Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) kmisi99 válasza kmisi99 (#61249) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja csak a DDNS nem tette az egyetlen dolgot ami a dolga, nem frissíette az IP címét.
De még mindig rossz azért sír hogy elvileg nincs nyitva a port, de az a poén hogy eddig ment aztán hirtelen áhh mégse jó.

(#61252) Frawly válasza -Ben- (#61250) üzenetére


Frawly
veterán

Ennyit még megérhet az ügy. Tegyél fel a tárolóból egy minél régebbi LTS kernelt, lehetőleg a 4.4-es ágból. Ha azzal jó, akkor mehetsz felfelé az LTS-ek között, 4.9-es, 4.14.-es. Nézd meg melyik az a legutolsó, amivel még jó.

(#61253) vargalex válasza kmisi99 (#61249) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Miért kavarod bele a DDNS-t? Az OpenVPN egy LAN IP-n hallgat, a routeren forwardolod ide az érintett forgalmat.

Alex

(#61254) -Ben- válasza Frawly (#61252) üzenetére


-Ben-
veterán

Tudnál nekem ebben segíteni? Mert a synapticban már csak a 4.13 és a 4.15 vannak.

(#61255) ubyegon2 válasza -Ben- (#61254) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Vagy innen mazsolázol vagy felrakod az UKUU-t és onnan egyszerűbb telepítgetni a kerneleket.

(#61256) kmisi99 válasza vargalex (#61253) üzenetére


kmisi99
addikt

Mivel a publikus IP-m dinamikus így nyilván kell DDNS mert ha megváltozik akkor aztán próbálhatok távolról csatlakozni a régihez.

De egyébként ez valami szoftveres error. Már másodjára csinálta azt hogy egyik napról a másikra ő hisztizik hogy nem jó és reinstall kell neki.

(#61257) vargalex válasza kmisi99 (#61256) üzenetére


vargalex
félisten

De a DDNS-t nem az OpenVPN intézi... A DDNS címed a kliens config-ban található, a szerver nem kell, hogy tudjon róla. Ha pedig ugyan azon a szerveren fut egy DDNS kliens, annak semmi köze az OpenVPN-hez. Erre akartam utalni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#61258) -Ben- válasza ubyegon2 (#61255) üzenetére


-Ben-
veterán

Sajnos ez nem nagyon működött. :( Hiába tettem fel különböző verziószámú kerneleket, a vége mindig az volt, hogy 1. el se indult, 2. elindult, de valamiért nem akarta használni az nvidia drivert (driver reinstall után se), így pedig nem tudtam tesztelni. :(((
Végül úgy döntöttem, hogy felrakok tiszta telepítéssel egy 16.04 -et és marad ez..... Jelenleg a 4.13.0-45 -ös kernellel jól működik. Szerintem a 14.04 LTS/4.4 -es kernel ennél is jobban működött, de már ez is fényévekkel jobb, mint a 18.04 és a 4.15.0-23-as kernel, úgyhogy marad.

Ekkora szívásban még nem volt részem és remélem, hogy nem is lesz egyhamar. 4 hete szívok folyamatosan, kb. 50-55 teljes újratelepítés volt ez idő alatt. A felesleges VGA vásárlás jobb, ha nem is jut eszembe.

Az viszont nagyon nyugtalanít, hogy mi lesz a jövőben. Sajnos a hiba valódi okára nem derült fény és előbb-utóbb frissítenem kell majd, nem maradhat örökké a „jó öreg” 16.04. :N A kilátások nem jók, mivel minél újabb/frissebb a kernel, annál több gondom akad vele. Legalábbis jelenleg így néz ki a helyzet....
A hiba javításán se dolgozhatnak valami gyorsan (ha egyáltalán tudnak róla és dolgoznak rajta), mert az összes 4.15 -ös kernellel szívtam... A 4.13 meg nem rossz, de azért a „100” éves 4.4 volt az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#61259) lev258 válasza -Ben- (#61258) üzenetére


lev258
veterán

Az Nvidia zárt driver mindig is erősen kernelfüggő volt. Valószínűleg még kell egy kis idő, hogy a 18.04-hez is hozzáigazítsák.
Nekem a személyes hozzáállásom, hogy nem veszek Nvidia-t (se olyan laptopot), a Linuxos hozzáállásuk miatt (több tényezőről is szól). Gamer-eknek viszont tudom, kell az a plusz, amit adhat.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61260) -Ben- válasza lev258 (#61259) üzenetére


-Ben-
veterán

Nyilván nekem nem kell az a plusz, eleve akkor nem is GT710 -zel és 1030-cal próbálkoztam volna. :D Azért használok nvidiát, mert az első Linuxos találkozásom idején még egy ATI kártya volt a gépemben és azzal is rengeteg problémám akadt. Ezután vettem egy új ATI -t, de azzal se volt sokkal jobb a helyzet. Végül a problémát egy bolhapiacos 900 ft-os nvidia oldotta meg. Azzal nem kellett mókolni, egyszerűen csak működött. Ez maradt meg bennem és ezért meg se fordult a fejemben, hogy AMD/ATI kártyával próbálkozzak. :)

(#61261) lev258 válasza -Ben- (#61260) üzenetére


lev258
veterán

Az AMD az utóbbi években igazi diadalmenetbe ment át Linuxon. Az Nvidia meg, ha használni akarod, akkor zárt driver. Általában működik rendben, máskor meg kínlódik vele az ember.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61262) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok,

Bocsi, ha nem a legjobb topic a kérdésemnek.

Adott egy Dell vékonykliens, KODI (OpenELEC), rajta Transmission: 2.92 (14714), RPC: 15 repoból letöltve + egy custom GUI.

Tapasztalt valaki olyat, hogy a dolgok nem jönnek le elsőre 100%-ban? A felület azt mutatja, hogy lejött az anyag 100%-ban, de ha nyomok rajta egy rechecket akkor csak 98.xx vagy 99.xx %-ot mutat, majd a maradékot letölti.

Baromi idegesítő, hogy a Creative Commons anyagok be-be akadnak folyamatosan ha lejátszom (mivel ugye nem jöttek le teljes egészében), ezért manuálisan mindig rá kell nyomnom a recheckre, utánna már jó.

Ötlet esetleg? Köszi

(#61263) lev258 válasza D@reeo (#61262) üzenetére


lev258
veterán

Ha a torrenteknél rendszeresen hibásan (hiányosan) jönnek le anyagok, akkor én internetproblémára gondolnék először. Hogy ez most a szolgáltató oldalán, vagy nálad valamely eszköz miatt van, azt neked kell kiderítened.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61264) D@reeo válasza lev258 (#61263) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Szia,

De a P2P protokoll egyik lényege, hogy képes legyen kiszűrni a hibás csomagokat és folytatni a letöltést ilyen esetekben is, nem?

Logban van pár "Piece XXXX, which was just downloaded, failed its checksum test" hibaüzenet, de feltételezem, hogy ilyenkor ezeket újra le kéne töltenie. Lehet tévedek, és nem tölti le, és ezért lesz korrupt az adat.

[ Szerkesztve ]

(#61265) lev258 válasza D@reeo (#61264) üzenetére


lev258
veterán

Amikor ellenőrzöd az adatokat, akkor derül ki, helyes-e (vagy amikor valaki megpróbálja tőled letölteni).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61266) ubyegon2 válasza -Ben- (#61258) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor ugorj neki a listának visszafelé, az olvasottak alapján minél újabb kernel kell neked és már van 4.17-es. :)

(#61267) lev258 válasza ubyegon2 (#61266) üzenetére


lev258
veterán

4.17
Eleve nem minden kernelhez készítik el a zártat. Lehet nem kellene ilyet javasolni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61268) ubyegon2 válasza lev258 (#61267) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet nem kellene ilyet javasolni.

Lehet. Nem is tenném, ha a kolléga nem lenne túl az 50 telepítésen és kipróbált kernelen. Eredménytelenül !!!!!!
Szerinted valami rosszabb lesz, mint volt? Ilyenkor szoktam írni, hogy akkor mondjatok használhatóbb tippeket. :Y

(#61258) 7etape

Inkább ne próbálj ki semmit, amit javasoltam. Így legalább tuti, hogy nem fog működni normálisan a rendszered.
Majd csak mondanak valami hasznosat a hozzáértők. ;)

[ Szerkesztve ]

(#61269) lev258 válasza ubyegon2 (#61268) üzenetére


lev258
veterán

Nvidia-nál csakis olyan kernellel (és xorg-gal) szabad próbálkozni, ami hivatalosan is le van írva. Minden más esetben fekete képernyőt fogsz kapni. Ez nem próba-szerencse kérdése.
Ha a 18.04-et írják támogatottnak, akkor annak hivatalos kernele és xorg-ja számít referenciának, nem más.
Használható tipp. Használjon régebbi rendszert, ha azzal jó neki, a frissebbekkel meg még várjon. Esetleg keressen a térképen közeli hozzáértő segítőt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61270) ubyegon2 válasza lev258 (#61269) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem. Akkor bakfitty, csak azért írtam, amit írtam, mert nagyon régóta nem működik neki és semmi tipp nem jött. Rosszabb meg nem lesz az én agyatlan tippemtől sem.🤐

(#61271) herdsman12 válasza ubyegon2 (#61270) üzenetére


herdsman12
őstag

Hi ubyegon2!

Mehet a Mint 19/32bit XFCE verzió az SSD-vel tuningolt MSI S262-re?

(#61272) ubyegon2 válasza herdsman12 (#61271) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szeva!

Én simán felraknám, memórián kívül szinte ugyanez volt a Toshiba Satellite-em is, XFCE ezen még futkosni fog rendesen. ;) Intelekkel nem szokott gond lenni szerintem.
XFCE mindig pörgős volt Mint-nél is, ha igaz, még pörgősebbé is tették mind3 DE-t.
Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra.

[ Szerkesztve ]

(#61273) -Ben- válasza ubyegon2 (#61268) üzenetére


-Ben-
veterán

Kipróbáltam a kernel cserélgetést UKUU -val. Sikerült a 18.04 -et is munkára bírni 4.4 -gyel és 4.17.5 -tel egyaránt. Sajnos nem hozott semmiféle pozitív eredményt, ugyanúgy akadozott, vacakolt. Tehát valószínűleg nem (csak) a kernel a ludas...

Feltettem a 14.04 -et, onnan frissítettem 16.04 -re. Így most van egy 16.04 LTS -em 4.4 -es kernellel. Teljesen jó minden, még jobb, mintha tiszta 16.04 -et telepítettem volna. Átmeneti megoldásnak jó lesz, de azért nem bánnám, ha a jövőben feltehetném a 18.04 -et is. Kíváncsi vagyok, hogy 1-2 év múlva mi lesz a helyzet.

(Azért az is érdekes, hogy amennyiben tisztán telepítem a 16.04 -et, akkor 4.13 -as kernelt használ, ha frissítem 14.04 -ről, akkor marad 4.4)

Szerk.: Nagy köszönet mindenkinek, aki segített, segíteni próbált! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#61274) Frawly válasza -Ben- (#61273) üzenetére


Frawly
veterán

Lehet az újabb verziós systemd, Xorg, újabb kompozitor zavar be az új kiadásokba.

Én azért néznék 14.04-en és 16.04-en is egy inxi -Gxxx kimenetet, hogy mi hajtsa ki a vízbül a Zokszigént. Hátha kiderül belőle valami.

[ Szerkesztve ]

(#61275) ubyegon2 válasza -Ben- (#61273) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ritka eset a tiéd, de ilyenkor vagy nincs mit tenni vagy valami olyan egzotikus kernel opciót kéne átállítani, amit a jóisten sem tud, melyik működne, mert nem tudja senki mi a pontos hiba. Az mindenképp biztató, hogy a 16.04 működik, előbb utóbb meg csak lesz valami használható kernel vagy valami a 18.04-hez is. ;)

(Azért az is érdekes, hogy amennyiben tisztán telepítem a 16.04 -et, akkor 4.13 -as kernelt használ, ha frissítem 14.04 -ről, akkor marad 4.4)

Ezt nemrég leírták itt, mi az oka, de már nem emlékszem pontosan. :D

A lényeg, hogy legalább rosszabb nem lett a helyzet! :C

(#61276) távcsőves


távcsőves
senior tag

Üdv!

Nem tudom hová írhatnám, így kötöttem itt ki. Építeni szeretnék egy sd2iec névre halgató eszközt (sd kártya olvasó commodore gépekhez röviden), amít egy Larswad néve hallgató github felhasználó az eredeti atmel mcu-k mellett arduino mega 2560 boardra is elérhetővé tett. A problémám ott van, hogy nekem kellenne "source" ból előállítani a .hex file-t amít az arduino mega 2560 boardra kellene feltöltenem. Githubról letöltöttem a teljes anyagot, Ubuntu linux 18.04 virtualboxban telepítve. A kitömörített könyvtárban terminalban hiába adom ki a make parancsot, hibát kapok

sd2iec@sd2iec-VirtualBox:~/proba/sd2iec$ make CONFIG=config
make: execvp: scripts/configparser.pl: Permission denied
ERROR: Please use make CONFIG=... to specify at least one config file.
(if you did, at least one file seems to be missing)
sd2iec@sd2iec-VirtualBox:~/proba/sd2iec$

Annyit tudok belőle értelmezni, configparser.pl "script?" jogosultság hibát jelez. (Nem tudom, hogy szüntethetném meg, egyálltalán miért teszi.
A második, hiába adom ki a parancsot: make CONFIG=config akkor sem vesszi figyelembe a config file-t. Mintha csak simán azt írnám be, make.

Sosem csináltam még ilyet, rengeteg tutorialt megnéztem, olvastam az elmúlt 24 órában, de mind eltér valamiben, és kezdőként értelmezhetetlen dolgokról is beszélnek. Szóval szeretnék segítséget kérni ehhez a fordításhoz, a github repot linkeltem, nagyon kicsi méretű, ránézne valaki?

(#61277) cigam válasza távcsőves (#61276) üzenetére


cigam
félisten

Csak tippelek, de nem a config mappából kell megadni az Arduino-hoz való config fájlt?
make CONFIG=config/config-arduino_mega2560

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61278) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Tudna valaki segiteni?
LinuxMint-et telepítettem egy két monitoros gépre és a bal oldalon levő monitort a jobbra húzott egérrel érem el. Hogy lehet beállítani hogy a bal oldali monitor a fő monitorhoz képest is balra kerüljön. A fő monitort véletlenül jól állította be van olyan beállitás mint a win.-ben a fő monitor és a második monitor kijelölésére és az elhelyezés kiválasztására.

(#61279) CPT.Pirk válasza CsengődiGeri (#61278) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van, persze. Melyik Mint kiadást tetted fel?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61280) CsengődiGeri válasza CPT.Pirk (#61279) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Hali.
A 18.3 cinammon lett telepítve mert a 19-et még nem ajánlották. Majd frissítve lesz ha a a frissítőben megjelenik a menüben.

(#61281) ubyegon2 válasza CsengődiGeri (#61280) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Rendszerbeállítások -- Kijelzők menüpontban tudod beállítani

Amúgy már nyugodtan telepítheted a 19-et. Ha nincs nagyon belakva a 18.3, célszerűbb tiszta telepítést alkalmazni.

(#61282) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni a wine teljes eltávolításában?

Még egy dolog lenne, szükségem van az Excel-re, mi a legjobb megoldás? Wirtualbox, vagy a Linux mellé Win10 telepítése? Ez megoldható vagy először a winnek kell fent lenni és az mellé mehet a Mint?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#61283) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, alapvető file serverrel próbálkozom, egy új HDD-t berakva elvileg fel is mountoltam, viszont ha pl CD parancsal bele akarok lépni akkor azt mondja nincs ilyen.
Itt az lsblk -l parancs /500GB1 néven mountoltam fel.

Az fstab-ba is bele raktam.

(#61284) Sonja válasza kmisi99 (#61283) üzenetére


Sonja
veterán

Jogosultság? :F Add ki a következő parancsot, hogy birtokba vehesd (értelem szerűen a username helyett a te belépett neved legyen ott, mind a kétszer):

sudo chown -R username.username /500GB1

Utána próbálj meg belépni a CD paranccsal.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#61285) lev258 válasza kmisi99 (#61283) üzenetére


lev258
veterán

Inkább a cd parancsodat mutasd. Nem tudom, mennyire szerencsés közvetlenül a gyökérbe mount-olni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61286) kmisi99 válasza lev258 (#61285) üzenetére


kmisi99
addikt

cd: /mnt/500GB1: No such file or directory
ezt kapom
Jogosultsággal se hatja meg a dolog. Alapból root ként vagyok benn de root.root ot hozzáadva se jó.
Totál nem értek hozzá youtube videó alapján csináltam szóval elképzelhető hogy valami procedúra kimaradt.

Az SDA1 kötetet (500gb) még előzetesen grafikus felület alatt ext4 re formáztam, hogy itt már ne kelljen még azt is gépelgetni.

[ Szerkesztve ]

(#61287) BoB válasza kmisi99 (#61286) üzenetére


BoB
veterán

/500GB1 vs /mnt/500GB1

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#61288) CPT.Pirk válasza jackal79 (#61282) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A home könyvtáradban van egy .wine rejtett könyvtár. Elég azt letörölnöd, magát a wine csomagot nem szükséges, kellhet az később is...

Virtualbox vs dualboot:
Ezt neked kell eldönteni, virtualboxhoz nem kell partíció de kicsit macerásabb átvinni a doksikat, a másikhoz meg kell partíció és kapsz dualbootot. Dualbootnál a Windows menjen elsőnek, de ha nem így lett, az se gond, fel lehet tenni grubot utólag, ott van a téma-összefoglalóban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61289) kmisi99 válasza BoB (#61287) üzenetére


kmisi99
addikt

Óóó valószínű ez lehetett a gond köszi, de úgyis bootloop ba vertem a rendszert szóval reinstall. :DDD

(#61290) lev258 válasza BoB (#61287) üzenetére


lev258
veterán

Hát igen.
Emellett láttam ott xfs-et is, valamint nem értem, hogy ha ez egy komplett lemez, hogy van sda2 partíció is.
kmisi99: Előbb kérdezz, ne miután már valamit elrontottál.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61291) Rimuru válasza kmisi99 (#61289) üzenetére


Rimuru
veterán

Tanulsag, ellenorizd le mit raktal be fstab-ba (pl mount -a ). ;)

Vigyázat, csalok!

(#61292) kmisi99


kmisi99
addikt

Meggyógyult magától, de azért köszi. :DDD

Na most szeretnék is a kész működő rendszerről egy másolatot csinálni.
Na ahogy láttam ez elég veszélyes parancs

dd if=/dev/sdX of=/dev/sdY bs=64K conv=noerror,sync

Ezzel megoldható gond nélkül, hogy igény esetén az új lemezről újra tudjam indítani?

Két rendszer partícióm van az sdA2 boot valamint az sdA3 ami root és swap ra van elosztva.

A fentebb írt parancs ezeket is megfelelően át fogja klónozni, vagy valami mást használjak a rendszerem klónozására?

[ Szerkesztve ]

(#61293) Frawly válasza kmisi99 (#61292) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ezzel megoldható. Tényleg veszélyes parancs, mert ha félregépeled a /dev/sd[akármicsodát], akkor egy másik meghajtóról vagy partícióról darálja le az adataidat kérdezés és figyelmeztetés nélkül. Így előtte mindig ellenőrizd lsblk-val, hogy biztosan jó-e a célmeghajtó vagy célpartíció.

Annyi még, hogy az conv-ből a noerror-t kiszedném (a sync maradhat), és bs=64K helyett bs=4M-et adnék meg, elvileg gyorsabban végez.

(#61294) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!

64 bites Linux mintem van, KDE-vel. 3-4 nappal ezelőtt frissített pár csomagot, azóta nem működnek a menük firefox-ban és k3b-n (lehet, máshol sem, ezeket vettem észre).
Firefox-ban a letöltések gomb és ami vele egy sorban van, a 4 függ. vonalka, v. a setup, a 3 vízszintes vonalka, ezekre gondolok. Ennél hülyébben nem tudtam leírni, bocsesz :P
Szóval ha ezekre klikkelek, csak kicsit elsötétül, de nem történik semmi, de legalább a CTRL+F-el előjön a file meg a többi menü és ott már tudok mozogni.
K3B-nél semmi nem történik CTRL-F-re, egy nyomorult dvd-rw -t nem tudok letörölni v. iso-r írni, fax kivan. Találkozott már vki esetleg ilyesmivel mostanában? Használ még vki KDE-t rajtam kívűl? :)

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#61295) kmisi99 válasza Frawly (#61293) üzenetére


kmisi99
addikt

A célmeghajtó full üres merevlemez lesz. Gondolom az alap meghajtóhoz nem fog nyúlni nem? Szóval az sdA amin jelenleg van ahhoz nem fog hozzá piszkálni?

(#61296) growler válasza kmisi99 (#61292) üzenetére


growler
őstag

Gyanítom, hogy majd az fstab-ot is szerkesztened kell - az új eszköz miatt.

(#61297) Frawly válasza kmisi99 (#61295) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, amelyik meghajtóról, partícióról dolgozik, arról csak olvas, nem ír rá.

(#61294) Anakin007: nekem ennyi alapján videódriver hibának tűnik. Tedd fel az inxi-t hogy lássunk egy terminálos inxi -Fxxx kimenetet.

[ Szerkesztve ]

(#61298) kmisi99 válasza growler (#61296) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi hogy szóltál akkor azt is fogom.

Na most ami megbolondít az az, hogy a rendszerem clearos. Ez egy router/gateway rendszer. Azaz egy PC alapú routert csináltam. Jelenleg még a régi tplink routerem játssza az "internet szolgáltatót". És a 192.168.1.170 címet kapja meg a clearos. Ezen keresztül el is tudom érni és konfigurálni webes felületről. Viszont a belső lan címe az 10.0.0.1 ezt a default gateway erre kapcsolódik rá egy Wifi AP. Hibátlanul működik az egész mint routerl, viszont a 10.0.0.1 ről nem tudok fellépni a webes felületre. Azonnal kidobja a chrome hogy elutasítja a csatlakozást, ugyan ez Putty-nál is. Azonnal connection refused. De az a poén, hogy telefonról meg beenged. A telefon a laptop tök ugyan oda van csatlakozva szóval látszólag logikátlan.

Mindenki DHCP-n kapja a címeket, de ha statikusan mást adok neki a laptopomat ugyan úgy elutasítja a fenébe. :( Nem tudom van e valakinek clearos-el tapasztalata. Hiába néztem át mindenféle tűzfal stb menüt nem láttam semmi ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#61299) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,
Telepítettem egy linux servert a Ubuntu 18.04 LTS -t
Majd rá egy transmissiont
Csináltam egy megosztást, azon belök 2 mappát, egy Fin és egy Unfin.

Amikor feltöltök valamit, akármelyik oldalra, akkor elsőnek az Unfin be teszem be.
Ellenörzés után átteszi a Fin be, és seedeli, ez jól műkődik csak file okkal, de ha a torrentet, egy mappáról csinálom.
Akkor bizony nem törli ki az Unfin ből, az ellenőrzést követően .
Hogy lehet beállítani, hogy a könyvtáraknál is műküdjön, úgy ahogy egy sima file al.

A samba beállításom :
[Torrent]
comment = Publikus, írható
path = /Adat/Torrent
browseable = yes
writeable = yes
guest ok = yes
read only = no
create mask = 0755

egy ls-l kimenet az Unfin ből :
drwxr-xr-x 2 nobody nogroup 4096 júl 14 20:11 'Dark Dreams'
-rwxr--r-- 1 nobody nogroup 1800619561 júl 1 09:13 'E****.mkv'

Ezt a bizonyos Dark Dreams mappát kellett volna törölnie a torrent ellenőrzése után, de nem tette meg.
Mit kel beállítani, hogy le tudja szedni ?

Ez alapján tettem fel a Transmission-t.
A serverenek nincs gui ja, csak konzol áll rendelkezésre, ez a kis gép másra nincs használva.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61300) CPT.Pirk válasza Anakin007 (#61294) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerdán jutok be a Mint KDE-s gépem elé, de eddig nem volt semmi ilyen tapasztalatom vele.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.