Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) gigi21


gigi21
csendes tag

LB650 megőrít. Lehetetlen netezni, filmezni. memória megtelt és kidob. 5 percenként. Szoftver frissítésről olvasok itt-ott, de hogy a túróban kell? Semmi ilyen menüpont. Leírnátok és azt is, honnan szedhető le hozzá szoftver? Azt sem tudom most milyen van rajta, sehol nem találom. Meg azt sem találom, hogy ha filmet nézek hol lehet hangsávot váltani, feliratot aktiválni. la620-ason olyan könnyű minden, de szüleim új 650-esén vááááááá

(#56052) rongylab válasza gigi21 (#56051) üzenetére


rongylab
tag

pedig milyen egyszerű a kereső használata. mindegyik kérdésedre vagy 100x leírták a választ.

(#56053) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Korábban írtam már ide az 55UB850 kapcsán, a kép beállításokkal lassan sikerül a végére érnem. Most már csak egy dolog idegesít és zavar amit korábban is kérdeztem:

A 3D használata során több 3D-s anyag megnézése után tapasztaltuk, hogy a képernyő két szélső részén mosottak a részletek és vonal szerű sáv jelenik meg néha, illetve LG promo 3D anyagnál a logo hologramos, szellemképes stb, gondolom ez a cross talk jelenség, ezt hogyan lehet orvosolni vagy csökkenteni? A képernyő középső részén élesek részletesek a 3D anyagok, de a széle felé haladva és oda figyelve a fentebb leírt jelenségek tapasztalhatók:( Az érdekesség, hogy ez nem állandóan jelen lévő dolog, de elég zavaró tud lenni. A tv-hez a saját AGF310-es szemüvegeket használtuk, a legújabb béta firmware van fent:04.65.03.

Ahogy olvastam többeknek van 49-es 55-ös UB850 tőletek is kérdezem, hogy ez a jelenség nálatok is tapasztalható-e?

Válaszotokat segítségeteket várom és köszönöm :R !

(#56054) membrandj válasza Gtaati (#56053) üzenetére


membrandj
nagyúr

49es van nekem, nincs meg régóta,de eddig nem vettem észre ilyet.
Passzív 3d picit mindig torzítani fog, cserébe nem fáj tőle a fejed, szemed stb.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#56055) #94529552 válasza Gtaati (#56053) üzenetére


#94529552
törölt tag

3D beállításait próbáltad már, ha PC-ről megy akkor a videokártya settings? Fontos az is hogy szemmagasságban legyen a tévé közepe kb. A jó minőségű BD50-es filmeket nézed vele hozzá való lejátszó és HDMI vezetékkel? Talán kérdezd a hasonló tévével rendelkezőket, pl hadogabi, vagy a keresőt is használd, de nem sok 4k 3D-s tulaj van még.

(#56056) Lacielvtárs válasza Gtaati (#56053) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

esetleg ez a beállítás nem lehet oka a szellemképnek?
... abban az esetben ha PC-ről megy a film és HDMI kábelen...
ahogy Pumma kolléga is mondja :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56057) #94529552 válasza Lacielvtárs (#56056) üzenetére


#94529552
törölt tag

Na, erre a cikkre nem is gondoltam, pedig olvastam már vagy kétszer. :R

(#56058) Lacielvtárs válasza #94529552 (#56057) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, pontosan ezért is írtam vagyis linkeltem ide be, hátha erre gondolom a Kolléga :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56059) deedee


deedee
őstag

üdv

vettem nemrégen tv-t és azt kérdezném, hogy kell e/érdemes e regisztrálni a terméket az lg oldalán?

thx

(#56060) Dave567 válasza membrandj (#55982) üzenetére


Dave567
addikt

Én is Gratt a tévéhez! :R

Kalibráláshoz vissza térve igazad volt, a LED-nél nem figyeltem, hogy ott is meg kell várni.
Jó tévézést hozzá. :R

(56048) Pateska: Ott szerintem más gondok is vannak, szóval csere.

(#56061) Gtaati válasza #94529552 (#56055) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm neked és a többieknek is a válaszokat! :R Meg van a probléma oka, ahogy te is mondtad fontos h szemmagasságban legyen a tv, egy kb 40-50cm magas szekrényen van a tv vele szemben a kanapé ülő része is kb ilyen magas, de ha leülünk a szemünk jóval magasabbra kerül és ez okozta a torzulást. Ha szőnyegen ülve nézem ami kb szemmagasság úgy tökéletes:) Egyébként külső vinyoról megy mkv-ba a film. Nagyon köszönöm a válaszaitokat és segítséget! :C :R

(#56062) direwolf válasza Lacielvtárs (#56056) üzenetére


direwolf
őstag

Egyszer már felhívtam a figyelmedet arra, hogy a cikkedben említett GPU scaling bekapcsolásával elbukod a pixelpontos megjelenítést. Én nem tennék ilyent senki helyében.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#56063) membrandj válasza Dave567 (#56060) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi!
A neten talált leírással egész szép képet ki tudtam hozni belőle. Ez a kalibrálás se olcsó " buli". 15-20k alaphangon,tehát még váratni fog magára szerintem.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#56064) Morris válasza membrandj (#56063) üzenetére


Morris
veterán

Vannak, akiknek nem tetszik a kalibrált kép, így érdemes megfontolni, hogy valóban szükséged van e rá.

[ Szerkesztve ]

(#56065) Lacielvtárs válasza direwolf (#56062) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jogos, igaz írtad is anno...
no majd módosítom a cikket, mert egyébként a beállításhoz nem kell bepipálni a "gpu méretezés engedélyezését", hanem elég a csuszkát állítani a "Méretezési beállítások"-at 0-ra venni...
jó hogy mondod :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56066) Lacielvtárs válasza Gtaati (#56061) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

akkor az általam linkelt anyag, számodra használhatatlan :K
sok jó 3D-zést kívánok :B :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56067) Gtaati válasza Lacielvtárs (#56066) üzenetére


Gtaati
őstag

Hasznos ettől függetlenül is, és köszönöm! :) :) :R

(#56068) #94529552 válasza Gtaati (#56061) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Azért arra még kíváncsi lennék majd egyszer, hogy BD filmekkel mennyire lesz azon a tévén jobb a filmezés.

(#56069) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok.

LG42LB671V-t néztem ki a jelenlegi 4 éves 32LD420 utódjának. Viszont olvasom, hogy vannak ezzel a webossel gondok. Tényleg annyira lassú? Youtube-on néztem teszteket, és nem tűnik vészesnek. Bár úgyis elmegyek megnézni valahol kiállítva rendelés előtt a képminőség miatt is.

Viszont az komoly, hogy csatornaváltáskor nem írja ki az aktuális műsort? Digi előfizetésem van, és a jelenlegi LG tv cseszik kiírni, minden csatornaváltás->infó gomb, ami baromi idegesítő. (És 1-2 csatorna EPG-nét nem is tölti le. Ha van itt szintén Digi előfizető, nála mi a helyzet?) Ha ez itt is kivitelezhetetlen akkor lassan oda jutok, hogy 300Ft-os settopboxot kell bérelnem egy alap fícsörért ...

Plex-et használ valaki? Mennyire stabil a dolog? Ez nagyon fontos lenne, hogy jól működjön.

Timeshift, felvétel jól működik? Felvétel közben gondolom lehet más csatornát nézni?

Hirtelen ennyi kérdésem lenne :) :R

+1 bónusz kérdés, webos 2.0 frissítés várható?

[ Szerkesztve ]

(#56070) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#56069) üzenetére


SUPREME7
őstag

Bocsánat, a bónusz kérdés tárgytalan, átsiklottam felette az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#56071) atirag válasza SUPREME7 (#56069) üzenetére


atirag
őstag

Szia. Igen lassú a webOs.De csak akkor ha használod:)
Digi előfizetésem van és nem tőlti be mindig minden csatorna infoját. Előszőr nézni kell egy kicsit és utána már tudja. Nem írja ki mikor csatornát váltasz. Régi LG kiírta. Bár ott még UPC-m volt.
De ha az egér mutatóval rányomsz a bal felső sarokban lévő csatorna számra akkor kiírja egyből.

(#56072) SUPREME7 válasza atirag (#56071) üzenetére


SUPREME7
őstag

Hát ez vicc. Kérek egy 300Ft-os HD boxot a digitől, és azzal fogok tv-zni, mert a 140K-s tv mindenre jó, csak tévézni nem :DDD

Plex-re valaki? Gondolom hivatalos plex app nincs, csak third-party? Egyébként jól látom, hogy baromi kevés app érhető el a rendszerre?

Közben meglett az is, hogy tévézni-felvenni nem lehet egyszerre (bár a külső settopbox ezt is megoldaná)

Lehet, hogy körbe kéne nézni más gyártóknál, nagyon kezdek elbizonytalanodni, nem szeretnék egy talicska pénzt kiadni rá, aztán megbánni.

(#56073) SUPREME7 válasza atirag (#56071) üzenetére


SUPREME7
őstag

Az kimaradt, hogy csatornaváltás mennyire gyors? Itt is gondolkodik 2-3 mp-et?

(#56074) Midway válasza SUPREME7 (#56069) üzenetére


Midway
senior tag

Web os lassú , de simán vállaható. Nekem már fel sem tűník csak bekapcsoláskor.

Nem írja ki a műsort, de a hozzáadott magic távval csak rá kell mutatni a kép felső részére és kiírja. Ezen kívúl van csatorna infó jobb oldalon (gombnyomásra) valamint egy jól használható műsorújság benne. (tv program) , több mint elég.
Digi van nekem is, nagyrészt kiír mindent, bár néha foghíjjas. Nem tudom mitől.
Box kár lenne hozzá, sok funkciótól megfoszt.

Timeshift jól működik külső HDD-vel. (nekem 250gb van, de 1tb-st is viszi állítólag)
Csak azt az adást tudod nézni amit felveszel, mert nem dual tuneres, de cserében kikapcsolva is felveszi a programozott adást.

(#56075) Lacielvtárs válasza SUPREME7 (#56072) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no ezért nem is fogom beüzemelni a tv tunerét hanem marad a midnig tv-s boxom... :K
olvasgatom itt is hogy mennyien szenvednek a tv használatával, beüzemelésével, csatorna kiosztással :B
jó így ahogy most van nekem, de nagyra értékelem hogy megosztjátok velem (is) a véleményeiteket, tapasztalatiakat :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56076) Tutu7030 válasza Midway (#56074) üzenetére


Tutu7030
veterán

supreme7-nek igaza van, ez a csatornaváltáskor infót írjon dolognak alapnak kellene lennie. Testvér márkánál a fapad model is ki tudja írni. A webos lassúság meg csak addig zavarná, amíg ki nem próbál egy jó kis sony 42w828b tv-t. Annak 20-25 másodperc az ébredési ideje.:DDD És utána sem egy villám. :O :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#56077) Morris válasza Tutu7030 (#56076) üzenetére


Morris
veterán

Hát pedig a sony jóval gyorsabb menü és rendszerszinten mint a WebOS. Az elején tényleg várni kell 15-20mpercet, de utána elveri a webos-t.

(#56078) Midway válasza Tutu7030 (#56076) üzenetére


Midway
senior tag

Hiányos igen, de csak rámutatsz a távval a képre és kiírja. (amit nem is kell arra fordítani, mert nem infrás!!!!)

(#56079) Lacielvtárs válasza Morris (#56077) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hehe, az tuti biztos...
az LG-nél is várni kell ugyanannyit :P
csak azután ugyan olyan lassú is marad, én már megszoktam...
de tény hogy a Sony menüje azért gyorsabb.
bár nem bántam meg ennek ellenére sem ezt a tévét ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56080) Gtaati válasza #94529552 (#56068) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! A korábbi tv-m egy full hd plazma Lg 50PK350 volt. Amit tapasztaltam h vinyóról mkv illetve az Lg BD560-ról BD filmek is jóval szebben néznek ki, gondolom a felskálázásnak is köszönhető... Sokkal jobb a mozgás és a kép megjelenítése. Nappal természetes fény mellett teljesen jó a feketéje a tvnek, de telje sötétben ez már sajnos nem mondható el. Ami még érdekes és sokat szívtam vele mire elfogadható szintre be tudtam állítani az a trumotion. Pl az Interstellar (Csillagok között) filmben még viszonylag az elején amikor befogják az indiai drónt alap esetben a drón széle szétesik a képen illetve amikor leszáll a domb oldalban akkor is szépen szétesett a kép a drón körül persze ez mind 2D-ben, de sikerült elfogadható szintre levinni. Mondjuk az szomorú h számomra elfogadható kép létrehozásához minden képjavító funkciót ki kellet kapcsolni:( (Dinamikus kontraszt ki, szuper felbontás ki, Éljavító ki, Színszűrő Ki,Zajcsökkentés ki, Mpeg zajcsökkentés ki, Fekete szint alacsony, Helyi sötétítés ki )Minek rakják bele ha az nem javít adott esetben hanem éppen ront?:(

(#56081) Midway válasza Lacielvtárs (#56079) üzenetére


Midway
senior tag

Nem kell annyit várni.

A menüje is csak első lépéskor lassú (érdekes, hogy akár 2 óra után is , ha nem kellett addig :F ) Ahova belépett az ember az utánna már gyors. Olyan mintha nem indítaná el amit nem használok.

(#56082) Morris válasza Lacielvtárs (#56079) üzenetére


Morris
veterán

Igen, sajnos egy kicsit elsietett lépés volt a webos. Ha netcast maradt volna, akkor a sony elbújhatna mellette.

(#56083) Lacielvtárs válasza Morris (#56082) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

a Netcastot nem ismertem...
alapvetően a tv-m menüje olyan mint a telefonon op rendszer.
megvárom amíg dolgozik, mást úgysem tehetek... :C
alapvetően nem zavar elfogadtam olyannak amilyen.
meg kellett szokni a régi tévé menüje után, bár a régin nem lehetett netezni - mondjuk ezen sem netezek - de ennek a technológiainak azért meg van az előnye...
az tetszik nagyon hogy egy router és wi-fi-n keresztül a gépről lehet nézni filmet, és a remuxokat szoktam nézni, így nem számít a méret...
eddig aszért voltak "gondok" a mérettel, de ez így nagyon humánus.
a többi nekem már csak ráadás :K

Midway: soha nem mértem mennyit kell várni
igazából a menüvel elvagyok és egyre jobban tetszik a kis kör alakú forgó animáció is amíg várunk...
a kiscsajomnak is tetszik ;]
de mint írtam is alapvetően elvagyok vele, a képe nagyon szép, én bárkinek merem ajánlani ezen ár/érték arányban :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56084) Midway válasza Lacielvtárs (#56079) üzenetére


Midway
senior tag

Én sem bántam meg. (110eft -ért vettem 2 hónaposan, szerintem ennyiért bestbuy)

[ Szerkesztve ]

(#56085) cidalain válasza Midway (#56081) üzenetére


cidalain
veterán

Meg kulonbseget kell tenni hogy milyen menu lassu.
A smart menu pl gyors. A beallitasok lassu.
En konkretan 100-bol 98-szor a smart menube megyek, nem a beallitasokba, mert tevezni akarok nem allitgatni.
Csatornavaltas kb 2 sec. Nekem elfogadhato.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#56086) Lacielvtárs válasza Midway (#56084) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

annyiéért valóban bestbuy...
gari meg minden van rajta, nem?
mondjuk én a dicső T-től vettem részletre és azért drágább volt :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#56087) Midway válasza cidalain (#56085) üzenetére


Midway
senior tag

Igen, én nem fejeztem ki magam világosan. A smart menü nekem is megfelelően gyors.
Úgy helyes ahogy írtad. :R

Lacielvtars Persze garis , Atomtv papír számla,stb 143-ért vették :Y

[ Szerkesztve ]

(#56088) MrBazsi válasza SUPREME7 (#56069) üzenetére


MrBazsi
senior tag

van aki nem fog szeretni ezért, de leírom. Jól nézd meg az új tv-t vásárlás előtt. Ld420ról váltottam én is, és lb szériát akartam venni 650, 671 volt először a kiszemelt, de a legnagyobb hiba amiért nem vettem meg, hogy a régi LD-nek szebb képe volt! azért azt egy kicsit viccesnek találtam h az 5éves tv-m lépe szebb mint az új. a többiről nem is beszélve. Próbáld ki előtte, nehogy csalódás érjen!

(#56089) Shingen válasza deedee (#56059) üzenetére


Shingen
addikt

Persze, hogy érdemes.
Ha vmi lesz a Tv-vel ott tudod is jelezni a szervíznek.

風林火山

(#56090) Shingen válasza Morris (#56064) üzenetére


Shingen
addikt

Ebben is sok igazság van, sokszor nem mindenkinek a szemének megfelelő a kalibrált kép.

風林火山

(#56091) norbyone

Sziasztok!
Most vagyok tv vásárlás elött, és kinéztem magamnak az LG 50LB650V tv-ét. Keretem 180e lenne rá, és ez pont jó lenne méretben is. Most találtam erre a fórumra, és érdeklődnék, hogy helyesen döntök-e?
Sok szaki van itt, ezért reménykedek, hogy kapok tapasztalt válaszokat.
Fontos lenne a szép kép, 3D, illetve a dual play...
Köszi előre is a segítséget....

(#56092) poli27 válasza norbyone (#56091) üzenetére


poli27
veterán

Nekem nem váltotta be az elvárásaimat,kaptam is rá egy csereutalványt. meg sok embernek itt aki panaszkodik rá, vannak akiknek elég ennyi pénzért ilyen minőség tehát elégedettek vele, én nem ajánlom inkább 671v vagy 730.... A szerelő is azt mondta ezekkel van a legtöbb hiba...

Nekem elfogyott a memória sokszor, meg kifagyott a webos rajta és ilyen volt a kijelző :

[ Szerkesztve ]

(#56093) #94529552 válasza Morris (#56082) üzenetére


#94529552
törölt tag

Semmi gondom nincs a webossal 671V-n, és itt nem is a 650-es volt a kérdés. Smart menü és Live menü azonnal bejön, a Settings a napi első alkalommal 3-4 mp, utána bármikor azonnal bejön. De ezt a részét nem kell sűrűn használni.
Képminőség nagyon jó, hangminőségben pedig agyon veri a sony W829-et is. Meg 3D-ben is szuper a 671V.
poli27 Még azt is írd hozzá, hogy az index beakad a karterba. :)) Meg a a webos összekeveri a transzpondereket. :W :D váááááá ;]

[ Szerkesztve ]

(#56094) norbyone válasza poli27 (#56092) üzenetére

Hát ez nem a legjobb hír :( Esetleg ehhez mit szóltok? LG 47LB671V

[ Szerkesztve ]

(#56095) Morris válasza norbyone (#56094) üzenetére


Morris
veterán

Képminőség terén mit értesz?
Direkt vagy Edge háttérvilágítás?
A 3D aktív vagy passzív legyen?
Kontraszt arány mennyire számít neked?
IPS vagy VA paneles tévét keresel?
A fekete szint mennyire legyen mély, esetleg jó e neked a szürke is (fekete gyanánt)
Smart mennyire lényeges?
Hang terén nem kell számítani semmi jóra egyik gyártónál sem. Az LG tévék "hangrendszere" elég jó!
Talp kialakítás mennyire szempont?
Játszani fogsz e rajat (input lag kérdése)

Kb ezen kérdésekre kellene válaszolnod és ajánlunk Neked egy faja készüléket. :)

[ Szerkesztve ]

(#56096) poli27 válasza #94529552 (#56093) üzenetére


poli27
veterán

Látod hogy te kötsz bele mindenkibe..... Igazi 12 éves gyerek szintjén írsz mindent, aki le meri írni a hibáit, az általad hőn magasztal tvknek,aminek semmi hibája nincs soha mert te ezt eldöntötted!! részemről megkérlek nekem ne válaszolj semmire sem nem vagyok rá kíváncsi! Köszi !!

[ Szerkesztve ]

(#56097) norbyone válasza Morris (#56095) üzenetére

Értem kedves fórumtárs, már írom is sorba :)
- Képminőség szép éles legyen, legfőképp bluray filmek ( 3D ) , illetve Xbox360/PS3 kombó lenne..
- DualPlay fontos lenne ( konzolok miatt )
- Direkt vagy Edge - öööö fogalmam sincs, azt se tudom mi az :((
- 3D mindenféleképp elem nélküli, azt hiszem az a passzív
- Játékok miatt gondolom nem árt a kontraszt ha magas, ugye? :)
- IPS/ VA .. Annyira nem számít szerintem, színek, illetve a fekete a lényeg. Tehát nem szürkét szeretnénk fekete helyett - ahm, akkor lehet mégis számít? :D
- Smart abszolut nem lényeg, de unalmas időkben lehet elbohóckodnék vele... de feláldoznám ha kell...
- Hang nem lényeg, házimozi teszi a dolgát ha kell....
- Talp kialakítás jobb lenne a hagyományos ( középen van egy kocka, aztán jólvan:D ) Főleg azért, mert egy picit meg kell emelnem a tv-t, hogy elférjen a házimozi hangszórója a tv elött. Tehát ne legyen útba a képernyőnek.
- Játszani kizárólag konzollal, max pc rákötve, de az a ritkább...
Fontos még, Samu-t szívből utálom..... de bármit meghallgatok. :K

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#56098) atirag


atirag
őstag

Nekem 55lb671 van. Milyen a feketéje mit kell látnom? Csak tudjam milyen a tv-m:)

(#56099) Morris válasza norbyone (#56097) üzenetére


Morris
veterán

Akkor az első hsz-t olvasd át!

Dióhéjban:
Igazából a képminőséggel nem fogsz mellényúlni. Az LG-nek nagyon szép képe van, bármelyiket is választod.
Ha a játékok miatt fontos az input lag, akkor Sony. De ez már sztem meg fogja haladni a keretet. Az 50"-es W8 230k körül szokott lenni.

A direkt led háttérvilágítás többnyire foltos képernyővel jár. Vannak akiket nem zavar, vannak, akiket zavar.
2015-ös LG modellek már EDGE ledesek lesznek.

A 2014-es LG tévék kontrasztja alacsony. Azaz, sok esetben a fekete világító szürke lesz.
Ha a fekete a lényeg akkor VA panel!
Ellenben az IPS panel betekintési szöge elég jó. Jobb mint a VA paneles készülékeké. Ez akkor fontos, ha nem szemből nézed a tévét.

Az LG tévék smart-ban erősek.
A sony-k aktív 3D-t használnak.
Mivel a samut utálod, ezért ez kilőve.
Panasonic-ot még érdemes megnézned. Esetleg a Sharp is egy jó megoldás lehet. De én inkább a 4 nagy gyártó közül választanék (LG, SONY, Panasonic, Samsung)

Dönts! ;] Melyik fontosabb mint a másik. :)

(#56100) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

Csütörtökön visszavittem az 47LB650-emet a szervízbe, megkaptam az utalványt. Hazafelé mentem is az MM-be levásárolni. Több típus és márka is szóba jött, a félretett 671-et az egyik eladó véletlenül? eladta. Egy kiállított darab volt csak, 600 óra üzemidővel. Teljes áron nem akartam megvenni, végül a raktárban találtak nekem egy dobozos 47LB679-et, azt hoztam el. Igyekszem megbarátkozni a fehér hátlappal és félig fehér talppal, de szerintem fali tartó lesz a vége:) A seszínű fém részek kifejezetten tetszenek. Így, hogy van mit összehasonlítanom, azt kell mondjam, hogy képminőség tekintetében látok különbséget, nem is kicsit. Nem bántam meg, hogy ezt választottam, pedig OFF márkák VA paneles készülékeit is nézegettem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.