Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) scream válasza csubuka (#69150) üzenetére


scream
veterán

Hát elvileg a switchablevga driver mindegy, csak ezt a PowerManager és PowerManagement driver install után kell megtenni még gépresi előtt. És ezután, ha már installálva van a swvga drivere, akkor a PowerManager tálca ikonján jobbkatt és ott lesz a switchable graphic lehetőség.

(#69152) csubuka válasza scream (#69151) üzenetére


csubuka
addikt

Nekem akkor dobta csak a failt, ha bios-ban switchable grafra volt állítva... ha integrated vagy sima ati akkor jó volt... Így azóta nem switchable driverrel használom plusz biosban le van tiltva a választható graf.

[ Szerkesztve ]

(#69153) scream válasza csubuka (#69152) üzenetére


scream
veterán

Nem tudom, lehet nálam is ment volna, ha BIOS-ban tiltom, de én mindkettőt használnám, így megoldottam. ;]

-----

WWAN probléma megoldódott, köszönöm Tim82-nek. :R

[ Szerkesztve ]

(#69154) csubuka válasza scream (#69153) üzenetére


csubuka
addikt

Kipróbálom én is a megoldásod, azért az jelentősen kulturáltabb mint az enyém :) Az fn és a mute viszont "reszeltek" kategória sajnos, ahogy kinéz...

(#69155) Francia91 válasza csubuka (#69154) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a WWAN-on kívül minden tökéletesen ment Windows 8 alatt, az TP OSD is, Switchable Graphic és PM is (töltésszabályzást leszámítva)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#69156) csubuka válasza Francia91 (#69155) üzenetére


csubuka
addikt

8 alatt nekem is okés volt mindez... de most 8.1-et alakítgatok én a tesómnak. Az on-screen támogatás is meghal a 8 után... A töltésszabályozás viszont az új kiadott pm driverrel okés.

[ Szerkesztve ]

(#69157) scream válasza csubuka (#69154) üzenetére


scream
veterán

Na, megy az onscreen is. :)

A hotkey utility kell hozzá, de abból sem a legfrissebb, hanem a 8jvu20ww.exe (6.61) és az ebben lévő Lenovo System interface driver is. Ha van fent valamimely más driver hozzá, akkor ennek a Setup-jával el tudod távolítani, majd resi, aztán megint setup -> install az összeset, resi és már megy is szépen, ahogy kell. Vagyis majdnem, mert a háttérfény-szabályozás 2-esével ugrik, de ezután is utánanézek.

Illetve fingerprint logonra nincsen semmi tippem, hogy miért nem megy. :(

[ Szerkesztve ]

(#69158) lakkusjj válasza lacus83 (#69144) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Ugyanezt írtam :U (az volt a kérdés, hogy ccfl-ből melyik a legnagyobb felbontás)

(#69159) csubuka válasza scream (#69157) üzenetére


csubuka
addikt

Pedig többet is végigpróbáltam... tán még azt is... ránézek még egyszer akkor. Viszont azok alapból már nem indulnak el W8.1-en, csak w7 kompatibilitás üzemmódban nem (mármint a régebbi onscreen driverek...)?

[ Szerkesztve ]

(#69160) lacus83 válasza lakkusjj (#69158) üzenetére


lacus83
senior tag

Ja :R Vili ;)

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

(#69161) scream válasza csubuka (#69159) üzenetére


scream
veterán

Kompi módban kell telepíteni (setupot elégabba rakni) és utána már mennek rendesen. De igen, ami nálam nem ment elsőre, másodikra kompatibilitási módban már ment.

(#69162) csubuka válasza scream (#69161) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi! Ez a 6.61 a legutolsó ami még működik eszerint?

(#69163) Francia91 válasza csubuka (#69162) üzenetére


Francia91
veterán

De jokat elszarakodtok, hogy mukodokepesse hozzatok ezen gepeket Windows 8.1 alatt :D
Van egy remek megoldas: ugy hivjak, hogy Windows 7 :)
Elkezdtem anno en is szarakodni a W8-cal, de gyorsan belattam, hogy nem er meg ennyi kinlodast, eleg jo a Windows 7 is.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#69164) FoxiestFox válasza Francia91 (#69163) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De mindig a legújabbra kell váltani, anélkül nem igazi hipster az ember :D
Én addig maradok Win7-en, amíg ismét ki nem kakkant az MS valami értékelhető desktop rendszert.. talán a 9..

(#69165) scream válasza csubuka (#69162) üzenetére


scream
veterán

Hát én azt raktam fel és megy. :)

Már megy a fignerprint is, ezzel a megoldással.

-----

(#69163) Francia91: Épp most lettem kész az összes driverrel, megy minden szépen. :K

(#69166) Francia91 válasza FoxiestFox (#69164) üzenetére


Francia91
veterán

2020-ig hivatalosan támogatott a Windows 7, addig jó lesz az :D
Majd ha Win8 által rendesen támgatot hardverem lesz, akkor jöhet szóba, nekem elég volt az akkori kínlódásból.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#69167) FoxiestFox válasza Francia91 (#69166) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én azért nem akarok addig várni, csak arrra várok, hogy összehozzanak egy gui-tweakelés nélkül is használható rendszert.

(#69168) csubuka válasza scream (#69149) üzenetére


csubuka
addikt

És melyik értéket kell meghagyni?

(#69169) scream válasza csubuka (#69168) üzenetére


scream
veterán

A felsőt, amiben az Mgr van a végén, asszem. :DDD

(#69170) csubuka válasza scream (#69169) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, csekkolom és csak a 64-est hagyom ott értéknek...

(#69171) scream válasza csubuka (#69170) üzenetére


scream
veterán

Így kell kinéznie:

(#69172) csubuka válasza scream (#69171) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi!

(#69173) scream válasza csubuka (#69172) üzenetére


scream
veterán

Majd azért jelezz vissza, hogy megy-e rendesen.

Más? Mi van/volt ott?

Amúgy az az érdekes, hogy én kifejezetten nem emlékszem arra a ShockPrf-ra, szóval lehet azt is ki kéne törölni onnan, mert az csak később került be oda.

[ Szerkesztve ]

(#69174) csubuka válasza scream (#69173) üzenetére


csubuka
addikt

Nekem kicsit más volt ott... megmakkantottam a rendszert, de aztán gyorsba visszacsináltam, így most ismét lehet nyúzni...

[ Szerkesztve ]

(#69175) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Na megvan az X200. :DD

P8600,ledes a kijelzóje és 240-es ssd lett bele,4gb rammal,W7/64. :) HIBÁTLAN a masina 1 karcolás,kopás sehol!
Egy vadi új akkut kaptam vele,sanyo,olvastam ez a szarabb de hát ajándék lónak...
Kérlek benneteket segítsetek beállítani a töltésszabályozást,ha lehetne képekkel illusztrálva,mert nem igen vágom még ezt sajna. :R

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#69176) scream válasza csubuka (#69174) üzenetére


scream
veterán

Nekem is ennyi volt, az a DzHDD64-et kell kitörölni, az előttelévőt meg meghagyni.

Tehát az UpperFilternél csak a PartMgr maradjon.

(#69177) solaris7 válasza Biluxzsolt (#69175) üzenetére


solaris7
tag

Powermanagerre katt -jobb sarok advenced fül - köv ablak felső fejlécen - battery - köv ablak Battery Maintenance - Custom - Start Charging 35% Stop Charging 85% OK
Nálam így van másnál ..... :)

(#69178) fungi válasza Biluxzsolt (#69175) üzenetére


fungi
aktív tag

Power Manager-t tedd rá, ha feltelepült, /a képen alul az 51%-os ikon/ katt, aztán Battery, katt és Battery Maintenance-katt, aztán beállítod a Custom-ot, nálam így van hogy ne töltse 100%-ra és csak 30%-tól töltsön.
Ha elviszed a notiti és kell az akku, akkor persze töltsd fel 100%-ra, de a lényeg hogy otthon ne töltögessen állandóan.

Lassú voltam... :)

[ Szerkesztve ]

(#69179) fungi


fungi
aktív tag

Kép nem ment föl, sry. Nálam 33%- 78% között, de ez már részletkérdés.

[ Szerkesztve ]

(#69180) csubuka válasza scream (#69176) üzenetére


csubuka
addikt

De valami Shockprf is van neked előtte még...

Viszont a hotkey nem megy, pedig ezek vannak fenn.. mondjuk előtte más verzió volt fenn, de leszedtem már...

[ Szerkesztve ]

(#69181) scream válasza csubuka (#69180) üzenetére


scream
veterán

De mint írtam, az valószínűleg utólag került oda, szóval azt ne írjáld be.

És a hotkey-nél : Setup-> Remove (mindent amit ott listáz) -> gépresi -> setup -> install -> gépresi.

(#69182) csubuka válasza scream (#69181) üzenetére


csubuka
addikt

Nekiesek mégegyszer :DD Kicsit elhamarkodottan makkantottam meg a registry-t :)

(#69183) csubuka válasza scream (#69181) üzenetére


csubuka
addikt

Minden körültekintés ellenére w7 kompatibilitás adminként módon sem akarja az igazat a hotkey (6.61, lehet túl sok volt előtte felrakva és kicsit bekavart már, majd másik t500-on kipróbálom), de most nem makkant meg a pwrmanager...

(#69184) csubuka válasza scream (#69181) üzenetére


csubuka
addikt

Fogalmam nincs, hogy hogy jöttél erre rá, de így teljes a W8.1 támogatása a notinak... :R Pöpec, köszönöm! A hotkey meg ott van a W8.1-ben is, gondolom nem tetszik neki, hogy túl sokszor volt előtte már másik verzió próbálgatva hiába szedtem le és restartoltam...

*A shockproof-os korábbi írásod csak most olvastam bocsi. A hotkeyt is W7 kompa módban csináltad nem?

[ Szerkesztve ]

(#69185) Biluxzsolt válasza fungi (#69178) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :R Sikerült is.
Van valami hasznos dolog amin tudok lehet vagy szoktatok állítani? A win a kiegyensúlyozott beállításon van,a hibernálást az ssd miatt kikapcsoltam(átállítottam leállításra).

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#69186) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!
Több dologgal is fordulnék hozzátok.

1.Akkumulátort szeretnék vásárolni a kis t500-hoz. Maximum üzemidő ami csak lehetséges,olyan 10-15 ezer forintból. Milyen akkut? Hol kitől mennyiért kapok?

2. Budapesten kellene szakavatott segítség cpu cserében és zsanér spanolásban, természetesen nem ingyen. Sajnos se pasztám se szerszámom nincs Budapesten (kollégium). Mx4 es paszta vagy mx2 kellene,illetve ha van ennél jobb/alkalmasabb.

3. P8600 ról váltok p9700-ra. Van értelme több ramot tenni a gépbe? Eddig a2x2GB éppenhogy,de elégnek bizonyult. Eddig a játékok fogyasztottak legtöbbet, de a suli miatt kell használjak majd tervezőprogikat. 2x4GB ra gondoltam.

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#69187) bitpork válasza atomanti19 (#69186) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

10-15ből ha van, akkor az engem is érdekel ha létezik jó minőségűben.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69188) Chaser válasza atomanti19 (#69186) üzenetére


Chaser
titán

Panasonicot, 10 körül használtan kapsz 9 cellás 90% körülit, pár ezerrel többért keveset futottat is. 100%-os elmegy 5 órát.
Szerszám=csavarnyúzó:)
Memória mindig lehet kevés, neked kell tudni mit használsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69189) rgeorge


rgeorge
addikt

T/W520-asban másnak is horror a billentyűzet-kiszerelés? Nekem csak nagy kínnal + bankkártyával sikerült kiimádkoznom, a leírás szerinti műveletsor semmit sem mozdított a billentyűzeten. Az rendben, hogy betonstabil, de így a könnyű szerelésnek is annyi.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#69190) scarbantia válasza rgeorge (#69189) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nekem W510 van, annyira nem horror, csak elsőre kaptam frászt tőle. :P Meghatározott módon kell a füleket alul felül bújtatni, és akkor ok. Mondjuk én is 3x futottam neki, mire összeraktam. Kifele könnyű volt. Ja én a palmrestet is leszedtem szereléskor, így könnyebb volt a kettőt külön szedni, anélkül lehet nagyobb szívás.

Más, de ha már itt, W510 FHD wide gamut tapasztalatok: Kalibrálva lett, de gyötrelem. Többedik nekifutásra is zöldessárga kicsit az eredmény(mint egy sárgult CCFL majdnem), feljebbről hidegebb-rózsaszínes, oldalról pirosas, alulról nagyon zöld(ilyen, mint ez). Amellett, hogy nem lehet pontosan kalibrálni, érzésre jelentősen csökkent a betekintési szög. Egyelőre nagyon nem vagyok megbékélve vele, képfeldolgozásra alkalmatlan, de prezentálni se valami jó, kicsit más szög, és pocsékak a színek. A telítettséggel nincs gond, elvégre wide gamut, de ez akkor is csak egy tetves TN panel. Majd valamikor összehasonlítom az LG WUXGA panellel, szerintem a háttérvilágítást leszámítva az jobb minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#69191) btudos válasza scarbantia (#69190) üzenetére


btudos
veterán

Tobbfele FHD panel jo a W510-be emlekeim szerint, de most hirtelen nem tudom melyik ad igazan szep kepet.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69192) Tim82 válasza btudos (#69191) üzenetére


Tim82
nagyúr

AUO B156HW01, de az van neki is, ha minden igaz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69193) rgeorge válasza scarbantia (#69190) üzenetére


rgeorge
addikt

Én semmi ilyesmit nem tapasztalok, igaz, nem grafikusként használom. W520, AUO B156HW01 V4 panel, beépített kalibráló.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#69194) scarbantia válasza Tim82 (#69192) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Így van, és abból is a v4-es, ami RGB LED-es. Ennél jobb nem, nagyon van. A koreai Thinkpad fórumon láttam egy W520 IPS moddot, de semmi infó nincs, még google transzléttel se tudtam semmit összeszedni. Pedig transzba esnék, ha meg lehetne csinálni. :DDD

rgeorge: lehet, hogy én vagyok ilyen vájtszemű ;] , de nekem is és a feleségem munkájához is fontos a dolog, még ha nem is ez a fő eszközünk. Akárhogy nézem, nem üti meg a mércét. Pedig azért léteznek sokkal jobb laptop panelek, csak a Tp-ről is nehezen mondok le.

[ Szerkesztve ]

(#69195) rgeorge válasza scarbantia (#69194) üzenetére


rgeorge
addikt

Amiket írsz, az nagyon durva eltérés, annyira nem vagyok nem-vájtszemű, hogy ilyet ne vegyek észre.
Ezt az oldalt ismerem, összevethetjük a látottakat. A "lagom" szöveges kép nálam teljesen homogén bárhonnan is nézem értelmes szögekből, a teli színes ábrákon pont azt látom, amit írnak.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#69196) azbest


azbest
félisten

Hétvégén megviccelt a jó öreg T61-esem. Fan error-ral blokkolta az indítást. Ez még önmagában nem lenne vészes, csak éppen vidéken voltam és jött egy hívás, hogy azonnal meg kell oldani valamit, amihez persze kellene a gép. Szerencsére némi netes keresgélés után kiderült, hogy a fan error üzenetnél escape-et nyomva tovább megy az oprendszer betöltésére. Persze ez nem ajánlott, de a szükség törvényt bont, gondoltam 800MHz-re lassítva nem melegszik úgysem. Egyébként kiderült, hogy maga a ventillátor teljesen jól működött. rendesen tudott pörögni, csak a fordulatszám visszajelzés esett ki és ezért panaszkodott a gép. Talán a por okozott a ventiben zárlatot, vagy elpusztult az érzékelő. Minden esetre ahogy visszaértem vidékről kapott másik ventillátort és remekül megy tovább.

Ti tudtátok, hogy át lehet lépni a fan error-on?

A venti kapcsán: a szilikon spré úgy tűnik bevált, mert teljesne simán ment eddig az előző takarítás óta. A régi ventikből tettem vissza egyet most, mert azokat is kitisztítottam és befújtam szilikonnal.

(#69197) sutszi válasza azbest (#69196) üzenetére


sutszi
veterán

Igen. 2011 január-február magasságában említhettem már itt...de lehet, nem. Én 1.4Ghz és undervolt-olva toltam végig anno a vizsgaidőszakot, meg beadandókat, mert nem tudtam rövid idő alatt ventilátorhoz jutni.
(Nvidia-s verzió)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#69198) xcds válasza azbest (#69196) üzenetére


xcds
őstag

Ez a szilikon nem rossz ötlet.

(#69199) azbest válasza xcds (#69198) üzenetére


azbest
félisten

Jaja, kitisztítottam a venti házat (a mágnesre is felrakódik idővel a kosz). Kicsit oda is fújtam meg a kiporolt motorra is, a tengelyhez is. Kevés elég. Ez rászárad és síkos marad tőle. A kissé kopott ventinél a zörgés valsz attól volt, hogy meg-meg akadt valahol... így simán jár. Az elromlottnak is sima maradt a járása.
Egyébként gyárilag száraz volt mind a két gép ventije és a csereventik is. Szóval olajozás helyett ez tűnt jobb megoldásnak. Az olajba beleragad a kosz, ez meg rászárad hamar.

Azért most már rendelek újat is, mert a másik két használt, ami talonban van kissé kopottnak tűnik, mert kézzel pörgetve kicsit imbolyog. :)

Nekem kis szünetekkel, de gyakorlatilag 24/7 megy, így másfél év után már megkopik annyira, hogy érdemes cserélni - vagy mint kiderült szilionozni. A gép a dokkban ül napközben, néha utazáskor hurcolom, ha olyan helyre megyek, ahol nincs gép, de szükség lehet rá.

Ja és jut eszembe, múltkor már beszereztem, MX4 pasztát. Most egyúttal azt is átkentem. Azt hiszem tényleg jobb valamivel, mint a sima noname paszta, amit korábban használtam (valami bordához adták).

[ Szerkesztve ]

(#69200) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

T61be sshd-t neztem lekezeli jol ? Seagate 500gb st500lm000 valamint a mukodesenel mire kell figyelni vagy csak mint a hddnel ugy telepitem ? Win7prof64 bitet raknek ra most is az van igazabol az ssdn agyaltam de 250gbs kene minimum ez meg olcsobb alternativa.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.