Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68051) csubuka


csubuka
addikt

T500/W500 vásárlásnál amire figyelni kell az a lilás árnyalatú LG-Philips panel, a nem túl besárgult, jó fényerővel (ezt úgy láthatom, hogy maxon vakítson még azért vagy kellemetlen legyen?)

Esetleg még a zsanér, aminek amúgy kis egy centis kottyanása mindig van, de azért kelljen némi erő a nyitáshoz...

Nagyon nincs itt szériahiba ahogy tapasztaltam a magam T400án... Esetleg más tippek? Burkolat ne legyen szétgyalázott... ha a sarkokon nem/alig kopik a gumírozás akkor tényleg nem sokat cígölték... esetleg célszerű olyat, ami asztalon állt ezáltal.

(#68052) S.Feri


S.Feri
őstag

Thinkpad X301-ben cserélt már valaki procit?
Ha igen, milyenre, és mennyire nehéz vagy sem?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#68053) soldi3r válasza S.Feri (#68052) üzenetére


soldi3r
veterán

mennyire nehéz vagy sem?

Mivel forrasztott, az mar level2 szint.

E30 (oo=[][]=oo)

(#68054) S.Feri válasza soldi3r (#68053) üzenetére


S.Feri
őstag

Hm...van valami konkrét leírás?
Lista, hogy mire lehetne cserélni?

Olvastam esetleg mod. BIOS lehetőségről is amivel meg lehet kicsit tuningolni a procit....Lehet ez is elég lenne, tényleg gyengének találom a procit, még SSD-vel is...

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#68055) Tikakukac válasza S.Feri (#68054) üzenetére


Tikakukac
titán

Fordítok: ha a gép árát még egyszer szeretnéd úgy rákölteni, hogy senki sem fogja garantálni, hogy a beforrasztott másik proci menni fog-e vagy nem megy végleg kukásra a gép, akkor igen van megoldás. Kell egy gyári proci vagy olyan amit a BIOS tutira megesz. Itt már dupla pontokat kapsz, aztán ezt valakivel be kell tetetni x pénzért aki vállalja is. Innentől tripla pontok járnak.

BIOS-ban ha esetleg lehet is tuningolni amit neccesen hiszek, akkor is kétlem, hogy 50%-ot tudnál rántani egy SU procin, amit talán már értékelni lehetne.

Ez ilyen, vajon miért van rogyásig tele a piac x200-al és nem x301-el. Hát ezért. Is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68056) YumeD válasza scarbantia (#68031) üzenetére


YumeD
tag

nVidia specifikus, úgyhogy igen. Intel IGP-re is van hasonló megoldás, de ott nem registry szerkesztés, hanem egy program ami driver funkciót hívogat.

(#68057) soldi3r válasza S.Feri (#68054) üzenetére


soldi3r
veterán

Hogy a viharba ne lenne, meg video is. :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#68058) dabgergo válasza Tim82 (#68043) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Na akkor így már bele fogok tudni vágni ebbe, szuper:)

Szerintem van a HDD-nek de még sosem néztem.

(#68059) rgeorge


rgeorge
addikt

Keresek az otthoni és már halódó desktop pc helyett valami megoldást, ami egyben egy vészhelyzeti pótléka is lenne az elsődleges munkagépemnek (W520), de nem annak a teljesítményét kell helyettesíteni, csak a használhatóságát Office + VS fejlesztéshez. A desktop PC minimális böngészés és torrent célokat szolgál.
Erre egy T400-t vagy X200-t gondoltam. Létezik olyan dokk, amibe 3.5" HDD tehető vagy egy NAS-t próbáljak inkább?
A kijelző nem fontos, desktop üzemmódban a mostani monitoromra kötném, az elegendő, munkára meg mindegy, a W520 után minden sokkal rosszabb úgyis.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#68060) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Valaki tudna mondani rá valamit, hogy a procim miért nem megy max sebességgel, csak 1.57ghz-en?
AIDA64 stabilitás teszt fut, orthos, és az alábbi eredményeket kapom:
T400-as notiról van szó.
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#68061) Tikakukac válasza havri1 (#68060) üzenetére


Tikakukac
titán

Energiaséma teljesítménycentrikus és akksi berak.

Így elsőre ilyen tippjeim vannak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68062) havri1 válasza Tikakukac (#68061) üzenetére


havri1
félisten

Ha az Akksi bent van, lekapcsol terhelesnel.
Pont emiatt próbálkozom a tesztekkel.

havri

(#68063) Tikakukac válasza havri1 (#68062) üzenetére


Tikakukac
titán

Mármint így putty és kikapcs?

Akkor nyilvánvalóan nem szoftveres gond lesz. Inkább elég szép hardveres.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68064) soldi3r válasza rgeorge (#68059) üzenetére


soldi3r
veterán

X200 dokkba 2.5-est lehet tenni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#68065) havri1 válasza Tikakukac (#68063) üzenetére


havri1
félisten

Igen, de csak ha benne az Akksi és a töltő is.
Mire tippelsz, mi lehet ilyenkor rossz?

havri

(#68066) havri1 válasza Tikakukac (#68063) üzenetére


havri1
félisten

Kiegészítés, akksiról most nézem, simán felmegy maxra a teljesítmény, csak töltőről nem.
És akksiról most akksiról sem kapcsol ki terhelés alatt.
Csak akkor, ha akksi és töltő egyszerre van bedugva.
Töltő probléma? Lehet nem ad le elég feszt?
Szoftveres mérés ér valamit?

Akksiról is lekapcsolt.
Csak töltőről bírja, de akkor 1.57ghz max.
Vigyem vissza gariba?

[ Szerkesztve ]

havri

(#68067) Tikakukac válasza havri1 (#68066) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van gari akkor vissza és cső. Felesleges is hibafeltárni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68068) MurdR válasza havri1 (#68066) üzenetére


MurdR
veterán

Amúgy a táp milyen? nem lehet hogy alultáplált a gépezet és azért nem engedi a procit 1,57 fölé? hány wattos a tápod?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#68069) havri1 válasza MurdR (#68068) üzenetére


havri1
félisten

20V 3.25A van ráírva, de baromi forró..(lenovo, de hogy a sajátja e, nem tudom)
Most tesztelgettem kicsit:
Akksival bootolva, simán megy 2.5ghzig, melegszik is egyből, amjd pár perc után lekapcsol.
Akksi nélkül táppal nem melegszik, és nem is kapcsol le, de csak 1.57ghz
Akksi + táp melegszik, és lekapcsol.

Gari logikus lenne igen, csak macerás. Posta, cseréltem benne ssd-t, amire ugyan azt mondták nem gond, de mégis matrica feltépéssel járt.
Van a sarkán egy sérülés, de így vettem, bár ezt bizonyítani nem tudom (keretből hiányzik egy darab).
Rajta van 2500ftos magyar matrica a billeken..

Ezeket tuti buknám.
Ezért próbálom, hátha rájövök mi okozza.

havri

(#68070) Tim82 válasza rgeorge (#68059) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha 3,5" vinyó kell, akkor NAS.

T400-hoz lenne amúgy Advanced Dock, abban lehet (még a régi, PATA alapú Ultrabay Slim HDD kerettel) 2,5" vinyót tenni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68071) xcds válasza havri1 (#68069) üzenetére


xcds
őstag

Nézd meg a hőfokokat vmilyen programmal teszt közben.

(#68072) MurdR válasza havri1 (#68069) üzenetére


MurdR
veterán

akkor egy másik tápot kérj kölcsön valakitől, nincs jobb ötletem. :(

xcds azt már nézte (egy másik topicban linkelte is, minden ok vele)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#68073) havri1 válasza MurdR (#68072) üzenetére


havri1
félisten

De ha táp lenne szar, akksirol még mehetne a teszt nem?

Kedden beszaladok az üzletbe a notival, megkerem nézzenek rá.. 😢

havri

(#68074) Tikakukac válasza havri1 (#68069) üzenetére


Tikakukac
titán

90-es táp?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68076) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

néhány kérdés T410s-hez

ha lecsukom a fedelét, nem ad ki jelet VGA-n. így elég sz@r filmet nézni, hogy közben folyamatosan világít a kijelző. ha lecsukom, elfeketedik a TV. film megy tovább, de nincs kép. varrassak rá egy zsákot:? vagy van gyári Lenovo...? :D

az normális, hogy Full HD film közben időnkét szaggatni kezd?

hiába teszem sleep-be (Fn+F4), ha így teszem be a táskámba, pár óra múlva tűzforrón veszem elő és az akksi is le van merülve. tulajdonképp sleep-ben sem bír ki többet, mint használat közben. ez így gyári...? :F

amúgy win7pro van rajta, a beállítás pedig: fedél lecsukásra ne csináljon semmit.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#68077) donjohnson válasza Tikakukac (#68074) üzenetére


donjohnson
addikt

20V*3,25A=65 W
ezek szerint nem az van neki.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#68078) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

smartzz forumtarstol mar vett valaki sikerrel TP gepet?

(#68079) donjohnson válasza Wolfskin (#68076) üzenetére


donjohnson
addikt

próbáld a Windows billentyű + P gombbal a 'csak kivetítőt' választani.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#68080) Tikakukac válasza donjohnson (#68077) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszönöm a segítséget, aranyos vagy :B Mivel ez nekem is ment már fejben is, sőt, az áramerősségből is első blikkre, így mertem javasolni, hogy egy 90-es táppal talán megoldódna a probléma.
Jogos mondjuk, kifejthettem volna bővebben is, hogy a kicsi táp, rohadt meleg-->nagyobb táp, talán jobb.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68081) havri1 válasza Tikakukac (#68080) üzenetére


havri1
félisten

De ha a táp kevés, akkor akksiról miért kapcsol ki? Vagy akksi+táp, így is kikapcsol terhelés alatt.

Lehet az akkumulátoris rossz, meg a ttáp is kicsi?

Kedden vagy szerdán bemegyek, hátha fény derül az igazságra.

havri

(#68082) donjohnson válasza havri1 (#68081) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, pont ez a helyzet.

Tikakukac: bocs, azt hittem, hogy nem vetted észre, mert utána kérdeztél rá. :DDD

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#68083) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Van értelme a P8600-at lecserrélni T9400-ra?
Sokat hoz az a +3mb cache?
Lesz észrevehető különbség?
Üdv!

(#68084) FoxiestFox válasza tothjozsi96 (#68083) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lesz, de nyilván nem egy generációnyi különbség, szóval nem fog i5-ökkel versenyezni a cucc.

(#68085) tothjozsi96 válasza FoxiestFox (#68084) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi, akkor marad az SSD projekt inkább.

(#68086) ivana válasza Wolfskin (#68076) üzenetére


ivana
Ármester

az normális, hogy Full HD film közben időnkét szaggatni kezd?
Nem, vinnie kellene, valószínűleg beszáradt a paszta és throttlingol, újra kell pasztázni. (Illetve lehet koszos a hűtő) Esetleg ha streameled a net is lehet, illetve valami nagyon combost nem biztos, hogy bír.

hiába teszem sleep-be (Fn+F4), ha így teszem be a táskámba, pár óra múlva tűzforrón veszem elő és az akksi is le van merülve. tulajdonképp sleep-ben sem bír ki többet, mint használat közben. ez így gyári...? :F
Ha forró akkor nem megy be sleepbe, hanem működik tovább, nem csoda ha lemerül (ilyenkor általában zárol), nézd meg fenn van-e minden driver. Az én T420-amon világít a hold a hátlapon sleepben, ha van hold t410-en akkor világítania kellene.

(#68087) Jarod1


Jarod1
addikt

üdv! e531 alatt hogy tudom kikapcsolni a touchpadot? írás közben néha hozzáérek és a kurzor átugrik máshova..előre is kösz!

(#68088) Tim82 válasza Jarod1 (#68087) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vagy ez.

Mondjuk lehet, hogy nem lesz ilyen nálad, másnál ez volt a helyzet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68089) voyager4.4 válasza csubuka (#68078) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Itt HA-n még nem, de a hirdetései és a telephelyén látottak alapján Tőle vásároltunk, üzleti Hp-t, pörög már nálunk 2. éve.

no fate but what we make

(#68090) csubuka válasza voyager4.4 (#68089) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm válaszod! Kissé olcsó árai vannak nem? De eszerint nem kell félni tőle... *Kb ő a létező legolcsóbb itthon... Már csak azt nem tudom, hogy egyet-kettőt ad-e el... nem csak nagytételben.

[ Szerkesztve ]

(#68091) voyager4.4 válasza csubuka (#68090) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ha egy eladóról beszélünk, (majd mindjárt írok privátban, hogy hogyan tudod beazonosítani) akkor mindenképpen ajánlom, hogy mindenképpen személyesen vásárolj tőle. Egyébkén nem bántuk meg a vásárlást.

no fate but what we make

(#68092) voyager4.4 válasza voyager4.4 (#68091) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Lejárt a szerkesztés...
Az egyik "mindenképpen" nem kell oda, azért ennyire nem akartam nyomatékosítani. :DDD

no fate but what we make

(#68093) FoxiestFox válasza Rolly (#67200) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam fordítva, olyan érzés volt, mintha meggyógyítottam volna :D

(#68094) csubuka válasza voyager4.4 (#68092) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, mindjárt megy válasz!

(#68095) Rolly válasza FoxiestFox (#68093) üzenetére


Rolly
veterán

most a t431s úgy alhallgatott, hogy meglepő mikor néha bekapcsol a proci ventije :)

(#68096) vass17


vass17
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy használt X200S-t, amire elvileg fél év gari van. A kérdés az, hogy a kamera zajos lesz és lila a mozgatástól, egyértelműen a szalagkábel hibája. Ahogy olvastam itt a fórumon ez egy szériahiba az X200-akban, szinte mindenkinél megjelenik. Alapvetően nem zavarna ez, mert amúgy nagyon jó állapotú a gép, de szerintetek érdemes lenne visszavinni szalagkábel cserére, megelőzve ezzel a Thinklight és a képernyő ugyanilyen hibáját, amik elvileg ugyanezen a kötegen futnak, vagy a szétszedetéssel csak többet ártanék?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#68097) csubuka válasza vass17 (#68096) üzenetére


csubuka
addikt

Alfánál volt a gépem komolyabb szalagkábel hibával és csak cserélni tudják a gépet, a kábelből nincs megbízható forrás sokak szerint manapság.

(#68098) havri1 válasza csubuka (#68097) üzenetére


havri1
félisten

Alfa = laptopsystem?
Én is ott vettem a t400-at,ami hibádzik.

[ Szerkesztve ]

havri

(#68099) Tikakukac válasza vass17 (#68096) üzenetére


Tikakukac
titán

Gépcsere esélyes, szalagkábele égen földön nincs senkinek sajna.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68100) donjohnson válasza havri1 (#68098) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, ő az.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.