Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) pengwin válasza Vanir (#47094) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem könnyű kapcsolóval csak könnyebben fogsz bottom outolni.
Ugyanígy a lapos kialakítás is csak ezt fogja elősegíteni, ráadásul ha jól értem normál profilú (magas) mechanikus bilentyűzet szóba sem jöhet.

Inkább valami olyat javasolnék, aminek a taktilitásán érzed, hogy meddig kell nyomni. Esteleg ha valahol meg tudnál nyomkodni egy kék Outemus billentyűzetet az jó lenne, mert az a kapcsoló nagyon jó erre a célra.

(#47112) Televan
Lenovót hardveraprón találhatsz.
A Cougar szerintem egyjó billentyűzet, mechanikus után fura újra tövig ütni a gombokat, de nem rossza rajta gépelni. Csak sok volt a minőségi probléma vele.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47152) ovits00 válasza Ringman (#47146) üzenetére


ovits00
csendes tag

Én elsősorban Blenderhez vettem külön numpadot. Szintén bal oldalon tartom.

(#47153) cognac


cognac
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi ha off kicsit, leendő billentyűzetemhez szeretnék O-ring-eket venni. Valamelyik topikban olvastam, hogy nem feltétlen muszáj netről rendelni (ebay és hasonlók), hanem lehet valami barkács vagy kellékes boltban is ilyet. Ki tudnátok segíteni, hogy milyen típusú boltban érdemes utánanéznem, ahol azonnal is lehetne venni és nem kellene várni heteket? Milyen néven keressem, és ha van több fajta akkor milyen típust? Azon kívül hogy 5x2 mm és átlátszó legyen? Nagyon köszönöm előre is.
Üdv: Gabesz

(#47154) PixAlan válasza cognac (#47153) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Tömítőgyűrű vagy O-gyűrű a magyar neve, OEM kupakhoz 5x2mm-es kell(szinte biztos, hogy ez kell neked), cherry profilhoz 5x1.5mm

(#47155) dqdb válasza cognac (#47153) üzenetére


dqdb
nagyúr

Átlátszó csak akkor kell, ha van háttérvilágítás és fontos, hogy minél kevesebbet árnyékoljon le belőle a gyűrű.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47156) Crabface


Crabface
senior tag

Elérkezett a pillanat, hogy a Tesoro alsó sora is végre szabvány legyen: [link]

Kellett hozzá vagy százhúszév...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47157) nyunyu válasza Crabface (#47156) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyszerűbb volt az ócónvehető doubleshot PBT kupakszetthez tervezni a billzetet, mint új alsó sort terveztetni a kupak gyártójával. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47158) Vanir válasza nyunyu (#47157) üzenetére


Vanir
veterán

Szerintem baromi jó vétel lesz ez a billentyűzet jövőre black friday-kor, vagy bármi nagyobb leárazásnál (feltéve, hogy nincsenek nagyobb hibái). Ha netalán még magyar kiosztás is lesz belőle, akkor főleg.

(#47159) nyunyu válasza Vanir (#47158) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyiért teljesen kizártnak tartom a magyar PBT kupakszettet.

Nem vagyunk elég nagy piac ahhoz, hogy párszáz eladható példány kedvéért fél billzetnyi * új öntőformát csináljanak.

*: 40 kupaknyira vagyunk az UK kiosztástól!

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47160) Domonkos válasza Vanir (#47158) üzenetére


Domonkos
Ármester

Azert nagyon remelem, hogy kovetkezo black friday-ig lesz majd olyan ujonnan megjeleno billentyuzet, ami ennel jobb vetel lesz. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47161) dqdb válasza nyunyu (#47159) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amikor az AliExpressen dömpingáron rohangálnak majd a DE/FR/NO doubleshot PBT kupakkészletek, akkor lehet elkezdeni a kéz bilibe lógatását, addig még sajnos álmodozni is felesleges erőfeszítés.

Egyszerűbb volt az ócónvehető doubleshot PBT kupakszetthez tervezni a billzetet, mint új alsó sort terveztetni a kupak gyártójával.
A Corsair ezen már túlesett, szóval náluk esélyes, hogy marad a különcködés.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47162) nyunyu válasza dqdb (#47161) üzenetére


nyunyu
félisten

Amennyit fejlődött az utóbbi 2 év alatt a mecha alkatrész piac, szerintem 2-3 év múlva akár még vissza is térhetünk a magyar doubleshot témára.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47163) cognac


cognac
csendes tag

Köszönöm az infókat. Igen a méret az oké, és átlátszót szeretnék természetesen, mert a színkavalkádot ne gátolja :D A billencs már megvan. Már csak a gyűrűket kell beszereznem. Annyit még kérdeznék hogy milyen jellegű boltban vagy üzletben, áruházban lehet ilyen gyűrűket beszerezni? Ilyen barkácsos-szerszámos helyeken? Köszönöm szépen ha kapok még erre választ, megpróbálok holnap gyors még beszerezni a városból valahonnan.

(#47164) Domonkos válasza cognac (#47163) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerelvenyboltban biztos arulnak ilyet.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47165) regener válasza Crabface (#46671) üzenetére


regener
veterán

Kedves topiklakók, elég elfogult lettem mióta megvan a Cougar 200K és azon filózok hogy vegyek-e ugyanilyet vagy inkább nézzek valami újat. A formalitás:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
10 környékén, de akár 15-20 ha megéri valami
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Cougar 200K, elkezdtek letörni a gombot tartó pöckök, így néhány kupak lejön ha kicsit oldalra mozgatva érek hozzá.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Játék, kevesebb gépelés
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Ez az ollós varázs megfogott, csendes és kényelmes használni, mechát nem használtam még de az árban elég nagy ugrás lenne
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs még alternatíva
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Magyar ISO
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Numpad kell
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Állítható fényerejű világítás, nem kell csillió szín

UI: Nem válasz akart lenni, ollós keresés után mellényomtam ezekszerint :)

[ Szerkesztve ]

(#47166) nyunyu válasza regener (#47165) üzenetére


nyunyu
félisten

Vajon a Cherry Stream 3.0-at lehet még kapni?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47167) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Csak érdeklődés képen, az Asus ROG Claymore billentyűzeten cserélhetők a switch-ek?

Give them hell Ukraine!

(#47168) dqdb válasza TaaT (#47167) üzenetére


dqdb
nagyúr

Forrasztópákával igen.

Tényleg mainstream kategóriában nem tudok hotswap sockettel szerelt billentyűzetről. A nem kitként árultak közül a Massdrop CTRL és ALT ilyen, valamint pár 60%-os és kisebb darab.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47169) TaaT válasza dqdb (#47168) üzenetére


TaaT
veterán

Köszönöm! :R

Give them hell Ukraine!

(#47170) PixAlan válasza dqdb (#47168) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Ha még lehet kapni akkor ott van még a teamwolf zhoque(tenkeyless, fix szivárvány), vagy amerikából rendelhető glorious GMMK(full size vagy tenkeyless, perk key rgb, bár ez csak rebrandelt kínai oem, egyszer fent volt alin is), alin meg amazonon van egy-két noname is, bár nagy részük az outemu hot swap socketjeire épül így csak outemu kapcsolókkal működik.

(#47171) dqdb válasza PixAlan (#47170) üzenetére


dqdb
nagyúr

glorious GMMK
Tényleg, ez mindig kimegy a fejemből, bár ez is csak ANSI, mint a CTRL :R

bár nagy részük az outemu hot swap socketjeire épül így csak outemu kapcsolókkal működik
Igen, érdemes csak a Kailh megoldásával számolni, szerencsére ez van terjedőben.

DIY vonalon terjed szépen a hotswap, például a legújabb OLKB nyákok mindegyike is ilyen már.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47172) csako válasza dqdb (#47168) üzenetére


csako
veterán

Tesoro Gram SE Spectrum-nál cserélgethetem a switcheket a kis fém kiszedőjével, csak nem tudom, hogy a saját kék és piros optikai kapcsolóján kívül kompatibilis-e mással... :D mármint, ha jól értem miről van szó.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#47173) dqdb válasza csako (#47172) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó minőségű/szögű képet sajnos nem találtam, de ez alapján egyedinek tűnik a megoldás, és nem a szokásos MX plate mountnak vagy PCB mountról van szó.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47174) nyunyu válasza csako (#47172) üzenetére


nyunyu
félisten

Más a lábkiosztása a benne lévő optikai kapcsolónak, így nem megy be a helyére semmi más MX (klón), egyedül a kupak felfüggesztése hajaz a többi MXre, hogy azokra ne kelljen másikat tervezni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47175) csako válasza dqdb (#47173) üzenetére


csako
veterán

& nyunyu:
Köszi a választ, kár érte, mert lett volna kedvem rendelni hozzá másféléket.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#47176) Crabface válasza nyunyu (#47166) üzenetére


Crabface
senior tag

Amazonon van bőven

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47177) PixAlan válasza nyunyu (#47174) üzenetére


PixAlan
aktív tag

szerintem nincs is lábkiosztása, hanem két oldalt van egy lézer meg egy szenzor az alaplapra forrasztva, kettő között meg gyakorlatilag a slidert cseréled csak ki

(#47178) nyunyu válasza Crabface (#47176) üzenetére


nyunyu
félisten

Magyart keresett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47179) Crabface válasza nyunyu (#47178) üzenetére


Crabface
senior tag

:(

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47180) Domonkos


Domonkos
Ármester

Felhagyok a billentyuzetes temaval, ha ez sikeres lesz. :W

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47181) PixAlan válasza Domonkos (#47180) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Mi a probléma vele? Mármint persze nem nyert meg de nekem csak a szokásos gamerkedésnek tűnik.

Amúgy meg brandből itélve nem fenyegeti nagyon a túlzott sikeresség szerintem, roccat eléggé szerencsétlenkedik marketing téren az elmút pár évben.

(#47182) nyunyu válasza Domonkos (#47180) üzenetére


nyunyu
félisten

Tangát szerintem nyáron szoktak hordani, most inkább a hosszú szoknya szezonja van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47183) ribizly válasza Domonkos (#47180) üzenetére


ribizly
veterán

Ugyan. Emiatt nem kell félni. Gondolom látták, hogy az írógép keycap set mennyire felkapott és gondoltak egyet. Teljesen hibás piackutatás eredménye, amelynek nincs jövője.:N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#47184) regener válasza nyunyu (#47166) üzenetére


regener
veterán

Ahogy írtad is, magyart nem találni.

(#47185) Ringman válasza Domonkos (#47180) üzenetére


Ringman
nagyúr

uh, több oldal marketing szövegbe nem fért bele a actuation/peak force. [link]

(#47186) dqdb válasza Ringman (#47185) üzenetére


dqdb
nagyúr

És eljött az a pillanat, amikor már az Outemut is koppintják, legalábbis annak a dustproof néven futó stemjét :DDD

Amúgy minek ilyen apróságokon fennakadni, gyorsabb (bármit is jelentsen) és világításhoz jobb (bármit is jelentsen), szóval a lényegi dolgok Vér István hívószavak kipipálva, a marketingrészleg elégedetten hátradől ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47187) gaben22 válasza gaben22 (#46849) üzenetére


gaben22
senior tag

ha már a minap szóba került: Optimus Maximus Keyboard review (Cherry ML) review

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#47188) Crabface válasza gaben22 (#47187) üzenetére


Crabface
senior tag

Jó fosch

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47189) velizare


velizare
nagyúr

mecha. wireless. világít (nem rgb, de világít). tkl. magyar. és létezik!

rapoo kx. csak már nem lehet kapni. :O (mondjuk pont megcsíptem egyet aprón). amúgy egész kellemesen leolvasható kikapcsolt világításnál is.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#47190) szabolcs77


szabolcs77
tag

Sziasztok!

Billentyűzetet keresek álló géphez az alábbi paraméterekkel:

1.Mekkora összeget szánsz rá? 10-20k
2.Használt szóba jöhet? nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Gigabyte Force K7. csere oka: meghibásodott
4.Mire használnád a billentyűzetet? irodai feladatok, programozás
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) elsődlegesen halk legyen és kényelmesen lehessen rajta gépelni, ami ennek megfelel
6.Van konkrét modell ami tetszik? nincs, de inkább ismertebb márka
7.Milyen kiosztást szeretnél? magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? numpad kell, hangerő szabályzó nem kikötés de jó ha van
9.Extra igények: háttérvilágítás, enter normális méretű legyen :D

Köszönöm előre is a tanácsokat, ötleteket.

[ Szerkesztve ]

(#47191) ribizly válasza gaben22 (#47187) üzenetére


ribizly
veterán

Hű a mindent! Ennyire nem szabadott volna elcseszni. Pedig a concept jó volt. Messze nem annyira jó, mint kellene lennie, főleg amennyibe kerül.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#47192) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok,

ASUS G751JY laptopról váltok asztali gépre. Olyan billentytűzetet keresek, ami hasonló a laptopéhoz (könnyű leütni, rövid úton jár).

Megszoktam már nagyon a laptop billentyűzetét:) Az olyan billentyűzetek nem jönnek be, ahol nehéz lenyomni a gombot, kattan, hosszú úton jár.

Egyébként nincsenek extra igényeim, 10-12e körülig mit ajánlanátok?

(#47193) gaben22 válasza ribizly (#47191) üzenetére


gaben22
senior tag

Valahol el "kell" kezdeni. Arra nem számítottam, hogy az OLED panel nem integrált lésze a keycapnek illetve ennyi lóvéért megcsinálhatták volna nagyobb méretű kapcsolókra is rendesen. Videó szerint (nem néztem utána) 2007-es design, azóta lássuk be lefolyt nem kevés víz a Dunán, látszott, hogy elég lassan frissülnek a gombok, ezt azóta talán már gyorsabra is meg lehetne csinálni. Állítólag felfutóban van az OLED gyártás, szerintem lesz ennek még új iterációja, max más gyártótól. Részemről kevés hasznát venném. Space gombra (ha teljes panel lenne rajta) talán ráraknék pád grafikont a gép aktuállis állapotáról, de ennyi.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#47194) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

az ansi kiosztás esetén a két ctrl között nem lehet különbség, ugye? valami miatt a Dervo-m esetén a ctrl-c ctrl-v paranccsal rendre megszívom, a bal oldali ctrl esetén nem akar működni sokszor. a jobbos hibátlan. a balos ctlr is oké, nem tűnik kontakt hibának, mert a ctrl-a mindig hibátlanul megy, de a c, x, v kombó néha kihagy.

ennek lehet bármilyen megmagyarázható oka? érdemes lehet kicserélni a ctrl alatti kapcsolót?

ui.:

most pl. tök jól működik a balos ctrl-al is minden, egyszerűen nem találok összefüggést.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47195) hoffman_ válasza hoffman_ (#47194) üzenetére


hoffman_
nagyúr

na ebbe most belefutottam, itt valami nagyon triviális elb*szást csinálok, környezettől függően máshogy viselkedik a két ctrl, itt user error lesz :))

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47196) gaben22 válasza hoffman_ (#47195) üzenetére


gaben22
senior tag

Nekem más scancode-ot küld (Linux) bal és jobb ctrl esetén. Bal: 0x1d 0x9d, jobb: 0xe0 0x1d 0xe0 0x9d úgyhogy lehet a kettő között különbség (benne van a press + release code is)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#47198) peterez


peterez
csendes tag

Sziasztok, nagyon tetszik ez a billentyűzet, de nem olcsó. Mi a véleményetek róla? [link]

(#47199) nyunyu válasza peterez (#47198) üzenetére


nyunyu
félisten

KPRepublicnál csak 99$.

Ennyiért nem tűnik rossz vételnek ha ANSI billzetet keresel, hiszen Cherry kapcsolók vannak benne, meg (nem túl vastag) doubleshot PBT kupakok.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47200) Ringman


Ringman
nagyúr

hot-swap fullsize billentyűzet: 39$+11$ szállítás

van tkl is

szerk:
qmk-firmware-es hotswap pcb 60%

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.