Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61301) jackal79 válasza CPT.Pirk (#61288) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia!

Sikerült! Köszi!

Még egy dolog lenne, régebben már sikerült megoldást találnom rá, de most egyszerűen nem jut eszembe semmi.
Van az SSD-n egy 1 gb-os titkosított (Veracrypt) lemezterület és ezt szeretném parancsikonként az asztalra helyezni.
Linux Mint 18.3-at használok.
Köszi!

(#61302) idegen lény


idegen lény
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyen kérdezem-é, de van egy asztali gép, amin XP futott, de a vírusirtó letörölt róla mindent (445 kártevő volt rajta), azóta használhatatlan. A Windows tízet nem bootolta be, ezért kérdezem, hogy milyen ingyenes operációs rendszer menne rajta szerintetek? OMV?

Intel Pentium 4
2,4GHz 2400MHz
Cache: 512KB
RAM: 1024MB
DDR1: 512MB/166MHz
DDR2: 512MB/166MHz
BIOS: P4VM890 BIOS P1,6

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#61303) jackal79 válasza jackal79 (#61301) üzenetére


jackal79
aktív tag

Megvan :)
Link létrehozása.

(#61304) lev258 válasza idegen lény (#61302) üzenetére


lev258
veterán

Megnézhetnél egy Lubuntu-t.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61305) idegen lény válasza lev258 (#61304) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Az egyszerűbb, mint a Linux Mint? Nem értek a Linuxhoz.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#61306) lev258 válasza idegen lény (#61305) üzenetére


lev258
veterán

Semmivel sem bonyolultabb, csak "fapadosabb".

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61307) growler válasza idegen lény (#61305) üzenetére


growler
őstag

A Lubuntunak kevés a rendszerigénye.
A 32bites verziót próbáld ki live-ban. [link]

(#61308) idegen lény válasza growler (#61307) üzenetére


idegen lény
őstag

:R De ezekre nem lehet MS Office-t tenni, ugye?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#61309) growler válasza idegen lény (#61308) üzenetére


growler
őstag

A LibreOffice van rajta - nem teljesen kompatibilis az MS Office-el.

[ Szerkesztve ]

(#61310) idegen lény válasza growler (#61309) üzenetére


idegen lény
őstag

:R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#61311) herdsman12 válasza ubyegon2 (#61272) üzenetére


herdsman12
őstag

Muszáj volt valamit csinálni, mert Sylvia csak az otthon használt FHD monitorral működött, saját kijelzőn rajzolt pár sor vonalat és tovább semmi.
Frissíteni nem tudtam, mert a Frissítéskezelő nem dobott lehetőséget, így a friss telepítést (sda2) választottam. Előtte bővítettem 20GB-ra a helyét és a swap is változott. Ettől az sda1-en nem háborgatott Debian + 30 sec-al indult. Már kezdtem volna itt sírni, de beugrott, hogy volt már hasonló gondom az fstab/resume UUID-k átírása miatt, az update-initramfs -u megoldotta a problémát.
De, hogy ne legyen felhőtlen a hétvége, mi a frászért kell birizgálnom a tapipadot vagy rángatnom az egeret, hogy betöltődjön a rendszer? Piszkálás nélkül villan néha az SSD használatot jelző LED és fekete képernyő van csak.
Elindítottam Recovery módban, ott Rendszer infónál látok egy fura bejegyzést:

=== LVM állapot ===
Fizikai kötetek: nem ok (ROSSZ)
Kötetcsoportok: ok (jó)

Megköszönnék némi segítséget.

(#61312) Frawly válasza growler (#61309) üzenetére


Frawly
veterán

Elviekben kompatibilis, gyakorlatban nem annyira, mert bár megnyitja a MS-formátumokat, de a formázás nem szokott stimmelni. Viszont szerintem jobb is a LibreOffice az MS Office-nál, a titka az, hogy a saját Open-formátumaival kell használni, és nem az MS formátumokat ráerőltetni.

Illetve Wine-ban az MS Office is feltehető, a legkönnyebb úgy feltenni, ha PlayOnLinux vagy Winetricks segítségével tesszük fel előre kialakított profil alapján.

(#61313) Frawly válasza Frawly (#61312) üzenetére


Frawly
veterán

Lejárt a szerkesztési idő, ráadásul írtam egy hosszabb hsz-t, és elveszett.

Ilyen régi gépen az rendesen felfrissített XP, és Lubuntu is élvezhetetlenül lassú lesz. Csakis 32 bites Sparky Linux IceWM-mel vagy AntiX IceWM-mel (vagy hasonló) való rá. Még az MS Office-t vagy LibreOffice-t sem erőltetném a kevés RAM miatt, inkább Abiword (Word helyett), Gnumeric (Excel helyett). A Powerpointnak nincs olyan linuxos lightweight alternatívája, ami felhasználóbarát lenne.

Esetleg webes MS Office, vagy webes LibreOffice, az is korlátozott meg lassúcska, de legalább semmit nem kell hozzá feltenni.

Ilyen régi, lassú, kevés RAM-os gépeknek a leggyengébb pontja a böngészés, Firefox, Chrome, Chromium, Chrome-alapú Opera izomból felejtős rajta, talán még a Pale Moon is, max. Midori, Falkon (régi nevén QupZilla), Slimjet hármas használható, mindegyikből azzal kell megnyitni az adott weboldalt, ami normálisan viszi. Fülből is max. 2-3 lehet, ha nagyobb oldalról van szó, akkor max. 1 fül.

Illetve meg kell fontolni a gép bővítését. Egy használt vagy olcsó SSD-t bele, mondjuk a Kingston A400 120 gigás csak 9 ezer forint. Sokat dob a gép használhatóságán, ahogy a RAM bővítés, kimaxolni amit az alaplap támogat 2×1 GB DDR, vagy 1024 + 512 MB DDR. Plusz a prociból is bele lehetne tenni egy 3,6 GHz-es HyperThreadinges erősebb P4-et. Kétmagos Pentium már nem fog belemenni a 478-as foglalatba, ahhoz 775-ös foglalat kéne. Esetleg rászánni 30-40 ezret és venni egy régi, leselejtezett, de még hibátlanul működő régi generációs i5 procis, 4-8 GB DDR3 RAM-os irodai konfigot.

(#61314) cigam válasza Frawly (#61313) üzenetére


cigam
félisten

Arra a gépre már nem szabad költeni. 20k körül már kapni C2D, i3 procival szerelt gépeket. Bővíteni csak úgy szabad, ha ingyen kapod hozzá az alkatrészt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61315) Frawly válasza cigam (#61314) üzenetére


Frawly
veterán

Azt én is úgy gondoltam, hogy ingyen vagy fillérekért. Sokat nem szabad rááldozni, mert a gép sem ér semmit, minimális pénzért inkább megéri lecserélni.

(#61316) ubyegon2 válasza herdsman12 (#61311) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a logikai kötetes dolog nekem ismeretlen szerencsére, így meg, hogy a fizikai kötet állapotáról ír, még jobb, viszont közben beugrott, hogy a 4.15..24-es kernelnek volt egy hasonló bugja a laptopon, nekem is a tapi piszkálásra éledt fel a rendszer, vissza is álltam a 23-as végű kernelre, megszünt a dolog.

Ezt az ablakot láttam egyébként, amit még soha:

Nem tudom mi a fene ez, de nem volt hangulatom vizsgálgatni, inkább a kernel visszaugrást választottam. Neked is ezt javaslom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#61317) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Sajnos, úgy alakult, hogy Win10 dual boot-ra kényszerülök a melóhelyi gépen a meglévő Arch install mellett.
Elolvastam emiatt az Arch dual-boot doksiját, de ez nem túl friss, hiszen alig pár helyen említi a Windows 10-et.

A kérdésem, hogy milyen gondokkal kell számolnom akkor, ha egy SSD-n lenne a két rendszer, természetesen GPT táblával, és UEFI módban szeretnék továbbra is bootolni.

Pl.: Amikor a windows 10 új verzióra frissül, akkor elrontja-e a GRUB-ot, mint ahogy a régi windows-ok telepítéskor, vagy ez nem számít annyira új telepítésnek? Lehet, hogy ez inkább windows téma, de ott szerintem kevesebben vágják a GRUB-ot, mint itt a windows-t. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61318) Rimuru válasza Bici (#61317) üzenetére


Rimuru
veterán

Alapvetoen nem kell semmi gondnak lenni. Persze neha elofordulhat hogy a win onallo eletre kel, de ezt mar megszokhattuk tole.

Vigyázat, csalok!

(#61319) herdsman12 válasza ubyegon2 (#61316) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszönöm, jó volt a beugrás, a 23-as kernel ok. Így már nem kell piszkálni semmit.
Most a Frissítéskezelő dobott egy 4.15.0-24.26 kernel frissítést, ez most akkor másik, mert 24 végűt távolítottam el, az biztos.

(#61320) Frawly válasza Bici (#61317) üzenetére


Frawly
veterán

Ha úgy csinálod, ahogy múltkor írtam, systemd boottal, akkor nem kell GRUB és jól megfér a Win10 és az Arch Linux, nagy Win10 Tükömtudjamilyenévszakos Négyszámjegyes Anniversary Update-ek után sem lesz baj a dual bootal, vagy ahogy a britek mondják: jewel boottal :DDD

Ehhez először a Win10-et kell telepíteni, az létrehozza az EFI partíciót, utána csak telepíteni kell a Wiki alapján az Archot (nem könnyített installos scripttel felbaromlni), bootctl-lel felpakolni rá az *.EFI fájlokat, majd menübejegyzést hozzáadni a loader.conf-ban és simán fog menni a dual boot. Lehet fordítva is simán fog menni, azzal nincs tapasztalatom, de valószínűnek tartom, maximum a loader.conf-ot kell még egyszer szerkeszteni, ha a Win10 belebarmol.

Win10-nél még arra figyelj, hogy ezek a nagy évszakos update-ek visszakapcsolják a fast bootot, ez a dual bootot nem bántja, de az NTFS partíciók felcsatolását Linux alatt zavarja, így ilyen frissítések után a Windows Gépházban ki kell mindig kapcsolni a Gyors bootot, ha valamelyik gerinctelen update kérdés nélkül visszakapcsolná. Nem kell parázni, 1 perc alatt kikapcsolható, nem kell hozzá sokat mókolni.

(#61321) ubyegon2 válasza herdsman12 (#61319) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A 26-os végű jó volt egy darabig, de tegnap annál is előjött nálam ugyanez a hülyesége. ;)
Lehet, hogy azt a launchert érdemes lenne kilőni, mielőtt beindul.

[ Szerkesztve ]

(#61322) Dave™ válasza Bici (#61317) üzenetére


Dave™
nagyúr

Virtualbox nem jó? Én azon futtatom a W10-et a munkahelyi Manjaro-s gépen, több más virtuális gép mellett es leszámítva a közel 50GB tárhelyet nincs vele gond.

(#61323) Bici válasza Frawly (#61320) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!
Akkor is ki kell kapcsolni a fast boot-ot, ha nem szeretném látni a windows ntsf partícióját egyáltalán?

(#61322) Dave™: Virtuális windows-om van dögivel, amikkel másfél éve elvagyok, de most sajna egy spéci fejlesztés miatt muszáj fizikai gép.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61324) King Unique válasza Bici (#61317) üzenetére


King Unique
titán

Ott van kapásból a Secure Boot, amit célszerű kikapcsolni az Arch miatt, mivel az rendszerint nem támogatott ilyen téren. Ugyan a linkelt leírásban van valami tákolásos módszer is, de talán egyszerűbb inkább kikapcsolni. A Windows 10-nél egyébként OK, illetve az pl. az Ubuntu, Linux Mint, Fedora Linuxoknál is, azok általában bekapcsolt Secure Boot mellett is használhatók. Bár az utóbbiaknál ez akár hardvertől függő is lehet. Aztán a Windows 10-nél a fast startup, illetve az UEFI BIOS-ban a Fast Boot funkciót célszerű még ilyenkor kikapcsolni. Ami nemcsak az NTFS partíció félhibernálásos állapota miatti esetleges problémás felcsatolás, hanem a rendszerindítás miatt is lényeges, mivel bekapcsolt állapotban egyből a 10-es fog indulni.

[ Szerkesztve ]

(#61325) Bici válasza King Unique (#61324) üzenetére


Bici
félisten

Ertem koszi!

Meg egy korabbi otletem jutott eszembe, hogy kvm+qemu komboval virtualisban futtatom es akkor nincs ilyen pocsoles.
Passthrough-val lehet, hogy ki tudnam kuszobolni a virtualizacio limitacioit.
Regota gondolkodom ezen, egyszer mar tenyleg kiprobalom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61326) CPT.Pirk válasza King Unique (#61324) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mint pl. nem tudja aktiválni a zárt nVidia drivert, ha be van kapcsolva a secure boot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61327) Bici válasza King Unique (#61324) üzenetére


Bici
félisten

Meg egy kerdes:
A fast boot-ot BIOS-ban miert kell kikapcsolni? Ez nem csak a post folyamatot roviditi le?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61328) lev258 válasza Bici (#61327) üzenetére


lev258
veterán

Általában igen. De újabban egyes alaplapgyártók ilyen-olyan Windows 10-et támogató "extrákat" is építenek be (nem feltétlenül ilyen menüponttal). Hagyhatod bekapcsolva, aztán úgyis kiderül.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61329) CPT.Pirk válasza Bici (#61327) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Win8/10 gyors rendszerindítás funkciója az, amit ki kell kapcsolni feltétlen, különben szívás van. [megint_megszivatott_a_win10_aktualis_frissitese]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61330) Frawly válasza King Unique (#61324) üzenetére


Frawly
veterán

A BIOS-ban a fast boot maradhat, az nem ugyanaz, mint Windows alatt a fast boot. Elég zavaró, hogy nevezik mindkettőt ugyanannak, valójában közül nincs egymáshoz. A windowsos megoldás félhibernációt csinál, és abból indít legközelebb, a biosos fast boot csak kihagy néhány tesztet, meggyorsítva az eszközök detektálását.

Mikrobi: ha nem csatolsz fel Linux alatt NTFS partíciót, akkor is ki kell kapcsolni dual bootnál a fast bootot. Mert mikor legközelebb indul a Windows, akkor annak is probléma lesz az előzőleg nem megfelelően lecsatolt meghajtókat állandóan végigjavítgatni chkdsk-val. Mondom, nem egy nagy szám, egy perc alatt kikapcsolható, csak figyelni kell rá, meg ha hibába futsz bele, ezt kell először ellenőrizni.

Azt még jól írják, hogy secure boot is legyen kikapcsolva, ezt már a két OS telepítése előtt ki kell kapcsolni.

Virtuális gépen pass through-val nem érdemes szenvedni. Vagy megy, vagy nem, ha megy is, nagyon sokat kell hozzá hekkelni, minden eszközből kettő kell (2 GPU, 2 billentyűzet, 2 egér, stb..), sokkal bonyolultabb megoldás a dual bootnál is. Nem javaslom.

A dual bootot könnyíteni szokta, ha két külön lemezen van a két OS, és nem is tudnak egymásról, hanem boot közben a BIOS boot menüben választod ki induláskor, hogy melyik lemezről töltse az OS-t.

(#61331) King Unique válasza Bici (#61327) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban már le volt írva, hogy ilyenkor hardvertől függően célszerű lehet kikapcsolni, mivel a rendszerindításnál előfordulhat, hogy egyből a W10 fog indulni és nem lehet kiválasztani a Linuxot. De volt akinél pl. az Ultra Fast opciónál pendrive-ról sem lehetett bootolni, avagy nem lehetett belépni a BIOS-ba. Viszont az mondjuk a fast startup esetében alapból megvan, mert ha így van leállítva a Windows, akkor egy hidegindításnál egyből az indul és nem lehet belépni a BIOS-ba stb. Max. csak úgy, ha nem leállítás, hanem újraindítás történik, illetve a rendszer alól a speciális rendszerindítással.

(#61330) Frawly :
Pedig de, van olyan, amikor célszerű azt is kikapcsolni...

[ Szerkesztve ]

(#61332) Bici


Bici
félisten

Oks, koszi mindenkinek az infokat! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61333) BoB


BoB
veterán

Angolul értőknek: Humble bundle - linux geek book bundle

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#61334) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
Nekem még mindig nem világos, hogy Mint 19-re a frissítés, hogy fog végbe menni. Jelenleg 18.3-at használok.
Több variációt is hallottam/olvastam ezzel kapcsolatban:
- letöltöm a hivatalos oldalról és újrarakom a rendszert (ezt nem szeretném, mert akkor elveszik minden)
- a letöltéskezelő felajánlja majd a frissítés lehetőségét (ezt naponta nézem, de eddig még nem történt meg)
- automatukisan frissül (ezt kizártnak tartom :) )
Hogy lesz Mint 19-em? :)

(#61335) herdsman12 válasza jackal79 (#61334) üzenetére


herdsman12
őstag

(#61336) Cyrin válasza jackal79 (#61334) üzenetére


Cyrin
addikt

múltkor már linkeltem a leírást neked, a frissítésről.

automatikusan, nem fog frissülni, és sztem a frissítéskezelőben sem lesz ilyen.

marad amit linkeltem, vagy a teljes újrarakás. de azzal se veszik el semmi, ha kicsit foglalkozol vele, és lemented, vagy külön partíción van a home.

(#61337) jackal79 válasza Cyrin (#61336) üzenetére


jackal79
aktív tag

Tudom, hogy leírtad már, de bíztam benne, hogy van vmi egyszerűbb megoldás is.
Egyébként több helyen írják, hogy a frissítéskezelőben is meg kell, hogy jelenjen, vagy ez a főverzióra nem igaz?

(#61338) Cyrin válasza jackal79 (#61337) üzenetére


Cyrin
addikt

sztem a főverziókra nem volt igaz eddig se.

ennél egyszerűbb? 4 parancs a terminálba.

(#61339) jackal79 válasza Cyrin (#61338) üzenetére


jackal79
aktív tag

Próbáltam, de vmi hibaüzenetet dob.

(#61340) Cyrin válasza jackal79 (#61339) üzenetére


Cyrin
addikt

én eddig 3 gépre raktam fel, de mind új telepítés volt, nem frissítés (17.1, 17.3 és 18.3-ra)

ha tudod inkább mentsd le az adatokat és a home könyvtárat, és rakd újra. nem vagyok híve a főverziók közti frissítésnek.

(#61341) jackal79 válasza Cyrin (#61340) üzenetére


jackal79
aktív tag

A 18.3 és a 19 között sok különbség van, érdemes frissíteni?

(#61342) Cyrin válasza jackal79 (#61341) üzenetére


Cyrin
addikt

[link]

nálam a 18 maradt ki otthon, így 17-re érdemes, 18.3-ra nem, ha mindennel elégedett vagy, és nem hiányzik valamelyik extra fícsör.

de a hozzáállásodat nézve ugyanide jutnál a 19.1 stb verzióknál is, és később se lesz könnyebb a frissítés, ezért ha zavar, vagy csak kíváncsi vagy, frissíts.
jól működik, csak a playonlinux-nál vettem észre gondot.

[ Szerkesztve ]

(#61343) jackal79 válasza Cyrin (#61342) üzenetére


jackal79
aktív tag

Én nemrég óta vagyok Linux felhasználó, ezért is szeretnék foglalkozni ilyen dolgokkal, hogy tanuljam a rendszert.
van pár game amit tolok és nem szeretném a mentéseimet elveszíteni, ez tart vissza a frissítéstől.

(#61344) CPT.Pirk válasza jackal79 (#61343) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha nem Steamen vannak, akkor szinte biztosan a home könyvtáradban tárolják a mentéseket egy-egy "."-al kezdődő rejtett mappában, amiket le lehet menteni majd vissza lehet állítani, ha valami balul sülne el. A Stemes cuccok meg a Steam felhőben, azoknak mindegy.

Per pillanat viszonylag friss kernel és Mesa van 18.3 alatt, így emiatt nem szükséges most rögtön frissítened, a játékoknak úgy is ez a két fontos tényező.

De talán a legegyszerűbb, ha csinálsz egy komplett biztonsági mentést a mostani telepítésről pl. Clonezillával, aztán ha valami van, akkor 1:1-ben vissza lehet rakni a régit. Amúgy is jó, ha az ember tart backupot a dolgaiból...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61345) jackal79 válasza CPT.Pirk (#61344) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia!
steames játékokkal játszom, de amikor újraraktam a rendszert és feltelepítettem a steamet a mentéseim eltűntek...

(#61346) CPT.Pirk válasza jackal79 (#61345) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg nincs-e nálad letiltva a Steam cloud. Steam > Settings > Cloud

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61347) lev258 válasza jackal79 (#61345) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, alapesetben be van-e kapcsolva a SteamCloud, de ha nálad nem volt, akkor az újrarakásnál törölted ki a mentéseket.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61348) CPT.Pirk válasza lev258 (#61347) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, alapból be van mindenkinél.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61349) jackal79 válasza CPT.Pirk (#61348) üzenetére


jackal79
aktív tag

Megnéztem és be volt kapcsolva nálam is.
Gondolom játék jobb klikk és ott kell backupot nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#61350) safranyek


safranyek
tag

Nem minden játék mentését tárolja a SteamCloud.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.