Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Pontosan miért mondják azt, hogy az MX blue switch nem annyira alkalmas játékra? 50g lenyomási erő miatt?
Egy átlagos billentyűzetnélmennyi lehet ez az erő?

Xbox One: bandymnc

(#47452) dqdb válasza bandi0000 (#47451) üzenetére


dqdb
nagyúr

A hiszterézis miatt lassabb a sokszoros leütés.

Nyomásgrafikonok itt. A kérdésedre nincsen válasz, mert az erő a konkrét típustól és a lenyomás mértékétől is függ, kék Cherry MX-nél így néz ki, és látszik, hogy 0,6 mm a hiszterézis mértéke.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47453) bandi0000 válasza dqdb (#47452) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát köszi

Azon kívül hogy szerintetek túlárazott csili vili stb, van ellenvetés az Asus GK1100-ra?

Ez alatt, de még fölötte se igen találtam ajánlottabbat, ami Cherry kapcsolókkal szerelt, és világítana, + magyar bár ez utóbbi nem fontos

Amilyen teszteket találtam róla ott dícsérik

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#47454) andronymus válasza dqdb (#47377) üzenetére


andronymus
tag

Köszönöm a felvilágosítást dqdb. Ebből látszik nem vagyok képbe ezzel kapcsolatban.

touchtype hát nem tudom mennyire megy még sose próbáltam de elméletben képes vagyok "halkan" gépelni (vakon az biztos megy szóval az angol klavi nem nagy gond.)

Amit linkeltél klavi az egész jónak tűnik de milyen árkategória amibe javasolni tudnál még esetleg?
Persze kipróbálom valami boltba a kiállított darabot ez alap :)

(#47455) pengwin válasza TeeJay (#47428) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem azért itt a topikban eléggé túl van dramatizálva a Cougarok megbízhatósági problémája.

Persze, sokan panaszkodnak, de a 200K már több, mint két éve is ajánlott volt, biztos rengetegen vettek is belőle, így nagyobb lehet a panaszosok száma is. Akinek meg semmi baja vele, az nem fog idejönni panaszkodni.

Én azt mondom, hogy 2 év garanciával simán megéri még mindig, de pl. ha nagyon meg akarod tartani a laptop billentyűzet-érzést, akkor már ott a Vantar is. Ennyiért jobbat nem nagyon kapsz, ami a feltételeidnek is megfelel.

Üdv, pengwin

(#47456) Tibro5 válasza pengwin (#47455) üzenetére


Tibro5
senior tag

pl. nekem is cougar 200k van és imádom. kb. 2 éve használom és 2 gondom volt vele eddig, egyszer a gyerekem leszedte a szóköz billentyűt és marha nehezen tettem vissza, a másik hogy könnyen kopnak a billentyűk, mivel sokat játszom a wasd már kicsit kopottas. De amúgy csendes, kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#47457) Vanir válasza pengwin (#47455) üzenetére


Vanir
veterán

Ácsi. Nekem 3 volt (van), kettőnél PCB hiba lépett fel, az utolsónál meg elkezdtek letörni a billentyűk. Egy német, kettő magyar kiosztású.
Semmi dramatizáció nincs ebben, hulladék a minőségük. Én is imádtam őket, kényelmesek voltak, de azért ez nonszensz, hogy máfél év alatt három rohadt meg a kezeim alatt, pedig nem ütöm a perifériáimat, és igencsak vigyázok rájuk.
Btw billentyűtörést nem cserélnek gariban, a zárlatosomnál pedig "nem tudták reprodukálni a hibát", szóval a garival is ki lehet törölni... Javítani meg ugye nem lehet, mert nem tudsz külön kapcsolót cserélni, mint egy normális mechánál.

Nagyon remélem, hogy az új verziónál sok lépcsőt emeltek a QC-n és az anyaghasználaton, mert ez botrány. Hozzátenném az újabb egereik például rohadt jók szinte minden tekintetben, szóval gyanítom, hogy a billencsek is jobbak lettek. Ettől függetlenül a 200K szerintem nagyon nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#47458) Mr.Csizmás válasza bandi0000 (#47453) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

valami indoka van a cherry kapcsolóhoz ragaszkodásnak?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47459) bandi0000 válasza Mr.Csizmás (#47458) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nekem semmi, de ami ilyesmi árban volt billentyűzet más kapcsolóval azt mind lehurrogták :D 30 nál többet nem nagyon akarok értre adni már

Xbox One: bandymnc

(#47460) Mr.Csizmás válasza bandi0000 (#47459) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

magyar bár ez utóbbi nem fontos

natec genesis thor, ck550 -> ezekre keress első körben. asus strix tactics szokott lenni 20-25 körül évente párszor akcióban.

mx blue kérdésre válaszolva: az összes blue kapcsoló kattanós, és újbóli aktiváláshoz teljesen fel kell engedned, pl. szapora ugrálás vagy püfölés ingame bevitele elég szopó így. na meg kattog is.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47461) bandi0000 válasza Mr.Csizmás (#47460) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Akkor inkább RED switchet válasszak mi? kb az lehet a közép út, ez az Asus bill egészen tetszetős, 20-25k hol szokott lenni? külföldi vásárlásnál nem?

Xbox One: bandymnc

(#47462) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
"Puha kattanasu", halk es 5000 HUF alatt tudtok ajanlani vezetekes billentyuzetet?
Sajnos a meglevo Genius Slimstar 120-asunk tonkrement.

(#47463) Mr.Csizmás válasza bandi0000 (#47461) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondom ritkán, évente 1-2x, mert amúgy 35-40 körül megy.

esetleg ha barátságban vagy az amazonnal, a warehouse deals-ben lehet jókat kifogni. (ha szeretnéd, linkelek pár példát)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47464) bandi0000 válasza Mr.Csizmás (#47463) üzenetére


bandi0000
nagyúr

megköszönném, nyilván magyar nem lesz, de ha lehetséges, akkor olyan kellene, amin minden magyar gombnak van megfelelője , EU szabvány vagy mi a fene

Xbox One: bandymnc

(#47465) JanR


JanR
addikt

Genius Scorpion K10

Vásároltam egyet, mert kellett valami gyorsan, de igazán pozitívan csalódtam benne.
Kellemes az anyaghasználat, nem süti ki a szemem az rgb led, valamint rengeteg féle funkciót tud.
Jó rajta gépelni és játszani is. Kicsit hangos, valamint a billentyűk lenyomása igényel némi határozottságot, de ezt ennyi pénzért elnézem neki. Szerintem az olcsó "gaming" kategóriában simán jó választás.

(#47466) tisn


tisn
addikt

help

rendeltem az amazonrol egy roccat ryos mk fx-et eng kiosztassal
ehelyett kuldtek egy ger mk pro-t

szallitassal 77 ejro volt, 15 ejro jovairast ajanlottak

valószínűleg inkább cserét kérnék, az angol fontos lenne, meg hogy ne csak kék legyen a hv

20k körül el tudom adni a hvaprón, ha nem akarok a cserével bajlódni?

(#47467) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

HP Pavilion 500 (3VN40AA) 15k-t megérhet talán, red switchekkel. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47468) Mr.Csizmás válasza bandi0000 (#47464) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Tyrfing 87 Key V2 FR, black
brown switch, francia feliratok (iso = van hosszú í-d a sarokban és nagy enter)
Sharkoon Purewr Iter Low Profile Keyboard red switch, iso ez is
Corsair K65 elvileg német kiosztás (iso), de nem írja a switcheket

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47469) Crabface válasza Mr.Csizmás (#47468) üzenetére


Crabface
senior tag

Corsair: MX Red

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47470) TeeJay válasza pengwin (#47455) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi
veszek inkább olcsó Genius-t aztán évente cserélem
ennyi :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#47471) Domonkos


Domonkos
Ármester

Udv!

Irtam egy ilyen blogbejegyzest amiben osszeszedtem az elmult par ev csapongasaimat a billentyuzetes temaval kapcsolatban.
Egyeseknek talan segitseg lehet. :)

Domonkos

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47472) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Motospeed CK95 outemu blue, red switch, 33.99$ lélektani 10k-s határ épp.

jönnek fel mint a talajvíz, végre rájöttek hogy kínán kívül kelendő a kéktől eltérő switch :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47473) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Olvasgatom itt most már pár napja a topicot és gyakorlatilag az jött le, hogy nincs olyan bill amit meg szabad venni! :-)

Én szeretnék egy "karácsonyfa" RGB színekben(szoftver jo legyen h a billek színét testre lehessen szabni) pompázó billt ami nem nagyon hangos!
Semmi extra igényem nincs egy sima Geniust használok és meg felel ez is.
Az oka h vettem egy bloody egeret ami szépen világít és gondoltam kéne mellé egy bill is ami szintén szépen világít. (mert csak tetszik) :-)
Bloody bill ről van valakinek tapasztalata?
Szóval létezik ilyen amit ajánlotok és érdemes megvenni?

Keret kb 25 ezer Ft.

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#47474) Domonkos válasza Killerlaca (#47473) üzenetére


Domonkos
Ármester

ck550 jo lehet, bar december ota szepen kuszik felfele az ara. Ha egy olyat meg tudsz csipni, na az ajanlott! :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47475) Mr.Csizmás válasza Killerlaca (#47473) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

G.Skill Ripjaws KM780 MX GK-KSR1C4-KM780S10PT 84€ + áfakülönbség + posta 4€

portugál felirat, mx brown - a kiskép ne tévesszen meg :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47476) Domonkos válasza Mr.Csizmás (#47475) üzenetére


Domonkos
Ármester

>portugál felirat, mx brown - a kiskép ne tévesszen meg
:DD :DD :DD
Tipikus portugal billentyuzet. Eloben jobban nez ki. :)) :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47477) ribizly válasza Domonkos (#47471) üzenetére


ribizly
veterán

Nagyon jó lett!:C
Elgondolkodtatott.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#47478) Domonkos válasza ribizly (#47477) üzenetére


Domonkos
Ármester

Orulok hogy tetszik!

Ugyan mar tervben van a kovetkezo, a mostanit meg egy picit nyomkodom, hogy az utodja meg jobb lehessen. :K Azt hittem, hogy gyorsabb lesz ez a folyamat, de ahogy szokom meg a billentyuzetet, ugy jovok ra, hogy mennyi jo otlet van a mostani formaban benne. A vegen meg az lesz, hogy nem is fogok semmin sem modositani :DDD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47479) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#47478) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tessék csak, mert kíváncsi vagyok milyen lenne a hozott anyagból :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47480) nyunyu válasza Domonkos (#47478) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebből a hobbiból nehéz kimászni.

Tegnap került felszínre egy rég elfelejtett random topik, így sikerült visszaolvasnom a ~2 évvel ezelőtti billzetes agymenéseimet.

Hááát, tanulságos volt, hogy onnan hova jutottam tizenpár billzet iterációval később.
Meg az is, hogy mennyire elengedtem a magyar billentyűzet témát. (itthon: német, laptop: svéd, melóban most váltottam németről amerikaira, de azt is csak azért, mert annyira szépek a kupakjai.)

De mivel utálok fogalmazást írni, így inkább nem írom meg a storymat, mert beletartana pár napba.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47481) tisn válasza Domonkos (#47478) üzenetére


tisn
addikt

engem is, van itthon egy hasonlo ibm, lehet azt kellene hasznalni a sok csili vili vacak helyett :)

(#47482) Crabface válasza tisn (#47481) üzenetére


Crabface
senior tag

Még a végén mindenki visszatér valami 10-20 éves mechanikus témához... khm :U

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47483) emvy


emvy
nagyúr

Beszereltem a Halo Clear-eket a CTRL-be. Eddig erdekesnek tunik, szerintem jo esellyel maradni fog. Ezt is eleg ritkan bottom-outolom (bar neha elofordul, True eseten kb. soha), viszont kicsit kevesbe 'rug vissza'.

Mindketto jobb gepelesre (szerintem/nekem) mint a Brown. Par nap mulva meg irok rola.

while (!sleep) sheep++;

(#47484) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!
Billentyűzetet vennék, alapvetően kb max 10ezer Ft-ig. Magyar betűk nem fontosak, de az összes magyar bill helye legyen meg (ha jól értem ez az ISO kiosztás). A legfontosabb követelményem az lenne, hogy puhán járjon és ne legyen hajlamos beragadni a billentyű két év múlva sem.
Néztem most a Thermaltake eSPORTS Poseidon Z-t, mert elég olcsónak tűnik és már mechanikus, ennyiért van nála jobb vétel? (Ausztriában dolgozom, így az itteni boltok és amazon.de is szóba jöhet)

Ha esetleg lenne numerikus blokk nélküli klaviatúra is ennyiért, az még jobb lenne, de abból elég kicsi választékot láttam eddig. Előre is köszi a válaszokat!

(#47485) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mivel unatkoztam és megjött a fizetés :DDD körbenéztem black switch ügyben mit tudnék alkotni a trashmaster árkategóriában:

AK33 szokásos 38$ sajnos csillámpónis fényben
AK33 no backlit 38$
AK33 white backlit 39$ ez is

két meglepetésvendég:

fullsize black switch 35$ (van fehér és csillám led)
ebben mi lehet az átverés? :U :F 82 key no backlit, ABS DS kupakok a képek alapján, hotswap pcb, postával 34$ ?!

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47486) Killerlaca válasza Mr.Csizmás (#47475) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Szia!

@Domonkos
Igen ezt ajánlották már, de sajna ez is US kiosztás.
Ami nem teljesen kizáró ok, de azért egy magyarnak jobban örülnék.

@Mr.Csizmás
Miért jó ez akkor?
Hiszen nem is annyira olcsó mire ideér, illetve még magyar sem lesz....
Nincs is kiskép. :-D

[ Szerkesztve ]

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#47487) Mr.Csizmás válasza Killerlaca (#47486) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a KM780 egy jó bill - a corsair Kxx LUX-okkal azonos oem beszállítótól van. kicsit több mint 25e ft, de szerintem megéri a különbséget.

portugál layouton meg van mindennek helye ami magyar, í betű is a sarokban:

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47488) Casanova*


Casanova*
veterán

Logitech G413 billt nem lehet kapni magyar kioasztásban?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47489) ribizly válasza Casanova* (#47488) üzenetére


ribizly
veterán

Nem lehet.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#47490) Casanova* válasza ribizly (#47489) üzenetére


Casanova*
veterán

és Cooler Master MasterKeys S billt magyarba? :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47491) BusyChild válasza Casanova* (#47490) üzenetére


BusyChild
tag

Gyártó oldalán leírják hogy milyen kiosztással szállítanak.

Pixel 4a 5G

(#47492) Mr.Csizmás válasza BusyChild (#47491) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

magyarító készlet, kérdés pontosan melyikekre jó.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47493) dqdb válasza Mr.Csizmás (#47485) üzenetére


dqdb
nagyúr

ebben mi lehet az átverés?
Valószínűleg nem Kailh socketes, szóval a hotswap lehet, hogy csak adott gyártóra él. Egyedüli látható hibának az extrém layoutot tudnám megnevezni, 1.5u széles kurzorokat, Escape-et és egyéb billentyűket nagyon-nagyon nem egyszerű találni (főleg nem sorhelyesen, XDA-ból talán menne).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47494) Mr.Csizmás válasza dqdb (#47493) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most hogy mondod, tényleg elég szaloncukor-alakja van némelyik billnek :F :U

na mindegy, ennyi pénzért black switch szerintem bőven megéri, és nem moddolom. a CK61 sajnos hangos az új lakásba :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47495) pengwin válasza Mr.Csizmás (#47485) üzenetére


pengwin
addikt

Nem lehet, hogy az Ajazzhez hasonlóan keyloggeres az a hotswapes billentyűzet?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47496) LógaGéza válasza Mr.Csizmás (#47492) üzenetére


LógaGéza
addikt

A vicc ebben az, hogy igazából egyikkel se lesz tökéletes. Öcsémnek vettünk ilyet egy MasterKeys Pro L-hez. Z betű ügye nincs benne, azt át kell rakni lentről fel. Na mármost a lent lévő billentyűknek a dizájnos kialakítás miatt más az ívük (ezen látszik valamennyire), tehát konkrétan befelé döl a felső sorban. Ez volt a legszembetűnőbb hiba, de tökéletesen szinte egyik se egyezik... Jónak jó, de ha ránézek a billre, meg tudom mondani, hogy melyik keycap lett cserélve...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#47497) Mr.Csizmás válasza pengwin (#47495) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:Y :F what, részleteket kérek plz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47498) dugo_ válasza LógaGéza (#47496) üzenetére


dugo_
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy ezt javították. A most kapható szettben van y/z csere is.

(#47499) BusyChild válasza Mr.Csizmás (#47492) üzenetére


BusyChild
tag

https://www.alzashop.com/HU-Layout-Keycaps-for-Cooler-Master-Keyboards-Black-d5223821.htm
itt van egy lista alul

Pixel 4a 5G

(#47500) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Közben multhéten megrendeltem az Asus GK1100-at, mondom 14 nap max vissza küldöm,ha nem jön be

A világítás nagyon pöpec. de nem tudom valamiért furcsa a gépelés, nyilván ez az első mecha billem, szal lehet szokni kell, de lehet a kék cherry nem lesz a barátom, furcsa a lenyomás, meg a feljövetele, nem tudom megmagyarázni, ha nem nyomom le teljesen, akkor fajin, de akarva akaratlanul koppig nyomom még, és akkor valami zavar, lehet túl hosszú a gombok útja? Na mind1, ha valaki érti, hogy mi a bajom az írhatna, hogy velem van a baj, vagy a kék switchek ilyenek

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.