Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) csubuka válasza Francia91 (#68850) üzenetére


csubuka
addikt

Valóban idegesítő, sajnos nincs az ultranav driver részben semmi opció erre, pedig kéne lennie...

(#68852) tothjozsi96 válasza Francia91 (#68850) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Csak azért használom ezt mert arányaiban jóval tempósabb a sebessége mint a Windows 7-nek.

Néztem egy csomú youtube tutorialt, de semmi. :F
Gondoltam rákérdezek hátha ...

(#68853) havri1 válasza tothjozsi96 (#68852) üzenetére


havri1
félisten

Én se találtam erre megoldást, baromi idegörlő :O

Hőfok: nekem asztalon van fixen :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#68854) barnam_ válasza tothjozsi96 (#68847) üzenetére


barnam_
nagyúr

A gépházban ki lehet kapcsolni.

(#68855) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Megnéztem, a gép és eszközök-ön belül van a sarkok és szélek.
Én itt kikapcsoltam mindent, de még mindig bejön. :W

Te hogy kapcsoltad ki???

(#68856) havri1 válasza barnam_ (#68854) üzenetére


havri1
félisten

Csak egérre találtam beállítást, hol kéne keresni?

havri

(#68857) FoxiestFox válasza Francia91 (#68845) üzenetére


FoxiestFox
félisten

VRAM-on lévő gap padet inkább ne cseréljen rézre :D

(#68858) FoxiestFox válasza Francia91 (#68846) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam wifivel volt hasonló, világított a led, de aktivitásnál nem villogott, registryben kellett állítani valamit, szerintem a bluetooth-nál is lehet.

(#68859) Wolfskin válasza havri1 (#68835) üzenetére


Wolfskin
őstag

megvan a megoldás... nekem se lesz csavar...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#68860) csubuka


csubuka
addikt

Gyári BIOS (korai példány, nem a tpfc vezérel), dedikált GPU T500, WIN8.1x64, 65 fok fölé nem megy semmi aida stress test esetén. Az jó szerintem... nincs alulfeszelve semmi. (Integrálttal korábban 55 volt a cpu...)

(#68861) Tikakukac válasza PNP (#68834) üzenetére


Tikakukac
titán

Jóslásba ennyire nem bonyolódnék. Ki kell csapni a céges gépeket és lesz piac is. A kérdés a milyen nyilván.

Az értéktartás más kérdés, az fix, hogy egy tényleg szép gép extrákkal főleg IPS-el (rohadt nehéz tényleg hozatni azt ami abból is jó) bizony kemény forint lesz később is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68862) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valaki tudna arról mondani valamit hogy a P8600 és a P9700 között mekkora különbség van?
Érdemes cserélni egyáltalán?

Lenovo T400-ba lenne, de nem tudom hogy ad-e akkora pluszt.
Igaz, amire én használom a P8600-at arra sem kevés!

(#68863) havri1 válasza Wolfskin (#68859) üzenetére


havri1
félisten

Feladtad?
De valami nem stimm, mert előtte tuti volt csavar nekem is :N

havri

(#68864) Peet91 válasza tothjozsi96 (#68847) üzenetére


Peet91
aktív tag

edge swipes

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#68865) havri1 válasza Peet91 (#68864) üzenetére


havri1
félisten

És ezt hol kell előhozni?

havri

(#68866) tothjozsi96 válasza havri1 (#68865) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Itt egy kép.
Nekem nincs ilyen. :DD

Amúgy vezérlőpult => egér

[ Szerkesztve ]

(#68867) havri1 válasza tothjozsi96 (#68866) üzenetére


havri1
félisten

Na de hogy jutsz el eddig az ablakig?

megvan, de nekem sincs ez az opció

[ Szerkesztve ]

havri

(#68868) tothjozsi96 válasza havri1 (#68867) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ott írtam az alján, bemész a Vezérlőpult-ba, ott pedig "Egér".

És itt az utolsó fül az hogy "UltraNav".

És itt lesz ez amit most mutattam.

ok!

[ Szerkesztve ]

(#68869) Pszihonaranc válasza Pszihonaranc (#68822) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Ugyanezt a kérdést szeretném feltenni a password managerrel kapcsolatban. Tehát mennyire megbízható ott tárolni minden jelszót.

(#68870) Goblin12 válasza i400 (#68825) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

szerintem rendesen felfekszik szépen átlósan lettek fixre csavarva a csavarok. . . de mihelyst szerzek kis fejű csavarhúzókat, ízeire szedem az egészet és akkor ténylegesen meglátom mi a gond, mert ez nem normális a noti bal alsó sarka baromi forró.

CPU alapjáraton 54-62°C
PCH DIóda 50-65°C <-- mi ez a PCH? :S
GPU 55°C

Alaplap is baromi forró, mondjuk kézzel még fogható de a cpura ráég a kezem. . . Meg maga a RAM-Slot is bazi forró tud lenni. Nem tudom ezek normális hőfokok-e a gép megvan emelve az aksi alá tettem egy szemüvegtokot, de ez se sokat használ, a szobában annyi fok van általában amennyi kint.

De szerintem veszek egy valami jó minőségű pasztát is és azzal is újra kenem az egészet.

Rézpad micsoda? Tutira nem, ram chipre mindig is gappad kellett, csak úgy mint asztali VGA-nál.

[ Szerkesztve ]

(#68871) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Tényleg ennyire mellément az X240 mint amennyire lehúzzátok? Lenovonál is 2.3/5-öt kapott. Alternatíva lehet egy Dell E7240 vagy egy Toshiba Z30? Az X200s lassan 6 éves lesz (2008 végén jelent meg ha jól rémlik). Hamarosan cserélnem kell.

(#68872) FoxiestFox válasza Goblin12 (#68870) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Régi gépeknél volt olyan, hogy a GPU magjára is GAP ment, azt lehetett kiváltani egy csiszolt 5 forintossal, hogy javuljon a hőátadás.

(#68873) csubuka válasza FoxiestFox (#68872) üzenetére


csubuka
addikt

De pl egy T500 eseten mar nincs ilyen ugye? Ahol gap pad van oda az is kell hogy menjen? A vastgsagot kicsit a hezagmeret fole kell beloni?

[ Szerkesztve ]

(#68874) FoxiestFox válasza csubuka (#68873) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T500-ban csak a chipseten van pad, oda értelmetlen lenne fémet tenni.

(#68875) csubuka válasza FoxiestFox (#68874) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi szépen!

(#68876) Tikakukac válasza eddie1978 (#68871) üzenetére


Tikakukac
titán

E7240-el 1 bajom van: azt az ökröt aki kitalálta, hogy ilyen panelek legyenek benne meg kéne agyalni rendesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68877) Goblin12 válasza FoxiestFox (#68872) üzenetére


Goblin12
őstag

És azt honnan tudom meg, hogy milyen vastagságú gap pad kell a memória chipre? ( w510 ) hiába keresek leírást a hűtésről nem találok sehol erre szolgáló infót.

Én csinálnék notebookot, minden egyes miniatűr akármit feljegyeznék. Hogy ez miért olyan nehéz megtalálni nem tudom. :W

(#68878) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Egyetemre szeretnék jegyzetelésre+egyebekre venni egy X sorozatú Thinkpadet amit napi szinten hurcolásznék magammal.
Most egy X60s-em van, ezzel szerettem bele a thinkpadekbe, de már nem szeretnék rá költeni.
50 ezrem (nagyon max 60) lenne az új notira, így az X201-et néztem ki.
A 4:3-as képarányt hiányolni fogom nagyon de valamit valamiért.
A billentyűzet milyen az x60-hoz képest? jobban használható, esetleg nagyobb?
Bontott AFFS panelt mennyi eséllyel találok itthon? olcsóbb lenne mint egy új panel ebayről?
Láttam,hogy lehet x201-hez DVD drive-ot kapni. Ez azt jelenti,hogy elméletileg lenne a gyári HDD mellett egy SSD-nek is hely?

(#68879) Tikakukac válasza Akos1994 (#68878) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre tudok válaszolni:

Bontott AFFS panelt mennyi eséllyel találok itthon?

Tehát kell egy CCFL-es tablet x200, amiben nincs romra járatva a panel, nincs rajta 2 tonna fehér folt/telisárga az egész. És ép a kijelző, plusz ezt valaki eladja belőle.

Na ebből olyan 2 év alatt volt talán 1, de személyesen nem láttam csak gagyi fényképen. Tippelhetsz akkor az esélyekre, eleve CCFL-es tablet szerintem hihetetlen kevés volt. Most meg a nulla felé tendál.

Az olcsóbb lenne-e kiváló kérdés, ha jó a portéka akkor melyik hülye adja olcsóbban, nyilván ugye...

Esetedben a kaszás akkor ad mattot amikor kiderül: x201-be tuti kell egy inverter meg egy szalagkábel csere is, aminek arányai a piacon elég khm rosszak, ebayről meg vagy kapsz jót vagy nem, de inkább nem.

Nekem van 1 db, ha 2 hónap után hajlandó lesz elvinni az elviekben vásárló végre akkor kész, van egy maroknyi cuccom és befejeztem, elég volt a futott körökből.

Láttam,hogy lehet x201-hez DVD drive-ot kapni.

Lehet hát. USB-be bedugod és lesz egy külső DVD-d, vagy dokkba rakva dettó. Belülre mSata megoldás, x220-tól. Valami mást olvastál te.

Továbbá X220 tapasztalatok: palmrestet végre megcsinálták, oldalt nem fog repedni. Cserébe középen van elvékonyítva a tapipad alatt, törik szinte mindenkinek, jó a buli. 1 lépés előre 2 hátra.
Amúgy minden általában kicsit szopósan idegesítő alkatrészt: wifikari, msata, elem, BT a palmrest alá tettek, áldja érte nevüket a Jóisten.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68880) Chaser válasza Tikakukac (#68879) üzenetére


Chaser
titán

Nálam csak ccfl tabletek voltak/lesznek is hamarosan:) de használt panelt nem érdemes venni sztem, én használtat vettem de azt kb max 1 évig használták és gyönnnyörű:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68881) Akos1994 válasza Tikakukac (#68879) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Köszönöm a kifejtő választ, akkor marad a TN panel és esetleg egy SSHD.. bár ha már SSD-vel lenne alapból valakinél eladó akkor egye fene maradhat.. :DDD
T4xx illetve X2xx széria billentyűzete között van annyi különbség,hogy csak ezért megérje cipelni azt a +1 kilót?
Jelenleg az x60-nak csak egy picit keskeny számomra a bill.-je, gondolom akkor a 2-3 centivel szélesebb x201 pont jó lenne,ugye?

(#68882) Tikakukac válasza Chaser (#68880) üzenetére


Tikakukac
titán

Mákos a dolog, büdös darab nem volt nálam belőle. Ami volt az meg törött kijelzős volt, szóval kuka :B

Ettől függetlenül továbbra is GTK dolog megbontani egy rendes gépet rosszban meg ritka ami jó, zsák.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68883) Wolfskin válasza havri1 (#68863) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen... valószínűleg dimenziószivárgás lehet, de ilyen szintű anomáliákra nincs képesítésem... :DDD

•szóval adott a magnézium keret, ami bepattan a helyére, minden csavar stimmel.
•az ominózus csavarok is, mert ha kis csavarhúzót átdugom, akkor nem tudom elvenni sem a keretet. tehát "lyukon van".
•föl is fekszik az alaplapra, szemmel látható
•a menete jó, a csavar jó és bőven átér a lyukon

mégis, amikor csavarhúzóval próbálom tekerni, légüres térben kalimpál... :F

próbálom elfelejteni az egészet, 2 csavar nélkül is ugyanolyan stabil a gép :K :B

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#68884) barnam_ válasza havri1 (#68856) üzenetére


barnam_
nagyúr

azt hittem arra jó az a menüpont :)

(#68885) btudos válasza Akos1994 (#68881) üzenetére


btudos
veterán

X201 meretre mar ugyanakkora billentyuzetet kapott, mint a nagytesok.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68886) Chaser válasza Tikakukac (#68882) üzenetére


Chaser
titán

Legalább TP-ben legyen mákom:D Én eddig se bontogattam tabletet, eztán se fogom, jó az egyben:) Az én panelemmel mákom volt, x200-ban volt, nem vitték el a sráctól, én megvettem a panelt, gépet meg eladta olcsóbban. Egy fekete pixelhiba van rajta, ilyet még nem is láttam eddig. De egyáltalán nem vészes, pedig az ilyenre ugrok. Napokig észre se vettem:) Rá kellett kérdeznem hol van:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68887) eestipoika


eestipoika
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi hogy itt kérdezek, de a Ideapad Z-s modelleknek nincs topikja(az enyém Z50-70) és talán tudtok segíteni: hogyan kell bekapcsolni a bluetooth-t a notbookon ?
Mert nem találtam semmilyen menüt erre
Előre is köszönet :R

(#68888) btudos válasza eestipoika (#68887) üzenetére


btudos
veterán

Ha beírtad volna a fórum keresőjébe, hogy ideapad, már megtaláltad volna a topikot. :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68889) Tikakukac válasza Chaser (#68886) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnos én vagyok az az ember akit mindig hívnak kijelzőnézni is, mert rohadtul szúrja a szemem egy WQHD-ban is subpixel. Valakinek meg telicsíkkal is elmegy a monitor 3-4 éve, biztos valami rontás ez is, mint a többi de hát na.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68890) Chaser válasza Tikakukac (#68889) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is érzékeny rá a szemem, de ez csak mint egy kis porszem:) mivel van valódi porszem is így mindegy:D

szerk: fél áron volt mintha bayről megveszem, és ott is lehet gond, még több is, ez már legalább be van járatva, jó eséllyel már nem lesz rajta több, amíg még él a gép 1-2-3 évig jó ez, lehet szerzek tartalékba egy lapot, ez a gép 5 évig kiszolgálna:) rendeltem bele akkut is kíváncsi vagyok...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68891) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Lenovo Thinkpad S vagy E szerias notebookot szeretnek venni max 200ezer forintig?
Mi ajanlhato? Allitloag nincs nagy kulonbseg a ket szeria kozott vagy megis?
Varom a velemenyeteket, elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#68892) Tikakukac válasza Chaser (#68890) üzenetére


Tikakukac
titán

2 hónap alatt állásban is kapott nálam pixelhibát egy amúgy hibátlan panel, minden lehet.

Negyedárban is hoztam már tökéletest, de ebből katapultálás van, így is temérdek pénzt buktam bele, többet nem hagyok benne :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68893) Chaser válasza Tikakukac (#68892) üzenetére


Chaser
titán

Hallottam róla ;] de ez már egy éve megy, eddig úgy tapasztaltam ha elején kijön hiba utána már sokkal kisebb az esélye. Felhősödést még nem láttam ilyen panelnél, az inkább a korától függhet. Ez 1 év körül van. Én is vettem már negyed áron dolgokat, de azzal te nem vagy kisegítve ahogy én se a tieddel :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68894) Peet91 válasza Tikakukac (#68879) üzenetére


Peet91
aktív tag

Approved, egyszer szedtem szét hogy betegyem az mSATA SSD-t, úgy bántam vele mint a hímestojással, főleg az x201 után :D erre csak eltört...

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#68895) bitpork válasza Chaser (#68893) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A T500 ésa W500 hd3650-jénem a ram méretén kívül van más különbség?
Itt van nálam egy Wöccáz és piszkálja a csőröm az öccáztizenkettő ram.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68896) Francia91 válasza bitpork (#68895) üzenetére


Francia91
veterán

T500 --> DDR3
W500 --> GDDR3

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#68897) FoxiestFox válasza Francia91 (#68896) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mókás amúgy, mert a W500 kevésbé szívleli az OC-t.
GPU és VRAM sem bír annyit, mint amennyi pluszt a T500-am bírt. Vagy nagyon tápos T500-at fogtam ki, vagy a W500-am kevésbé tápos.
Igaz, a plusz VRAM miatt alapból gyorsabb egy kicsivel a W.

(#68898) bitpork válasza Francia91 (#68896) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ok, akkor most egy 4 éves szintjén, kérlek :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68899) Francia91 válasza Francia91 (#68896) üzenetére


Francia91
veterán

De ha mar ott van nalad, akkor ranyomsz egy GPU-Z-t, es rogton ossze tudod hasonlitani a kettot

(#68898) bitpork

Te dolgoztal/dolgozol az informatika vilagaban, en csak egy CNC programozo vagyok :D
Amugy Google a baratod, most telefonrol nem kezdem el Neked taglalni a kulonbseget... Roviden, a GDDR direkt grafikus RAM, teljesitmenyben megmutatkozik az elonye

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#68900) bitpork válasza Francia91 (#68899) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Yo ember! Én lassan 10 éve csak hobbiból infózok! Régen valóban volt itt minden a cisco rút táblától kezdve, az IBM , Siemens és Compaq vizsgáig, de hát már mikor volt az?! :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.