Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) Beretvás válasza Mr.Csizmás (#47599) üzenetére


Beretvás
addikt

Nekem meg pont rendes enter nem kellene már... ;]

Agyalok valami jo kis tkl en, de még nem körvonalazódott ,hogy kell e világítás.

[ Szerkesztve ]

(#47602) Mr.Csizmás válasza Beretvás (#47601) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

g84-4100, tyrfing v2 (amíg van még), meg pár alis csodát linkeltem pár napja :)) természetesen ansi a nagyobb része :B

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47603) Ringman válasza Mr.Csizmás (#47600) üzenetére


Ringman
nagyúr

Cherry ML azért elég kétes megítélésű switch

(#47604) Vanir válasza Ringman (#47603) üzenetére


Vanir
veterán

Thomas barátunk nem azt szokta a földig gyalázni mindig, amikor szóba jön? :D

(#47605) Ringman válasza Vanir (#47604) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#47606) Mr.Csizmás válasza Ringman (#47605) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Today we undertake a journey into the depths of hell :DDD :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47607) GFerr56


GFerr56
aktív tag

Hay!

Tanácsot-ötletet kérnék. Az alaphelyzet a következő: van egy PC-m , amin az alaplap Bluetooth-t (is) támogat, és van egy Xbox One X, ami 2.4 GHz-en kezel most már hivatalosan billentyűzet-egér párost. Olyan kombó kellene, amivel tudom kezelni mindkét egységet.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#47608) Rimuru válasza pengwin (#47561) üzenetére


Rimuru
veterán

Tehat akkor nem a billentyuzet csinalja hanem egy software (mint pl ahogy a winx).

Akkor nem kezdem el wiresharkkal nezegetni a forgalmat (linux alatt), kosz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#47609) tisn válasza csako (#47593) üzenetére


tisn
addikt

hol vvetted?

(#47610) Casanova* válasza Mr.Csizmás (#47600) üzenetére


Casanova*
veterán

Nekem jó az ansi enter is. Gamer kicsi (numpad nélküli) billt keresek és magyar kiosztású legyen. Eddig Tesoro Tizona Spectrum billt néztem ki. Jókat írnak róla,dícsérik nagyon.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47611) Mr.Csizmás válasza Casanova* (#47610) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

milyen switch? erősebb, gyengébb simán járós, kattanós, vagy bukkanós? (black, red, blue, brown)

szerk. magyar felirat kell? mert magyar kiosztás nem egyenlő ansival, hosszú í-nek nincs helye.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47612) pengwin válasza Rimuru (#47608) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem a billentyűzet firmware-je volt az, mert ezekhez az olcsó mechanikusokhoz nincs PC-re telepítendő szoftver. Csak az újságírás hozta a szokásos szintet, én meg nem helyesbítettem elsőre.

(#47576) Gave
egy minőségibb scissoros billzet, ami főleg a prémium laptopokban volt ( van?) jelen

Mégis honnan vetted, hogy a prémiumabb laptopokban van ollós billentyűzet?
Valamilyen Apple vagy MS marketing anyagból? ;)
Hint: tudtommal mindegyikben olyan van, a 70-90 ezres Pentiumos ipari hulladékban, a drága Zenbookban és a Macbookban is. Csak almáéknak nyilván az ollómechanikát is meg kellett variálni... :))

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47613) dqdb válasza Casanova* (#47610) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az alap Kailh switcheket nem igazán szokták dicsérni a minőségi szórásuk miatt, és úgy nézem, ebben azok vannak. Ha tévedtem, és a Pro sorozat van benne, akkor nem szóltam, az már a nagyfiúk között játszik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47614) Casanova* válasza Mr.Csizmás (#47611) üzenetére


Casanova*
veterán

milyen switch? Nem ismerem a különböző switcheket. Lényeg magas legyen a gomb és kényelmes,könnyű legyen lenyomni. Főleg játékhoz kell. Hogy hangos vagy halk,teljesen mindegy. Úgy tudom a magyar kiosztású tizonának más az entere,nem ansi.

(#47613) dqdb: igen, Kailh Red gombja van. Jobbik fajta Kailh gomb. Mi baj van ezzel? Hangos? Az engem nem zavar. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47615) Mr.Csizmás válasza Casanova* (#47614) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

5 perc oktatóvideó :R

ha nem ansi, akkor iso. (egzotikus dolgokat ne vegyük ide pluszban)

pingu báttya

cefrééknél meg lett variálva, hogy ne tudd szétszedni javításra, hanem egyben dobhasd ki :( :D más a becsúszó rögzítése, gyárban összepattintják, onnantól helló szétszedés.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47616) Casanova* válasza Mr.Csizmás (#47615) üzenetére


Casanova*
veterán

Kailh Red gombra azt mondták kényelmes ,halk. Egyébként van más alternatíva? Kicsi bill, magas gombok,magyar kiosztás.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47617) Killerlaca válasza Casanova* (#47616) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Én szerintem jó lesz az!
Én is ilyesmit tervezek venni Tesoro, mert más NINCS!
És innetől kezdve tök mindegy, hogy jó az adott kapcsoló vagy sem.
Amiket kérdeztem márkák mindre az jött, hogy kuka!
Egyedül a CK550 volt ajánlott, de gyakorlatilag nem lehet kapni szóval megint csak oda jutottunk, hogy marad a fent említett márka.
Én egyébként az optical swich verziót néztem ki magamnak. Nem túl hangos elméletileg jó mást nem tudok róla.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#47618) Casanova* válasza Killerlaca (#47617) üzenetére


Casanova*
veterán

CK550 és tesoro gombjai közt mi a különbség? CK550 mivel jobb? Amúgy Logi G402 egér mellé a Logi G pro billt venném mindenképp,ha lenne magyarba.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47619) coldDUST


coldDUST
csendes tag

Sziasztok! Játékra keresek 30k kerettel red switches billentyűzetet, magyar kiosztás nem feltétlen szükséges viszont jó lenne a plusz usb port rajta illetve numpad. Mit ajánlanátok?

(#47620) dqdb válasza Casanova* (#47614) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem ártana, ha elmennél a legközelebbi MediaMarktba (ha budapesti vagy Pixelbe is), és megnyomkodnál ott pár billentyűzetet, mert úgy akarsz venni drágán valamit, hogy fogalmad sincsen a döntésedhez szükséges háttérről (a gamer és RGB szavak hangoztatása nem döntési pont).

Mechanikus billentyűzet esetében a "gomb" szó használata kerülendő, mert egy billentyű két részből áll: kapcsoló és kupak, és mindkettőt külön kell értékelni (bár a megcélzott csillámpóni világításnál ez utóbbit könnyű letudni, ugyanaz a kopásra hajlamos, festett, vékony ABS kerül minden gyártó billentyűzetére, a védőbevonat minőségében és a betűtípusban van eltérés csak).

A kapcsoló minőségének mérőszáma a gyártási szórás, azaz az, hogy két azonos típusú switch között mekkora eltérés van a lenyomásához szükséges erőben. Ha ez a szórás eléggé nagy, akkor a végeredmény egy olyan billentyűzet lesz, amelynél a billentyűkhöz eltérő erő kell, hogy lenyomjuk. Az eredeti Kailh kapcsolók ezen a téren gyengék, míg a későbbi sorozatok az új gyártósoraikon gyártva már nem szenvednek ettől. Lineáris Kailhok közül a jobb kategóriába a Box Red, Box Dark Yellow, Speed Silver, Burgundy, Speed Heavy Dark Yellow, Kailh Berry sorolható, az eredeti fekete házas Red nem. Bár lehet, hogy sosem gépelsz annyit és úgy, hogy ezt megérezd, de ettől függetlenül létező jelenség.

A kapcsoló minőségének másik mérőszáma, hogy mennyire simán jár (nem a taktilis huplira gondolok, hanem a stem csúszásának finomságára), sokan ezért nem szeretik például a Cherry MX Brownt, mert az enyhén reszelősen jár. Ezen persze kenéssel és egyéb megoldásokkal lehet utólagosan segíteni, de az ehhez szükséges idő mértékegysége inkább a fél nap, mint az óra.

A kapcsoló minőségének nem mérőszáma az, hogy könnyen lenyomható-e vagy sem, ez lineáris kapcsolónál mindössze a rugó erejétől függ. A nagyon könnyű kapcsoló hátránya lehet, hogy akkor is lenyomod, amikor csak az ujjadat a tetején pihentetnéd, ez 1u-nál nagyobb billentyűknél hatványozottabban jön elő.

Kéktől eltérő (nem clicky) kapcsolóknál a hangosság legalább ugyanannyira függ a gépelő személyétől, mint magától a kapcsolótól/billentyűzettől. Ha valaki csattanásig üti a billentyűt, és nem csak az érzékelési pontig, akkor az csattanni fog egyszer lefelé ütközéskor (O-gyűrűvel ez elkerülhető, cserébe nyúlós érzetű lesz a lenyomás vége), és felfelé (ez ellen csak a kimondottan silent néven futó switcheknél van belső csillapító megoldás). A hang továbbá függ a kupak anyagától és vastagságától, a plate anyagától, a billentyűzet házában a nyák és a ház közötti légrés méretétől, a billentyűzet alatti felülettől. És a rugótól is, vannak olyan switchek, amelyekben a rugó hajlamosabb fémesen pengeni.

Játékra sokszor lineáris kapcsolót ajánlanak, mert egyenletes erővel kell a teljes úton nyomni és lenyomás közben nincsen taktilis hupli (és a kék kapcsolóknál jelenlévő hiszterézisnek sincsen nyoma), hiszen itt nem gépelsz, és nagyobb eséllyel nyomod tövig. Egyesek azért nem szeretik játékra a lineáris kapcsolókat, mert felfelé irányban sincsen taktilis hupli, így ha egy billentyűt sokáig kell lenyomva tartanod, akkor belefuthatsz abba, hogy az érzékelési pont feletti részig engeded fel véletlenül.

A CK550-ben Gateron kapcsolók vannak, azok jobb minőségűek, mint az alap Kailhok. Komplett billentyűzet terén a CM már bizonyított építési minőség és megbízhatóság terén, ebben messze a Tesoro előtt vannak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47621) dqdb válasza coldDUST (#47619) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link] + [link]

A plusz USB portot eleve dupla csatlakozóval szokták megoldani a billentyűzet oldalán.

Most nézem, hogy már nincsen UK kiosztással, csak DE és Nordic. Úgy néz ki, hogy ezzel el kell köszönni a Rush Prótól is, mint olcsó Silent Red billentyűzettől ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47622) nyunyu válasza dqdb (#47620) üzenetére


nyunyu
félisten

És a rugótól is, vannak olyan switchek, amelyekben a rugó hajlamosabb fémesen pengeni.

Az inkább a rugótól függ.

Ha megnézel egy MX Red/Blue/Brown rugót (~55gr bottom out?), meg egy ócókínai 62/68gr-osat, amit mondjuk az Outemu tesz a Purple és Clear szériákba, észreveszed, hogy a Cherry rugója vastagabb drótból van tekercselve, így nehezebben pendül meg, és kevésbé éles a hangja.

Ezen a régi képemen pár Gateron (Clear, Brown), meg Cherry van (Blue, Brown, Black) kibelezve.

Vagy szoktam mostanában emlegetni a melós billzeteimet, zöldre sakktáblásított "régi" 1800-ba a tönkrement PCBjű MXB2-ből mentettem át az MX Brown rugókat+stemeket, ennek a billzetnek semmi bajom nem volt a hangjával, szimplán nem szerettem a lézerezettócóPBT kupakjait, meg az újhullámos házát, ami igen durván meg van sárgulva.
Szebben kinéző "új" (valójában 5 évvel öregebb) 1800-at viszont nagyon sikerült elbarmolnom az Outemu Purplera átépítéssel. :W
Cherry aljak szétfúrása miatt messze nem járnak olyan egyenesen a gombjai, mint az eredeti alkatrészeivel, tengeribeteg leszek tőlük, a 62 grammos vékony rugók meg a kenés ellenére folyamatosan pengenek.
Outemu Purple stem meg még durvábban reszel, mint az MX Brown. :O
O-ring semmit nem csillapít a hangján. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47623) Casanova* válasza dqdb (#47620) üzenetére


Casanova*
veterán

Nagyon jó,hasznos írás volt. Köszi! :R

Akkor a Tizonának jó kapcsolója van. Tesoro Tizona Spectrum a Kailh Red megoldásaira szavazott, ami egyébként pont a játékosok számára lett kifejlesztve, hiszen könnyebb aktiválási súllyal, lineáris működéssel és összességében villámgyors, valamint pontos reakcióval szolgálja ki a játékosokat
Van két tizona bill, szinte egyárba vannak. Egyik,Tesoro Tizona TS-G2N,ami nem világít,amin lila szín van. Elvileg ennek a kapcsolója rossz,alap kailh.

És a másik,az újabb verzió Tesoro Tizona Spectrum,ezen van világítás,nem lilás. Ennek újabb,jobb kapcsolója van. Kailh Red.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47624) dqdb válasza Casanova* (#47623) üzenetére


dqdb
nagyúr

Attól, hogy a marketinganyag azt írja az alap Kailh Redről, hogy jó, még nem tűnik el egy csapásra gyártási szórás. Videó alapján a Spectrum változatban is az alap, fekete házas kapcsoló van. Így néz ki az újabb piros kapcsolójuk.

nyunyu: igen, egyszerűsítettem kicsit a megfogalmazásban.

Ha már teljesen elvesztél abban, hogy mit is szeretnél, akkor a helyzet további bonyolítására tudok adni kísérletezésre Gateron Brown, Kailh Box Burnt Orange, Halo True, 67 grammos Zealio kapcsolókból, ha érdekel (ha megjön minden, ami úton van, akkor az utóbbi háromból billentyűzet is épül majd, mert kell két kompaktabb billetyűzet és switch-layout-QMK vonalon meg kellene találni a megoldást). Majd egyszer jön még egy zacskónyi Speed Copper is (bár mintha pont ilyened lenne). És ha végre találok nyomásgrafikont Aliaz kapcsolóról, akkor elképzelhető egy rendelési baleset azokból is. Bár lehet, hogy ezzel az ajánlattal inkább rosszat teszek neked, mint jót :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47625) rbkzndrs


rbkzndrs
tag

Sziasztok!

Korábban már írtam ide és találtam is megfelelő billentyűzetet a Cooler Master CK550 formájában, csak sehol nincsen elérhető belőle ISO kiosztással és nagyon sok bolt a beszállítóra vár és szintén nem tud semmit.

Ezért csalódottságomban elkezdtem böngészni ismét és szeretném megkérdezni, hogy erről a bill-ről mi a véleményetek: COOLER MASTER MASTERKEYS MK750 ?

(#47626) Killerlaca válasza dqdb (#47624) üzenetére


Killerlaca
senior tag

És akkor ez a verzió jobb lehet?
[link]

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#47627) Casanova* válasza dqdb (#47624) üzenetére


Casanova*
veterán

itt azt írja kailh red

Más bill: Cooler Master Masterkeys Pro M SGK-6040-KKCM1 ez ajánlott bill. :K Az lenne a kérdésem,hogy ez a HUN bill készlet jó-e ahhoz az M-es pro billhez?

(#47626) Killerlaca: ez ajánlott bill :K Ha jó erre a HUN bill készlet. Akkor ezt kell venni!

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47628) Beretvás válasza Casanova* (#47627) üzenetére


Beretvás
addikt

Jajj istenem. Mindkettő kailh red de nem egy gyártó soron készülnek. Mi nem érthető ezen?

(#47629) Casanova* válasza Beretvás (#47628) üzenetére


Casanova*
veterán

ja,vágom már! :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47630) Killerlaca válasza Casanova* (#47627) üzenetére


Killerlaca
senior tag

De ez magyar kiosztás nem?
"Agile RED SWCH magyar kiosztású mechanikus billentyűzet"
Akkor erre miért kellene magyar készlet ez így ready gondolom. :-)

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#47631) Casanova* válasza Killerlaca (#47630) üzenetére


Casanova*
veterán

Cooler Master Masterkeys Pro L billek mind angol kiosztásúak. Külön kell venni hozzá HUN bill készletet.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47632) dqdb válasza Casanova* (#47627) üzenetére


dqdb
nagyúr

itt azt írja kailh red
Igen, és miről írtam végig és minek linkeltem képpel együtt a frissebb változatát összehasonlításképpen?

Nem ártana elolvasnod a téma-összefoglalót fent. És komolyan mondom, hogy menjél el MM-be kipróbálni pár billentyűzetet, mert rossz nézni, amit itt a topikban csapongsz.

Cooler Master Masterkeys Pro M SGK-6040-KKCM1 ez ajánlott bill. :K Az lenne a kérdésem,hogy ez a HUN bill készlet jó-e ahhoz az M-es pro billhez?
Egy ideje már csak US ANSI-ban érhető már csak el ez a két CM billentyűzet, szóval azokból nem lesz ISO HU kiosztás semmilyen kiegészítő kupakkészlettel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47633) Casanova* válasza dqdb (#47632) üzenetére


Casanova*
veterán

Ez az,hogy nem tudnék kipróbálni pár billt,mert csak ez az egy tesoro bill van,ami világít,kicsi és magyar. Vicc!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47634) dqdb válasza Casanova* (#47633) üzenetére


dqdb
nagyúr

Oké, utolsó kérdés, mielőtt feladom: honnan tudod, hogy neked piros kapcsolós billentyűzet kell mindenféleképpen?

1. kipróbáltad az alap kapcsolótípusokat (piros-barna-fekete-kék), és ez jött be, ekkor nem szóltam egy szót sem
2. a neten azt olvastad, hogy a piros kapcsoló legjobb játékra, mert a gyártók oldalán a marketingbullshit is azt sulykolja, hogy piros = gamer (és persze RGB = gamer, de az más történet). Ebben az esetben tényleg nem ártana elmenned, hogy legalább azzal tisztába kerüljél, mit jelentenek az alap kapcsolótípusok a gyakorlatban, melyik tetszik neked kipróbálás után a legjobban, mielőtt még elköltenél rá 30-40e forintot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47635) Casanova* válasza dqdb (#47634) üzenetére


Casanova*
veterán

Várj,félreértesz! :-) Nekem mindegy a kapcsoló,csak jó legyen. Nem mondtam,hogy a piros kapcsoló a legjobb. Csak utána néztem a tesoro billnek milyen kapcsolója van. Régebben kérdeztem,hogy van-e más alternatíva. Kis,magyarkiosztású bill játékra. Erre még nem válaszoltatok. Egyébként szinte minden billre azt mondtátok,hogy nem ajánlott. Még a logi g pro billre is mondta valaki,hogy szar a gombja. 😁

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47636) Beretvás válasza Casanova* (#47635) üzenetére


Beretvás
addikt

Komolyan ajánlott lenne neked kipróbálni a kapcsoló típusokat mert sírás lesz a vége, amekkora homályban vagy jelen helyzetben. Nagyon nem mindegy milyen kapcsoló van egy billentyűzetben. Lenyomás nehézsége, taktilitása vagy épp lineáris. Nem mindegy kicsit sem.

(#47637) Casanova* válasza Beretvás (#47636) üzenetére


Casanova*
veterán

Az lesz! Egyébként logi k120 billem volt. Ennek a gombja nekem teljesen jó volt.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47638) Beretvás válasza Casanova* (#47637) üzenetére


Beretvás
addikt

Értem én de nem kis pénzről van szó jól kellene választani..

(#47639) Casanova* válasza Beretvás (#47638) üzenetére


Casanova*
veterán

Persze,jót kell választani. Nem kapkodom el.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47640) ribizly válasza Casanova* (#47639) üzenetére


ribizly
veterán

No igen, de az idő jelentősebb részét érdemes volna inkább próbálgatással tölteni, semmint megtippeltetni melyik is volna az amelyik illeszkedik az igényeidhez. Szóval irány a Pixel és sokkal okosabb leszel fél óra ott eltöltött idő után.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#47641) Casanova* válasza ribizly (#47640) üzenetére


Casanova*
veterán

Az lesz,elfogok menni.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47642) mdav88


mdav88
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy olcsó, de jól használható kényelmes irodai billentyűzetet. 10k alatt.
Merre érdemes nézelődni? Volt mechanikus, nekem nem jött át annyira. Lehet slim fazon, de nem muszáj, inkább halkabb legyen, mint csecse.

Köszi!

(#47643) Ringman válasza mdav88 (#47642) üzenetére


Ringman
nagyúr

hardverapro -> lenovo preferred pro

mechából is több féle van (taktilis, clicky, lineáris), milyet próbáltál?

(#47644) mdav88 válasza Ringman (#47643) üzenetére


mdav88
senior tag

Barna switches tesoro volt.
Én is ezeket a brand billentyűzeteket néztem, mert olcsóak és talán megbízhatóak is. Thinkpad billentyűzeteket nagyon szeretem. (régit inkább, de az új is megszokható volt)

(#47645) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Szeretném lecserélni a CM MK750-emen a windows gombokat tuxosra (a Pingvin). Lehet ilyet valahol készen kapni?

(#47646) nyunyu válasza kelna91 (#47645) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehetni lehet, de nem biztos, hogy ki akarsz fizetni 20$-t 2db vacak minőségű WASD kupakért, ami nem világítós kompatibilis.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47647) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#47646) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

20$-ért már nyomtatok is, ha lenne modell :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47648) nyunyu válasza Mr.Csizmás (#47647) üzenetére


nyunyu
félisten

6$ + 14$ a posta USAból.

Közben átnyálaztam Alit, ferdeszeműek már 9$-ért is osztogatnak ABS doubleshot világítós ANSI US kupakszettet, de valahogy fáznak a déli sarkon őshonos állatoktól :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47649) Domonkos


Domonkos
Ármester

Napi evangelium: Valtsatok ergonomikus billentyuzetre!
Sokkal tobbet fogtok belole profitalni, mint amennyit bele kell aldozni a beszerzesukbe vagy megszokasukba.

Itt van par dolog ami sokkal kenyelmesebbe tehet minden billentyuzetet igenylo feladatot:
- split space: Normal billentyuzeteknel az egyik huvelykujj jellemzoen semmi hasznosat nem csinal. Ha be tudod fogni egy olyan feladatra ami kezmozgast sporol meg, az nem csak gyorsabba de kenyelmesebbe is teheti a munkat
- split billentyuzet: A "normal keztartas" nem termeszetes es hosszabb tavon nem is kenyelmes. Talan meg a verkeringest is segiti, ha vallszelessegben tartod a kezeidet.
- ortho vagy columnar staggered layout: Sok magyarazatot nem igenyel. A sima staggered elrendezesnek semmi kenyelmet szolgalo funkcioja nincs.

Par tipp, amikhez nem kell uj billentyuzetet venni:
- vakon gepeles: Ha napi +10k leutesed van, akkor nincs semmi elfogadhato indok arra, hogy ne tudj vakon gepelni. Nem a sebessegrol van elsodlegesen szo, hanem a rengeteg bologatasrol amit az egyes billentyuk keresgetese igenyel. A tobbi kenyelmi funkciokrol nem is beszelve.
- ertelmes kiosztasok: A QWERTY/QWERTZ nem tud semmit felmutatni azon kivul, hogy elterjedt. Dvorak, colemak, workman stb. mind jobbak es kenyelmesebbek.
- touch-typing: Ha mechanikus billentyuzeted van, akkor erdemben javulhat a kenyelem, ha nem kalapalva gepelsz rajta, hanem csak ~3/4 utig nyomod le. Ekkor mar reg regisztralt a kapcsolo, de nem puffant az aljan le. Kenyelmes, bar megszokast igenyel.
- akarmilyen, legalabb egyszeru makrozhatosag: Gyakran hasznalt es kezmozgast igenylo billentyukombinaciokat es leutessorozatokat erdemes makro funkciokhoz rendelni. A legjobb, ha olyan billentyu ala rendeljuk ezeket amikert nem kell tavolra nyulni.
- el kell felejteni az egeret: Ha van olyan dolog a munkadban amit most egerrel oldasz meg de el lehetne vegezni egy billentyukombinacioval is, akkor ne nyulj az egerhez, tanuld meg a billentyukombinaciot! Meg jobb, ha ezt a funkciot sajat makro ala rendeled.

Persze lehet mentegetozni, hogy "en mar ezt igy megszoktam", "mi van ha egyszer at kell uljek mashova", "draga ezeket beszerezni", "nem is jelent akkora elonyt", "nem ertek ezekhez", "orulok ha mukodik" es meg sorolhatnam, de ha a sajat munkadat nem tudod/akarod kenyelmesebbe tenni, akkor azzal csak magaddal szursz ki. Tudom, hogy vannak olyan feladatok ahol ezek a dolgok csak kicsi vagy egyaltalan nem adnak elonyt, de ahogy latom a kornyezetemet es ismerem a kulturat bizony sok embernek tudna segiteni egyik vagy masik pont (nem is feltetlen az osszes) elsajatitasa. Csak tudnak beismerni, hogy ahogy csinaljak az messze nem hatekony.

Ha nem ertetek egyet, akkor kommentaljatok jol meg!
En egy ideje az osszes pontot bevittem a napi rutinomba es egyiket sem bantam meg. Nem mindegyik hozott ugyanakkora merteku javulast, de most mar sajnalnam ha akarmelyikrol is le kellene mondanom. A fonti par pont meg nem az osszes dolog amin javitottam - epul meg par dolog ezekre - de egy napi evangeliumnak ez is pont eleg.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47650) micafighter válasza Domonkos (#47649) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én a dvoraktol meg társaitól kicsit tartok, nem tudom atszokas vagy osszekavarodas lenne, standard US és HU layouton megy a kb 8 ujjas vak gépelés, a 10 ujjast azért nem sikerült fél-egy ev alatt elsajátítani mert nem volt hozzá türelmem, teljesen át kellett volna szokni, és a 70-80 WPM / 95%+ pontosság helyett kezdetben lett volna vagy 20-30 WPM jo esetben.. azért csak el akarom majd sajátítani mert 10 ujj lenne az igazi, de akkor már lehet a dvorakot tanulnam ha úgyis újra kell tanulni.

Mechabol amúgy létezik ergonomikus? Vagy csak épített?

Hozzátenném meg a listádhoz kiegészítés keppen a megfelelő testtartást, amihez a jól beállított magassagok is hozzatartoznak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.