Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) scream válasza Tim82 (#69500) üzenetére


scream
veterán

Próbáld meg sebbenzinnel, az lehozza. :K

(#69502) Butcher82 válasza cadeyrn (#69499) üzenetére


Butcher82
senior tag

Én is kerestem rá megoldást, és én is erre a Plasti Dipre vagy mire jutottam, de nem próbáltam még.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#69503) simonjoe válasza Tim82 (#69500) üzenetére


simonjoe
őstag

Ezt használd, ez leveszi gond nélkül.
http://www.kontaktspray.hu/?Term%E9keink:Tiszt%EDt%F3k_%E9s_kontaktjav%EDt%F3k:Label_Off_50_old%F3szer_%F6ntapad%F3_c%EDmk%E9khez

[ Szerkesztve ]

Joe

(#69504) cadeyrn válasza Butcher82 (#69502) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Szerintem ki fogom próbálni, van egy darabokra tört X200 fedlapom, szólok majd, milyen lett az eredmény.

(#69505) i400 válasza cadeyrn (#69504) üzenetére


i400
senior tag

Ismerős a kabriójának a vászontetejét fújta be vele, arra nem az igazi mert ahogy gyűrődik az anyag sérül a réteg. Ahogy néztem elég strapabíró majd kíváncsi leszek a tapasztalataidra!

(#69506) G-lader válasza i400 (#69505) üzenetére


G-lader
tag

Én felniket meg belsőtér elemeket plastidipp-eztem, más struktúrát ad mint a TP bevonata.

(#69507) G-lader válasza Tikakukac (#69488) üzenetére


G-lader
tag

ThinkPad T szériát is küldheted? Én úgy tudtam hogy azoknak más a szervizhálózata, és máshogy megy a gariztatás.

Lenovo oldala szerint:
"THINK termékek (ThinkPad, ThinkPad Tablet, ThinkCentre, ThinkStation, ThinkServer, ThinkVision)

A Think termékek központi és helyszíni garanciális szolgáltatásait a hivatalos szerviz partnerek hálózata biztosítja (a készüléket ezekbe a szervizpontokba viheti be javításra). Ha szeretné, akkor a készüléket közvetlenül a kereskedőhöz is visszaviheti, aki érvényesíti Önnek a garanciális szolgáltatást. "

[ Szerkesztve ]

(#69508) Tikakukac válasza G-lader (#69507) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát fogsz egy futárt, odarendeled magadhoz és megadod hova vigyék, ennyi. Gariztam gépet nem is egyet már így, ha nem pesti valaki akkor erősen kötve van, főleg ha még vidéken is eldugva van az Isten háta mögött.

Mindjárt megyek a Smartba és meg is kérdezem neked miként meg hogyan vitethetsz fel TP-ket.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69509) G-lader válasza Tikakukac (#69508) üzenetére


G-lader
tag

Jahhh így értetted :) azt hittem úgy gondolod mint pl. a HP-nál hogy betelefonálsz, jön érte a futár meg hozza is vissza. Amúgy érdekes hogy az "alsóbb kategóriás" Lenovo gépekre a Lenovo is biztosítja ezt a szolgáltatást, csak a drágább gépeire nem. Fura.

Nekem is ez a tervem, viszont kell arra az időre míg megvizsgálják, berendelik az alkatrészeket, kijavítják cseregép.

Köszi, de már lebeszéltem igazából a smartosokkal, akik amúgy teljesen normálisak, sőt nagyon segítőkészek is. Pl. mikor 3 napos korában bedöglött a winyóm képernyőkép alapján küldtek egy új winyót.

[ Szerkesztve ]

(#69510) G-lader válasza G-lader (#69483) üzenetére


G-lader
tag

... és akkor hogy így kitárgyaltuk a garancia, stb... témát a tényleges kérdésről mi a véleményetek? T410 vs. T420 edetleg egy dell E6420/E6430 ???

(#69511) Tikakukac válasza G-lader (#69510) üzenetére


Tikakukac
titán

E6430 és akkor többet nem kell a garival sem foglalkozni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69512) zooleeb


zooleeb
csendes tag

Sziasztok!

Abban tud-e valaki segiteni T400 bekapcs de csak a Think-logóig jut el a gép.Ram és proci is cserélve lett,hibát nem jelez.Inteles a lap.

köszi zooleeb

Ami nem kínai az hamisítvány!

(#69513) fungi válasza zooleeb (#69512) üzenetére


fungi
aktív tag

Hdd?

(#69514) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Van egy T400-asom, amit nagy megelégedéssel használok.
A gyári HDD helyére SSD ment és az ultrabaybe pedig a DVD helyére a régi HDD. Ahogyan sokatok csinálta is. Hogy ne kelljen ki-be venni a HDD keretet ha kellene a DVD, vettem egy SATA2-USB kábelt eBayen. Ez úgy néz ki, hogy két USB csatlakozó van az egyik oldalon és két SATA2 nyilvánvalóan a másikon, azaz áramot is USB kap.
A gondom az, hogy nem működik. Be dugom mindkét oldalát, ekkora áramot kap, mert egy LED felgyullad és a DVD tálca mechanika is hibátlan. Betéve a DVD-t, elkezdi azt pörgetni, a meghajtó meg is jelenik a Sajátgépben, de ráklikkelve az a hibaüzenet jön elő, hogy "tegyek be lemezt.", magyarul nem tudja olvasni. Két laptoppal is próbáltam és ugyanaz a jelenség.
Szerintetek mi lehet a baja, hogy lehetne működésre bírni, mi lehet a baja?

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#69515) LaptopSystem

sziasztok

Lenovo-tól Windows 8-as lemezt illetve Recovery-t be lehet szerezni valahogy? van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Lenovo T440-hez kellene :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#69516) barnam_ válasza LaptopSystem (#69515) üzenetére


barnam_
nagyúr

Üdv!

Innen betudod szerezni, csak a postaköltséget és némi adminisztrációs díjat kell fizetni.

(#69517) LaptopSystem válasza barnam_ (#69516) üzenetére

köszi :R

nézem

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#69518) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na meg is kaptam az ajcsit Smartéktól, itt az x220 recovery készlet, 2 hét volt szerintem és ide is ért :B

alfa156: Ne fizess meg rendelgess feleslegesen, gari időn belül recovery lemezek ingyér vannak. Koccanjatok be Smartba és serial alapján megkapjátok kis idő múlva.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69519) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo T61 ami most hozzám került "javításra", de nem szeretném darabokra szedni, ha nem feltétlen kell.
Amit tudok róla, hogy tökéletesen működött, de most be sem kapcsol! Töltést veszi. Aksi ki be megvolt, de sehogy nem akar indulni!
Mi az amit érdemes még megnézni komolyabb bontás nélkül?
Vagy van e egyértelmű oka amivel esetleg tovább lehet lépni?
Külsérelmi nyom nincs rajta és semmi egyebet nem tudok, hogy volt e egyéb előzménye a halálnak.
Érdekes, hogy a kedvenc típusom, de még csak szétszednem se kellett sosem T notit :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#69520) barnam_ válasza Tikakukac (#69518) üzenetére


barnam_
nagyúr

Gari lejárta után is lehet beszerezni Magyarországi ThinkPad szervizektől recovery lemezt?

(#69521) Tikakukac válasza barnam_ (#69520) üzenetére


Tikakukac
titán

Gondolom igen, de az pénzes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69522) FoxiestFox válasza atee (#69519) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha dedikált VGA van benne, akkor lehet, hogy megnyekkent.
Azért a RAM-HDD-CPU-legyen tesztelve.

(#69523) Akos1994 válasza Tim82 (#69484) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Egy hete vettem egy X201-et Sanyo akksival. Everest Aida64 szerint tizenakárhány százalékos elhasználódottság volt amikor elmentem megnézni, gondoltam ha a gép 4 éves ezt már biztos cserélték egyszer. Aztán a power manager ezt adta ki:

Nagy valószínűséggel egyidős a gép és az akksi, és 75.8Wh-t maradt a 93Wh-ból, cycle count: 214.
A ciklus nem tudom, hogy kevésnek vagy soknak számít, viszont ha egy merítés (visszatöltés nélkül) egy komplett ciklusnak felel meg, akkor viszont vagy keveset használták vagy sokat volt dokkolóban kivett akksival, hálózatira dugva. Gondolom az is (ha lassan is),de hozzáad egy ciklust ha hálózatin akksival együtt meg a gép és 90-100% között töltögeti az akksit.
Én lennék a kivétel vagy ez a cycle count kevésnek számít? :F

[ Szerkesztve ]

(#69524) azbest válasza Tim82 (#69498) üzenetére


azbest
félisten

erre az írásra gondolsz? Tényleg elég gányul néz ki a forrasztás :)

Átfutom, dolgozik a kis ördög, hogy egyszer az egyik T61-est megcombosítsam esetleg.

(#69525) Tim82 válasza scream (#69501) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyelőre úgy tűnik, a sebbenzin bejött, legalábbis már nem látszanak a matricanyom halovány körvonalai, köszönöm a tippet! Simonjoe-nak hasonlóan. :R

akos1994: inkább szerencsés vagy, de azért a 2010-es gyártás nem feltétlenül jelenti azt, hogy valóban akkor is került használatba az X201-gyel együtt az az akku. :) Jellemzően egyébként Sanyo akkuk azok, amiket lehet kapni, mint gyári akkut elérhetően pl. eBay-en. Tikakukac tudna mesélni egyébként arról, hogy próbált meg Panasonic akkut találni az X200s-éhez, sikertelenül (de akár a topikban vissza is lehet olvasni a saga-t).

Összehasonlításként idén januárban adtam el a T60-am, amihez 2006 decemberi gyártású, 9 cellás Panasonic akkum volt (azzal vettem 2011-ben, és úgy tudom, az előző gazdája is azzal az akkuval vette kb. 3 évvel korábban). A ciklusszámra már nem emlékszem, talán 3-400 ciklus között volt, de még 70% fölött volt a PM szerint az állapota, kb. 3 órás valós üzemidővel (alacsony, de nem teljesen levett fényerős böngészés wifin).

azbest: erre, de gondolom, ugyanaz a metódus lesz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69526) xcds


xcds
őstag

X220-ra rádugtam vga kábellel egy 1280*1024-es monitort, de nem lehet kiválasztani ezt a felbontást.1024*768-on megy, de a nagyobb felbontások mind szélesvásznúak. Win7 64 bit egyébként a rendszer. Nem értem, mi van :F

Szerk: Rájöttem közben, win+p kombóval csak kivetítőre kellett kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#69527) azbest válasza xcds (#69526) üzenetére


azbest
félisten

ugye nem tükrözni akarod a belső monitort?
Csak a külső kijelzőt vagy extend módot választva valószínűleg kezeli azt a felbontást is.

szerk: azaz :)

[ Szerkesztve ]

(#69528) datRotten


datRotten
csendes tag

Sziasztok!

Maximum 150k (+ / - 10k) milyen gépet ajánlotok?

- 15.6"
- SSD nem kell
- DVD olvasó nem fontos
- USB 3 port is legyen
- Sima HDMI
- Gombos touchpad
- Ubuntu variáns menne rá valószínűleg

(#69529) cadeyrn válasza datRotten (#69528) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Üdv!

Itt tedd fel a kérdésed: Milyen notebookot vegyek?

(#69530) Tim82 válasza datRotten (#69528) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól olvastam, Voyager4.4 küldött a Thinkpad-topikba, szóval kifejezetten TP-k érdekelnek.

HDMI nem lesz TP-knél, helyette DisplayPort van, tehát ha HDMI-s monitorra/TV-re akarod kötni a gépet, kell átalakító, ami azért nem nagy költség.

Új modellt nem kapsz ezen a kereten belül, használt T520, T510, W510 az, ami szóba jöhet, jellemzően pár hónaptól 2 évig terjedő hátralévő garanciával. USB 3.0 nem lesz, de azt meg lehet oldani Express Card-dal.

Optikai meghajtó lesz, de a helyére mehet Ultrabay keretben vinyó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69531) csubuka


csubuka
addikt

T500 Win7x64 telepítés után, driverezések után (gondolom a switch ati kavart be) megfagyott a winsat.exe induláskor... ott méreget minden, ahogy ilyenkor szokott, de most kiakadt. Mi ennek az oka? Nyomjam ki gombbal? Mást úgyse tehetek mondjuk. Ez milyen gáz, friss install és már rakoncátlan...

[ Szerkesztve ]

(#69532) rrobi


rrobi
aktív tag

Sziasztok, tanácsot kérnék: szeretnék vásárolni egy T61-et, mire kell odafigyelnem? Vannak típushibái? Melyik kiépítés a "legjobb"? A stabilitás, minőség a fő szempont, ezért gondoltam erre a típusra és most lenne is talán egy...
Minden építő jellegű véleményt -jöhet privátban is- nagyon köszönök! :R :R :R

(#69533) FoxiestFox válasza rrobi (#69532) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az nVidiásokat kerüld el, de amúgy is inkább vegyél T500-at.

(#69534) Gondwana válasza Akos1994 (#69523) üzenetére


Gondwana
addikt

X201 akkuval szerencséd volt: múlt héten bontottam ki egy új 9c akkut, első feltöltésnél már 89.5Wh volt a 93-ból, most 5 ciklus után (2x 6%-ig merítve, 3x kb. 15-20%-ig) 86Wh. Ez egyébként a gyakorlatban 6.5-7h használatot jelentett. Ehhez képest van még két 9c akkum, 64 meg 66Wh a 93-ból, mindkettő 150 körüli ciklusszámmal.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#69535) FoxiestFox válasza Gondwana (#69534) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Könnyen megnyekkennek, ha nincsenek használva.
Nálam keveset használt, sokat állt Sanyo (9c, T61p-ben) és Sony (9c, T500-ban) is hetek alatt vesztették el a kondijukat.
Mindkettő évekig állt.

(#69536) datRotten válasza Tim82 (#69530) üzenetére


datRotten
csendes tag

Uh köszi, akkor a Thinkpad felejtős.

(#69537) FoxiestFox válasza datRotten (#69536) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azért előtte próbálj ki egyet ;)

(#69538) rrobi válasza FoxiestFox (#69533) üzenetére


rrobi
aktív tag

Köszönöm! :R És ez a T500-is hozza "azt" a minőséget?

Esetleg más?

(#69539) atomanti19 válasza rrobi (#69538) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Normális embertől vedd, 40-55k között nem igazán tudsz melléfogni T500-al.Ha kell a videóteljesítmény akkor vegyél ATi VGA-sat. SSD-t bele és garantáltan elégedett leszel a T500-al is. Akkumulátor a sarkalatos pontja a helyzetnek, ha egy jobb gyári van benne az simán bír 1.5 órát is.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#69540) fungi válasza rrobi (#69538) üzenetére


fungi
aktív tag

Ment pü

(#69541) FoxiestFox válasza atomanti19 (#69539) üzenetére


FoxiestFox
félisten

9 cellás meg hármat. Full fényerőn, wifivel netezve,
De a 6 cellás is 2 óra fölött megy simán.

(#69542) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Security Chip alapból be van kapcsolva a Biosban. Érdemes bekapcsolva hagyni akkor is, ha nem használok fájlrendszer-titkosítást?

(#69543) GBotond


GBotond
tag

Hali,
X200s, CCFL kijelző helyére beapplikált AFFS panel bekapcsoláskor fehér alapon függőlegesen és keresztben is fehér háttér előtt szürke/fekete vonalas piszkot jelenít meg, némi kijelződöntögetés után a kép normálisan megjelenik. A szalagkábellel lehet a gond? Hogyan kell tovább tesztelni?
Köszi:
GB

(#69544) Tim82 válasza GBotond (#69543) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha budapesti vagy, tesztelés erejéig rendelkezésre tudok bocsátani 2-3 rossz szalagkábelt (képet adnak, jellemzően kamera, Thinklight nem megy velük).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69545) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy mi a különbség a nyilvánvalón kívül, a p9xxx szériás procik közt?
hivatalos cpu lista
benchmark példa

Mert szeretnék venni egy t400-ast, elsősorban programozási feladatokra, de nagyon fontos számomra a hőtermelés mérséklése, a fogyasztás csökkentése (ezáltal az aksi üzemidejének növelése), természetesen a teljesítmény "romlása" nélkül. Tudom, a lehetetlent tűztem ki célul, de mégis melyik procis verziót válasszam ehhez a megvalósíthatatlan vágyamhoz? Ez egy nagyon izgalmas összehasonlítás a 9400 és 9500 közt:

power consumption
TDP (9400) 35W (9500) 25W
Annual home energy cost (9400) 8.43 $/year (9500)6.02 $/year
Performance per watt (9400) 9.08 pt/W (9500)12.83 pt/W
Typical power consumption (9400) 28.44W (9500) 20.31W

Vajon a felhasználói szinten mi a domináns? A teljesítmény érezhetően rosszabb (ssd-vel használva, minimum 4 giga rammal), ha az alacsonyabb fogyasztásút veszem, vagy ne "spúrkodjak", és inkább az izmosabbat vegyem?

Bármilyen kritika, vélemény, atyai feddést elfogadok, amit előre is köszönök! :)

(#69546) Tikakukac válasza GBotond (#69543) üzenetére


Tikakukac
titán

Kijelző kiszed, minden összedug és mozgatás. És máris megvan 5 perc alatt a hiba.

Sokimm: Használt gépnél 1 bibi van: nem fogsz tudni lerendelni konfigot, hanem az lesz ami a piacon van centivel se több.
Ha alulfeszelni akarod márpedig muszáj lesz, akkor meg kb. mindegy. Nagyon ínyencek procicseréznek úgyis, kérdés mekkora gazdasági befektetés.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69547) datRotten válasza FoxiestFox (#69537) üzenetére


datRotten
csendes tag

Biztos jó gép, de nem akarok átalakítóval rohangálni, illetve kell a direkt usb 3.

(#69548) xcds válasza Sokimm (#69545) üzenetére


xcds
őstag

A p jelzésű procik gyárilag alul vannak feszelve, de nyugodtan vehetsz t-set is, mert magadnak még jobban alul tudod feszelni, mint a p-s van gyarilag. Egyébként ha a telj. a lényeg, akkor t9600 vagy p9700. Az előbbi a fentiek miatt jobban megeri, mert gyakoribb es olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#69549) rrobi


rrobi
aktív tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!!! :R

(#69550) Tim82 válasza rrobi (#69549) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja tényleg, a kérdésedre akartam én is írni.

Van egy T500-am, meg van nálam pár napja egy 15,4" T61, sajnos Quadro-s, 2007-es gyártás, tehát "veszélyeztetett". Túl azon, hogy a T500-nak komoly előnyei vannak abból fakadóan, hogy újabb generációs belseje van, az összeszerelési minősége is meggyőzőbb a T61-hez képest, valahogy masszívabb, jobban összerakottabbnak érződik.

Másrészt ebben a T61-ben 1280*800-as kijelző van, ami eddig a legcsapnivalóbb kijelző, amit laptopfronton láttam. (Ki is lesz cserélve valami normálisabbra.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.