Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) sutszi


sutszi
veterán

(#21948) hagel : Hát...volt már jó ALDI-ba is... nem mondanám, hogy konstans rossz ott minden. Bár ott az őröltek között is szokatlanul nagy a szórás azonos terméken belül. Volt, hogy sokkal rosszabb volt azonos termék 3 héttel később... De volt ilyen LIDL-nél is. Ez a bio cucc amit említettél nekünk is van még. Azzal kevertem be ebből a "fekete" csodából.
Elég különleges ízvilága lett. Javított rajta... :DDD

(#21949) soldier2 :Sidamo az a Csészényiből jött... Ez az ALDI-s csomag meg 999Ft volt az 500g-os csomag szemes.

Persze érzem én, hogy árban mekkora a különbség...de ez csak kísérletezés, próbálgatás részünkről.
Csak azért írtam be ide, hogy ha esetleg valaki kacérkodik a gondolattal, az annak függvényében tegye, hogy ilyen eredményre számíthat mint amit fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#21952) dugesz77


dugesz77
őstag

Én a múltkor egy ilyen tesco szemeset vettem próbából. Hát presszógépből hozta az elvárható majdnem ihatatlant. Két deci tej tudta moderálni kicsit. Viszont frissen darálva egész "iható" lett kínai hatszemélyes kotyogóból. Szerintem szarvasinál jobb gépbe nem szabad erőltetni de a sárgacsíbónál klasszisokkal jobb.

(#21953) Ringman válasza Ringman (#21945) üzenetére


Ringman
nagyúr

közben szétszedtem. az előző tulaj dohányzott, nem tudom, mennyi idő alatt fog eltűnni a szag.

ezt a gyűrűt kellene cserélnem? [link]

(#21954) paljoc válasza Ábi (#21947) üzenetére


paljoc
tag

Fogalmam sincs, alkoholmentes sort eppugy nem fogyasztok, mint guminőt. Igy a kerdesre nem tudok valaszolni. :-)
De akiben effele kerdesek fogalmazodnak meg, az ne is foglalkozzon decaf kaveval. Aki meg foglalkozik vele, az gondolom tudja miert ezt keresi.

(#21955) Eyesis válasza paljoc (#21940) üzenetére


Eyesis
őstag

fú de szép lett :) Milyen kávéból van? :)

(#21942) bl4ze:
kilós Essse Classic, amit december végén vettem, és nyitás után 250grammonként alu dobozokba pakoltam.
A következő valami kevésbé pörkölt kávé lest Paljoctól a tervek szerint :)

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#21956) paljoc válasza Eyesis (#21955) üzenetére


paljoc
tag

Hat ott van a video cimeben, annal tobbet en sem tudok. Koffeinmentes brazil, de ilyenre tuti nem lesz szukseg a baby mellett, akihez ezuton is gratula!:-)

[ Szerkesztve ]

(#21957) soldier2 válasza Eyesis (#21955) üzenetére


soldier2
őstag

Ha Paljoctól rendelsz, próbáld ki a Yirgát először, ha valami újat és világosat szeretnél. Az valami fantasztikus.

Sutszi: a 2000 ft/kg az nem semmi ár, legalább nem buksz sokat. Annyiért biztosan nem találsz friss kávét.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#21958) Keresztapper válasza peter.szabo (#21878) üzenetére


Keresztapper
senior tag

(#21878) peter.szabo

Köszönöm szépen a tippet, megnézem!

(#21885) Eyesis

A gyermek megszületése robbanásszerű kávéfogyasztás-növekedést generálhat, így tehát nincs ok az aggodalomra, jó lesz ez!

Gratulálok, mindkettő szép munka! ;)

http://palscoffeetech.com/

(#21959) bl4ze válasza Ábi (#21947) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem, nem olyan.

Jó decaf-ról meg sem mondod, hogy decaf. Hoz mindent amit egy "caff" kávé.
Vakteszten simán átmegy, még nálam is pedig 400+ kávét kóstoltam, teszteltem az utóbbi 6-7 évben :D

.:. bl4ze .:.

(#21960) Ábi válasza paljoc (#21954) üzenetére


Ábi
tag

Azért jó volt arra ez a video+ bl4ze írása is, hogy egyszer majd kipróbáljam.
Jó lesz esti kávénak.

Pörkölésnél is úgy viselkedik, mint a többi?

(#21961) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Feel the difference :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#21962) soldier2 válasza BlacKSouL (#21961) üzenetére


soldier2
őstag

Jó, jó, de melyik milyen kávé? Mert az OK, hogy a különbség szembetűnő így ránézésre is, de kicsit bővebben ha írnál róluk jó lenne.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#21963) BlacKSouL válasza soldier2 (#21962) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát, kommersz vonalon mozogva, céges gép babtartójában fotóztam. :)
A setét az egy 80% robuszta Pellini (nem röhög, nagyon rossz), a világosabb egy 100% arabica Lavazza.

Namost még csak ott tartunk kávénevelésben, hogy a sötétnél azt mondja a többség: "hát, annyira nem kifejezetten jó, de elmegy" ([facepalm]) végülis completával cukorral isszák, úgy valóban épphogy elmegy; de az utóbbival egyelőre nem tudnak mit kezdeni: "nem rossz, egész jó, ennek olyan kávéíze van, nincs mellékíze, nem olyan keserű".
Majd ha már eljutunk oda, hogy már esetleg arabika vonalon tudunk mozogni, akkor talán be lehet csempészni egy kicsi normálisabbat is néha.
De itt az egykori olasz ügyvezető által rendelt kicsit világosabb pörkölésnél még mindenki savanyúzik, tehát még messze vagyunk. Az a baj, hogy mindenki tejporozza, cukrozza, tehát még nem ittak jó kávét, mert szerintük üresen keserű.

Én meg ugye egyedül vagyok "kávés", tehát amíg a többséget nem fertőzi meg a dolog, addig nekik a kávé az mind ugyanolyan, és nehéz elmagyarázni a dolgokat, mert nem érdekli őket, pláne nem a részletek, meg hogy mi miért hogyan.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#21964) jolti válasza Ringman (#21953) üzenetére


jolti
senior tag

Kartömítés. Úgy hívják.
Ezt azonnal csereld ki! Kb 200 forint.
Csinálj neki vízkő oldast is. Tersonetezest is.

(#21965) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ma kinyílt az apricot illusion is. igazából visszaértem a rajtkockára, valamikor jó régen ugyanígy indult a kávés karrierem: kértem paljoctól egy choco madness és apricot illusion kombót :)

ja, ez is bitang jó! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21966) paljoc válasza Parci (#21965) üzenetére


paljoc
tag

Igen, ezek voltak az elso blendek! Orulok hogy izlik! :)) :R

[ Szerkesztve ]

(#21967) Parci válasza paljoc (#21966) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is, végre megint az van, hogy már este arról ábrándozom, hogy reggel milyen jó kis kávézás lesz :)

faternak meg kölcsönadtam a pavonit, no, ott is kinyílt egy új világ, az első húzás után hívott, hogy bár nem lett tökéletes, de az odeás kofi most már hulladéknak érződik :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21968) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok!
Kijött most a készülékemnek egy olyan változata, hogy lehet a főzési hőmérsékletet állítani fokonként.
A mostani fix 96c-os... Elgondolkodtató, de lehet csak próbálkoznék 1x, 2x, aztán avval is maradna a 96c...
Szerintetek van értelme a cserének?

[ Szerkesztve ]

(#21969) bbuffy válasza Parci (#21965) üzenetére


bbuffy
senior tag

A barack nálam is örökzöld lett, most éppen a LP csúszott fel dobogós helyre. Olyan tejitalokat gyártok belőle hogy megkönnyezem.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#21970) Polarstar válasza bbuffy (#21969) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nálam továbbra is a diós-dohányos íz a nyerő. Az emlegetett barack is igen kellemes.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21971) bl4ze válasza Parci (#21965) üzenetére


bl4ze
veterán

Én ma elővettem a dec27-i pörkölésű P&Y Decaf DR (Dark Roast) cuccot, a fagyóban volt.
84 fokról (Pascucci Decaf) elmentem 90-re a PID-del, és még kevés. :Y Jó nagy ugrás :) A következő shot 92-őn lesz. :U

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#21972) lagoon79 válasza krx21 (#21968) üzenetére


lagoon79
tag

jó lenne tudni, h milyen készülékről van szó. egyébként, ha a mostanival fix hőmérsékleten ügyködsz (amit nem igazán értek, max ha csak egyféle kávét iszol és mindig ugyanolyan időset), akkor lehet, h nincs. másrészt viszont vszeg kinyílna a kávés világ egy eddig ismeretlen része.

(#21973) Parci válasza bbuffy (#21969) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tej rám nem veszélyes :N espresso for lájf!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21974) gulylali


gulylali
csendes tag

Egy Delonghi ec 155-öshöz tudnék most venni Gaggia MM örlőt 18000-ft-ért újonnan.
Szerintetek megéri vagy érdemesebb egy hario skelton.?

(#21975) bl4ze válasza gulylali (#21974) üzenetére


bl4ze
veterán

MM nem eszpresszóképes őrlő, kb. ezerszer mondtuk.
Csak az MDF az, de az is lutri.

.:. bl4ze .:.

(#21976) bbuffy válasza bl4ze (#21975) üzenetére


bbuffy
senior tag

A DeLonghihoz jó sztem. Ott kb majdnem mindegy.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#21977) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sicurta vonalon keresném a folytatást, illetve vmi újat is próbálnék.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#21978) Agostino válasza bbuffy (#21976) üzenetére


Agostino
addikt

hát jah... : ( volt ec 155-öm, szenvedős volt. szerencsére korrekt áron el tudtam adni

kicsit más: gaggia baby komplett szétszedős, összerakós tutorialt ismer valaki az egybegyűltek közül?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#21979) bl4ze válasza fi:zi'k (#21977) üzenetére


bl4ze
veterán

P&Y Choco Madness vagy Spicy Italy

.:. bl4ze .:.

(#21980) mester6 válasza krx21 (#21968) üzenetére


mester6
tag

Milyen készüléked van?

(#21981) fi:zi'k válasza bl4ze (#21979) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Choco már volt, de a Sicurta jobban feküdt nekem. Spicyt meg mintha hajtömegtől kaptam volna kóstolóba.
Egyéb ötlet? :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#21982) Parci válasza fi:zi'k (#21981) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

próbáld újra. én most a kb. 3 hetes spicy-ból olyat húztam utoljára, hogy olajat engedtem, és azért túl vagyok már egy pár kofin.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21983) paljoc válasza Parci (#21982) üzenetére


paljoc
tag

De ezek azert izlesbeli dolgok is, ha a Sicurta izlett a forumtarsnak, ami valszeg nagyreszt robuszta, akkor hiaba probalgatja a 100% arabica Spicy-t meg Choco-t!:-) Neked meg ugye a Sicurta nem izlett, pedig probaltad mindenhogy. Szoval igy van ez..:-)

(#21984) Parci válasza paljoc (#21983) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, azt nem tudtam, hogy az robibomba. akkor nem ajánlok semmit :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21985) fi:zi'k válasza paljoc (#21983) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Régen volt már, teszek vele újabb próbát. :)
A Choco is tetszett amúgy, csak lehet többet kellett volna vele variálnom. Már amennyit a gép enged. :B
Többit pü-ben.

Egyéb ötletek?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#21986) Surda- válasza fi:zi'k (#21985) üzenetére


Surda-
őstag

Esetleg La Piazza

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#21987) bl4ze válasza fi:zi'k (#21981) üzenetére


bl4ze
veterán

Van : [link]

[link]

[link]

Ezeket bátran

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#21988) Eyesis


Eyesis
őstag

Srácok, ez a reneka szűrő jó a gaggia classic-hoz? NEm találok róla olyan infót, hogy 58mm -e vagy sem..

Eyesis

(#21989) soldier2 válasza Eyesis (#21988) üzenetére


soldier2
őstag

Elvileg a Reneka 56mm-es. Legalábbis [link] és itt is [link] azt mondják. Így marad a VST, vagy olcsóbban az LM klón.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#21990) vendingo válasza Eyesis (#21988) üzenetére


vendingo
veterán

Jó hozzá, 58mm-es.
Használtam GB-hez, GC-hez, Izzo-hoz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#21991) Eyesis válasza vendingo (#21990) üzenetére


Eyesis
őstag

na most akkor ki mond igazat? :)

A vst-ből a peremes vagy a perem nélküli kellhet egy Gaggia Classic-hoz?
Az az LM klón merre kapható?
Ahogy látom egy jó szűrő kb 10k :(

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#21992) soldier2 válasza Eyesis (#21991) üzenetére


soldier2
őstag

Az enyém nem saját tapasztalat, sőt először kapásból rávágtam, hogy igen aztán gondoltam, utánanézek, és 2 helyen találtam méretet, mindkettőnél 56mm. De pl az Olaszpresszo teszten simán belement a Rancilio karba, ami 58 mm-es. Szóval szerintem inkább Vendingonak lesz igaza. Vagy menj be a baristába és próbáld be.

Hopsz. elkerülte a figyelmemet az olaszpresszós teszt végén az összefoglalóban az alábbi mondat: "Egyszer kell megvenni, akármilyen kávégépünk lesz a jövőben, ha szabványos 58-as karja lesz, használni tudjuk és szinte bizonyos, hogy jobb minőséget lehet vele elérni, mint egy hagyományos kosárral.". Szóval mégiscsak jó, ha csak nincs belőle többféle (tudtommal nincs).

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#21993) enterlaci válasza Eyesis (#21991) üzenetére


enterlaci
senior tag

A La Marzocco (vagy klón??) szűrőt én az expolygon-nál vettem. Az MZ.106 cikkszámot rendeltem telefonos egyeztetés alapján és pont így néz ki valóságban.
Tehát a peremes bevállt, egyenlőre jól elvagyok vele, de vst-t nem próbáltam még.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#21994) lagoon79


lagoon79
tag

asszem nem lesz gond az utanpotlassal :)

(#21995) Parci válasza lagoon79 (#21994) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk is ez megy... :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21996) jerry311 válasza Eyesis (#21991) üzenetére


jerry311
nagyúr

VST ridged és ridgeless is belemegy Gaggia Classic karjába.
Nekem ridgeless van, nem esik ki.
Inkább egyéni preferencia, hogy melyiket veszed / szereted.

(#21997) paljoc


paljoc
tag

Uj kedvenc Moak csesze, Blaze topictars jovoltabol, koszonet erte:


(#21998) Parci válasza paljoc (#21997) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hűha, ez elég vad! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21999) Ábi válasza lagoon79 (#21994) üzenetére


Ábi
tag

Decafot csapol? :)

(#22000) Ábi válasza paljoc (#21997) üzenetére


Ábi
tag

Ezzel én is szemeztem a MOAK nyílt napon, de maradtam a 7 db espressos csészénél. Fáj azért a szívem. :O

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.