Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) ezvvan


ezvvan
újonc

Sziasztok, t420si-hez keresek töltőt, viszont amazonon konkrétan erre a modellre nem találtam. A mostani az 20W 90W 4,5A , amivel rendben is lennénk, csak a csatlakozót nem teljesen értem, mekkora kell. Ha jól tudom, kétféle létezik, a vékony a régiekhez, a vastagabb az újabbakhoz, meg ugye ehhez is. Az egyetlen konkrétan t420si-hez való csatlakozó amit találtam elvileg 7.7 x 5.5 mm

http://www.notebook-alkatresz.hu/ibm_lenovo/thinkpad/ibm_lenovo-thinkpad-ibm_lenovo-thinkpad-t420si/autos_tolto_(adapter)-u34142.html

,viszont ennek a t420- modellekhez való adapternek 7.9 x 6.6 mm-es csatlakozója van.

http://www.amazon.co.uk/Lenovo-Thinkpad-T420-Compatible-Adapter/dp/B006SY7FLE

lemérve se lettem sokkal okosabb, kb 8 mm (7.9?) a csatlakozó átmérője, de a másik szám sehova sem stimmelt, talán az a kis szar a közepén? A lényeg, hogy ha valaki ki tudna segíteni, az nagyon jó lenne, mert konkrétan a t420si-ről kb semmit nem találtam a neten, köszi

(#69402) Tim82 válasza cadeyrn (#69400) üzenetére


Tim82
nagyúr

fájdalmas dolog az alaplapcsere, ha emiatt windowst is kell telepítened a modbioshoz

Modbios-t én tudtam Hiren's Boot CD-féle Mini XP-ről beboot-olva telepíteni (R61-nél volt egy ilyen köröm).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69403) Faterkam válasza Wyll (#69397) üzenetére


Faterkam
addikt

Alfánál nézted? Megbízható, igaz használt masinák ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#69404) Chaser válasza Wyll (#69397) üzenetére


Chaser
titán

Ha újan akarsz olyan minőségű gépet az drága lesz. Sok gép járt már nálam, ha van egy régi bevált géped ne cseréld le, csak ha tényleg kicsi az ereje. Meg fogod bánni. Az utódok kevés kivételtől eltekintve ratyik. Lehetne 300k-s gépem, akár drágább is. De ilyenek?:D Ami kijelző a gépedben van azt nem sok gép fogja hozni. Én P8600/8GB - most 4:D - SSD cuccal tolom, yooo. Gyorsabb persze az újabb, de milyen áron? És itt nem a pénzre gondolok. A marketingesek, mérnökök kezét szilánkosra kellene törni...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69405) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Miért jelez hangosan az X200,ha töltőn van a gép és épp nincs használva? 5 percenként 2x bip.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#69406) Sanya válasza ezvvan (#69401) üzenetére


Sanya
nagyúr

a t420-hoz való töltő tökéletesen passzil a t420si-hez is

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#69407) i400 válasza Chaser (#69404) üzenetére


i400
senior tag

Az a baj hogy a mérnökök azt csinálják amit a marketingesek agymenéseiből kisül... ugyanez van az autóiparban is sajnos :(((

(#69408) FoxiestFox válasza i400 (#69407) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem éppen, mert az autók ugyan egyre hülyébben néznek ki, de egyre megbízhatóbbak is, és egyre könnyebben kezelhetőbbek. Bárcsak itt is ez lenne...

[ Szerkesztve ]

(#69409) i400 válasza FoxiestFox (#69408) üzenetére


i400
senior tag

Nem erre gondoltam hanem a downsizing nevű őrületre.

(#69410) FoxiestFox válasza i400 (#69409) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Felőlem downsizingolhatnák a processzorokat, csak a többit hagyják békén.
Valaki indítson már egy kickstarter kampányt, modern vasak tervezése T6x-T/W 500-510 házakba :D

(#69411) bitpork válasza FoxiestFox (#69408) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez nagyon nem igaz így :N A könnyen kezelhetőség ok, de az új technológiák még messze nem kiforrottak, plusz itt már javítani nem lehet, csak horror pénzért és egyszerűbb cserélni a kocsit mint sok hozzá nem értő ember közül kiválasztani ki költse el a pénzed.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69412) Tim82 válasza FoxiestFox (#69410) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hm?

Review.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69413) i400 válasza FoxiestFox (#69410) üzenetére


i400
senior tag

Én a T42p-met akarom modern béllel, nem érdekel hogy ólomnehéz :D

(#69414) FoxiestFox válasza bitpork (#69411) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Megbízhetóbbak a kocsik, mint 30 éve? Igen. Erre kívántam célozni.
Totalcaron most volt nem olyan rég egy cikk, hogy miért is fasság a régenmindenjobbvót-szajkózás autók esetén, szerintem elég jól összeszedték benne :D

[ Szerkesztve ]

(#69415) FoxiestFox válasza Tim82 (#69412) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nahát, de király :)

(#69416) i400 válasza Tim82 (#69412) üzenetére


i400
senior tag

:Y kell :)

(#69417) Poo válasza Tim82 (#69412) üzenetére


Poo
aktív tag

Ez már beteges kategória :))

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#69418) bitpork válasza FoxiestFox (#69414) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A cikk ténybeli tévedéseket is tartalmaz . A totalcar már régen nem mérvadó. :N Pl egy TSI v CR dízel motor magasnyomású rendszere bármikor összehányhatja magát és ehhez semmit nem kell csinálnod csak betartani a gyár előírásait! Egy 30 éves mercinél ha nem tartod be, sincs semmi baj pláne ha cserélni kell valamit töredék árból megúsztad. De abbafejeztem az OFF-ot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69419) Chaser válasza i400 (#69407) üzenetére


Chaser
titán

Jó, én meg mondanám a marketingesnek, figyelj papa, az összes f@szomat bekaphatod ám, de ha nem elég golyók is vannak mellette, aztán kész. Inkább dolgoznék magamnak mint sz@rhoz adjam a nevem. Lehet ezért dolgozok magamnak:D szóval a mérnök kezét is szilánkosra törném szívfájdalom nélkül ha ilyenhez nevét adja amik manapság vannak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69420) FoxiestFox válasza bitpork (#69418) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem nincs kocsim, csak jót mosolyogtam néha, mikor olvastam. Nyilván nem szentírás, de sokan átesnek a ló túlsó oldalára a múltidézés kapcsán. Én valószínű valami öreg klasszikust veszek majd egyszer, de nincsenek illúzióim, tudom, hogy szívás lesz. Manapság azért műszakilag is, kényelmileg, biztonságilag is ki van nyalva az autósok hátsója.

(#69421) Chaser válasza FoxiestFox (#69420) üzenetére


Chaser
titán

Jaja, kivéve amikor egy piti elektromos hiba miatt az ótópálya' közepén leáll a gép:D :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69422) FoxiestFox válasza Chaser (#69421) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hja, hát a kényelemnek ára van :D

(#69423) Tim82 válasza Poo (#69417) üzenetére


Tim82
nagyúr

Miért?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69424) Francia91 válasza FoxiestFox (#69420) üzenetére


Francia91
veterán

Hat azert elmondanam, hogy egy VW Käfer nem hagy cserben sosem, ha ertesz a gondozasahoz, pedig tobb mint 60 eves konstrukcio... Jolvan, nem 120 lovas, nem csili vili technikas motortechnikaval rendelkezik, de az a 44 LE mindenhova elvisz megbizhatoan. Ugyanez a helyzet az MZ ETZ 250-essel, nem uj technika, de megfelelo hozzaertessel a vilagbol is kivisz (nekem is ETZ 250-esem van, innen tudom, Bogarat meg venni fogok)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#69425) FoxiestFox válasza Francia91 (#69424) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezzel nem cáfoltál semmit, amit írtam :D
Bogarat én is szívesen vennék, csak nem férnék bele rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#69426) xcds


xcds
őstag

Az X220-amban realtek wifi kártya van. Ahogy látom, csak 150 Mb/sec-on megy. T500-nál is volt ilyen gond, de ott volt vmi beállítási lehetőség, ahol át kellett állítani 20mhz-ről 40-re. Itt viszont nincs olyan. Lehet ezzel vmit kezdeni vagy ez ennyit tud?

(#69427) diobioesz1


diobioesz1
tag

Szevasztok!
Lenovo G560 karbantartását csináltam.Ventilátor ki portalanítás,gép kiporszívózása.Összerakás után,hol indul,hol nem,de ha indul először halk a ventilátor,majd át megy hangosabba.Ez nem lenne baj,de kép nincs,vagyis a monitor fekete.Valaki nem tud segíteni?
Választ köszönöm!
Üdv.

(#69428) FoxiestFox válasza diobioesz1 (#69427) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elrontottad!
Igazán szívesen.
Üdv

(#69429) diobioesz1 válasza FoxiestFox (#69428) üzenetére


diobioesz1
tag

Nem kicsit,nagyon...

(#69430) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok!

Hozzám került egy T60p 1600x1200-as panellal. Azt hittem szalagkábelhibás, de nem.Ha megnyomom a bal alsó sarkát a kijelzőnek vízszintesen csíkok jelennek meg. A panel mintha elvált volna a fémkerettől alul. Illetve ugyanitt elég jól melegszik ez a bizonyos fémkeret. Valami javítási ötlet? :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#69431) Tim82 válasza Butcher82 (#69430) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt sajnálattal olvasom, mert a korábbi hibaleírás alapján a szalagkábel volt a valószínű(bb). Mindenesetre ha gondolod, visszavehetem a szalagkábelt (mert noha az nem hibás, hasznát így nem tudtad venni).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69432) Butcher82 válasza Tim82 (#69431) üzenetére


Butcher82
senior tag

:) nem, dehogyis. Jó lesz az még. Ha nem tudok a panellal mit kezdeni megy bele egy 1400x1050-es.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#69433) Dio111 válasza FoxiestFox (#69425) üzenetére


Dio111
tag

Szeretem amikor a sok "hozzáértő" újságiró megmondja a tutit.
Csak ezzel az a baj hogy nézz meg pl karosszériáját 1 6-8 éves kocsinak és jobban rohadd mint a 20 éves, és nyugodtan meg lehet kérdezni 1-2 valóban hozzáértő autószerelőt vajon miért 1000 éves a saját autója. Na és a hibákat amiket sose tudnak megjavitani csak alkatrészek cseréjenek garmadájával tuti ez a rossz felkiáltással. Aztán pff mégse de az is rossz volt.
Persze te csak fizess :)

(#69434) Schuby válasza Butcher82 (#69430) üzenetére


Schuby
aktív tag

Nekem is volt ilyenem, igaz nem TP vel, de a lényeg ugyan az. Sajnos a kijelző hátulján lévő elektronika a hunyó. tudtommal kuka

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#69435) diobioesz1 válasza FoxiestFox (#69428) üzenetére


diobioesz1
tag

Hát Jó Barát! Nem jártam még itt csak,ma.Azt reméltem,hogy humor helyett segítséget is kapok.Hát,nem valami sokat kaptam,eltolom a szekeret tovább,hátha máshol vannak hozzáértők is,hiszen ez a hibajelenség típusfüggetlen...

(#69436) Primary92


Primary92
senior tag

A Thinkpad Yogaban használható az M2 hely általános célra? Windows tud róla bootolni?

(#69437) Butcher82 válasza Schuby (#69434) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi! Én még ilyet nem láttam. Holnap még ránézek, ha nem, akkor cserélem a panelt.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#69438) metal01 válasza diobioesz1 (#69435) üzenetére


metal01
őstag

Itt próbáld meg. Egyébként valószínű nem tetted jól vissza a hűtést a helyére és a panel kábele is lehet, hogy kimozdult. Ha nem vagy biztos magadban először keress egy útmutatót a szereléshez. Akár egy videót is.

(#69439) Butcher82 válasza diobioesz1 (#69435) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia!

Az ám a baj, hogy nagyon sok minden okozhatja. Mivel csak annyit írtál, hogy portalanítottad, hát abban valóban nem mehetett tönkre. Én szétszedném újra és megnézném minden a helyén van e, mert 90% hogy az baj, persze ha csak nem durván portalanítottál...

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#69440) bitpork válasza Butcher82 (#69439) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Plusz a G szériának nem ez a topikja :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69441) Butcher82 válasza bitpork (#69440) üzenetére


Butcher82
senior tag

Hoppá.. igaz. :B De mi Thinkpad-esek jó fejek vagyunk :))

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#69442) Biluxzsolt válasza diobioesz1 (#69435) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

G-vel itt?? :Y
X-el kértem itt a héten 2x is segítséget,de még annyit választ sem kaptam,hogy bakfitty! :((

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#69443) Tim82 válasza Biluxzsolt (#69442) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha az kell a lelkednek, legközelebb leírjuk együttérzően, hogy nem tudjuk, hogy mi a megoldás a problémádra. Vagy azt, hogy bakfitty.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69444) bitpork válasza Biluxzsolt (#69442) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tényleg nem is értem h miért nem a kormányablakhoz mész vele hiszen ott még ígérik is h mindent megoldanak az ügyfélnek...és utána lehet durcizni is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69445) FoxiestFox válasza Biluxzsolt (#69442) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ebben az esetben tényleg totálisan bakfitty.

(#69446) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Nincs itt semmi baj.
Csak mikor kerestem a gépet,rendesek,segítőkészek voltatok.
Azzal a tudattal vettem meg,mint laikus,hozzá sokat nem értő,hogy milyen jó kis társaság,ha véletlenül megakadnék,(google,youtobe se segít)na majd majd TI.
De hát ilyen az élet Babocsai néni.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#69447) Tim82 válasza Biluxzsolt (#69446) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igyekszünk azok is maradni, szóval nem a segítőkészség hiányáról van szó, de pl. nekem sosem volt gondom a mikrofonnal X200-on. (Mással - ld. szalagkábel-mizériám - igen, de az külön történet.) Nyilván csak a magam nevében mondhatom, de ha nem válaszolok egy felvetett problémára, az azért van, mert nem tudom a megoldást (nem tapasztaltam ilyet, nem találtam rá semmit).

Másrészt meg a fórumtagoknak is van élete, nem mindig vannak itt, látják azonnal azokat a kérdéseket, amelyekre akár tudnának is válaszolni.

A mikrofonos problémáddal kapcsolatban esetleg ezt nézd át tippekért.

A hangjelzéses problémáddal kapcsolatban meg valószínűleg 5 perc után aludna el az X200, nem? BIOS-ban a Config -> Beep and Alarm -> Power Control Beep "Disabled"-re állítása lesz valószínűleg a megoldás, de ez csak tipp.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69448) diobioesz1 válasza metal01 (#69438) üzenetére


diobioesz1
tag

Köszönöm! Több laptopot is tisztítottam,ezért mertem belevágni.A ventilátort vettem csak ki és csatlakozóját,ezt már meg is ismételtem,de sajnos nincs kép. A ventilátor felpörgése esetleg nem egy alaplapi hibára utal,ami most jött össze (BGA)?
Választ köszönöm!

(#69449) diobioesz1 válasza Butcher82 (#69439) üzenetére


diobioesz1
tag

Köszönöm a választ! Nem durván.Azért írtam az indítás jelenségét,hogy volt már egy notebookom amelynél ez, egy alaplapi hiba volt...

(#69450) metal01 válasza diobioesz1 (#69448) üzenetére


metal01
őstag

Próbáltad már egy külső monitorra csatlakoztatni? Ott van kép? Ha nincs akkor nagyobb lehet a gebasz. Ha ott van akkor nézd meg külső monitor nélkül és világítsd meg elemlámpával a panelt közelről. Ha látsz rajta "életjelet" akkor a háttérvilágítás szarozhat. fn+f2-vel próbáld ki-be kapcsolni. Próbálkozhatsz úgy is, hogy csak akku van a gépben és úgy kapcsolod be, illetve akku ki és csak tápról. Hirtelen ennyi jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.