Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47051) maestro87 válasza dqdb (#47044) üzenetére


maestro87
őstag

Eddig bármilyen Logitech-et néztem a neten, mindegyiknek volt valami nyűgje, még a 40 ezres kategóriában is, pedig a világítós K800 vásárlása volt tervben. De így inkább veszek valami olcsóbbat, ha tényleg nem tudnak normális billentyűzet gyártani 2018-ban. :U
A mechanikus úgy tudom drága és magyar kiosztásban se nagyon van, tehát az kilőve.
A K360 tetszik, de fóliás és alatta vannak a csavarok, így nem lehet szétszedni illetve idővel a fólia is feljön és csúnya lesz, meg azt hiszem a ki-be kapcsolója is bűn rossz.
MK520-ról szintén rosszakat olvasni, úgyhogy fogalmam sincs melyiket vegyem. :F

(#47052) Emu válasza PixAlan (#47049) üzenetére


Emu
őstag

Cooler Master Storm Devastator II?

@(#47050) gaben22: Saját dobozában lefóliázva, a lefóliázott 286XT házon pihen. Volt még hozzá egy Genius GM6000 egér is, de azt sajnos nem tudtam visszaszerezni későbbi gázdától (unokatesóm).

(#47053) laskr99


laskr99
addikt

1.Mekkora összeget szánsz rá?
32-35k

2.Használt szóba jöhet?
Nem

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Szeretnék mechanikusra váltani játékra. Most egy Canyon cns-skb7-hu amit használok.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Játékra főleg, meg pici internetezés.

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mechanikus.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nem nagyon. Nézegettem a Tesoro billentyűzeteket, gram tetszett külsőre, meg a Lobera Spectrum, Excalibur Spectrum is.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ISO, akár magyar is :D

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Szokásos 100%-os, numpad, fn sor stb kell.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Ha lehet RGB, kábeles, a csuklótámaszt kis méretben megszoktam, de ez nem feltétel :D

Csak olyan érdekelne ami Edenred elfogadó helynél is kapható :R

[ Szerkesztve ]

(#47054) emvy


emvy
nagyúr

while (!sleep) sheep++;

(#47055) dqdb válasza emvy (#47054) üzenetére


dqdb
nagyúr

Érdemes most lecsapni rá, mert a kommentek alapján készletkisöprés zajlik. Egy adagnyi True beesett még a múlt héten a kosárba, nem romlik meg a szekrényben állva :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47056) emvy válasza dqdb (#47055) üzenetére


emvy
nagyúr

En valamelyiket el fogom adni, az a kerdes, melyik jon be. :)

while (!sleep) sheep++;

(#47057) nyunyu válasza dqdb (#47055) üzenetére


nyunyu
félisten

~60$-ért 110 Halo Clear kapcsoló nekem nem tűnik akciósnak, max a Zeal GB áraihoz képest tűnhet annak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47058) dqdb válasza nyunyu (#47057) üzenetére


dqdb
nagyúr

A készletkisöprés jelen esetben nem azt jelenti, hogy olcsóbban adják, hanem azt, hogy folyamatosan kapható :) Volt egy 10 dolláros kuponom náluk, és még bőven akad hely a billentyűzetalkatrészek tárolására használt 22 literes dobozban ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47059) gaben22 válasza dqdb (#47058) üzenetére


gaben22
senior tag

azt' majd amikor literéér' adod el a kapcsolókat :)

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#47060) ribizly válasza dqdb (#47058) üzenetére


ribizly
veterán

Ha az mind csak kapcsolóval van tele, akkor lassan nagyker is lehetsz már itthon.;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#47061) laskr99


laskr99
addikt

TESORO Excalibur Spectrum billentyűzetről kinek mi a véleménye? MM-ből tudom megvenni, jó cucc, vagy inkább nézzek mást helyette?

(#47062) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok! Szeretnem lecserelni a mostani billem, es erdeklodnek, van e ajanlott mechanikusbol?! Nem kell rog, meg hasonlo, csak azert legyen megvilagitasa.

Neztem a listat, de igazabol szemelyes velemenyeket kerdezem. Lehet dragabb is 40-60k kozott is, mert ez esetben vadasznek ebayen egyet.

mod: Amit elfelejtettem, jo lenne, ha angol kiosztasu lenne. :) Es hogy tiszta legyen, egy Mad Catz V.7 -rol valtanek. Szerettem nagyon, pedig nem egy best, de eljart folotte az ido.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#47063) dqdb válasza ribizly (#47060) üzenetére


dqdb
nagyúr

Dehogy kapcsolóval, azok a kupakokkal ellentétben meglehetősen kevés helyet foglalnak csak el. És a doboz is még jó messze van attól, hogy megteljen. Csak a szabad tárolókapacitás adott, hogy még a mostaninál is hülyébb legyek :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47064) dqdb válasza laskr99 (#47061) üzenetére


dqdb
nagyúr

Képek alapján úgy nézem, hogy ez a billentyűzet az első generációs Kailh kapcsolókkal van szerelve, amiért finoman szólva senki sem rajong a gyártási szórásuk miatt. Meglehetősen gamer font, kis méretű feliratok, amelyek így együtt kombinálva háttérvilágítás nélkül nehezen olvashatók, 100-200 Hz között vibráló háttérvilágítás, szóval egy átlagos gamer billentyűzet, ahol inkább a látvánnyal akartak érvényesülni, hirtelen ennyi jutott eszembe egy tesztvideót nézve.

Tegnap az volt az első gondolatom, hogy azt írom, mondj le az RGB-ről és vegyél egy Masterkeys Pro L-t, aztán rákerestem, és kiderült, hogy erőteljesen készlethiányos most, és ISO-ban nem kapható jelenleg. Máson pedig nem akadt meg a szemem, és az Edenred feltétellel a szintén ajánlott Fnatic Rush Prót is kilőtted.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47065) laskr99 válasza dqdb (#47064) üzenetére


laskr99
addikt

RGB-ről addig a szintig le tudok mondani,hogy legyen háttérvilágítása mert éjjel nem nagyon látszanak a betűk :))

(#47066) dqdb válasza MPowerPH (#47062) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem kell rog, meg hasonlo, csak azert legyen megvilagitasa.
Vannak területek, ahol a ROG valódi hívószó, nos, a billentyűzetek világában egyáltalán nem az.

jo lenne, ha angol kiosztasu lenne
Angol angol ISO kiosztással vagy amerikai angol ANSI kiosztással?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47067) MPowerPH válasza dqdb (#47066) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jogos kerdes, ISO kiosztas. :R

Don't Tread On Me

(#47068) dqdb válasza laskr99 (#47065) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kapcsolótípust amúgy egyáltalán nem írtál eddig, pedig az kilométerekkel fontosabb döntési szempont, mint a világítás megléte vagy hiánya.

Várj erre, hogy legyen ismét raktáron. Vagy vedd meg ezt.

legyen háttérvilágítása mert éjjel nem nagyon látszanak a betűk
Erre a problémára már régen kitaláltak két csodaszert, amelyek amellett, hogy olcsóbbak is, egyúttal jobb minőségű, kopásra nem hajlamos kupakokkal járnak általában:
1. világos kupakok, mert azok simán látszanak a monitor fényénél is, de a gyártók a feketét erőltetik
2. asztali kislámpa, de ebből úgy tűnik, hogy világszerte hiány van, a dimmelhető változatból főleg, mert mindenki a billentyűzetét akarja 100-200 Hz-en villogtatni a sötétben

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47069) nyunyu válasza laskr99 (#47065) üzenetére


nyunyu
félisten

legyen háttérvilágítása mert éjjel nem nagyon látszanak a betűk :))

Gyenge kifogás:

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47070) laskr99 válasza dqdb (#47068) üzenetére


laskr99
addikt

Hyperx tetszik. A Z és az Y betűk ugyan olyan formájúak, át lehet cserélni?

nyunyu A canyonon éjjel ha semmi fény nincs, csak a monitor, ami 75 fokban van a billhez képest, kb semmit se látok. A bill nem közvetlen monitor előtt van, kb 30 centire tőle van a bal oldala.

[ Szerkesztve ]

(#47071) dqdb válasza laskr99 (#47070) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem.

Hosszú válasz: profiltól függ, de a billentyűzetek 90%-át OEM profilos kupakkal árulják (mint a HyperX is), és a válasz nem, a maradék 10%-ot Cherry profillal, és ott sem, mert eltér a kupakok formája az egyes sorokban. Amelyik profilnál meg lehetne (DSA, XDA), az csak külön kupakkészletek formájában vásárolható meg.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47072) nyunyu válasza laskr99 (#47070) üzenetére


nyunyu
félisten

A Z és az Y betűk ugyan olyan formájúak, át lehet cserélni?

Alaprajzra tényleg ugyanolyan minden gomb.

Csak nem kényelmes fordított Z-Y-nal gépelni :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47073) dqdb válasza MPowerPH (#47067) üzenetére


dqdb
nagyúr

Masterkeys Pro RGB L
Masterkeys CK550
Masterkeys MK750
Fnatic Streak
Corsair K70 (+ ha igazán tartósat szeretnél, akkor a doubleshot PBT kupakkészletük)
Ducky One 2 RGB (ez gyárilag doubleshot PBT)

Hirtelen ez ugrik be RGB-ben, ami ajánlottabb. Én, ha árra mennék, akkor a második, ha minőségre, akkor az utolsó. Ha pedig szimplán egy jó billentyűzetet szeretnél, ahol az RGB nem szempont, a minőség igen, akkor olcsóbban Masterkeys L, drágábban VARMILO VA109M.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47074) laskr99 válasza dqdb (#47071) üzenetére


laskr99
addikt

:R

Utolsó kérdés. 2 fajta hyperx-et találtam. Van egy 46000 forintos 32-re akciózva, és egy sima 30 ezres. Mi bennük a különbség?

[link]
[link]

(#47075) Mr.Csizmás válasza dqdb (#47073) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

frissült a billes táblázat általam. ezeket is bepakolom hamarosan. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47076) nyunyu válasza laskr99 (#47074) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyik a rendes ára, másik meg a magyaros blekkfrájdéj harácsonyi akció.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47077) laskr99 válasza nyunyu (#47076) üzenetére


laskr99
addikt

Az "akciós" csak 1 évi garis a másik meg 2 évvel olcsóbb, de nincs raktáron :U

(#47078) nyunyu válasza laskr99 (#47077) üzenetére


nyunyu
félisten

Kerbali asztronauta boltban nézelődtem egy hete, ott ki volt téve egy HyperX Alloy ~32-33k-ért.

Ja, hogy a hangerőtekerős Alloy Elite (~36-38) és a faék bonyolultságú Alloy FPS (~30k) az két külön billzet?
Piros háttérvilágítás helyett RGB verziók 8-10k-val drágábbak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47079) dqdb válasza laskr99 (#47077) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor ez is kifogyott. Várj januárig, ha tudsz, az új szállítmányokra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47080) laskr99 válasza dqdb (#47079) üzenetére


laskr99
addikt

Ott az 1 év garis, az még van raktáron :DDD

(#47081) nyunyu


nyunyu
félisten

Alps to MX conversion kit

Ára a szokásos, sajátod mellé a szüleid veséje is kell.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47082) emvy


emvy
nagyúr

Urak, tudunk errol valamit?

https://deskthority.net/wiki/SMK_Alps_mount
Asszem ez van benne: Datacomp DFK 202 with SMK Blue Monterey

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#47083) gaben22 válasza MPowerPH (#47062) üzenetére


gaben22
senior tag

Csak nehogy beleszaladj valami hamisítványba.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#47084) PixAlan válasza laskr99 (#47053) üzenetére


PixAlan
aktív tag

cooler master masterkeys CK550 ha találsz edenred elfogadó helyen

Tesoro néhány billentyűzetében kailh pg series kapcsolók vannak amik nagyon megbízhatatlanok, illetve a többi tesoro is produkált már érdekes dolgokat.

(#47085) laskr99 válasza PixAlan (#47084) üzenetére


laskr99
addikt

Már azóta berendeltem egy MX red-es HyperX alloy FPS-t :C Utána a boltban nem kapható státuszra váltott.

(#47086) Ringman válasza emvy (#47082) üzenetére


Ringman
nagyúr

Blue Monterey - könnyű clicky switch, látatlanban jónak tűnik, meg a szakértő szerint is.

másik link

(#47087) maestro87 válasza Mr.Csizmás (#47075) üzenetére


maestro87
őstag

Vezeték nélkülieket nem lehetne felvenni abba a listába? Sokan szerintem nem gamer billentyűzetet keresnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#47088) Ringman válasza maestro87 (#47087) üzenetére


Ringman
nagyúr

nagy részük nem is gamer (illetve az, de mellékesen), csak minőségi. ami az átlag wirelessekről nem igazán mondható el, ill. csak az kerül be a listába, amit vki próbált már a topiktársak közül.

[ Szerkesztve ]

(#47089) Mr.Csizmás válasza maestro87 (#47087) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de, amint lesz íróasztalom és időm, nekiállok jobban bővíteni a topic ismeretei és tapasztalatai alapján :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47090) maestro87 válasza Ringman (#47088) üzenetére


maestro87
őstag

Sajnos ez tényleg így van, nem is találok magamnak jó wireless billentyűzetet amit nem kell majd 2 év múlva lecserélni. :(
És szinte csak az online rendelés játszik, mert a helyi boltok jóformán csak a Trust-ot nyomatják, hulladékot a népnek címszó alatt. :(((
Még az is lehet, hogy maradok a vezetékesnél ha nagyon nincs más, főleg hogy csak a mechanikusokról lehet a kupakot leszedni, abból meg magyar kiosztású, vezeték nélküli gondolom nem sok van. :)

(#47089) Mr.Csizmás: :R

(#47091) nyunyu válasza maestro87 (#47090) üzenetére


nyunyu
félisten

nem is találok magamnak jó wireless billentyűzetet amit nem kell majd 2 év múlva lecserélni. :(

Látott már valaki olyat, ami túléli a másfél év múlva esedékes elemcserét?

Sem az L Cordless Proba, sem a HP Bumblebeebe sem sikerült elemcserével életet lehelnem, miután megálltak, mint a szög.
Napelemes ajtótámasz meg 2 hónapot sem élt a nem túl világos szobámban, de az alatt sem volt benne köszönet.

iSzívAlmás kollégák MK2N-je még csak 1 év körüli, úgyhogy még nem teljesen esedékes a tönkremenetelük, de azokon gépeljen az, akinek arra van igénye, hogy passzoljon színre és formára a billzet az MT2-höz.

(Nem csak én vagyok olyan hülye, hogy oldschool billzet színű egeret kergettem 2 hónapig. :DDD)

főleg hogy csak a mechanikusokról lehet a kupakot leszedni, abból meg magyar kiosztású, vezeték nélküli gondolom nem sok van. :)

ISO kiosztású drótnélküli mecha létezik egyáltalán?
Anne Pro-t ha jól rémlik, még mindig csak ígérgetik, custom magyar kupakot igényelne.
VB88M sosem realizálódott, ANSI VB87M-et se lehet már kapni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47092) PixAlan válasza nyunyu (#47091) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Látott már valaki olyat, ami túléli a másfél év múlva esedékes elemcserét?

Nálam saccra 3 évet volt a k800, és én már használtan vettem

ISO kiosztású drótnélküli mecha létezik egyáltalán?

Filco minila air, convertible 2

(#47093) dqdb válasza PixAlan (#47092) üzenetére


dqdb
nagyúr

+ Corsair K63 Wireless

És még ott van a Drevo Calibur 72, de az sem kapható már, és a wireless problémái miatt is kihagyásra ítéltetett.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47094) Vanir


Vanir
veterán

Na, miután a folyamatos red switches botomáutolástól leszakad a csuklóm (rengeteget gépelek, napi sok órában, főállásban), ezért keresek valami új billencset az alábbi paraméterekkel:

- valami gépelésre kifejlesztett, alacsony aktiválási erővel rendelkező kapcsolók (35-40g ideális esetben)
- minél alacsonyabb profil, lehetőleg DSA, vagy a közeli magasságú kupakok
- semmi kurvatúra, teljesen lapos kialakítás
- kiosztás lényegtelen
- méret lényegtelen, akár 60%-os is lehet, de nem előny
- világítás lehetőleg ne legyen, vagy ha igen, akkor ne kerüljön miatta +10 Mátyásba
- legyen először max. 30k, aztán emelem max. 40-re, ha nincs semmi

Külföld természetesen játszik, gondolom itthon úgyse találok ilyet. Amazon.de előny, mert nincs szállítási díj és egyszerű a gari. Használttól sem ódzkodom. Ha ISO, az nagy előny, de gondolom ez hiú ábránd.
Kapcsolókat nem akarok moddolni, nem fogok síkosítani meg rugókat cserélgetni, gyárilag legyen jó. DIY-építéstől sem feltétlen félek, ha nem kell forrasztgatni.
A vásárlás február környékén esedékes, addig nem lesz rá lóvé.

Előre is köszönöm az ajánlásokat!

(#47095) Ringman válasza nyunyu (#47091) üzenetére


Ringman
nagyúr

Logitech G613 Wireless, de minek :D

(#47096) Ringman válasza Vanir (#47094) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem 35-40g között nem nagyon taktilis vagy clicky kapcsoló gyárilag, hirtelen rákeresve a hako violet tudja ezt - haata

gateron clearen kevésbé fárasztó a bottom-out :)

b verzió: matias quiet linear, gyárilag tompított bottomouttal

c verzió: romer-g (jézusom)

vagy még kipróbálhatod a plum84/87 35g topreklón swichet, de az én csuklómat a topre45g kikészítette (35g-t ki sem próbáltam), meg azon is garantált a bottomout.

35g taktilisban elég a határon van sima spirálrugóval, az mx clear stemjét vissza sem dobja: [link] :))

a helyedben megvenném ezt+dsa szett (akár blank), és mehet a switch-csere :)
46$ pcb+plate+case

[ Szerkesztve ]

(#47097) Vanir válasza Ringman (#47096) üzenetére


Vanir
veterán

Mehet akkor feljebb is a grammok száma, touchytpeolás lesz a végcél úgyis. Mindenképp valami clicky kéne szerintem, a travel rövidítése a lényeg, aztán érezni kéne, hogy mikor kapcsol a cucc.

Ez a GK61 tetszik amúgy, itt nem kell forrasztani a kapcsolókat? Örülnék, ha lenne valami garanciaképes billentyűzet lenne a végeredmény. Tényleg nem fosok a DIY dolgoktól, sem az Ali-tól, de azért ez nekem már nagy pénz. Ennél laposabb házú cuccnak örülnék, ha létezik ilyen egyáltalán.

(#47098) Ringman válasza Vanir (#47097) üzenetére


Ringman
nagyúr

ennél a pcb-nél nem kell forrasztani.

ez laposabb ház - főleg ha a talpait is kicsavarozod.

csak így már kb +10k csak a ház.

[ Szerkesztve ]

(#47099) Vanir válasza Ringman (#47098) üzenetére


Vanir
veterán

Ugyanaz a link jött mint az előbb, szerintem a modellkiválasztást nem lehet külön linkelni itt. Gondolom alapból az elsőre gondoltál, itt meg a harmadikra. Lehet, hogy ez lesz akkor a befutó a magasabb házzal, aztán veszek hozzá csuklótámaszt. Milyen kapcsolókat ajánlasz a célra? Ezek a Kailh BOX cuccok jófélék?
Még várok más ajánlatokat is, hátha.

(#47100) Ringman válasza Vanir (#47099) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez a jó link - ez csak a ház

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.