Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) felvono válasza Gondwana (#31398) üzenetére


felvono
tag

Mi a helyzet az x200 ultrabase displayportjaval?
Egy x200s ul rajta. Ezzel at tudom a hdmi kepes erositobe loni a kepet es a hangot egyszerre? Valaki esetleg hasznalja igy?

(#31402) lapa válasza felvono (#31401) üzenetére


lapa
veterán

ha minden igaz valami olyasmi volt, hogy nem volt még nyilvánvaló konszenzus, úgyhogy semelyiket nem implementálták. legjobb tudomásom szerint esélytelen.

(#31403) Tikakukac válasza lapa (#31402) üzenetére


Tikakukac
titán

+1 , azon csak kép fog kimenni :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31404) felvono válasza lapa (#31402) üzenetére


felvono
tag

:R koszi, neked is Tikakukac
akkor marad a kulso hangkartya :(

[ Szerkesztve ]

(#31405) audi100td válasza lapa (#31402) üzenetére


audi100td
nagyúr

X201-nél sem működik ez a dolog?

(#31406) Tikakukac válasza audi100td (#31405) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyan ez a baj ott is. A DVI alapvetően kép átadásra lett kitalálva. Újabb kártyákon lett divatos, hogy spéci(?) átalakítóval már ki fog menni a hang is, közvetlen a kártyáról. Mivel nincs szál a hangnak (van asszem belső SPDIF szálas DVI is, de húha ritka) így bekeveri a kártya a videó folyamba a hangot. Ha a kártya már támogatja is, akkor is dokknál már hasalna a dolog szvsz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31407) audi100td válasza Tikakukac (#31406) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én a displayportra gondoltam X200 Ulrabase dokkolónál.

(#31408) Tikakukac válasza audi100td (#31407) üzenetére


Tikakukac
titán

Na, csak megtaláltam. Kicsit katyvasz lett, de azért annyira nem mondtam hülyeséget. Tehát a probléma maga a videokártya, egyszerűen nincs felkészítve erre a keverős dologra, így akármire is lenne portolva, nem menne ki a hang. Volt 2 állítólagos sikeres ember, akinek ment, de valószínűleg kamu, tucatnyian mondták, hogy mindenféle adapterrel megnézve sem ment ki.
Elméletileg W500, T410 és T510 típusok tudnak display-en kiküldeni hangot. Ezek a biztosak. x200-as sorozatnál ez halott ügy szerintem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31409) audi100td válasza Tikakukac (#31408) üzenetére


audi100td
nagyúr

A W500 nem tud asszem, viszont az X201-ben ugyanaz a HD Graphics van mint a T410-ben.

[ Szerkesztve ]

(#31410) Tikakukac válasza audi100td (#31409) üzenetére


Tikakukac
titán

Amúgy valószínűleg megvan a gond. Tehát a W500 alapból rendelkezik magán a lapra kiszerelt display porttal, az x200 sorozat meg ugye csak a dokkban lévőt tudja használni. Az x200-asok nem tudnak játszani csak egy analóg/digitális konverzióval, de maga a keverés már nem él bennük. A többi működő példa ezt mutatja. Ez van :(

Ebből próbálok dolgozni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31411) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

A T420 -akban, most 0.9 megapixeles, vagy 1.3 megapixeles a webcamera?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#31412) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Megosztanék egy szívást.

Ubuntu 11.04 után a tp-smapi-dkms 0.40-ról 0.41-re váltott. Ez utóbbit nekem még nem sikerült beindítanom, sehogy.
Ha így járna valaki: le kell szedni a 0.40 src-t, kézzel megadni a dkms-nek és törölni a 0.41-et, így megy, 11.10-el és 12.04-el is.

(#31413) audi100td válasza Tikakukac (#31410) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, látom W500-on elvileg mégis megy, nem egyszerű a dolog az biztos.

(#31414) buvartacsko


buvartacsko
addikt

ahogy látom x220-on se sikerült rendesen megcsinálni a billzet alátámasztást. na de ezt már megszokhattuk 4-5 éve ilyen. :) egyik gépen se sikerül ez a bonyolult dolog

(#31415) audi100td válasza buvartacsko (#31414) üzenetére


audi100td
nagyúr

X200/X201-en ALPS billentyűzettel (vagy Chicony, nem tudom melyik a nem NMB, csak 2 féle van), normális az alátámasztás, gépeléskor nem süpped és nem zörög sehol. Az NMB nagyon hangosan és bizonytalanabbul jár, az alátámasztása is sokkal gyengébb, minden kritikus helyen süpped. Az X220-nál nem tudom mi a helyzet, lehet maga a lefogatás is hiányos, mint pl. T61-nél és "visszacsap" a lemez.

Egyébként szánalmas, hogy ezzel mindig szívás van úgy T61 óta.

[ Szerkesztve ]

(#31416) buvartacsko válasza audi100td (#31415) üzenetére


buvartacsko
addikt

Akkor nekem NMB van az X200-ban, mert nagyon szar tud lenni. :D Legalább ezt is tudom. T61-ben nem volt gondom az NMB-vel, itt viszont nagy szar, főleg az ékezeteknél.

A T61 óta van ez amúgy igen.

[ Szerkesztve ]

(#31417) audi100td válasza buvartacsko (#31416) üzenetére


audi100td
nagyúr

T60-nál még nagyon jó volt az NMB, de az utóbbi években maga a gombok alátámasztása is pontatlan lett, érezni is, hogy van egy pici játék ha csak finoman nyomogatod, anélkül, hogy leütnél egy karaktert, meg annyira gyenge lemezt használnak, hogy az nem ér semmit.

mobal: Én mindenhol csak annyit látok, hogy 720p HD camera

buvartacsko: Egyébként az ALPS-nál a bal trackpointgomb hajlamos kicsit flexelni, ezzel még kezdenem kell valamit.

[ Szerkesztve ]

(#31418) audi100td válasza buvartacsko (#31416) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ebből kiindulva, csak Chicony-val és NMB-vel készült X200/X201.

(#31419) buherka válasza audi100td (#31413) üzenetére


buherka
addikt

Nem tudom hogy mennyiben különbözik ilyen téren a T500-W500, mert nekem a T500-as csak akkor ad ki képet Display porton ha ATI VGA-ra váltok. Az Intel meg se mukkan.
Hangot még nem tudtam átnyomni a 32"-os TV-re HDMI-n keresztül...sehogy sem.

Ezt az átalakítót használom...Display port to HDMI adapter.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31420) Zooka


Zooka
tag

Nekem az X220 ad ki hangot ( 5.1 is) egy kínai 1,5k-s DP -> hdmi átalakítóval.

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#31421) Tikakukac válasza Zooka (#31420) üzenetére


Tikakukac
titán

De neked is alapból van Display portod. Az x200/x201 és egyéb másoknál, ahol csak dokkal kapjuk meg a DP-t ott nem játszik :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31422) Chaser válasza buherka (#31419) üzenetére


Chaser
titán

Pedig kellene neki, x3100 vga is működik hdmi-n, a dp meg elvileg ugyanaz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31423) Tikakukac válasza Chaser (#31422) üzenetére


Tikakukac
titán

Ott szerintem valami driver gond lehet. Vagy az átalakítóban nem zár mondjuk az összes érintkező. Megesett már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31424) audi100td válasza Tikakukac (#31421) üzenetére


audi100td
nagyúr

Úgy néz ki X200 Ultrabase-zel és megfelelő kábellel működik az audio átvitel X201 esetén, X200-nál sajnos nem.

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#31425) Tikakukac válasza audi100td (#31424) üzenetére


Tikakukac
titán

Olvastam én is. Csak gyanús, hogy megy 1-2 embernél, 20-30 másiknál meg nem...

Na mindegy, van nekem kellő mennyiségű kockafej évfolyamtársam, műszakin már csak meg tudja valaki mondani, mi az igazság.

Szerk.: Az lehet, driveren sok múlik. Szívtam anno a másik laposommal is mire tökéletesen ment a TV-n meg a monitoron is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31426) audi100td válasza Tikakukac (#31425) üzenetére


audi100td
nagyúr

lehet nem jó kábelt használtak, vagy szoftveresen nem állították be rendesen

[ Szerkesztve ]

(#31427) dbius válasza buvartacsko (#31414) üzenetére


dbius
veterán

Lehet, hogy velem van a baj, de én azon kívül, hogy nyomogatja az esc-et, meg a pgup-ot, semmit nem látok ebből a videóból. (legalábbis nem látom, hogy mozogna az egész, vagy süppedne)

(#31428) buvartacsko válasza dbius (#31427) üzenetére


buvartacsko
addikt

hang is kell hozzá

(#31429) dbius válasza buvartacsko (#31428) üzenetére


dbius
veterán

thx, akkor itt lesz a kutya elásva, mert hang nélkül néztem, majd otthon megnézem még 1*

(#31430) Zooka


Zooka
tag

Valakinek nincs infója hogy honnan lehet beszerezni T500 alaplapot nem horror áron?

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#31431) buvartacsko válasza Zooka (#31430) üzenetére


buvartacsko
addikt

(#31432) rgeorge válasza audi100td (#31415) üzenetére


rgeorge
addikt

Hol tudom megnézni, hogy az enyémben milyen van (W520)?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#31433) audi100td válasza rgeorge (#31432) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha kiemeled a billentyűzetet, a hátuljára rá van nyomva az FRU kód, az alapján be lehet azonosítani.

(#31434) rgeorge válasza audi100td (#31433) üzenetére


rgeorge
addikt

Az FRU-t (45N2156) és a Mfg P/N-t (45N2121) tudom a parts lookup-ból, csak azt nem, hogy ezek milyen billentyűzetet jelentenek.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#31435) lapa


lapa
veterán

na megérkezett az új fru-s (...67) ericsson modem. fogyasztásban nincs lényegi különbség, és az is kiderült hogy inkább a vinyó a hunyó a magas fogyasztásban.

hogy stabilitásban milyen változás van, arra nem tudom a választ, nekem a 13-as végű is teljesen normálisan teljesített eddig sok hálózaton.

kimentem, ez az új 210 mp alatt fixált gps-t. szerintem ez kb ugyanannyi mint az előző, de bevallom nem néztem az előzőt külön.

kicsit gyanús, hogy kamu a kártyán lévő matrica, mert bár hasonló, máshogy néznek ki a dolgok rajta (nagyobb-kisebb, apró különbségek. ötletem sincs hogyan nézem meg linux alatt a fw verziót, de majd futok vele egy kört.

a merevlemez fogyasztásáról annyit, hogy lucid alatt hiába van kikapcsolva a lemez, a host nem autosuspendeli a satát. az alábbi parancsot kiadva:

echo min_power > /sys/class/scsi_host/host1/link_power_management_policy
echo min_power > /sys/class/scsi_host/host2/link_power_management_policy
echo min_power > /sys/class/scsi_host/host3/link_power_management_policy
echo min_power > /sys/class/scsi_host/host4/link_power_management_policy

1w-ot (!) csökkent a fogyasztás (mondom kikapcsolt lemez), úgyhogy ezt mostantól megkapja pár percenként crontabból. simán elhiszem, hogy ssd-nél is csinál némi különbséget.

(#31436) sutszi válasza rgeorge (#31434) üzenetére


sutszi
veterán

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=PD010629

Itt van három osztlop, elvileg a sorrend a következő: ALPS, Chicony, NMB.
Tehát neked NMB van elvileg.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31437) norbee86


norbee86
csendes tag

Milyen progival tudom megnézni hogy az R61-emben (7732-4TG) sata II-es BIOS van-e?

(#31438) Gondwana válasza lapa (#31435) üzenetére


Gondwana
addikt

A Hayes-modemparancsok néha csodákra képesek, szerintem az ATI3 lesz az, bár érdemes ATI1-től ATI7-ig végigpróbálni - nálam ez így nézne ki:
ATE1I1I2I3I4I5I6I7

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31439) sutszi válasza norbee86 (#31437) üzenetére


sutszi
veterán

Ha van nálad SSD, akkor egy sebesség teszten simán látod.
Ha nincs SSD, akkor nézd meg a BIOS verzió számot. Ha NEM 2.29 akkor nem sata II-es.(legalábbis majdnem biztos)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31440) norbee86 válasza sutszi (#31439) üzenetére


norbee86
csendes tag

Most hozta futár SSD szal azért kérdem kiderül mindjárt:)

(#31441) lapa válasza Gondwana (#31438) üzenetére


lapa
veterán

mondasz valamit. bár még nemtom mivel fogom tudni megkérdezni de majd guglizok arra is.

amúgy 6,2w minimumról (szerintem továbbra is a hdd, majd nézek egy x25-m-et) 9,6w-ra mászott fel csak a modem miatt, akár csak bix.hu pingre, akár nagy fájt netről ramdriveba töltés közben. az megnyugtató, hogy letöltés közben is váltott edge (gprs?) és 3g között.

szóval hangzatosan összefoglalva másfélszeresére növeli a gép fogyasztását.

(#31442) Tikakukac


Tikakukac
titán

Thinkpad L412-ről tudtok bármi olyat ami miatt rossz vétel lenne? 125k-ért van 2 év garival, webáruházas emberkének kéne szokásos napi dolgokhoz. Szerintem atom jó vétel. Cáfoljatok :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31443) audi100td válasza Tikakukac (#31442) üzenetére


audi100td
nagyúr

Annyiért T410-et is ki lehet fogni, de szokásos napi dolgokhoz még egy T61 is elég lenne 55-ért, vagy T400 garival.

(#31444) Tikakukac válasza audi100td (#31443) üzenetére


Tikakukac
titán

Amiért még sem vennék T61-et, az a proci. Néha kéne rar feladatokhoz is, és azért egy 520m sokkal jobb ebben. Meg ebben már egy gyári 9 cellás akksi meg ugye 2 év gari sem rossz. Másik kiszemelt egy Elitebook, még msot tanulmányozom kinek kéne nyerni. Ja és 2 héten belül már rendelkezésre kell állnia, tehát időm sem nagyon van :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31445) audi100td válasza Tikakukac (#31444) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha lenovoból csak ez jöhet szóba, inkább EliteBook-ot választanék neki, az "L" széria újonnan az áráért állítólag nem rossz, de nagyon ki van herélve, gyakorlatilag csak a billentyűzetnek van némi köze a klasszikus thinkpadekhez, én pénzt nem adnék érte, főleg ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#31446) Tikakukac válasza audi100td (#31445) üzenetére


Tikakukac
titán

Erősen gondolkozom azon az Elitebookon. Most kezdem olvasgatni a tesztet a Thinkpadról.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31447) Gondwana válasza lapa (#31441) üzenetére


Gondwana
addikt

chat -v ATI3 /dev/modem

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31448) Dr. Akula válasza audi100td (#31445) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Viszont a HP szervíze allítólag nagyon szar, ciganykodnak garipapírral meg szamlaval, inkabb az Acerrel/MSI-vel van egy szinten mint az IBM-el.

(#31449) Tikakukac válasza Dr. Akula (#31448) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem még a sima HP szerviz is igen rendben volt. Elitebook meg egy másik kategória. Inkább az érdekel melyik a jobb. Prociban és egyebekben szinte tök egyformák. Innentől a szoftver és a belső szerkezet dönthet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31450) sutszi válasza Tikakukac (#31449) üzenetére


sutszi
veterán

T61-be tudsz nagyobb CPU-t tenni...és relatíve alacsony áron megvan...
DE ha ennyire fontos újabb hardver akkor T400 vagy ahogy audi100td is tanácsolta T410, azon az áron...
Az L-es szériát inkább hagyd, mert ebből a pénzből sokkal jobban is ki lehet jönni.
Ha csak a két említett gép játszik akkor abból tényleg egyértelmű, hogy az elitebook...nagyon nincs mit filózni rajta....

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.