Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) Bici válasza BoB (#61799) üzenetére


Bici
félisten

Ez egy otthoni netes gép, ami Mint 19.

ubyegon2: Kössz, közben rájöttem, hogy az MBR-es partícióknak is van UUID-ja. :D
Valamiért azt hittem, hogy nincs. :B

MOD: Megoldottam MBR-rel. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61802) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#61800) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyébként live futtatásával ennyi parancs is felrakja a GRUB-ot

mount /dev/sdXY /mnt
mount --bind /proc /mnt/proc
mount --bind /dev /mnt/dev
chroot /mnt
grub-install /dev/sdX

(elég rosszul látszik, de ahol szóköz van, ott ki ne hagyd)

Az első sor betűjele az a partició, ahová települt a Linux, az utolsó pedig az a meghajtó, ahová a GRUB-ot akarod felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#61803) lev258 válasza -Ben- (#61795) üzenetére


lev258
veterán

Az UEFI-nek nem kellene gondot okozni, inkább segítenie.
Viszont az nem tetszik, hogy időnként megjelenik a hangforrás, máskor meg nem. Ugyanis ez nem igazán kernelgyanús, inkább belső érintkezési problémára utalhat.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61804) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#61802) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Más leírásokban ez is ott van a grub-install sor után :

umount /mnt/dev
umount /mnt

reboot

(#61805) -Ben- válasza lev258 (#61803) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem örülnék neki. :( Mindenesetre este még teszek egy próbát, kipróbálom a 18.04 -et, ha azzal se jó, akkor windows teszt jön. Előbb-utóbb kiderül, hogy mi a helyzet. Ilyen problémám se volt még soha, pedig nem kevés gépre/laptopra telepítettem már Ubuntut a 8.04 -től kezdve egészen a 18.04 -ig. :U

[ Szerkesztve ]

(#61806) ubyegon2 válasza -Ben- (#61805) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A hanghoz tényleg kukkot sem értek, de ez a kimenet nálam mutat eszközt (most néztem a pastebinen). Mindkét parancs-sor aggályos lehet, mivel nálad nem talált eszközt. :U (csak tapogatózom, remélem nem írok nagy blődséget)

cat /proc/asound/cards
0 [HDMI ]: HDA-Intel - HDA ATI HDMI
HDA ATI HDMI at 0xfef44000 irq 52
1 [Generic ]: HDA-Intel - HD-Audio Generic
HD-Audio Generic at 0xfef40000 irq 16

nálad ilyen:
cat /proc/asound/cards
0 [PCH ]: HDA-Intel - HDA Intel PCH HDA Intel PCH at 0xb1228000 irq 129

nálam az első sorban talál device-t:

aplay -l
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 0: HDMI [HDA ATI HDMI], device 3: HDMI 0 [HDMI 0]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0
card 1: Generic [HD-Audio Generic], device 0: ALC887-VD Analog [ALC887-VD Analog]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0
card 1: Generic [HD-Audio Generic], device 1: ALC887-VD Digital [ALC887-VD Digital]
Subdevices: 0/1
Subdevice #0: subdevice #0

nálad az sincs:
aplay -l
** PLAYBACK hardvereszközeinek listája **
kártya 0: PCH [HDA Intel PCH], eszköz 0: ALC3227 Analog [ALC3227 Analog]
Aleszközök: 1/1
0 számú aleszköz: subdevice #0
kártya 0: PCH [HDA Intel PCH], eszköz 3: HDMI 0 [HDMI 0]
Aleszközök: 1/1

[ Szerkesztve ]

(#61807) Frawly válasza Bici (#61789) üzenetére


Frawly
veterán

Az a baj, hogy a chroot után a rootnak már nem /mnt-nek, hanem /-nek kéne lennie.

(#61808) Bici válasza Frawly (#61807) üzenetére


Bici
félisten

De chroot után nem is használtam /mnt-t. :U

(#61809) CPT.Pirk: Igen, végül aszerint csináltam meg, de a sikerhez mégsem volt önmagában elég.
Az volt a végső megoldás, hogy a GPT particiót MBR-re váltottam.
Lehetett volna úgyis, hogy EFI-re váltok, vagy BIOS módnál maradva létrehozok egy bios_grub particiót, de nem akartam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61809) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak jelzem, hogy a chroot és az azt követő grub telepítés benne van a téma összefoglalóban. Némileg eltér az itt írtaktól.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61810) Frawly válasza Bici (#61808) üzenetére


Frawly
veterán

Valami miatt abban a hsz-edben, amire válaszoltam, a grub-install mégis /mnt-re hivatkozik a hibaüzenetben. Lehet nem csak ez a baj, de ez az első hiba, amin megakadt a szemem.

(#61811) Bici válasza Frawly (#61810) üzenetére


Bici
félisten

Én a hibaüzenetben sem látok /mnt-re hivatkozást, de lehet, hogy már este van és fáradt vagyok. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61812) Frawly válasza Bici (#61808) üzenetére


Frawly
veterán

Igaz, én olvastam félre, abban a hsz-ben írtad, hogy chroot nélkül próbálva, majd próbáltad utána chroot-tal is. GRUB-ot MINDIG chroot után kell telepíteni!!! Időpocsékolás előtte próbálni.

A chroot utáni lépéseket viszont elvileg jól csinálod, i386 platform, /boot/grub mappába konfigurálva, a GRUB futtatható betöltőkódja meg az eszközre (első partcíció és partíciós tábla ELÉ) telepítve.

Esetleg az még lehetséges, hogy a grub-install előtti grub-configot hagytad ki. Ugyanis a grub telepítése előtt annak a konfigját le kell külön generálni. Bár mióta az Arch bevált, elég rég Uborkáztam, Mentáztam, és akkor is legutóbb automata partíciónál default telepítést nyomtam nekik, nem variáltam saját beállításokkal.

De ezért mondom, hogy büdös lófütyköst az Ubuntuba meg a Mentába, hogy GRUB, meg f@xtudja milyen config. Ha jól olvastam, már tudsz Archot telepíteni, felrakod azt UEFI-vel, systemd boottal, GRUB nélkül, Arch Wiki systemd boot cikke alapján. Egyszerű bootctl-es parancs, meg egy szöveges fájl szerkesztése az /boot/EFI/loader.conf-ként, elvileg ezt egyszer sikerrel abszolváltad nemrég. Nem is értem, hogy ha egy disztró beválik, meg megtanultad hibamentesen telepíteni, akkor minek ugrálni a disztrók között, meg kalandorkodni.

(#61813) -Ben- válasza ubyegon2 (#61806) üzenetére


-Ben-
veterán

Kipróbáltam 18.04 alatt is, de ott sincs hang. Jól érzem, hogy egyre inkább hardveresnek tűnik a dolog? :F Az is furcsa, hogy ma este a bekapcsolásnál volt hang, de csak a baloldali hangszóróból, majd live alatt megnéztem a 18.04 -et és ott már megint nem volt.

(#61814) lev258 válasza -Ben- (#61813) üzenetére


lev258
veterán

Sajnos én is ezt hiszem.
Olyan, mintha néha érintkezne, máskor meg nem.
Egyébként, ha más baja nincs, lehet venni usb-s külső hangegységet hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61815) -Ben- válasza lev258 (#61814) üzenetére


-Ben-
veterán

Zsír új laptop, úgyhogy szerencsére a garanciával nem lesz gond. :D Holnap felteszek rá egy windows 7 -et és kiderül, hogy mi a helyzet....

Egyébként általában indításnál romlik el. Néha jó, néha nem. Van, hogy szól, előfordul, hogy csak az egyik fele, aztán meg néma sokáig. Viszont minden esetben újra kell indítani, hogy változzon valami, olyan még nem volt, hogy használat közben hirtelen megjött a hang vagy elment.

[ Szerkesztve ]

(#61816) CPT.Pirk válasza -Ben- (#61815) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Wines teszten kívül, célszerű ilyen esetben nem csak Ubuntu vonalat nézni, hanem valami olyan live képes disztróval is megnézni mi a helyzet, ami nem Ubuntu / Debian alapú.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61817) Bici válasza Frawly (#61812) üzenetére


Bici
félisten

Végül chroot-on kívülről tettem fel a grub-ot a korábbi hsz-emben leírtakkal azonos módon.
Annyi volt csak a különbség, hogy GPT-ről MBR-re változtattam a particiós táblát.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61818) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Elnézést az újabb zargatásért, de szeretném megkérdezni, hogy a Linux (azon belül is az Ubuntu vonulat) mennyire kezeli barátian a M.2-es NVMe SSD-ket? Az Intel Z370 + Samsung 960 kapcsán olvastam kernelpánikos rémtörténeteket. Az ilyesmik egyedi esetnek minősülnek, vagy Linux alatt célszerű még SSD alapon maradni?

Ősszel tervezném egy Samsung 970 EVO beszerzését, amire exkluzívan Linux kerülne (valószínűleg Neon, ami jó eséllyel megszabja a 16.04-es alapot, ha nem váltanak addig), ezért érdekelne, hogy felesleges pénzkidobás-e.

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#61819) ubyegon2 válasza leviske (#61818) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

A 4.10 kernelben volt bug, ami latency hibákat okozott a Samsung meghajtóknál. 4.11-től patch javította ezt a hibát.

Egyébként a 4.3 kerneltől benne van az NVME driver.

Általános használatra desktopba Linux alá (mivel nem gamer gép lesz) nulla értelme van SATA-s SSD helyett NVME SSD-t venni. Szerintem.

Ha mégis azt veszel, nincs jelentősége, hogy Ubuntu vagy más vonal, a kernel számít.
NVME-nél a discard opció valóban nem használható.

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#61820) -Ben- válasza -Ben- (#61815) üzenetére


-Ben-
veterán

Kipróbáltam ezt: sudo apt-get install --reinstall pulseaudio. Ennek hatására restart után lett hang, de csak a bal oldalon, a jobb teljesen néma, illetve ha a jackre dugok egy hangfalat, az is teljesen néma.
Kép az alsamixer -ről: Alsamixer. Próbálkoztam volna még az F6 -tal, hátha a megfelelő hangkártya kiválasztása segít, de az teljesen lenémítja az egészet, mivel az F6 egyben a hangerő gombja is a laptopnak....

[ Szerkesztve ]

(#61821) -Ben- válasza -Ben- (#61820) üzenetére


-Ben-
veterán

Viszont érdekes, hogy asztali gépen így néz ki: PC, ez pedig laptopon: notebook. Nem tudom. Van ötletetek, hogy merre tovább? :F Mert ezek szerint mégse hardveres lesz ...

(#61822) lev258 válasza -Ben- (#61821) üzenetére


lev258
veterán

Különbségek lehetnek. A nagyobb baj még mindig az, hogy néha van hangkártya a rendszerben, máskor meg nincs.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61823) -Ben- válasza lev258 (#61822) üzenetére


-Ben-
veterán

sudo apt-get install --reinstall pulseaudio Ez minden alkalommal megoldja a problémát, legalábbis annyira, hogy az egyik fele szóljon. Sztereóban viszont nem akar működni..

[ Szerkesztve ]

(#61824) lev258 válasza -Ben- (#61823) üzenetére


lev258
veterán

Vagy ez, vagy az újraindítás. :U
De nem kellene a pulseaudio-nak minden alkalommal elromolnia.
Milyen gép ez pontosan és mit mond az lspci az Audio-ról?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61825) -Ben- válasza lev258 (#61824) üzenetére


-Ben-
veterán

HP 250 G6.
lspci: 00:1f.3 Audio device: Intel Corporation Device 9d71 (rev 21)

[ Szerkesztve ]

(#61826) lev258 válasza -Ben- (#61825) üzenetére


lev258
veterán

Most melyik rendszert is használod?
18.04-en már régen rendes infót kellene adnia a hangkártyáról, nem ezt a gépi szöveget.
pl. Audio device: Intel Corporation Haswell-ULT HD Audio Controller

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61827) -Ben- válasza lev258 (#61826) üzenetére


-Ben-
veterán

Ez a 16.04.2, mivel se a 18.04 se a 16.04.5 nem volt jó live alatt. Nem tettem fel a 18.04 -et, mert ugyanúgy semmit se látott a live cd ....

[ Szerkesztve ]

(#61828) lev258 válasza -Ben- (#61827) üzenetére


lev258
veterán

Na jó.
Arra kérnélek, hogy tegyél fel 18.04-et. Ha nem tetszik a Gnome, lehet MATE, Xubi, amit akarsz. De legyen valóban friss a rendszer, hogy azt végre kizárhassuk. Természetesen frissítsd is. Aztán mutass lspci, meg egyéb adatokat a hangról.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61829) CPT.Pirk válasza -Ben- (#61827) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamint még mindig javaslom, hogy nézz meg valamit ami nem Ubuntu / Debian alapú. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61830) leviske válasza ubyegon2 (#61819) üzenetére


leviske
veterán

Köszi! Fognak játékok is felkerülni. Vagyis hát aktívan reménykedem benne, hogy a Fallout4 és a Telltale cuccok játszhatóak lesznek Steam Play alól. Illetve az Overwatch-ot is tervezem tesztelgetni Wine+DXVK alól.

Mindenesetre akkor megfogadom a tanácsod és most nem foglalkozok az NVME lehetőségével. Majd, ha leestek az árak, visszatérek rá újra. Így legalább a particionálás se lesz egy rémálom.

(#61831) -Ben- válasza CPT.Pirk (#61829) üzenetére


-Ben-
veterán

Live alól mindenképp ránézek. Chakra DVD-m van is valahol.. :)

(#61832) ubyegon2 válasza leviske (#61830) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;)

Egyébként egy jó processzor és megfelelő mennyiségű memória mellett asztali gépben nem vennéd észre az NVME többszörös gyorsaságát a SATA3-as SSD-vel szemben. Aki viszont csúcshardverekkel AAA-s játékokkal nyomul (persze ez eleve nem Linux lesz) az közel annyit költhet az NVME SSD hűtésére pluszban. (bár lehet, hogy nem is játékok izzasztják meg az SSD-t, hanem egyéb melós programok)

(#61831) 7etape

Ezt a Chakra-t csak poenból mondtad Kapitánynak, gondolom. Szerintem ő is valami friss disztróra gondolt. (A legújabb Chakra kb 1 éves)

[ Szerkesztve ]

(#61833) -Ben- válasza ubyegon2 (#61832) üzenetére


-Ben-
veterán

Arch alapú disztrókból melyiket ajánlanád még?

(#61834) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#61832) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

8 hónapos, most készül új iso. De igazából egy kipróbálás miatt mindegy, amúgy meg ugye félig rolling, szóval megint nem túl lényeges, hogy mikori a telepítő.

A Mint 18.3 felrakása után is azzal kezdődik minden, hogy lefrissítesz 200 valamennyi csomagot, pedig az nem is rolling. :N

7etape: Antergos és Manjaro, de mindkettő full rolling disztró.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61835) ubyegon2 válasza -Ben- (#61833) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ne értsd félre, a Chakra-t is ajánlanám felrakásra, live-ban nem ajánlom, mert egyből a frissítéssel kéne kezdened. (legjobb esetben is fél év lemaradás van a kiadott iso-hoz képest)

A Manjaro most a star az Arch klónok közül, nekem az pár éve is bejött, az Antergos is ajánlható most már, hogy az Inchi segédprogramja nem használhatatlan béta.

Ezeknek már van komolyabb múltja és sokan használják is őket. Ha most Arch klónt kéne felraknom, a ffenti 3-ból választanék, az tuti, az asztali felületen gondolkodnék inkább. (Chakránál ez gyorsabban eldönthető persze) ;)

(most olvasom, Kapitány is ugyanezeket ajánlotta)

ArchLabs szintén elég megbízható, ha valakinek bejön az Openbox WM.

[ Szerkesztve ]

(#61836) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#61835) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért kellene live-ban frissítéssel kezdenie? Egyáltalán mire gondoltál itt? Nem prezisztens a live kép, be sem lehet fejezni rajta a frissítést, mert újraindulással elvesznek a dolgok.

Bebootol vele és vagy van hang vagy nincs, ha van hang akkor akár fel is lehet telepíteni és használni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61837) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#61834) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az előző hsz-ben megmagyaráztam a dolgot, a kollégának live kipróbálásra kell valami.

(#61836) CPT.Pirk

Így már értem, vagy bejön a hang vagy nem, jogos erre tökéletes az Euler 2015-ből. (ha már eggyel előbbi kiadást említettél Mint-ből, mint a legújabb)

Ezt a frissítést felejtsük el live-ban, még telepítés után is elég kemény meló tud lenni. Úgy néz ki, már én is keverem a dolgokat menet közben...... ;)

A Mint 18.3 felrakása után....

Van már 19 is! :D (ja bocs, neked nincs)

[ Szerkesztve ]

(#61838) -Ben- válasza CPT.Pirk (#61836) üzenetére


-Ben-
veterán

Viszont arra nem emlékszem, hogy van -e magyar nyelv a Chakrára. Ha beválna, akkor jobb lenne úgy, mivel nem kizárólag én használnám a gépet...

(#61839) CPT.Pirk válasza -Ben- (#61838) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Természetesen, a live-ról bootolásnál már ki tudod választani a magyar nyelvet. Mondjuk nem tudok olyan disztrót mondani, ami nem tud magyarul. :)

ubyegon2: webes kollégák szívtak php-s dolgokkal a Mint 19-en mert ott még nem minden működik úgy ahogy kellene, így mi még maradtunk a 18.3-nál. Ezért írtam 18.3-at, nyilván a 19 telepítése után per pillanat kevesebb az új csomag.

"még telepítés után is elég kemény meló tud lenni" - nem igazán. Mostanában nem volt olyan dolog, amihez kézi beavatkozás kellett volna. Nem rég telepítettem egy friss Chakrát a laptopomra az utolsó iso-val amit ráadásul nem is a stabil, hanem rögtön a testing tárolóra frissítettem és semmit nem kellett csinálnom, csak nyomni pár Y-t a pacman lecserélős kérdéseinél. Frissült, újraindult, megy.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61840) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Átrendeztem a téma összefoglalót, így kicsit kevésbé lesz riasztó elsőre. :D

Egy-két 404-es vagy nagyon öreg linket kiszedtem belőle, de még simán lehet találni benne elavult dolgokat, aki ilyet lát jelezze. :)
Valamint még egy logoutos személyes bejegyzés formájában kellene pár szót írni a "xy gépre milyen disztrót javasoltok" témában. Még nem tudtam rászánni magam, hogy megírjam. Valaki esetleg vállalkozik rá? :) Meg lehetne egy hasonló az asztali környezetek témájában is, pár kép és pár sor meg az erőforrás igények mellett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61841) Rimuru válasza CPT.Pirk (#61840) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyik keresedre felig, [link]

Vigyázat, csalok!

(#61842) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#61839) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

webes kollégák szívtak php-s dolgokkal a Mint 19-en mert ott még nem minden működik úgy ahogy kellene

Én is olvastam pár apró érdekességről, ami nem működik, például a pulseaudio-equalizer telepítés után eltűnik, fene tudja hová lesz. Meg lehet oldani persze ezeket a nem fontos dolgokat, de melóhoz gondolom lényeges a megszokott stabilitás. Fene tudja ez mennyire lesz biztosítható a Tara+Kubuntu repoval majd.....

Nem rég telepítettem egy friss Chakrát a laptopomra az utolsó iso-val amit ráadásul nem is a stabil

Ennek a linkjét berakhatnád, lehet csak felrakok még valamit a HP 8570p-re, most a kánikula elmúltával kezd visszajönni a kedvem.

*********************
Egy-két 404-es vagy nagyon öreg linket kiszedtem belőle, de még simán lehet találni benne elavult dolgokat, aki ilyet lát jelezze.

Azok a 404-es linkek a berus.berus. linkjei voltak. Ha látok valami nem odaillőt, jelzem én is.

[ Szerkesztve ]

(#61843) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#61842) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Chakra iso az az utolsó hivatalos iso volt, amit letölthetsz a weboldalukról. A repó volt más, mert én az egyik tesztelőjük vagyok. Amire gondoltál új iso-val, az még most formálódik, abból még nincs letölthető kiadás.

colomb2: thx!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61844) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#61843) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudom, hogy tesztelőjük vagy! (hazai nagykövetük is egyben) Anno volt valami link, amit küldtél, de lehet kipróbálom az utolsót, úgyis kíváncsi vagyok, hogy megy a frissítés, anno azzal jókat szívtam. :D

A pastebin linket lecserélném erre, reklámmentesebb.

(#61841) colomb2

Ez jó régi! A Cinnamon már sokkal jobb memózabálásban ( - előjellel persze).

[ Szerkesztve ]

(#61845) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#61844) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg a download gomb linkjét az oldalukon, hogy mire mutat, az a központi szerverük. Nem linkelem be, mert az nem arra van, hogy közvetlen onnan legyen letöltve az iso, de ott megvan az összes korábbi is. Sávszélességi okokból van kint direkt link helyett a torrent link az iso-hoz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61846) Rimuru válasza ubyegon2 (#61844) üzenetére


Rimuru
veterán

Nincs fel eves. :DDD majd jovo aprilisban megismetlem (ez nem igeret).

Vigyázat, csalok!

(#61847) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#61840) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezekre a 404-esekre van jó link, ha be akarod rakni:

● Linux okosságok
http://berus17.blogspot.com/2017/11/linux-okossagok.html

● Linux (és más) okosságok II.
http://berus17.blogspot.com/2017/11/linux-es-mas-okossagok-ii.html

Gyakorlati leírások
● Linux és SSD gyorstalpaló (frissítve)
http://berus17.blogspot.com/2017/11/linux-es-ssd-gyorstalpalo.html

● GPT/UEFI-re váltás Linuxon
http://berus17.blogspot.com/2017/11/linux-lemezkezelessel-kapcsolatos.html

(#61845) CPT.Pirk

Köszi, torrent link az tökéletes lesz. volt

(#61846) colomb2

Fél év nagy idő! :-) Muszáj leszel frissíteni, már a xorg is régi.....

[ Szerkesztve ]

(#61848) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#61847) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Thx!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61849) BoB válasza ubyegon2 (#61847) üzenetére


BoB
veterán

Csak nem szúrja a szemed hogy a Cinmanó van a toppon? NE aggódj, azóta sem változott ez semmit sem! :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#61850) leviske válasza ubyegon2 (#61832) üzenetére


leviske
veterán

Akkor az alaplapokon lévő M.2 slot hűtők nem érnek semmit? Bár ez már nagyon off.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.