Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) Tim82 válasza Tikakukac (#69950) üzenetére


Tim82
nagyúr

A rev. 2 IPS panelre mennyire jellemző a ghosting issue?

Gondwana: csak így tovább, már elkezdtem szervezni a hálaadó misét, avagy a fekete bakkecske-áldozatot a keresztúton éjfélkor. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69952) sutszi


sutszi
veterán

Nekem most kéne céges gépet választanom...de nem tudom mi legyen...
Egyrészt nem akarok drága gépet választani.,.hogy elfogadják a kérést.
De FHD-s T540p-t 370K-ért láttam. Néztem HP-t, meg Dell-t is...fura mind a kettő...

Gőzöm sincs mit mondjak...már 2 hete húzom a választ. Azt nem mondhatom, hogy kérek egy használt T500-at...szóval...

Elgondolkodtam, hogy nbwn.de-ről valami dempool 20-as esetleg...de már szétmegy a fejem az árlistáktól.

Valakinek valami meglátása a témában?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#69953) Tim82 válasza sutszi (#69952) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha céges beszerzés, alfa156 áfás számlás gépei nem jöhetnek szóba? Én egyértelműen a T420/T520/W520 vonalon nézelődnék, mert sejtem, hogy nem vagy te sem nagy barátja az újfajta billentyűzetnek.

T520 van is nála, áfás számlával.

Gondolom, az X vonal meg nem jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69954) btudos válasza sutszi (#69952) üzenetére


btudos
veterán

FHD-s T520/T530 valami számlaképes helyről, ha TP vonalon maradnál, T540p-t ne, ha jót akarsz magadnak.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69955) sutszi


sutszi
veterán

(#69953) Tim82 : Valóban nem vagyok nagy barátja az új billentyűzetnek, csak elkeseredésemben már kezdtem barátkozni vele. :(
Alfa számlás gépei jók lehetnek még... A jelenlegi T61-est váltanám ami amúgy egy időzített nvidia bomba, 1680x1050-es felbontással. Nekem meg szükségem van a nagy képernyőterületre ezért keresem az FHD-s gépeket. Alfánál eddig ez volt a gondom, hogy ami jó lett volna gép abból nem volt FHD...csak kisebb.
X nem játszik így...

(#69954) btudos : Ennyire rossz lett a t540p?

Köszi mindkettőtöknek, majdnem rossz irányba mentem el. Jó, hogy megkérdeztem. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#69956) btudos válasza sutszi (#69955) üzenetére


btudos
veterán

Ennyire. A teljes 40-es széria részemről mehetne a kukába, T440, T440p és T540p volt nálam. Elsősorban a trackpoint és a touchpad amit kihajítanék belőlük, de nálam a dedikált hangerőgombok megölése is bűn, és az egész anyaghasználatával a szintén nem túl fényes T430-at is sikerült erősen alulmúlni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69957) sutszi válasza btudos (#69956) üzenetére


sutszi
veterán

:Y Egyébként én a numpad-ot sem állom...nincs is rá szükségem...

Találtam most ezt alfánál. FHD és határeset 30-as. Csak éppen elfogyott. :O

Szerintem hétfőn felveszem vele a kapcsolatot megkérdezem mi várható...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#69958) donjohnson válasza sutszi (#69957) üzenetére


donjohnson
addikt

múlt héten nekem csak annyit válaszolt egy másik típussal kapcsolatban, hogy reméli hogy lesz, aztán lusta voltam kivárni. hátha neked szerencséd lesz és pont érkezik olyan. :P

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#69959) Chaser válasza Tikakukac (#69950) üzenetére


Chaser
titán

Maradtál volna x200/201-nél... :P beért tegnap magyar honba az akkum, majd most kiderül hogy nem is gyári ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69960) Tikakukac válasza Chaser (#69959) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor árban 1:1 cserélhetsz kb. x200-x201-et nem nagyon akaródzott maradni mellettük. Kijelzőt azokba sem volt sokkal egyszerűbb kendácsolni, mire egy ledeset CCFL-esre átraktál és lerendeltél matt fóliát megőszültél ugyanúgy, emlékszem én az első botladozásokra, nem 2-3 email ment ki a németeknek, hogy mit akarok és milyen legyen meg felrakni stb stb, jobb ez így, csak elkényelmesedtem már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69961) Chaser válasza Tikakukac (#69960) üzenetére


Chaser
titán

Mikor x200 áron kapnék 220-at megvenném, eladnám, a hasznot elinnám, elcsajoznám:) ahogy volt már rá példa:D használnám továbbra is a 200-ast ahogy előtte is. Kijelző nem macerás sztem. 201-ből is van ccfl. Matt fólia nem kell..ha kell akkor 220-ra is kell, szóval mindegy:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69962) Tikakukac válasza Chaser (#69961) üzenetére


Tikakukac
titán

Gondoltam rá, csak elegem lett a x200-x201 vonalból. Az összes hibát végigszoptam amit csak lehetett, elég volt, jó volt, élvezetes volt, de no thx.
x201-ből szerintem már csak LED volt, legalábbis nem tudok róla, hogy az kapott volna gyárilag CCFL-t.
x220-ra nem kell matt fólia. Ott gyárilag matt az IPS.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69963) Chaser válasza Tikakukac (#69962) üzenetére


Chaser
titán

Ezért jó ha nem leharcolt gépet vesz az ember, nem tudok ismert hibáról mert minden jó:) nem kéne már matt kijelző, antireflex glossy a tuti, persze kinn necces, de nem is kinn használom. Tűző napnál meg mattot se látni, már telómon sincs matt fólia. Ha ez megadja magát akkor majd egy mac retina air, bár nem feltétlen van szükségem már ilyen kis gépre, de ha igen akkor olyan lesz. Nem kell pwm-es baromság.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69964) Tikakukac válasza Chaser (#69963) üzenetére


Tikakukac
titán

Totálisan zsír gépet vettem elsőre is, utána meg mindig kivettem a legjobbakat legfiatalabbakat az alkatrészesekből. Töltőáramkör beszart, ez védhetetlen, ez nem használattól függ, ezt így dobja ki. Thinklight beszart, ezt ismerjük, ha lenne 100 kábelem 100-at adnék el. Aztán egy kis akksi vadászat egy kis ingyombingyom, elég volt ez.

Nekem matt muszáj, nagyjából amit kapni lehet notit már mindent kihordtam, hogy megnézzem és sajnos még mindig ez kell. Moncsiban is megint mattot vettem, ha akarok napsütést és wörkölni akkor kell. Bár itt 30-as fényerőn lenyomok egy zseblámpát 100-on meg 500-as refit, de itt a moncsi volt ugye 2 x200 ára.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69965) otps válasza donjohnson (#69941) üzenetére


otps
aktív tag

Tökéletes. Köszönöm!

(#69966) Chaser válasza Tikakukac (#69964) üzenetére


Chaser
titán

Akkor csak simán szerencsés vagyok?:) legalább ebben legyek az:D monitorból matt van, de az eddigi legszebbem egy xerox csilli IPS. az szegény még szobában is tükröződött, de este fény nélkül nem volt párja Tehát kell egy matt nappalra, kell egy csilli éjszakára ;] TV-ből is a legszebbek az antireflexek. x200 meg annyira filléres már, ha létszükség lenne kis gép lenne belőle 2-3.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69967) Tim82 válasza Chaser (#69963) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Retina Air már csak annyira messze van, mint a világbéke. ;]

Egyébként múltkor láttam valami kávézóteraszon egy (nem retina) Air-t, a délutáni napfény ellenére, amit a terasz amúgy telibekapott, irigylésreméltóan olvasható volt a kijelzője. (Hozzáteszem, valami kimutatásokat nézegetett rajta a gazdája, nem fészbúkozott.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69968) Chaser válasza Tim82 (#69967) üzenetére


Chaser
titán

Az is antireflex lehet. cikket majd elolvasom, bár nem tudom mi gond lenne vele. Van is most egy 13-as alfánál, lehet nem air, az mondjuk lényegtelen. egyedül a fix 8GB ram miatt húzom a számat. De lehet nincs is több rammal szerelt változat. egyelőre nem sürgős, ha az x200 defektre futna majd akkor gondolkodom mi legyen. Ennél is a legnagyobb szájhúzós rész a ram. Van 2x8GB ramom de nem sokra megyek vele mert sandytől kezelik a gépek..ha valakit érdekel eladó:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69969) Tim82 válasza Chaser (#69968) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annyiról szól a cikk, hogy még mindig nincs Retina Air, csak igény volna rá. Retina MacBook Pro van 13"-ban.

(Lehet, hogy fog érdekelni a 2 x 8 GB RAM, de még nem biztos és legkorábban novemberben... :B )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69970) Tikakukac válasza Chaser (#69966) üzenetére


Tikakukac
titán

Vennék és S-es Dellt aztán van csillogás ezerrel, de elég jó okom volt megvenni az elviekben utolsó CCFL-es 27"-os 2k-s moncsit amit gyártottak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69971) Chaser válasza Tim82 (#69969) üzenetére


Chaser
titán

Köszi, air/nem air az nekem nem mérvadó, ha airnek hívom akkor botlás:D
Ram addig érdekelhet amíg megvan :P csináltam most magamnak pár hét nyugit, most már eladogatom amikre nincs szükségem.

szerk: csúnya is lenne ha belehalnál. Rambó' halál..jaj de béna:D

Tikakukac 2,5k-s 30"-os?:D szerzek magamnak is egy olyat :))

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69972) Tim82 válasza Chaser (#69971) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha nem lesz meg, azt is túlélem valahogy. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69973) Tikakukac válasza Chaser (#69971) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez inkább csak egy 90k-s 2k-s 27"-os :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69974) jss


jss
aktív tag

Van egy idosebb T61 wilde-om, aminek a billentyuzetere tegnap raborult nemi udito.
A gep kikapcsolt, nem tudom bekapcsolni. A tap es az akku zold visszajelzoje vilagit, de a PWR gombra nem reagal.
Biztosan kuka, vagy esetleg kesobb megjavul es bekapcsolhato lesz?
( gondolok itt arra, hogy a regi video magnokban volt valami automatika, ami nem engedte bekapcsolni az eszkozt, ha a paratartalom tul magas volt).

Illetve most ujra probalkozva mar be tudom kapcsolni, a zold visszajelzok felvillannak meg asszem a HDD is megy, csak hat kep nincs...

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#69975) Tim82 válasza jss (#69974) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ajánlott lenne (lett volna) azonnal áramtalanítani a baleset után és kiszedni a billentyűzetet és (esetleg) az alaplapot és hagyni száradni egy-két napot, majd a billentyűzetet kitisztítani.

Mindenesetre lehet, hogy csak a billentyűzeted halt meg. Ki kellene próbálni egy másikkal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69976) jss válasza Tim82 (#69975) üzenetére


jss
aktív tag

Illetve most ujra probalkozva mar be tudom kapcsolni, a zold visszajelzok felvillannak meg asszem a HDD is megy, csak hat kep nincs...

Ez most biztato, vagy sem?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#69977) Tim82 válasza jss (#69976) üzenetére


Tim82
nagyúr

VGA/D-Sub csatlakozóra rákötött monitoron ad képet?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69978) FoxiestFox válasza jss (#69976) üzenetére


FoxiestFox
félisten

igazabol,ahogy elottem is jeleztek, ilyenkor nem az a teendo, hogy nyomogatjuk a gepet tovabb mint a hulye, hogy hatha megjavul, hanem tolto ki, akku ki, billentyuzet ki, es megnezzuk, mekkora kart okoztunk

(#69979) azbest válasza jss (#69976) üzenetére


azbest
félisten

Elvileg kevés folyadékot el tud vezetni a billentyűzetből a levezető csatornákon át a gép alá. Ha viszont rendesen nyakon öntöttétek, akkor kapcsolgatás helyett inkább a csuklótámasz és a billentyűzet kiemelése lehet szükséges. Ha a gép belsejébe is folyt, akkor lehet épp a próbálgatással teszed jobban tönkre.

(#69980) Chaser válasza Tikakukac (#69973) üzenetére


Chaser
titán

Az meg 100k-s vót'..hasonló mint az x200 árú x220 :P

szerk: off:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69981) jss válasza Tim82 (#69977) üzenetére


jss
aktív tag

Nem ad kepet.

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#69982) jss válasza FoxiestFox (#69978) üzenetére


jss
aktív tag

Igen, ez igy valoban jogos. Szetszedtem, nem latok benne folyadekot vagy kulonosebb korroziot.
Minden jonak tunik, megsem megy.

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#69983) kistewe válasza jss (#69982) üzenetére


kistewe
tag

Szétszed kipucol összerak tesztel, de szerintem kérjél meg valakit aki csinált már ilyet mert lehet nem látod amit látni kéne... én sem.. de aki csinált már ilyet tudja hol kell nézni...külső VGA-n meg csak akkor lesz kép ha be volt állítva..

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#69984) FoxiestFox válasza kistewe (#69983) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Külső kijelzőn, de azért értjük..

uff dying

(#69985) kistewe válasza FoxiestFox (#69984) üzenetére


kistewe
tag

-n = kimenete-n

;)

uff stewe

(#69986) McAdam6 válasza McAdam6 (#67791) üzenetére


McAdam6
tag

A nem túl jó hírű CSX ramok nálam jól mennek a T400-ban : 2 db 4GB modul.

(#69987) jss


jss
aktív tag

Es lass csodat...

Kozel 48 ora koma utan a T61 magahoz tert, kutya baja. Teny, hogy szetszedtem meg osszeraktam, de azt igy utolag szuksegtelennek iteltem meg, mert semmi tennivalot nem talaltam.
Amikor raborult a pohar udito akkora adag folyadekot kapott, hogy meg az oldalan levo reseken is dolt bele a cucc, azt amikor megemeltem, elkepeszto adag folyt ki belole.
Sosem adom el, ez most bizonyitott!! :DD :DD

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#69988) Tikakukac válasza jss (#69987) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokan mesélni tudnánk nem kitisztított víz/random ital káros notikról. Szétszed, mindent lemos alkohollal és reménykedés, hogy nem fog csinálni 1-2-3 hónap múlva sem butaságokat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69989) azbest válasza jss (#69987) üzenetére


azbest
félisten

atya ég.. és nem láttál benne semmit... valsz sűrű ragacsos lévé szikkadt minden résben és majd idővel szétrothadnak tőle az alkatrészek... :U

(#69990) Tikakukac válasza azbest (#69989) üzenetére


Tikakukac
titán

Powerp4 kollegánál voltam még régebben, ott a csúcs a valamilyen itallal beborított majd fél évre elrakott x200t volt. Na ott apám ami belül volt, meg úgy általában...na az beszarás szint, annál durvábbat még nem láttam pedig szervizben is ilyen élő pókcsalád a notikban és hasonlók simalibák.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69991) azbest válasza Tikakukac (#69990) üzenetére


azbest
félisten

Az avatarod hihetetlenül jól passzol a kontextushoz :DDD

(#69992) i400 válasza Tikakukac (#69990) üzenetére


i400
senior tag

Sajnos hasonlókkal nap mint nap találkozok, a leggázabbak a nők gépei, a legdurvább eset pedig egy sertésoltó folyadékkal telelocsolt Toshiba volt, amit kb 1 hét után hoztak be hogy hát a space néha működik csak. A fekete műanyagok kifehéredtek, a billzet domestosban ázott egy napot, sikerült kitakarítani, de gyászosan nézett ki a gép kívül belül.
Mi minden ilyen gépet fényképekkel dokumentálunk :)

(#69993) scarbantia válasza Tikakukac (#69990) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ennyi működő poloskát még a titkosszolgálatok se tudnak egy laptopban elhelyezni. :DDD

(#69994) metal01 válasza scarbantia (#69993) üzenetére


metal01
őstag

Mi a k.anyja ez? Csótányok? :Y

Nekem tavaly a panelbe! mászott be valami apró kis dög. Először azt hittem, hogy dead pixel. Aztán amikor elkezdett mászkálni tátva maradt a szám. Gondoltam agyonnyomom. Akkor jött a meglepetés, hogy nem kívül, hanem belül van. Reméltem elmászik onnan. Pár nap múlva méltóztatott beledögleni a panelbe. Szerencsére garban cserélték a panelt. BUG-os volt. Szó szerint :)

(#69995) scarbantia válasza metal01 (#69994) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ja, amúgy csótány, nem poloska. :B Ami nálad volt, az szerintem por atka. Nekem is volt az asztali gépnél, de aztán elmászott. :)

(#69996) metal01 válasza scarbantia (#69995) üzenetére


metal01
őstag

Volt egy kisebb szobanövény az asztalon ahol a lapost tartom. Arról mehetett bele. Annak a levelein láttam ezeket a kis dögöket. Agybajt lehet kapni tőle :) De hogy a pöcsbe tud a panelbe belemenni?! :) Mai napig rejtély. Ilyesmi volt.

[ Szerkesztve ]

(#69997) Jarod1 válasza scarbantia (#69993) üzenetére


Jarod1
addikt

Wháááá, bakker , mi lehet akkor a laptop tulajánál:)

(#69998) sutszi válasza Jarod1 (#69997) üzenetére


sutszi
veterán

Star Craft 2: Zerg tanya....

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#69999) Tikakukac válasza azbest (#69991) üzenetére


Tikakukac
titán

A szárnyfülűek nemzete már csak ilyen :B

i400: Én csak rémisztő szekciónak hívtam azt a részt amikor ügyfeleknek mutogatták, hogy parancsoljon, ez is lehet a gépben.

scarbantia: Na mondjuk ez tényleg elég extrém :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70000) Chaser


Chaser
titán

Megjött a csájna' akkum, nehéz szülés volt, de gyári lett. Sanyo, újan jött, ha vkinek kell x200/201-be tőle van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.