Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69051) Chaser válasza Akos1994 (#69047) üzenetére


Chaser
titán

x201-be lehet venni 9-est, azzal 6-7 órát biztos elmegy, de sztem akár többet is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69052) Tim82 válasza stojesz (#69048) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha már használtál benne hazai SIM-et és ahhoz használtad a Lenovo Mobile Broadband Activator nevű programot, akkor szerintem igen.

T500-ban (ami ugyanazt az Ericsson F3507g-t használja, mint az X200s) gond nélkül ment a horvát Vipnet mobilnetes sim, igaz, a lefedettség szar volt, de működött.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69053) Faterkam válasza FoxiestFox (#69050) üzenetére


Faterkam
addikt

Khmm, azért a Telemaxos G580.-as Ideapadnál jobb. Én július óta kínlódok a Telemax szervizzel. Sajnos sok választásom nem volt :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#69054) Kbali válasza Faterkam (#69053) üzenetére


Kbali
nagyúr

A support lehet, hogy más, de a bele a gépnek egy ideapad

(#69055) Faterkam válasza Kbali (#69054) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekem már az is megváltás + matt kijelző. Én is úgy voltam, hogy soha többet Lenovo, de nem nagyon volt más a piacon :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#69056) i400 válasza Faterkam (#69055) üzenetére


i400
senior tag

Gondolhatod én hogy éreztem magam a T42p után egy E530-at kaptam céges laposnak, Smartservice szórakozott velem hogy zsanértörött aztán csak a keret repedt el, lehalt az nvidia gpu meg kiszakadtak a csavarfészkek a palmrest jobb felső sarkában. SSD-vel is tetü lassú a gép pedig a paraméterei alapján nem kellene annak lennie. Gyűlölöm az egészet, ha anno ezt tudom hogy 210k-ért + 20k garanciakiterjesztésért ezt kapom akkor inkább választok valami eldobhatósat.

Nekem az alaplapcserét lejátszani 1 hónap volt, ez nem support, hanem rossz vicc. És a poén hogy a Telemax a nálunk lévő G580at meg 3 hét alatt megcsinálta garanciában úgy hogy az egész gép alja darabokra volt törve, hdd csere is kellett.

dying_star: a cég anélkül is ontja a remek thinkpad szerű gépeket.

(#69057) FoxiestFox válasza i400 (#69056) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem gyorsan befejeznék az ontást, ha senki sem venné.
Néha még azt álmodom, hogy az IBM visszavásárolja az egészet :D

(#69058) scarbantia válasza FoxiestFox (#69057) üzenetére


scarbantia
aktív tag

De szép is lenne... Persze a régi filozófiákkal együtt. :O :DDD ;] :o :U

[ Szerkesztve ]

(#69059) FoxiestFox válasza scarbantia (#69058) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja.. annyi kéne csak, hogy fognának egy T60 házat, és mai vasat bele :D

(#69060) Tim82


Tim82
nagyúr

Mai napi vicces apró-rovatunkból. A videokártya leírása a móka tárgya.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69061) sutszi válasza Tim82 (#69060) üzenetére


sutszi
veterán

Az szép...egészségére... :DDD Honnan ilyen jól értesült a hirdető?! :DDD

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#69062) karamblo válasza FoxiestFox (#69059) üzenetére


karamblo
tag

Ja..Okos gyerek vagy, de nem voltál annyira nagyvonalú, amikor átbasztál a T61P kijelzővel, hogy szomorodj meg..

(#69063) LaptopSystem

Sziasztok
lenne egy Driver problémám Lenovo Thinkpad T440s-nél szeretnék wifi drivert telepíteni Windows 8-ra tudtok ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#69064) FoxiestFox válasza karamblo (#69062) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Semmi garanciát nem vállaltam kompatibilitásra, a hirdetésben benne volt a kijelző mérete, felbontása, ennél többet már csak egy mozijeggyel tehettem volna érted.

(#69065) katalin888 válasza Peet91 (#69003) üzenetére


katalin888
aktív tag

Ok, de azt nem ertem, hogy ki ad el es miert egy alig hasznalt uzleti notebookot a magas vetelarnal joval kedvezobb aron, ha nincs semmi gondja vele?

(#69066) FoxiestFox válasza katalin888 (#69065) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Cégek gépparkcserénél, egyéni felhasználók újabbra váltásnál, stb

(#69067) LaptopSystem válasza katalin888 (#69065) üzenetére

ennek több oka is lehet,nem kell egyből a legrosszabbra gondolni :)

Ott van PL az Áfa kérdés megveszi 300.000 ért majd eladja 250.000 ért vissza igényli az áfát és még keres is rajta

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#69068) LaptopSystem

valaki megdobhatna egy Wifi driverral :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#69069) btudos válasza LaptopSystem (#69068) üzenetére


btudos
veterán

Nem nagyon talalkoztunk meg az uj szerias gepekkel (illetve ha megis, akkor is inkabb menekulore fogtuk a dolgot), igy driverkerdesben sem tudunk sokat segiteni.

Milyen WiFi modul van benne?

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69070) LaptopSystem válasza btudos (#69069) üzenetére

már sikerült is :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#69071) LaptopSystem

ez lenne jó hozzá ha valaki esetleg szenved majd vele :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#69072) Faterkam válasza i400 (#69056) üzenetére


Faterkam
addikt

Háát, Telemax: túlmelegedett a gép és a kijelző fóliáján nőtt egy kidudorodás. Garanciális javítás 5 nap alatt teljes hűtőrendszer csere + kijelző csere. Hazahoztuk örültünk, addig amíg nem akartunk fényerőt állítani. Na azt nem lehetett rajta! Vagy volt max., vagy volt 0. közte semmi. innentől kezdődött a kálváriánk. Erre született áthidalásnak az E531. Most már megkaptuk a csere igazolást, mert javítani nem tudják. A Lenovo nem küldött csere alkatrészt! Most a bolt ül a papírjainkon. Ez tart Júli. közepe óta! :/

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#69073) solaris7


solaris7
tag

Sziasztok !
Adott egy R51e gép bekapcsolás után csipog 4-et és nincs kép a kijelzőn a venti az megy. Mi lehet a gond?
köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#69074) xcds válasza solaris7 (#69073) üzenetére


xcds
őstag

2 hosszú, 2 rövid?

(#69075) solaris7 válasza xcds (#69074) üzenetére


solaris7
tag

4 rövidet csipog,szinte a boot hang csak 4 szer

[ Szerkesztve ]

(#69076) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Az volna a kérdésem, hol tudom kikapcsolni azt a hangot, amikor a lehajtott fedelet felnyitom és visszatér alvó üzemmódból? Nem találom. Ha ki lehet egyáltalán. X200
Köszönöm!

(#69077) barnam_ válasza cool13 (#69076) üzenetére


barnam_
nagyúr

A Bios-ban lehet ezeket kikapcsolni.

(#69078) SNor válasza cool13 (#69076) üzenetére


SNor
tag

Biosban keresd.

(#69079) Tim82 válasza solaris7 (#69075) üzenetére


Tim82
nagyúr

2 db 1 GB-os RAM modul került bele frissen? [link]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69080) cool13


cool13
őstag

SNor, Aggregátor, teljes siker. :R

(#69081) sssent


sssent
senior tag

Üdv!

USB Ultranav billentyűzethez keresek Win7 64bit-en működő drivert (sikertelenül :U ). A support.lenovo.com-nak már úgy tűnik túl legacy a cucc - az értelmesnek tűnő linkek vagy eleve nem működnek, vagy ha mégis, akkor a driver nem működik. Ki tudna valaki segíteni?

Lenovo SK-8835 L, FRU# 41A5143

(#69082) katalin888 válasza LaptopSystem (#69067) üzenetére


katalin888
aktív tag

Es az akku miatt nem aggodtok?? :N

(#69083) LaptopSystem válasza katalin888 (#69082) üzenetére

ezt hogy érted?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#69084) btudos válasza katalin888 (#69082) üzenetére


btudos
veterán

Az mindenkepp lutri, egyebkent uj/alig hasznalt gepnel nem gond, raadasul Thinkpadeknel marha konnyu ellenorizni az allapotat.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69085) SNor válasza sssent (#69081) üzenetére


SNor
tag

Nálam ez a kombó vált be egyedül 2013 nyarán, azóta nem mertem frissíteni.
Thinkpad Ultranav Driver 15.3.39.1
Thinkpad Ultranav Utility 2.13.0
Thinkpad Keyboard Customizer Utility 1.0.01

Fontos, hogy le legyen gyalulva az összes ultranav driver, és a telepítés sorrendje is számított. Talán a fenti sorrend volt a helyes.

Meg valami volt a hotkey driverrel is...

(#69086) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a T410-es lapim elmegy a háztól, mivel egy hordozhatóbb cuccra kell váltanom. Egy X220-ast néztem ki, 80K körül meg lehetne venni. Szeretném kérdezni, hogy van-e valami különleges gyíkja, ami miatt esetleg óvakodnom kellene tőle vagy vegyem meg nyugodt szívvel. 2. generációs i5-ös proci van benne, 4GB RAM....ilyesmi.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#69087) Peet91 válasza Aethelstone (#69086) üzenetére


Peet91
aktív tag

Én nagy megelégedéssel használom az enyémet. Az egyetlen problémám vele, hogy a palmrest annyira kényes, hogyha szereli az ember akkor tutira eltöri. No de nem azért, mert kalapáccsal verem szét, hanem mert a touchpad alatt a műanyag rész keskeny és vékony egyszerre, ami miatt könnyen törik. A lényeg, hogy alapvetően megbízható frankó kis gép, csak ne akarj belerakni semmit az mSATA slotba :D

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#69088) katalin888 válasza LaptopSystem (#69083) üzenetére


katalin888
aktív tag

Hat ha nem ugyelt a tulaj ra es leamortizalta (egesz nap tolton volt, hasznalat kozben), egy uj akku draga mulatsag!

(#69089) GBotond válasza FoxiestFox (#69031) üzenetére


GBotond
tag

(#69090) Akos1994 válasza Chaser (#69051) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Köszönöm, ezt gondoltam, inkább csak az érdekelne,hogy a t410s-ben elkerülhető ez a kijelzős szériahiba vagy bármikor előjöhet..

(#69091) sssent válasza SNor (#69085) üzenetére


sssent
senior tag

Szóval te a beépített billentyűzet driverével használod a külsőt is? Na majd kipróbálom, köszönöm.

Időközben sokadikként feltelepítettem ezt a Vista x64 Synaptics drivert:
[link]

Tulajdonképpen ez már elfogadható. Nekem igazából csak két dologra kéne: a pöcköt fürgére állítani (létfontosságú), és szeretném a touchpad teljes felületét scrollozásra használni (jó lenne, ha). A fentivel az első működik, a második nem. A középső gombos scrollozás többnyire működik (Chrome, Eclipse), de a Win7 filekezelőben pl. nem. Viszont ez meg annyira működni akar, hogy nem engedi visszakapcsolni a sima középső gombot. A hotkey-ek hidegen hagynak, ezt a billentyűzetet momentán nem laptopon használnám.

(#69092) yodamastah válasza katalin888 (#69088) üzenetére


yodamastah
őstag

Akkor veszel bele egy újat. Annyira nem drága még a gyári akku sem, hogy emiatt ne vegyél meg mondjuk egy W510et harmad áron :)

(#69093) solaris7 válasza Tim82 (#69079) üzenetére


solaris7
tag

Nem volt hozzányúlva cserélve kb 3-4 éve ment hibátlanul,közben megnéztem külső monitorra sem adott képet :((

(#69094) Tim82 válasza solaris7 (#69093) üzenetére


Tim82
nagyúr

A négy rövid sípolás valószínűleg RAM-hiba (vagy inkompatilibitás, de mindenképpen a RAM körül keresném a gondot).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69095) wAfu


wAfu
tag

Sziasztok!

Van már egy lassacskán 6 éves T60-asom, ami idáig remekül üzemelt. Mától kezdve viszont lilás foltok jelentek meg a kijelzőn több helyen kép. Azt szeretném kérdezni, hogy ez egyenlő azzal, hogy pusztul az LCD panel, vagy esetleg valami kábel/inverter cserével megoldható olcsóbban is a probléma? Egy SXGA+-os 15"-os IPS panelről van szó.

Köszönöm a segítséget! :)

(#69096) solaris7 válasza Tim82 (#69094) üzenetére


solaris7
tag

megnézem egyesével hátha ez a gond,köszi :R

(#69097) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok!

Tud nekem segíteni valaki egy T60p (1600x1200 IPS) lcd szalagkábel beszerzésében? Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#69098) Tim82 válasza Tim82 (#69094) üzenetére


Tim82
nagyúr

(inkompatibilitás)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69099) Tim82 válasza Butcher82 (#69097) üzenetére


Tim82
nagyúr

SXGA+-os 15" T60-hoz való szalagkábelem van, UXGA-s T60p-vel is működnie kell, mert elvileg a felbontást T60-nál már nem a szalagkábel alapján, hanem a kijelzőpanelen lévő EDID chip alapján lövi be magának a gép.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69100) xcds válasza solaris7 (#69075) üzenetére


xcds
őstag

http://www.thinkwiki.org/wiki/Error_Codes_and_Beep_Codes

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.