Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69851) azbest válasza Chaser (#69850) üzenetére


azbest
félisten

Tegnapi hír, hogy elvileg megvan a javítás is [link]

(#69852) Gondwana válasza azbest (#69851) üzenetére


Gondwana
addikt

(Azér' nemár', hogy egy SSD úgy kell, hogy használható maradjon, hogy SDRAM-ként frissítgeti a tartalmát órajelenként! Majdnem eladtam az egyik X18M-et, de szerencsére időben meggondoltam magam.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#69853) Ideg válasza azbest (#69851) üzenetére


Ideg
aktív tag

Igen én is olvastam, hogy javították új FW-vel a hibát, azért is venném ezt az SSD-t bele. Tehát akkor ennek a cseréje nem nagy varázslat. Köszi! A 8Gb jónak tűnik, bár azt már nem úsznám meg valami olcsón nem?:)

@americanidiot

Köszi akkor erre figyelek majd.

Még egy kérdés. Optibay keretnél szerintetek az ebayes megoldás mennyire megbízható? Eléggé szabvány az egész cucc nem? Csak mert nem annyira sürgős ezért simán kivárnám az 1 max 2 hónapot mire megjön Kínából féláron a magyarhoz képest.

(#69854) Tikakukac válasza Gondwana (#69852) üzenetére


Tikakukac
titán

Kingston meg sumákban mondjuk NAND-okat cserélt sokkal lassabbakra ez ahhoz képest reggeli :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69855) sutszi válasza Gondwana (#69852) üzenetére


sutszi
veterán

Ez pontosan mi is?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#69856) solaris7 válasza Ideg (#69853) üzenetére


solaris7
tag

Ő a te embered Optibay keret és nem is kell sokat sem várni rá ;)

(#69857) solaris7


solaris7
tag

Max annyi köze van a topikhoz hogy T500-on :B
Chrome vagy Expoler
Opera frissűlt 25-re

És bármilyen oldalon ahol van ilyen lenyitási lehetőség,érdekes :((
Esetleg aki használ operát nem tapasztalt ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#69858) csubuka válasza solaris7 (#69857) üzenetére


csubuka
addikt

Nekem Chrome alatt ugyanez, hogyhogy Chromeon neked nincs ilyen? *És csak integrált VGA-val...

[ Szerkesztve ]

(#69859) solaris7 válasza csubuka (#69858) üzenetére


solaris7
tag

Akkor így még érdekesebb :) ma néztem meg a Chrome-t nem szoktam használni de telepítve van,Operán tegnap óta olyan. Inteles vga-át használom én is.

(#69860) Peet91 válasza Chaser (#69850) üzenetére


Peet91
aktív tag

Nem gebaszos, már kint van a firmware update. Ma volt róla cikk.

Lassan olvasok... :)

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#69861) solaris7 válasza Peet91 (#69860) üzenetére


solaris7
tag

Le kell tölteni? nekem nem ajánlotta fel Samsung Magican hogy van új firmware.

(#69862) Scooter válasza solaris7 (#69857) üzenetére


Scooter
tag

T400 Intellel

Opera - Dev channel 26.0.1646.0
Opera

[ Szerkesztve ]

(#69863) csubuka válasza Scooter (#69862) üzenetére


csubuka
addikt

Lehet csak egybeesés és valamilyen windows frissítés lesz a ludas...

(#69864) solaris7 válasza Scooter (#69862) üzenetére


solaris7
tag

Ugyanaz a hiba de azért köszi,mi lehet a gond :N

(#69865) csubuka válasza csubuka (#69863) üzenetére


csubuka
addikt

*T500 W8.1 alatt, legfrissebb Chrome-al nem csinálja ugyanezt... Intellel persze.

(#69866) solaris7 válasza csubuka (#69865) üzenetére


solaris7
tag

Most Linuxról vagyok,itt nincs problémája az operának igaz ez csak 12.16 verzió

(#69867) Scooter válasza solaris7 (#69866) üzenetére


Scooter
tag

Ja igen, a fontos rész kimaradt. Nem használok windowst :D

(#69868) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Valaki próbálkozott innen már billentyű matricát ragasztani? Milyet érdemes venni, és honnan? Meddig tart? Van ahol felrakják neked olcsón? (ha én kezdeném el valszeg tök csálé lenne az egész, azt meg nem akarom).

(#69869) csubuka válasza solaris7 (#69866) üzenetére


csubuka
addikt

Tesóm W8.1es T500án is megjelent a glitch chrome frissítés után :N Meg kell szokni, ennyi asszem így egyelőre. SWITCHABLE GRAPH-os gépekben okoz a switch driver gondot talán...

(#69868) Sotyks94: 3M 2000-2500ft körül van, anyagában színezett elvileg jó, nálam van egy szett itthon a kopottasabb gépekre majd az megy, de a gyári billentyűket nyírom egyelőre.

(#69867) Scooter: Ez sokmindent megmagyaráz :D Persze lehet csak integrált karid van és azokat nem érinti, de ez csak tapogatózás a sötétben...

[ Szerkesztve ]

(#69870) lacus83 válasza Chaser (#69850) üzenetére


lacus83
senior tag

Kizárt :DDD
De azért beparáztattál. :P

Az enyémen is az elméletileg nem rég kijött EXT0BB6Q FW van,de én nem is használok Magiciant így nem tudom hogy frissült és manuálisan sem frissítettem.De ha ez a frissítés nem rég jött akkor az én SSDm lehet a Marsról jött a Transformerek előtt mert több mint fél éves. ;]

X Akta? :U

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

(#69871) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Sziasztok. Van egy Edge E530-am, és azt vettem észre, hogy baromira melegszik. Aida megy állandóan, és a CPU 80 fok körül van (1.mag most épp 88, 2.mag 81 fok, CPU 30 [ez mondjuk nem tudom milyen hőm.]). Volt hogy felment 90 fölé is. És a CPU GT Core is 90 körül ketyeg. Az ok, hogy melegszik, ez normális, de úgy gondolom, a hűtő valahogy nem dolgozik jól. Néha pörög csak fel, és rövid ideig megy. Ilyen hőmérsékletek mellett szerintem folyton pörögnie kéne. A gépen Win7 64bit van, mSata SSD+HDD, 4Gb RAM, frissítések, Power Manager is fent van (azzal mondjuk nem szoktam foglalkozni). BIOS is legfrissebb. Van valakinek tippje, ötlete?

(#69872) bitpork válasza Gabesz87 (#69871) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak várd meg dying-star-t, majd ő megmondja a tutit. ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69873) Sotyks94 válasza Sotyks94 (#69868) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Erről a típusról valami tapasztalat? Ez nem sima matrica, hanem elvileg valami műanyag réteg ami az egész billre rámegy.
Esetleg nem tudja valaki hogy X201-es melyik bill típusba tartozik?

edit:
Vagy ez az a 3M amiről Csubuka kolléga írt?

[ Szerkesztve ]

(#69874) Tikakukac válasza Gabesz87 (#69871) üzenetére


Tikakukac
titán

Feladatkezelő. Ha nincs direktben valami ami szanaszét rángatja a vidkarit meg a procit akkor ott hűtéshiba lesz, venti vagy vezérlés vagy ég tudja.

Sotyks94: Aprón is többen árulják, alfánál is van ilyen, én is adtam már el ezzel gépet vagy tucatot. Jó cucc, felrakni 10 perc, zsír.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69875) csubuka válasza Gabesz87 (#69871) üzenetére


csubuka
addikt

A tpfc ezt is viheti, ha szerencséd van, ott manuálisan beállíthatsz venti fokozatokat stb... de ez T, X, R széria topic... azokat viszi gond nélkül, de erről a gépről nincs infónk azt hiszem. De persze ez olyan erőszaktevés a hibás rendszeren lenne kb, éjjel nappal maxon járatni kényszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#69876) Poo válasza Gabesz87 (#69871) üzenetére


Poo
aktív tag

Azért mert egy rakás f0s az edge, de tegyél vagy bízz meg hozzáértőt ha te nem és tegyél egy próbát hogy kitakarítod belülről.

Sotyks94:Szerintem is jó minőségű az a matrica.

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#69877) Tikakukac válasza csubuka (#69875) üzenetére


Tikakukac
titán

E531-et tuti viszi a tpfc, szoftveres oldalon Thinkpadoktól mindent megevett az fix amit odadobtam elé.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69878) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

A matricáról meggyőztetek, már csak arról nem hogy én akarom felrakni :D Mennyire lehet elrontani? Elég vacak a finom motoros mozgáskoordinációm, nem vagyok az az agysebész típus. Érdemes így is belevágni, vagy keressek esetleg valakit aki jobb ezekben. Esetleg van olyan bolt ahol ezt felrakják "hivatalos" emberkék? Nyilván olyanra gondolok ahol flawless a munka, mert picit ferdén, picit lelógva én is fel tudom pakolni, de úgy semmiképp nem akarom használni.

(#69879) Tim82 válasza csubuka (#69875) üzenetére


Tim82
nagyúr

de ez T, X, R széria topic

Legjobb tudomásom szerint nincsen külön Edge-topik.

Sotyks94: én két billentyűzetre raktam fel eddig (X301, X200/X201), természetesen az utóbbit elcs*sztem, de nem vészesen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69880) Poo válasza Sotyks94 (#69878) üzenetére


Poo
aktív tag

Én elég sokra felraktam már(15-20db) bár nem törekedtem a tökéletességre sosem de nem is lett gáz a felrakott matrica,nekem a szemöldök csipesz vált be a felrakáshoz legjobban.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#69881) FoxiestFox válasza bitpork (#69872) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azért se! :P

(#69882) Chaser válasza bitpork (#69872) üzenetére


Chaser
titán

Maga meg prájvetra' nem tud válaszolni? :P

lacus83 Azt mondják belassul. Nem tudom mikor kell neki, enyém eszerint még nem tudja hogy be kell lassulnia:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69883) csubuka válasza Tim82 (#69879) üzenetére


csubuka
addikt

Valóban, de szerintem itt kevesek érintettek Edge-el, én pl csupán onnan vagyok érintett, hogy egy barátom akármilyen Edge-én fut a tpfc, de fogalmam nincs milyen és milyen verziót futtat, így nem tudok érdemben mit hozzáadni, ezt már neki kell kitalálnia.

(#69884) Tim82 válasza csubuka (#69883) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja, csak arra utaltam, hogy a többséggel ellentétben szerintem hülyeség lenézni/kinézni az Edge-tulajokat innen. Persze, érdemi tapasztalat híján én sem tudok nekik segíteni, nem mostanában lesz Edge a kezeim között...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69885) bitpork válasza Chaser (#69882) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ment PM, bár lehet hogy én voltam aki nagy elvárásokkal viseltetett :))

(#69884) Tim82: Ez nem lenézés szvsz. A tény hogy nincs releváns tapasztalat a topic címéből könnyen kitalálható. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69886) csubuka válasza Tim82 (#69884) üzenetére


csubuka
addikt

Az mondjuk igaz.Bedobják ide is, oda is a kérdést, valami csak kisül belőle majd... lehet jobb lenne kreálniuk egy "saját" topikot, elvégre egyre több ilyen gép gazda lesz a piacon szerintem. Azért "mégis csak" :) Thinkpad elvet vallva, plusz megfizethető újonnan is.

[ Szerkesztve ]

(#69887) FoxiestFox válasza csubuka (#69886) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vagy kéne egy "Oldshool Thinkpad-tulajok baráti köre" - topik, ahová visszahúzódhatunk a consumeresedő jelenlegi TP és vérconsumer Edge-eket illető kérdésektől.
És akkor még G szériát meg sem említettem, amivel szintén ide szoktak találni mostanában :DDD

(#69888) barnam_


barnam_
nagyúr

Újratelepítettem a T400-on a Win8.1-et, azóta megszűnt létezni a Bluetooth.
Találkoztatok már ilyennel?

Eszközkezelőben meg sem jelenik, próbáltam telepíteni a drivert is, de nem megy fel. Eddig automatikusan megtalálta.

BIOS-ban engedélyezve van a Bluetooth.

Találkoztatok már ilyennel?

(#69889) Tikakukac válasza barnam_ (#69888) üzenetére


Tikakukac
titán

A 8.1 tud dolgokat sajnos. Na majd a 10, uramteremtőm mit kapnak majd a kollegák ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69890) barnam_ válasza Tikakukac (#69889) üzenetére


barnam_
nagyúr

Na oké, de ezzel nem leszek előrébb...
Két dolog merült fel bennem:

- BIOS reset
- nem lehet hogy a BT antenna elmozdult, kicsúszott, vagy valami?

(#69891) azbest válasza barnam_ (#69890) üzenetére


azbest
félisten

fizikai kapcsoló a gépen? Ha ki van kapcsolva, akkor nekem az eszközkezelőből is eltűnik (T61).
Az fn+f5 gombos kapcsolgató ablakban kikapcsolva is eltűnik az eszközkezelőből. Fel van telepítve a util hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#69892) Tikakukac válasza barnam_ (#69890) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor kérdéssel a kérdésre:

-BIOS reset mitől változtat azon, hogy az oprendszer fos? Vagy úgy általában mit változtatna. Mert köze az oprendszerek ámokfutásaihoz leginkább nulla.
-BT antenna kicsúszása és az újrarakás időpontja egyezésénél mekkora odds lenne az előbbire és utóbbira egy fogadáson? Mellesleg nem sok kicsúszott wifit és bt-t láttam eddig, szerintem 1-2-t és azt is szerelés miatt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69893) csubuka válasza barnam_ (#69890) üzenetére


csubuka
addikt

Ne aggódj tesómén se megy a bluetooth... nem hardverhiba, ne aggódj :) Nem adja a W8.1 ennyi. Nem ki-be kapcsolós, bios okosítós mese. Aki a W8.1ért rajong, az úgyis elnézi ezt neki. Minden más megy amúgy pöpecül...

(#69894) barnam_ válasza azbest (#69891) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az Fn + F5 nálam a gépházban lévő beállításokat hozza be, ott nincs BT.
A Hotkey features integration fel van telepítve.

(#69895) azbest válasza barnam_ (#69894) üzenetére


azbest
félisten

valahol el kell indítanod, ha be akarod kapcsolni...
a linkeden alul:

Additional Information

The command line control for 'Wireless switching hot key (Fn+F5)' feature.
It is available to control the wireless radio using the following command;
C:\Program Files\Lenovo\HOTKEY\TpFnF5.exe [PARAMETER]
The following parameters are defined;
/WLON, /WLOFF Turn on/off internal 802.11.
/BTON, /BTOFF Turn on/off internal Bluetooth.
/WANON, /WANOFF Turn on/off internal WAN.
/UWBON, /UWBOFF Turn on/off internal UWB.
/ALLON, /ALLOFF Turn on/off any radio at once.

ha csak natúr elindítod, akkor bejön az aminek a gombnyomásra kellene
C:\Program Files\Lenovo\HOTKEY\TpFnF5.exe

[ Szerkesztve ]

(#69896) Csádám


Csádám
tag

Sziasztok!

Nemsokára eladósorba kerül a gépem, szeretnék kérni rá egy beárazást, hogy reálisan mennyi pénzt kérjek érte.

Thinkpad W520, garancia 2014.okt.3.-án lejárt.
- Core i7-2720QM
- 8GB ram
- OCZ Agility 3 128GB SSD (100%), 500GB vinyó az optikai meghajtó helyén
- karc-és foltmentes kijelző
- 9 cellás akku (75Wh, gyárilag 94Wh)
- magyar billentyűzet, szinte kopásmentes (külső billentyűzetet és egeret használok)
- szép külső, néhány kisebb karc a fedlapon

Köszi!

(#69897) Tim82 válasza Csádám (#69896) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe az idevágó topikot.

dying_star: for the record, volt ilyen. Persze ez neked, mind új TP-snek ( ;] ) újdonság. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69898) sutszi válasza Csádám (#69896) üzenetére


sutszi
veterán

A felbontás még kellene...de látatlanban FHD-ra tippelek...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#69899) fungi


fungi
aktív tag

Sziasztok, barátom x200-án bootoláskor ez a hibaüzenet, "error 0210 stuck key 49"
amit egy beragadó billentyű okoz.
Ez eddig oké, ahhoz van-e ötlet hogy ez melyik bill. lehet?
Nem találok erre infót sehol, van esetleg valakinek tippje hogy hol lehet ennek utánanézni?

[ Szerkesztve ]

(#69900) Chaser válasza fungi (#69899) üzenetére


Chaser
titán

Nyomogasd végig a gombokat, egyszerűbb sztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.