Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) Tim82 válasza cadeyrn (#69600) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én értettem, vagy legalábbis ki tudtam következtetni. :)

Gondwana: legkésőbb hétvégén meglesz. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69602) csubuka válasza Tim82 (#69590) üzenetére


csubuka
addikt

Ejha, kicsit félek, mivel már egyszer sikerölt egy gépnek szerencsére csak az alját kifehéríteni... inkább dörgizem még egy picit sima sebalkohollal... annak legalább semmilyen negatív hatása sincs (mondjuk pozitív se). Nekem a palmresten van a ragacs... a csoda vista matrica miatt... valahogy meg kell különböztetni két t500ast itthon. Elsőre.

(#69603) csubuka válasza csubuka (#69589) üzenetére


csubuka
addikt

Ismét fagy, BIOS update meg volt pedig most cd-ről, tökéletesen. Minden frissítés fenn van a Windows-ban, plusz SU-s driverek is fenn vannak mind... egy 4G 1600 MHz Kingston modul van benn, megy be a gyári 1066-os 2*1g mindjárt mert nem értem a poblémát...

(#69604) rrobi válasza Francia91 (#69587) üzenetére


rrobi
aktív tag

Köszönöm, meggyőztetek! Mennyi ideje nyúzod az ATI kártyát?
Azt még eláruljátok, milyen módon lehet megtudni -bontás nélkül- a kijelző gyártóját?

(#69605) Gondwana válasza csubuka (#69603) üzenetére


Gondwana
addikt

HP OEM az Intel SSD benne? Mert ha igen, akkor tudom a megfejtést, engem is jól besz...ott két X201, két intel meg egy Samsung SSD a mintavétel (ugyanezek az SSD-k T60-ban tünetmentesek voltak).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#69606) csubuka válasza Gondwana (#69605) üzenetére


csubuka
addikt

Hú, nem gondolnám, simán boltból vettem, ez nem OEM, nem kéne, hogy az legyen... zsírúj dobozban jött. Neked mit produkáltak e példányok?

(#69607) metal01 válasza rrobi (#69604) üzenetére


metal01
őstag

Aida64-ben megjelenítés/képernyő-nél van a panel típusa. Ha a gyártó nincs ott akkor a típusszám alapján rá lehet keresni.

(#69608) azbest válasza barnam_ (#69598) üzenetére


azbest
félisten

Léteznek dvi+spdif = hdmi átalakítók, csak relative megkérik az árát a többi kínai kacathoz képest:

(#69609) Gondwana válasza csubuka (#69606) üzenetére


Gondwana
addikt

Tünet: Samsung pm810-zel random merevrefagyások, X25M-mel és X18M-akkal meg random kékhalál, főleg bootkor. Sikerült eljutnom odáig, hogy ha bármi miatt meghosszabbodig picit az NCQ sor, akkor belefagy az összes új iRST driverrel, viszont ahogy visszatértem a Win7/MS driverre, bár továbbra is van trim FSCD-féle SSDOK szerint, megszűntek a fagyások.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#69610) Peet91 válasza Gondwana (#69599) üzenetére


Peet91
aktív tag

Tikakukac mesélt róla egyszer szakmázás közben, hogy ő előszeretettel tesztelt alaplapokat dokkolóról stb, de ha jól emlékszem azt mondta, hogy nem megy billentyűzet nélkül az alaplap, mert keyboard error miatt nem megy tovább post screennél. Ha rosszul emlékszem, majd úgyis feltűnik, hogy javítson. :)

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#69611) csubuka válasza Gondwana (#69609) üzenetére


csubuka
addikt

Akkor le kell szednem a sata vezérlésért felelős utólag felrakott drivert és a windowsét kell használnom?

*generált a kékhalálok után dump fileokat. Azoknak a tartalmából lehet valamit kihámozni?

[ Szerkesztve ]

(#69612) Tikakukac válasza Peet91 (#69610) üzenetére


Tikakukac
titán

Feltűnik, mennek billzet nélkül is, nincs para. Akkor lehet para, ha csudi billzete van valakinek, mert olyan már volt, hogy BIOS-ban nem engedett lépkedni, meg ugye bejutni sem. De ez ritkaság.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69613) rrobi válasza metal01 (#69607) üzenetére


rrobi
aktív tag

Köszi! :R

(#69614) rgeorge


rgeorge
addikt

[T/W]520-asban másnak is ilyen gagyi a HDD fedél? Van egy kis pecek az alsó részén, ami elvben beakadna a ház egy résébe, na az a mai 3. kiszedésnél/visszarakásnál (1.: HDD->SSD csere 2.5 éve, 2.: memóriabővítés 2 hete, 3. takarításra átadás előtt tegnap) elhajlott, így nem ment vissza a fedél. Már befontam a szemöldökömet, mire rájöttem, hogy az pecekelhajlás miatt nem megy a helyére a fedél.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#69615) btudos válasza rgeorge (#69614) üzenetére


btudos
veterán

T430-nál konkrétan a harmadik kitekerésnél kitört a csavarlyuk a HDD fedélből, pedig nem vagyok kezdő. Nem is húztam meg tökig a csavart, nehogy feszüljön és repedjen, de mégis. Azóta se értem miért lett ilyen, de iszonyat gyenge minőség, a gép is ott nyekereg leginkább.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69616) rgeorge válasza btudos (#69615) üzenetére


rgeorge
addikt

Jó, de az 30-as, amiről eddig sem feltételeztem sok jót. A 20-asról viszont csak jókat olvastam, ezek szerint ott is romlott már a minőség, csak nem annyira triviális helyeken.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#69617) csubuka válasza Gondwana (#69609) üzenetére


csubuka
addikt

Nem lehet, hogy az augusztusi update-kavalkád miatt makkan meg a gép időnként?

(#69618) scarbantia válasza rgeorge (#69616) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A 10-es, 20-as ugyanaz, én egyértelműen érzem a minőségromlást a korábbiakhoz képest. Persze azért élhető maradt, de vigyázni kell rá.

(#69619) FoxiestFox válasza scarbantia (#69618) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azért T/W500-nál is van ilyen terület, pl ultrabay alulról nincs merevítve, kis erővel összenyomható, elég komikusan veszi ki magát, mikor nincs benne semmi, és épp ott fogod meg a gépet.
Az expresscardnál ha összeszorítod a burkolatot, csak a kis ajtócska tartja meg (egy ideig, míg az el nem törik), mert a rollcage nem jön ki a széléig... :U

(#69620) xcds válasza FoxiestFox (#69619) üzenetére


xcds
őstag

Jaja. De a rollcage is olyan vékony, hogy ha kimenne, akkor is össze lehetne nyomni...

(#69621) FoxiestFox válasza xcds (#69620) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De legalább nem az ajtócskád terhelnéd...
Én szoktam ott megemelni a gépet, csak így elég fos.
Persze, semmi sem tökéletes, csak bosszantó, hogy kis odafigyeléssel éppenséggel lehetne az.
Nekem még az akkum sem lötyög, és a 3/4 éves legolcsóbb kínai zsnár is feszes :D

(#69622) xcds válasza FoxiestFox (#69621) üzenetére


xcds
őstag

Na, a zsanér témába meg bele se kezdjünk inkább. :D

(#69623) csubuka válasza Gondwana (#69609) üzenetére


csubuka
addikt

Közben megnéztem nekem gyári (alap windows) AHCI driver van fenn ahogy nézem, én meg megpróbálom az inteles irst-vel :D

(#69624) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

T440s TrackPoint-ja random meghal Win7 alatt. Újraindítás után jó, de csak rövid ideig, utána csak a TrackPad működik.
Mi lehet a gond és mi rá a megoldás?

Továbbá a gép kékhalállal újraindul, ha torrentezek. A hálózati kártyával lehet valami gond a netio.sys-ből ítélve. Erre valami megoldás?

(#69625) xcds válasza macikos (#69624) üzenetére


xcds
őstag

Itt nem sok mindenkinek van még ilyen gép. Alfa156 a múltkor ilyen géppel kapcsolatban kérdezett, ő lehet tud vmit mondani rá. A topikot viszont nem olvassa sztem, uh írj neki egy privátot.

(#69626) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

t410-ben lévő nvidia gpu (NVIDIA NVS 3100M) is lemelegszik az alaplapról mint anno a quadro-s t61/p-ről vagy erről még nincs tapasztalat ?

(#69627) btudos válasza ADAM1337 (#69626) üzenetére


btudos
veterán

Szerintem tudnank rola, ha lenne ahhoz hasonlo gond.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69628) FoxiestFox válasza ADAM1337 (#69626) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem. Nyilván meg lehet főzni ha nagyon próbálkozol, de nem jellemző.

(#69629) Biggieboy


Biggieboy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!
Ideapad g510-es notebookom van 64bites win 8.1el és szeretném tudni hogy hogyan tudok belépni a biosba mert végigpróbálgattam mindent(del, f1, f7, stb.) de nem igazán reagál semmire. Meg az fn gombok jelentését mondja el vki légyszi néhányat tudok pl. f2 hangerő csökkentése, f3 h. növelése, fényerő f11,f12.
Két videokártya van benne Intel hd 4600 és ati mob. radeon 8750. Csinált olyat a radeon driver hogy lefagy majd helyreáll pár sec múlva, de volt olyan is hogy rányomtam a gépházra és kb 10secig csak kéken világított fekete téglalapot dobott be szét volt esve az egész, ctrl alt delre nem bírta elindítani a feladatkezelőt sem párszor. Lefagyott az egész gép world of tanks közben semmire sem reagált. A játékban minden le van véve min grafikára van is 80-100 fps. Bírnia kéne simán ennek a gépnek ezt a játékot. Ez a driver van fent:
http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows%208.1%20-%2064
Alig bírt elindulni játékfagyás után ez a nyomorult gép.Az előbb fimnézés(VLC) közben is fagyott. Ja és dobott egy ilyen üzit is ablakban, kiírta hogy ez a program nem válaszol: Windows leállítás v. mégse gombot adott. Nem tudtam hogy sírjak v. nevessek. Döglődik a gépben az ati kártya? Ki lehet vhogy kapcsolni az intel videokártyát? Nem vagyok elragadtatva ettől a Lenovotól, többet nem fogok ilyet venni.

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Ideapad G510

(#69630) Tim82 válasza Biggieboy (#69629) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szia!

Valamelyik Ideapad-topikban tedd fel a kérdésedet, ez Thinkpad-topik (más termékvonal, nem igazán ismerjük az Ideapad-eket, inkább ott tudnak segíteni).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69631) csubuka


csubuka
addikt

Volt akinek meggyűlt a baja 1600MHz-es Kingston (4GB) RAM-okkal T500-ban (vagy ugyanilyen chipkészletű gépekben, gondolom T400, ilyesmik...)? Fagyás, BSOD...

Ugyanígy esetleg van valakinek Intel 520 SSD-je T500 (vagy ICH9 SATA AHCI vezérlős gépek)-ban 400i FW-el?

[ Szerkesztve ]

(#69632) Veron válasza Veron (#69514) üzenetére


Veron
őstag

Hello!

Erre a DVD-s problémára tudtok mondani valamit?

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#69633) btudos válasza Veron (#69632) üzenetére


btudos
veterán

Ha az optikai meghajtó a gépbe rakva hibátlan, akkor a kábel lesz a gond.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69634) Francia91 válasza csubuka (#69631) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem 2x4 GB Hynix (1600 MHz-es) modul van a T500-ban, minden remek. SSD-bol meg Samsung 840, igy Intelrol nemtok nyilatkozni... De a RAM orajele nem okoz gondot, visszaveszi annyirs, amennyit a chipset tud. De azert probald meg 1-1 modullal kulon, ha ugysem jo, akkor masik RAM modul.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#69635) csubuka válasza Francia91 (#69634) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen az információt!

-Azért kérdezem csak mert olvastam, hogy ez a típusú Kingston RAM 1600MHz-en másoknak is okozott gondot Thinkpadekben (más fórumon láttam BSOD kapcsán nézegetve). Nekem is úgy néz ki szintén ludas volt részben, bár még olyan sokat nem teszteltem. Ment vissza a gyári 2*1GB, ott eltűnt látszólag a bajok egy része.

-Ezen felül felrakva SU-ból a matrix stor drivert (ezáltal a sata ahci-t is) remélhetőleg megoldódnak a bajaim. Általánosságban pedig az a kijelentés, hogy jobb windowsos AHCI driverrel nyomulni, de ezesetben téves ez. Intel 520, Sandforce vezérlővel :N

-Ezen felül integrált grafikánál a legújabb Chrome - plusz az egész gép olyan friss amennyire csak lehet - alatti böngészéskor a legördülő menüknél a csatolt képen látható furcsaság jelenik meg. Na hogy ez miért lehet, csak kíváncsiságból érdekelne, bekarikáztam az anomáliát. *ATI-nál most kiadja ugyanezt, no hektikus eléggé. Közben nem akar most switchelni a switch graf, beragadt :) Ez valami szoft bug lesz, restart.

[ Szerkesztve ]

(#69636) csubuka válasza csubuka (#69635) üzenetére


csubuka
addikt

*Most nézve valóban ilyen képi anomáliát, csak alaplapin csinál a gép, ha rendesen átváltok dedikáltra akkor nem történik ilyesmi, a Chrome újra megnyitása után. Ellenben integrálton bármit csinálok ilyen... tök fura...

(#69637) Francia91 válasza csubuka (#69635) üzenetére


Francia91
veterán

En a HP féle Intel Rapid Storage cuccot hasznalom, a Lenovo fajtaval nem ment a TRIM.

BIOS-ban kapcsold ki az Intel Virtualization-t, elvileg akkor meg kene szunnie az ilyen kepi hulyesegeknek, az szokott bezavarni, vagy ha ket kulonbozo RAM modulod van (de ez kizarva a gyari 2 x 1 GB-tal)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#69638) Francia91 válasza azbest (#69608) üzenetére


Francia91
veterán

Ennyiert nem is olyan rossz, lehet, hogy berendelek egyet :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#69639) Tim82 válasza csubuka (#69635) üzenetére


Tim82
nagyúr

A pontos típust nehéz lesz előszednem a privátjaim közül, de amikor idén januárban kerestem RAM-okat a T500-amba, 1600 MHz-es Kingston modulokkal vagy el se indult, vagy Memtest86 hajigált irgalmatlan sok hibát a modulok tesztelésekor. Mivel legalább 2-3 ilyen köröm volt, végül 1066 MHz-esek kerültek a notiba. Nem zárnám ki, hogy szarok voltak a modulok, de elvileg tesztelteket és hibátlanokat vettem megbízható eladóktól...

Intel SSD terén régebbiekkel van tapasztalatom, a barátnőm Intel-only T500-ában Intel X25-M G2 SSD van és nincsen vele semmilyen gond.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69640) csubuka válasza Francia91 (#69637) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi! Szerintem az a kezdetektől ki van kapcsolva, a virtualizáció mármint. De ránézek ismét.

A TRIM tényleg letiltódott. Jó hogy szólsz, köszi. Intel honlapjáról szedett driverek nem mennek? Illetve pontosan melyik HP drivert kellene használnom?

(#69639) Tim82: Köszi! Akkor elfogadom, hogy más modul megy bele...

(#69641) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Tudja valaki, hogy kell szétszedni a TX00 dokkolókat? ( ~42W4630 )
OK, h van 3 csavar az alján, de hogyan tovább? : :DD

( az ok: meg akarom nézni, h fel lehet-e csavarozni a TV hátuljára )

[ Szerkesztve ]

(#69642) Tikakukac válasza cadeyrn (#69641) üzenetére


Tikakukac
titán

Én egyszer szedtem szét még a HP dokkolómat. Soha többet az életben dokkolót nem szedek szét. Belül olyan mennyiségű rugó, egymásba kapaszkodó kütyümütyü van, hogy ha leveszed az alját egyből repül szét minden.

Próbálkozni lehet, nekem 3 napomba telt mire a kilökőkar rugóját visszatettem, 2-t nem is sikerült így sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69643) csubuka válasza csubuka (#69640) üzenetére


csubuka
addikt

Olállá, az Intel honlapos első már iRST-nek és nem Matrix Storagenek hívott driverrel már megy a TRIM, várok a BSOD-ra most :DD No de reménykedjünk, hogy nem jön majd...

(#69644) atomanti19 válasza csubuka (#69635) üzenetére


atomanti19
aktív tag

A legördülős képhiba nálam is megvan. Két napja volt elősször integráltal. Mostmár ATi-val is :F

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#69645) csubuka válasza atomanti19 (#69644) üzenetére


csubuka
addikt

Akkor biztos valamelyik update okozta... nálam ha váltok ATI-ra majd chrome bezár és újranyit, akkor nincs meg.

Amúgy most a Windows Update-nek csúnya hónapja volt, így nem meglepő ha bekavarás történt. Vagy a Chroma-bugja, ez ki tudja minek a frissítése kavart be...

(#69646) GBotond válasza GBotond (#69543) üzenetére


GBotond
tag

Hali,
Ismét az X200s bekapcsoláskori problémája kapcsán... A múltkor a fiam (az ő gépe) leírása alapján kérdeztem, most megnéztem magam is: a POST szakaszban van a képernyőn a „műtermék”, viszont a Windows bejelentkező képernyőjénél már semmi baja. Erre esetleg van valami tipp?
Köszi előre is!
GB

(#69647) csubuka válasza csubuka (#69645) üzenetére


csubuka
addikt

*W8.1x64-en nincsenek képhibák a Chrome-ban... intel vga-val... azon is minden frissítés fenn van. Nekem a W7-en az ominózus problémás frissítések nem lettek felrakva, most lett frissítve tegnap...

(#69648) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Üdv!
Ma vettem egy Lenovo Thinkpad X201-es kis gépet, és lenne vele 1 teknikai jellegű problémám. Valamiért nem tudom az istennek sem beüzemelni rajta a WLAN-t. Én vagyok csak béna, vagy lehet nem működik?
Előre telepített win 7 32 bites rendszer volt rajta, de driverek nem, így először felraktam a bios drivert, aztán a wlan, és végül a videókártya drivert. Lefuttattam a kismillió win updatet is. Minden megy rajta, vezetékesen a net is, de a wifi az istenért nem akar menni.
Alapból ha a gép bal oldalán bekapcsolom a vezeték nélküli hálózatokat, csak a bluetooth világít, a mellette lévő kis wifi jel nem világít a képernyő alatti kis jelző báron.
Ha bemegyek a win vezeték nélküli hálózatok részéhez, és megpróbálok hozzáadni egy új hálzatot akkor azt mondja hogy " A windows vezeték nélküli hálózati szolgáltatása nem fut".
A felrakott wlan drivernek a segédprogramja 100%-ban használhatatlan. (a drivert a hivatalos oldaláról szedtem le, win 7 32 bites rendszerhez, 17.12-es (legfrisebb) verziót.). Ha elindítom a programot: "Intel PROset/Wireless eszközök" (csak ez az egy települt fel a driverrel.), akkor az meg egy kis vacak ablakot dob csak fel ahol az egyetlen lehetőség a "vezeték nélküli profil importálása" vagy a bezárás.

Valakinek valami ötlet? A driverrel van gond, vagy a winen belül kellene még valahol engedélyeznem valamit? Több laptop és egyéb készülék is járt már a kezeim között az évek során, de driverrel eddig mind ment, egyikkel sem kellett semmi extra lépést, ezért kezdek aggódni hogy esetleg nem e maga a gép a hibás.

Gyors segítségnyújtást megköszönném, holnapra kéne teljesen rendbe pofoznom a gépet. :R

(#69649) Tim82 válasza Sotyks94 (#69648) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs letiltva BIOS-ban?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69650) metal01 válasza Sotyks94 (#69648) üzenetére


metal01
őstag

Az első tippem nekem is az amit Tim82 kolléga írt. Én azért egy System Update-et nyomatnék a gépen. Valamint azt is megnézheted, hogy szoftveresen nincs-e tiltva a WIFI. FN+F5 pl. nincs-e lelőve a WIFI.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.