Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61901) kovaax válasza jackal79 (#61899) üzenetére


kovaax
őstag

Szia,
A google elkezdte szívatni az egyéb klienst használó felhasználóit, hogy nem biztonságos a belépés arról a kliensről (köztük a thunderbirdről). Te nem kaptál ilyen üzenetet?

-=- There's no place like /home -=-

(#61902) Rimuru válasza kovaax (#61901) üzenetére


Rimuru
veterán

imap?

Vigyázat, csalok!

(#61903) BoB válasza kovaax (#61901) üzenetére


BoB
veterán

"Elindultam otthonról, a szomszéd utánam szól hogy nem zártam be a garázsajtót. Ilyenekkel vegzál ez a szemét rohadt szomszéd, mert hát mégiscsak had döntsem már el mikor hagyom nyitva a garázsajtót és mikor nem"

:))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#61904) jackal79 válasza kovaax (#61901) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia!
A google-től csak a naptárat használom, a gmailt nem szoktam nézni.
Ezért is volt macerás, mert outlook-os mailt használok google calendarral :)
Firefox bővítménnyel sikerült megoldanom.

(#61905) Anakin007 válasza cigam (#61895) üzenetére


Anakin007
aktív tag

KDE Neon nevű disztró, amennyire tudom, ubuntu xenial alapú. Ez a legkedveltebb disztró a hozzám hasonló KDE-mániások körében és ez áll az első helyen a legkedveltebb KDE-s disztrók közt, amióta a Mint a fahéjat erőlteti.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#61906) ubyegon2 válasza Anakin007 (#61905) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ez áll az első helyen a legkedveltebb KDE-s disztrók közt, amióta a Mint a fahéjat erőlteti.

Jó régóta lehet akkor első helyen a Neon! :Y

Amúgy a Mint nem erőlteti a Cinnamont, mindig is ez volt a flagship DE, mellette a Mate. A KDE csak úgy volt mellékesen, amikor kijött az új Mint, 1-2 hónapot mindig várni kellett a KDE és XFCE verziókra.

(#61907) cigam válasza Anakin007 (#61905) üzenetére


cigam
félisten

Ott nincs wheel, hanem sudo van. Ahogy írtad is, már tagja a sudo csoportnak, vagyis már képes emelt szintü parancsokat osztogatni.
Pontosan miért nem működik a su - (a - jelet is odateszed)?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61908) kovaax válasza BoB (#61903) üzenetére


kovaax
őstag

Egyrészt nem volt nyitva a garázsajtó korábban sem, másrészt mikor átálltam imap+oauth2-re, csak az első alkalommal jött fel a webes azonosítás, azóta nem kér jelszót a thunderbird, ha elindítom... Szóval most jobban nyitva van a garázsajtó... :K

-=- There's no place like /home -=-

(#61909) kovaax válasza jackal79 (#61904) üzenetére


kovaax
őstag

De gondolom a naptárhoz is csak kellett valahogy authentikálni... A firefoxot szeretem én is. :B

-=- There's no place like /home -=-

(#61910) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Jelszó hibát dob ki, mintha elütöttem volna. Amúgy nem nagy dráma, jelenleg úgy oldom meg, hogy 'sudo mc' bekéri a user jelszavát és elindul root-ként a mc. Ott ctrl+o akár és megvan oldva, nem kell minden root jogot ignylő parancs elé a sudo, mert ez lenne a cél.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#61911) cigam válasza Anakin007 (#61910) üzenetére


cigam
félisten

Biztosan elég kézzel berakni a csoportba? Az usermod -aG sudo username sem csinál mást?
Ha Ő volt az első felhasználó, eleve bele kellett volna kerülnie.
A su - username-el sem enged be?

Stabil, vagy fejlesztői ágat telepítetted?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61912) jackal79 válasza kovaax (#61909) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia!
Igen, de azzal nem volt gond.

(#61913) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Magyar fejlesztőnek sikerült Vulkan-t használnia a Firefox gyorsítására. [https://phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Gecko-Experimental-Vulkan-Code]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61914) Frawly válasza enginev3.0 (#61896) üzenetére


Frawly
veterán

A Linux azért jobb torrentre, mint a Windows, mert technológiailag fejlettebb és sallangmentesebb. Jobb a memóriakezelése, cache-elése, gyorsabbak a fájlrendszerek mint a töredező-lassú-elavult NTFS, meg Linuxra sokkal minimalistább szerveres-torrentes megoldások vannak, és a grafikus felület, csicsa, MS-os baromságok, egyéb bloat nem veszi el az erőforrásokat feleslegesen, nincs vírusveszély, meg windowsos támadási felület. Ennek ellenére ha abban vagy otthon, torrentezhetsz Windows alapokon is, még senkit nem vitt el a mentő miatta, sokkal inkább csak értelme nincs sok, egy komplett Windowst tartani, meg külön Windows licenct venni csak torrentezésre, mikor sokkal egyszerűbben megoldható linuxos alapokon. Nyilván a te géped, te tudod mi kell rá, mi az, melyik az a rendszer, amit be tudsz lőni, karban tudsz tartani külső segítség nélkül.

(#61915) -Ben- válasza lev258 (#61828) üzenetére


-Ben-
veterán

Feltettem a 18.04 -et, 4 napja van használatban és minden rendben van. Szándékosan nem írtam előbb, hátha addig valami oknál fogva elmegy a hang... :D Érdekes, mert live alól nem volt hang, telepítve viszont már teljesen rendben van... Köszönöm a segítséget! :R

Más: Tervezem egy új monitor beszerzését. Valószínűleg a Dell P2317H modellre esik a választás. Kérdés, hogy mennyire működnek jól ezek a monitorok Linuxszal? Elvileg jár hozzá mindenféle driver telepítő, de nyilván windowshoz ....

(#61916) cigam válasza -Ben- (#61915) üzenetére


cigam
félisten

Monitorhoz driver? Az vagy vmi ablak kezelő utility (ablakokat rendez át, pozíciójukat rögzíti stb...), vagy csak a monitorhoz tartozó színprofilt teszi fel.

Nem kell túlgondolni, csak rádugod és örülsz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61917) CPT.Pirk válasza -Ben- (#61915) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Dell display manager és távoli eszköz felügyelet profik vannak hozzá, de nem hiszem, hogy ezekre szükséged lenne, máshoz még nem kell telepíteni semmit. Az usb3 hubja is plug and play, mint minden usb hub.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61918) Cyrin válasza -Ben- (#61915) üzenetére


Cyrin
addikt

Monitorhoz max színprofil kell, de azt Linux alatt is hozzá lehet adni.

(#61919) -Ben-


-Ben-
veterán

Akkor valószínűleg nem lesz vele probléma. Azért gondoltam, hogy kell valamilyen driver, mert lehet forgatni, ill. állítva is lehet használni, de lehetséges, hogy működni fog mókolás nélkül is.

(#61920) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ismerős kis cége NAS-ról dolgozik Gigabites hálózaton. 50MB-10GB méretű fájlokkal dolgoznak, egyszerre többen ugyanarról a NAS-ról. Tehát a GB-es hálózat limitál.

Az lenne a feladat, hogy a gépekben lévő 1TB-os SSD-t valahogy cache-ként kellene használni.
Az lenne az igazi, hogy a juzer úgy lássa, mintha az SSD-n lenne az összes adat (nem fér rá az összes), és akkor kerüljön rá valóban a file a NAS-ról, amikor megnyitja.
Ennek az lenne a célja, hogy minimalizálja a forgalmat a GB hálón, és akkor legyen csak szinkronizálás vissza a NAS-ra, amikor éppen van szabad sávszél.

Remélem, sikerült rendesen leírnom. :B

Ti merre indulnáltok a feladat megoldásával?
(19-es Mint van a gépeken.)

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61921) cigam válasza Bici (#61920) üzenetére


cigam
félisten

Ez tuti nem kezdő téma. Nem hallottam ilyenről(ami nem jelenet semmit), de van egy kis bibi:
Mi garantálja, hogy az A gépen betárolt és éppen szerkesztés alatt álló fájlt nem nyithatja meg valaki más a NAS-ról, vagy a B gép helyi gyorsítótárából? Pillanatok alatt inkonzisztens lesz, és ki/mi fogja eldönteni, hogy melyik példány módosításai maradjanak meg?

- A gépekbe 2db Gigabites port összefűzése.(Sose csináltam, csak itt-ott fél mondatokat olvastam róla, de olyan eszközök kellenek hozzá a mik támogatják)
- Magába a NAS-ba kellene egy(két) SSD, ill. olyan NAS ami tudja gyorsítótárnak használni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61922) BullZeye


BullZeye
veterán

Linux alatt lehet megadni, hogy egy process maximum hány % procit használjon?

Flexgetet használok Raspbianon és alapból jó ha 5% kihasználtsága van az eszköznek, viszont 20 percenként mikor a flexget lefut és keresi az RSSeket, akkor 100%on pörgeti a procit percekig, és így a Home Assistant időnként elérhetetlen, vagy nem futtatja az automatizálásokat, ami nem túl jó.

Flexgetnek ha meg tudnám adni, hogy a daemonja valahogy csak max 80%ot használjon, akkor máris hibátlan lenne a rendszer.

(#61923) CPT.Pirk válasza BullZeye (#61922) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem a proci használatot kell korlátozni, hanem a procesz prioritását átállítani alacsonyabbra. Ez azt jelenti, hogy "nice"-al kell indítani a progit, így: nice -n 19 programnév

Vagy a már futó processz prioritását állítsd át renice progival, csak akkor ki kell greppelned a pid-jét a processznek.
[https://askubuntu.com/questions/656771/process-niceness-vs-priority]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61924) Rimuru válasza BullZeye (#61922) üzenetére


Rimuru
veterán

Alapvetően az a helyes amit kapitány mond, de amúgy van rá tool is, cpulimit néven megtalálod.

Vigyázat, csalok!

(#61925) Bici válasza cigam (#61921) üzenetére


Bici
félisten

Oks, akkor a kérdéseidre adott válaszokkal együtt átrakom a haladó topikba.
Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61926) BullZeye válasza CPT.Pirk (#61923) üzenetére


BullZeye
veterán

Szóval etc/rc.local -ba átírom erre:

nice -n19 /usr/local/bin/flexget -c /home/flexget/config.yml daemon start -d

Köszi, honnan fogom tudni, hogy működik?

(#61927) CPT.Pirk válasza BullZeye (#61926) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A top kiírja a prioritást is a processzoroknél.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61928) Frawly válasza Rimuru (#61924) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, a cpulimitet én is ajánlom. Pár hete találtam rá, nekem Re-Volt-hoz kellett. Hiába kapcsoltam be a RVGL-ben a V-syncet, még úgy is feleslegesen túráztatta a procit, nagyon melegedett (majd újra lesz pasztázva). Így levettem cpulimit-tel, és azóta teljesen jó, a V-syncelt 60 fps így is megvan, és a procit valami 20-30%-ig pörgeti csak fel így.

A nice prioritásállítása csak egy szintig segít. A CPU terhelési %-ot nem lehet vele szabályozni.

(#61929) BullZeye válasza CPT.Pirk (#61927) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor viszont mégsem jó így :D

770 influxdb 20 0 1650928 70608 3748 S 36,6 9,4 37:43.47 influxd
869 homeass+ 20 0 364132 104236 7724 S 12,2 13,9 101:31.29 hass
15269 pi 20 0 8292 3408 2816 R 1,7 0,5 0:00.28 top
1802 root 20 0 349824 86848 5644 S 0,7 11,6 16:11.07 flexget

Akkor valamit elrontottam, mert minden 20as prio. Megnézem a Renice-t is.

Raspbiaonon a renice-al ezt kapom hibának:
pi@hassio:~ $ renice 19 flexget
renice: bad process ID value: flexget

Nice parancs úgy néz ki működik, már csak az auto startot kell megtalálnom.
nice -n19 /usr/local/bin/flexget -c /home/flexget/config.yml daemon start -d

15484 root 39 19 255340 74884 6128 S 0,7 10,0 0:00.49 flexget

[ Szerkesztve ]

(#61930) BullZeye válasza BullZeye (#61929) üzenetére


BullZeye
veterán

Hol lehet még autostart, ha ezekben nincs, és mégis elindul a Flexget rebootkor?

Ilyen mappa/fájl nincs
/etc/init.d/flexget

Ebből kiszedtem már
/etc/rc.local

Itt pedig nincs flexget
crontab -e

Mi indíthatja még el Raspbianon a Flexget daemont? Nem találok már más opciót, és elindul, és így a többi indítás (nice) nem működik. Renice pedig ID nélkül nem megy utólag, az pedig minden induláskor változik.

(#61931) Rimuru válasza BullZeye (#61930) üzenetére


Rimuru
veterán

systemd? user specifikus autostart?

amugy van pgrep is, pl renice 19 -p $(pgrep flexget)

Vigyázat, csalok!

(#61932) cigam válasza BullZeye (#61929) üzenetére


cigam
félisten

A crontab-ban más néven is lehet. pl. egy kis shell script, ami felparaméterezve meghívja.

systemctl | grep running

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61933) BullZeye válasza Rimuru (#61931) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, tökéletes így, most már csak reménykedni kell, hogy megoldja a problémát. :)

@Cigam
Crontab tök üres, a parancs pedig ezt adja ki

init.scope loaded active running System and Service Manager
session-c1.scope loaded active running Session c1 of user pi
session-c2.scope loaded active running Session c2 of user pi
avahi-daemon.service loaded active running Avahi mDNS/DNS-SD Stack
bluealsa.service loaded active running BluezALSA proxy
bluetooth.service loaded active running Bluetooth service
cron.service loaded active running Regular background program processing daemon
dbus.service loaded active running D-Bus System Message Bus
dhcpcd.service loaded active running dhcpcd on all interfaces
getty@tty1.service loaded active running Getty on tty1
grafana-server.service loaded active running Grafana instance
hciuart.service loaded active running Configure Bluetooth Modems connected by UART
home-assistant@homeassistant.service loaded active running Home Assistant
influxdb.service loaded active running InfluxDB is an open-source, distributed, time series database
lightdm.service loaded active running Light Display Manager
ModemManager.service loaded active running Modem Manager
NetworkManager.service loaded active running Network Manager
nmbd.service loaded active running Samba NMB Daemon
polkit.service loaded active running Authorization Manager
rsyslog.service loaded active running System Logging Service
smbd.service loaded active running Samba SMB Daemon
ssh.service loaded active running OpenBSD Secure Shell server
systemd-journald.service loaded active running Journal Service
systemd-logind.service loaded active running Login Service
systemd-timesyncd.service loaded active running Network Time Synchronization
systemd-udevd.service loaded active running udev Kernel Device Manager
triggerhappy.service loaded active running triggerhappy global hotkey daemon
udisks2.service loaded active running Disk Manager
user@1000.service loaded active running User Manager for UID 1000
wpa_supplicant.service loaded active running WPA supplicant
avahi-daemon.socket loaded active running Avahi mDNS/DNS-SD Stack Activation Socket
dbus.socket loaded active running D-Bus System Message Bus Socket
syslog.socket loaded active running Syslog Socket
systemd-journald-dev-log.socket loaded active running Journal Socket (/dev/log)
systemd-journald.socket loaded active running Journal Socket
systemd-udevd-control.socket loaded active running udev Control Socket
systemd-udevd-kernel.socket loaded active running udev Kernel Socket
triggerhappy.socket loaded active running triggerhappy.socket

[ Szerkesztve ]

(#61934) cigam válasza BullZeye (#61933) üzenetére


cigam
félisten

No és a systemctl list-timers -ben sincs?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61936) BullZeye válasza cigam (#61934) üzenetére


BullZeye
veterán

Semmi, de a renice pgreppel hibátlan, szóval nem aggódom, majd egyszer remélhetőleg belebotlom hova rakja magát Flexget daemon. :)

NEXT LEFT LAST PASSED UNIT ACTIVATES
Sun 2018-09-02 22:16:07 CEST 2h 19min left Sun 2018-09-02 11:40:34 CEST 8h ago apt-daily.timer apt-daily.service
Mon 2018-09-03 06:46:24 CEST 10h left Sun 2018-09-02 06:23:00 CEST 13h ago apt-daily-upgrade.timer apt-daily-upgrade.service
Mon 2018-09-03 12:53:12 CEST 16h left Sun 2018-09-02 12:53:12 CEST 7h ago systemd-tmpfiles-clean.timer systemd-tmpfiles-clean.service

3 timers listed.
Pass --all to see loaded but inactive timers, too.

(#61937) Shyciii


Shyciii
veterán

Frawly, ubyegon2, CPT.Pirk

Jelentem megoldódott a lassú leállási probléma, és az USB3.0-ás winyó használata az USB3.0-ás porton. Most már többedik napja stabilan jó mindkettő a 4.18.4-1 -es kernellel. Remélem így is marad.

(#61938) Frawly válasza Shyciii (#61937) üzenetére


Frawly
veterán

A megoldás mi volt? Csak a frissebb kernel önmagában megoldotta?

(#61939) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem értem srácok....

Gondoltam torrent & plexes gépre kipróbálom a linuxot

Felraktam, qbittorrentbe beraktam egyszerre 1000 torrentet töltse le

Reggelre megmakkant

Fekete kép aztán újra se indult

Megpróbáltam lubuntu helyett kubuntut, de az se tud egy darab zipet megnyitni

Nem akarok Windows párti lenni, de ezek közül a feladatok közül egy windowsnak meg sem kottyan egyik sem.

Mit rontok el? Szűz rendszer, rajta egy qbittorrent és nem tud letölteni 1000 torrentet? Ráadásul egyszerre max 5 darabot engedtem neki tölteni

Vagy másik disztrot kéne megpróbálnom?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#61940) felora:)


felora:)
tag

sziasztok!

apró kérdés, ami nem bonyolult, viszont még sosem csináltam. ipfire-t használok router os-nek. jelenleg 3+1 (vpn) hálózati eszköz van. PPPOE, LAN0 (belső kábeles hálózat), WLAN0 (2.4 ghz wifi, hostapd fut), VPN (de ez most nem lényeg).

Amit szeretnék: a 2.4 ghz -es hálózat igen "zajos", ezért szükségessé vált 5 ghz hálózat kiépítése. az ipfire distroban van webes admin felület, de sajnos azon "csak" 1 wlan kártyát lehet beállítani.

1. csinálok egy hostapd5ghz.conf -fájlt a szükséges beállításokkal.
2. hogyan indítsak el még egy hostapd -t, amely a hostapd5ghz.conf fájl alapján indul?
3. hogyan állítsam be, hogy minden rendszerindulásnál elinduljon a 2. hostapd is?

[link] itt van róla info, de ha ezt így eljátszom, ahogy írják, akkor indulni is fog minden rendszerindításnál a 2. hostapd?

:R

[ Szerkesztve ]

(#61941) CPT.Pirk válasza felora:) (#61940) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv!

Ezt inkább a haladó Linux topicban kellene feltenned. [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61942) CPT.Pirk válasza enginev3.0 (#61939) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pontosan mit telepítettél fel?

Nekem gyanús ez a zip dolog, mert egy zip fájl megnyitása nem probléma egyik disztónak sem. Főleg nem a KDE-s kubuntunak, aminek része az ark tömörítő.

A téma összefoglalóban a "Segítségre van szükséged?" rész első linkjében találsz néhány parancsot, amit célszerű lenne kiadnod és ide bemásolni a kimenetüket, hogy meg tudjuk mondani mi a gáz nálad mert amiket leírtál, azok valami gebaszra utalnak.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61943) enginev3.0 válasza CPT.Pirk (#61942) üzenetére


enginev3.0
félisten

Először lubuntuval próbáltam, utána kubuntu

A zip fájl dolog nem lényeges, azt meg tudom oldani máshogy is

Jobban az zavar hogy egy sima torrent letöltés kinyirta az egészet

Valaki esetleg tud segíteni rtorrent rutorrent és autodl irssi felépítésben?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#61944) CPT.Pirk válasza enginev3.0 (#61943) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem neked kell megoldani mással, valami oka van annak, hogy egy alap funkció nem működik nálad. Annak meg könnyen lehet köze ahhoz, hogy miért halt meg torrentezés közben a gép. A torrent meg megint egy alap dolog, ami nem öl meg gépet csak úgy...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61945) lev258 válasza enginev3.0 (#61943) üzenetére


lev258
veterán

Az nem lehet, hogy letöltés közben kifogyott a helyből a rendszer? Arra a partícióra ment, ahova akartad? Lemezhibát kizártad?
Egyik vagy másik problémád sem tűnik olyannak, amihez a rendszernek magának köze lehetne.
Telepítés előtt volt ellenőrizve a telepítő épsége?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61946) Cifu válasza enginev3.0 (#61939) üzenetére


Cifu
nagyúr

Milyen hardware? Van jogosultsága írni a HDD-re? Ír valamit a log?

Nálam Kubuntu 18.04.1 van, alatta egy Core 2 Duo E8500 alulfeszelve, 2.5Ghz-en kényelmesen elbírt 1000 csatlakozásos qTorrentet, 15-30%-os terheltség. Most egy i3-2120 lett berakva a helyére, 3-8% terheltség. Lefagyás nem nagyon fordult elő (a C2D esetén volt olyan, hogy a WaterFox behalt 4GB ram alatt, és folyamatosan tekerte a HDD-t...).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61947) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Core i5 4590t
6gb ram
3x3tb hdd

Hardveres gond biztos nincs

A fájlok elvileg jó helyre mentek, mert ma látom a hddken a fájlokat

Hazaérek és újra letöltök mindent, közben figyelem a gépet

De egy rtorrent telepítés tényleg jó segítség lenne
Sehol nincs egy normálisan működő rendes leírás
:(((
Persze ami egy full kezdőnek segítség

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#61948) lev258 válasza enginev3.0 (#61947) üzenetére


lev258
veterán

Ahogy látom, az rtorrent parancssoros. Ha grafikus programot akarsz, van bőven választék. A Szoftverközpontodban is biztosan találsz.
rtorrent leírás
Másik dolog. Kikapcsoltad a gépen a zárolást, amikor inaktív?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61949) Cifu válasza enginev3.0 (#61947) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én is kétlem, hogy a qTorrent lenne a bűnös. Én qTorrentet és Deluge-t használok, de a qTorrent sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61950) lev258 válasza Cifu (#61949) üzenetére


lev258
veterán

Én meg a Deluge-re esküszöm. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.