Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) Drenadar válasza Beretvás (#47750) üzenetére


Drenadar
veterán

Ugyan ezt gondolod azokról akik a tvhez tavszabalyzot használnak? 😋

(#47752) 1eske válasza 1eske (#47719) üzenetére


1eske
tag

Hűha, ennyire nehéz kérdést tettem fel? :F

(#47753) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho mindenkinek!
Billt szeretnék vásárolni, de annyi van a piacon hogy jobbnak láttam segítséget kérni.
Két verzióra kérnék segítséget mert még nem nagyon döntöttem hogy hogyan is kéne..
Szóval:

1.Mekkora összeget szánsz rá? - Normál bill 10-12 / Mechanikus 30 alatt
2.Használt szóba jöhet? - Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? - Egy Genius K9 Scorpiont, és egy MS Razer Reclusa-t! Azért cserélnék mert meguntam az angol kiosztást, a Genius meg gyengélkedik.
4.Mire használnád a billentyűzetet? - Semmi Extra...forum, játék (semmi versenyszerü), net
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) - Olcsón gumiharangos, esetleg Mechanikus ha 30 alatt van olyan ami megéri.
6.Van konkrét modell ami tetszik? - Az ilyen masszívabbak bejönnek, konkrét típust nem tudnék mondani
7.Milyen kiosztást szeretnél? - Magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? - Normál méret...legyen numpad, és nem baj ha nagy az enter
9.Extra igények - Világítás kéne

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#47754) Domonkos válasza 1eske (#47719) üzenetére


Domonkos
Ármester

ck550, vagy ha meg be tudsz szerezni egyet a masterkeys l-bol, akkor inkabb az.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47755) Beretvás válasza Drenadar (#47751) üzenetére


Beretvás
addikt

Ahhoz fel kellene kelni. Úgyhogy ez a hasonlat nettó bullshit. :DDD

(#47756) 1eske válasza Domonkos (#47754) üzenetére


1eske
tag

Köszi szépen!

Miért pont ezt a kettőt ajánlottad? Ha jól láttam egyikhez sincs csuklótámasz, ami nem feltétlen deal breaker, csak észrevettem.

Milyen switchel ajánlanád őket? Illetve ezek halkabbak az átlagos mecha billeknél?

(#47757) Domonkos válasza 1eske (#47756) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mert a cm-et ugy ismerjuk itt a topikban, hogy jo minoseget gyart, raadasul a tobbi, nagyobb nevu konkurensenel olcsobban. Viszonylag keves veluk a problema es ha van is, akkor lehet oket garanciaztatni. Van par kinai gyarto is aki jokat gyartanak, de azokbol nem nagyon van full meretu es a gariztatasuk is nehezebb. Ha nem kellene a full meret, akkor jobb vetel lehet egy olyan. :K
Masterkeys L egyebkent szemelyes kedvenc, mert PBT kupakjai vannak. Az pedig ebben az arkategoriaban nagyon kiralynak szamit :K

Csuklotamaszt nem igazan szokott nagy szerepet jatszani az ajanlasban, mert egy-ket esettol eltekintve az utolag vasarolt darabok sokkal jobbak szoktak lenni. Talan az egyetlen kivetel ha magnesekkel csatlakozik a tamasz a billhez; egyebkent nem tudnak semmi extrat...

Kapcsolo az szemelyes preferencia kerdese. En az eros taktilitast nagyon szeretem, ugyhogy nekem elsosorban a clicky lenne a valasztasom (hang nalam nem szempont), vagy a sima taktilis. Linearis nekem nem volt sose kedvencem. De ha mast kerdezel, akkor mast fog mondani. Egy probat azert tegyel veluk vasarlas elott!

Nem halkabbak.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47758) Perbal1 válasza Mr.Csizmás (#47726) üzenetére


Perbal1
tag

Szia!

Látom, hogy ezt a billentyűzetet használod.
DREVO Tyrfing 88 Key V2

Tudod ajánlani? Bár én red kapcsolókkal vásárolnám!
Illetve van-e arra lehetőség, hogy a játékokban használt kapcsolókat silent kapcsolókra cseréljem?

Köszi!

(#47759) Mr.Csizmás válasza Perbal1 (#47758) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy nap után tudom ajánlani :DD

ansi-t vegyél, az ds kupakos, az iso-k lézer vagy mártott.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47760) Perbal1 válasza Mr.Csizmás (#47759) üzenetére


Perbal1
tag

Köszi!

Az angol amazonról rendelném, azt nem tudom, hogy milyen kiosztású, ott csak UK ,vagy US kiosztású van.

[link].

Tudom cserélni a kapcsolókat silent-re, kb. úgy 10 db-ot?

(#47761) Perbal1 válasza Perbal1 (#47760) üzenetére


Perbal1
tag

Ja most olvasom, hogy a UK kiosztású az lézeres, az US kiosztású az ABS double-shot .
Az a baj, hogy nekem az UK kiosztás szimpatikusabb.

(#47762) Domonkos válasza Perbal1 (#47760) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Az angol amazonról rendelném, azt nem tudom, hogy milyen kiosztású, ott csak UK ,vagy US kiosztású van.

DYOR :W

Amugy kapcsolot tudsz cserelni, mert ezek hot-swapposak.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47763) Ringman válasza Domonkos (#47762) üzenetére


Ringman
nagyúr

Elvileg csak outemura lehet cserélni.

(#47764) Ringman válasza Beretvás (#47746) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mute elég hasznos, fn layeren meg kényelmesen elfer. Vagy ahkval rá lehet bindelni a 21. Században roppant hasznos pause/brake, scroll lock helyére, f11 f12 karaktereket sem használja sok program.

(#47765) Perbal1


Perbal1
tag

Ha jól látom, akkor outemu kapcsolókban nincs silent.
Nekem mindenképpen halk TKL billentyűzet kellene, és nagy enter valamint hosszú i kapcsolókkal?

Van ilyen?

(#47766) Rimuru válasza Ringman (#47764) üzenetére


Rimuru
veterán

Amugy van egy jo par hasznos, de van olyat amit nem tudok megerteni (innen szemezgetek), pl alkalmazasinditok nagy resze, nalam homepage (browseren belul se szoktam nyomkodni) es email billentyuket (ha kell ugyis fut a hatterben mutt/thunderbird) teljesen mas funkciora kotottem ra (i3wm alatt), toolsnak se latom nagy hasznat, stb.

Vigyázat, csalok!

(#47767) 1eske válasza Domonkos (#47757) üzenetére


1eske
tag

Köszi a segítséget!

Tudom, hogy ez nagyon egyénfüggő, de nehezen tudok dönteni a TKL és a Full Size között. Nem tudom van-e szükségem a numpadra, vagy sem. Szoftverfejlesztésre, gépelésre használnám, a legtöbb speciális karaktert elérem, de a - és a * karakterek jó, hogy egy érintésre vannak. Ti mit ajánlatok ilyen felhasználásra?

(#47768) Domonkos válasza 1eske (#47767) üzenetére


Domonkos
Ármester

Keves billentyu, sok reteg, nulla kezmozgas. A ket altalad emlitett felhasznalasra szerintem ez az optimum. Mondjuk 4 eve meg en is a full size-t preferaltam, de ra kellett jonni, hogy fejleszteshez folosleges.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47769) Mr.Csizmás válasza 1eske (#47767) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

TKL-en is simán:

jobb shift mellett balra simán = - kötőjel (dash)
AltGr + - = * csillag (glyph)

ez HU kiosztásnál működik, akár ansi, akár iso layouton is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47770) Ringman válasza 1eske (#47767) üzenetére


Ringman
nagyúr

Tkl-hez meg mindig tudsz külön numpadot venni, ha mégis kellene. Első nekifutasra szerintem a 75% is emészthető.

(#47771) Ispy


Ispy
veterán

Tudom, hogy ez itt offtopic, de megőrülök ettől...

Szóval a CM bill túl gyors, ha emailből törölni akarok pár szót és nyomva tartom a backspacet, akkor egy pillanat alatt kitörli az egész szöveget. Eddig ilyen gondom nem volt, ezt pár hete kezdte el csinálni, a winbe hiába állítok sebességet, nem reagál rá.

Valakinek valami ötlete? :))

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47772) Domonkos válasza Ispy (#47771) üzenetére


Domonkos
Ármester

-> Billentyűzet gondom van

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47773) Ispy válasza Domonkos (#47772) üzenetére


Ispy
veterán

Elég halott topik....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47774) Ringman válasza Ispy (#47771) üzenetére


Ringman
nagyúr

Fn-nel elallitottad :)
Gyári kupakon rajta is van a jel, 1x, 2x, 4x, 8x talán. Ez minden leutest gyorsít

[ Szerkesztve ]

(#47775) Domonkos válasza Ispy (#47773) üzenetére


Domonkos
Ármester

Jah; mert ha a dedikalt topikban nem erdekel senkit, akkor majd itt szeretnenek foglalkozni az ilyenekkel... Gondolom nem lenne annyira halott, ha hasznalnatok. :W

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47776) Ispy válasza Ringman (#47774) üzenetére


Ispy
veterán

ÁÁÁÁÁ

Tényleg, ezer hála. :R

Magamtól sose jöttem volna rá, az életben nem használtam ezt a funkciót. :B

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47777) Ispy válasza Domonkos (#47775) üzenetére


Ispy
veterán

Úgy látszik igen....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47778) Domonkos válasza Ispy (#47777) üzenetére


Domonkos
Ármester

Fuggetlenul, a kovetkezo siman mehetne eloszor oda is. ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47779) Ispy válasza Domonkos (#47778) üzenetére


Ispy
veterán

Igaz :R

(csak már 20 évet öregedtem miatta)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47780) Mr.Csizmás válasza Ispy (#47779) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

felgyorsította az öregedésedet is az Fn+xy kombináció? :F

:P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47781) Ispy válasza Mr.Csizmás (#47780) üzenetére


Ispy
veterán

Jaja, most már nekem is vicces. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47782) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Hol érdemes Apple keyboardot venni? Első sorban numpados érdekelne, de ha sokkal olcsóbb, akkor a tkl verzió is. Ahol eddig néztem, ott bőven nem 20k alatt volt az ára Vagy van még hasonló, ollós bill, ami nem full vacak?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#47783) syIex


syIex
veterán

Melyek a legajánlottabb keycap-ok a Huntsman Elite-re? Razer oldalán nézegettem, de nem találtam viszont videókon és képeken már láttam más fajtát, mint az eredeti... :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#47784) TeeJay válasza Beretvás (#47740) üzenetére


TeeJay
félisten

majd meglátjuk a Rufusz gariztatása hogy megy mert 2év garit adtak ám a Genius billentyűzetre
drágát meg nem akarok venni mert egyik sem bírja sokáig
az meg nekem fontos hogy szép puha és halk legyen
ha 1évet bír a gumidóm akkor majd utána viszem vissza és kiderül mit szólnak rá
ha cserélik jól jártam ha nem akkor kidobom veszek egy újat és kész
évi 1800 forint 10év alatt 18ezer szerintem nem egy vészes

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#47785) nyunyu válasza syIex (#47783) üzenetére


nyunyu
félisten

Jobban jársz, ha veszel egy 30-40k körüli billzetet, és a különbséget költöd kupakra...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47786) pengwin válasza TeeJay (#47784) üzenetére


pengwin
addikt

Nagyon sok időnek kell eltelnie, mire egy gumidóm működésképtelenre öregedik.
Szüleimnél volt két olyan billentyűzet, amiken már a gumidóm letapadt a membránra és nem mindig jött fel, pedig nem lett megitatva semmivel.
Amiről itt mindenki beszél, az az, hogy a gumidóm felkeményedik és sokkal hangosabb lesz nagyon gyorsan. A működést nem befolyásolja, nem garanciális probléma, csak a kezdeti gépelési élményhez nem lesz semmi köze fél-egy-két év múlva a billentyűzetnek.
Szerintem ez az egyik legnagyobb hátránya a nem mechanikus billentyűzeteknek: sokat változnak a jellemzőik a használat során, míg egy mechanikus azért nagyon jól hozza folyamatosan ugyanazt a szintet.

Üdv, pengwin

(#47787) pengwin válasza syIex (#47783) üzenetére


pengwin
addikt

Ha jól látom akkor Cherry MX kompatibilis alja van a kupakjainak, szóval valamilyen double shot PBT, ha már kell a világítás, de megfelel az angol kiosztás.

Aliexpressen olcsón megúszhatod mondjuk a Cool Jazz kupakokkal, és sokkal jobbak lesznek a gyárinál.

Már mondták sokan, de én is mondom: mocskos drága az a Razer billentyűzet... Nem tudom, melyik funkciója az, ami neked must have, de ha csak tetszik akkor jóval olcsóbban is megúszhatod ezt a vásárlást.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47788) csiby222


csiby222
aktív tag

Helló!

Milyen billentyűzetet(ket) tudnátok ajánlani ami Cherry MX Brown (vagy a klónja) switches teljes magyar kiosztású és nem Tesoro márkájú és elég ha egy színben világít (lehetőleg fehér de ez mindegy)?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#47789) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
mechanikus + hotswap + split + ergo + BT5 BLE + open source firmware

Az leírás közepén van link az eredeti projektre, ha KS-re várás helyett inkább a DIY utat választaná valaki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47790) Sirandrish válasza csiby222 (#47788) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szia! Mi a baj a Tesoroval?
Mivel itt nem kaptam tippet, elkezdtem kutakodni, és azt találtam. (még nem vettem meg) Mindenhol dicsérik..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#47791) Mr.Csizmás válasza dqdb (#47789) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

adhatna hozzá STL-t a DIY verzióhoz :B :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47792) syIex válasza pengwin (#47787) üzenetére


syIex
veterán

Koszonom szépen utána nézek és akkor azokból rendelek! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#47793) syIex válasza nyunyu (#47785) üzenetére


syIex
veterán

Vágom a Razer hatedet, meg sokakét a márka iránt, de nekem bejött külsőre és tesztek alapján meg visszajelzések szerint végre normális lett ez a keyboard. :K
Már megvettem egyébként és ma jön meg szóval meglátjuk. :D

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#47794) dqdb válasza Sirandrish (#47790) üzenetére


dqdb
nagyúr

1. a Tizonákat és a legújabb Gramot kivéve nem szabványos kiosztású az alsó sor, így kupakkészletet kissé nehezebb hozzá találni
2. [link]

Hasonló áron, ha éppen kapható, akkor a CM mindig jobb választás volt, ha magyar kiosztással kellett, akkor ez régebben a Masterkeys Pro + magyarító készlet párost jelentette, most a CK550-et (ami éppen hetek óta nem kapható magyar kupakokkal).

Mr.Csizmás: sajnos nem ugyanaz készítette a DIY projektet, aki a KS projektet viszi, az előbbi megosztott mindent, de lapos a billentyűzete, az utóbbi nem is ígérte, és az STL az övé.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47795) Sirandrish válasza dqdb (#47794) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszi a választ :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#47796) dqdb válasza syIex (#47793) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vágjuk a Razer szeretetedet, de várjunk a normális jelzővel pár hónapot, hogy ennek is olyan gyorsan kopnak-e a kupakjai, mint a korábbiaknak ;]

A legutolsó általánosan dicsért Razer billentyűzet a 2013-as Blackwidow volt, azóta switchek terén átmentek költségoptimalizálásba, előbb Kailh, majd egy ideje Greetech, csak ez az áraikon nem látszott meg. Az általad linkelt kapcsolókról még nem olvastam.

Az aktuális Ducky körülbelül azonos áron az utóbbi 4 évben mindig jobb választás volt, most is inkább választanám a PBT kupakos Ducky One 2 RGB-t Cherry MX kapcsolókkal (vagy esetleg az aktuális nagy Corsairt). Ha pedig elég lenne TKL és ANSI, akkor Massdrop CTRL.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47797) Mr.Csizmás válasza dqdb (#47796) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tudtommal a greetech is már drága volt, így TTC switchekre váltottak :U :D lehet nem mindegyik modellnél. [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47798) syIex válasza dqdb (#47796) üzenetére


syIex
veterán

Nem egyáltalán nem erről van szó. Egyedül a fulhallgatom Razer az egész gép / periféria terén. Ami nem jó azt egyértelműen nem veszem meg. Ez előtt K70 Lux volt, de most adok ennek egy esélyt mivel amint írtam bármelyik tesztet olvastam az áron kívül más negatívumot nem tudtak mondani és a többi ilyen top is a körül mozog a K95 is ennyivel nyitott stb. Kiváncsi leszek rá aztán kiderül idővel. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#47799) syIex válasza pengwin (#47787) üzenetére


syIex
veterán

[link] Ilyen kupak készlet megfelelő lenne rá? UK kiosztsu a billentyűzet.
Azért vettem meg, mert ár alatt hozza tudtam jutni 40K-ért és ennyit be merek vállalni, 70-et nem adtam volna érte. :N

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#47800) dqdb válasza syIex (#47799) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem jó a kupakkészlet. Ez csak ANSI-hoz jó, a UK kiosztás ISO. Közben képen megtaláltam, hogy van hozzá ISO kiegészítés (zseniális az AliExpress oldala, asztali böngészőben a mobil oldal lényegében használhatatlan, desktop nézetre pedig nem lehet átváltani). A második probléma az alsó sor, a Razer nem szabványos alsó sort használ.

szabványos alsó sor: 1.25u - 1.25u - 1.25u - 6.25u - 1.25u - 1.25u - 1.25u - 1.25u = 15u
Huntsman Elite alsó sor: 1.5u - 1u - 1.5u - 6u - 1.5u - 1u - 1u - 1.5u = 15u

Olyan kupakkészletet keress, ami több, mint 109 billentyű, és expliciten szerepel, hogy van 6u méretű Space.

Azért vettem meg, mert ár alatt hozza tudtam jutni 40K-ért és ennyit be merek vállalni, 70-et nem adtam volna érte.
Ha ezzel kezdted volna, akkor egy fokkal kevésbé intenzíven próbáltunk meg volna lebeszélni róla :) Igaz, én 40e-t sem adnék ki érte, azonban a csillámpóni világítás miatt nagyon nem számítok célpiacnak.

bármelyik tesztet olvastam az áron kívül más negatívumot nem tudtak mondani
Billentyűzetek terén sajnos általában csak "tesztek" vannak és nem tesztek. Ahol nem kapnak le egy kupakot és mutatják meg annak minőségét/falvastagságát, az például automatikusan "tesztnek" számít sokunk szemében.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.