Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) cellpeti válasza azbest (#32448) üzenetére


cellpeti
veterán

akkor megint csak helyben vagyunk...nem baj.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32452) buherka válasza Declare (#32423) üzenetére


buherka
addikt

mSata-ba 64gb vígan jó. Erre bőven ráfér a Win és az összes program. Én most a rendszer partíciónak 40gb-ost csináltam, amiből 15gb foglalt.

Az árak meg mennek lefelé szépen. Hál isten egy rakás gyártó belefogott az SSD gyártásába. Egymást tapossák a vevők kegyeiért...szóval ez nekünk csak jó. :D
Lehet mire odaérsz hogy veszel SSD-t a 256gb-os lesz 30k. Nem hinném hogy sokat fogsz sz@rozni a kérdéssel. :D

Amit most vettem 120-as Agility 3-at, tavaly november közepén még 55K volt.
Most meg már közel a feléért megkapod. Szóval megy ez lefelé szépen. ;]
Ha ilyen ütemben csökkennek az árak, akkor jövőre valóban meg lehet kapni a 250-300gb-os verziókat 30K-ért.

(#32428) audi100td...ez így igaz. Én sem erőltetem senkire. Az vesz aki akar. Én is csak azért vettem, mert volt egy kis bizniszem. Meg ugye azért ki is próbáltam a dolgot egy-két kolléga gépén. Szerintem sokaknak ez a vízválasztó ilyen téren. Nem szabad kipróbálni és akkor nem baxtatja annyira az agyad. :D

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#32453) buherka válasza mobal (#32432) üzenetére


buherka
addikt

Van itt a fórumon aki egy éves SSD-t adott el és napi szinten több órát ment neki a torrent. Az Ég világon semmi baja sem volt.
Kicsit túl van spilázva ez a dolog. Lassan már ott tartunk, hogy be sem szabad kapcsolni a gépet, hogy kíméljük az SSD-t. Ugyan már.
Lehet hogy valaki még esti mesét is olvas neki, mielőtt kikapcsolja a gépet.

Azért vettem hogy használjam. Nem fogom a vitrinben tartani. Van rá 5 év garim. Ha bexarik, csere...oszt csókolom. 5 év múlva, lehet egy terrásat veszek 20K-ért. :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#32454) lapa


lapa
veterán

arra azért gondoljatok, hogy míg hdd-t pár nagy tapasztalattal rendelkező cég gyárt csak, addig ssd-t minden sarki dzsunkában heggesztenek már.

(#32455) sniphoe


sniphoe
aktív tag

SSD vs. HDD :)

[ Szerkesztve ]

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#32456) cellpeti válasza lapa (#32454) üzenetére


cellpeti
veterán

ezért kell az SSD-t is megbízható cégtől, jó márkától vásárolni minél több garival

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32457) Gondwana válasza cellpeti (#32456) üzenetére


Gondwana
addikt

... ezért van többek között 64GB X25-E az egyre hosszabb nevű Theseus-paradoxonos UXGA T60 FrankenPadomban :D
(meg persze UB variálódik, hogy 160, 250 vagy 500GB HDD van-e épp benn)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32458) mobal válasza cellpeti (#32456) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Kingstont.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#32459) cellpeti válasza mobal (#32458) üzenetére


cellpeti
veterán

nem tudom, nem néztem még. Valami jó kellene, sok garival. Nyár végén lehet be is ruháznék rá. 120/160asra, de nekem is olyan 3-5év garis kellene majd.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32460) amargo válasza mobal (#32449) üzenetére


amargo
addikt

"Aki olyan munkára használja a gépét", kimaradt a mondatomból, ezt csak azért írtam, mert jelen én is mérem fel, hogy a notiba mekkora egység kellene, sajnos asztaliba 240-es kellett.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#32461) Declare


Declare
őstag

Jönnek,jönnek,jönnek :C Lenovo.com_T530 :C

(#32462) snapdragon


snapdragon
tag

most jött meg 8gb ddr3 pc3-8500-as ramom ebay-ről,és hát az r400-asom pittyeg mint a hülye,és nem akar elindulni,pedig minden stimmel abszolút ,egyszerűen felfogni se bírom,mi lehet ? hibás a ram? vagy ennyire válogatós az r400? :( :((( esetleg moddolt biostól jobb lenne?

[ Szerkesztve ]

(#32463) audi100td válasza snapdragon (#32462) üzenetére


audi100td
nagyúr

milyen márkájú RAM-ot vettél?

(#32464) snapdragon válasza audi100td (#32463) üzenetére


snapdragon
tag

nevesincs,valami . ezt vettem: [link]
nem akarom elhinni,hogy nem megy...tök egyértelműnek gondolnám,hogy ha valami pc3-8500 1066mhz ddr3 sodimm,akkor az egy szabvány ami mindenbe jó :(((

(#32465) brd válasza snapdragon (#32462) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nem Hynix, Kingston (még talán a Kingmax is belefér), Samsung, Elpida, akkor valószínű, meg is van a hiba oka. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#32466) snapdragon válasza brd (#32465) üzenetére


snapdragon
tag

de tényleg akkor minek van ez a szabvány,ha csak ezeket "eszi"? röhej szerintem,meg tudom,hogy jön ez a szöveg lehet,hogy ennyiért mit vártam...de ha egyszer ezt tudja,akkor tökmindegy a márkája nekem.

(#32467) audi100td válasza snapdragon (#32466) üzenetére


audi100td
nagyúr

Alapszabály, hogy nem veszünk noname RAM-ot. :U

Most erre mit mondjak, aprón találtál volna új Kingston-t, ráadásul még olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#32468) kaller1 válasza snapdragon (#32464) üzenetére


kaller1
veterán

A gyártója annyira titkos, hogy szerintem a fotón a memóriachipek is le vannak photoshopolva. :U

Add el, és vegyél az árán "márkásat". :)

.::> <::.

(#32469) Tim82 válasza snapdragon (#32466) üzenetére


Tim82
nagyúr

Miért, kipróbáltad, hogy másik gépben működnek a RAM-ok? Miért egyből az R400 a hibás?

Márkás RAM-okat nem azért ajánlunk, mert nem enné meg a notid a noname modulokat - ha azok jók -, egyszerűen márkással sokkal kisebb eséllyel fogsz szívni...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32470) Tikakukac válasza snapdragon (#32466) üzenetére


Tikakukac
titán

Giga lapok régebben adott márkán belül is csak bizonyos ramokkal voltak hajlandóak elindulni. Szóval ahhoz képest, hogy relatív minőségi ramokat szabad csak venni, egész jól állunk.
Nem mellesleg apróban simán volt múltkor 8 gigás kit, Kingstonból 8k-ért. Kicsit jobban jártál volna...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32471) snapdragon válasza kaller1 (#32468) üzenetére


snapdragon
tag

jó van :D élőbe is le vannak ps-ezve :D eladom szerintem helyszíni próbával,aztán ennyi...nem tudok mást.vagy az eladótól visszakérem a pénzt,vagy lehúzom rendesen :D
de amúgy elvárnám,hogy jó legyen,ez olyan mintha a teszkós benzintől azonnal megállna az autód(jó tudom hogy szar üzemanyag :D de még attól megy tőle...).

(#32472) snapdragon válasza Tim82 (#32469) üzenetére


snapdragon
tag

sajnos más ddr3-as laptopom nincs itthon,de valahogy csak lesz.
köszi mindenkinek :)

(#32473) audi100td válasza snapdragon (#32471) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem válogatás az R400, egyszerűen ilyen szar minőségű RAM-ot nem veszünk és akkor nincs probléma.

(#32474) soldi3r válasza mobal (#32458) üzenetére


soldi3r
veterán

na ezt ennyire konkrétan nem jelentettem volna ki

személy szerint én csak javasolni tudom az ssd-t, főleg egy 200k értékű gépbe
ahogy előttem mondták, sokkal többet dob rajta, mint a proci vagy a memoria (na a vga-t nem pótolja :) )
nekem az x200-ban 2 oprendszerrel és 30giga szabad hellyel elvan a 64-es ssd :)
igaz, még nem kaptam meg 1-2 programot, meg simulatort, de bőven 20 giga felett fog maradni
a dokkba tervezek egy nagyobb hdd-t ha megjön az ultrabayem

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#32475) soldi3r


soldi3r
veterán

amiért jöttem majdnem elfelejtettem
mire megyek az intel Turbo Memory-val? jó ez nekem? vagy inkább rossz?

E30 (oo=[][]=oo)

(#32476) Chaser válasza audi100td (#32473) üzenetére


Chaser
titán

Neked volt ha jól rémlik samu 830 ss-d. Sentinel azt mondja nem működik a trim, ez volt T400-ban, most T60-ban is. Minden más sw szerint működik. Nézted esetleg vele/ha igen mit írt?

szerk: csak mert az ssd guruk azt monták ebben sentinel szavára adnak, hát nemtom', akkor az összes többi sw hülye, wines parancssor check is, mert szerinte is működik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32477) Declare válasza snapdragon (#32471) üzenetére


Declare
őstag

Juuj de off, de ha jól tudom a Tesco benzin a shell től van, csak nincs benne adalék :B semmi más mint árukapcsolás, a Tesconak veszteséges az ott eladott benzin, de jóval többet nyer azzal, h becsábítja a népet magához :) sory, ez fájt volna ha bennem marad :DDD

(#32478) audi100td válasza Chaser (#32476) üzenetére


audi100td
nagyúr

Először nálam sem működött, szedd le a legfrisebb AHCI drivert az Intel honlapjáról.

amúgy 470-esem volt :)

[ Szerkesztve ]

(#32479) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Vásároltam egy touchpados thinkpad billentyűzetet usb-s változat. Tudna nekem valaki segíteni abban hogy lehet bekapcsolni a touchpadot? Sajnos nem akar működni.

[ Szerkesztve ]

(#32480) brd válasza Chaser (#32476) üzenetére


brd
nagyúr

A win-es parancssoros check speciel csak azt mondja meg, hogy a win küldi-e a parancsokat, azt nem tudja, hogy az meg is érkezik-e. Egyébként Samu 830 esetén egyrészt a saját software a legbiztosabb infóforrás talán, másrészt ez a típus trim nélkül is jól elvan (én speciel XP-vel is használom, és az írási sebességre nincs panaszom).

The only real valuable thing is intuition.

(#32481) Chaser válasza audi100td (#32478) üzenetére


Chaser
titán

Megvolt az is természetesen, nem változott semmi. Persze csak sentinel szerint. Ez lehet 830 fícsőr' akkor vagy nem tudom.

szerk: brd: Most hogy mondod tényleg van hozzá valami lemez:D :R

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32482) audi100td válasza Chaser (#32481) üzenetére


audi100td
nagyúr

akkor sajnos nem tudom, sentinel amúgy előfordul, hogy hülyeséget ír...

(#32483) cellpeti


cellpeti
veterán

a Thinkpad töltők pofái univerzálisak, vagyis egyek? Vagy mindegyik széria másikat kapott?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32484) cellpeti válasza audi100td (#32467) üzenetére


cellpeti
veterán

kezemet odaadnám, ha ennyibe tudnék ennyi ramot szerválni :C :C

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32485) snapdragon válasza cellpeti (#32484) üzenetére


snapdragon
tag

tied lehet jó pézért :DDD

(#32486) mobal válasza soldi3r (#32474) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Jó... kicsit eltúloztam :DDD Nem volt célom a flame, vagy mások ócsárolása.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#32487) Tikakukac válasza cellpeti (#32484) üzenetére


Tikakukac
titán

Már egy pár napja nézegetem, de féken tartom magam. Ráérek a bolttal, csak chill :)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32488) Chaser válasza audi100td (#32482) üzenetére


Chaser
titán

Passz, azért kicsit birizgál a dolog, szóval utánajárok:)

cellpeti: T60-tól felfele én úgy tudom mindnek ugyanaz. De lehet már alatta is van 1-2 modell aminek olyan a csatija és 20V-os.

Ram meg? Össze kell spannolni egy bolttal, tréfa nélkül kingston 2x4GB-ot alig drágábban vettem mint valaki azt a noname szutykot itt. Aztán ha gond van vele polcról cserélik:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32489) cellpeti válasza Chaser (#32488) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem nem tudsz olcsón szerezni 2GB DDR2-800as modult? :DD :DD :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32490) franc0 válasza Declare (#32477) üzenetére


franc0
őstag

Látod-látod, az SSD után egy újabb téma amiben határozottan állást foglalsz, pedig nem vagy teljesen képben.
Szép urban legend, de ha így lenne, a GVH azonnal szarrá büntetné őket.
De hogy konkrétat is mondjak, ezen a héten a MOL-nál a 95-ös benzin nagyker ára 407,6 forint. Ennél tudsz olcsóbban tankolni? Nem.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#32491) buherka


buherka
addikt

Nekem Geil 2X2GB Dual-kit van a T500-ban. :)
Nem egy szokványos darab, de jól szuperál.

Gyárilag Micron volt a gépemben, de csak 2GB. Ezek is állítólag nagyon jók. Csak elég brultál áruk volt anno, ezért lett a Geil.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#32492) Timcsuss.


Timcsuss.
csendes tag

Sziasztok!

Van egy IBM T30-as laptopom. Szeretném újratelepíteni USB-ről, de egy kicsit buta vagyok ehhez. Ha valaki kicsit részletesebben el tudná magyarázni nekem azt megköszönném.

(#32493) cellpeti válasza Timcsuss. (#32492) üzenetére


cellpeti
veterán

erről jut eszembe, az SL500ast nem lehet kártyaolvasóról újrahúzni...sajnos

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32494) brd válasza soldi3r (#32475) üzenetére


brd
nagyúr

Nem sokra. Ha van, jó, ha nincs, szerintem pénzt ne adj érte...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#32495) !Overdose! válasza Timcsuss. (#32492) üzenetére


!Overdose!
őstag

[link]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#32496) kaller1 válasza Timcsuss. (#32492) üzenetére


kaller1
veterán

(#32497) Declare válasza franc0 (#32490) üzenetére


Declare
őstag

Miben foglaltam állást? :Y 2.okos hsz.ed....abban hogy nem akarok 70k t költeni SSD re? (a saját pénzemből a saját leendő gépembe) tényleg, kövezzetek meg!!

2. benzin: nagyon off, de csak a rend kedvéért....ha te akarsz nyitni egy benzinkutat a puszta közepén megteheted, ha a kellő zsetont kicsengeted a MOL nak évente (vagy talán meg se teheted mert nem fogja kifizetni a MOL a benzinkutadat, mert azt ők építik cakkli pakkli stbstb.). Ergo veszteséges lesz a kutad mert nem megy a kutya se tankolni....Tsco is megnyitja mert nincs rajta akkora forgalom, hogy nyereséget termeljen, de árukapcsolással megéri.....no mind1,ez egy menedzsment stratégia amit tanultam, nem csak Tsco, hanem nagyon sokan mások is alkalmaznak ilyet, pl motel/szálló/étterem akármi... ha te a Tesconál vagy és a benzinkutakért felelsz és megcáfolod akkor ok (ezért van a tesco kút külön vállalkozásba kiszervezve amúgy)

GVH megbüntet....de meg ám, ez így működik, még szerencse hogy ott a NAV, aki meg az adócsalókat bünteti és épp ezért nincs is aki adót csal....nem is értem miért van ilyen szarban ez az ország :Y

(#32498) soldi3r válasza brd (#32494) üzenetére


soldi3r
veterán

akkor mit tegyek az üres slotba? :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#32499) tototos


tototos
őstag

Kinek van usb-s tp billentyűzete ultranavos verzió?

(#32500) szektamokus válasza tototos (#32499) üzenetére


szektamokus
tag

Nekem ilyen van és nem kell hozzá semmilyen plusz progi, a synaptics driver fent van és működik.
Eddig egy esetben nem működött a touchpad, x60-on. Hogy miért azt nem tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.