Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68351) Rolly válasza soldi3r (#68350) üzenetére


Rolly
veterán

pedig ha jól tudom még thinkpad billje is volt

(#68352) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Vissza a régi témára. 2504 dokkolón már működik a mikrofon portom, de a hang kimenet nem. Ez is egy hang drájver újratelepítéssel a dokkolón.
A dokkolónak nem kellene az eszközkezelőben megjelennie?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68353) Francia91 válasza bitpork (#68352) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem sincs a dokk eszközkezelőben, sztem nem is kell megjelennie

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#68354) pinnacle válasza Peet91 (#68346) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Korábban írtam, hogy pont a 850 G1-re gondoltam, de ott olvastam először a PWM problémáról. Én a HP8570p-t akartam, jövő héten lesz majd, de az nehéz.

soldi3r a MacBook, hogy csinálja a könnyű, vékony, jó minőséget egyszerre? Ezt csak ennyi pénzből lehet megoldani, vagy ott is vannak melegedési problémák?

[ Szerkesztve ]

(#68355) scarbantia válasza soldi3r (#68350) üzenetére


scarbantia
aktív tag

(#68356) Peet91 válasza pinnacle (#68354) üzenetére


Peet91
aktív tag

Efelett elsiklottam, de a lényeg az, hogy szerintem nagyjából ennyi a felhozatal. A macbook meg jó meg szép használtan is, de ott a gari felejtős. Egyébként nem a hardver drága, hanem a dizájnerek, a marketingesek, meg az új apple főhadiszállás. Nem akarlak győzködni, de 14"-on jóval nagyobb jenne a mozgástered, ott tényleg a latitude e7440 a király. Esetleg VAIO vonalon nincs valami értelmes akkora méretben? sajnos nem nagyon vágom a sony-kat.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#68357) pinnacle válasza Peet91 (#68356) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Most csak új E7440 van. Majd elviszem jövő héten a boltba, talán mégsem olyan nehéz a HP8570p vagy néz egy 14"-t, abból tényleg jó áron vannak gépek. Pont most jött ki egy diákoknak ajánlott összeállítás, érdekes módon az Acer-t ajánlják főleg.

[ Szerkesztve ]

(#68358) Tikakukac válasza pinnacle (#68357) üzenetére


Tikakukac
titán

Mivel ők tesznek rá, hogy mi van vásárlás után nincs gond. Jellemzően ha kibontod a gépeket fórumokon kicsit árnyaltabb a kép, kérdezz meg egy 2 hónapos javítás utáni ügyfelet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68359) soldi3r válasza pinnacle (#68354) üzenetére


soldi3r
veterán

Biztosan nem ugyan az a hutese, mint pl az en Precisionomnak. Egyebkent meg szep, de a minosegi, de a plazazason kivul masra nem igen valo.

(#68355) scarbantia, Hasonlot csinalni lehet.

(#68356) Peet91, A Sony nem szunt meg meg?

E30 (oo=[][]=oo)

(#68360) Peet91 válasza soldi3r (#68359) üzenetére


Peet91
aktív tag

A SONY eladta a VAIO-t egy japán konzorciumnak, akik innentől csak belső piacra gyártanak. Tavalyi szériákból gondoltam, hogy lehet megfelelőt találni. esetleg...

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#68361) FoxiestFox válasza Peet91 (#68360) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam volt egy Vaio szubnoti portalanításon nemrégiben, a benne található hűtés a lolwut kategórába sorolható, nem is értem, miért nem csináltam róla képet :D
Ha a többi is ilyen, akkor inkább ne..

(#68362) pinnacle válasza Tikakukac (#68358) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Benéztem a topicjukba, elég is volt.

(#68363) barnam_


barnam_
nagyúr

T400-t használok Win8.1-el 2504-es dokkolóval.

Egy DVI-HDMI adapterrel raktam ki a képet TV-re (LG 32LK450). A probléma az, hogy a képet és a hangot nem tudom egyszerre átvinni. Ha a laptop LCD-t használom, megy a hang a tv-n, de ha a tv-re teszem ki a képet, elhalkul. Gondolom a HDMI-ről várná az audio jelet, de a TV leírásában is az van, hogy a képet DVI/HDMI alakítón keresztül a HDMI-re, a hangot pedig jack kábellel kössem rá.

Van ötletetek?

köszi

(#68364) Aethelstone válasza barnam_ (#68363) üzenetére


Aethelstone
addikt

A DVI elvileg nem ad ki hangot. Tehát hiába alakítódik át a HDMI-re, már nincs hang. Ergó a jack kábeles megoldás helytálló.

Az AMD kártyái tudtak olyat, hogy DVI-re kiadták a hangot is, ehhez egy spec. DVI-HDMI átalakító+driver kellett. Milyen GPU van a T400-ban?

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#68365) Tim82 válasza Aethelstone (#68364) üzenetére


Tim82
nagyúr

A dokkolókon lévő DVI kimenetek meg gyakorlatilag sem adnak ki hangot, szóval azzal nem érdemes megpróbálni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68366) xcds


xcds
őstag

Na, ma jött pár frissítés win7-re és azóta nincs OSD. :((

(#68367) guppy válasza xcds (#68366) üzenetére


guppy
őstag

Tegnap telepítettem újra a T500-am szintén ez a problémám :( , h lehet megoldani ?

(#68368) Francia91 válasza guppy (#68367) üzenetére


Francia91
veterán

OSD letakarít, régebbit fel. Ennyi

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#68369) xcds válasza Francia91 (#68368) üzenetére


xcds
őstag

Nekem eddig jó volt. Most jött pár net framework frissítés meg miegymás és újraindítás után nincs osd. Rendszer-visszaállítás megoldotta, de most meg vagy kikapcsolom a frissítést, vagy állandóan zaklat..

[ Szerkesztve ]

(#68370) ivana válasza pinnacle (#68333) üzenetére


ivana
Ármester

Az E540-et nem vettem észre, láttam már ilyet, fater céges laptopja ilyen. Az idea padeknél jobb, nem annyira rossz gép, tényleg van benne valami a tp-ből, matt ház és kijelző. A bill szigetes de elég kellemes, de azért nem olyan mint T420-on. A touchpad egész jó, szokni kell, de jobb szerintem mint a régi tp touchpad (a trackpoint gombjait viszont elcseszték). A ház stabil, de ez se igazi T széria kategória. De ezek a gépek nem vékonyak, és nem könnyűek, egy E540 biztos nehezebb mint egy igazi tp. Értelme ennek a vékony baromságnak nem sok van, kisebb aksi, rosszabb hűtés, elhanyagolható súly veszteség.

(#68371) pinnacle válasza ivana (#68370) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Végre egy felhasználói hozzászólás. M5400-ről még egy hozzászólást sem találtam, lehet, hogy a végén nyitok egy topicot neki. :D

(#68372) guppy válasza Francia91 (#68368) üzenetére


guppy
őstag

Olyat hol találok ?, lenovo honlapján lévővel u az az eredmény.

(#68373) xcds


xcds
őstag

Van itt, aki telepítette win7 64bit-re a legújabb frissítéseket T500-ra? Megy-é az OSD vagy nem?

(#68374) Francia91 válasza guppy (#68372) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem le vannak mentve ezek :D
A Lenovo oldalat mar reg latogattam

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#68375) Tim82 válasza guppy (#68372) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pl. a Lenovo honlapján az adott oldalon, ahonnan letöltenéd a drivert, legördítesz az oldal aljára és ott vannak a korábbi driververziók.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68376) ivana válasza pinnacle (#68371) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem kezelő szervekben az E540 jobb szerintem ugyan az a billentyűzet van benne mint az új T szériákban. Illetve a zsnérjai is egész jók.

(#68377) FoxiestFox válasza xcds (#68373) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam megy minden rendesen. Elhanyagolható a különbség, úgyhogy én is válaszolok.

(#68378) Chaser válasza xcds (#68373) üzenetére


Chaser
titán

Legújabbal nálam egy régi gépen sincs OSD T510-ig bezárólag, annál újabbnál nem tudom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68379) xcds


xcds
őstag

Köszi! Akkor linkelnétek egy olyat, amivel működik? :B :D

Egyébként a hotkey lenne az osd? Mert csak azt találtam...

Abban van, látom már..

[ Szerkesztve ]

(#68380) barnam_ válasza Aethelstone (#68364) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az enyémben Intel 4500MHD van. Amúgy HD3470 is lehetne benne, de ez nem olyan modell.
Na ez az, hogy DVI HDMI adapterrel és jack kábellel próbálkoztam, de nem megy. Olyan, mintha a TV a HDMI-n keresztül várná a hangot, függetlenül attól, hogy van-e bedugva jack kábel.

(#68381) pinnacle válasza ivana (#68376) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#68382) guppy válasza xcds (#68379) üzenetére


guppy
őstag

3.87-el nekem működni látszik :) [link]

Köszönöm a segítséget mindenkinek :R

(#68383) xcds válasza guppy (#68382) üzenetére


xcds
őstag

Köszi, nekem is ez lett végül. :) Már csak azt nem tudom, hogy települt a tudtom nélkül a legújabb...

(#68384) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Egy T430-am van, azt tűnt fel, hogy bármelyik USB portban tudom kicsit oldalra mozgatni a csatlakozókat, és ilyenkor újra is csatlakozik az eszköz. Ez normális? Az a furcsa, hogy nem egy van megsérülve, hanem mind ilyen, és minden USB-végű kábelemmel ez van.

(#68385) havri1 válasza barnam_ (#68339) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

Sikerült így, viszont a lényeg, azaz a belépést nem lehet vele elvégezni, így már nem is érdekes.
Modem a következő project.
Modem driver fent, viszont a vodás szoftver (nem ami a gyári modemen van, hanem a legfrissebb a voda oldalán) nem ismeri fel a gépben találhatót.
Olvastam, hogy ezekben csak 3g előkészítés van, viszont ebben sztem benne is van, mert látom a foglalatot, és az eszközkezelőben is ott van.

Jó lenne vagy ezt megoldani, vagy a régi vodás modemet (pontosabban annak a kezelőszoftverét) felrakni, mert akkor tudnám azt a netet is használni.

Kompatibilitásban próbáltam, és csak telepít..telepít..telepít..nem történik semmi.

Lehet összességében win7 lesz ebből, bár a ebesség a w8 okossáok miatt jobban szeretném ezt a rendszert használni.

havri

(#68386) Francia91 válasza havri1 (#68385) üzenetére


Francia91
veterán

Kitargyaltuk mar itt a topikban rengetegszer, hogy nem zokkenomentes a Windows 8/8.1 hasznalata a T500/400 es azelotti TP-ken, egyszeruen nincs meg hozza a kello szoftveres tamogatottsag (sot, semmilyen W8 tamogatas nincs hozza)
T500-asom eseteben is 1 honap kinlodas utan visszatertem Windows 7-re, azota sincs semmilyen gondom. Ez kb olyan kategoria, amikor az asztali AMD Athlon XP 3200+ -os konfigomra tettem Windows 7-et, aztan kiderult, hogy se chipset, se LAN driver nincs az alaplap ala, csak WinXP-ig tamogatott. Sok kinlodassal, mokolassal el lehet erni vmit, de szamomra nem er meg ennyit. Ezek a gepek kiesnek a W8 tamogatas alol, hiaba birja a hardver, ha nincs hozza illeszto... Fel kell dolgozni, hogy ezeket maximum Windows 7-tel tudod ZÖKKENŐMENTESEN hasznalni.

A Windows 8-rol meg annyit, hogy azert tunik gyorsabbnak, mer bootolas utan a hatterben kezd el dolgozni eleg sokat, amit a Win7 boot kozben vegzett el. Egy Win7-es rendszer SSD-vel szerintem eleg gyors

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#68387) Sanya válasza Francia91 (#68386) üzenetére


Sanya
nagyúr

főleg, hogy a t500/400 és azelőtti gépekben általában windows 8.1 inkompatibilis wifi kártya van.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#68388) Francia91 válasza Sanya (#68387) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a T60p Atheros AR5008 kartyajat siman kezelte, sebessege is megvolt, a T500-as Intel 5100-javal sem volt gondja, ott is jo volt a sebesseg, meg felismerte rendesen, sot, kesobb Win Update szedett le hozza frissebb drivert W8 ala. Itt mas hardverekkel van gond, WWAN kartya pl tipikus, Switchable Graphic beuzemelese sem mindig egyszeru, meg a toltesszabalyzas sem mukodik ugy, ahogy kene.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#68389) sutszi válasza Francia91 (#68388) üzenetére


sutszi
veterán

Na épp kérdezni akartam, hogy pontosan milyen problémák vannak T500 vs Win8.1 párossal. T500-ra akartam váltani...de még csak álmodozom róla. Szóval ezek a driver problémák nem valami jó kezdet lenne. A WWAN mondjuk pont nem érdekel. A többi viszont annál inkább.

1. Switchable Graphic most akkor megy, nem megy? Mi gond vele?
2. Töltésszabályozás? Hogy mettől meddig töltse? Ezzel mi a helyzet?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#68390) havri1 válasza Francia91 (#68388) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, meggyőztetek.
A töltésszabályozásról tudnál pár sort írni, hogy ez mi is tulajdonképpen?

havri

(#68391) barnam_ válasza havri1 (#68385) üzenetére


barnam_
nagyúr

Keresd ki a WWAN kártya típusát (aida64-el), és megpróbálok drivert keresni hozzá neked. Ha a driver fenn van, és működik, lehet csatlakozni az internethez. A win8-ban van alapból beépített betárcsázós megoldás, nem kell kezelőszoftver.

(#68386) Francia91: nekem T400-on nincs olyan ami ne működne (eltekintve az ujjlenyomatos bejelentkezéstől) Win8.1 alatt. Hozzáteszem eltudom képzelni, hogy egyes spéci, régi hardverek nem működnek az új rendszer alatt.

(#68392) FoxiestFox válasza havri1 (#68390) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Be tudod állítani a töltési paramétereket. Hány % töltöttségnél hagyja abba a töltés, és hány % alatt kezdje el.
Jól jön, ha kímélni akarod az akkut, és nem állandóan rátöltögetni.

(#68393) Francia91 válasza sutszi (#68389) üzenetére


Francia91
veterán

1. Switchable Graphic megy, a Windows 7-es verzioval, kompatibilitasi modban, es Rendszergazdai jogokkal telepitve, nekem sikerult igy, mukodott is
2. Power Manager szinten zenesz, Windows 7-es verzio (Mert Win8-ra nincs ezekhez a gepekhez, de nezz szet, hatha azota lett), kompatibilitasi mod, es rendszergazdai jogokkal telepitsd. Nekem nem szabalyozta a toltest, hiaba allitottam be, a Switchable Graphic tokeletesen mukodott. Elmeletileg ami eztan jott ki PM (szinten W7 verzio), abban mar mukodott a toltesszabalyzas W8 alatt, de akkor mar nekem vissza volt telepitve a Win7

A Switchable Graphic-ra voltak panaszok, hogy nem mindenkinel tokeletes, de nekem, es audi100td-nek ment hibatlanul az elobb emlitett modszerrel telepitve. Ez kb egy evvel ezelott volt, erdemes megnezni, hogy azota valtozott-e valami. En nem fogok Win8-at tenni a T500-asomra mar, mert sok olyan programcsomagpm van, ami 8-ason sehogy sem akar mukodni (Citroen szervizprogram, SolidEdge, AutoDesk 3DS)
De azota eltelt egy ev, aki kiserletezni akar, annak egy probat meger.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#68394) csubuka válasza Francia91 (#68393) üzenetére


csubuka
addikt

Hogyan lehet a legfrissebb Catalystot belemókolni a switchable driverbe (az végülis egy módosított cucc, aminek az intel részének maradnia kell...)? Utólag kell frissíteni vagy kicsomagolni és beilleszteni fájlokat még a telepítés előtt?

(#68395) Aethelstone válasza Francia91 (#68393) üzenetére


Aethelstone
addikt

Úh, de jó, hogy Nvidiám van.....vagy mégsem? Optimus driver fent van, de nem igazán látom, hogy mikor megy az Nvidia és mikor az IGP...:D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#68396) Tim82 válasza Aethelstone (#68395) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg csak a legutolsó szériás T410-eknél van Optimus.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68397) Aethelstone válasza Tim82 (#68396) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nos, az Optimus driver simán felmegy és látszólag működik. Lehet, hogy nem is működik?

Ráadásul az NVS3100M-re azt hazudja az Nvidia, hogy full Optimus támogatott. Vagy ez nem csak a kártyától függ?

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#68398) Tikakukac válasza Aethelstone (#68397) üzenetére


Tikakukac
titán

De nem ám. Rakat HP-ban csak a diszkrét megy, integrált nem. Ugyanez vonatkozik konzumerben is sok gépre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68399) Aethelstone válasza Tikakukac (#68398) üzenetére


Aethelstone
addikt

És a T410 ilyen szempontból hogyan értelmezhető? Illetve honnan lehetne megtudni, hogy most Optimus támogatott a vas vagy sem?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#68400) sutszi válasza Francia91 (#68393) üzenetére


sutszi
veterán

Kösz a részletes leírást... :R

Az a baj, hogy előtte nem fogom tudni ezeket tesztelni próbálgatni... A 20-as széria lenne akkor már jó, csak az meg több pénz... Mennyit érdemes kiadni egy FHD-s Nvidia-s T520 ami szép állapotú?
RAM, meg HDD nincs figyelembe véve.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.