, néha napján játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Esetleg LoL/WoT eldöcögjön rajta
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" alatt lenne optimális; matt képernyőt preferálom; panel legyen használható, de nem kell 4k.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten utazom vele
(7) Operációs rendszer?
Megoldom, nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
120 Gb minimum; SSD-nek csak örülnék, de HDD is szóba jöhet, amúgy külső tárhelyről dolgozom; min. 4 Gb RAM; optikai meghajtó lehet benne, de tudom nélkülözni.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI, lehet mini is; webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Használt garival jöhet, amúgy az új vasat preferálnám.

Szemeztem Xiaomi Air-rel is üzleti megjelenése miatt, vélemény róla? Redmi 3 Pro-val eddig elégedett vagyok.

Segítségeteket előre is bitangul köszönöm!

Üdv,

bitworm

(#117768) Khelben válasza bitworm (#117767) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 645, HP Probook 430, de utóbbiban jóval gyengébb a vga. Ezen már szó szerint csak döcögnek a játékok.
Új gépből nincs ennyiért ajánlott 15 alatti méretben. És a használható panel sem ez az árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#117769) undercover


undercover
senior tag

Vágjunk bele megint talán már sokadjára :D

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Bármikor, de tudok várni.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350k huf
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Jó lenne 1080p de megvagyok a 720p-vel is ha kell. Nagyjából medium beállításokra gondoltam.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Méret mindegy, matt, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem érdekes.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1 TB, legalább 8gb.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
no.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Röviden már kicsit lejjebb adtam az igényeimet. Gondolkoztam a ASUS GL502VT-n is de nem hiszem, hogy jelentős árcsökkenést kapna sajnos :( Szóval gondolom csak egy GTX960M-es noti vagy egy GTX965M jöhet szóba. Megér egyáltalán plusz 20-40k hufot a GTX965M? Amit szívesen vennék GTX965M-el az egy Asus de ott csak 2gb-s verzióba láttam főleg nem kevés egy kicsit? Mondjuk low-mediumra kitudja. Amugy egy Dell vagy Asusra gondoltam.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#117770) Khelben válasza undercover (#117769) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7559 jó választás lehet 960M-mel. GL-es Asust ne is nézd, csak a sima G-st. 965M átlag 15%-kal erősebb, mint a 960M, nekem nem érne meg plusz 30k-t. 2 év alatt pont annyira lesz elavult, mint az olcsóbbik.

(#117771) undercover válasza Khelben (#117770) üzenetére


undercover
senior tag

A GL-es Asus miért nem jó amugy?:D

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#117772) Khelben válasza undercover (#117771) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mert egy átmatricázott X. Ha már műanyagot veszel, veheted feleannyiért is...

(#117773) szabonagyur válasza undercover (#117771) üzenetére


szabonagyur
félisten

A sima G-hez képest Lightosabb lett...:D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#117774) AnTomySm válasza undercover (#117771) üzenetére


AnTomySm
tag

Nekem a kedvenc hasonlatom még mindig amit itt olvastam az a "tejfölös pohár műanyagból fröccsöntött".

(#117775) Speccy


Speccy
senior tag

üdv!

1 : Akár holnap is.

2 : 150K körül.

3 : Irodai jellegű.

4 : Nincs játék.

5 : 15" körül.

6 : Csak itthoni használat. Asztali gép mellé kell kiegészítőek, tőzsdei jellegű programok használatra, de nem szeretném ha vánszorogna a gép, legyen normális sebessége.

7 : Lényegtelen.

8 : Csak SSD.

9 : Nincs

10 : Csak új

Árukeresőn átnyálaztam a kínálatot, és 160K-ért EZ best buynak tűnik, i5 (Skylake ráadásul), 8GB RAM, 256 SSD, bár gondolom ennek nincs magyar billentyűzetkiosztása, de nem halnék bele ha angol lenne. Ellenvélemény?

There is hope!

(#117776) Khelben válasza Speccy (#117775) üzenetére


Khelben
nagyúr

Miért ne lenne magyar billentyűzete? A hardver jó, a gép többi része belépő kategória (ugyanezt árulják 80k-ért is más hardverrel), tehát sokat ne várj tőle. Ha nem cipeled meg nem vered neki a falnak, akkor asztalon elmegy. Jobbat 150-ért nem tudok mondani, főleg nem fullhd kijelzővel és ekkora ssd-vel.

(#117777) Speccy válasza Khelben (#117776) üzenetére


Speccy
senior tag

Lehet hogy az van, de egy szóval sem írták sehol. Továbbá : Itt van mondjuk EZ, szintén nézegettem..EMAG-on 30K-val olcsóbb, de a drágábbik helyeken ott van hogy magyar billentyűzettel, ám az EMAG oldalán ki van írva hogy "a termék nemzetközi kiosztású klaviatúrával kerül értékesítésre"

There is hope!

(#117778) Khelben válasza Speccy (#117777) üzenetére


Khelben
nagyúr

"a termék nemzetközi kiosztású klaviatúrával kerül értékesítésre"

Ez nem a géptől függ, hanem a bolttól. Az emag román bolt, mindenféle szedettvedett gépet árul, a garanciális ügyintézésük nulla. Keress rá neten, hányan panaszkodnak rájuk. Ráadásul az ott vett gépet hiába viszed be a magyar HP-hoz, elhajtanak vele. Emagról csak olyan dolgot vegyél, amit nem gond kidobni, ha elromlik...

(#117779) Speccy válasza Khelben (#117778) üzenetére


Speccy
senior tag

Igen, tőlük soha nem fogok venni semmit, bár remélem az edigitállal sem fogom megszívni ha valami gond lesz. Akkor jó lesz nekem szerintem a fenti notebook! Köszi a választ! :)

There is hope!

(#117780) Khelben válasza Speccy (#117779) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az edigitallal nem tudsz szívni, mert ha baj van a géppel, az a HP-hoz kerül, nem az edigitalhoz. Erre jó a magyar garancia.

(#117781) undercover


undercover
senior tag

A G5XX széria Asusból mennyire ajánlott? Azt hallottam csak a G7XX-at érdemes mert az 5-nek szar a hűtése.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#117782) -PLevi- válasza QwErTy42 (#117473) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszönöm a választ!

Olvasgattam a topikot és arra jutottam hogy Dell 7559 lesz ebből. A négymagos CPU és 960M számomra megéri a felárat, főleg hogy ezzel már játszani is lehet. Ugyan a RAM "csak" DDR3, de valószínűleg úgysem venném észre a különbséget DDR3 és DDR4 között.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#117783) adika4444 válasza undercover (#117781) üzenetére


adika4444
addikt

A G5xx gépek közül itt is ajánlásra kerül sokszor néhány így vannak a sorozatban jó hűtésű gépek. Bár például G551-es az I7-tel már nem tud megküzdeni, de I5-tel még megy throtling nélkül.

üdv, adika4444

(#117784) benko.mayaa


benko.mayaa
újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A közeljövőben. Egyelőre még elboldogulok nélküle, de tönkrement az, amit használtam, és szeptemberre az egyetem miatt szükségem lesz rá.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
130k, ha szükséges, maximum 150k-t még ráköltenék.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Tanuláshoz kell legfőképpen, az Office csomag, az SPSS program és a Photoshop kellene hogy fusson, akár egyszerre is, illetve filmnézésre és böngészésre is fogom használni.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"-15,6", előny ha matt és IPS de ez nem feltétel, tudom hogy kevés a ráfordítandó összeg ehhez.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben kevésbé használnám, de hordozva napi szinten lenne.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy, az se baj ha semmi nincs rajta, Windows 10-el fogom használni mindenképpen, van licencem.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 500GB HDD, 120GB SSD, illetve 4-6 GB RAM.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
A legfontosabb szempont hogy könnyű legyen a hordozhatóság miatt, emellett webkamera, HDMI, USB3, jó ha van. Előnyben az i3 vagy i5-ös processzor.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Alapvetően újat szeretnék, de garanciával akár használt fiatal gép is szóba jöhet.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#117785) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Laptop vásárlásban kérték a segítségemet. A követelmények legyen fehér, ne legyen drágább 110 ezer forintnál, legyen új. Használatban semmi extra nincs(net, exel, word).

köszönöm a segítséget

(#117786) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok!
Bocsánat az off topicért, de szeretnék tanácsot kérni tőletek. Barátnőm pár napja vett laptopot windows nélkül. Ma bevitte egy boltba/szervízbe hogy telepítsenek fel neki egy win10-et. No innentől kezd érdekes lenni a dolog mert h őszinte legyek én ilyet még életemben nem hallotam -_- bemásolom szóról szóra h mit írt nekem barátnőm:
" megpróbálták telepíteni a win10et, el is kezdődött a telepítés, aztán egyszer csak megszakadt

hiába próbálkozott a csávó, nem ment, akkor hívott oda egy másikat aki jobban ért hozzá, ő sem tudott mit kezdeni vele, aztán valahol a gép hátulján találtak valami feliratot, ami arra utalhat h csak ssd-re lehet telepíteni. meg is kérdezte h milyen winchester van a gépben, mert szerinte akkor csak egy sima van

mondtam h igen, nincs benne ssd"

A gép egy Asus GL552VX-CN059D. Linket csatolom
http://www.laptop.hu/asus-gl552vx-cn059d-grey-fd
H ha valaki tud valamit h mi lehet a probléma megköszönöm.
Üdv

(#117787) Devily


Devily
tag

Sziasztok!

Nagyjából egy éve szerettem volna laptopot venni, de ez elmaradt. Azóta aktívan követem a fórumot és nagyra becsülöm a véleményeteket. Tavaly még egy inkább multimédiás/játékos gépet kerestem, de azóta egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor játszottam, így a mostani összefoglalót a megváltozott igényeimnek megfelelően fogalmazom át. Sajnálom, ha kicsit hosszú lesz. Legközelebb készülök egy TL;DR kivonattal is. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár már a héten. Legkésőbb szeptember végéig szeretném lezárni.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-280 ezer Ft. Foghúzósan 300-ig el tudok menni

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Alapvetően egy megbízható társat keresek a mindennapokra. Kevés itthoni MS Office felhasználással. Film,sorozat, youtube, stream szolgáltatások. Sok e-mail és üzenet megírása. Kevés CAD, pontfelhőzés, térinformatika. Utóbbiak munka szinten, de nem napi 8 órában és nem minden héten, csak ha éppen bejön egy kis dolog saját kontóra. Minimális játék. Úgy gondolom, hogy sem a CAD, sem a játék vonallal nem lesz gond, mert a jelenlegi vas is képes röccenésmentesen, vagy minimális kényelmetlenségek árán megoldani mindent, amire szükségem van. (i5 2410m+4GB DDR3+GT540M)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szempont. 2013 előtti játékok. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy az elmúlt évben hányszor ültem le játszani. :N

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"-ban gondolkodom és mindenképpen IPS-t szeretnék

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Barátnőm más városban lakik és gyakran járok hozzájuk. A mostani gépet nem hordozom, de ha lenne egy arra alkalmas, akkor havonta 1-2 hétvégén jönne velem. Utazás közben jellemzően nem használnám.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Preferálnék egy jogtiszta Windows-t, de nem kritérium.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mindenképpen SSD-t szeretnék. 128-256 GB

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
6. generációs Intelt szeretnék (csakis i5), mert a benne lévő IGP szerintem bőven elég minden általam említett területre. Persze javítsatok ki, ha nem értetek egyet. Munkahelyen a kollégák simán dolgoznak milliós pontfelhőn IGP-vel, gond nélkül. Egyedül a renderelés tart nekik sokáig, de olyat nem csinálnék :D
HDD és SSD együttes beépítése, de úgy látom, hogy ez a jelenlegi kínálatból csak a 840 G3-ban elérhető.
Esetleg USB 3.1, de ez megint nem meghatározó. Alkalomadtán szívesen kísérleteznék eGPU-val, ha elgurul a gyógyszerem és kitör belőlem a Veér "Kazsualgémer" István.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elsősorban használt, garanciával

Alapvetően a Dell gépek tetszenek. Íme néhány kiszemelt típus:
Dell e7470: Aprón láttam egyet nemrég megbízható forrásból tudok várni
Dell e5470: ebből kifejezetten a 4 magos i5-tel szerelt hozott lázba (6440HQ). Újonnan kicsit túllóg a keretemen, de szeptemberig akár összejöhet
Lenovo T460S: notebookcheck szerint ez az idei legjobb ultrabook. Laptopsystem-nél van most egy érintőkijelzős darab. Itt nem szoktátok ajánlani az érintős variánsokat. Ebben az esetben mi a helyzet?
HP 840 G3: Ritka, mint a fehér holló, bár 1-2 hónapja szintén volt aprón egy, csak lecsúsztam róla

A válaszokat előre is köszönöm. Ha a logikám hibádzik és összeférhetetlent kérek, akkor bármilyen konstruktív kritikát elfogadok és el is várok. :R

[ Szerkesztve ]

(#117788) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

A következő szempontokra szeretnék pár ajánlatot kérni. :R

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nyár végén.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
300 ezer alatt

(3) Felhasználás?
játék, fotószerkesztés, a többi nem megerőltető

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
GTX 960M teljesítményre lenne igény, de ha van ennyiért jobb, akkor ok.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 IPS (fényes/matt - nincs preferencia)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ez gondolom az akku időre vonatkozó kérdés. Hordozva csak videózás, netezés és könnyű fotószerkesztés lenne.

(7) Operációs rendszer?
Teljesen mindegy. Ha van Win10 licensz az sem baj.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB HDD + ~128GB SSD (SSD nélkül semmit nem ér egy gép sem) :D
8GB RAM vagy több
Optikai nem kell

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- Normális stereo hangszórók
- HDMI
- 1x USB2.0, többi lehet USB3.0

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új vagy használt is lehet. Minden érdekel.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#117789) Khelben válasza jaffa 2843 (#117788) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7559

(#117787) Devily : szerintem maradj a Dell vonalon, 7470, 5470 körül. Bár az 5470-ben szerintem nem ips a fullhd kijelző, de személyesen még nem láttam, szóval minden elképzelhető. A 840-es Elitebook is jó gép, de nagyfelbontású kijelzővel ritka.

[ Szerkesztve ]

(#117790) AnTomySm válasza -PLevi- (#117782) üzenetére


AnTomySm
tag

Pár hónapja vettem 7559 -et a fórum ajánlására. Nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#117791) unravel


unravel
őstag

Jó napot!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
a héten.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
70.000 - 100.000

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Egy ismerősöm anyukájának kellene csak internetezésre.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nulla játék.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
ne legyen kicsi, minimum 15"

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
kb semennyit, csak a lakásban.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem lenne rossz ha beleférne az árba a windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?nincs szükség nagy tárhelyre....gondolom az SSD nem fér bele ebbe az összegbe

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- stabil wifi
- legyen kapható az aqua-nál [link]

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

¯\_(ツ)_/¯

(#117792) zozinho


zozinho
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? egy héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 100k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén) video, (jó videokártya kéne), netezés, szövegszerkesztés néha, - játék, programozás nem !
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem releváns
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15 körüli és matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem igazán, max szükséges esetben, inkább a lakásban
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Linux lesz rajta
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 500-as HDD minimum, 4-6 gb RAM, külső optikai meghajtóm van, nem létszükséglet, már nem nagyon írogatok
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI max.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)Lehetőleg új.

Köszi :))

[ Szerkesztve ]

(#117793) Khelben válasza zozinho (#117792) üzenetére


Khelben
nagyúr

Video nézéshez kellene? Mert ahhoz untig elég az integrált vga. 100k-ért ettől függetlenül nincs normális gép, csak használtan. HP 8560p 1600x900-as kijelzővel jó választás lehet, azokba már nem a belépő szintű TN panel került, hanem eggyel jobb fajta.

(#117794) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Páromnak szeretnék egy gépet venni, az alábbiaknak megfelelően:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Augusztusban
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-300k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Office (sok, nagy excel), Hearthstone, rengeteg 1080p film, Spotify, Twitch.tv (ez lenne a legfontosabb, hogy bírja, az utolsó Inspiron is emiatt esett ki, mert nem bírta rajta akadásmentesen nézni a streameket)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Max Sims4, vagy régebbiek (minden erőforrást igénylőnek ott az asztali)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-15" között, FHD, lehetőleg IPS, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten, kocsival. Illeve házon belül
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szempont
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem szempont (van itthon mindenből bőven)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Fontos, hogy 3 évet bírjon ki mellette. Sajnos nem kifejezetten kíméli, főleg ölben használja, vagy este ágyban fekve.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Bevallom az eddigi tapasztalatok alapján egy olyan használtnak jobban örülnék, amit könnyű karbantartani, tisztítani, és nem aranyáron mérik hozzá az alkatrészeket.

Tudnátok segíteni? :R

(#117795) Khelben válasza Yiggdrasil (#117794) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használt üzleti gépeknél mindig az IPS kijelző a problémás, mert ritka, mint a fehér holló. Dell E7440-et néznék a heyedben, 200k körül ki lehet fogni belőle gyári garanciás, fullhd-s darabot. Vagy ha árban feljebb mész, akár az utód E7450 is elérhető.

(#117796) Yiggdrasil válasza Khelben (#117795) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Értem, köszi!
És ha lemond az IPS-ről, van olyan alternatíva, aminek még elfogadható a kijelzője?

(#117797) Khelben válasza Yiggdrasil (#117796) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát nézd, az IPS-ről visszalépés TN-re akkora minőségi "ugrás", hogy utána már kb. tökmindegy, mit néz. Mi a baj amúgy az E7440-nel?

(#117798) Yiggdrasil válasza Khelben (#117797) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Eddig nem sok jó tapasztalatom volt vele. 2 éve ezt a típust használom céges gépnek i7tel, dokkolón 2 monitorral, és eddig 2x cseréltek gépet, vagy a kijelző körüli gumi csík engedett el, vagy a zsanérnál repedt, vagy a touchpad szállt el, vagy a lap halt meg (frissen pasztázva a proci 200MHz-en ketyegett max).

(#117799) Khelben válasza Yiggdrasil (#117798) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kifogtál egy hibás darabot, előfordul. Ettől még az egyik legjobb és legmegbízhatóbb gép a kategóriájában.

(#117800) Solad válasza Khelben (#117405) üzenetére


Solad
őstag

Sajnos a laptopszalonnal szeptember kozepeig nem tudnak adni a fusibol :(

A bestbytenal es a mm-nal talaltam keszleten, mindketto 4G rammal van, bar ezt nem latom annyira eget vero problemanak, az ssd opcio hianyat annal inkabb.

Tudnal-e esetleg egy nagysagrendileg azonos erossegu gepet ajanlani ( 250-ig felmegyek, de eredetileg ssd-vel.terveztem ennyit) a korabbi igenyek szem elott tartasaval, esetleg hatha masok szfulesebbek mint en es mashol is talalnak belole.

Fontos lenne hogy keszletrol azonnal elerheto legyen, mert svajcban vagyok es jovo kedden jon ismeros aki magaval hozna.

A kerdoiv ujra es frissitve hogy ne kelljen visszakeresgelni:

) A gépre szánt összeg forintban? 250k
(3) Felhasználás? Böngészés, filmezés, néha játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Csak League of Legends, az se zavar ha minimumon játszom.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6", matt IPS lenne az elvárás
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem feltetlenul lenyeges az akkus uzemido.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) mindegy, de nem baj ha van win licence
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD nem ártana, RAM min 4GB

Koszi!

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.