Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) lapa válasza lapa (#31799) üzenetére


lapa
veterán

ja, ha jól látom nincs webkam se. de ez nem biztos. és a javított az nem gyári szervíz, hanem eladó által javított. kérdéses így a jótállás is. más kérdés, hogy ezeket inkább sérülést követően szokták javítani (ritkán romlanak), az meg nem jó ómen.

(#31802) lapa


lapa
veterán

kicióccó.

érdekes. 95+% dc-dc hatásfok... mondjuk amióta két noti megy dc-dc adapterről is épphogy langyos, míg a 90w ac elég forró volt.

[ Szerkesztve ]

(#31803) Borote válasza lapa (#31799) üzenetére


Borote
addikt

Köszi szépen :)
Egyelőre még csak nézelődök, informálódok a témában, hogy mit érdemes, mi mennyibe kerül. Jogos, az angol gépekkel a villanydelej problémás lehet, viszont ha a kép valódi, akkor a billentyűzete nem US-International kiosztású.
Akksi gyatra, cserébe a gép még 10 hónapig garanciális (és lehet, hogy ez akkor nem érvényes?). Mondjuk esetemben lényegtelen, mert még vagy fél év, mire gépet veszek, szerencsére nem sürgős. Mielőtt veszek valamit, úgy is rákérdezek majd :)
(Vagy ha emberi lesz az ára, akkor veszek egy Asus PadFone-t :P)

(#31796) sutszi: Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#31804) soldi3r válasza lapa (#31802) üzenetére


soldi3r
veterán

ilyenben hever az x60s, a célnak megfelel, ha nem zavar, hogy az ibm logo színűsége nem a legjobb

kimeneten 20 volttal nem biztos, hogy rádugnám a mobilom :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#31805) soldi3r válasza soldi3r (#31804) üzenetére


soldi3r
veterán

hogy oldottad meg otthon hogy dcdc adapterrel megy? van előtte egy acdc?

E30 (oo=[][]=oo)

(#31806) lapa válasza soldi3r (#31805) üzenetére


lapa
veterán

van előtte 4db 135Ah-s napelemakksi meg egy töltésvezérlő. elvileg megcsinálná az egy hónap idlét egy feltöltéssel.

ráadásul egyből két noti megy egy adaperről, ha sikerül akkor rövidesen 3.

az előzőleg linkelt adapterhez: ha igaz amit írnak róla, akkor ez egy nagyon-nagyon kultúrált rendszer. a kábel kiválasztja az 5 / 16 / 20v feszt. ráadásul az ac / dc-re is 95%-ot ír, kezd kicsit túl szép lenni hogy igaz legyen.

[ Szerkesztve ]

(#31807) Chaser válasza lapa (#31802) üzenetére


Chaser
titán

Nincs benne semmi érdekes. Az ac-dc konverziónál van a nagy veszteség, dc-dc esetén nincs, mért is lenne?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31808) lapa válasza Chaser (#31807) üzenetére


lapa
veterán

ööö hát azért szaladgál rajta egykét amper, annyira nem triviális szerintem nem melegedő alkatrészekkel megszaggatni. elág szép bordák szoktak lenni az ilyesmiken.

meg azért itt step-up konverzió van, ami pláne nem triviális.

[ Szerkesztve ]

(#31809) cellpeti


cellpeti
veterán

SL500ban a webkamera mellett 2 oldalt van mikrofon, a jól látom, de nem bírom beüzemelni.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31810) buherka válasza cellpeti (#31809) üzenetére


buherka
addikt

Ezt a két ablakot elő tudod hozni? Mert lehet hogy tiltva van az eszköz. :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31811) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy X220 esetében még mindig fenn áll a zajosodásbeli probléma, illetve, hol lehet IPS panellel szerelt gépet kapni?

Üdv

(#31812) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sziasztok

Egy t500-ban lévő vga intel 4500 kártya erősebb, mint a t61-es nvidia Quadro 140?
Itt arra gondolok, hogy az intel kártya viszi e gond nélkül az 1080-as tartalmakat stb..

[ Szerkesztve ]

Ps: brunorbert

(#31813) lapa válasza Quaresma (#31812) üzenetére


lapa
veterán

tekintve, hogy az nvidia nem tud 1080p-t normálisan lejátszani (én linuxon néztem, mások winen) igazából a kérdés nem is kérdés.

elvileg műx a dxva, majd beírják melyik playerek a jók.

nemrég linkeltem mplayer + smplayer kombót, azzal elvileg dxva nélkül is kéne menjenek a durva 1080p-k is. legalábbis linuxon mennek.

kérdés, hogy eredeti bd tartalommal mi történne, de hanyagoltam ilyesmi letöltését eddig.

(#31814) soldi3r válasza Quaresma (#31812) üzenetére


soldi3r
veterán

szerintem gyengébb, összefutottam már 1-2 videóval ami beszaggatott az intelen
igaz, az nvs-sel még annyira nem erőltettem a 1080p-t (meg az intelen is feleslegesnek tartom, csak 32"-os tv-m van), cad-ben biztosan jobb az nvs

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#31815) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Igazából azért érdekelne , mert Adobe Premier Pro-t használok videovágás munkálatokhoz.
A telepítésnél visszadobta, hogy gyenge a gép felszereltsége hozzá és ezért gondoltam,hogy egy t500-as az olcsóbban fejleszthető, ezért váltanék. A videokártyát meg nem ismertem:)

Ps: brunorbert

(#31816) Quaresma válasza lapa (#31813) üzenetére


Quaresma
aktív tag

Az mplayer-hez csak innen töltsem le a windows-os verziót és indítsam el az exe fájlt?Vagy van egyéb telepítendő is?

[ Szerkesztve ]

Ps: brunorbert

(#31817) audi100td válasza Quaresma (#31815) üzenetére


audi100td
nagyúr

Keress inkább ATi-s T500-at, vagy W500-at.

(#31818) soldi3r válasza Quaresma (#31815) üzenetére


soldi3r
veterán

erre a feladatra kicsit komolyabbat vga-sat vennék

(#31817) audi100td, nah, gyorsabb voltál, egyébként ha már így szóba került, mennyire veszélyes az ilyen vga-s gép? gondolok itt hasonló típushibára mint régebben

elvileg holnap vagy holnapután meg tudom nézni a gépet :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#31819) lapa válasza Quaresma (#31816) üzenetére


lapa
veterán

szerintem igen. de az mplayer úgy magában elég fapados, telepítsd hozzá az smplayert is. azzal kapsz rendes lejátszót. de őszintén még sosem néztem win alatt.

egyébként megnézve a premiere hw követelményeit az ati kártyát semmi nem indokolja, mert nem fogja tudni offloadolni. csak nvidia kártyákkal gyorsít.

megint más kérdés, hogy t500-ba már 8 giga megy, t61-be meg talán csak 4? az legalább olyan fontos lehet felgolgozáskor, mint hogy a preview mennyi cpu-t eszik. de ezt leginkább a program használatakor, task managgerrel lehetne megítélni.

[ Szerkesztve ]

(#31820) audi100td válasza soldi3r (#31818) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem tudok típushibáról, szerintem nincs vele para

(#31821) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Az az érdekes, hogy az Edius vágóprogrammal gond nélkül tudok dolgozni T61-en, pedig gyakorlatilag minimális az eltérés az Adobe-hoz képest. Egyedül a kezelőfelület, amit jobbnak tartok a Premier Pro-nál, mert ahhoz vagyok szokva, és ezért váltanék. Én is a RAM miatt gondoltam, hogy T500-at keresek, bár szerintem inkább lecserélem a T61-ben lévő 2-tőt 4gb-ra. Bár könnyen lehet, hogy a T7500-as 2.2-es CPU gyenge inkább:)

[ Szerkesztve ]

Ps: brunorbert

(#31822) buherka válasza Quaresma (#31815) üzenetére


buherka
addikt

Arra azért készülj fel hogy T500-at VGA ügyileg sehová nem lehet fejleszteni. Mert a HD3650-es ami benne van az Intel mellett integrálva van. Nem cserélhető.
Ezekben a gépekben nem MXM modulos grafikus vezérlők vannak.
Tehát ezzel számolj. ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31823) buherka válasza soldi3r (#31818) üzenetére


buherka
addikt

Nekem T500-am van HD3650-el...
Soha sem volt gond a melegedéssel, ha az ATI volt bekapcsolva. Max 60-65 fokos a GPU terhelve. Persze Furmark-ot nem eresztettem rá, de nem is fogom.
Ezek a GPU-k már nem azok a leolvadós fajták...oda van az rendesen rakva a nyákra.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31824) soldi3r válasza Quaresma (#31821) üzenetére


soldi3r
veterán

ahogy nézem, nagyjából a t500 áráért találni már w500-at is

(#31823) buherka, köszi, nem tervezek laptop vásárlást, csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy a kb 100ft-os ragasztó megért e nekik ennyi befektetést :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#31825) cellpeti válasza buherka (#31810) üzenetére


cellpeti
veterán

persze, csak nekem így néz ki!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31826) buherka válasza cellpeti (#31825) üzenetére


buherka
addikt

Akkor passz. :(

Ha engedélyezve van, akkor mennie kéne.

Még annyit hozzátennék, hogy ha zajt csapok (mondjuk kocogtatom a palmrestet) , akkor mikrofon kis rublikáiban fel-fel ugrál egy sötétebb csík. onnan látom, hogy az enyém is működik.

Más...
Nem tudom hogy ki cserélt már zsanért a T500-as gépén, de nem gyenge meló. Most izzadok vele, mert megjött a motyó amit rendeltem az ebay-ről.
Jól szét kell robbantani hozzá a gépet. Millió csavar meg minden...jajjj.. :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31827) cellpeti válasza buherka (#31826) üzenetére


cellpeti
veterán

Az enyém meg se mozdul. Lehet, hogy nincs benne? :Y :Y :Y Vagy nincs bekötve? :W

Itt egy kép, az enyém is pont így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31828) vicces válasza cellpeti (#31827) üzenetére


vicces
addikt

:K nekem is liyen nyílások vannak az x200-ason. csak az LCD alatt.

[ Szerkesztve ]

:)

(#31829) buherka válasza cellpeti (#31827) üzenetére


buherka
addikt

Ha kamera van benne, akkor mikrofonnak is kéne benne lennie, mivel az SL500-ban egy modult alkot a kettő. Tehát nincs külön két alkatrész erre.
Lehet hogy bemondta az unalmast a mikrofon része? :F

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31831) cellpeti válasza buherka (#31829) üzenetére


cellpeti
veterán

nem tudom, meg kéne nézetnem valakivel.

lehet, hogy driver gond van csak...meg kéne tudni valahogy.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31832) xcds válasza cellpeti (#31831) üzenetére


xcds
őstag

Win hibaelhárító mit mond rá?

(#31833) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

A '3811'-es hozzászólásra van ötletetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv

(#31834) kaller1 válasza mitulabattyi (#31830) üzenetére


kaller1
veterán

Leírnád a lényegét magyarul? :D

.::> <::.

(#31835) cellpeti válasza xcds (#31832) üzenetére


cellpeti
veterán

semmit... :W Most feltettem a Vistásat, még nem indítottam újra, mert még van egy ismeretlen eszközöm, aminek a hardverazonosítója: ACPI\LEN0014, most erre keresek valami megoldást, illetve próbálok rájönni, hogy mi ez

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31836) xcds válasza kaller1 (#31834) üzenetére


xcds
őstag

Ha semmit nem csinál a laptop, ki kell húzni az adaptert, ki kell venni az akksit, majd 10-szer megnyomni a power gombot 1sec-es ütemben, a végén pedig 30sec-ig nyomva tartani.

(#31837) Dr. Akula válasza kaller1 (#31834) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ki kell venni a tápkábelt meg az aksit, aztán 10x megynomni a power gombot 1 sec időközönként, majd 30 sec-ig lenyomva tartani. Aztán aksi vissza és megy a gép.

Nekem olyan vudu szeánsznak tűnik, de az ellenkezőjén se lepődnék meg.

(#31838) azbest válasza Dr. Akula (#31837) üzenetére


azbest
félisten

Valami statikus töltés megszüntetését emlegetik, ahogy olvastam. Valószínűleg a gombnyomások száma voodoo. Vagy ez egy "titkos" megoldás a bios chip (saját belső akkujának) kisütésére és gyakorlatialg cmos reset. :U

(#31839) Borote válasza Dr. Akula (#31837) üzenetére


Borote
addikt

Én egyszer véletlenül rövidre zártam az Acerem (nem röhög :D ) USB csatlakozóját, azon mondjuk pont segített ez a módszer.
De ott nem kellett ritmusosan nyomogatni, se morse-zni vele, csak 10-20 másodpercig nyomva tartani.

[ Szerkesztve ]

(#31840) cellpeti


cellpeti
veterán

Na itt is az ACPI\LEN0014-vel van gondja a jó embernek, de még ugyan abban a hozzászólásában ír valamit az AUDIO dologról is. Lehet köze van a kettőnek egymáshoz?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31841) xcds válasza cellpeti (#31840) üzenetére


xcds
őstag

Van egy válasz, ami szerint a power management driver hiányzik.

(#31842) buherka válasza cellpeti (#31831) üzenetére


buherka
addikt

Ha maga a driver látja az eszközt, akkor nem tudom hogy mit lehetne rajta javítani. Ilyenkor jönne jól egy próbaalkatrész. De hát az ugye nincs. :(

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31843) Tikakukac válasza buherka (#31842) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyanezt szórakoztam az ujjlenyomat olvasómmal. Driver látja, minden okés, de nem kommunikál vele. Remélem hamarosan sikerül cserét találni és megnézem vele, mert módfelett idegesít az is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31844) sutszi válasza cellpeti (#31840) üzenetére


sutszi
veterán

Tedd fel a Lenovo System Update-et, és nézd meg mit ajánlt fel...Szerintem megér egy próbát.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31845) kaller1


kaller1
veterán

Ez megért ennyit? [link]

.::> <::.

(#31846) Shadowfax válasza kaller1 (#31845) üzenetére


Shadowfax
addikt

87k-t bőven megért. :K

(#31847) Sensei válasza Shadowfax (#31846) üzenetére


Sensei
tag

Én ütöttem le. ;) Meglátjuk mi lesz belőle.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#31848) kaller1 válasza Sensei (#31847) üzenetére


kaller1
veterán

Hát bizsergett az ujjam az egérgombon nekem is. :D
Elárulod, hogy mennyit tettél rá? Most már úgy is mindegy. :)

.::> <::.

(#31849) cellpeti válasza xcds (#31841) üzenetére


cellpeti
veterán

az fent van pedig

buherka:

jaja persze, csere alkatrész, csak ahhoz szét kell rombolni teljesen a notit. :W :W :W Többe kerül szétszedetni, mint maga az alkatrész.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31850) Sensei válasza kaller1 (#31848) üzenetére


Sensei
tag

Arra gondolsz, hogy volt-e védett ajánlatom? Nem volt. 1K-t licitáltam a 86K-ra.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.