Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) bl4ze válasza Parci (#21700) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam is. (by SiD)

.:. bl4ze .:.

(#21702) Parci válasza bl4ze (#21701) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálam by quick mill :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21703) adriankoooo válasza Parci (#21700) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Parci/bl4ze:
Ha jól értem, akkor nálatok is az eredeti termosztát lett felfúrva M6-osra? Mintha Sid csinálná így, nálam is így lett.

[ Szerkesztve ]

(#21704) adriankoooo válasza bl4ze (#21695) üzenetére


adriankoooo
senior tag

A lényeg belül van. :B

Nézzétek mi van ott jobb oldalt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21705) bl4ze válasza adriankoooo (#21704) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen,ha jól tudom úgy.
Nem voltam ott amikor csináltad, de 99% úgy.

Érdekes ez a gép tetején levő PID. Nekem fura, de jó ez ha Neked jó :)

Sok örömet vele, meg a P&Y kofival is :)

.:. bl4ze .:.

(#21706) Parci válasza adriankoooo (#21703) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem gyárilag pid-es a gépem, nem fúrt senki semmit. a szonda a bojlerben lévő vízbe lóg. SiD anno nem így csinálta, de nem tudom, hogy mostanában végül hol állapodott meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21707) adriankoooo válasza bl4ze (#21705) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Még egy Mazzert (olcsót, amit én újítok fel) szeretnék és itt befejezem idénre a fejlesztést. :) Akkor jól emlékeztem, Gaggiáknál ez a legbeválltabb módszer.

Parci: világos. :R

(#21708) ronin s8 válasza Parci (#21684) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nálam otthon most a Gaggia-barát Black LXR megy. Mindent tud! :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#21709) Parci válasza ronin s8 (#21708) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jók ezek, amikor peldzsokot nem szállja meg a fekete ördög :DDD
a casmo sukari óta nyerő széria van itthon, ilyenkor nagy a mosolygás :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21710) ronin s8 válasza Parci (#21709) üzenetére


ronin s8
senior tag

Újabban mindent tud a csávó. Legutóbb a Yirgája megszorongatta, sőt le is hagyta Tóth Sanyiét. :R
Annál összeér az újhullám a klasszikus olasszal.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#21711) sanzi89 válasza sanzi89 (#21527) üzenetére


sanzi89
addikt

Közben csak nem egy Saeco lett, hanem egy Jura Impressa E65 a jura-kavegepek.com oldalról. Áfával, postával, egy adag tisztító és egy adag vízkőtlenítő tablettával együtt volt 75k a vége. Majd írok bővebben is, ha valakit érdekel, most még csak kipróbáltuk, a napokban tesztelgetjük, bár az első főzés határozottan nem győzött meg...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21712) soldier2 válasza madgie (#21689) üzenetére


soldier2
őstag

Gratula. Igyatok sok finom Lattet, és cappucinot vele. Tapasztalatokat majd oszd meg, eléggé alulreprezentált a Mukka, annak ellenére, hogy a magyarok nagyrészt tejjel isszák a kávét.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#21713) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Ha automatizálni akarjátok a reggeli KV-t, vagy bármi mást: keressetek rá a Kankun WiFi switchre. 16USD, programozható időzítő, WiFi ki-be kapcsolás.

(#21714) sanzi89 válasza sanzi89 (#21711) üzenetére


sanzi89
addikt

K. jó, ma reggelre be is szart a gép, nem jön belőle csak víz... Ennyit a Jura-ról.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21715) Deadzone41 válasza Spirit (#21698) üzenetére


Deadzone41
őstag

a gyári gaggia evo gőzölője úgy van kitalálva alapból, hogy levegőt is fújjon a gőzbe a pici lyukain. ha nem akarod, hogy levegőt is fújjon bele, takard el a tejjel a lyukakat, vagy szigszallagozd le ;]

(#21716) Galahed válasza sanzi89 (#21714) üzenetére


Galahed
senior tag

Persze, érthető a bosszúságod, de ez egy "100 éves", használt kávégép, már nem gyártják.
Ebből nem kellene a JURA-t mint céget/konstrukciót/kávéfőzőt negatív színben feltüntetni.

Elég sokat nézegettem én is az automatákat mert azt szerettem volna venni, rengeteg fórumot elolvastam ez ügyben. Úgy láttam (persze ez egy személyes vélemény, ez alakult ki bennem) hogy a JURA magasan jobb mint a többi automata kávégép, beleértve a felkapottabb masinákat is (Philips által mahinált Saeco vagy DeLonghi stb stb..), persze megkérik az árát, bőven 200e Ft felett kezdődnek az egyszerübb újak.

Aztán kiokosítottak, - meggyőztek? - hogy ne vegyek automatát inkább legyen hagyományos, és közel a Jura új árának feléért olyan kávéfőzőt lehet venni darálóval, ami azért már a jobbak közé tartozik a végeredményt illetően.

Szóval remélem nincs komoly baj a masináddal, csak félresiklott valami. :(

(#21717) sanzi89 válasza Galahed (#21716) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi a "lelki támaszt", remélem, hogy megoldódik a dolog, lévén garancia van rá.
Egyébként darált kávéból főz, csak ha szemesre állítom, akkor jön belőle csak víz. De érdekes, mert tegnap este több másodpercig darált, ma zörren egyet kb 1 másodpercig, és kész, pedig semmi hibát nem jelez maga a gép. Lehet a kávé különbsége miatt, de a tegnap esti szemes kávéból meg a ma reggeli darált kávéból nyert eredmény között hatalmas a különbség, és nem a szemes javára, pedig az lényegesen drágább volt.

Egyébként nem vagyunk egy nagy kávé fanatikusok, eddig el voltunk a 10k-s kávéfőzővel meg a bolti darált kávékkal, csak szerettük volna leegyszerűsíteni/megkönnyíteni a reggeli rutint. Ha esetleg a végeredmény is jobb lenne, az csak hab a tortán.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21718) And06 válasza sanzi89 (#21714) üzenetére


And06
aktív tag

nem ezt mondtam már párszor? túlárazott, foscsi kávét adó gépek, persze csak szerintem

#21716
"a JURA magasan jobb mint a többi automata kávégép"
miért is? (nem mintha bármilyen automatáért adnék pénzt. én még _kávét_ automatából nem ittam)

(#21719) Parci válasza Galahed (#21716) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 300e ft-os jura sem jó, ami a tartósságot illeti. ha már automata, akkor egy könyörgő privát vagy email fragola.6035 fórumtársuknak egy quick mill nagygépért. vagy semmi. én erre jutottam az elmúlt 2 év infói alapján (no meg aktív seaco odea felhasználóként, ami egyébként egy-egy meghibásodást leszámítva jó kávét csinál és üzemel).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21720) Galahed válasza And06 (#21718) üzenetére


Galahed
senior tag

Odaírtam miért.

(Ez alakult ki bennem. Ez a véleményem összehasonlítva a Saeco és egyéb automatával. Azt meg ne várd tőlem, hogy a több száz oldalt és fórumbejegyzést lekörmöljem ide bizonygatva, hogy miért ez a véleményem... :) )
És mellesleg igazad van, túlárazott. Mint minden komolyabb kávéfőző.
Valahol azt olvastam, hogy tulajdonképpen elvileg nem lehetnének drágábbak mint egy gőzölős vasaló :) Csak hát ügye ez is marketing :) , sokan képesek sokat áldozni egy jó kávéért.

(#21721) bajnokpityu válasza Parci (#21719) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ott a pont.
saeco magic-m havonta generálozva volt, mindig eltört belül a meghajtó fogaskerék.
a QM teljesen hibátlan, mióta megvettük, és nem utolsó sorban jobb kávét is főz.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21722) Agostino


Agostino
addikt

üdv

ha valaki esetleg mérlegelni akarja a kávéját ezt a kanalat bátran tudom ajánlani. nagyon jó cucc! tegnap jött meg, nagyon bevált. mondjuk elég hamar rájöttem, hogy 7-8 gr kávéből gaggia single kosárral az életben nem főzök értelmes kávét, viszont 11 gr már jó végeredményt ad. kicsit se ide se oda megoldás de a kávé finom, ami lejön. és most már konstans tudom hozni megszokott ízeket.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#21723) Galahed válasza Parci (#21719) üzenetére


Galahed
senior tag

Igazat adok Neked én sem vennék új automatát (pláne nem 300e -ért.)
Egy ideig hajlottam pont az Odea felé én is, de pont a főnökömé ment tönkre nemrég (nem is tudtam, hogy ilyet használ, illetve használna, ha nem lenne 2 havonta szervizben neki. Lehet peches példányt fogott ki...) Szóval ez a példa sem segitette elő, hogy rohanjak a boltba egy ilyenért.

(#21724) bl4ze válasza Agostino (#21722) üzenetére


bl4ze
veterán

Vigyázz vele. Ezek jellemzően igen pontatlanok.
Anno én is vettem ilyen kínai csodát, de őrület pontatlan, nem is használom csak porosodik.

Egy pontos mérleggel összeveted és eldobod az agyat miket mér.....

.:. bl4ze .:.

(#21725) Agostino válasza bl4ze (#21724) üzenetére


Agostino
addikt

akkor jobban figyelgetek rá de egyelőre nekem pontosnak tűnik. tudom, hogy ennyiért nincsen ingyen ebéd és kb. csak poénból vettem meg, hátha alapon, de eddig nem panaszkodhatom.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#21726) Parci válasza Galahed (#21720) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a jura nem komoly, na. ki kell mondani. a legrosszabb vétel, mert drága és nem komoly.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21727) Parci válasza Galahed (#21723) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elég megnézni egy ilyet belülről egyszer, hogy soha, soha nem akarj venni. vicc. kis műanyag körömnyi idomok, alkatrészek, sírsz, ha ránézel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21728) peter.szabo


peter.szabo
csendes tag

Sziasztok,

Brikka-ügyben szeretnék segítséget kérni. Egy ismerősöm számára szeretnék egy Brikkát venni, és belefutottam a szokásos nehézségbe: problémás Brikkát beszerezni. A Blaze által belinkelt oldalon a 2 személyes Brikka már nincs, van 4 személyes ill. Mukka. Pár kérdés merült fel:

1. A 4 személyes Brikkába mennyi kávét kell tenni? Túl sok ez két, nem túl nagy kávéfogyasztó ember számára?

2. A Mukkával milyenek a tapasztalatok? Van lehetőség nem tejes kávét főzni vele? És a főzött kávé ugyanolyan, mint a Brikkával?

Előre is köszönöm a segítséget.

Péter

(#21729) GML


GML
őstag

Üdv.

Karácsonyra meglepem a páromat egy Saeco Poemia ketyerével. Ti milyen kávét ajánlotok hozzá?

Amiket eddig próbáltam: Tchibo Espresso (Sicilia, Milano), Davidoff Fine Aroma, valamint a Tchibo Exclusive Origins-ből a Guatemala Grande és a Vieanna Melange-t próbáltam. (remélem jól írtam a nevüket)
A két Espresso-ból finom habos kávét sikerült főznöm, a Davidoff habja csak pár mp-ig tartott ki, viszont az Origins-ek felemásan viselkedtek (eddig csak 2-3 adagot főztem belőlük). Az Originseket a Saecohoz daráltattam.

Számomra a kávé legyen lágyabb aromájú, de magasabb koffein tartalmú, vagy markáns ízű, de nem sok koffeintartalommal. És finom habbal a tetején. ;)

(#21730) soldier2 válasza peter.szabo (#21728) üzenetére


soldier2
őstag

1. A kétszemélyes brikkaba 14-15g kávé megy, egyesek szerint két embernek kevés, nálunk elég volt. Az, hogy sok, vagy nem a négyszemélyes brikka neked, azt csak te tudod eldönteni (van aki espressobol is duplat iszik, de a többség beéri szimplával)

2. Tudsz tej nélkül kávét főzni a mukkával is, viszont olyankor inkább egy jó kotyogóshoz áll közelebb. Sokat nem próbáltam, és már a szüleimnél van, így egyhamar nem is fogom újból próbálni.

GML: most akkor legyen magas vagy alacsony koffeintartalmú a kavé? Anno hasonló kávékkal is próbáltam a Poemiát a munkahelyen, de az eredmény mindig híg volt (crema volt bőven, hála a nyomásfokozónak, de inkább kapszulásra váltottunk (mostanában kezdtem kacérkodni a gondolattal, hogy kiszedjem a nyomásfokozót, és normál kosárral, és tömörítéssel újból próbálkozzak, mert a kapszulás egyre kevésbé ízlik a frissen darált mellett.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#21731) peter.szabo válasza soldier2 (#21730) üzenetére


peter.szabo
csendes tag

Köszönöm! Ez pedig a román Brikka, ugye? [link]

(#21732) bl4ze válasza GML (#21729) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezek egyike sem igen jó eszpresszó alapanyag.

Mennyi az ár amit rászánsz per kiló ? ? Ezt jó lenne tudni.

Kávédarálód van? Vagy téglákkal "operálsz" ? ?

.:. bl4ze .:.

(#21733) BlacKSouL válasza Parci (#21727) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Odea Giro, 2 éves, napi 15-20 kávé, céges használat(=mostoha körülmények), ma kapjuk vissza szervizből:

- Pilot szelep szétszedése-, tisztítása,
- Kazánszelep felújítása,
- Csepptálca tartó palást cseréje,
- Kpe karbantartás, hengerfej tömítés cseréje, szűrő tisztítása,
- Vízpumpa felújítása,
- Vízcsap felújítás
- Vízkőtelenítés

majdnem 30k. És én azt hittem sokkal több lesz.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#21734) bl4ze válasza peter.szabo (#21731) üzenetére


bl4ze
veterán

Kérdezz rá az eladónál, de gyaníthatóan igen : BIALETTI BRIKKA FÜR 2 ESPRESSOTASSEN MIT CREMAVENTIL NEUSTES MODELL

Profi és kedves az eladó, kérdezz rá ez Román-e már. Sztem igen, az Olaszhoz oda írja ,hogy digó.

.:. bl4ze .:.

(#21735) bl4ze válasza BlacKSouL (#21733) üzenetére


bl4ze
veterán

Sok, ahhoz képest, hogy itt a cégnél 3 (!) ESE POD gép megy napi szintén minimum 20 kávéval és 3 év alatt SEMMI baja nem volt, vízkőtelenítés pár perc velük, a forgalmazó küldi a tasakot.

ESE POD-ot minden irodába én azt mondom :)

.:. bl4ze .:.

(#21736) WiZARD válasza bl4ze (#21735) üzenetére


WiZARD
addikt

Mit meg nem adnék egy normális masináért+kávéért, a mostani saeco automata + tchibo family sárga szörnyűség helyett... Mióta itt dolgozok meló közben nem iszok kávét.
De amíg elég ez az embereknek, és meetingnél az megy, hogy termoszba belenyomnak az automatából 10 adag kávét, és utána azt öntögetik, majd cégen belül a 2 emelet közt azon megy a vita, hogy pár adag extra kávé lett a meetingre az egyik konyhában főzve, ezért vigyenek fel/le fél zacskó kávét, addig ez reménytelen. :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21737) soldier2 válasza bl4ze (#21732) üzenetére


soldier2
őstag

A szövegből arra gyanakszom, hogy ugyanazt csinálja mint anno én. Vesz minőségi(nek hitt) téglát, és daráltat a boltban espressohoz a Tchibo prémium kávéiból. Az eredmény is ugyanaz sajnos. Ezért próbálok időt szakítani a Poemia atalakítására, kipróbálására. Azóta is a szekrényben porosodik a munkahelyen.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#21738) hanolfe válasza sanzi89 (#21714) üzenetére


hanolfe
tag

Meg kell védenem a Jurát, nagyon is jó gép. Nagyon jól be lehet állítani, de ehhez sajnos bele kell nyúlni a gépbe. És ezt egy laikus felhasználó nem fogja tudni megcsinálni otthon. Az én tapasztalatom, hogy atomstabil gépek.
Mondjuk az E65 épp nem a legjobban eltalált típus, ráadásul szerintem drágán is vetted. Ezért a pénzért inkább vettem volna a helyedben egy E85-öt vagy esetleg C5-öt.

(#21739) Surda-


Surda-
őstag

Srácok!
Itt nem volt mostanában kivesézve az új Gaggia Classic , amit megvett és szépen el is rontott a Philips.
Kis ACÉL kazán, mint a Pure-ban, 10p után automatikusan stand by-ba álló automatika (ez vajh mit jelenthet), pici műanyag opv és háromjáratú NINCS benne.
A visszajelzésekben műanyag szűrőtartóról is írnak (nem a kifolyó műanyag)
"Der Austritt aus dem Siebträger ist ebenfalls aus Plastik (!!) , nicht wie hier im Bild gezeigt aus Stahl."

Képek
VIDEO

Szerintem fontos lenne kiegészíteni vele az összefoglalót, nehogy valaki megvegye ezt az ipari hulladékot!
Akinek pedig Classikja van, az nagyon becsülje meg, pár év és arany árban mérik majd a régi gépeket! :DDD

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#21740) hanolfe válasza BlacKSouL (#21733) üzenetére


hanolfe
tag

Jó drága szerviz :-) Amiket leírtál az gyakorlatilag pár O gyűrű cseréje, meg némi sikamika.
Vízpumpát meg nem felújítunk, hanem cserélünk. Nem drága, meghálálja a gép.

(#21741) Parci válasza Surda- (#21739) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

done

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21742) GML válasza bl4ze (#21732) üzenetére


GML
őstag

Eddig filteres kávét ittam egy AEG KF6000-esből. Váltani akartam valami finomabbra.
Mivel viszonylag kevés kávét iszok otthon és szeretem, ha több féléből lehet válogatni ezért lehet magasabb. De egyszerűbb ha te/ti mondasz/mondtok árat, mert általában "téglákkal" operálok (~4500-6000/kg), kivéve, amikor daráltatom valamelyik Tchibo shopban.

(#21730) soldier2:Ha jól tudom, akkor az íz és a koffeintartalom nem függ össze. Ezért mondtam, hogy a két ellentétes végletet szeretem, Vagy lágy íz+ sok koffein, vagy intenzív íz, közel semmi koffeinnel.

(#21743) jolti válasza adriankoooo (#21713) üzenetére


jolti
senior tag

Fizukor benevezek egyre szerintem. Köszi a tippet!
Hol láttad 16 dodért? Én csak 20, de inkább 25 ért láttam az ebay, dx, alin.
Van külön eu konektor kompatibilis, nem tudod, vagy kell hozzá átalakító?

(#21744) _ak_ válasza jolti (#21743) üzenetére


_ak_
addikt

Persze nem olyan hi-tech, de vannak ám egyéb eszközök is: digitális időkapcsoló
(csak pusztán érdekességből)

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#21745) GML válasza soldier2 (#21737) üzenetére


GML
őstag

Kb igen. Most jutottam el arra a szintre, hogy meg tudok fizetni drágább kávékat. Szerencsére sikerült lebeszélnem a páromat a kapszulás kávékról.
De mondjuk 1-2 pod-ot szívesen kipróbálnék a Poemiában.

(#21746) Surda- válasza Parci (#21741) üzenetére


Surda-
őstag

:R
Egyébként az agyam eldobom ettől, hogy tönkretesznek egy legendás gépet. :W
Eképesztő. :O

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#21747) BlacKSouL válasza hanolfe (#21740) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát...ez egy óbudai szerviz. Céges hivatalos ajánlatkérésre válasz. Másik gépet (Royal Prof.) is ide küldték már korábban.

Csak innen kértek ajánlatot, mivel ez volt megjelölve hivatalos Saeco szerviznek.
De ha van más hely, ahol szintén javítási garanciával kevesebbért is megcsinálják, akkor szívesen várom a javaslatot, és kb. 1 év múlva, mire megint beteg lesz feltételezhetően, majd a cég eldönti versenyezteti-e. De a baj, hogy az ajánlatot már a szemrevételezés után kaptuk, azt meg nehéz megoldani 120 km távolságból, hogy "köszönjük, nem kérjük" ,majd átutaztatjuk egy másik szervizbe, ahol szintén szétkapják, és adnak rá másik ajánlatot.

Persze magánszemélyként ezt megfontoltabban csinálnám, de így a cégnek belefér akár 30k-ért is.

(különben ezeknek egy részét szerintem sok szabadidővel még otthon is meg lehetne csinálni ingyen :) , de egy céges irodai gépet nem cipelhet haza az ember hogy majd esténként bütykölgetem)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#21748) Másik Zé válasza Másik Zé (#21680) üzenetére


Másik Zé
tag

Tárgytalan!

Ezt nem mobilról küldtem el.

(#21749) jolti válasza _ak_ (#21744) üzenetére


jolti
senior tag

Azt tudom én is, de én pont egy ilyesmire vágyok, mint amit adrianko linkelt be. Akár mobilról is be lehet kapcsolni és mire haza érsz, lehet csapolni. Valaki csinálta ezt egy raspbery pi-vel, de az vagy 30 ropi és az sok nekem

Csőő Surdiburdi! :D

[ Szerkesztve ]

(#21750) hanolfe válasza BlacKSouL (#21747) üzenetére


hanolfe
tag

Céges ajánlatkérés esetén igencsak vastagon fog a szerviz tolla. Mondjuk meg is értem, nekik is meg kell élni valamiből, fizetni az adót, a munkavállalókat, stb... Valamint ők legalább számlát is adnak, amit a cég természetesen elszámol. Rendjén is van ez így. Mondjuk azért majd rákérdeznék, hogy a vízpumpa felújítás mit is takar náluk pontosan :-)

Magánszemélyként ez az ajánlat már igencsak húzós lenne, szerintem nem sokan kérnék a javítást.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.