Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) lapa


lapa
veterán

azért olyan szempontból nem alaptalan a téma, hogy ugyanakkora hőt kisebb felületen ad le, amit egy egyező technológiájú borda / heatpipe nehezebben tud elvinni. azaz a cpu és az alaplap melegebb lesz.

(#31502) Tikakukac


Tikakukac
titán

Sikerült gyárira visszahúzni mindent. Na itt aztán van Admin fiók, mindenféle jelszavak és társai. Most csinálok egy Ubuntut, hogy tényleg jó-e a fingerprint és csak driverekkel kell-e cseszekedni vagy komolyabb a dolog. Jó dolog is ez az egész napos barkács a semmiért :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31503) mitulabattyi válasza Tikakukac (#31502) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Lehet ez azóta már változott, de tudomásom szerint az ujjlenyomat-olvasó nem működik linux alatt.

(#31504) Tikakukac válasza mitulabattyi (#31503) üzenetére


Tikakukac
titán

Elviekben van 2 megoldás is ami működik. De engem csak annyi érint, hogy egyszer beolvas-e és kész. Utána megy egy win7 és lekezdem reszelni a rendszert, mert akkor nem a géppel van baj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31505) Gondwana válasza Tikakukac (#31504) üzenetére


Gondwana
addikt

(X200/s/t, T400, T/W500 ujjlenyomatolvasója linux alatt valószínűleg már soha nem is lesz támogatott, még alap szinten se - én már szívtam vele X200T-vel)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31506) Tikakukac válasza Gondwana (#31505) üzenetére


Tikakukac
titán

Frankó, most nézem én is a lap alját...Thinkfinger továbbra sem korrekt. Najó akkor valami Xp-t rakok föl...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31507) franc0


franc0
őstag

W530
Bill a lap alján.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31508) Kbali válasza franc0 (#31507) üzenetére


Kbali
nagyúr

512 giga SSD - nem piti - meg az 5.07 CHF-es ár sem...

[ Szerkesztve ]

(#31509) ixtom válasza franc0 (#31507) üzenetére


ixtom
tag

A lap alján más bill. van a fentihez képest (vagy a másik képen ha a "galériát" nézed).
A "teljes" képen van bemélyedés a kurzoroknál, a lenti képen meg nincs (az talán X1 billzet?)

Egyébként nem értem: miért nem fér el még egy sor legfelül, ahogy eddig? Ha már kisebbek a gombok...

(#31510) franc0 válasza ixtom (#31509) üzenetére


franc0
őstag

Igazad van, X1 lehet.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31511) brd válasza franc0 (#31507) üzenetére


brd
nagyúr

:Y Mi a *szom kerül ezen ennyibe? Aranyból van a háza a festés alatt, vagy mi?

The only real valuable thing is intuition.

(#31512) audi100td válasza brd (#31511) üzenetére


audi100td
nagyúr

nyilván nem ennyibe fog kerülni majd ha tényleg lehet kapni

(#31513) lapa válasza brd (#31511) üzenetére


lapa
veterán

ezekbe raknak egy "nekemlettelőször" nevű alkatrészt, nagyon megdrágítja.

(#31514) buvartacsko válasza lapa (#31513) üzenetére


buvartacsko
addikt

:Y :C :R :)) :DD

(#31515) dbius válasza lapa (#31513) üzenetére


dbius
veterán

:C Merazembersohanemfelejtielazelsőt... ;]

(#31516) Tikakukac válasza Gondwana (#31505) üzenetére


Tikakukac
titán

Az Xp USB-ről pedig be sem bootol, semmilyen beállítással sem képes rá. Maga a kulcs jó, másik gép tökéletesen indul róla. Kezdek iszonyatosan dühös lenni egy nap után...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31517) brd válasza lapa (#31513) üzenetére


brd
nagyúr

Tudom, de még azzal együtt is kb. 2x-es ára van (a - szerintem - normálishoz képest)...

The only real valuable thing is intuition.

(#31518) rgeorge válasza brd (#31517) üzenetére


rgeorge
addikt

És ez még nem is a teteje: nincs benne wwan, kalibráló...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#31519) sutszi válasza Tikakukac (#31516) üzenetére


sutszi
veterán

Mért is szenvedsz XP-vel?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31520) soldi3r válasza Kbali (#31508) üzenetére


soldi3r
veterán

és van mellé 32 giga ram, pedig 640 kilobájt mindenre elég :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#31521) lapa válasza Tikakukac (#31516) üzenetére


lapa
veterán

és ez mind a win miatt. használj linuxot.

(#31522) buvartacsko válasza lapa (#31521) üzenetére


buvartacsko
addikt

vagy amiatt mert szar a gépében az ujjlenyomatolvasója, ami linux alatt úgyse menne. :W

(#31523) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sziasztok

T42p vásárlását tervezem. Kíváncsi vagyok mennyire ajánlott ez a típus. Filmnézésre, internetezésre, java dolgok megjelenítésére , szóval általános használatra lesz használva.
Tudom rengetegen kérdezték már, de még egyszer akkor : Mire figyeljek esetleg ennél a típusnál vásárláskor?:)

Ps: brunorbert

(#31524) buvartacsko válasza Quaresma (#31523) üzenetére


buvartacsko
addikt

kicsivel több pénzért már sokkal jobb gépeket lehet venni, én már nem ajánlom.

(#31525) Quaresma válasza buvartacsko (#31524) üzenetére


Quaresma
aktív tag

Tudom. Nekem T61 van. Ez a gép a húgomnak kellene a fentebb említett szempontok miatt. Nagyon jó áron van, és igazából többet nem is költenénk gépre. A keret maximum 40 ezer ft lenne. Ebben a kategóriában ez a T42p jó választásnak tűnt.

Ps: brunorbert

(#31526) franc0 válasza Quaresma (#31525) üzenetére


franc0
őstag

Én T60 alá nem adnám a Core Duo, a DDR2 és a SATA miatt. Azt már ki lehet fogni 40-ért.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31527) ndavid


ndavid
tag

(Gondolom ezerszer volt szó róla már, de sry, h nem olvasok vissza 31k hsz-t, és amúgy is friss infó kéne inkább a témában). Szóval van egy T41-em, ami valszeg a szokásos GPU-betegséget kapta meg, bekapcs után fél-egy óráig megyeget, aztán meghal, mozgatásnál még előbb, tehát gondolom reball kellene neki. Tudtok ez ügyben segíteni, h kihez forduljak, kihez érdemes, aki megbízható, jó munkát végez, és persze lehetőlegnyilván nem aranyáron? Mindenképp BP-n lenne jó elintézni a dolgot, nem akarok rohangálni messzebb v küldözgetni a gépet.

Don't panic!

(#31528) Tikakukac válasza lapa (#31521) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnos muszáj a windows. Én is szeretem a Linuxot, egyik otthoni gépemen az van, de sajnos van pár specifikus program ami kell egyetemhez és nincs pontos alternatívája.

sutszi: Az ujjlenyomat olvasóra vagyok kíváncsi mi baja van. Szét van kapva, hardveresen én nem látok rajta sérülést. Windows is látja, tök jó felismeri. De mikor kéne berakni az ujjlenyomatokat akkor cannot communicate hibákat dob. Ép ésszel fel nem bírom fogni mi baja lehet. Pedig a netet már kiforgattam a sarkából. Épp ezért próbálok XP-t, hátha csak a többi oprendszeren marhul meg. De az meg nem megy fel sehogy sem...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31529) audi100td válasza Tikakukac (#31528) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akár hardverhiba is lehet, alaplap vagy maga a fingerprint illetve annak kábelezése.

(#31530) soldi3r válasza ndavid (#31527) üzenetére


soldi3r
veterán

én nem golyóztatnám, inkább vennék egy felújított alaplapot
ha jól rémlik én innen vettem, de ez szintén jó lehet

E30 (oo=[][]=oo)

(#31531) Tikakukac válasza audi100td (#31529) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennek kiszűrésére pedig kéne egy másik reader, ami ugye elég nehézkes lesz, plusz nem biztos, hogy ő a hunyó. Mondjuk méretre néztem és az x61s chipje ugyanez, és van is ebay-en.
Amúgy rohadt sokan küzdenek ezzel a hibával és többen állítják, hogy nem hardveres csak a driverek akadnak össze. Hát én már semmit sem értek :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31532) audi100td válasza Tikakukac (#31531) üzenetére


audi100td
nagyúr

X200s-nél nálam anno működött, vista-n és w7-en is.

(#31533) ^Clown válasza ndavid (#31527) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

mobileman fórumtárs foglalkozik ezzel a problémakörrel. :R

(#31534) Tikakukac válasza audi100td (#31532) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem is egyre gyanúsabb, hogy maga a kütyü gázos. Szerintem megy vissza a win7 és hagyom az egészet. Valamikor ha meg találok bontósat vagy valakit aki megengedi, hogy szétkalapáljuk az ő notiját egy próba erejéig, akkor visszatérek rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31535) Tim82 válasza Quaresma (#31523) üzenetére


Tim82
nagyúr

T42p-ből 15" méretűt megéri, az IPS kijelző miatt. 14"-at nem, akkor valóban inkább T60 már.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31536) soldi3r válasza Tikakukac (#31528) üzenetére


soldi3r
veterán

tiltsd le biosban és élj vele együtt :)
ha jól rémlik repedt volt a palmrested, vegyél egy olvasó nélkülit és nem is fog zavarni :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#31537) Tikakukac válasza soldi3r (#31536) üzenetére


Tikakukac
titán

A jobb oldalán van egy 2*1 milis repedés, ha éppen lesz jó árban akkor veszek másikat ebay-ről. Addig ráér ez is kopni. De ha veszek akkor tuti enélkül veszek. Nekem már nincs erőm erre :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31538) soldi3r válasza Tikakukac (#31537) üzenetére


soldi3r
veterán

25$-tól már vannak :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#31539) lapa válasza Tikakukac (#31537) üzenetére


lapa
veterán

épp akartam javasolni, nem egy szerencsés dolog az. persze kényelmes, de ha irodában együtt dolgoznánk én már csak a poén miatt is megtörném, mondhatni okulásképp.

tudom, hogy egy smart card olvasó általában aranyárban van (~50 eur), de néha ki lehet fogni olcsót. winhez is van ingyér progi meg leírás, a 4 számot bepötyögni meg alig több, mint huzigálni az ujjat. az legalább biztonságos, nekem nagyon bevált.

(#31540) Tikakukac válasza soldi3r (#31538) üzenetére


Tikakukac
titán

Jaja, most nézem. 30 dolcsiba meg már belefér egy ujjlenyomatos is, új chippel ;] Najó, mindegy megnézzük az XP-t aztán maaaajd valamikor veszünk egy másik palmrestet. ;)

lapa: Céges noti van otthon, azon se használjuk. Csak én az a fajta ember vagyok aki kiforgatja a világot, hogy rájöjjön egy hiba okára. :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31541) RnJ válasza Tikakukac (#31531) üzenetére


RnJ
tag

Hello, nekem R500 van, tuti SW hiba , mert újrahúzás után kezdett el nem működni. Azaz mentette az ujjlenyomatokat, de belépésnél már nem csinál semmit. Simán átugrik a jelszavas belépéshez. A kép sem a régi. Korábban egy nagy kékes-fehéres ujjlenyomat volt, most a FP-reader képe és egy ujj a piktogram.

előtte-utána W7 64

[ Szerkesztve ]

(#31542) Tikakukac válasza RnJ (#31541) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon sok panasz van konkrétan x200-ról és egyéb thinkpadekről is akad bőven. A tuti megoldást esetleg tudod? :F

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31543) Gondwana válasza Tikakukac (#31542) üzenetére


Gondwana
addikt

(Láma' kérdés, mert biztos túl vagy már rajta, de hátha: BIOS-ban elfelejttetted vele a már benne tárolt ujjlenyomatokat? TPM Chip engedélyezve van, vagy tiltva? Csak mert ha engedélyezve, akkor 100%, hogy ez a kavarás forrása: tudja, hogy tárol ujjlenyomatot, de nem tud hozzáférni.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31544) Tikakukac válasza Gondwana (#31543) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen a TPM-es kavarásnál kezdtem ráérezni hajnalban, hogy ott is bibi lehet. Azóta lett kilőve-belőve össze vissza törölve, elem kivéve, ami csak kellhet. Most menjen fel egy XP a biztonság kedvéért, utána összerakom végre és nekiesek a bios meg win7 összehangolásnak. Főleg ha XP alatt megy :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31545) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

jövő héten végre boldog tulajdonosa leszek egy SL500nak(tudom azt mondtátok nem olyan jó, de nekem a webkamera nagyon fontos dolog benne). Majd írok róla, ha megjött. :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31546) soldi3r válasza Gondwana (#31543) üzenetére


soldi3r
veterán

ennek van ellenszere?

E30 (oo=[][]=oo)

(#31547) Tikakukac válasza soldi3r (#31546) üzenetére


Tikakukac
titán

Engem is érdekelne egy tökéletes sorrend, hogy mit, hova milyenre és meddig. Mert most ha nem megy fel az XP (bugzik a drága...) akkor megy a win7, de előtte jó lenne tudni biosban mit karistoljak és utána win7-ben milyen driver menjen fel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31548) Gondwana válasza Tikakukac (#31547) üzenetére


Gondwana
addikt

Asszonypajtás T60-ján volt ilyen gondom pár hónapja:
1.) Reset fingerprint data
2.) TPM kikapcs
3.) Security/IO alatt fingerprint kikapcs
4.) Gépet újraindít, bebootol bármibe, majd shitdown, és ekkor teljes áramtalanítás (akku is levéve) után...
5.) ...BIOSban Security/IO alatt fingerprint visszakapcs
és ekkor hirtelen az XP felismerte. A TPM-et nem eröltettem, nincsennek annyira titkosítandó cuccok a gépén.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31549) Tikakukac válasza Gondwana (#31548) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszi, rápróbálok :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31550) zooleeb


zooleeb
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem ez az FRU 39T7003-as szám ú billentyűzet kompatibilis T500 15.4-be?Fontos lenne aki tud segíteni megköszönném!Mindenhol mást írnak róla!

köszi:zooleeb

Ami nem kínai az hamisítvány!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.