Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69651) Sotyks94 válasza Tim82 (#69649) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Nincs.

(#69650) metal01

system update már megvan, nem sok sikerrel.
A letiltást hol gondoltad? Mert se eszközkezelőben, se a hálózati térképen nincs letiltva. (biosban sem). Máshol meg nem tudom hol kéne még megnézni.

Én amúgy a driverre gyanakodok, megpróbálom újrarakni, esetleg más forrásból. (bár elvileg a hivatalos honlapról szedtem le a legújabb, 17.12-est.).

(#69652) metal01 válasza Sotyks94 (#69651) üzenetére


metal01
őstag

FN+F5-öt megnyomod -> 802.11 Wireless Radio. Ha ON, akkor nincs letiltva szoftveresen. Próbálj meg egy live Linux-ot, pl. Ubuntu-t. Ha ott megy a wifi, akkor valóban Windows-os szoftveres a gebasz. Ha ott sem, akkor lehet még gondolkodni.

(#69653) Tim82 válasza Sotyks94 (#69651) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor hülye kérdés: biztos, hogy Intel 6200AGN vagy 6300AGN van az X201-edben és nem esetleg ez a Realtek-alapú kártya, amivel szintén szereltek X201-et?

Mert akkor inkább ez lesz a neked kellő driver.

Amúgy pont ezért szoktuk ajánlani a System Update-t a manuális drivertelepítgetés alatt, Win 7 alatt ráadásul még jól is működik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69654) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Köszönöm a segítséget :R
Végül is egy harmadik driver reinstall megoldotta a problémát (első 2 alkalommal manuálisan próbáltam, harmadik alkalommal meg azt hogy autómatikusan keressen a c:\-n valamit és pakolja fel, az valamiért már ment neki, úgy hogy a c:\-re én semmit nem raktam, csak azt a driver telepítőt amit előtte én felraktam 2x is manuálisan.)
Pedig mindent szabályosan csináltam az installálás alatt, így nem értem teljesen a problémát, de örülök hogy megoldódott :)

(#69655) metal01 válasza Sotyks94 (#69654) üzenetére


metal01
őstag

Ezért szoktuk sokan a friss Windows telepítés után rögtön a System Update-et lefuttani. Az ilyen kellemetlenségektől kímél meg. Leszed minden drivert ami kell, fel is teszi, és nem kell manuálisan bajlódni vele :) A lényeg, hogy megoldódott :)

(#69661) Tim82 válasza Calogero (#69656) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szia!

Akkor neked is ezt tudjuk ajánlani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69663) Tim82


Tim82
nagyúr

Valaki tudja esetleg, hogy hogyan lehet beállítani X201 esetén az ujjlenyomatolvasós bekapcsolást? (Ha csak Windows alatt lehetséges valamelyik Lenovo-s alkalmazással, akkor nem pálya, CentOS 7 van a gépen.)

Amúgy nagyon poén, hogy Linux alatt mióta beállítottam az ujjlenyomatolvasós bejelentkezést, a terminál is ujjlehúzást kér root jelszó helyett. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69664) FoxiestFox válasza Tim82 (#69663) üzenetére


FoxiestFox
félisten

CentOS? Az olyan, mint az OlcsÓs? :D

(#69665) Tim82 válasza FoxiestFox (#69664) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

Elég szörnyű poén volt amúgy. :DDD

Amúgy éppenséggel némi szenvedéssel (ami inkább a gyakorlatlanságom miatt volt) mindent be tudtam lőni rajta eddig. Van normális energiamenedzsment és ventivezérlés, OSD, működő ujjlenyomatolvasó, az üzemidő pedig konkrétan jobb egy kicsivel, mint az RMClock-kal alulfeszelt P8600-as X200-on volt Windows 7 alatt (ugyanazzal a 6 cellás LG akkuval használom). Kb. annyi negatívum van az X200->X201 cserében, hogy gyakrabban megy a venti (amúgy halkan csinálja, szóval nem zavaró).

Kb. Evernote és OneDrive hiányzik, amiből egyikre sem várható Linuxos kliens, amúgy minden számomra fontos dolog megvan.

Igaz, küzdősebb volt beállítani, mint egy Ubuntu-vonalról való disztrót lett volna, de cserébe rohadt gyors és atomstabil. Játszani meg nem nagyon játszom rajta, csak pár Steam-es indie játék kerül majd rá, amik Linux-kompatibilisek (pl. Shadowrun), meg egy két Wine alatt jól futó régiség.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69666) scream válasza Tim82 (#69665) üzenetére


scream
veterán

Touchpad-ot mivel sikerült letiltani, hogy csak a TrackPoint menjen? Nekem sehogy sem akar összejönni. :(

(#69667) Tim82 válasza scream (#69666) üzenetére


Tim82
nagyúr

CentOS alatt?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69668) scream válasza Tim82 (#69667) üzenetére


scream
veterán

Linux alatt, gondolom CentOS is linux alapú.

(#69669) Tim82 válasza scream (#69668) üzenetére


Tim82
nagyúr

Beállítások -> Hardver -> Egér és érintőtábla -> Érintőtábla Ki-Be...

Nálam ennyi mindössze.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69670) Scooter válasza scream (#69666) üzenetére


Scooter
tag

T400-on Fn+f8 simán megy(linux Mint alatt).

(#69671) scream válasza Scooter (#69670) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm, sajnos nekem Kali alatt nem megy. :(

(#69672) Tim82 válasza Scooter (#69670) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem mintha használnám ezt a kombót (sőt, eddig egészen kényelmes az X201 touchpad-je), de az Fn + F8 nálam is működik.

ivana: ilyesmire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69673) ivana válasza Scooter (#69670) üzenetére


ivana
Ármester

T420-on KDE-s openSUSE 13.1-n még notification is van. :))

(#69674) Scooter válasza ivana (#69673) üzenetére


Scooter
tag

Nálam is van, mint ahogy fentebb Tim mutatja is. :)

(#69675) ivana válasza Tim82 (#69672) üzenetére


ivana
Ármester

Igen. Csak KDE a szokásos értesítési felületen jelenik meg, de ugyan az a kettő egyébként.

(#69676) scream válasza Tim82 (#69672) üzenetére


scream
veterán

Frissítettem és láss csodát már nálam is megy az Fn+F8, köszönöm :R

(#69677) csubuka


csubuka
addikt

Az AHCI driver para, hogy leválasztom a caddys vinyót és még mindig pörög? Úgy azért nem húznám ki a fiókjából...

(#69678) ivana válasza csubuka (#69677) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem nincs hotswap támogatás a TP-kben, szóval inkább kapcsold ki rendesen a gépet.

(#69679) csubuka válasza ivana (#69678) üzenetére


csubuka
addikt

Hoppá, a másik gépen amikor ténylegesen leállt a pörgése a (másik) vinyónak, azért kiszedtem simán... még működik, bár lehet nem tettem jót vele... de berakni menet közben is lehet caddyt nem, csak a kivétel számít helytelen eljárásnak?

[ Szerkesztve ]

(#69680) ivana válasza csubuka (#69679) üzenetére


ivana
Ármester

Rákeresve elvileg szokott működni. Biosban AHCI-n van a sata?

(#69681) FoxiestFox válasza ivana (#69678) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lol?

(#69682) csubuka válasza ivana (#69680) üzenetére


csubuka
addikt

Igen, persze W8.1x64-es másik TP-on simán leáll a vinyó pörgése. Szimplán az iRST driver megmakantotta a vinyó leállítást leválasztáskor...

(#69681) dying_star: Valóban szerintem mennie kéne ennek a funkciójának és a caddy menet közbeni cserére van kitalálva valamelyest... csak itt W7-el nem megy. De nem lehet gyári Win AHCI-vel nyomni mert akkor kékhalálsorozat van...

[ Szerkesztve ]

(#69683) FoxiestFox válasza csubuka (#69682) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pontosan, a hotswap a lényeg a TP Ultrabay kapcsán.
Akár menet közben is cserélhetsz vinyót akkura, optikára, stb
Fizikailag amúgy nem kell leállnia a lemeznek. Ha kiírja hogy eltávolíthatod, akkor már lecsatolta, csak kiveszed, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#69684) csubuka válasza FoxiestFox (#69683) üzenetére


csubuka
addikt

Végül szívesen beáldozom a működő ssd-ért és TRIM funkcióért a hotswap elvesztését... elég a driverezésből részemről. Végre kilábalt a gép a BSOD sorozatból is, tök jó...

(#69685) havri1 válasza ivana (#69678) üzenetére


havri1
félisten

Működik, rendszeresen használom.

havri

(#69686) scream


scream
veterán

Sikerült ráejtenem a telefonomat a billzetemre, az I betűmnek az alja ment tönkre, hol tudnék ILYET kapni? :F

(#69687) FoxiestFox válasza csubuka (#69684) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De mondom, hogyha leválasztod, mindegy, pörög-e...

(#69688) csubuka válasza FoxiestFox (#69687) üzenetére


csubuka
addikt

Csak az a gond, hogy eddig nem pörgött, de más gépben (T500) sem pörög egyik vinyó sem leválasztás után... csak olyan hihetetlennek tűnik, hogy pörög és le van választva mégis... eddig két vinyóval csinálja, amikkel eddig nem csinálta ezt... de ha nem gond, akkor elfogadom azt is :)

(#69689) donjohnson


donjohnson
addikt

T430 tulajokat kérdezném, akiknek volt T420-a is, hogy a két gép hűtése egyformán hangos? vagy melyiknek jobb?
mert szeretném lecserélni az újabbra, de sokan ellene vagytok a 30-as szériának.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#69690) btudos válasza donjohnson (#69689) üzenetére


btudos
veterán

A 30-as szerianal nem a hutessel vannak gondok, TPFC-vel szepen kontrollalhato, IGP-vel majdnem neman hasznalhato.

A billentyuzet, a recsego haz es a sok helyen igenytelen osszeszereles mar zavarobb, bar meg mindig sokkal jobb a T430, mint az utod.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69691) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok!

Végre T60 tulaj lettem, tudom tudom nem mai darab, de 3db T60- ból "férceltem" össze és 3gb rammal és ssd-vel nem is rossz, de amitől ledöbbentem az az IPS kijelző, hát az valami fenomális. Jó biztos ezerszer ki lett már itt tárgyalva, de le kellett írjam.. :). És külön köszönet Tim82-nek mert mégiscsak kellett az a bizonyos kábel. :R

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#69692) donjohnson válasza btudos (#69690) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, azokat olvastam, de akkor a hűtése okés.
köszi az infót.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#69693) Tim82 válasza Butcher82 (#69691) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szívesen. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69694) Tim82


Tim82
nagyúr

Hogyan tegyünk fel csak WinPhlash-sel flashelhető verzióban létező whitelist-mentes BIOS-t olyan Thinkpad-re, amelyiken nincsen Windows telepítve?

Hiren's Boot CD Mini XP-je alól, a WinPhlash és a BIOS természetesen olyan fájlrendszerű meghajtón/partíción legyen, amit a Mini XP kezelni tud (NTFS, FAT32). Esetemben egy pendrive-ról ment a Hiren's, másik, FAT32-s pendrive-on volt a felflashelendő BIOS és a WinPhlash.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69695) Dhampir válasza csubuka (#69645) üzenetére


Dhampir
félisten

Semmi update probléma nem jelentkezett 8.1 Pro alatt.

(#69696) csubuka válasza Dhampir (#69695) üzenetére


csubuka
addikt

Ez augusztusban volt... amikor négy update bekavart rengeteg embernél volt update visszahívás bla-bla... most már elhárult. Tesómnál is tökéletes a W8.1 Pro, pár hetes. W7 amin van ez a glitch, függetlenül attól, hogy nem augusztusi telepítés. Ezt csupán az ügyben írtam, hogy nem minden update fejleszt... így a kis glitch simán lehet valami win vagy akármilyen chrome update hozománya is.

(#69697) Dhampir válasza csubuka (#69696) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, tudom, hogy akkor volt, de nálam és még rengeteg felhasználónál nem jelentkezett semmilyen probléma.

(#69698) csubuka válasza Dhampir (#69697) üzenetére


csubuka
addikt

Ejj, pedig engem mindenki ijesztgetett ezzel... mondjuk nem grafikai glitchben nyilvánult volna meg, így felesleges kavart írtam, bocsi...

Pont akkor nem telepítettem gépet... egy frissítés lecserélésével oldották meg a problémát, ahogy nézem, plusz egyedül az új rubelszimbólumos frissítés maradt meg a problémásak közül.

Ez a chrome-os probléma viszont enm tudom mihez köthető igazán. De úgyse lehet rajta reálisan segíteni. Nincsenek újabb VGA driverek, mint amik a Lenovo honlapon vannak, max az ATI-sat lehet frissíteni. Neked sikerült W8.1-en, nekem kinyírta tesóm gépét egy picit, a switch graf megszűnt működni...

(#69699) vass17


vass17
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hol kaphatnék az X200S-embe, megbízható, új 9 cellás akksit normális áron? Kicsit megjártam legutóbb a külföldi rendeléssel, sok pénzembe került, hogy visszaküldjem a hibás akksit, ezért inkább nem szeretnék megint külföldről, ebayről rendelni, hanem olyan helyről, ahova visszavihetem, ha bármi gond van..

Előre is köszönöm a segítséget :)

(#69700) Tikakukac válasza vass17 (#69699) üzenetére


Tikakukac
titán

Csoda kell neked akkor, mondom ezt úgy, hogy kitapostam az utat.

Ha hajlandó vagy nem "normális" (normális=irreálisan alacsony) árat kifizetni akkor hoznék én is, megvan a csatorna a tuti gyárihoz, csak ugye az nem 10k sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.