Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69701) atomanti19 válasza Tikakukac (#69700) üzenetére


atomanti19
aktív tag

T500-ba valóhoz nincs csatornád? Kerül amibe kerül, kell egy jó akku.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#69702) vass17 válasza Tikakukac (#69700) üzenetére


vass17
tag

Mennyi lenne a gyári?

(#69703) Tikakukac válasza atomanti19 (#69701) üzenetére


Tikakukac
titán

Passz, T-be nem nagyon másztam bele, a T60-hoz van minden, ezen kívül csak X van a környékemen amit babrálok. A többi átutazó vendég.

vass17: Reckírmentesen 17k, szerencsére a jó forint betett.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69704) macikos válasza xcds (#69625) üzenetére


macikos
addikt

Ez nem T440s specifikus probléma. Úgy tűnik a legtöbb Thinkpad-et érinti, amelyiken van TrackPoint, tehát szinte az összeset. Csak azért írtam ide, mert hiába olvastam utána ennek a problémának külföldi oldalakon, mindenhol csak a driver uninstallálását, BIOS update-et említenek. Én próbáltam őket, de egyik sem segített.

Itt senki nem találkozott hasonló problémával?

(#69705) Chaser válasza atomanti19 (#69701) üzenetére


Chaser
titán

Nekem van csatornám:)

szerk: igazából van:) ment pm

x200-ba kellene venti, nem baj ha tegnapra, szóval itteni megoldás érdekel. Ugy. nem, csak gyári, lehet bontásból is, akár komplett hűtővel. Bár az passz, x200 tabletbe kell, venti megegyezik, hűtőt nem néztem.

bay akkuval én is copóágon vagyok, valami holland postával küldte a tag, de lassan 4 hete invalid a track, jövő héten visszaadja a zsetont de akkum attól nem lesz...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69706) atomanti19 válasza Chaser (#69705) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Igazából 6-9 cellás pana érdekelne.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#69707) Tikakukac válasza Chaser (#69705) üzenetére


Tikakukac
titán

Legutóbbi emlékeim szerint tabletekbe is s venti kellett. És vastagságra s meg sima sem egyezik így fejből de ha felmentem megnézem majd. Simához mindenem van s-hez kb. semmi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69708) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv mindenkinek. Laptopot szeretnék venni és az lenne a kérdésem hogy a T500 és R500 körött mi a különbség? Ahogy én láttam az R500 nak kisebb a felbontása. Ezen kívül van lényegi különbség a két noti között? Előre is köszönöm.

(#69709) FoxiestFox válasza macikos (#69704) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mármint az újak közül?

(#69710) Chaser válasza Tikakukac (#69707) üzenetére


Chaser
titán

Ne riogass:D meglesed azt megköszönném :R

lajtika R500 vastagabb, én nem venném. T500-ak is elég emberi áron vannak, nem ritkán LG-P 1680-asok is. Elviekben nincs rollcage R-eknél fedlapban, de R500-nál van. Tehát érdemi különbség a tömeg/vastagság. Ha jól rémlik van abbaól is 1680-as, de lehet ebben tévedek. De a lényeg..T500 LG-P 1680-as panellel.

szerk: Lehet kérdeztem már és leet válasz is jött csak nem láttam. Úgy hallottam új szériás TP-k, pl T440, T540 nem kezelik az ugy. ultrabay optibayt, csak a gyárit. Ez igaz?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69711) Tim82 válasza Chaser (#69705) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van sima X200 ventim, az FRU: 44C9549, ez alapján talán le tudod követni, hogy jó lesz-e. Amúgy is most akarom épp feltenni darabokban az X200-at, csak még mindig nem volt módomban tesztelni az alaplapot, hogy megjavult-e a(z újraforrasztott) sim slot.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69712) Tikakukac válasza Chaser (#69710) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre emlékszem. Ugyanaz a procicsalád ugyanaz a hűtő, anno így jegyeztem meg. Meglátom majd, pár óra és kiderül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69713) lajtika válasza Chaser (#69710) üzenetére


lajtika
aktív tag

Köszönöm a választ. "nem ritkán LG-P 1680" Azt honnan lehet tudni, hogy milyen panel van a T500 ban?

(#69714) Chaser válasza Tikakukac (#69712) üzenetére


Chaser
titán

Meglesem majd bayen, bár ott a legtöbb ír mindent.

lajtika Megkérded az eladótól. Aida64-ben pl meg lehet nézni. Samsungból is van szép, de abból nem mind. Típusra meg ugyanazok, tehát ott hiába kérded az eladót ha nincs viszonyítási alapja.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69715) lajtika válasza Chaser (#69714) üzenetére


lajtika
aktív tag

Rendben. Még egyszer köszönöm.

(#69716) xcds válasza macikos (#69704) üzenetére


xcds
őstag

Hát T500-on pl semmi baja. Attól még, hogy trackpoint ez is az is, nem hinném, hogy ugyanolyan driver kell mindkettőre. System update-al meg kell nézni, hogy talál-e rá másik drivert. Elképzelhető az is, hogy a legújabbal vmit elkeféltek és egy régebbit kell feltenni. T500-nál pl a hotkey driverrel voltunk így, nem ment az osd. A lenovo oldalán fent vannak a régebbi driverek is, próbálgatni kell, melyikkel a jó. Ha szerencséd van, ez megoldja és nem hardver probléma.

(#69717) FoxiestFox válasza xcds (#69716) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Új gépekre gondolt szerintem, a régebbiek kapcsán nem emlékszem akár csak egy ilyen panaszra sem.

(#69718) Tikakukac válasza Chaser (#69714) üzenetére


Tikakukac
titán

Nos én megnéztem élőben, és nem ugyanaz :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69719) Veron válasza btudos (#69633) üzenetére


Veron
őstag

ok kösz, szóval semmilyen TP specifikus beállítás nem ludas.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#69720) rrobi


rrobi
aktív tag

Sziasztok, mi a különbség a sárga és a piros matricás T500 között? Elvileg a processzorral kapcsolatos... :F

(#69721) csubuka válasza rrobi (#69720) üzenetére


csubuka
addikt

A sárgás a gyártás végiekre került, a pirosas az elején volt nem? *Simán megkockáztatom, hogy ugyanaz a proci, csak az Intel dizájn változtatott a matricán...

(#69722) Chaser válasza Tikakukac (#69718) üzenetére


Chaser
titán

:R FRU-t tudsz mondani?

rrobi Semmi. Asszem 2009.07-től sárga hologramosak. 2010-ből mind az 100%.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69723) bitpork válasza Chaser (#69722) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Van magyar billentyűd wéöccázhon?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69724) Tim82 válasza Chaser (#69722) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kíváncsiságból: ezt láttad, ha már ajánlottam?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69725) Chaser válasza Tim82 (#69724) üzenetére


Chaser
titán

Pont az fru-t nem :B , kicsit sokfelé kell most figyelnem.

szerk: és azért nem mert x200, nekem x200t kell, az x200t fru-ja nincs meg

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69726) rrobi


rrobi
aktív tag

Köszönöm! :R

(#69727) csubuka válasza FoxiestFox (#69683) üzenetére


csubuka
addikt

Azert annyit hozzatennek, hogy a masik.gepen a levalasztast kovetoen kialszik az ultrabay led. Itt nem ez tortenik. Szerintem ez nem biztonsagoa leallitas. Valami gyikja van.

(#69728) Tikakukac válasza Chaser (#69722) üzenetére


Tikakukac
titán

Remek a kérdés, megnéztem és ezen biza deka FRU nincs, az a biztos, hogy nem a sima gépekhez való a venti, mert ez kisebb és máshol vannak a rögzítési pontok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69729) FoxiestFox válasza csubuka (#69727) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Érdekes. Majd megnézem az enyémet is, csak most játszom róla.

(#69730) havri1 válasza csubuka (#69727) üzenetére


havri1
félisten

T400-on is kialszik a led, és le is áll a HDD, ha leválasztom az ikonnal.

havri

(#69731) csubuka válasza havri1 (#69730) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi!

(#69729) dying_star: Szintén köszi!

A baj ott van, hogy a családban levő többi ThinkPaden is kialszanak. Viszont elvileg 11.7-es iRST driverről nem szabad visszaváltani 11.5 előttire mert valami nagy átalakítás volt akkor és eléggé beüthet :N Az intel honlapján tán ezért sincsen 10.x-es iRST driver, csak nagyon régi Matrix Storage (TRIM nincs alatta vagy 11.5 fölötti...

Gyári WIndows SATA AHCI driver BSOD halommal lát el az Intel 520 miatt.

Nem a RAM volt a hunyó, hanem végig az AHCI driver, mint rájöttem. Úgy tűnik...
KTL-es Kingston széria tökéletes a gépbe, (pedig 4GB+1GB kiosztásban használom a ramot most :) ) egyedül a "value" KTR széria amivel gond van...

[ Szerkesztve ]

(#69732) Chaser válasza Tikakukac (#69728) üzenetére


Chaser
titán

Zseeeer:) :R biztos gyári van benne, nem ugy.? feltételezem nem újan került hozzád. Lenovo manualokban ránézek, hátha. Van eladó aki úgy árulja x200s x200 tablet, valszeg ők a nyerők. Vagy csak eladom alkatrésznek:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69733) Tikakukac válasza Chaser (#69732) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez gyári volt, az fix, összekeresem a hozzá való rezet is, hátha abból többet megtudok.

Aki s és tabletként áruéja valszeg az a nyerő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69734) Chaser válasza Tikakukac (#69733) üzenetére


Chaser
titán

Hagyd :R megy alkatrésznek, problem solved:) alaplapja is akkor ua. mint x200s-nek?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69735) Tikakukac válasza Chaser (#69734) üzenetére


Tikakukac
titán

Részben igen. Ugye egy rakat dolog extra és másképp van, de a nagy része stimmel. A kérdés inkább az, hogy az apró bigyók milikre stimmelnek-e. Mert tabletben a BT is lent van, akksi miatt tepsisebb az egész és a többi... ilyet még én sem építettem át, relatív kevés tabletet kellett elbontanom hál' Isten és azt is vitték el azonnal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69736) Chaser válasza Tikakukac (#69735) üzenetére


Chaser
titán

Akkor marad az is x200t lapnak:)

szerk: új akku van hozzá, bezzeg az enyém nem akar jönni az x200-ba, mostanában kicsi csajnaiakkal' csak a baj van nálam

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69737) Tikakukac válasza Chaser (#69736) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, én is ezért fosok rendelgetni, mert ha megjön az király, de ha nem akkor csak nyomor a négyzeten.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69738) Chaser válasza Tikakukac (#69737) üzenetére


Chaser
titán

Pénz vissza az nem gond, csak akkum attól nem lesz. Valami holland postával küldte, most elvileg az jó akkukhoz. De a track nem él mióta feladta, lassan egy hónapja. Mondtam ezen a héten vagy pénz vagy akku, vagy turnforebay':D pénz vissza jön, nála meg landol egy negatív ajándékba, eddig bevált. Piston2-ből faket küldtek, ott is segített ;] legalább össze tudom hasonlítani majd a gyárival.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69739) Tikakukac válasza Chaser (#69738) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó, pénz vissza nekem is kijárt ez nem gond, sőt, többet is adtak vissza kicsivel. Csak akksi ezekből nincs, ez a legdühítőbb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69740) Vegha


Vegha
senior tag

Felraktam a T61-re a Middleton BIOS-t. A BIOS verzió jól néz ki, egyezik. Ezen felül hogyan tudnék még meggyőződni róla, hogy valóban működik-e pl. a SATA2 ?

(#69741) Tim82 válasza Vegha (#69740) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak úgy, ha beletolsz egy biztosan SATA 2/3 HDD-t vagy SSD-t és sebességet mérsz valamivel. Ha minden igaz, SATA I esetén még egy SSD sem nagyon szárnyal túl 140 MB/s körüli értékeket szekvenciális olvasást nézve, legalábbis nekem ilyesmi rémlik.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69742) Chaser válasza Vegha (#69740) üzenetére


Chaser
titán

Biztos működik. De próba ssd-vel aztán kész.

Tikakukac Volt egy másik eladó megrendelem onnan, hátha...:) ennek meg írok ma tolja vissza a pénzt. Szerencsére nem létkérdés. Kinnről nem rendelek semmit ha létkérdés. Telót is inkább itthonról vettem, most az a jó esetben pár ezer minusz nem ér annyit hogy hetek múlva semmi ne kapjak vagy sz@rt...mint a poston2 is, meg a bordó üveg tok ami ciklámen-pink:D de ezeket itthon nem árulták...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69743) dabgergo


dabgergo
őstag

T530-ba van jelenleg jobban ajánlott vagy jobb ár/érték arányú SSD mint ez a 256-os A-Data 33k-ért: [link]

Még egy kérdés:

van esetleg vmi alapos cikk ahhoz h hogyan rakjuk be az SSD-t a HDD helyére, a HDD-t meg az optikai meghajtó helyére?
Főleg nem is a szerelési dolgokra vagyok kíváncsi hanem olyasmire h hol és mit kell beállítani hogy az SSD-ről bootoljon, mi egyebet kell átállítani stb.

[ Szerkesztve ]

(#69744) Chaser válasza dabgergo (#69743) üzenetére


Chaser
titán

Bármilyet vehetsz bele ami belefér. Nem kell állítani semmit, ha boot sorrendet akkor BIOS-ban..ehhez nem kell leírás:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69745) dabgergo válasza Chaser (#69744) üzenetére


dabgergo
őstag

Oké, de akkor az jó ha kiírom a recovery-t és rárakom az SSD-ra majd megcserélem az SSD-t és a HDD-t, a HDD-t formatálom és újratakom a W7-et az SSD-ről?

Ill. azt is vhogy be kéne állítani h pl. a videók helye a HDD-n legyen.

(#69746) havri1 válasza dabgergo (#69745) üzenetére


havri1
félisten

Túlbonyolítod.
Vedd ki a HDD-t, azzal most ne foglalkozz.
SSD-t beteszed a HDD helyére, majd feltelepítesz egy wint. Azt hogy honnan mit, tökmindegy.
Ha kész a win, beleteheted a HDD-t. Érdemes így, mert ha benne a HDD amikor telepítesz, és később kiveszed a HDD-t, képes borulni a boot sorrend, és csak egy villogó kurzor fogad. (Ilyenkor BIOS, boot sorrend rendberakás).

havri

(#69747) Tim82 válasza havri1 (#69746) üzenetére


Tim82
nagyúr

A HDD-n van neki recovery partíción a gyári, a géphez való, jogtiszta oprendszer, nem bonyolítja azt túl. De egyébként ha kiírja onnan lemezre, arról tud telepíteni + elvileg a telepítő újra létrehozza a recovery partíciót az SSD-n.

Én csak azt nem értem, miért akarja az SSD-ről a HDD-re is telepíteni a Win-t. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69748) Tikakukac válasza Chaser (#69742) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen nekem is büdös a kint rendelgetés, de ha nincs akkor nincs sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69749) havri1 válasza Tim82 (#69747) üzenetére


havri1
félisten

Értem én, először a telepítőt hozza létre, aztán mehet:)
Nem jó, ha össze vissz apakolgatja a kész rendszert, mert ugye vannak ilyen komplett tükrözéses megoldások, én sose voltam híve ezeknek.
Ha már SSD csere van, menjen szűz telepítés, azzal nem lesz gondja.
AHCI legyen bekapcsolva a trimm miatt a BIOS-ban.

havri

(#69750) Tim82 válasza havri1 (#69749) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs különösebben gond a klónozásos megoldással sem, Macrium Reflect Free nagyom szépen megcsinálja (legalábbis Win 7 esetében), még az SSD-hez ajánlott alignálást is magától megoldja. :) 4-5 ilyen költöztetést csináltam vele házon belül HDD-ről SSD-re, teljesen problémamentesen.

Viszont magát a recovery partíciót asszem nem tudja átklónozni, azzal - az Acronis True Image-t és még egy-két kivételt leszámítva - a legtöbb klónozó/ghost alkalmazás bajban szokott lenni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.