Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) dqdb válasza Vanir (#47099) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kailh Boxszal csak óvatosan, mert a korábbi sorozat stemje képes a kupak megrepesztésére. Direktben a NovelKeystől rendelj, ne random alis eladótól, és tutira már a javított változatot kapod meg (KBDfans talán még belefér, nem tudom, hogy tőlük jött-e ki hivatalos nyilatkozat, hogy belefuthatsz-e esetleg régi változatba, vagy ők is visszavonták teljesen).

Taktilis, de nehezen /nehezebben bottom outolható kategóriában nézd meg még Hako és Halo kapcsolók grafikonját is Haata korábban linkelt oldalán.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47102) PixAlan válasza dqdb (#47101) üzenetére


PixAlan
aktív tag

elvileg az új stemek sem sokat segítettek a helyzeten

(#47103) Vanir válasza Ringman (#47100) üzenetére


Vanir
veterán

& dqdb & PixAlan

Köszi, Legozgatok akkor. :)

(#47104) dqdb válasza PixAlan (#47102) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó tudni, ebbe a részébe a történetnek már nem folytam bele. Egy zacskónyi "fantasztikus" időzítéssel rendelt Burnt Orange arra vár, hogy tolómérővel végignézzem, mennyi használható fel belőle garantáltan mellékhatás nélkül.

Mondjuk érthetetlen ez a bénázás, amikor a többi általuk gyártott switchnél nem jelentkezik ilyen (saját nem box típusok, Massdrop Halo, Input Club Hako).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47105) Vanir válasza Vanir (#47103) üzenetére


Vanir
veterán

Keycapeket is Aliról lessek, vagy van rá valami relatíve olcsó EU bolt?

(#47106) dqdb válasza Vanir (#47105) üzenetére


dqdb
nagyúr

KBDfans és KPrepublic boltokból valamilyen XDA vagy DSA profilos kupakkészlet kellően alacsony lesz neked. Mindkét boltnak van direkt oldala is és az AliExpressen is jelen vannak. A választék és az árak is eltérhetnek, érdemes mindkét boltot mindkét helyen megnézni.

Olyan, hogy relatíve olcsó EU bolt, nem létezik. Nagyon drága, mint az Originative, igen :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47107) Vanir válasza dqdb (#47106) üzenetére


Vanir
veterán

:R
Jól gondolom, hogy ebből a "For Poker" variáns az tökéletesen passzol erre az előbb linkelt DIY kitre?

[ Szerkesztve ]

(#47108) dqdb válasza Vanir (#47107) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha már csuklófájás: ortolineáris változaton nem gondolkodtál még? Az XD75RE-hez már egész szép kiegészítő ipar épült ki, és ez is Kailh hotswap socketekkel van szerelve, mint a GK61.

#47107: jól. De ez laser etched kupak, azaz a felirat hamar kopni fog.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47109) PixAlan válasza dqdb (#47108) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Én is be akartam ezt dobni, nekem hatalmas előrelépés volt első körben az XD75-re majd rendes split billzetre váltás. Viszont gondolom Vanirnak fontos az ékezetek írása is, ami átszokást igényel ezeknél. Hagyományos staggered split meg vagy drágább, mint a megadott keret(mistel barocco) vagy teljesen DIY(keeb.io Quefrency)

(#47110) Vanir válasza dqdb (#47108) üzenetére


Vanir
veterán

Az ilyen nagyon extra layoutok annyira nem játszanak—még. Majd lehet, hogy a későbbiekben beruházok egyre. :)
Amúgy a Cherry MX Board 3.0, amit jelenleg használok, az lényegében kopásmentes, pedig használtan vettem úgy egy éve. Gyakran mosok kezet, és nem túl savas az izzadtságom, szóval ezzel sose volt bajam.

(#47111) Vanir válasza dqdb (#47101) üzenetére


Vanir
veterán

No, közben összeválogattam a kapcsolókat is, Kailh Pro Light Green-re esett a választás. Plate vagy PCB mount kell nekem? Bocsi az idióta kérdésekért, semmi agyam nincs az elmúlt pár napban. :DDD 70 darab gondolom elég ekkora PCB-re, még a selejtfaktort is beleszámítva.
Illetve ezekre (kitre, keycapekre, kapcsolókra) a vámosok milyen gyakran sarcolják rá az ÁFA-t?

[ Szerkesztve ]

(#47112) Televan74


Televan74
nagyúr

A billentyűzet ajánlóból kinéztem a HP QY776AA -t, ami még tetszene Cougar 200K, Lenovo Preferred keyboard -ot nem találni. Most egy Logitech K120 van, már régóta és meg vagyok vele elégedve. Érdemes cserélnem HP -ra vagy Cougar -ra?
Megmondom őszintén 10.000Ft feletti billentyűzetek nem hoznak lázba. És biztos jók a mechanikusok,de túl csóró vagyok hozzájuk. :B

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#47113) PixAlan válasza Vanir (#47111) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Nekem eddig semmit nem fogtak meg, ha alin írsz az eladónak kisebb összeget írnak a csomagra(általában kérés nélkül is megcsinálják), illetve jelenleg aszem 44 dollár a vámmentesség határa, szóval ha egy módom van rá felbontom a rendelést több darabra, hogy kijöjjön ez alá(bár olyan is volt, hogy ezek után a rendeléseimet összecsomagolták :C )

PCB mountos kapcsolókon van két műanyag pöcök, ahogy nézem a gk61-on is vannak ezekhez lyukak, így pcb mountos stabilabban fog benne ülni, bár szerintem plate mountos kapcsolókkal is jó lenne. Mondjuk pcb mountos kapcsolóból két nyisszantás plate mountosat csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#47114) Crabface


Crabface
senior tag

Tegnap voltam MediaMarktban és nagyon elszomorító a kinálat. Van vagy 100 gémer billzet, aminek a fele membrános, csak van benne csattogás, mesterségesen... és 30E Ft :W

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47115) Domonkos válasza Crabface (#47114) üzenetére


Domonkos
Ármester

Altalaban elegge nehez valakinek elmagyarazni, foleg megertetni, hogy mitol lesz egy billentyuzet jobb, mint egy masik. Aki nem ert hozza, es benyeli azt a rengeteg BS-t, ami a mai billentyuzetekhez jar, az konnyen atverheti magat.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47116) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#47115) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1

fogom a fejem a facebookos csoportokban, vegyé razert, meg rog-ot, mert az jó...b+ persze a rog-ból 60k-ért megkapod azt, amit normális/átcímkézett QC-s noname-ből 100$-ért leszámítva a logót :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47117) dqdb válasza Vanir (#47111) üzenetére


dqdb
nagyúr

Találtál nyomásgörbét erről a switchről, hogy emellett döntöttél? Vagy ez egy próba-szerencse-hátha kör lesz, ahogyan páran űzzük itt az ipart :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47118) Ringman


Ringman
nagyúr

(#47119) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

(klikk)

[link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47120) Domonkos válasza Mr.Csizmás (#47119) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szexi, de ennek is pont ugyanaz a problemaja, mint az advantage-nek, hogy a huvelykujji csoportbol csak keves billentyu erheto el kenyelmesen. A hajlitott hatlap es a (tenting) doles viszont tokeletes.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47121) Vanir válasza PixAlan (#47113) üzenetére


Vanir
veterán

Köszönöm a választ! :R

dqdb: Nem, viszont tetszik a hangja, 50g a lenyomási ereje, nem tűnik roszogósnak, és nem kell bankot rabolni az ára miatt sem.

(#47122) PixAlan válasza Mr.Csizmás (#47116) üzenetére


PixAlan
aktív tag

azért a rogokban van egy rakat extra funkció, mondjuk a nagy részük teljesen felesleges maradék meg az emberek 99%-nak teljesen nélkülözhető, de attól még ezeket nem kapod meg sehogy sem kínaiknál

(#47123) dqdb válasza Domonkos (#47120) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez milyen kupakprofil lehet vajon? Eléggé magas, de szemre nem tűnik döntöttnek egyik kupak sem, és eléggé egyforma mindegyik sor magassága.

#47124: hmm, ennyire átverte volna a szemem a görbítés? Elsőre én is SA-ra gondoltam, mint tipikus magas profilú kupakra (főleg, hogy abból láttam már ezeket a színeket), de aztán az egyformának tűnő magasság miatt elvetettem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47124) Domonkos válasza dqdb (#47123) üzenetére


Domonkos
Ármester

sa

Szerk: nem tudom, hogy egy alapbol elegge magas billentyuzetre miert jo egy magas kupakszettet is rakni, ha nem a foto kedveert, de en a sajatomon tuti hogy valami dsa-ra fogok valtani. Most oem van, de ennel magasabb tuti nem kellene.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47125) nyunyu válasza Mr.Csizmás (#47119) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem ezzel az a bajom, mint a legtöbb, nem túl körültekintően tervezett mechával, hogy túl magas a billentyűzet eleje, így a kényelmes használathoz az alkarodat az asztal fölött pár centivel kell tartanod párhuzamosan, ami órákon át gépelésnél nagyon fárasztó tud lenni.
Ha meg letámasztod a csuklódat az asztal élére, hogy ne fáradjon el a vállad, akkor meg nagyon hátra kell feszítened a csuklódat, ami hosszú távon legalább annyira káros (RSI és tsai)

Szóval ehhez mindenképpen kell egy csuklótámasz.

Annak idején pont ezért tettem parkolópályára az XD84-et, mert túl magas volt, és fájt a csuklóm tőle:

#47123: Némelyik SA kupakszettnél szándékosan egyforma az összes kupak, mindegyik középső sor profilú.
1976 is ilyen.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47126) Mr.Csizmás válasza PixAlan (#47122) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

miután 40$-ért kaptam full makrózhatóságot, billenkénti RGB-t (mondjuk az is felesleges) a CK61-el, vannak fenntartásaim az árazás-szolgáltatások görbékkel :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47127) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#47125) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

asztallapba süllyeszthetős köllene, de jók ezek a split billek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47128) dqdb válasza Mr.Csizmás (#47126) üzenetére


dqdb
nagyúr

Attól, hogy egy ROG billentyűzet túlárazott, még nem egy 60%-os olcsó kínait kellene felhozni alternatívaként ellene (akármennyire is jó az, mert tényleg jó, bár ha a hotswap socketektől eltekintünk, akkor a CK61-nél szerintem vannak jobbak a DIY piacon). Egy Ducky One-nal vagy Massdrop CTRL-lel szemben is egyértelműen alulmarad ár-értékben, azok játszanak egy ligában vele és a nagyobb Corsairekkel.

Az asztallapba süllyesztés jó ötlet addig, amíg a billentyűzetet nem kellene néha arrébb tenni kicsit használat közben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47129) Ringman válasza dqdb (#47123) üzenetére


Ringman
nagyúr

SA R3 row

(#47130) nyunyu


nyunyu
félisten

Napi fail:

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47131) Mr.Csizmás válasza dqdb (#47128) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mérettel arányosan 80-100$ lenne pariban a rog féle 105%-hoz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47132) PixAlan válasza Mr.Csizmás (#47126) üzenetére


PixAlan
aktív tag

rogok tudnak egy csomó fancy gamer funkciót mint pl jobbra-balra csapkodható numpad, más rog termékekkel szinkronizálható rgb, usb/aux pass through, volume rocker, ezeket a funkciókat kínaiak nem igazán csinálják. Nem mellesleg meg sokkal barátságosabb a szoftver, egyszerűbb makrózni és ha elromlik valami tudod hova vinni.

Még egyszer nem azt mondom, hogy ez megérné vagy hogy hasznosak lennének ezek, de egyáltalán nem igaz, hogy ugyan ezt megkapod 100 dollárért kínából.

(#47133) Beretvás válasza PixAlan (#47132) üzenetére


Beretvás
addikt

Amelyik funkció semmit nem ér az semmit nem ér hiába írja rajta , hogy rog... ;)

(#47134) dqdb válasza Beretvás (#47133) üzenetére


dqdb
nagyúr

neked semmit sem ér != semmit sem ér

Tudom, nehéz a saját preferenciáktól elvonatkoztatni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47135) Vanir válasza Vanir (#47121) üzenetére


Vanir
veterán

Nya, egyelőre szögre akasztom a DIY-berhelést, adok egy próbát a Sharkoon PureWriter TKL-nek. 20 rongy volt cakkompakk a vizesektől, január elején érkezik, majd beszámolok róla. :)

(#47136) Beretvás válasza dqdb (#47134) üzenetére


Beretvás
addikt

Egy olyan funkció had ne legyen már hasznos amit 100 emberből 101 nem fog használni csak szépen mutat a dobozon..

(#47137) gaben22 válasza Vanir (#47135) üzenetére


gaben22
senior tag

Nekem nem TKL van piros kapcsolókkal, 7 pénzért vettem WH dealben. Kupak nyilván olyan, amilyen, de szerintem annyi lovettínót megért :). Talán egyszer majd lehet venni rá rendes kupakokat. Én nem tudok még MX Blue-n se touch "typingolni", úgyhogy nem tudom ezen, hogy lehet, de hátha neked sikerül :). Amúgy sokkal gyorsabban gépelek ilyen low profile billen mint mondjuk az MX Blue-n.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#47138) Ringman válasza gaben22 (#47137) üzenetére


Ringman
nagyúr

ilyenre gondolsz? [link]

(#47139) gaben22 válasza Ringman (#47138) üzenetére


gaben22
senior tag

Köszi a linket, megnézem majd tüzetesebben, bár ti hamarabb megmondjátok, melyik kapcsolóra milyen kupakok jók. Mondjuk nekem 108-as germán layout van, úgyhogy aszerint kellene kupakokat keresnem (felirat nem érdekel nagyon), kép alapján lehet azt nem tudnám "kirakni".

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#47140) dqdb válasza Beretvás (#47136) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akinek hasznos, az megveszi érte, akinek nem, az vesz olcsóbban egy másik billentyűzetet.

PixAlan listájából a jobbra-balra dokkolható numpadet jó ötletnek találom, de nem használnám, a többit pedig felesleges/káros/hülyeség változatos permutációjának, de ettől még nem kérdőjelezem meg más számára az adott feature hasznosságát.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47141) Mr.Csizmás válasza PixAlan (#47132) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Jo, hat en ilyen igenytelen vagyok, ha mecha akkor inputra kepes vagyok :D Domonkos zea purple ortholinearisan is tiz perc utan egesz jol boldogultam

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47142) Vanir válasza gaben22 (#47139) üzenetére


Vanir
veterán

Köszi a beszámolót! Én szerintem a mai napig gyorsabban gépelek a Cougar 200K-n, mint a mostani 3.0-n, a touchtypeot meg majd megpróbálom magamra erőltetni. :D

Ringman: Remélem hamarosan kidobnak valami PBT szettet is, tuti vétel lesz részemről.

[ Szerkesztve ]

(#47143) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

megjött a Drevo Tyrfing v2 aliról, a napelemes Logit kiraktam az ablakba így este, had töltődjön :d

érdekes kezdés volt, rendelés utáni napon írtam az eladónak, hogy elböktem, Outemu Blue helyett igazán lehetne jóarc és küldhetné Brown kapcsolókkal - sima liba, szó nélkül cserélte. ma jött a posta, nemzetközi ajánlottal jött (free shipping), kb. két hét alatt, Karácsony előtt. nem is értem teljesen, le a kalappal, bármelyik magyar webshop megirigyelhetné...

a bill maga tökéletesen megfelel a látatlanban állított elvárásaimnak. a minőség rendben, a QC jól vizsgázott ezen a darabon. a kapcsolók bitang hangosak egy membrános laptop billhez képest, de egyelőre élvezem. biztos megunom majd. a párom nem fogja szeretni, azt tuti. gépelni teljesen más rajta, mint amihez szoktam, egyelőre húzza maga után az ujjaim, hogy szórjam a betűket, nagyon kellemes.

az, hogy a keycap köszönő viszonyban sincs azzal, amit leütök, semmilyen gondot nem jelent, annál is kevésbé zavaró, mint vártan. a gombok távolságát szokni kell, de egész könnyen át fogok állni, a leütés hossza pedig igazán kényelmes. ellenben az ansi hátrányai már más tészta. az 'ű' helye talán még nehezen, de szokható, mert legalább van dedikált gombja. az 'í-Í' viszont gyanítom hosszútávú, ha nem örök problémám lesz ezzel a kiosztással, meglátjuk. a kisebb entert szokni kell, azt néha félre lehet ütni, a NumPad és a második enter hiánya egyelőre jelentékeny. utóbbiakat nyilván én választottam és tudható váltás volt. egyelőre jóval több a pozitívum, még az is lehet, hogy szokható és marad. 20 év ansi tapicskolás után rosszabbra számítottam :)

ha egy bill lehet kétszer ennyi (17 helyett mondjuk 35) az első tapasztalatok után minőség okán is el tudom akár hinni. azonban a mechanikus kattogás, double shot, custom board világában továbbra is leakadok azon, hogy egy billentyűzet 60 ezer legyen... :d

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47144) dqdb válasza hoffman_ (#47143) üzenetére


dqdb
nagyúr

Küldd vissza, mert hibásnak tűnik valamelyik Shift billentyű ;]

Karácsony előtt. nem is értem teljesen, le a kalappal, bármelyik magyar webshop megirigyelhetné...
Mázlid volt.

a kapcsolók bitang hangosak egy membrános laptop billhez képest
Tedd valami puhára (deskmat például), úgy valószínűleg halkulni fog. Ha még úgy is hangos, akkor szedd szét, és nézd meg, hogy a házban mennyi hely van a nyák alatt. Ha sok, akkor mehet oda némi nem vezető anyagú szivacs a teret kitölteni.

a NumPad és a második enter hiánya egyelőre jelentékeny
Ezt egy külön numpaddal tudod orvosolni. Ha kell, ott lesz, ha útban lenne, akkor elteszed.

továbbra is leakadok azon, hogy egy billentyűzet 60 ezer legyen
Ezt csak kupakokkal is könnyű abszolválni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47145) hoffman_ válasza dqdb (#47144) üzenetére


hoffman_
nagyúr

mit nem mondsz :DDD

- masszív mázli :)

- egyelőre közel sem zavar annyira, majd ha elkezdnek panaszkodni, akkor utánajárok. köszi a tippeket!

- ha orvosolni akarnám, akkor nem tkl-t vettem volna. sok értelmét nem látom egy tkl mellé numpadot venni utólag, az kvázi öngól nekem :d

- :Y az igen...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47146) Ringman válasza hoffman_ (#47145) üzenetére


Ringman
nagyúr

Numpadot baloldalra kell rakni.

Én is csak akkor használom, ha sok számot kell bevinni, pl excel v számológép.

[ Szerkesztve ]

(#47147) Mr.Csizmás válasza Ringman (#47146) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Excelben kis gyakorlassal nagyon jo, ballal bevinni, jobbal (egerrel) kijelolgetni a cellakat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47148) nyunyu válasza nyunyu (#47130) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez volt a kisebbik szopás, hogy lemaradt a csatlakozó háza a drótról.

Szétszed, borító rárak, újraforraszt után bedugáskor felvillannak a lock LEDek, de utána nem történik semmi, akár, akár az asztali gépen, akár a laptopon próbáltam.
Föld és az 5V drótok sorrendje/bekötése biztosan jó, hiszen a LEDek felvillantak, biztos valami kontakthiba (láttam már kontakthibás csatlakozójú adaptert...), de sehol semmi.
Próbáljuk ki az órajel és az adat drótokat felcserélni, hátha az a rossz?
LEDek felvillannak, de sehol semmi.
Közben laptopom ugat, hogy érzékeli az eszközt, de nem tud drivert telepíteni hozzá.

Jó, próbáljunk egy régebben vett fekete USB adaptert, úgysem szerettem ezt a 3.5$-osat.
PS/2 csati levág, multiméterrel megint kimér, hogy melyik szinű drót, hova volt kötve rajta, szerencsére pont ugyanoda, mint a másikon.
Húznám rá a DIN-5 házat, akkor jöttem rá, hogy egy centivel rövidebbre sikerült vágni a kábelt, így alig lóg ki a házból, nem nagyon lehet hozzáférni pákával a forrasztanivalóhoz. :W
Mindegy, törésgátlót levágva sikerült megoldani.

"Természetesen" ezzel az adapterrel is csak a LEDek felvillanásáig jutottam el, de legalább a gépeim új hardver detektálásán sikeresen túlléptek.

Na b+, ez se lett jó? Pedig a második adaptert direkt kipróbáltam, mielőtt levágtam róla a PS/2 csatit, és akkor még működött.

Ezen a ponton inkább elmentem ebédelni, meg higgadtan végiggondolni, hogy mi a rák lehet velük.

Harmadik nekifutásra kimértem a jó öreg AT-PS/2 adapteremet, hogyan van bekötve, de abban nem volt köszönet:
Valamelyik csatinak mind a wikipedián, mind a pinouts.ru-n ROSSZUL szerepel a lábkiosztása, fel van cserélve az órajel és az adat!!!
Miután megvolt a facepalm, felcseréltem a fehér és zöld drótokat, és lőn világosság, bedugva a cuccot égve marad a NumLock LED, és működik a billzet.

Ezen felbuzdulva megpróbáltam összerakni az első adaptert egy másik csatival, de az továbbra sem jutott el addig, hogy a Win felismerje. :W
-> 3.5$ ment a kukába. (+3 óra, mire rájöttem, mi a gond)

Persze a klasszikus billzeteimhez direkt szürke adaptereket rendeltem Kínából, de itthon egyik elektronikai boltban sem találtam hozzájuk szürke DIN-5 tuschellt. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47149) nyunyu válasza Mr.Csizmás (#47147) üzenetére


nyunyu
félisten

Excelben kis gyakorlassal nagyon jo

Hajaj, az aktuális projektünkön az Excel említésétől a fél programozógárda sikítófrászt kap.

Ügyfélnek terveztünk egy csilivili, nagyon fancy, trendy, szuperintelligens, reaktív felületet, ahol táblázatos formában megadhatja, hogy melyik ügyfele adott szolgáltatásaival mit akar tömegesen kezdeni.(pl. áttenni másik csomagba.)
Összes cella autocomplete, legördülő menükből csak az adott cellában valid értékekből lehet választani, stb.
Csak azért, hogy az egybites júzereknek is intuitív legyen a használata, ne tudjanak hülyeséget csinálni.

Ügyfélnek persze nem tetszik, keresi rajtunk az Excel export-import opciókat, hogy a félig kitöltött táblázatot letölthesse, aztán kitöltve vissza.
Hiába magyaráztuk legalább háromszor, még mindig nem akarja érteni, hogy az sokkal nagyobb meló, hogy az általa elszabott excelekből vadásszuk össze, milyen sorokat/oszlopokat törölt ki, amit nem kellett volna, mit töltött ki egy cellával elcsúszva, vagy adott ügyfélnek olyan szolgáltatást akar rendelni, amit eleve nem is lehetne...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47150) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#47149) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nálunk az email iktatás megy excelben. szerinted 15k sorból keresni mennyi idő összeadva, amíg malmozik fél-másfél pillanatot, mindezt napi 8 órában? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.