Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) -Ben- válasza Frawly (#61150) üzenetére


-Ben-
veterán

Ráadásul nem is 2 különböző, hanem 3 különböző NV kártyáról van szó. 9400GT, GT710 és GT1030. Viszont egyik disztróval se működik valami fényesen, mert a Solus és a Fedora se tetszett neki. A hiba se folyamatos, néha produkálja, néha nem. Lehet, hogy 2 percig teljesen jó, utána meg 20 másodpercig nem, majd 10 másodpercre ismét jó.... Mivel minden ki lett már próbálva (még a minden is), így nincs mit tenni. Várom a csodát, hátha kiadnak egy használható drivert. Vagy még mindig egy lehetőség az is, hogy szerzek fillérekért egy régi ATI/AMD kártyát és azzal nagy valószínűséggel jó lesz. Az NV trió meg megy a piacra....

[ Szerkesztve ]

(#61152) Frawly válasza -Ben- (#61151) üzenetére


Frawly
veterán

El kell keresítselek, ha nagyon régi ATi/AMD kártyával leped meg szegény Linuxot, akkor azzal is szívhatsz.

Egyébként egy 1030-t tényleg kéne neki vinnie. Egy ötletem lett még így hirtelen, a kártya driverében az energiagazdálkodást érné meg próbából letiltani, de sok esélyt nem adok rá, hogy tényleg segít is.

(#61153) jackal79 válasza ubyegon2 (#61149) üzenetére


jackal79
aktív tag

Ez nekem új (bár még nagyon kezdő linuxos vok), h pendrive-ről telepítsek.
Esetleg kaphatnék egy szájbarágós leírást.
Köszönöm!

(#61154) Frawly válasza jackal79 (#61153) üzenetére


Frawly
veterán

A dd paranccsal írod ki a telepítő lemezképet így terminálban futtatva:
sudo dd if=/lemez/kép/helye/lemezkép.iso of=/dev/sdb

Az sdb nálad lehet más lesz (más azonosítót kap a pendrive, pl. /dev/sdc vagy hasonló), ezt az lsblk paranccsal tudod egyszerűen ellenőrizni. Erre az egyre nagyon figyelj, hogy jó meghajtó legyen megadva célnak, ha félregépeled, legyalulhatod vele a másik háttértáradon lévő adatokat, akár a rendszert is, nem fog kérdezni vagy figyelmeztetni, minden a meghajtón lévő adatot felül fog írni!

Szokták még javasolni további paraméterek hozzáadását:
sudo dd if=/lemez/kép/helye/lemezkép.iso of=/dev/sdb bs=4M status=progress

Ma már nem érdemes ODD-t használni, nem csak telepítésre, de másra sem. Pendrive-ra gyorsabb a telepítő kiírása és a telepítés is gyorsabb róla. Én már ilyen célzattal a pendrive-om is leváltottam külső SSD-re, arról még gyorsabb rendszert telepíteni, pikk-pakk megvan. Évek óta elvagyok CD/DVD-meghajtó nélkül. Utoljára sok éve is csak azért használtam, mert egy idősebb ismerősnek kellett CD-t írni, meg AudioCD-t grabbelni, de már előtte is évekig nem használtam.

(#61155) lev258 válasza Frawly (#61154) üzenetére


lev258
veterán

Vagy letölti az etcher-t. Kezdőnek egyszerűbb.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61156) b3Ro válasza jackal79 (#61145) üzenetére


b3Ro
senior tag

Milyen tema lett vegul ?

Adapta-t imádom személy szerint

(#61157) ubyegon2 válasza jackal79 (#61153) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha Mint alatt csinálod, még mindig a Mintstick a legegyszerűbb. ;) A dd-t még mindig nem javasolnám kezdőknek, főleg ha van egy ilyen egyszerű frontendje, mint a Mintstick.

[ Szerkesztve ]

(#61158) jackal79 válasza b3Ro (#61156) üzenetére


jackal79
aktív tag

Így szépen megjelenítt mindent

(#61159) jackal79 válasza Frawly (#61154) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia!

Köszi a segítséget. Kicsit bonyolultnak tűnik, de megpróbálom.

Az autóban a gyári fejegység az audió CD kezeli csak, ezért kell használnom... Ha megtetszik egy zene kiírom és az autóban megtudom hallgatni.

(#61160) Frawly válasza lev258 (#61155) üzenetére


Frawly
veterán

Az mondjuk tényleg egyszerűbb, biztonságosabb, bár én az ilyen GUI-s csodákban nem bízom, nem valami megbízhatóak, vagy bootolható a kiírás vagy nem. A dd viszont biztosan működik, kivéve ha Windows telepítőt akarsz kiírni, mert azt nem azzal kell (vagy FAT32-es partícióra felmásolással vagy woeusb-vel).

A dd-nek az igazi veszélye, ha félregépeled a célmeghajtót. Nemrég egy ismerősöm szopta meg, pedig elég tapasztalt linuxos, sok éve űzi, reflexből tolta be neki a dd of=/dev/sdb-t, mert az szokott lenni a pendrive, közben meg valami miatt bootkor felcserélődtek a meghajtójelek, és a rendszermeghajtóját szántotta be helyette, ami egyébként /dev/sda szokott lenni, csak most nem az volt. Bárkivel megeshet, aki nem ellenőrzi kellően alaposan.

(#61161) Frawly válasza jackal79 (#61159) üzenetére


Frawly
veterán

Annyira nem bonyolult. Kicsit gépelgetni kell hozzá, de pl. mikor az elérési utat írod, azt végig sem kell írni, nyomogatod terminálban a TAB billentyűt és az kiegészíti a mappa/fájlneveket. Nyilván szokni kell, windowsos GUI után fura „parancssort” használni, elsőre meredekebbnek tűnik, mint amilyen valójában.

(#61162) -Ben- válasza Frawly (#61152) üzenetére


-Ben-
veterán

Ezt sajnos próbáltam már, nem nagyon változtatott a helyzeten. Bosszantó, hogy teljesen kiszámíthatatlanul működik, de nem tudok mit tenni. :N Talán még egy 1050 Ti -t megpróbálok, de nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás. Ha a 1030 nem elég netezgetni, az már régen rossz. :DDD Egyébként úgy emlékszem, hogy a legfrissebb 4.15.0-24 -es kernellel jobb volt, viszont most a 23-as a legfrissebb a frissítéskezelő szerint. Gondolom azért, mert gondok voltak a 24-es kernellel.

(#61163) Frawly válasza -Ben- (#61162) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem ne költs rá többet. Ha nem ment már 2 NV kártyával és az egyébként normálisan támogatott 1030-assal sem, nem valószínű, hogy 1050 Ti-jal majd jó lesz. Inkább valami újabb AMD-s kártyával próbálkozz.

Mondom csodálkozok, hogy egyik kártya sem megy, egyik driverrel sem. Pedig még a nyílt kerneldrivernek is vinnie kéne sima Mesa-val, legalább a 1030-ast, mindenféle zárt driver nélkül, max. csak az fps lenne vele kevesebb, de akadnia akkor sem kéne, pláne nem egy sima görgetéskor.

(#61164) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, nem tudom van e ilyen disztró de hátha van. Szeretnék összerakni egy Mini szervert otthonra, ami router feladatokat ellát +tűzfal. Mellé Samba fájlmegosztás, OpenVPN. Szóval amolyan kis mindenes gép. Van ilyesmi jellegű disztró? Nagyon nagyon nem vagyok egy terminál profi, nyilván egy szűz szerver linuxból ezt mind össze lehet rakni, de én inkább kattintgatnék ha nem olyan nagy gond. :B

(#61165) lev258 válasza Frawly (#61163) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudok pontos részletekről nyilatkozni Nvidia és nyílt driver ügyben, de nem hinném, hogy az akadásmentes élmény elérése könnyű lenne. Volt már bőven akadályozás az Nvidia részéről.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61166) cigam válasza kmisi99 (#61164) üzenetére


cigam
félisten

OPNsense?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61167) -Ben- válasza Frawly (#61163) üzenetére


-Ben-
veterán

Nyílt driverrel mindkét „régi” kártya padlóra küldi a 1030-at. :K A zárt driverrel viszont egyértelműen jobb a 1030.

AMD kártyákhoz is kell zárt drivert telepíteni vagy ahhoz rendben van a nyílt is?

(#61165) lev258: én csak azért csodálkozom ezen, mert nekem 2016 -ig semmi bajom nem volt a 9400GT -vel, pedig nyílt driverrel használtam. A 14.04+nyílt driver szinte tökéletes volt. Ezek szerint az nvidia rossz irányba indult el...

[ Szerkesztve ]

(#61168) lev258 válasza -Ben- (#61167) üzenetére


lev258
veterán

Hát nem tudom, 2016-ban hogy állt a nyílt az Nvidia-val, de azóta sokat fejlődött (persze az újabb kártyáknál mindig le van maradva).
AMD-hez nem kell zárt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#61169) Bici válasza -Ben- (#61167) üzenetére


Bici
félisten

nVidiához fényévekkel jobb a zárt driver, mert a nyílt elég nehézkesen fejlődik.
AMD-nél pedig fordítva; ott a zárt macerás, a nyílt pedig teljesen jó.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61170) kmisi99 válasza cigam (#61166) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi kipróbálgatom

(#61171) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a Grub kapcsán. Sajnos nem úgy működik, ahogy én azt elképzeltem. :DDD
Adott egy laptop 2db SSD-vel. Az egyik SSD-n (Samsung) van a Windows 10, a másikon (Kingston) pedig egy Linux Mint 18.3.
A Linux telepítésénél a rendszerbetöltőt a Kingston SSD-re telepítettem, és azt gondoltam, hogy ennek következtében hogyha arról a meghajtóról bootolok, akkor a Grub-nál kitudom választani, hogy Windows 10 vagy Linux Mint-et szeretném elindítani. De sajnos nem lehet semmit kiválasztani, hanem egyből elindul a Linux.

Megoldható, hogy elsőnek a rendszerbetöltő jelenjen meg, utána én ott kitudjam választani hogy Win10 vagy Linux?

Előre is köszönöm. :R

Üdv,

Zoli

(#61172) CPT.Pirk válasza Atlantisz48 (#61171) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Indítsd el a Mintet, nyiss egy terminált. Ott add ki ezt a parancsot:

sudo update-grub

rebootolsz, és ott lesz a boot menü.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61173) Atlantisz48 válasza CPT.Pirk (#61172) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Beírtam, de sajnos a helyzet változatlan. A parancs beírása után, kiírt pár "talált lemezkép" -et, de Windows közte nem volt. :(

(#61174) CPT.Pirk válasza Atlantisz48 (#61173) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor ezért nem került be már a telepítés alatt sem. Valami gebasz van ott.

Másold be ide ennek a kimenetét: sudo fdisk -l

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61175) Gigi571 válasza -Ben- (#61167) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Szia!

Régebben nekem is volt gondom egy GT440-es nVidia-kártyával, még a fórum görgetése közben is
akadt, meg tearingelt. Egy megoldást találtam rá, egy próbát megér. A telepítési forrásból tedd fel a zárt
drivert, ne az nVidia honlapjáról!

Elméletileg kell lennie az /etc/X11/xorg.conf.d/ könyvtárban egy 50-device.conf fájlnak,
azt egy szövegszerkesztővel nyisd meg renszergazdai jogosultsággal, és a Section "Device" részbe
illeszd be ezt a sort! Option "RegistryDwords" "PowerMizerEnable=0x1; PerfLevelSrc=0x3322; PowerMizerDefaultAC=0x1" , mentés után idítsd újra a gépet!

Ha netalán még xorg.conf-ot használ a rendszered, akkor abban kell ugyanoda a részbe illeszteni!
Természetesen ne félkövér betűkkel!

Remélem ez segít!

Üdv: Gigi

[ Szerkesztve ]

(#61176) herdsman12 válasza vargalex (#61136) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi.
Csak a router DNS beállításokat piszkáltam, de már visszaállítottam.
Megnéztem a drill helpet és az nlnetlabs.net oldalt, de nem vágom, hol is kellene DNS szerverre utaló bejegyzést látnom.
Hát ebből nem vizsgázok. :N

(#61177) -Ben- válasza Gigi571 (#61175) üzenetére


-Ben-
veterán

Szia!

Nálam eléggé el lehetnek ezek dugva, mert nem találok semmi ilyesmit. Az /etc/X11 mappában ezek a mappák találhatók: [kép]
50-devices.conf, illetve xorg.conf viszont sehol nincs. Küldtem egy keresést a fájlrendszerre, elvileg nincsenek ilyen fájlok.

Szerk.: xorg.conf.d mappa egyébként van, de itt: /usr/share/X11/xorg.conf.d. Ezek a fájlok találhatók ott: [kép]

A 10-nivida.conf fájl tartalma:

Section "OutputClass"
Identifier "nvidia"
MatchDriver "nvidia-drm"
Driver "nvidia"
Option "AllowEmptyInitialConfiguration"
ModulePath "/usr/lib/x86_64-linux-gnu/nvidia/xorg"
EndSection

[ Szerkesztve ]

(#61178) -Ben- válasza -Ben- (#61177) üzenetére


-Ben-
veterán

EZ alapján elvileg megcsináltam, de nem sajnos ugyanolyan. :( Azért köszönöm szépen! :R

(#61179) #78600448


#78600448
törölt tag

Adott egy db TB-s HDD. [Windows 8.1-l]
2 partíció van. [100 GB és a maradék külön]
NTFS-be vannak, viszont tervezném a 100 GB-s partíciót legyalulni és helyére ext4-t rakni [Ubuntu vagy Mint rendszer].
Adott kérdés a 100 GB-s partíciót, hogy érdemes bontanom a rendszernek? Hosszabb távra tervezek ezért nem szeretném, ha a rendszer omladozna, de ezen disztrók terén elvagyok akadva, hogy melyik mennyire stabil. [Átlag felhasználás!] [Laptop konfig]

A válaszokat előre köszönöm. :R Szép napot.

(#61180) Frawly válasza #78600448 (#61179) üzenetére


Frawly
veterán

Én 50 gigát adnék a rendszernek (/), még az is bőven sokkal több, mint elég, és 50 gigát a /home-nak. Swap partíció nem kell külön, lehet helyette később is kézzel swap fájlt csinálni a /-partícióra, attól is függ, hogy mennyi RAM-od van, 8 GB és afelett nem nagyon nyúl úgyse a swaphoz a rendszer, nem lapozgat ki állandóan a lemezre, mint a Windows.

Boot cucc is lehet a /-partíción, de ha UEFI-s boot van, akkor úgyis a FAT32-es EFI partícióra fog menni, amit a Win8.1 már létrehozott.

Kisebb disztróknak elég lehet 10 giga hely körül, de a Ubi, Mint azért nagyobbak, extrákkal pakolva, szóval min 20 giga ajánlott, de nem baj, ha többet adsz neki.

(#61181) #78600448 válasza Frawly (#61180) üzenetére


#78600448
törölt tag

Az aláírásomba szereplő gép konfigja, tehát 8 GB RAM az megvan. Csak a mostani D partíción vannak a sorozatok/etc. és tudom, hogy az NTFS-t kezeli.

Akkor külön SWAP-t nem kell ha van annyi RAM-m? Mert legutóbb 4 Gigánál csináltam, mert azt olvastam az kell.

(#61182) growler válasza #78600448 (#61179) üzenetére


growler
őstag

Az NTFS partíciót tudja ugyan kezelni (írni olvasni) a linux.
A megfelelő csomag telepítésével (ntfs-3g) - de a töredezettség
mentesítés nem megoldott.
Az NTFS partíciónak szüksége van Windows-ra !

(#61183) Frawly válasza #78600448 (#61181) üzenetére


Frawly
veterán

Csinálhatsz swapot, de érdemes inkább telepítés nélkül kézzel, ha a telepítő a swap-partíciót erőltetné. A swap-fájlnak az az előnye, hogy később is átméretezhető nagyobbra (és újraformázható), míg a partíció nehezebben. De 8 GB RAM mellett nem nagyon fog a swaphoz nyúlni (már 4 GB RAM-nál sem túl gyakran), kezdetben az sem baj, ha úgy teszteled, hogy nincs swap, később létre lehet hozni és az /etc/fstab fájlban csatolni. Nálam az én átlagos felhasználásomnál a 16 GB RAM meg olyan overkill, hogy sose tudtam még teljesen kihasználni, így nincs is swap sem.

Alapból az NTFS-t csak olvassák a Linuxok, de mivel Ubuntun és Minten a felhasználóbarátság miatt alapból fent van az ntfs-3g csomag, ezért alapból írja is, teljesen jól kezeli, nem lesz vele gond.

(#61184) #78600448 válasza Frawly (#61183) üzenetére


#78600448
törölt tag

Akkor a partíció gond megoldva.
Most már csak a disztró megválasztása a gond..

(#61185) Frawly válasza #78600448 (#61184) üzenetére


Frawly
veterán

A Mint elég felhasználóbarát. De a Manjaro és Ubuntu is ajánlható. Attól is függ milyen felület jön be, Gnome vagy KDE vagy Cinnamon. Cinnamon esetén a Mint a legjobb, Gnome-nál inkább Ubuntu vagy Manjaro, KDE esetén mehet bármelyik. Nézelődj screenshotokat, YT-os videókat, próbálgasd őket ki pendrive-ra Rufus-szal kiírva és bebootolva Live módban, hogy melyik tetszik, kezeli-e a hardvereidet.

(#61186) #78600448 válasza Frawly (#61185) üzenetére


#78600448
törölt tag

Hát külsőre megfogott a Manjaro XFCE. Ha nem bajos bevállalom.

(#61187) Rimuru válasza #78600448 (#61186) üzenetére


Rimuru
veterán

Nyugodtan nezd meg, a topicban is szokott jarni manjaros figura. :)

Vigyázat, csalok!

(#61188) lck válasza #78600448 (#61186) üzenetére


lck
senior tag

Finom anyag. Próbáld ki !

(#61189) ubyegon2 válasza #78600448 (#61186) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hosszabb távra tervezek ezért nem szeretném, ha a rendszer omladozna, de ezen disztrók terén elvagyok akadva, hogy melyik mennyire stabil.

A fenti a lényeg vagy külső alapján választasz? :DD

Merhogy a külsőt eléggé testre lehet szabni.......

Arra a gépre én a hosszú táv miatt Linux Mint Cinnamont tennék. ;) Majd jönnek a Manjarosok erre hamar, de csak az írjon, aki 6. éve használja ugyanazt a disztrót és DE-t, mint én a Mint Cinnamont. bocsi srácok

[ Szerkesztve ]

(#61190) #78600448 válasza ubyegon2 (#61189) üzenetére


#78600448
törölt tag

Nyitott vagyok. :D

(#61191) Gigi571 válasza -Ben- (#61178) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy nem lett jó. A könyvtárstruktúra- és fájlnéveltéréseket az okozza, hogy én openSUSE-t használok, nem gondoltam, hogy ilyen eltérések vannak a disztrók között.
Ezért a kellemetlenségért az elnézésedet kérem!

Amit még megnézhetnél, hogy az nvidia-settings parancsot ha kiadod terminálban, elindul-e, vagy milyen üzenetet ad!

Üdv

(#61192) -Ben- válasza Gigi571 (#61191) üzenetére


-Ben-
veterán

Szia!

Ne viccelj, semmi probléma. Kis szöszölés és megtaláltam a lényeget. Nagyon köszönöm a segítséget... :K
Az nvidia-settings simán elindul. Ezt kapom válaszul:

ben@i7:~$ nvidia-settings
** Message: 20:29:18.003: PRIME: No offloading required. Abort
** Message: 20:29:18.003: PRIME: is it supported? no

Egyébként, úgy érzem arról lehet szó, hogy az nvidia nem optimalizál jól a gyengébb, alsóbb kategóriás kártyákra. De amiatt nem fogok 60-80.000 forintos kártyákat venni. :N Nekem alap dolgokra kell, tulajdonképpen még a 1030 is felesleges.

(#61193) CPT.Pirk válasza -Ben- (#61192) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az nvidia-settings az generál egy xorg config fájlt. Amiket tegnap láttál, azokat szerintem abban kellene betenni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61194) Gigi571 válasza -Ben- (#61192) üzenetére


Gigi571
csendes tag

Jól mondja Kapitány, keresd meg azt a fájlt amit generált az nvidia-settings! Nálam nVidiaXserverConfiguration neve van a fájlnak, amit generált.

Ebből másold ki azt a részt ami hasonló ehhez, persze a te kártyád adataival, – de ne ezt másold!! – és
illeszd bele a 10-nvidia.conf fájlodba, ami benne van most, azt kommenteld ki # kereszttel a sorok elején!
Mentés, utána újraindítás és próba!

Ki van zárva, hogy a te kártyád gyenge lenne, látod nekem egy 440-esem volt KDE plasma5-tel simán ment.

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
BoardName "GeForce GT 440"
EndSection

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#61195) #78600448 válasza ubyegon2 (#61189) üzenetére


#78600448
törölt tag

A jobbik kérdés hanyas Mintet?

(#61196) ubyegon2 válasza #78600448 (#61195) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kezdésnek én a 19 Tara-t próbálnám ki először, nem sokat használtam még, de a hibás kernelt 4.15.24.x már frissítették így nem lehet gond.

Pörgősebbnek mondja mindenki a 18.3-nál, kezdj azzal. Az első frissítés után tesztelgesd, nem lehet gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#61197) #78600448 válasza ubyegon2 (#61196) üzenetére


#78600448
törölt tag

Nem akarok túl idegesítő lenni, de 19-re csak angol letöltést találtam, magyart nem, az is megfelel ugyanúgy?

(#61198) -Ben- válasza Gigi571 (#61194) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem tudom, hogy hol lehet az a xorg fájl, de sehol nem találom. Keresgélem még, de eddig nem jártam sikerrel.

„ Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
BoardName "GeForce GT 440"
EndSection ”

Ezek a sorok nálam a 10-nvidia.conf -ban találhatók meg. Jelenleg így néz ki:
Section "OutputClass"
Identifier "nvidia"
MatchDriver "nvidia-drm"
Driver "nvidia"
Option "AllowEmptyInitialConfiguration"
ModulePath "/usr/lib/x86_64-linux-gnu/nvidia/xorg"
EndSection

Valami ilyesmire módosítsam?

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
BoardName "GeForce GT 1030"
ModulePath "/usr/lib/x86_64-linux-gnu/nvidia/xorg"
EndSection

„Ki van zárva, hogy a te kártyád gyenge lenne, látod nekem egy 440-esem volt KDE plasma5-tel simán ment...”

A vicc az egészben az, hogy a KDE ezzel a 1030 -cal nálam is hasít. Sokkal jobban működik, mint a gnome 3, szinte folyik minden... egészen addig, míg meg nem nyitok egy böngészőt. Ott már lassulnak a dolgok, mosódik a tartalom, néha beakad, stb... De az egyértelmű, hogy a 1030 jobb, mint a 9400GT és a 710 volt.
Esetleg KDE alatt még az OpenGL babrálásával lehetséges, hogy érdemes lenne próbálkoznom. De ahhoz meg egyáltalán nem értek, nem ismerem a KDE -t.

Van még ötletetek, hogy merre keressem azt a Xorg fájlt? Ügyesen elbújt... :DD

[ Szerkesztve ]

(#61199) ubyegon2 válasza #78600448 (#61197) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A nyelvet a telepítés elején választod ki. 😉 Ez nem olyan, mint a Firefox.

(#61200) #78600448 válasza ubyegon2 (#61199) üzenetére


#78600448
törölt tag

Igen megnéztem Live CD alatt, a rendszer tetszik, fut-szalad de a ventimet pörgeti valamiért..
Itt egy dologra még kíváncsi lennék, hogy az AMD driverekkel, hogy áll a rendszer...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.